Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 28 jan 2019, 07:59

RafaGarros9 je napisao/la:Smijesno...Do prije 20 dana ubjedljivo najveci favorit sljake tj. RGa,najbolji ikada sto je igrao na toj podlozi i sto ce ikada igrati a vec danas Novak je nekima veci favorit... :rol:Tesko je nekome objasniti neke stvari kad su pojedinci toliko ljubomorni zbog tolike dominacije Rafe nad Rogerom dugi niz godina,govorim ovo jer je dosta fanova Rogera na forumu...ali ta pobjeda Novaka na RG protiv Rafe rezultatom 3-0 dosla je jedino i samo zato sfo je Rafa bio dugo povrijedjen i dosao potpuno nespreman kako fizicki tako i takticki,dok je Novak bio na svom vrhuncu i ne vidim sta je toliko cudno sto je uspio pobjediti Rafu u tom mecu...Kad vec pricate o tome ko je favorit u nadolazecem RG do kojeg ima jos jako dugo i dosta se stvari moze promijeniti i nikad se ne zna ko ce nastupiti a ko nece zbog nekakve po rede ili necega treceg...ali pricati o tome da je neko favorit protiv Rafe je najveca glupost ovdje ikad napisana naravo i poslije ovakvog meca Novaka na AO...iako sam vec rekao da je Rafa bio ocigledno van sebe jer je odigrao mozda i jedan od najlosijih meceva u karijeri a da je u finalu odigrao najlosiji to definitivno...isto tako je smijeno stavljati procenat na Rafu 90% protiv Novaka pa makar to bio i RG...po meni u ovom trenutku pod pretpostavkom da ce Rafa igrati na nivou na kojem je igrao prosle 2 godine procenat protiv Novaka bi bio otprilike 60-40 /65-35 naravo za Rafu...a protiv svih ostalih procenat bi bio drasticno vec i po meni bi isao oko 98-99% osim protiv Thiema gdje bi stavio 90% za Rafu jer je vecina imala problem tokom proslih godina da dogura do 3 gema a ni blizu nisu bili da uzmu set...Isto tako jos jedna presmijesna stvar da je Novak veci favorit na AO nego Rafa na RG i to sve zbog jednog jedinog meca koji je dobio danas...poslije tolike dominacije 15 godina od trenutka kad je zagazio nogom na taj teren pa do danas sve je mlatio kako je stigao da bi neko danas izjavio takvu glupost...ali ok...stas...jos kad znamo i sgo je bilo toliko ocigledno posebno prva dva seta da Rafa nije mogao uvezati 2 lopte ne zbog toliko dobrog Novaka nego zbog njegove toliko lose igre...

Da se znalo prije godinu dana da ce Rafa i Novak imati 2 meca za GS turnirima tj. na WB i AO...ista 2 meca u istim fazama svi ali svi bi rekli da ce Rafa imati daleko vece sanse na AO i da ce to biti jedan neizvjestan mec dok bi svi unaprijed pripisali pobjedu Novaku na WB jos pod zatvorenim krovom vjerovatno ili laganih 3-0 ili 3-1...ovo pisem jer vec prepoznatljivo kako dise forum...ali ne Rafa je odigrao maestralno na WB i igrao je bolje od Novaka to su svi vidjeli ali odlucilo je par loptica,ja bih rekao ona loptica na bl kada je Rafa izasao na mrezu u petom setu na Novak ga uspio probiti po dijagonali...Dok je na AO bilo laganih 3-0 naravno neko ce reci zbog fantasticne igre Novaka ali svima je jasno da to nije tako odn. da je Rafa odigrali daleko ispod svog nivoa usudio bih se reci na razini celendjer turnira...
Sve je to super, samo, niko ovde nije napisao da je Djoković favorit na RG, nego da Nadal nije toliki favorit da Novak nema sanse da ga dobije!
Tvoj post je klasicno spinovanje...

