Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 14 sep 2021, 20:22

Felixians4 je napisao/la:
14 sep 2021, 19:31
Nole je itekako pojačao na RG protiv Tsitsipasa, nije isti match bio, prvi set je imao tad Djoker na ruci. Stefanos je imao iscrpljujuće polufinale i to mu je bilo prvo GS finale. Protiv Thiema je bilo lakše jer on ne može konstantno raditi štetu servisima,a i zaostatak je bio manji + je to Australian,a ne US Open.
Sve su to mecevi odluceni u par poena,a cim je tako ljudi imaju igru da te dobiju. Elem Nolo je dobio sve te, al je moralo doc i do ovog neki dan.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 14 sep 2021, 20:43

darker10 je napisao/la:
14 sep 2021, 20:22
Felixians4 je napisao/la:
14 sep 2021, 19:31
Nole je itekako pojačao na RG protiv Tsitsipasa, nije isti match bio, prvi set je imao tad Djoker na ruci. Stefanos je imao iscrpljujuće polufinale i to mu je bilo prvo GS finale. Protiv Thiema je bilo lakše jer on ne može konstantno raditi štetu servisima,a i zaostatak je bio manji + je to Australian,a ne US Open.
Sve su to mecevi odluceni u par poena,a cim je tako ljudi imaju igru da te dobiju. Elem Nolo je dobio sve te, al je moralo doc i do ovog neki dan.
Naravno. Al u tim mečevima(kao i u finalu AO protiv Mede) Nole je realno trebao bit izraženiji favorit,a tako je i započet meč i protiv Thiema i Tsitsipasa ,bez obzira što je upao u zaostatak, nego s Medvedevom ovaj put. Ovaj rasplet UO zapravo je potpuno očekivan što se mene tiče. Zverev i Medvedev ozbiljni rivali s tim da sam davao više šansi Daniilu,a Noletu je bilo jako teško. Mislim da će morati igrati opet malo više turnira kao što i Nadal mislim da ne bi smio prevelik fokus davati samo na RG kolikogod to išlo kontra neke bazne logike.

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 1008
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ArtemisFowl » 14 sep 2021, 21:14

Rovella je napisao/la:
14 sep 2021, 13:02
TheChief je napisao/la:
14 sep 2021, 12:55
Psihologinja za L'Equipe: Suze Đokovića su lažne, plakao je samo da bi preokrenuo meč

"Ne vjerujem mu ništa, ne vjerujem da je plakao. Ne znam jeste li mu vidjeli izraz lica kada se vratio s pauze, pošto na terenu nije plakao. Mislim da je bio u teškoj situaciji, pa je pokušao šahovskom strategijom nadmudriti protivnika. Nadao se da će Medvedev pokleknuti i uradio je to kako bi preokrenuo meč", rekla je Inchauspe, koja je tako izazvala brojne komentare.
Napokon potvrda struke i nauke da se radi o psihopati i sizofreniku. :clap:
Mrski zapad kuje zavjere i izmišljotine protiv, pre svega, velikog čovjeka

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 15 sep 2021, 02:46

Jeste NFL preuzeo publiku ,a ne znam dal u korist subote il nedjelje,vjerojatno više nedjelje ide TV u tom terminu, no kakogod - Na ESPN žensko finale je bilo gledanije. Muškom tenisu potrebno je da se Kanadski duo profilira u igračine,a i da Korda ispuni potencijal,problema onda nikakvih biti neće,ostaje samo konačno jedan šampion Francuz.

Avatar
CSSR82
Postovi: 5
Pridružen/a: 18 apr 2021, 12:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CSSR82 » 15 sep 2021, 13:38

FCB1986 je napisao/la:
14 sep 2021, 16:12
Nije mi namjera neka provokacija, nisam taj tip forumasa. Nego ono bas me zanima misljenje vas navijaca jer ipak ga pratite u stopu i poznajete stvari dosta bolje. Meni nije iznenadjenje da ga je Medo dobio, i to se mora nekad desiti..ali jest mi nacin na koji ga je dobio, da Novak bas nije imao sanse u cijelom mecu. Je li sebi bas natovario toliki pritisak sa kalendarskim slemom i rekordom slemova na ledja, pa da je i to jedan od razloga uz naravno fantasticnog protivnika.
izvjesni Tilden, Lejver, Rouzvel, Konors, Borg, Mekenro, Lendl, Agasi, Sampras, Nadal i Federer su uverljivije gubili meceve finalima i polufinalima US Opena.

