Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Epidaurus » 21 jul 2019, 17:36

BosniaBoston je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Do 2011. Roger imao 13-6 protiv Noleta i onda od tad do danas Nole ima 20-9. Al dobro lakse je spinovat nego prihvatit da ga Nole pisa u najjacoj deceniji tenisa ikad.
23-32 u godinama ti usporedujes sa 29-38 :rol:
Pa kad jedan Federer kaze sam za sebe da je bolji igrac danas nego prije 10ak godina zasto bi onda ja sumnjao u to ? Dovoljno je pogledat kakav mu je BH bio tad, a kakav mu je danas. Jedino taj faktor fizicke spreme al nesto ne vidim da mu je to smetalo u finalu sad il u finalima WBa 2014. il 2015. Nole je jednostavno bolji teniser i ujedno je njegov nivo najveci nivo nekog tenisera ikad.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 21 jul 2019, 18:16

BosniaBoston je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Do 2011. Roger imao 13-6 protiv Noleta i onda od tad do danas Nole ima 20-9. Al dobro lakse je spinovat nego prihvatit da ga Nole pisa u najjacoj deceniji tenisa ikad.
23-32 u godinama ti usporedujes sa 29-38 :rol:
Cekaj, nije se Djoković na touru pojavio s 23, nego s 19, tacnije 2006 i u te 4 god je Federer i nabio pozitivan skor. S 21 je vec uzeo prvi GS, a gdje je Federer bio s 21. god, sta je osvojio?!

Jos nesto, Federer je neuporedivo bolji igrac sa 38, nego sto je Djoković bio sa 19-22... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 21 jul 2019, 18:40

Sevkiji kada je Nadal pobjedjivao tad su bila oba zdravi i na 100% a kada gubi onda je Nadal uvijek ozlijedjen. Najace mi je jos kad postavi onu pojedinacnu tabelu pa uporedi trofeje i onda kaze e mastersi nadal bolji, zavrsni mastersi bolji federer, gsovi bolji federer, olimpijske Nadal, ali kada mu postavis sve te najvece turnire (GS, Masters, zavrsni masters, Olimpijske) sto on spominje u zbiru i ispadne Novak 54, Federer 54, Nadal 53 e to ne moze :rol: :rol:


Srecom pratim Nadala i znam kada je i koliko bio ozlijedjen, istina je da je imao najvise problema sa ozlijedama ali to se moze ponekad iskoristiti kao izgovor za neki pojedinacni turnir a ne na rivalstvo i medjusobni skor koji traje vise od jedne decenije.


3 od 4 pobjede Federera nad Djokovicem i Nadalom su bile dok su ovi bili tinejdzeri ili dvadesetogodisnjaci, ostalo sve porazi, pametnom dosta...

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 21 jul 2019, 18:42

TonySosa je napisao/la:Ne znam kakve su ovo nebuloze da Federer od 38 godina igra bolje nego onaj od 26. :crazy:

Možda jeste taktički bolji, ali onih pola koraka ili korak što je sporiji vrijede mnogo na vrhunskom nivou.

Pa Djoković je odigrao skroz loše ovo finale sad, i on više nije kakav je bio na vrhuncu. I opet niko ne može prismrditi mu osim vremešnog Federera i Nadala na zemlji. Eto kakva je konkurencija posljednje 3 godine.
Znaci brzina i tih pola koraka mu je falilo u finalu, zbog toga je izgubio? :rol: :rol:

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GOAT » 21 jul 2019, 18:45

japa je napisao/la:ali kada mu postavis sve te najvece turnire (GS, Masters, zavrsni masters, Olimpijske) sto on spominje u zbiru i ispadne Novak 54, Federer 54, Nadal 53 e to ne moze :rol: :rol:
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
23

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 21 jul 2019, 18:46

japa je napisao/la: Znaci brzina i tih pola koraka mu je falilo u finalu, zbog toga je izgubio? :rol: :rol:
Pa ja, a protiv Nadala u polufinalu moze i bez "brzine"! Igrao u mjestu... :D
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
AA23
Postovi: 16064
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 22 jul 2019, 02:18

Al će ga neko Novaku šuknuti da ga baš ono zaboli, puno ste se uzyebali da prostite momci, ne prodje dobro to na kraju upamtite :salut:

Po forumskim stručnjacima Messi će sa 36 biti bolji fudbaler nego sa 26, mislim ono ne stari se, kad je Federer u pitanju on je uvijek u Primeu... jel tako?