Rafa jeste odigrao bolje na WB nego juce, ali je i Novak isto tako bio daleko od jucerasnjeg nivou. Sam on je ljetos izjavio da je tempirao formu tek za USO i da nije ocekivao da ce uzeti WB, jer mu je to bio prvi veliki turnir nakon oporavka i izlaska iz krize...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 28 jan 2019, 10:26

on je ustvari tek tim turnirom i izasao iz krize. tu je jos bio i nesiguran (samopouzdanje nikakvo) i stamina losa (imao je mozda i srece sa prekidom imao je i srece i sa krovom) i sve mu se poklopilo. to mu je bila ogromna odskocna daska za samopouzdanje a rafu je to dodatno utuklo. jer ga je i te kako rovit nole dobio. i on to zna.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 28 jan 2019, 11:16

ima tu sigurno istine, rafa dobro zna da ni noleta ni rogera 5 godina nije dobio van zemlje a novak je tad uzeo turnir sa kojim nije baš previše računao

ova sezona bi mogla biti iznimno interesantna :mrgreen: valjda se neće pojaviti neki soderling ili čekinato da je uprska ;)

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 28 jan 2019, 13:10

jestamaji je napisao/la:ima tu sigurno istine, rafa dobro zna da ni noleta ni rogera 5 godina nije dobio van zemlje a novak je tad uzeo turnir sa kojim nije baš previše računao

ova sezona bi mogla biti iznimno interesantna :mrgreen: valjda se neće pojaviti neki soderling ili čekinato da je uprska ;)
Imal bujruma u Parizu početkom juna, ako ova dvojica dodju do kraja, vidim imaš nekakih poznanika u gradu ljubavi :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 28 jan 2019, 13:47

ono sto nole radi dobro protiv rafe je da hvata njegove spinove i lopticu u penjanju.to je radio i davidenko i sa njim je rafa imao grdne probleme. e sada, da bi to radio treba stajati 2-3m blize i znaci imas manje vremena da se namjestis na udarac pa da bi to nadoknadio moras imati ebeno dobro kretanje. ali ako to mozes da uradis dobijas mnogo. protivniku ostavljas daleko manje vremena. 2-3m + 2-3m (do tebe i od tebe) = 4-6m kretanja loptice. + sto je loptica brza i jaca u penjanju nego u silazu i jace se odbija od reket tako da jacinu protivnickog udarca koristis da ne moras sam da generises veliku snagu. tako je onako mrsav davidenko slao projektile. a ni nole nije bas herkules. vecinu igraca rafa odalji daleko od linije ili je udaraju jako visoko sto je dosta nezgodno. na jurosportu su pokazali da je nole protiv rafe u prosjeku udarao pola metra blize lopticu nego protiv ostalih na ovom turniru. u prosjeku je hvatao odmah iza osnovne.

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NadalRafa » 28 jan 2019, 13:57

Sanfrancisco je napisao/la:
NadalRafa je napisao/la:Sorry ali na RG niko nema sansi pored Rafe. Pa ni ovaj Djokovic koji je odigrao savrseno finale. Ne moze ga srat ovako dva puta ova igra da sve funkcionise. Plus Rafino spinovanje na sljaci izludjuje sve, tu je Rafa favorit protiv zida a kamoli Djoke. Cestitke jos jednom Nolovcima, zasluzeno. :tokralju:

Recite NE drogama.



:nene: :nene: :nene:
Druze pratim tenis od pojave Nadala i nisam nikad vidio da ga je neko zdravog i spremnog nadjacao na RG. Ne racunam 2015 jer je bio kanta te godine. Ti svoje fazone nekom drugom prosipaj. Jedan mec i odma lik favorit i na RG. Smjesnoca.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Effenberg » 28 jan 2019, 13:59

Oj rafane oj garosane, lijepo ti je ime! :rol:

P.s. bolil guza? :lol:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la LlullSergio » 28 jan 2019, 14:24

Pa nije bas tolika kanta bio Rafa.

Taj RG je Novak bio najbolji teniser i onda dodje u polufinalu oduži na subotu sa Andyem i poslije dobijenog seta udje u mlin Wawrinke i izgubi turnir.Jedan od gorih poraza.

Ali igrao je bolje te 2015 već 2016 kad osvoji.

A i Nole je igrao toliko dobrih mečeva sa Rafom i na RG i na sljaci generalno da zato mislim da je jedini igrač kojo Rafu može dobiti u Parizu.