desava se

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 15 sep 2021, 18:08

po meni sasvim ocekivan ishod. ma koliko nole bio jak psihicki, pritisak je jednostavno bio prevelik. vidjelo se to tokom cijelog turnira, ne samo u finalu. prevelika trema u pocetku svakog meca i gotovo redovno lako prodan 1. set. i CYGS i rekordbih 21 i rekordnih 7 YE#1, sve je stalo u taj 1 mec. pisao sam o tome i pred turnir.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mancini » 17 sep 2021, 17:46

CSSR82 je napisao/la:
15 sep 2021, 13:38
FCB1986 je napisao/la:
14 sep 2021, 16:12
Nije mi namjera neka provokacija, nisam taj tip forumasa. Nego ono bas me zanima misljenje vas navijaca jer ipak ga pratite u stopu i poznajete stvari dosta bolje. Meni nije iznenadjenje da ga je Medo dobio, i to se mora nekad desiti..ali jest mi nacin na koji ga je dobio, da Novak bas nije imao sanse u cijelom mecu. Je li sebi bas natovario toliki pritisak sa kalendarskim slemom i rekordom slemova na ledja, pa da je i to jedan od razloga uz naravno fantasticnog protivnika.
izvjesni Tilden, Lejver, Rouzvel, Konors, Borg, Mekenro, Lendl, Agasi, Sampras, Nadal i Federer su uverljivije gubili meceve finalima i polufinalima US Opena.

desava se
Kada je Nadal izgubio ubjedljivije finale US Opena?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 17 sep 2021, 18:10

Mancini je napisao/la:
17 sep 2021, 17:46
CSSR82 je napisao/la:
15 sep 2021, 13:38
FCB1986 je napisao/la:
14 sep 2021, 16:12
Nije mi namjera neka provokacija, nisam taj tip forumasa. Nego ono bas me zanima misljenje vas navijaca jer ipak ga pratite u stopu i poznajete stvari dosta bolje. Meni nije iznenadjenje da ga je Medo dobio, i to se mora nekad desiti..ali jest mi nacin na koji ga je dobio, da Novak bas nije imao sanse u cijelom mecu. Je li sebi bas natovario toliki pritisak sa kalendarskim slemom i rekordom slemova na ledja, pa da je i to jedan od razloga uz naravno fantasticnog protivnika.
izvjesni Tilden, Lejver, Rouzvel, Konors, Borg, Mekenro, Lendl, Agasi, Sampras, Nadal i Federer su uverljivije gubili meceve finalima i polufinalima US Opena.

desava se
Kada je Nadal izgubio ubjedljivije finale US Opena?
napisao je u finalima i polufinalima.

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Hilton30 » 17 sep 2021, 18:43

FCB1986 je napisao/la:
14 sep 2021, 16:12

Nije mi namjera neka provokacija, nisam taj tip forumasa. Nego ono bas me zanima misljenje vas navijaca jer ipak ga pratite u stopu i poznajete stvari dosta bolje. Meni nije iznenadjenje da ga je Medo dobio, i to se mora nekad desiti..ali jest mi nacin na koji ga je dobio, da Novak bas nije imao sanse u cijelom mecu. Je li sebi bas natovario toliki pritisak sa kalendarskim slemom i rekordom slemova na ledja, pa da je i to jedan od razloga uz naravno fantasticnog protivnika.
Na Đokoviću tačno možeš vidjet kad će da izgubi. Kao i sad protiv Medvedeva od samog starta traljavo i jalovo, a protivnik sa druge strane superioran. Nije to toliko do pritiska, zna se on boriti sa tim, najbolji je igrač kad je psiha u pitanju. Prva stvar nije imao goriva nakon WB, i on je čovjek od krvi i mesa (ovo od mesa je diskutabilno ako uzmemo u obzir da se samo brokulama hrani :mrgreen: ). Na RG se istrošio nakon onih teških mečeva, na WB je imao sreću jer nije imao dostojnog protivnika budimo iskreni. Eh sad kad je došao na OI tu ga već čeka nabrijani i nikad bolji Zverev. Na USO ga je istrošio dovoljno da ga Medo rutinira. Tu je ujedno i razlika između Zvereva i Mede, ovaj prvi je kao Roger, umjesto da iskoristi momentum nakon 4.seta i dokrajči ga, on glatko gubi 5.set. Medo s druge strane je kao Novak, rutinski završava meč imajući čitavo vrijeme u glavi plan igre i da on to može završiti. Dugo nisam vidio da je neko onako odigrao GS finalni meč, ako izuzmemo Rafu sa RG prošle godine. Tu možemo napraviti paralelu između dva najveća igrača ikad, Novaka i Rafe. Prvi kad gubi onda baš gubi, sad protiv Mede i protiv Rafe na RG. Bukvalno ni u jednom trenutku nije imao šansi da nešto napravi. Buni se, sve mu smeta, razbija rekete. Rafi se to desilo samo na AO kada ga je Novak razbio, ali po meni dosta toga je ovisilo i o njemu samom, odigrao je najlošije finale GS ikad. Dakle, Novaku se dešavalo više puta da ga s lakoćom rutiniraju, Rafi samo jednom. Jer ovaj drugi zapinje i kad ne ide, traži svoju šansu, ne kuka, ne lomi rekete već samo gleda kako će iskopati idući poen.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 17 sep 2021, 19:11

