Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 21:55

Evo Runea, došao je sebi. Samo je pitanje može li ovako igrati pet setova.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16580
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 07 jun 2023, 21:58

Naravno da moze, u prva dva seta se ni zagrijao nije, sad je do njega i glave, al da moze okrenuti mec moze

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 22:01

Nisam ja siguran da može, od svih 128 učesnika na Roland Garrosu sam siguran da su za te stvari sposobni samo Alcaraz i Đoković, da drže tako visok nivo igre dobar dio perioda, dok za ostale ne bih garantovao.

Avatar
L-Train
Postovi: 18289
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la L-Train » 07 jun 2023, 23:16

Ma da ima glavu bio bi Alcaraz,ovako je ipak samo rune.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 23:21

Casper otresao mongloida, pobjeda dobra nad imbecilom.

@rona rekoh ja da Rune još nije taj nivo da preokrene ovo, pogotovo jer igra protiv ovakvog protivnika. :mrgreen:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 07 jun 2023, 23:21

Strašan je Rudiša, nerealno s kakvom snagom i rotacijom ove forhende udara, premoćan je :clap:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
L-Train
Postovi: 18289
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la L-Train » 07 jun 2023, 23:24

bodi123 je napisao/la:
07 jun 2023, 23:21
Strašan je Rudiša, nerealno s kakvom snagom i rotacijom ove forhende udara, premoćan je :clap:
Da,dodje li do finala bice dzentlmenski ispracen sa 3:0.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 07 jun 2023, 23:26

Ruud ima finale na završnom, finale Miamija, finale US Opena i finale Roland Garrosa. Evo i ovdje ima solidne šanse za novo finale, i opet će se pljuvati brat, a definicija konstantnosti.

Avatar
L-Train
Postovi: 18289
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la L-Train » 07 jun 2023, 23:31

CAGarfia je napisao/la:
07 jun 2023, 23:26
Ruud ima finale na završnom, finale Miamija, finale US Opena i finale Roland Garrosa. Evo i ovdje ima solidne šanse za novo finale, i opet će se pljuvati brat, a definicija konstantnosti.
Pa dobar je Ruud,npr puno bolji protivnik Nadalu u finalu RGa nego sto je Novak imao na zadnja 4 wimbledonska finala.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Nirton
Postovi: 6455
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Nirton » 07 jun 2023, 23:45

Gdje je i šta radi lucky13?
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2976
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Pensioner26 » 08 jun 2023, 00:14

Prizeljkujem finale Nole vs Zverev, ko da gledam biti će Alcaraz vs Ruud.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la OldFashioned » 08 jun 2023, 01:34

U petak očekujem rekordan broj drop shotova.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 08 jun 2023, 06:40

Ja sam baš mnogo uzbuđen što se tiče meča, iskren da budem očekujem klasik ranga deranja Đodala iz najboljih dana. Imamo na jednoj strani vjerovatno najboljeg igrača ikad u poznim godinama i na drugoj sigurno najkompletnijeg dvadesetogodišnjaka ikad u polufinalu ovakvog slema, Novak na tabli ima mnogo - rekordni 23. slem, 3. slem na RG (jedini koji ima svaki slem tri puta osvojen) i dokaz da je još uvijek najbolji na svijetu. Alcaraz s druge strane - drugi slem (a prvi Roland Garros), prvu veliku pobjedu na slemu protiv Novaka ili Rafe, te dokaz da je ovo početak novog poretka u tenisu i da će se od njega najviše očekivati i da će on biti muha koju treba uhvatiti. Koliko god ovo daleko i čudno zvučako, ovaj meč kao i budući potencijalni njihovi mečevi na slemovima će imati ogroman historijski značaj ako Alcaraz ostvari ono što mu svi predviđaju. Nole ako u tim mečevima bude uspješniji od Carlosa, biće u očima statističara ispred Alcaraza jer će imati h2h na svojoj strani, ali daleko je to.

