Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 30 jan 2023, 10:13

Pensioner26 je napisao/la:
30 jan 2023, 07:19
BosniaBoston je napisao/la:
29 jan 2023, 23:18
OldFashioned je napisao/la:
29 jan 2023, 23:12
Aktiviraj se u neku stranku ako već nisi, smaraš.
Novak Djokovic GS final opponents in titles won since 2018

Kevin Anderson
Juan Manuel Del Potro
Rafael Nadal
Roger Federer
Dominic Thiem
Daniil Medvedev
Stefanos Tsitsipas
Matteo Berrettini
Nick Kyrgios
Stefanos Tsitsipas

Svi osim Feda i Rafe (znači ostalih 8 finala) kombinovano imaju GS titula ko Wawrinka

#Weakera
Ovo moram stvarno reći da je očaj od pokušaja. Sa ovim samo dodatno srozavaš sve Novakove protivnike, a ne njega. Je li to on kriv što se nije pojavio dostojan ko će ga pobijediti u finalima ili na putu tom?
Samo prenosim statistički podatak :kafa: A svakom normalnom je jasno da je Novak GOAT
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 30 jan 2023, 10:59

nisam mogao gledati, ali sve po očekivanju

ono što mi nije jasno je zašto nole reče da mu je ovo najteže osvojen GS do sada … pa niko mu nije ni prismrdio. očito su u pitanju neke emocije u njegovoj glavi, ne mogu to drugačije objasniti.

Avatar
FCB1986
Postovi: 2662
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la FCB1986 » 30 jan 2023, 11:07

jestamaji je napisao/la:
30 jan 2023, 10:59
nisam mogao gledati, ali sve po očekivanju

ono što mi nije jasno je zašto nole reče da mu je ovo najteže osvojen GS do sada … pa niko mu nije ni prismrdio. očito su u pitanju neke emocije u njegovoj glavi, ne mogu to drugačije objasniti.
Pa zbog "povrede" i mnogobrojnih tretmana koje je morao uraditi svaki dan. Eto po Ivanisevicu bi 97% tenisera odustalo odmah od turnira, ali Novak je vec sutra mogao igrati, znaci ako je povreda od koje odustaje 97% tenisera onda je nesto ozbiljno, a ovaj igra naprijed. Neka povreda je sigurno bila, ali uvecava se to sigurno nekoliko puta,kao i Rafa na RG.
Po meni bez potrebe, najboljem svih vremena ne prilici to.
⚽FK Garaže⚽

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la MunjirkaPFC » 30 jan 2023, 11:29

Ima dosta i do straha od povreda i kod Novaka i kod Nadala, a narocito njihovih timova. To su brendovi s kojima se razmislja i planira dugorocno. Svaki bol koji igrac osjeti je poziv na alarm i oprez. Reaguje se, prica se o tome, strahuje.
Prije sedam godina u Dubaiju Novak igra sa Felisijanom Lopezom. U jednom trenutku Novak se pozali na bol u oku i sta se desi? Beker odmah silazi iz loze i prekida mec, ne zanima ga ni odbrana titule na tom turniru, ni bodovi, ni novac, vec samo zdravlje svog pulena i postavljen cilj, a to je tada bio RG i objedinjavanje sva 4 GS u svom aktuelnom vlasnistvu, iako je Pariz bio na programu tek tri mjeseca kasnije. Ispade da GI izmislja toplu vodu, a fokus na zdravlju i maksimalnoj spremnosti kod takvih igraca je konstantan u radu s njima.
Kada stoti na ATP-listi propusta turnire zbog povrede, on ponajvise gubi novac. A kada neko ko vlada tim sportom propusta turnire on gubi titule, slemove, vrijeme koje mu bioloski istice za igru i te pauze se i pamte i razgovara se o njima u javnosti, dio su cjelokupne slike o velikom teniseru.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 30 jan 2023, 12:00