Hilton30 je napisao/la:
17 sep 2021, 18:43
FCB1986 je napisao/la:
14 sep 2021, 16:12

Nije mi namjera neka provokacija, nisam taj tip forumasa. Nego ono bas me zanima misljenje vas navijaca jer ipak ga pratite u stopu i poznajete stvari dosta bolje. Meni nije iznenadjenje da ga je Medo dobio, i to se mora nekad desiti..ali jest mi nacin na koji ga je dobio, da Novak bas nije imao sanse u cijelom mecu. Je li sebi bas natovario toliki pritisak sa kalendarskim slemom i rekordom slemova na ledja, pa da je i to jedan od razloga uz naravno fantasticnog protivnika.
Na Đokoviću tačno možeš vidjet kad će da izgubi. Kao i sad protiv Medvedeva od samog starta traljavo i jalovo, a protivnik sa druge strane superioran. Nije to toliko do pritiska, zna se on boriti sa tim, najbolji je igrač kad je psiha u pitanju. Prva stvar nije imao goriva nakon WB, i on je čovjek od krvi i mesa (ovo od mesa je diskutabilno ako uzmemo u obzir da se samo brokulama hrani :mrgreen: ). Na RG se istrošio nakon onih teških mečeva, na WB je imao sreću jer nije imao dostojnog protivnika budimo iskreni. Eh sad kad je došao na OI tu ga već čeka nabrijani i nikad bolji Zverev. Na USO ga je istrošio dovoljno da ga Medo rutinira. Tu je ujedno i razlika između Zvereva i Mede, ovaj prvi je kao Roger, umjesto da iskoristi momentum nakon 4.seta i dokrajči ga, on glatko gubi 5.set. Medo s druge strane je kao Novak, rutinski završava meč imajući čitavo vrijeme u glavi plan igre i da on to može završiti. Dugo nisam vidio da je neko onako odigrao GS finalni meč, ako izuzmemo Rafu sa RG prošle godine. Tu možemo napraviti paralelu između dva najveća igrača ikad, Novaka i Rafe. Prvi kad gubi onda baš gubi, sad protiv Mede i protiv Rafe na RG. Bukvalno ni u jednom trenutku nije imao šansi da nešto napravi. Buni se, sve mu smeta, razbija rekete. Rafi se to desilo samo na AO kada ga je Novak razbio, ali po meni dosta toga je ovisilo i o njemu samom, odigrao je najlošije finale GS ikad. Dakle, Novaku se dešavalo više puta da ga s lakoćom rutiniraju, Rafi samo jednom. Jer ovaj drugi zapinje i kad ne ide, traži svoju šansu, ne kuka, ne lomi rekete već samo gleda kako će iskopati idući poen.
Đoker je 10 matcheva na Slamu ove godine okretao kad je krenuo još traljavije i jalovije pa onda i recimo kako je Raonica i Fritza tukao onako rovit u Australiji. Ovaj put ipak Medo nakon što Nole nije iskoristio čiste šanse za povesti breakom u drugome,nije se osvrtao sve do servisa za match kad je ometen i publikom, zasrao i gotovo se uvalio u velike probleme. Baš sam pogledao extended sažetke danas, Daniil je bio izuzetno precizan i snažan s osnovne NA SVIM udarcima. Loše je odigrao dropove na nekim bitnim poenima, no to je preslabo Đoker koristio.