Nije lahko stvarno ljudima, zamisli ti koja veličina moraš biti da te ovako mrze i degradiraju forumski botovi :rol:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 22 jul 2019, 07:47

AA23 je napisao/la:Al će ga neko Novaku šuknuti da ga baš ono zaboli, puno ste se uzyebali da prostite momci, ne prodje dobro to na kraju upamtite :salut:

Po forumskim stručnjacima Messi će sa 36 biti bolji fudbaler nego sa 26, mislim ono ne stari se, kad je Federer u pitanju on je uvijek u Primeu... jel tako?

Nije lahko stvarno ljudima, zamisli ti koja veličina moraš biti da te ovako mrze i degradiraju forumski botovi :rol:
Normalno da hoce, koliko god bio dobar, on je takodje samo covjek i nije nepobjediv, sto se uostalom ispostavilo x puta do sada...

Potpuno 2 razlicita i neuporediva sporta. Timski i individualni. U tenisu nema maske i provlacenja, zavisis samo od sebe i sve su oci uprte u tebe. Ti sad mozes trubiti koliko hoces, ali nivo tenisa koji je Roger prezentovao u poslednjem finalu i ne samo finalu je veci i bolji od vecine onih koje je prikazivao u prosloj deceniji!

Zamisli koliko moras spinovati ili jos gore ne kontati da pod degradacijom i mrznjom podrazumijevas stav i misljenje da je teniser 1 bolji od tenisera 2 ;) :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 22 jul 2019, 13:04

Ma haj sve to, nego dodju ljudi i po sadrzajima tekstova neko ko ne prati tenis i ovaj zadnji Wimbledon, covjek bi rekao da je Djokovic ubio hljeb u Federeru, jer je toliko bolji od njega, a ovamo frajer nije imo brejk loptu do petog seta :lol: Svaka cast Djokovicu na svemu sto radi, trebalo je prije svega ostat pribran uzevsi u obzir publiku i sve, al i da su ga malo vile pronosale, jesu iako vi to nosanje vila uglavnom nazivate mentalnom snagom.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 22 jul 2019, 13:05

Dobra usporedba fudbal i tenis, jos bolje bi ti bilo da si ga nekako sa vaterpolistom uporedio :rol:

Problem fanboya Federera je sto oni nikad nisu znali da se pomire da je neko bolji oni su poceli navijati za Federera kada je on bio najbolji dominirao igrom, i uveliko se smatrao najboljim svih vremena jos dok je imao nekih 25-26 godina i oni su mislili da ce to jos dugo dugo trajati jer se jos i tada pricalo kako ce Federer obzirom na svoj stil igre i radne navike trajati duze nego prosjecan teniser sto su i bili upravu samo zayebali su se u jednom, Federer nije dominirao kako su mislili i narednih 12 godina proveo je kao treci teniser svijeta, pojavila su se dva boljai to njih sad boli i ne mogu da priznaju istinu i stalno nalaze neke kvaziargumente i izgovore jer ne zele da prihvate realnost jos uvijek.


Evo vidite primjer iznad, Djokovica vile nosale :rol: Nesto njega cesto nosaju protiv Federera na mec loptama te vile :lol:

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 22 jul 2019, 13:18

Lol, pa ako je tako onda je isti slucaj i sa vama i Djokovicem. Ne sjecam se ovolikog broja Djokovicevih fan boyeva u periodu prije njegove 2011. sezone a bio je na turu tada par godina. Za Federera ljudi navijaju, jer je prije svega lijepo gledat kako igra, a to je jos impresivnije kad uzmes u obzir da mu je to donijelo i trofeje. Razlog zasto Federer ima toliko fanova jest to sto lik napuca 40 vinera vise od Djokovica. Pa Djokovic je tipa u onom mecu od 6 sati na AO imao 57 vinera, a Nadal 44, jos su obojica imali debelo vise gresaka nego vinera i onda se neko pita zasto ljudi navijaju za Federera :lol: Ali eto, vi ste pametni a citav svijet nije :D

Ma da pogubi sve rekorde do kraja karijere boli me briga i ja ne znam zasto vi mislite da neko od nas zivi u strahu :lol: Na kraju krajeva, to je samo sport i gledas ga i pratis da se zabavis i sto se toga tice ukusi su razliciti.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 22 jul 2019, 13:30