Goran kad je pomenuo magnetnu vjerovatno je mislio na prevenciju, u fazonu, veliki je rizik od vece povrede koja bi ga udaljila od tenisa par mjeseci, pa bi mu onda bio ugrozen i RG i WB. Fora je, sto je potpuno razumljivo, Novakova zelja. Em izjednacenje s Nadalom po GS, em 10. na AO itd.. To je presudilo. Najbolje da bi on igrao 250 ili 500 turnir s ovakvom situacijom..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 30 jan 2023, 14:11

slika

slika

image uploading site

Druga čestitka Rafina.
Koševo Zapad

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 30 jan 2023, 14:27

jestamaji je napisao/la:
30 jan 2023, 10:59
nisam mogao gledati, ali sve po očekivanju

ono što mi nije jasno je zašto nole reče da mu je ovo najteže osvojen GS do sada … pa niko mu nije ni prismrdio. očito su u pitanju neke emocije u njegovoj glavi, ne mogu to drugačije objasniti.
To je zato sto on i Nadal uvijek imaju potrebu da drame kako bi svoju pobjedu napravili nadljudskim cinom :D

Inace Nolo jucer uze 10. GS nakon sto je napunio 31 godinu. Izvucite svi svoje zakljucke uz tu informaciju :mrgreen: 12 slamova 18-30,a cak 10 slamova 31-35 :rol:

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la OldFashioned » 30 jan 2023, 14:38

Hajde sad pokušaj napisati nešto ali bez kišnih očiju.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 30 jan 2023, 14:50

darker10 je napisao/la:
30 jan 2023, 14:27
jestamaji je napisao/la:
30 jan 2023, 10:59
nisam mogao gledati, ali sve po očekivanju

ono što mi nije jasno je zašto nole reče da mu je ovo najteže osvojen GS do sada … pa niko mu nije ni prismrdio. očito su u pitanju neke emocije u njegovoj glavi, ne mogu to drugačije objasniti.
To je zato sto on i Nadal uvijek imaju potrebu da drame kako bi svoju pobjedu napravili nadljudskim cinom :D

Inace Nolo jucer uze 10. GS nakon sto je napunio 31 godinu. Izvucite svi svoje zakljucke uz tu informaciju :mrgreen: 12 slamova 18-30,a cak 10 slamova 31-35 :rol:
Ne trebas puno mozgati da bi skontao sta je u pitanju. Novak je tek sa 23-24 sazrio kao igrac, prvenstveno zbog zdravstvenih problema, tako da ne znam sto mu racunas od 18 godine i na sta aludiras?! Federer je svoj prvi GS osvojio sa 22 god, Novak s 21.

Ajmo ovako, u eri sve 3ce zajedno na touru:

1. Nadal - 22 GS
2. Đoković - 21 GS
3. Federer 16 GS

Federer proslu godinu prakticki skoro da nije ni igrao,ali eto racunacemo da se zvanicno penzionisao 2022 kad je Nadal uzeo poslednji svoj GS, a Novak pretposlednji.
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 30 jan 2023, 14:58, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14625
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 30 jan 2023, 14:57

Svaka rasprava je suvišna.
Nole poklopio. Ostalo je još da i formalno pokrije GS brojku što ne sumnjam da će se desiti.
Svakako smo bili svjedoci najjače teniske ere i tri Golijata koji su dizali letvicu jedan drugom i tjerali jedan drugog da još da.
Zato ova dječica danas što igraju ne mogu da im pera odbiju, odnosno nisu mogli ovoj dvojici, a sad ne mogu Novaku.
Koševo Zapad

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 30 jan 2023, 15:38

Nirton je napisao/la:
29 jan 2023, 12:49
BoixosNois1899 je napisao/la:
29 jan 2023, 12:49
Novak bi možda i bio najveći da ne postoje Nadal i Federer. Ovako će zauvijek biti iza njih, džaba sve.
:thumbup:
Najbolji da, najveći ne. Kraj priče..
Subjektivan dojam. Ili, bolje reci, stvar ukusa.

Mesi ne moze biti bolji od Maradone da osvoji deset svjetskih prvenstava i deset liga prvaka. Nikakav licni uspjeh ne moze promijeniti dojam, jer sam zavolio fudbal radi Maradone, divio se svakom njegovom fudbalskom ili mangupskom potezu.

Kada je u pitanju tenis, niko me nije fascinirao kao Nadal. Furiozni prelasci iz defanzivne u ofanzivu - sa tim se nista ne moze porediti. Djokovic je nevjerovatno izbalansirana masina, ali mene u njegovoj igri nista ne odusevljava, osim mentalne snage po cemu je mozda ispred svih sportista danasnjice.