Nabrijani i nikad bolji Zverev? Hmmm. Lako je naknadno to zaključiti. Nakon AO,RG i W bio je isti stav - choker i mentalni luzer. Propustio je i Noleta u Melbourneu i Tsitsija u Parizu i bio očajan kontra FAA u Wimblyu. NA OI imao dost lagan ždrijeb i onda u polufinalu brodio ko prerutinskom porazu prije klika jednog i drugog u skroz kontra smjeru.

Slažem se da je tu u tzv. killer momentu između ostalog razlika Zvera i Mede, no nije to bio Đoković kog ćeš završiti u polufinalu,nije bio takav momentum. Četvrti set je odgovorio briljantno,uzeo taj break veoma kvalitetnom igrom,servirao je ponovno brutalno, no i Nole je igrao dobro.

Opet je lako naknadno pametovati - Medo je izgubio od Buste, fizički razjeban na OI, na W standardni kiks,na RG rutinski poraz od Tsitsija, to je OK hajd doseg bio. Na AO prelako izgubio od istog Noelta 0-3, a to mu je bilo drugo GS finale,nije bio u tom fazonu impresioniran.

U Cincinattiju isto Medo se poremetio nakon sudara u kameru, Rublev ga okrenuo dok je istu večer Sascha u ludom obrat duelu(veoma sličnom ko Alcaraz-Tsitsipas) tukao Grka i onda demolirao Rubleva.

Previđala je javnost Medu i on je to vrsno iskoristio.


Dobro, Đoković da je uzeo drugi set(rano je bilo da je poveo 3-1, trebalo je i to potvrditi,mislim da bi izjednačio,no svejedno izgubio), opet ne bi bio uvjerljiv poraz. Nije mi neka razlika ovaj poraz il Rafin što je uzeo set Fedu 2006. na W. Ili recimo,nije neka razlika ovaj ili porazi od Wawrinke(mada je možda u tim finalima bio mrvu bolji,a Stan djelovao superiornije i atraktivnije od Mede). Nadal je u polufinalima bio meten od npr. Tsonge,del Potra, Fed je tek dosta puta bio sprašen u polufinalima i finalima. Al da, Rafa bi nekako uspijevao češće odgovoriti i budući da je ipak manje opremljen i kompletan za sve podloge,mogu ti uvažiti taj dio.

Nemoj misliti da ti kontriram,dosta točaka sam ti replicirao,al u globalu razumijen što si poručio i zapravo se slažem s premisama.

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Hilton30 » 18 sep 2021, 00:16

Felixians4 je napisao/la:
17 sep 2021, 19:11

Đoker je 10 matcheva na Slamu ove godine okretao kad je krenuo još traljavije i jalovije pa onda i recimo kako je Raonica i Fritza tukao onako rovit u Australiji. Ovaj put ipak Medo nakon što Nole nije iskoristio čiste šanse za povesti breakom u drugome,nije se osvrtao sve do servisa za match kad je ometen i publikom, zasrao i gotovo se uvalio u velike probleme. Baš sam pogledao extended sažetke danas, Daniil je bio izuzetno precizan i snažan s osnovne NA SVIM udarcima. Loše je odigrao dropove na nekim bitnim poenima, no to je preslabo Đoker koristio.

Nabrijani i nikad bolji Zverev? Hmmm. Lako je naknadno to zaključiti. Nakon AO,RG i W bio je isti stav - choker i mentalni luzer. Propustio je i Noleta u Melbourneu i Tsitsija u Parizu i bio očajan kontra FAA u Wimblyu. NA OI imao dost lagan ždrijeb i onda u polufinalu brodio ko prerutinskom porazu prije klika jednog i drugog u skroz kontra smjeru.

Slažem se da je tu u tzv. killer momentu između ostalog razlika Zvera i Mede, no nije to bio Đoković kog ćeš završiti u polufinalu,nije bio takav momentum. Četvrti set je odgovorio briljantno,uzeo taj break veoma kvalitetnom igrom,servirao je ponovno brutalno, no i Nole je igrao dobro.

Opet je lako naknadno pametovati - Medo je izgubio od Buste, fizički razjeban na OI, na W standardni kiks,na RG rutinski poraz od Tsitsija, to je OK hajd doseg bio. Na AO prelako izgubio od istog Noelta 0-3, a to mu je bilo drugo GS finale,nije bio u tom fazonu impresioniran.

U Cincinattiju isto Medo se poremetio nakon sudara u kameru, Rublev ga okrenuo dok je istu večer Sascha u ludom obrat duelu(veoma sličnom ko Alcaraz-Tsitsipas) tukao Grka i onda demolirao Rubleva.