Opet favorit nije ali u zavisnosti od forme ima sasvim korektne šanse da to osvoji.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 28 jan 2019, 14:25

kad smo vec kod kladionica i sansi za RG.

https://www.oddschecker.com/insight/ten ... n-open-win

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 28 jan 2019, 14:39

marconato je napisao/la:
RafaGarros9 je napisao/la:Smijesno...Do prije 20 dana ubjedljivo najveci favorit sljake tj. RGa,najbolji ikada sto je igrao na toj podlozi i sto ce ikada igrati a vec danas Novak je nekima veci favorit... :rol:Tesko je nekome objasniti neke stvari kad su pojedinci toliko ljubomorni zbog tolike dominacije Rafe nad Rogerom dugi niz godina,govorim ovo jer je dosta fanova Rogera na forumu...ali ta pobjeda Novaka na RG protiv Rafe rezultatom 3-0 dosla je jedino i samo zato sfo je Rafa bio dugo povrijedjen i dosao potpuno nespreman kako fizicki tako i takticki,dok je Novak bio na svom vrhuncu i ne vidim sta je toliko cudno sto je uspio pobjediti Rafu u tom mecu...Kad vec pricate o tome ko je favorit u nadolazecem RG do kojeg ima jos jako dugo i dosta se stvari moze promijeniti i nikad se ne zna ko ce nastupiti a ko nece zbog nekakve po rede ili necega treceg...ali pricati o tome da je neko favorit protiv Rafe je najveca glupost ovdje ikad napisana naravo i poslije ovakvog meca Novaka na AO...iako sam vec rekao da je Rafa bio ocigledno van sebe jer je odigrao mozda i jedan od najlosijih meceva u karijeri a da je u finalu odigrao najlosiji to definitivno...isto tako je smijeno stavljati procenat na Rafu 90% protiv Novaka pa makar to bio i RG...po meni u ovom trenutku pod pretpostavkom da ce Rafa igrati na nivou na kojem je igrao prosle 2 godine procenat protiv Novaka bi bio otprilike 60-40 /65-35 naravo za Rafu...a protiv svih ostalih procenat bi bio drasticno vec i po meni bi isao oko 98-99% osim protiv Thiema gdje bi stavio 90% za Rafu jer je vecina imala problem tokom proslih godina da dogura do 3 gema a ni blizu nisu bili da uzmu set...Isto tako jos jedna presmijesna stvar da je Novak veci favorit na AO nego Rafa na RG i to sve zbog jednog jedinog meca koji je dobio danas...poslije tolike dominacije 15 godina od trenutka kad je zagazio nogom na taj teren pa do danas sve je mlatio kako je stigao da bi neko danas izjavio takvu glupost...ali ok...stas...jos kad znamo i sgo je bilo toliko ocigledno posebno prva dva seta da Rafa nije mogao uvezati 2 lopte ne zbog toliko dobrog Novaka nego zbog njegove toliko lose igre...

Da se znalo prije godinu dana da ce Rafa i Novak imati 2 meca za GS turnirima tj. na WB i AO...ista 2 meca u istim fazama svi ali svi bi rekli da ce Rafa imati daleko vece sanse na AO i da ce to biti jedan neizvjestan mec dok bi svi unaprijed pripisali pobjedu Novaku na WB jos pod zatvorenim krovom vjerovatno ili laganih 3-0 ili 3-1...ovo pisem jer vec prepoznatljivo kako dise forum...ali ne Rafa je odigrao maestralno na WB i igrao je bolje od Novaka to su svi vidjeli ali odlucilo je par loptica,ja bih rekao ona loptica na bl kada je Rafa izasao na mrezu u petom setu na Novak ga uspio probiti po dijagonali...Dok je na AO bilo laganih 3-0 naravno neko ce reci zbog fantasticne igre Novaka ali svima je jasno da to nije tako odn. da je Rafa odigrali daleko ispod svog nivoa usudio bih se reci na razini celendjer turnira...
Sve je to super, samo, niko ovde nije napisao da je Djoković favorit na RG, nego da Nadal nije toliki favorit da Novak nema sanse da ga dobije!
Tvoj post je klasicno spinovanje...

Rafa jeste odigrao bolje na WB nego juce, ali je i Novak isto tako bio daleko od jucerasnjeg nivou. Sam on je ljetos izjavio da je tempirao formu tek za USO i da nije ocekivao da ce uzeti WB, jer mu je to bio prvi veliki turnir nakon oporavka i izlaska iz krize...
Ma glupost, naravno da Novak ima sanse da ga dobije kao sto i jedan i drugi imaju sanse da dobiju jedan drugog na bilo kojem turniru...msm ne igraju protiv nezz nekog igraca sa 100atp pozicije pa da kazes nema sanse...
Ali bilo je komentara da protiv ovakvog Novaka Rafa nema nikakve sanse na bilo kojem turniru da igraju tako da ti to dodje na isto,bas sam prelistao ko je to napisao i naravno @uno i to vise puta,ali njega ne treba ozbiljno shvatiti...