Djokovic zeli oboriti sve rekorde, da se za 50, 100 ili 200 godina njegovo ime nalazi na vrhu vjecne liste GS sampiona. Za 50 godina teniska publika ce imati nove heroje a od starih ce ostati samo statistika, jer rijetki su zaljubljenici poput Formancea koji je, cini mi se, pregledao sve teniske klasike odigrane u proteklih 50 godina. :D Mene puskom ne bi natjerali da gledam Mekinroa, ili bilo koga iz starih generacija, ali znam koliko imaju titula. I to je ono sto Djokovic zeli, ispisati tenisku historiju, da bude na njenom tronu. A pjesma lijepo kaze, na tronu moze biti samo jedan.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Jakobsen91 » 30 jan 2023, 16:14

Isto tako Novak je u periodu 18-31 uzeo 30-tak mastersa, a u periodu nakon toga svega 8. Jasno je gdje je fokus u potpunosti presao, i drago mi je sto je tako. :kafa: Nekad se rudarilo od januara do novembra, sad vise ne moze i to je sve prirodan proces.

Jasno je da ima i do konkurencije. Teze je u kontinuitetu dobijati Nadala, Federera, Murraya vec bilo koga drugoga, samo sto je Novak i u toj konkurenciji bio najbolji. Naravno da je lakse doci na W gdje nema Federera, pa koliko god puta ga Novak tamo dobio u zadnje vrijeme.

Mada je jucer i Ciciban brutalan bio treci set, pa ga se opet ismijavalo. Niko nikad Novaka ne bi mogao odvuci do TB u Australiji, gdje Novak u setu ima omjer W-UE 17-4 a ovaj je to uradio. Novak 3-4x ritern u pertlu s kojim se Nadal i Federer nikad nisu mogli snaci, a Cicciban jucer munjevite reakcije cak i takve lopte savrseno kontrolisao i napadao.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 30 jan 2023, 16:53

Justin je napisao/la:
29 jan 2023, 14:45
Nikad nije bio kvalitetniji sportista da je manje voljen od strane navijaca od Novaxa. Dovoljno govori o njemu.Sve i da osvoji 50 slemova nece biti najveci.
Da li imas primjer nekog sportiste, knjizvenika, politicara, muzicara, bilo koje javne licnosti, nastanjene istocno od Berlina, da je omiljen na zapadu?

Zapadni narodi nikada nisu smatrali Slavene sebi ravnima, u cemu ima krivice jednih i drugih. Ne smatraju da su Slaveni njihov nivo, kao sto recimo Slaveni pocesto gaje stereotipe ili rasizam prema Indijcima, Afganistancima, Kinezima, Romima i mnogim drugim narodima.

Slavenske drzave na zapadu vaze kao nefunkcionalne, neorganizovane, a Slaveni su prepoznati kao nesretnici koji dolaze na zapad u potrazi za boljim zivotom. Dakle, sami sebi ponizili, jos kad na to dodas rasizam kojeg na zapadu nikad nije falilo...

Ibrahimovic je vise puta rekao da je osjetio da u Svedskoj nema postovanje kakvo bi imao da nosi svedsko prezime. Na osnovu prezimena mnogi ce zauzeti podcjenjivacki stav.

Mala Hrvatska je u fudbalu, s obzirom na populaciju, napravila kolosalan uspjeh, sto je na zapadu blijedo propraceno, bez medijske afirmacije hrvatskih igraca i trenera. Da su Irska, Skotske ili Danska napravili sto je Hrvatska do neba bi ih digli, a selektor bi od silne afirmacije stekao status cudotvorca koji zaslužuje astronomski ugovor u nekom od najboljih klubova svijeta. Za Dalica, siguran sam, ogroman procenat ljubitelja fudbala na zapadu nije ni cuo, niti je upamtio njegovo prezime.

Zapad voli sazaljevati Slavene, kao sto danas sazaljevaju slavenske Ukrajince, ali nisu bas sretni kada ih zaostali istocnjak prezimena koje ne mogu izgovoriti pobjedjuje na njihovom terenu. Dok si pacenik dobar si.