Previđala je javnost Medu i on je to vrsno iskoristio.


Dobro, Đoković da je uzeo drugi set(rano je bilo da je poveo 3-1, trebalo je i to potvrditi,mislim da bi izjednačio,no svejedno izgubio), opet ne bi bio uvjerljiv poraz. Nije mi neka razlika ovaj poraz il Rafin što je uzeo set Fedu 2006. na W. Ili recimo,nije neka razlika ovaj ili porazi od Wawrinke(mada je možda u tim finalima bio mrvu bolji,a Stan djelovao superiornije i atraktivnije od Mede). Nadal je u polufinalima bio meten od npr. Tsonge,del Potra, Fed je tek dosta puta bio sprašen u polufinalima i finalima. Al da, Rafa bi nekako uspijevao češće odgovoriti i budući da je ipak manje opremljen i kompletan za sve podloge,mogu ti uvažiti taj dio.

Nemoj misliti da ti kontriram,dosta točaka sam ti replicirao,al u globalu razumijen što si poručio i zapravo se slažem s premisama.
Izvini ali to rovit ne pije vode. Ne može mi niko reći da ga je neka spektakularna povreda mučila, a onako hladno privede turnir kraju. I ako je bilo uopće nije ga ometala. Dalje, Fritz i Raonić su smješni igrači. Daniil je bio skoncentrisan od početka do kraja, igrao je svoju igru, ko god da je onaj dan bio na drugoj strani mreže dobio bi što ga sljeduje. U ovom trenutku je u najboljoj formi.

Zverev mora još poraditi na psihi i spremi da bi se mogao nositi sa Daniilom i Novakom. On je u ovom trenutku na trećoj poziciji po formi i igri. Budimo realni nije se od njega ni očekivao slem, možda bi sve bilo drugačije da je znao završiti Novaka u 5.setu. OI osvojio, veliki uspjeh.

Da se vratimo na Medu. Na OI je igrao kao da mu se ne igra, Cincy također, na RG je najtanji realno a opet neloš skor. Mrzi šljaku i to je jasno kao dan. Da su se sva 4 slema ove godine igrala na hardu, Medo bi ugrabio dva zasigurno. Na WB svakako niko ne igra osim Novaka. AO ne treba posebno objašnjavati, Novak na AO je najbliže onom spektakularnom Rafi na RG. U finalima nepobjediv. Dobro je Medo i prošao, tu nema ko šta tražiti osim Stana kad poludi ali ga nema. I tako će i ostati sve dok Novak bude igrao.

Ja ti kažem i spominjem finala GS, imaš tamo skor Novaka, Rafe i Rogera. Novak i Roger po 31 finale, 11 izgubljenih. Rafa na skoru 20-8 s tim da je glat izgubio samo od Novaka na AO 3-0. Na RG perfektan, AO tijesno od Novaka i Rogera da ne može tjesnije, da je samo jedno finale na lopticu prešlo na njegovu stranu danas bi bio zvanični GOAT. Ima poraz i od Stana ali znamo kako i zašto. Na USO također tjesno od Novaka jednom ali ga je dva puta dobio. Na WB također svaki meč je imao šta za reći. Novak je s druge strane otresen svaki put na RG, čak ga je i Stan demolirao. Na USO ga je Rafa oba puta nadjačao da nije imao šansi baš kao protiv Medvedeva. Ali dobro te stvari svakako ne presuđuju, ali je lijepo raspravljati i komunicirati.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 18 sep 2021, 01:06

Hilton30 je napisao/la:
18 sep 2021, 00:16
Felixians4 je napisao/la:
17 sep 2021, 19:11

Đoker je 10 matcheva na Slamu ove godine okretao kad je krenuo još traljavije i jalovije pa onda i recimo kako je Raonica i Fritza tukao onako rovit u Australiji. Ovaj put ipak Medo nakon što Nole nije iskoristio čiste šanse za povesti breakom u drugome,nije se osvrtao sve do servisa za match kad je ometen i publikom, zasrao i gotovo se uvalio u velike probleme. Baš sam pogledao extended sažetke danas, Daniil je bio izuzetno precizan i snažan s osnovne NA SVIM udarcima. Loše je odigrao dropove na nekim bitnim poenima, no to je preslabo Đoker koristio.