Vidi ako cemo tako gledati onda mozeno reci da je ovo Rafi bio veliki turnir nakon oporavka...jer je u novembur jos hodao na stakama a u januaru igrao finale GS...

Ali ono sto ne mogu da shvatim da se pojedinci dive nekoj fascinantnoj igri Novaka koje apsoluto nije bilo...Nego je njegova igra izgledala toliko ubjedljivo zbog ubjedljivo lose Rafaine igre...Ako cemo realno pa Rafa kao da je prespavao prvi set upotpunosti i 70% drugog kad je vec imao zaostata brejka u istom a onda se naravno tesko vratiti...

Evo sad cu ti dati jedan podatak...
Ritern igraca protiv Novaka:
1.servis/2.servis
Kreuger:15%-29%
Tsonga:26%-27%
Shapovalov:25%-26%
Medvedev:27%-38%
Nishikori:15%-0% ali je bio povrijedjen
Poullie:16%-13%
NADAL:20%-16% 1.set(0% 0/15) (17% 1/6) 2.set(25% 4/16) (14% 1/7) 3.set(32% 6/19) (17% 1/6)

Ovo ti je mozda i najbolji pokazatelj u kakvom je on stanju jucer igrao i koliko ga je htio udarac odn. sama igra...Naravno ja cestitam Novaku na pobjedi i sve to,apsolutno zasluzeno ali previse se dize da je odigrao nesto fascinantno kad je Rafa odigrao daleko ispod svog nivoa,ne zbog Novakovih toliko dobrih udaraca i igre nego prosto zbog sebe...

Evo ti jos jedan podatak sa meca iz WB sa turnira koji Rafi "ne lezi",isto tako cu uzeti primjer riterna gdje bi Rafi drasticno trebalo biti teze za vratiti loptice posebno Novakove...

NADAL:24%-45% 1.set(24% 5/21) (17% 1/6) 2.set(40% 8/20) (78% 7/9) 3.set(23% 7/31) (18% 2/11) 4.set(31% 4/13) (57% 4/7) 5.set(15% 6/40) (50% 9/18)
Znaci Rafin riter je isao i do 80% na travi a jucer 17% i to najbolje na drugi servis...

Isto tako neprisiljene greske kod Rafe na WB 42 nakon 5 sati igranja,jucer 28 nakon 2 sata iganja dovoljno govori u kakvom je stanju bio jucer...

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 28 jan 2019, 14:53

Djokovic je igrao nenadjebivo jucer.Neprisiljene greske su samo rezultat toga sto je znao da mora bolje I riskantnije da bi uopste imao sansu.Ako ista ,tokom turnira se previse dizao neki Nadalov nivo.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16504
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 28 jan 2019, 14:56

bodi123 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:ima tu sigurno istine, rafa dobro zna da ni noleta ni rogera 5 godina nije dobio van zemlje a novak je tad uzeo turnir sa kojim nije baš previše računao

ova sezona bi mogla biti iznimno interesantna :mrgreen: valjda se neće pojaviti neki soderling ili čekinato da je uprska ;)
Imal bujruma u Parizu početkom juna, ako ova dvojica dodju do kraja, vidim imaš nekakih poznanika u gradu ljubavi :mrgreen:
ako bude sve išlo kako treba smislićemo već nešto. ali obično kad planiraš sve krene naopako. evo ja bio skoro sve organizovao dadi za chicago bears tekmu u LA, moj dobar jaran imao i 2 karte viška i krevet viška u hiltonu i onda im kicker promaši lagan kick u zadnjoj sekundi ....