Naravno da su ukusi razliciti zato i ne mozes da kazes da Federer igra ljepse i da ga je ljepse gledati od Djokovica i Nadala, po meni je veca umjetnost braniti se od dobrih napada i onda u sekundi iz defanzive preci u brutalnu ofanzivu i uzeti poen no dobro svakom svoje. Ne vidim mnogo Djokovicevih fanboya ovdje ja npr nisam njegov navijac i vise sam puta rekao da mi je ranije bio jedan od antipaticnijih likova na touru glupo mi je reci da sam navijac Nadala jer vec duze vrijeme uopste i ne gledam na tenis navijacki ko prije jer kad tako gledas ne mozes da vidis realnu sliku ali imam samo postovanje za ono sto je Djokovic uradio u zadnjih 10 godina. U 10 godina biti bolji od Federera i Nadala dok su ovi na svom vrhuncu jer sjecam se vremena kada je bilo nezamislivo da iko ova dva prismrdi je za svaki respekt jer ako si za 10 godina bio bolji od dva igraca koja su svi smatrali za dva najbolja ikad znas koliko je sati i koliko si veliki.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 22 jul 2019, 13:39

japa je napisao/la:Naravno da su ukusi razliciti zato i ne mozes da kazes da Federer igra ljepse i da ga je ljepse gledati od Djokovica i Nadala, po meni je veca umjetnost braniti se od dobrih napada i onda u sekundi iz defanzive preci u brutalnu ofanzivu i uzeti poen no dobro svakom svoje. Ne vidim mnogo Djokovicevih fanboya ovdje ja npr nisam njegov navijac i vise sam puta rekao da mi je ranije bio jedan od antipaticnijih likova na touru glupo mi je reci da sam navijac Nadala jer vec duze vrijeme uopste i ne gledam na tenis navijacki ko prije jer kad tako gledas ne mozes da vidis realnu sliku ali imam samo postovanje za ono sto je Djokovic uradio u zadnjih 10 godina. U 10 godina biti bolji od Federera i Nadala dok su ovi na svom vrhuncu jer sjecam se vremena kada je bilo nezamislivo da iko ova dva prismrdi je za svaki respekt jer ako si za 10 godina bio bolji od dva igraca koja su svi smatrali za dva najbolja ikad znas koliko je sati i koliko si veliki.
Pa po tebi je defanziva bolja i ti to posmatraj tako. Ja tebi ne pokusavam stavit u glavu da je Federer bolji od Djokovica kao ti ovdje ljudima. I kao sto rekoh, Djokovic je fenomenalan u ovom sto radi. Ima priliku da postane najtrofejniji, a ako se to desi tesko da ce mu neko moc osporit i to da je najbolji i ako uzme jos 5 slamova a evo uskoro sljedece godine puni 33,morat ce mu se skinut kapa.

Al zaboravljate da je i Djokovic covjek od krvi i mesa. Zamjerate Federeru sto je tu gdje jeste, jer je imao slabiju konkurenciju, dok razlog toga sto Djokovic vec sad nije debelo ispred nisu ni Federer ni Nadal, nego upravo ti igraci van velike trojke od kojih je znai zijanit u finalima i prije (Murray, Wawrinka, Nishikori itd) Ima on jos do tog GOAT statusa, svidjalo se to ovdje nekom ili ne.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 22 jul 2019, 13:54

darker10 je napisao/la: Svaka cast Djokovicu na svemu sto radi, trebalo je prije svega ostat pribran uzevsi u obzir publiku i sve, al i da su ga malo vile pronosale, jesu iako vi to nosanje vila uglavnom nazivate mentalnom snagom.
Jedini covjek na svijetu koji ce na Federerov servis za pobjedu vratiti 4 loptice bez greske i 15-40 okrenuti je Novak Djoković i to nema nikakve veze sa vilama i srecom, nego sa yebackom psihom i moodima do poda! :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 22 jul 2019, 13:56

marconato je napisao/la:
darker10 je napisao/la: Svaka cast Djokovicu na svemu sto radi, trebalo je prije svega ostat pribran uzevsi u obzir publiku i sve, al i da su ga malo vile pronosale, jesu iako vi to nosanje vila uglavnom nazivate mentalnom snagom.
Jedini covjek na svijetu koji ce na Federerov servis za pobjedu vratiti 4 loptice bez greske i 15-40 okrenuti je Novak Djoković i to nema nikakve veze sa vilama i srecom, nego sa yebackom psihom i moodima do poda! :kafa:
Ne bih bas rekao da ti nema nikakve veze sa srecom. Nadal je odigrao prejebeno na Federerove mec lopte pa je opet ostao kratak. Vjerovatno je najbolji tenis na mecu odigrao u tom posljednjem gameu, ali vile nisu bile tu taj dan tj bile su tu al za Federera :lol:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 22 jul 2019, 14:22