Kao što sam već jednom napisao, sve ostaje sa strane, i Alcarazove partije i Novakove patnje koje je imao na ovom slemu u ovom meču. Ne bi bio prvi put da Novak izvuče iz sebe osmu brzinu kad treba i da pokaže svima ko je i šta je u svijetu tenisa. On će sigurno znati prepoznati trenutke kad treba pojačati protiv Alcaraza, znat će se prilagoditi taktički i on je ekspert za energy management u ovom formatu. To je njegova najveća prednost u ovom meču, fizički on i dalje jeste vrlo dobar, ali nema šanse da odgovori na Alcarazove nerealne mogućnosti brzine i snage. Alcaraz je šampionski kalibar, pretpostavljam da će biti neke sitne nervoze, ali da će on to iskontrolisati i da će to proći unutar prvih par gemova. Nije se pokazao kao neko ko propušta prilike od kako je na touru, a sada baš izgleda moćno i dosta podsjeća na Rafu. Rekao bih da je ovo ogromna prilika za Novaka, ali ovo nije pole pozicija za obaranje rekorda, to će biti na Wimbledonu.

Dosta će ovisiti od vremenskih prilika i od termina igranja. Još nije zvanično poznato, ali vidim da mnogi pišu da će to biti dnevni termin od 14i45 jer su imali dan više odmora u odnosu na Ruuda i Zvereva. Dnevni termin će ubrzati uslove, servis Novaka će doći malo više do izražaja, ali po svim procjenama je da preko dana više vjetar puše što je Novakov neprijatelj odavno. Noćni termin bi još više usporio uslove i to bi sigurno više Carlitosu odgovaralo. Tako da, barem iz moje perspektive kome bi šta više odgovaralo :dnevna sesija - Novak, noćna - Alcaraz.

Što se samih tehničkih stvari tiče volio bih da se uključi ili da me koriguje neko ko je igrao tenis aktivno ili ko poznaje bolje materiju od mene (bodi), ali evo nešto što ja predviđam da kao potencijalne dobitne kombinacije za Alcaraza i Novaka.

Alcaraz:
a) kick servis na takozvano ad polje Novakov bekhend, gdje će lopticu plasirati iznad Novakovih ramena i tako mu otežavati return, a poslije toga završavati poen
b) dropovi, dropovi, dropovi
c) što više lupati takozvani heavy topspin forhend na Novakov bekhend kako bi pokušao izgraditi poziciju za završavanje poena

Đoković:
a) dizati lopticu duboko i visoko kako bi izbacio Alcaraza iz komfort zone sa oba krila, te ga udaljiti s terena
b) što ranije hvatati lopticu
c) što agresivniji returni na prve servise
d) što više izlaziti na mrežu i ranije završavati poene

Po meni, Đoković će biti pometen s terena ako pokuša sa Alcarazom ići na ko je jači s baselinea taktiku, jer tu nema šta da traži. Na njemu je da se prilagođava Alcarazu i da ga izbacuje iz ritma, jer ovaj ako uspostavi svoj ritam od starta nastupit će ogromni problemi. Alcaraz je agresivnija i ofenzivnija verzija mladog Nadala, on čim osjeti priliku da se može završit poen - završit će ga, za razliku od Rafe koji je spreman u tim godinama rudariti do besvijesti, što je poslije promijenio i prilagodio se godinama te više na mrežu izlazio. Siguran sam da će Đoković naći rješenje za Alcaraza, a da li će uspjeti da ga pobijedi, ostaje da vidimo. Mnogomnogo veće šanse bi Đoković imao na travi ili betonu nego na šljaci jer bi Alcaraz imao manje vremena za pozicioniranje i udaranje loptice, te bi samim time i bio manje dominantan u razmjenama.

slika

Duel titana, sutra na Šatrijeu :salut:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 08 jun 2023, 08:55

polufinalu Rima prije par tjedana Rune je okrenuo Ruuda što mu je jedino slavlje u već šest međusobnih dvoboja zadnje tri godine, sve na zemljanoj podlozi i to uglavnom lako/rutinski uzme Norvežanin skandi derbi. Prošle godine u istoj fazi French Opena sličan rasplet, tad je izbio i sukob između njih nakon matcha. Pod nekom ozljedom je Holger i nije mogao očigledno parirati nakon maratona s Cerundolom.