Nabrijani i nikad bolji Zverev? Hmmm. Lako je naknadno to zaključiti. Nakon AO,RG i W bio je isti stav - choker i mentalni luzer. Propustio je i Noleta u Melbourneu i Tsitsija u Parizu i bio očajan kontra FAA u Wimblyu. NA OI imao dost lagan ždrijeb i onda u polufinalu brodio ko prerutinskom porazu prije klika jednog i drugog u skroz kontra smjeru.

Slažem se da je tu u tzv. killer momentu između ostalog razlika Zvera i Mede, no nije to bio Đoković kog ćeš završiti u polufinalu,nije bio takav momentum. Četvrti set je odgovorio briljantno,uzeo taj break veoma kvalitetnom igrom,servirao je ponovno brutalno, no i Nole je igrao dobro.

Opet je lako naknadno pametovati - Medo je izgubio od Buste, fizički razjeban na OI, na W standardni kiks,na RG rutinski poraz od Tsitsija, to je OK hajd doseg bio. Na AO prelako izgubio od istog Noelta 0-3, a to mu je bilo drugo GS finale,nije bio u tom fazonu impresioniran.

U Cincinattiju isto Medo se poremetio nakon sudara u kameru, Rublev ga okrenuo dok je istu večer Sascha u ludom obrat duelu(veoma sličnom ko Alcaraz-Tsitsipas) tukao Grka i onda demolirao Rubleva.

Previđala je javnost Medu i on je to vrsno iskoristio.


Dobro, Đoković da je uzeo drugi set(rano je bilo da je poveo 3-1, trebalo je i to potvrditi,mislim da bi izjednačio,no svejedno izgubio), opet ne bi bio uvjerljiv poraz. Nije mi neka razlika ovaj poraz il Rafin što je uzeo set Fedu 2006. na W. Ili recimo,nije neka razlika ovaj ili porazi od Wawrinke(mada je možda u tim finalima bio mrvu bolji,a Stan djelovao superiornije i atraktivnije od Mede). Nadal je u polufinalima bio meten od npr. Tsonge,del Potra, Fed je tek dosta puta bio sprašen u polufinalima i finalima. Al da, Rafa bi nekako uspijevao češće odgovoriti i budući da je ipak manje opremljen i kompletan za sve podloge,mogu ti uvažiti taj dio.

Nemoj misliti da ti kontriram,dosta točaka sam ti replicirao,al u globalu razumijen što si poručio i zapravo se slažem s premisama.
Izvini ali to rovit ne pije vode. Ne može mi niko reći da ga je neka spektakularna povreda mučila, a onako hladno privede turnir kraju. I ako je bilo uopće nije ga ometala. Dalje, Fritz i Raonić su smješni igrači. Daniil je bio skoncentrisan od početka do kraja, igrao je svoju igru, ko god da je onaj dan bio na drugoj strani mreže dobio bi što ga sljeduje. U ovom trenutku je u najboljoj formi.

Zverev mora još poraditi na psihi i spremi da bi se mogao nositi sa Daniilom i Novakom. On je u ovom trenutku na trećoj poziciji po formi i igri. Budimo realni nije se od njega ni očekivao slem, možda bi sve bilo drugačije da je znao završiti Novaka u 5.setu. OI osvojio, veliki uspjeh.

Da se vratimo na Medu. Na OI je igrao kao da mu se ne igra, Cincy također, na RG je najtanji realno a opet neloš skor. Mrzi šljaku i to je jasno kao dan. Da su se sva 4 slema ove godine igrala na hardu, Medo bi ugrabio dva zasigurno. Na WB svakako niko ne igra osim Novaka. AO ne treba posebno objašnjavati, Novak na AO je najbliže onom spektakularnom Rafi na RG. U finalima nepobjediv. Dobro je Medo i prošao, tu nema ko šta tražiti osim Stana kad poludi ali ga nema. I tako će i ostati sve dok Novak bude igrao.

Ja ti kažem i spominjem finala GS, imaš tamo skor Novaka, Rafe i Rogera. Novak i Roger po 31 finale, 11 izgubljenih. Rafa na skoru 20-8 s tim da je glat izgubio samo od Novaka na AO 3-0. Na RG perfektan, AO tijesno od Novaka i Rogera da ne može tjesnije, da je samo jedno finale na lopticu prešlo na njegovu stranu danas bi bio zvanični GOAT. Ima poraz i od Stana ali znamo kako i zašto. Na USO također tjesno od Novaka jednom ali ga je dva puta dobio. Na WB također svaki meč je imao šta za reći. Novak je s druge strane otresen svaki put na RG, čak ga je i Stan demolirao. Na USO ga je Rafa oba puta nadjačao da nije imao šansi baš kao protiv Medvedeva. Ali dobro te stvari svakako ne presuđuju, ali je lijepo raspravljati i komunicirati.
Itekako pije vodu,itekako je imao ozljedu,itekako ga je ometala,čak i u matchu sa Zverevom,prvu polovicu, tko je gledao pozorno,primjećivalo se.