I da, Djokovic moze biti itekako antipatican, ali da je isti ovakav, da ima ovakve rezultate, francusko ime i prezime, mediji bi od njega napravili personifikaciju evropske snage i moci. Od Mareja su pokusali na silu napraviti velikog sampiona, pa su mu vjerovatno nastetili radi pritiska koji je trpio. Djokovicu ovako odgovara, nije pod pritiskom zapadnih medija, osjeca da ga ne vole, pa onda koristi inat kao pogonsko gorivo.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 30 jan 2023, 17:09

Nije uopće točno. Modrića i precjenjuju,Ivana Balića isto,tu je i Dončić,Jokić,uostalom Ivanišević.

Hrvatska nikada ni približno ovoliko nogometaša i trenera uspješnih imala u top natjecanjima kao zadnjih godina. Prvi Dalić u Hrvatskoj je stalno podcjenjivan i pljuvan i bit će sve i da donese nakon bronca,srebre,uspjeha u Ligi nacija i zlato. Dakle,baš kontra,Zapad ti priznaje objektivne vrijednosti,a mi ovdje smo veoma licemjerni,površni,subjektivni u procjenama te vrste.

Političar je bio Tito,a ovi umjetnici je do jezika,hbg,i tu se probiju oni koji na internacionalu se baziraju,a vrsni su. Pa upravo je USA najjači primjer da uvijek skupljaju sve najkvalitetnije što mogu,zato i jesu stalna svjetska sila u maltene svemu.

Zlatan Ibrahimović također,jako precijenjen upravo zbog svoje fizionimije,atraktivnog stila i karizme.
Realno,više je razloga zašto se Đokovića hejtuje.

Ne znam što je tu čudno da toliko brojnije i moćnije nacije sa svjetski utjecajnim medijima stvore kudikamo lakše zvijezdu,tj.kreiraju od svojih više nego što mi s ovih prostora možemo. Murray i jeste veliki šampion.

Ne vole ga? A i vole ga. Izmjeriti tko ga to i koliko i zašto (ne)voli je nemoguće. Najlakše je donijeti zaključak "smeća sa zapada nas ne vole".

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 30 jan 2023, 17:35

Felixians4 je napisao/la:
30 jan 2023, 17:09
Nije uopće točno. Modrića i precjenjuju,Ivana Balića isto,tu je i Dončić,Jokić,uostalom Ivanišević.

Hrvatska nikada ni približno ovoliko nogometaša i trenera uspješnih imala u top natjecanjima kao zadnjih godina. Prvi Dalić u Hrvatskoj je stalno podcjenjivan i pljuvan i bit će sve i da donese nakon bronca,srebre,uspjeha u Ligi nacija i zlato. Dakle,baš kontra,Zapad ti priznaje objektivne vrijednosti,a mi ovdje smo veoma licemjerni,površni,subjektivni u procjenama te vrste.

Političar je bio Tito,a ovi umjetnici je do jezika,hbg,i tu se probiju oni koji na internacionalu se baziraju,a vrsni su. Pa upravo je USA najjači primjer da uvijek skupljaju sve najkvalitetnije što mogu,zato i jesu stalna svjetska sila u maltene svemu.

Zlatan Ibrahimović također,jako precijenjen upravo zbog svoje fizionimije,atraktivnog stila i karizme.
Realno,više je razloga zašto se Đokovića hejtuje.

Ne znam što je tu čudno da toliko brojnije i moćnije nacije sa svjetski utjecajnim medijima stvore kudikamo lakše zvijezdu,tj.kreiraju od svojih više nego što mi s ovih prostora možemo. Murray i jeste veliki šampion.

Ne vole ga? A i vole ga. Izmjeriti tko ga to i koliko i zašto (ne)voli je nemoguće. Najlakše je donijeti zaključak "smeća sa zapada nas ne vole".
Zbog čega su konkretno Modrić ili Jokić precijenjeni?! Jedan je motor najveceg kluba na svijetu, odveo malu drzavu do 2 medalje na SP, drugi objektivan MVP NBA lige. Momak igra revolucionarnu kosarku.

E sad, problem Đokovića je upravo sport koji igra. Sport koji je namijenjen za elitu, posebno tu anglosaksonsku, koja kao sto kolega @Valencia gore napisa u najmanju ruku gleda nipodastavajuce na sve sto je istocnije od poteza Poljska-Češka- eventualno Slovenia..