Alcaraz Djokovic

Ruud Zverev



Kad nema Nadala i Čilića, a i ostali moji najdraži ispali prerano, jako zadovoljan parovima završnice, sve je moguće, a najrealnije je da se ponovi finalni sraz Miamija i USO 2022.

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 08 jun 2023, 19:35

CAGarfia je napisao/la:
08 jun 2023, 06:40
Ja sam baš mnogo uzbuđen što se tiče meča, iskren da budem očekujem klasik ranga deranja Đodala iz najboljih dana. Imamo na jednoj strani vjerovatno najboljeg igrača ikad u poznim godinama i na drugoj sigurno najkompletnijeg dvadesetogodišnjaka ikad u polufinalu ovakvog slema, Novak na tabli ima mnogo - rekordni 23. slem, 3. slem na RG (jedini koji ima svaki slem tri puta osvojen) i dokaz da je još uvijek najbolji na svijetu. Alcaraz s druge strane - drugi slem (a prvi Roland Garros), prvu veliku pobjedu na slemu protiv Novaka ili Rafe, te dokaz da je ovo početak novog poretka u tenisu i da će se od njega najviše očekivati i da će on biti muha koju treba uhvatiti. Koliko god ovo daleko i čudno zvučako, ovaj meč kao i budući potencijalni njihovi mečevi na slemovima će imati ogroman historijski značaj ako Alcaraz ostvari ono što mu svi predviđaju. Nole ako u tim mečevima bude uspješniji od Carlosa, biće u očima statističara ispred Alcaraza jer će imati h2h na svojoj strani, ali daleko je to.

Kao što sam već jednom napisao, sve ostaje sa strane, i Alcarazove partije i Novakove patnje koje je imao na ovom slemu u ovom meču. Ne bi bio prvi put da Novak izvuče iz sebe osmu brzinu kad treba i da pokaže svima ko je i šta je u svijetu tenisa. On će sigurno znati prepoznati trenutke kad treba pojačati protiv Alcaraza, znat će se prilagoditi taktički i on je ekspert za energy management u ovom formatu. To je njegova najveća prednost u ovom meču, fizički on i dalje jeste vrlo dobar, ali nema šanse da odgovori na Alcarazove nerealne mogućnosti brzine i snage. Alcaraz je šampionski kalibar, pretpostavljam da će biti neke sitne nervoze, ali da će on to iskontrolisati i da će to proći unutar prvih par gemova. Nije se pokazao kao neko ko propušta prilike od kako je na touru, a sada baš izgleda moćno i dosta podsjeća na Rafu. Rekao bih da je ovo ogromna prilika za Novaka, ali ovo nije pole pozicija za obaranje rekorda, to će biti na Wimbledonu.

Dosta će ovisiti od vremenskih prilika i od termina igranja. Još nije zvanično poznato, ali vidim da mnogi pišu da će to biti dnevni termin od 14i45 jer su imali dan više odmora u odnosu na Ruuda i Zvereva. Dnevni termin će ubrzati uslove, servis Novaka će doći malo više do izražaja, ali po svim procjenama je da preko dana više vjetar puše što je Novakov neprijatelj odavno. Noćni termin bi još više usporio uslove i to bi sigurno više Carlitosu odgovaralo. Tako da, barem iz moje perspektive kome bi šta više odgovaralo :dnevna sesija - Novak, noćna - Alcaraz.

Što se samih tehničkih stvari tiče volio bih da se uključi ili da me koriguje neko ko je igrao tenis aktivno ili ko poznaje bolje materiju od mene (bodi), ali evo nešto što ja predviđam da kao potencijalne dobitne kombinacije za Alcaraza i Novaka.

