Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 30 jan 2023, 18:29

marconato je napisao/la:
30 jan 2023, 17:35
Felixians4 je napisao/la:
30 jan 2023, 17:09
Nije uopće točno. Modrića i precjenjuju,Ivana Balića isto,tu je i Dončić,Jokić,uostalom Ivanišević.

Hrvatska nikada ni približno ovoliko nogometaša i trenera uspješnih imala u top natjecanjima kao zadnjih godina. Prvi Dalić u Hrvatskoj je stalno podcjenjivan i pljuvan i bit će sve i da donese nakon bronca,srebre,uspjeha u Ligi nacija i zlato. Dakle,baš kontra,Zapad ti priznaje objektivne vrijednosti,a mi ovdje smo veoma licemjerni,površni,subjektivni u procjenama te vrste.

Političar je bio Tito,a ovi umjetnici je do jezika,hbg,i tu se probiju oni koji na internacionalu se baziraju,a vrsni su. Pa upravo je USA najjači primjer da uvijek skupljaju sve najkvalitetnije što mogu,zato i jesu stalna svjetska sila u maltene svemu.

Zlatan Ibrahimović također,jako precijenjen upravo zbog svoje fizionimije,atraktivnog stila i karizme.
Realno,više je razloga zašto se Đokovića hejtuje.

Ne znam što je tu čudno da toliko brojnije i moćnije nacije sa svjetski utjecajnim medijima stvore kudikamo lakše zvijezdu,tj.kreiraju od svojih više nego što mi s ovih prostora možemo. Murray i jeste veliki šampion.

Ne vole ga? A i vole ga. Izmjeriti tko ga to i koliko i zašto (ne)voli je nemoguće. Najlakše je donijeti zaključak "smeća sa zapada nas ne vole".
Zbog čega su konkretno Modrić ili Jokić precijenjeni?! Jedan je motor najveceg kluba na svijetu, odveo malu drzavu do 2 medalje na SP, drugi objektivan MVP NBA lige. Momak igra revolucionarnu kosarku.

E sad, problem Đokovića je upravo sport koji igra. Sport koji je namijenjen za elitu, posebno tu anglosaksonsku, koja kao sto kolega @Valencia gore napisa u najmanju ruku gleda nipodastavajuce na sve sto je istocnije od poteza Poljska-Češka- eventualno Slovenia..

Druga stvar, a ponavljam po x puta, razbio im je duopol i pretekao ih, nadvisio, kako god. Isto kao kad bi se u eri Messia i C.R. pojavio jos bolji fudbaler, pa normalno da bi ga ovi hejtovali ili jos bolji primjer, da se u Srbiji pojavi jaci klub i da tambura Cz i Pfc, pa to bi bio opsti haos i hejt u ocima navijaca ova 2 kluba kojih je 90+% u Srbiji...
Jokić mislim da i nije,nisam se izrazio za navedene iza zareza u tom istom kontekstu. Modrić i Balić dobijali su nagrade i priznanja kada to nisu zasluživali. Balić nije ni blizu Karabatiću objektivno gledano(a ovaj je eto malo i Hrvat,više Srbin,a Francuz),a percepcija i na Zapadu je hmmm.. ali ajd,reći ćete da je rukomet sranje.

Jokara je briljantan,ali mogli su bez problema u zadnjih 5-6 godina nauštrbi Goberta,Giannisa,Jokića davati pokoji MVP,DPOY Amerikancu,bez ikakvog problema se moglo braniti takvo što. Tu je poanta. Kako to ne naglašavamo? Al zato kad u toku sezone neki od tisuća,tisuća i tisuća medija,tviteraša ili portala u USA ustvrdi ništa zlonamjerno npr. Jokić nije MVP e onda skače se u komentarima protiv Amera i Zapada. NEOZBILJNO i opasno kad se prelije na više stvari.

Ma niste objektivni. Đoković seljački se ponaša na terenu,njegovi fanovi su jako nabrijani,stvaraju teorije zavjere(kao što i hateri spram njemu šta uvijek uskačem u obranu),nadalje i to je svakako jedan od razloga što sam isto naglašavao da je uletio među Feda i Rafa pa ih prešišao,nadvladao itd.

Mnogo je neutemeljenog spram Djokera,no isto tako i opravanog hatea. Kadgod je ovo prvo,branim ga kao što sam i za vrijeme ovog AO. Isto tako i za Nadala što ga najviše Djoker fanovi optužuju za isto ovo za što Djoker hateri Đokovića. SULUDO.


Najlakše je tako površno izvući van konteksta nešto od nekog sa Zapada i napraviti teoriju od toga "Zapad nas mrzi,to su ****,mi smo bar iskreni". Nije to tako.


Munjirka- KAKO si izvukao zaključak da idealiziram Zapadnog čovjeka? To što ga vi sotonizirate pa ja uskočim sa stavom da to nije ispravno ne znači da idealiziram. Ako nije crno,ne mora biti bijelo i obratno.