Raonic smiješan igrač? Ne provaljujmo se. Ono što jest super da je on njemu top match up i baš nije znao iskoristiti tu situaciju. Fritz bi ga pobijedio vjerojatno da mu nije policijski sat pomogao.

Dobro,Noleta su "imali" u finalu AO Nadal i Thiem po jednom,al OK, ajmo reć da stoji ta opaska so far.

Rafa je taj score nabio na RG, van tog je u minusu. Nekad je više glat kad izgubiš 1-3 nego 0-3 ako se to može tako reći. Federer je zapravo najgori po tom pitanju dobijenih/izgubljenih tijesnih,posebno između njih trojice. Nole je debelo najbolje "prošao", Rafa između.

Na UO RAFA VS NOLE zapravo rezultatski 3 slična duela,2:1 za Rafu, to je solidan argument ako bude potrebno,da on je njega više puta dobijao i više put osvojio UO.

Nole nije otresen na RG nikako svaki put. No da, možemo se tu složiti da je eto koliko je to bitno(i ja sam to pisao nakon finala) pružao veći otpor u tim porazima, no ima i taj 7-8 score ne varam li se van RG. Ima tu milijun toga što možemo gledati ovako i onako,a i treba kad je ova situacija,neponovljiva i dosad neviđena u sportu.

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Hilton30 » 18 sep 2021, 01:24

Kako da ne, čim ne ide odmah povreda neka. Naravno da je Raonić smješan igrač, bez servisa ne bi bio nikada ni u top 20. Fritz ga ne bi dobio, našao bi već način da izgubi.

Nole je najbolje prošao i sa tijesnim mečevima i sa protivnicima u finalu. Osporavaju se Rogerove titule prije Nadala i Đokovića a zanemaruju se titule Novaka protiv Tsonge, Andersona, Berrettinija, Tsitsipasa. Čak je i DelPa imao jednom u finalu koji je haman više u bolnici nego na igralištu. I sa povredama je imao sreće.

Ja se ne sjećam kada je na RG u finalu pružio neki otpor, jedino ako ne računaš 2014 kada je otkinuo prvi set Nadalu ili godinu poslije protiv Stana. U oba meča je bio pokidan.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 18 sep 2021, 01:44

Hilton30 je napisao/la:
18 sep 2021, 01:24
Kako da ne, čim ne ide odmah povreda neka. Naravno da je Raonić smješan igrač, bez servisa ne bi bio nikada ni u top 20. Fritz ga ne bi dobio, našao bi već način da izgubi.

Nole je najbolje prošao i sa tijesnim mečevima i sa protivnicima u finalu. Osporavaju se Rogerove titule prije Nadala i Đokovića a zanemaruju se titule Novaka protiv Tsonge, Andersona, Berrettinija, Tsitsipasa. Čak je i DelPa imao jednom u finalu koji je haman više u bolnici nego na igralištu. I sa povredama je imao sreće.

Ja se ne sjećam kada je na RG u finalu pružio neki otpor, jedino ako ne računaš 2014 kada je otkinuo prvi set Nadalu ili godinu poslije protiv Stana. U oba meča je bio pokidan.
Pa osvojio je. Ukoliko je netko pratio i osporava da se ozlijedio protiv Fritza(kad je vodio rutinski) i točno se vidi moment, tu možemo završiti s raspravom. Baš kako da ne,nikako drugačije. Naravno da nije smiješan,čovjek bio u finalima Slama,top3..

Ne zanemaruju se Noletove titule. Tsonga na AO vs Baghdatis na A0, Anderson na W vs Phillipoussis na W, Berrettini na W vs Roddick ili Čilić na W je slabije ajd. Tsitsipas na RG vs Soderling na RG ajmo reć li-la, al Stefanos će biti puno ostvareniji. Nole je pobijedio u polufinalu RG Nadala,Fed delpa.