Alcaraz:
a) kick servis na takozvano ad polje Novakov bekhend, gdje će lopticu plasirati iznad Novakovih ramena i tako mu otežavati return, a poslije toga završavati poen
b) dropovi, dropovi, dropovi
c) što više lupati takozvani heavy topspin forhend na Novakov bekhend kako bi pokušao izgraditi poziciju za završavanje poena

Đoković:
a) dizati lopticu duboko i visoko kako bi izbacio Alcaraza iz komfort zone sa oba krila, te ga udaljiti s terena
b) što ranije hvatati lopticu
c) što agresivniji returni na prve servise
d) što više izlaziti na mrežu i ranije završavati poene

Po meni, Đoković će biti pometen s terena ako pokuša sa Alcarazom ići na ko je jači s baselinea taktiku, jer tu nema šta da traži. Na njemu je da se prilagođava Alcarazu i da ga izbacuje iz ritma, jer ovaj ako uspostavi svoj ritam od starta nastupit će ogromni problemi. Alcaraz je agresivnija i ofenzivnija verzija mladog Nadala, on čim osjeti priliku da se može završit poen - završit će ga, za razliku od Rafe koji je spreman u tim godinama rudariti do besvijesti, što je poslije promijenio i prilagodio se godinama te više na mrežu izlazio. Siguran sam da će Đoković naći rješenje za Alcaraza, a da li će uspjeti da ga pobijedi, ostaje da vidimo. Mnogomnogo veće šanse bi Đoković imao na travi ili betonu nego na šljaci jer bi Alcaraz imao manje vremena za pozicioniranje i udaranje loptice, te bi samim time i bio manje dominantan u razmjenama.

slika

Duel titana, sutra na Šatrijeu :salut:
Izvini koji si ti,kako ti je bio prosli nick ?
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AshburtonG » 08 jun 2023, 19:55

Ovaj mec mi mirise na jednosmjernu ulicu, a samo je pitanje u kojem smjeru ce ta ulica ici. Nesto poput Nadal-Djokovic kad se igralo u oktobru, svi ocekivali klasik i borbu na nepogodnim uvjetima za Nadala, a on oducio Djokovica od tenisa. Nisam uopce optimistican u smislu ocekivanja da cemo dobit neki klasik.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2086
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 08 jun 2023, 20:05

Viško je to dobro rekao, da se tek probudi poslije meča i da su dva scenarija gdje je prvi da je neko nekog otresao, a drugi da je neko pobijedio u petom da bi izabrao drugi scenario.

Ja jednostavno ne mogu zamislit da Novak odvali Alcaraza u tri seta, a i da Novak zijani peti set protiv 16 godina mlađeg lika.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 08 jun 2023, 20:05

Đoković je gubio od Thiema kada je u boljem ritmu stizao na RG. Alcaraz brani čast New gena da konačno svlada netko od njih Djokera na Slamu, uspjelo je to Medvedevu u finalu USO doduše, bio bi red da se to sutra dogodi. Mada prošlogodišnji obračun u polufinalu Madrida jako je podcijenjen meč, fantastično su obojica odigrala.

Finale će svakako ponuditi duele koji su se u sličnoj fazi/ulozima događali, a Ruud opet pogodio formu. nikad osvojio veliku titulu, no nakuplja već same završnice istih

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17784
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 08 jun 2023, 20:12

gledaj koliko praznih mjesta na tribinama tokom zenskog polufinala :rol:
Don't believe the hype.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la alan_kardec » 08 jun 2023, 20:13

L-Train je napisao/la:
07 jun 2023, 23:31
CAGarfia je napisao/la:
07 jun 2023, 23:26
Ruud ima finale na završnom, finale Miamija, finale US Opena i finale Roland Garrosa. Evo i ovdje ima solidne šanse za novo finale, i opet će se pljuvati brat, a definicija konstantnosti.
Pa dobar je Ruud,npr puno bolji protivnik Nadalu u finalu RGa nego sto je Novak imao na zadnja 4 wimbledonska finala.

jel to onaj Ruud što još uvijek nije osvojio 500ku, ili je neki drugi?
pitam za jarana :lol: :lol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.