Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 08:19

po meni je nole bez premca kada je pun samopouzdanja. jednostavno ima glavu za velike poene. po meni je noletov video i igra jaca od onog rafinog gore iako su kod noleta postavljeni samo i iskljucivo mec lopte. a ne razni vazni poeni. kao recimo poen na 30-0 pri servisu mareja za mec u sangaju gdje je nakon toga spasio 5 ML. prvo vraca odlican lob mareja hot dogom pa na kraju osvaja poen perfektnim dropom. taj poen je nagovijestio preokret. u rafinom videu ima i meceva koje je izgubio uprkos tome sto je izvukao neke vazne lopte. ali rafa ima jednu stvar koja mi se jako svidja. on na svaku loptu ide maksimalno. bez obzira na rezultat. kada uhvati da melje protivnika, ko pit bul, ne pusta. ne dozvoli mu ni promil sanse da i pomisli da moze da se vrati u mec. nole cesto kada vec prelomi i protivnika i mec nekako sam padne, spusti nivo, opusti se i pocesto sam vrati vec razbijenog protivnika u mec i poslije se cupa ili mora opet dizati nivo. meni je recimo nisikori u onom polufinalu USO izgledao slomljen, a na kraju je dobio mec, nakon sto ga je nole sam vratio u igru. nole ima i mogucnost reseta, kao sto sam naveo. pokloni masu, zaboravi i digne se. ali rafa ne pusta gard nikada. a sto se tice toga da rafa ne gubi kao favorit, pa samo na vimbldonu je izgubio bar 4 meca od autsajdera.
slika
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 21 sep 2018, 08:51, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 08:45

@Xcena

To je to. U slovo si uboo. Ne bih nista dodao, kao da sam ja pisao.

@lucky13

Izgubio je u ranoj fazi turnira, na nekim nije ni bio fit. Ali kad' dodje do kraja, cesto ga osvoji.
Jeste Nole veci sampion, zato je iz vise izvukao manje od Nadala, bas sampionske odlike.

Jedno pitanje.

Ko ima bolju igru na mrezi, Nadal ili Djokovic? Samo odgovori na njega, a nemoj postavljati ko ima bolji BH :D

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 08:58

igra na mrezi obojice je potcjenjena. nole u svakom slucaju stalno napreduje u tome. trenutno ne bih znao. evo jedan zanimljiv clanak.

https://sport.blic.rs/tenis/tenis-vise- ... eh/8rv63l2

to sto je rafa iz manje izvukao vise je prevashodno zbog RGa (1-11) gdje je bez premca. nole ni na jednom turniru nije favorit koliko je rafa na RGu. osim toga je rafa u prajm usao mnogo ranije od noleta. on RG osvaja od 2005. dok je nole, uprkos oziju iz 2008. u svoj pravi prajm usao tek 2011. na ostalim slemovima je to vec druga prica (ozi 6-1, vimbl 4-2 i USO 3-3). rafa je jednostavno daleko najbolji sljaker u istoriji. ako mu uslovi ne odgovaraju, kao recimo u dvorani, to vec drugacije izgleda, vidjeti pod WTF recimo (5-0). nije slucajno da je nole protiv rafe propustio 3 ML bas na zemlji, kao ni ono pecanje. nije ni slucajno da rafa gubi bas na travi od autsajdera. sve je do samopouzdanja. a rafa se na zemlji jednostavno sam osjeca nepobjedivo. dok se drugi igraci osjecaju inferiorno. jedino mu nole kada je u apsolutnom piku, kao 2011. ili 2015. moze ravnomjerno izaci na crtu. rafa ne mora biti u piku da bi bio apsolutni favorit na zemlji.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 21 sep 2018, 09:22, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 09:10

Hvala na odgovoru.

Samo ne znam u kojem unverzumu je Rafina igra na mrezi potcijenjena?
Dosta strucnjaka smatra da ima jedan od najboljih voleja ikada, a igra na mrezi mu je u samom vrhu, sto govori igra i titule u dublu.
Ali sam siguran da se moze izvuci nekoliko statistickih podataka koji ce ukazati da je Novak najbolji u historiji na mrezi, ili barem bolji od Nadala!


lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 09:16

niko ne kaze da rafa nije veliki sampion. a sto se tice kompilacija, pa za svakog vrhunskog igraca mozes izvuci video sa strasnim poenima. i to ne jedan. to malo govori o svakodnevnoj igri.


Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 09:24

Ja nisam gore pricao za sampiona, nego za igru na mrezi.
Tu temu za sampiona i clutcha smo rijesili. Ti mislis da je Novak, ja Nadal. Postujem. Nema tu vise o cemu da se diskutuje.
Ne trebaju meni nikakvi klipovi. Ja sam dovljno, a i previse njihovih meceva pregledao, da bih zna ko kakvu igru na mrezi ima.

Ma tu sljaku vise necemo ni racunati. Evo, ja iskreno Nadalu samo titulu protiv Puerte, onu prvu protiv Rodzera i Protiv Novaka i 2014. racunam.
Titule protiv Thiema, Wawrinke, Ferrera, ostale protiv Djokovic i Federera, to mu ja ne racunam.

Eto, ne bih te vise gnjavio i zadrzavao. Hvala na svim odgovorima!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 09:45

niko ne kaze da mu se ne racunaju, jednostavno sam ti odgovorio, i to argumentovano, zasto je rafa, kako si ti naveo, iz manje izvukao vise. rafa je jednostavno puno dominantniji na sljaci od bilo koga, pa i noleta, na bilo kojoj drugoj podlozi. 11 od 17 slemova su mu sa sljake (65% iako je samo 1 slem, 25% na sljaci) i 24 od 33 mastersa (73%, a svega 33% mastersa su na zemlji). dok mu nedostaju WTF titule. po meni su njegova dominacija na sljaci, uz ipak dosta duzi period u prajmu, ako nista bar na toj podlozi (osvojio je 3 slema i 7 mastersa prije nego li je nole svoj prvi slem odnosno masters), daleko veci razlozi njegovog veceg CVa, nego to sto je veci sampion i vise klac od noleta sto si ti naveo kao uzrok. mada stoji i to da je nole malo podbacio na slemovima (prije svega mislim na onaj poraz od nisija pa i od vave i mareja mada je vava odigrao brutalno te meceve).

Ninjaa
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 sep 2018, 13:52
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Ninjaa » 21 sep 2018, 11:58

Rafa jeste najveći šampion. Stepenicu ispod Novak pa ostali nek se redaju kako hoće.
IloveN je napisao/la:@
Jedno pitanje.

Ko ima bolju igru na mrezi, Nadal ili Djokovic? Samo odgovori na njega, a nemoj postavljati ko ima bolji BH :D
Ako smijem. :mrgreen:

Što se tiče igre na mreži, obojica imaju iznadprosječne voleje, što je dovoljno za njihove teniske potrebe. Ono što Rafu razdvaja od drugih tenisera je osjećaj kada krenuti naprijed i ne dozvoliti protivniku da se koprca još 2 ili 3 udarca, a Rafa ima besprijekoran osjećaj. U 8 od 10 slučajeva on će imati relativno lake loptice na reketu koje treba 'samo' rutinski pospremiti u nebranjeni dio terena. Novak nema dobar i pouzdan smash za tenisera njegovog kalibra, što je jedan od rijetkih nedostataka u njegovoj igri. Roger i Rafa imaju vrhunski.

Odgovor je teško dati, da moram stavio bih Rafu za mrvicu ispred Novaka.
Zadnja izmjena: Ninjaa, dana/u 21 sep 2018, 12:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Xcena
Postovi: 76
Pridružen/a: 30 maj 2012, 23:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Xcena » 21 sep 2018, 12:00

IloveN je napisao/la:@Xcena

To je to. U slovo si uboo. Ne bih nista dodao, kao da sam ja pisao.
Ma realno, nema tu dileme uopšte.

Dovoljno je reći da je Novak underachiever sa 14 GS-ova, jer je gubio nekoliko Slam finala I polufinala koje nije smio.

S druge strane, Rafi se u završnicama turnira takvi porazi nisu dešavali. Protiv Wawrinke je bio povrijeđen, protiv Novaka je najčešće gubio zato što je onaj bio na većem teniskom nivou, a ne zato što je veći clutcher ili šampion.

Može se možda navesti taj AO 2012-e zbog onog Rafinog promašenog pasinga i prokockanog vodstva kod 4:2 u petom setu, ali realno, da nije budala izvukla one tri brejk lopte kod 4:3 za Novaka u četvrtom setu, a onda i zaostatak od 3:5 u tiebreaku, peti set se ne bi ni igrao.

Koliko je lik mečeva od 2005. do dana današnjeg izvlačio na taj nenormalni mentalitet i clutch gen, suvišno je spominjati.