Pod otpor u finalu RG, 2012. je itekakav otpor pružio,tu je prekid matcha pogodovao Rafi,vjerojatno bi svakako pobijedio,no eto. 2013. u polufinalu strašan match, klasu bolji recimo nego njihovo finale Melbournea godinu ranije. 2014. isto 2 seta ravnopravnog boja, no potom je Rafa zatvorio.

2009. Madrid, 2021. Rim, su neki recimo sjajni dueli na šljaci koji su ošli na stranu Rafe tijesno, al Nole je itekako upisivao lijepe i bitne pobjede nad Nadalom na zemlji, na i van RG.

Po meni je njihovo rivalstvo kudikamo iznad Fed-Rafa i Fed-Nole.

Fed je nadalje dobijao dvaput Čilića(u polufinalu bili njih dvojica, Chung i Istomin na AO). Podcjenjuje se,odnosno previše pljuje ta Fedova konkurencija,no stoji da je on imao najlakši put. No isto tako onda njegovi ili anti Nole fanatici pretjerano nipodaštavaju današnju generaciju koja sigurno može u ravan s tadašnjom - stari Agassi pa Hewitt,Safin,Roddick,Ferrero...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 18 sep 2021, 09:06

naravno da je noleta mucila dosta nezgodna povreda na AO. samo pacenici mogu reci da bi neko protiv daleko losijeg igraca pri 2-0 u setovima izmisljao povredu. a vidim da se i to sto rafa ima bolji omjer u finalima slemova namece kao njegova prednost. a u stvari je suprotno. jer 20 slemova i 11 finala ne moze nikako biti losije od 20 slemova i 8 finala. i izgubiti u finalu slema ne moze nikako biti losije od toga da se izgubi prije finala. rafa je 4 godine za redom, u svojim najboljim godinama, gubio na vimbliju od 100+ igraca u ranim fazama turnira recimo. i kako onda to moze biti bolje nego da je izgubio finale od bilo koga ko bi dosao do jednog slem fonala, pa bili to i vava, muza ili medo. rafa ima, ocekivano, mnogo bolji % pobjeda na RGu od noleta ali je na ostalim slemovima isto tako dosta losiji, RG: 97,22% vs 84,38%, HC: 83,65% vs 88, 59% (AO: 82,1% vs 91,1% i USO: 85,3% vs 86,2%), W: 81,54% vs 88,76%).

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Hilton30 » 18 sep 2021, 12:08

Kako da ne, Nole na AO polomljen igrao pa osvojio, kad god gubi ista priča, čudi me baš što protiv Mede sad nije bio povrijeđen. Kada pitaš Novakove navijače ama baš nikad nije bilo do protivnika.

Raonić je igračina izvinjavam se Felixiansu, za poželiti igrač, definitivno bi i bez servisa bio u top 10. Kako da ne. :urnebes:

Jedino se slažem da je rivalstvo Đoković-Nadal najveće i to iz razloga jer je Nadal taj koji protivnike čini boljim i koji ih tjera da napreduju. I Federer Nadal rivalstvo je pakleno, samo je Đoković Federer tu i tamo.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 18 sep 2021, 14:36

Da u pravu si. Najbolji igrač u istoriji na svom najjačem slemu pri vođstvu od 2-0 u setovima protiv anonimusa je morao taktički izmisljati povredu da bi dobio i poslije izmisljati i magnetne snimke itd.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 sep 2021, 14:37

kako nije bilo do protivnika, pa ovdje je bar 5 ljudi koje navija za noleta odma reklo zasluzena pobjeda boljeg igraca u ovom mecu.. evo medvedev od 2018 ima 147 pobjeda na hardu, djokovic 115, zverev 113.. ko sto je i djokovic sam rekao ne postoji osoba koja je vise od danila zasluzila da osvoji grand slam..

problem je sto je federer nadal navijacima muka sto je realno da ce djokovic prestici po svim rekordima njih dvojicu pa se onda pljuje po njemu iz ciste nemoci
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Hilton30 » 18 sep 2021, 14:58

Ne mora značiti i niko ovdje ne pljuje po Novaku. Istina da je on u pol poziciji ali ništa još nije riješeno. Ako zijani na AO a vrijeme mu je, sve će opet biti otvoreno za Rafu.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 18 sep 2021, 15:32

Daleko je rafa od noleta pa sve i da se tako desi. 1 slem ne moze biti vrijedmiji od 150 sedmica i 1 a moguće i 2 YE#1, 2 slem i 2 zlatna masters paketa, h2h-a, rekorda u poenima, 5 wtf-ova i 4 vezana slema.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.