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 28 jan 2019, 14:56

da a novak je kao na vimbliju bio isti ili bolji kao jucer :roll:

jedina paralela ta dva meca je da su igrali isti igraci i da je nole pobijedio!

nole pred vibli vs No1e pred ozi

bez samopouzdanja vs pun samopouzdanja
bez potrebne stamine vs 100% spreman
3 slema (rafa 2) vs 6 slemova (6/6 finala, rafa 1 slem)
izvan top 20 vs br1
mec prije izgubio sa rafom vs mec prije dobio sa rafom
publika mahom za rafu vs dosta i noletovih navijaca
trava (1-2 h2h) vs beton (18-7 h2h + nole imao 14 uzastopnih setova protiv rafe)
rafa se vraca nakon povrede vs nole se vracao nakon povrede
bez jace titule skoro 2 godine (rafa pocistio sljaku) vs 2 slema u nizu bez izgubljenog seta u finalu + sinsi i sangaj (rafa bez igre a kamoli titule skoro pola godine)

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 28 jan 2019, 15:44

darker10 je napisao/la:Djokovic je igrao nenadjebivo jucer.Neprisiljene greske su samo rezultat toga sto je znao da mora bolje I riskantnije da bi uopste imao sansu.Ako ista ,tokom turnira se previse dizao neki Nadalov nivo.

Tako se uvijek diže taj Nadalov nivo, sjećam se protiv Federera, Nadalov put do finala i komentari su bili tipa da će ga Nadal izuti iz cipela, da Rafa ima igru za Rogera i da je na nevjerovatno većem nivou nego Roger koji se patio sa Wawom i Nishikorijem te godine, tako isto i 2018te kada su najavljivali isto, na kraju predao tu Čiliću i Federer opet titulu osvojio, a ove godine ista stvar znači, samo ne razumijem kako je moguće da nikada nije do Nadalovog protivnika nego Nadala samog, mislim govori se o nekakvom nivou igre koji je Nadal posjedovao do finala, da nije možda do protivnika sad ustvari?

Ovo ide za oba slučaja, ako je protivnik loš tj nedovoljnog kvaliteta, Nadal djeluje rutinski, ako je protivnik dobar (Novak, Federer) Nadal je poražen. Najgore što se dobije ovdje percepcija da je do " Rafe " to što je izgubio, a ne do protivnika, jer Rafa je daleko od onog Rafe, iako se uzalud pokušava predstaviti drugačije.

Rafa 2009 se piša na bilo kojeg Rafu na AO godinama poslije, ono je nevjerovatan Rafa, ovo zadnjih godina na AO je mix kvaliteta njegovog i nekvaliteta protivnika.

Na šljaci je totalno drugačija priča, ali na bržim uslovima, Rafa je bio nekada nevjerovatan, taj nivo ne može više vratiti, ali može imati sreću žrijeba/nosioc leti vani i da nema protivnike neupitne kvalitete u borbi za GS titulu, tada Nadal može osvojiti AO drugi put konačno, drugačije neće moći, preko Novaka definitivno ne, preko Rogera je imao šansu, pao je i tu kada je " trebao " da prelomi.

Da je tad Nadal dobio, neke stvari bi drugačije bile, ali otom potom. :zviz:

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 28 jan 2019, 16:16

Daa,itekako se slazem da se Rafin nivo tenisa dizao previse ali se niste zapitali ko je dizao taj nivo tenisa u tolike visine...Dizali su njegov nivo tenisa isti oni sto salju Rogera u penziju vec 5 godina i govore kako je on svoje odigrao pa kad osvoji neki turnir on je najbolji svih vremea...dizali su njegovu igru oni sto su rekli za Novaka da se nakon povrede nece vratiti i da je otprilike i on svoje odigrao...dizali su mu igru oni sto su za Rafu rekli jos prije 2-3 godine da nece dobiti nijedan ozbiljniji i zahtjevniji mec e ti strucnjaci su dizali Rafinu igru do te mjere o kojoj se prica...Kada sam prognozirao finale i kad sam davao sanse u procentima rekao sam 50-50 a ni jednog trenutka(govorim za sebe) nisam rekao odn. komentarisao Rafinu igru...