Druga stvar, a ponavljam po x puta, razbio im je duopol i pretekao ih, nadvisio, kako god. Isto kao kad bi se u eri Messia i C.R. pojavio jos bolji fudbaler, pa normalno da bi ga ovi hejtovali ili jos bolji primjer, da se u Srbiji pojavi jaci klub i da tambura Cz i Pfc, pa to bi bio opsti haos i hejt u ocima navijaca ova 2 kluba kojih je 90+% u Srbiji...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 30 jan 2023, 17:46

Nisam se ogranicio na juznoslavenske narode, vec slavenske opcenito, sa dodatkom Madjara, Rumuna i drugih neslavenskih naroda koji zive u istocnoj Evropi.

Nisi shvatio cim si naveo ta imena. Jesu zapadni Evropljani napravili brend od tih igraca? Normalno da ce eksploatisati njihov kvalitet, u tome su odlicni, narocito Amerikanci, ali slavensko porijeklo i prezime nisu materijal za 'kralja' Evrope, za brendiranje, sto je posao koji koordinisano obavljaju mediji.

Modric i ostali donose slavu zapadnim klubovima, Djokovic donosi slavu istocnoj Evropi. To je ogromna razlika.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la OldFashioned » 30 jan 2023, 17:48

Bravo Valencia, ravno u metu.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 30 jan 2023, 17:52

OldFashioned je napisao/la:
30 jan 2023, 17:48
Bravo Valencia, ravno u metu.
Slazem se. To je to. Pogodio je sustinu :thumbup:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la MunjirkaPFC » 30 jan 2023, 18:20

Felixians4 je napisao/la:
30 jan 2023, 17:09
Nije uopće točno. Modrića i precjenjuju,Ivana Balića isto,tu je i Dončić,Jokić,uostalom Ivanišević.

Hrvatska nikada ni približno ovoliko nogometaša i trenera uspješnih imala u top natjecanjima kao zadnjih godina. Prvi Dalić u Hrvatskoj je stalno podcjenjivan i pljuvan i bit će sve i da donese nakon bronca,srebre,uspjeha u Ligi nacija i zlato. Dakle,baš kontra,Zapad ti priznaje objektivne vrijednosti,a mi ovdje smo veoma licemjerni,površni,subjektivni u procjenama te vrste.

Političar je bio Tito,a ovi umjetnici je do jezika,hbg,i tu se probiju oni koji na internacionalu se baziraju,a vrsni su. Pa upravo je USA najjači primjer da uvijek skupljaju sve najkvalitetnije što mogu,zato i jesu stalna svjetska sila u maltene svemu.

Zlatan Ibrahimović također,jako precijenjen upravo zbog svoje fizionimije,atraktivnog stila i karizme.
Realno,više je razloga zašto se Đokovića hejtuje.

Ne znam što je tu čudno da toliko brojnije i moćnije nacije sa svjetski utjecajnim medijima stvore kudikamo lakše zvijezdu,tj.kreiraju od svojih više nego što mi s ovih prostora možemo. Murray i jeste veliki šampion.

Ne vole ga? A i vole ga. Izmjeriti tko ga to i koliko i zašto (ne)voli je nemoguće. Najlakše je donijeti zaključak "smeća sa zapada nas ne vole".
Ne poznajes Zapadnog covjeka, idealizujes ga, ali ne zbog njega, nego iz nezadovoljstva prema nasem covjeku, iz kritickog odnosa koji je legitiman, ali zna isto tako i da zavede, kao i idealizacija naseg covjeka. Mala je razlika medju ljudima u Evropi, sto ih vise upoznajes uocavas sve vise slicnosti, ne razlika. Razlike nastaju u stereotipima upravo iz nepoznovanja druge kulture, onog drugog. Nista manje druga drustva nisu imuna na nepostovanje sopstvenih velicina.
Poredjenje sa Titom je neumjesno. Ovde govorimo o vrhunskim sportistima, ljudima sa cistim biografijama. Sa druge strane Tito je licnost odgovorna i za ratne zlocine, kao i svi politicari na nasim i ne samo nasim prostorima koji su odlucivali u ratovima. Degutatno je takve likove stavljati ispred Novaka, Luke, Zlatana, Nikole, Zlatka i ostalih.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 30 jan 2023, 18:27

.
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 30 jan 2023, 18:41, ukupno mijenjano 1 put.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.