I Novak ima strašnu glavu, mudonja je i zna igrati te bitne poene kao malo ko, ali opet ga je nemoguće u tom aspektu porediti sa Rafom, ne samo što je do sada postigao manje od onoga što je mogao, a što nije odlika najvećih šampiona, već i što je pored mentalne snage, pokazivao i dosta mentalne labilnosti koje kod Rafe nije bilo.

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 14:29

@Xcena

To je to!

@Ninjaa

Ne bih se slozio da je bas za mrvicu, rekao bih da je malo vise od toga.
Igra na mrezi nije samo volej, ima tu mnogo vise stvari.
Mada, ako gledamo samo volej, tu je opet Nadal u maloj prednosti.

Rafa ima dosta bolji smec, bilo da je to smec na mrezi, iza servis polja ili osnovnoj liniji, bolji i sigurniji smec ima.
Gotovo sigurno kada smecuje iza servis polja, on pravi viner, a vrlo rijetko grijesi. Kod Novaka to recimo nije slucaj. Nole uopste nema tu sigurnost kod smeca.

Nadalu takodjer smec s osnovne linije skoro uvijek donosi prednost u poenu. Generalno, vrlo rijetko, skoro pa nikako ne grijesi kad' je smec u pitanju. Ne moze se to i za Noleta reci.

Uzmimo BH smec. Najtezi moguci udarac u tenisu, a Rafa ga igra kao da je to nesto vrlo lagano za odigrati. Za Djokovica nisam ni siguran koliko dobro moze uopste da odigra taj udarac.
Kada krene naprijed i nadje se na nicijoj zemlji, dosta se bolje snalazi od Novaka, a i improvizacija mu je bolja. Refleks odlican.
Da, tacno je da on uvijek odlicno pripremi poen i ima fantastican osjecaj kada da krene na mrezu, ali to su segmenti koji spadaju u igru na mrezi.
Rafa je takodjer 11 puta podizao pehar u dublu, ima cak tri Masters titule!
Covjek je bukvalno sam uzeo zlato u dublu na OI. Lopez od cetvrtfinala nije postojao na terenu. Ono je strasno bilo.
Sve to ima ogromnu tezinu.
Ne govorim za Nadalov dubl samo na osnovu brojki, nego sam i pogledao dosta tih meceva.
Sve u svemu, Nadal je poprilicno bolji igrac na mrezi od Novaka!

Jedna stvar za taj famozni sampionski mentalitet i clutch, mada sam rek'o sta sam imao na tu temu, a i u slovo se slazem sa svime sto je @Xcena napisao.

Uzimte kompletan Novakov paket i stavite ga na Nadalovu glavu, sta mislite koliko bi imao Majora Rafa? Sigurno preko 20, mozda cak i debelo vise.
Uzmite kompletan Nadalov paket i stavite ga na Novakovu glavu, koliko bi GS-ova imao Djokovic? Mislim da ne bi bio dvocifren. Patila bi dosta psiha, ne bi imao uopste iz cega izvlaciti to samopouzdanje. Narocito bi bio slab u kriticnim trenutcima meca.

Ovim' ne potcjenjujem Nadala i nisam jedan od onih koji tvrde da je Nadal sve titule uzeo na glavu.
Pa covjek je veliki talenat i radnik.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 14:44

https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

slika

dobijeni mecevi uz spasene BL i izgubljeni mecevi uz propustene ML (spasene izgubljene ML u dobijenim i izgubljenim mecevima):

nole: 12-3 (41-7)
rafa: 12-7 (28-19)

nista subjektivan osjecaj, brojke!
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 21 sep 2018, 15:08, ukupno mijenjano 2 puta.

Ninjaa
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 sep 2018, 13:52
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Ninjaa » 21 sep 2018, 14:57

Da je 2011. godina složio bih se da je Rafina igra na mreži poprilično bolja od Novakove. Medjutim, dolaskom Beckera u Novakov stručni štab, pored servisa, postavljen je akcent upravo na igru na mreži kao nešto što se mora poboljšati. Novak je u medjuvremenu drastično popravio tehniku voleja, naučio pravilno pokrivati mrežu, a improvizovati je oduvijek znao. Oko nedostatka kvalitetnog smasha sam već pričao i tu se slažemo.

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 15:00

@lucky13

Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori
Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori
Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori
Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori, Kei Nishikori

@Ninjaa

Postujem misljenje, ali se ne slazem. Sve pet.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RollsRoyce » 21 sep 2018, 15:10

lucky13 je napisao/la:https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

slika

dobijeni mecevi uz spasene BL i izgubljeni mecevi uz propustene ML (spasene izgubljene ML u dobijenim i izgubljenim mecevima):

nole: 12-3 (41-7)
rafa: 12-7 (28-19)

nista subjektivan osjecaj, brojke!
Nishikori>Federer samo brojke.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 15:18

federer uopste nije toliko klac koliko je to napuhano zbog imena.