darker10 je napisao/la:
japa je napisao/la:Naravno da su ukusi razliciti zato i ne mozes da kazes da Federer igra ljepse i da ga je ljepse gledati od Djokovica i Nadala, po meni je veca umjetnost braniti se od dobrih napada i onda u sekundi iz defanzive preci u brutalnu ofanzivu i uzeti poen no dobro svakom svoje. Ne vidim mnogo Djokovicevih fanboya ovdje ja npr nisam njegov navijac i vise sam puta rekao da mi je ranije bio jedan od antipaticnijih likova na touru glupo mi je reci da sam navijac Nadala jer vec duze vrijeme uopste i ne gledam na tenis navijacki ko prije jer kad tako gledas ne mozes da vidis realnu sliku ali imam samo postovanje za ono sto je Djokovic uradio u zadnjih 10 godina. U 10 godina biti bolji od Federera i Nadala dok su ovi na svom vrhuncu jer sjecam se vremena kada je bilo nezamislivo da iko ova dva prismrdi je za svaki respekt jer ako si za 10 godina bio bolji od dva igraca koja su svi smatrali za dva najbolja ikad znas koliko je sati i koliko si veliki.
Pa po tebi je defanziva bolja i ti to posmatraj tako. Ja tebi ne pokusavam stavit u glavu da je Federer bolji od Djokovica kao ti ovdje ljudima. I kao sto rekoh, Djokovic je fenomenalan u ovom sto radi. Ima priliku da postane najtrofejniji, a ako se to desi tesko da ce mu neko moc osporit i to da je najbolji i ako uzme jos 5 slamova a evo uskoro sljedece godine puni 33,morat ce mu se skinut kapa.

Al zaboravljate da je i Djokovic covjek od krvi i mesa. Zamjerate Federeru sto je tu gdje jeste, jer je imao slabiju konkurenciju, dok razlog toga sto Djokovic vec sad nije debelo ispred nisu ni Federer ni Nadal, nego upravo ti igraci van velike trojke od kojih je znai zijanit u finalima i prije (Murray, Wawrinka, Nishikori itd) Ima on jos do tog GOAT statusa, svidjalo se to ovdje nekom ili ne.
haha ja nikome nista u glavu ne stavljam samo sam pokazao neke cinjenice koje razbijaju te mitoveo Federeru kao najvecem ikad jer ima najvise Slamova.

Sto se tice tih finala naravno da je i on znao podbaciti dje nije trebao naravno tu ne mislim na poraze od Murraya jer je Murray takodje velikan tenisa i veliki sampion pa morao je od toliko odigranih GS finala nesto od njega i izgubiti pa nije Murray Rodick da ga pobjedis 200 puta u finalu. Jedini stvarni kiks je taj Wawrinka to je teniser potpuno inferioran u odnosu na Djokovica pogotovo kad pogledas h2h i vjerovatnoj e tu bilo i nenamjernog potcijenjivanja Wawrinke a i on je daleko iznad svojih mogucnosti igrao ta finala i dobio, jedino je to neki kiks Djokovica da kazes morao je to pobjediti...

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Captain4 » 22 jul 2019, 15:06

Nevezano za raspravu, zna li neko mogu li se iznajmiti reketi na teniskim terenima dole u Ze na Kamberovicu?
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 07 avg 2019, 09:01

https://www.tennisworldusa.org/tennis/n ... priority-/

Kako covjek odmjereno prica za razliku od Nola prije dvije sedmice xd

Avatar
delinjo
Postovi: 24117
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 22 avg 2019, 13:18

darker10 je napisao/la:https://www.tennisworldusa.org/tennis/n ... priority-/

Kako covjek odmjereno prica za razliku od Nola prije dvije sedmice xd

ma dobro ne mozes ti porediti gospodu kao sto su Roger i Rafa sa nekom strvinom sa balkana...zato ovo i jeste balkan zadnja rupa na sviralu u evropi ...

inace salu na stranu kod Rafe sam uvijek volio sto je imao veliki respekt,postovanje prema drugima...cak kad je babuku silovao na sljaci uvijek su izjave bile takve da je svjestan da je to ipak sljaka itd....pa sam Rafa je vise puta izjavio da je Roger najveci svih vremena .
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 22 avg 2019, 15:44

I Delinjo u kojoj polovici zelis vidjet Rogera? Kod Nadala il Djokovica? :D

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.