Upravo tako da je Rafa dobio neke bi svari bile drukcije,ali sad zasad je tako kako je...ali stvari koje biti drukcije je promjena broja 1 po GS titulama i to je ono sto se ceka a sad je samo pitanje odn. jedina neizvjesnost da li ce to prvi biti Rafa ili Novak. :salut:

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NadalRafa » 28 jan 2019, 16:24

Federerovci u transu vise nego Noletovi navijaci. Ali neizbjezno je da ce obojica stici starca. Pa nek dizu sad u nebesa Djokicu. Sto se tice meca jucer kao sto sam i rekao Nole je favorit svakako bio, ocekivalo se vise od Rafe mislim da nije unaprijed smislio plan igre, a to moras imati protiv onakvog Novaka. Kad tu dodas los servis i onaj broj neiznudjenih dobijes rezultat kao jucer. I pored toga ja sam kao i svi navijaci ponosan na ovo finale koje je iskreno pomalo neocekivano nakon povrede na US. Sljaka je druga prica. Vidjet cemo ima jos do toga.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 28 jan 2019, 16:44

NadalRafa je napisao/la:Federerovci u transu vise nego Noletovi navijaci. Ali neizbjezno je da ce obojica stici starca. Pa nek dizu sad u nebesa Djokicu. Sto se tice meca jucer kao sto sam i rekao Nole je favorit svakako bio, ocekivalo se vise od Rafe mislim da nije unaprijed smislio plan igre, a to moras imati protiv onakvog Novaka. Kad tu dodas los servis i onaj broj neiznudjenih dobijes rezultat kao jucer. I pored toga ja sam kao i svi navijaci ponosan na ovo finale koje je iskreno pomalo neocekivano nakon povrede na US. Sljaka je druga prica. Vidjet cemo ima jos do toga.
Nije to nikakav trans nego pisete nebuloze tipa da je Nadal sam sebe pobijedio jer je imao vise neprisiljenih gresaka.Pa eto Federer i protiv Djokovica i protiv Nadala po pravilu ima vise neiznudjenih gresaka,da li to znaci da uvijek sam sebe pobjedjuje protiv ove dvojice?

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NadalRafa » 28 jan 2019, 17:26

darker10 je napisao/la:
NadalRafa je napisao/la:Federerovci u transu vise nego Noletovi navijaci. Ali neizbjezno je da ce obojica stici starca. Pa nek dizu sad u nebesa Djokicu. Sto se tice meca jucer kao sto sam i rekao Nole je favorit svakako bio, ocekivalo se vise od Rafe mislim da nije unaprijed smislio plan igre, a to moras imati protiv onakvog Novaka. Kad tu dodas los servis i onaj broj neiznudjenih dobijes rezultat kao jucer. I pored toga ja sam kao i svi navijaci ponosan na ovo finale koje je iskreno pomalo neocekivano nakon povrede na US. Sljaka je druga prica. Vidjet cemo ima jos do toga.
Nije to nikakav trans nego pisete nebuloze tipa da je Nadal sam sebe pobijedio jer je imao vise neprisiljenih gresaka.Pa eto Federer i protiv Djokovica i protiv Nadala po pravilu ima vise neiznudjenih gresaka,da li to znaci da uvijek sam sebe pobjedjuje protiv ove dvojice?
Federer igra ubjedljivo najofanzivniji tenis od trojke. S tom igrom idu i winneri i neiznudjene samim tim on skoro uvijek u tim statistickim podacima dominira. Dakle ili vise winnera ili neiznudjenih. Jucer je bilo nenormalno cini mi se poslije dva seta preko 20 neiznudjenih. Sto je priznat cemo previse za jedno finale.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 28 jan 2019, 17:31

Pa sto nije imao veliki broj gresaka protiv Tiafoea,Cicija,Minaura itd.Nije,jer su oni protiv njega izbacivali svasta i jer je on bio kvalitetniji na te dane.Isto kao sto je Djokovic jucer bio kvalitetniji.Kao sto rekoh gore,kad vidis da protivnik igra nestvarno dobro,vise riskiras sto posljedicno nosi i vise gresaka.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 28 jan 2019, 17:41

darker10 je napisao/la:Pa sto nije imao veliki broj gresaka protiv Tiafoea,Cicija,Minaura itd.Nije,jer su oni protiv njega izbacivali svasta i jer je on bio kvalitetniji na te dane.Isto kao sto je Djokovic jucer bio kvalitetniji.Kao sto rekoh gore,kad vidis da protivnik igra nestvarno dobro,vise riskiras sto posljedicno nosi i vise gresaka.
Poenta citave price!

Svi oni konstatuju da je Nadal igrao lose i da je grijesio, a niko ne kaze zasto bas protiv Novaka, a ne protiv Cicipasa ili Tiafoea... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.