17-18 (48-38)

izgubio je vise meceva u kojima je propustio ML nego sto je dobio meceva u kojima je spasavao ML. pa sad vidi i sam! iako mnogi cokaju samo zato sto je fed preko puta i mnoge "klac" poene dobija besplatno. koliko je samo puta promasio cijelu lopticu, poslao je u publiku ili u mrezu na ML? nakon onog noletovog reterna na USO je ponovo imao bobar servis, nole je vratio kracu lopticu koju je fed napao u mrezu pa u aut. vrlo cesto bi se raspadao kada bi protivnik ostajao jak i cvrst u prelomnim trenutcima. poslednji put npr. sada na vimbliju sa andersonom! mada je razlika izmedju njih dvoje manje od jednog poena na tom prikazu.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 21 sep 2018, 15:22, ukupno mijenjano 1 put.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RollsRoyce » 21 sep 2018, 15:20

Ne znam koliko je clutch, ali znam da je više od Nishikorija.

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 15:21

Prvo je ubacio link, pa je valjda vidio Japanca dole i editovao post bez njega.
Pa kad' je vidio da ni to ne valja, onda je ubacio brojke. A brojke obicno sluze samo da se zamaskiraju stvari, ili ako hoces da dokazes ono sto ne mozes rijecima.
Kao da sad' uzmemo NBA i vidimo kroz brojke da GSW manje poena prima s Karijem nego Grinom na parketu.
A mozes vrlo lako izvuci statistiku gdje ja Kari poprilicno bolji defanzivac od Lenarda.
Ko prati NBA zna kakva je to nebuloza.
Objasnio sam u nekim postovima gore, ne bih da se ponavljam.

Sad' da @lucky13 pitam ko ima bolji servis, Djokovic ili Federer, izvukao bi neki interesantan clanak s jednog' od mnogobrojnih vrhunskih domacih portala, ili bi jednostavno izvuk'o statistiku po kojoj Djokovic ima MNOGO bolji servis od Federera.
A siguran sam da Nole ima i bolji FH od Nadala.

Pazi, po tim brojevima je Djokovic MNOGO veci sampion od Nadala, ima mnogo jacu glavu i mentalitet, veci je klac.
A znamo svi koliko je Nadal najveci sampion.

Ovo sto @lucky13 pise i izbacuje nikako ne ide u prilog Novaku.
Pa koliko je Djokovic u svemu ispred Nadala, a kasni tri Majora. Nesto ne stima.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 21 sep 2018, 15:24

postavio sam sliku jer je lakse pogledati nego otvarati link. brojke i dalje ne lazu! a link je tu da se vidi izvor!

za ta 3 slema sam objasnio. dosta duze vrijeme u vrhu + daleko veca dominacija rafe na jednoj podlozi nego noleta na ostalim. i to isto potkrepljeno cistim faktima bez subjektivnog prosudjivanja! po toj istoj logici je i fed daleko vise klac od rafe jer ima 3 slema vise!

a ATP sluzbena stranica nikako nije vrhunski domaci portal!

Avatar
IloveN
Postovi: 181
Pridružen/a: 03 nov 2012, 03:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IloveN » 21 sep 2018, 15:29

Previse spinujes i pravis se slijep za bilo kakvu ozbiljnu diskusiju.
Ja sam vec objasnio, Nadalu samo tri Slema na sljaci racunam, trenutno ih 9 ima.
Mada je svakako jedini koji je u historiji tenisa osvojio tri Slema na razlicitim podlogama u jednoj godini. Tu mu se divim!

Bilo kakav sajt, bilo kakva lista koja ima Nishikorija tako visoko je smijesna!
To je to od mene, mogu se javiti ako @Xcena nesto napise.
A ovako, dosta.
Zadnja izmjena: IloveN, dana/u 21 sep 2018, 15:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 21 sep 2018, 15:34

Zar se sada raspravlja koje veći šampion? Valjda je to jasno svima ko imalo prati tenis. Bez premca Nadal, nema tu nikakve diskusije, ko god drugačije tvrdi nije uopšte realan ni objektivan. One mečeve koje Nole je gubio Rafa i Federer ne gube, Rafi i Federeru je samo jedan čovjek uzimao titule a to je Nole, a Novaku je malo veći broj uzimao titule nego ovoj dvojici (malo veći broj od jednog tenisera).
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.