Mislim da nisi daleko od istine,no s razlikom da kod nas uspješne volimo spustiti,pronaći razlog da ih ponizimo dok "na Zapadu" oni nisu toliko bitan faktor narodu.

Nadalje,KAKO si stekao da sam Tita stavio ispred ikog? Ili iza? Eto, to je naš problem. ODMAH, instantno idemo u rat, na nož, puške, bez uvida da možda krivo tumačimo.

Tito je stavljen jer kao odgovor na pitanje koji političar je bio priznat u svijetu. On to činjenično bio jest. Za zločine osuđen nije, možda bi bio i tu staje o njemu na ovom topicu.



P.S. Popularan je bio Marat Safin,ljudima je drag generalno unatoč skandalima i ovako kad ga pogledaš aroganciji i bezobrazluku i Zverev(Njemački Rus),ženama pogotovo, mislim čak i Medvedev da je simpatičan onako čudnog stila, hladnog izričaja itd. Rublev je isto popularan dok Tsitsipas nije da nije stekao brzo fanove,no on Mouratoglou,Apostolos su stvorili hate. Mali Rune je mnogima odbojan, što bi talentirano novo Skandinavsko lice sporta sticalo hate,koja je tu teorija zavjere? Dakle,ne valja svoditi olako i biti isključiv.

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la MunjirkaPFC » 30 jan 2023, 18:40

A gdje to ja satanizujem Zapadnog covjeka? Zar ne primjecujes da upravo radim suprotno, osporavam kulturni ekskluzivitet bilo kojeg covjeka navodeci paradigmu stereotipa kao okidaca svake hiperbole, nebitno od koga dolazila i na koga se odnosila.
Nije poenta u Titu, nego u politicarima koji ne mogu uci u eticku ravan sa sportistima. A kada smo kod priznanja, vidjeli smo koliko mu je svijet polagao na njegovu politicku tvorevinu, svijet, ne samo Zapad. Ta tampon zona pustena je niz vodu cim je pao Berlinski zid, samo sto je Tito na vrijeme odapeo, dok drugi komunisticki diktator iz susjedne Rumunije nije bio te srece, a i Causeskuu se klanjalo na Zapadu s kraja seszdesetih i sedamdesetih. Sve je to potrosna roba. No odosmo u nepotreban off
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
YU1892
Postovi: 149
Pridružen/a: 06 jan 2022, 00:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la YU1892 » 30 jan 2023, 18:52

sine moj kad Tita spominjes, ustani i nakloni se pogresnu istoriju si ucio
𝕎𝕒𝕪 𝟚 𝕣𝕖𝕒𝕝 𝟜 𝕥𝕙𝕚𝕤 𝕗𝕒𝕜𝕖 𝕒$$ 𝕨𝕠𝕣𝕝𝕕

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 30 jan 2023, 18:54

MunjirkaPFC je napisao/la:
30 jan 2023, 18:40
A gdje to ja satanizujem Zapadnog covjeka? Zar ne primjecujes da upravo radim suprotno, osporavam kulturni ekskluzivitet bilo kojeg covjeka navodeci paradigmu stereotipa kao okidaca svake hiperbole, nebitno od koga dolazila i na koga se odnosila.
Nije poenta u Titu, nego u politicarima koji ne mogu uci u eticku ravan sa sportistima. A kada smo kod priznanja, vidjeli smo koliko mu je svijet polagao na njegovu politicku tvorevinu, svijet, ne samo Zapad. Ta tampon zona pustena je niz vodu cim je pao Berlinski zid, samo sto je Tito na vrijeme odapeo, dok drugi komunisticki diktator iz susjedne Rumunije nije bio te srece, a i Causeskuu se klanjalo na Zapadu s kraja seszdesetih i sedamdesetih. Sve je to potrosna roba. No odosmo u nepotreban off
E,onda se ja ispričavam. Ne ulazim u to. Prvo, apsolutno nisam opremljen, učen ni motiviran za takve rasprave, drugo, ne smijemo o tome ovdje.

Valjda Đokovića puste u USA, kvragu. On tamo normalno izgubio nije od 2017. ne računajući finale 2021. a "samo" jedna titula, 2018. kad je potvrdio da ponovno dominira

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shminka » 30 jan 2023, 21:42

Frajer ima najvise slemova, najvise mastersa, najvise godina ko no1, najvise sedmica ko no1, jedini osvojio sve masterse, dvaput, pozitivan skor sa svim rivalima, najvise top 5 pobjeda, najvise top 10 pobjeda, 12 godina vec man to beat na gotovo svakom turniru na kojem se pojavi, doveo tenis do savršenstva, u 36.godini igra ko da ti neko pusti igricu na PS i stavi igraca na božanski mod, ne nazire se da ce usporiti u skorije vrijeme, a ovdje se još uvijek vode diskusije o tome ko je najveći. Svašta.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 30 jan 2023, 21:56

shminka je napisao/la:
30 jan 2023, 21:42
Frajer ima najvise slemova, najvise mastersa, najvise godina ko no1, najvise sedmica ko no1, jedini osvojio sve masterse, dvaput, pozitivan skor sa svim rivalima, najvise top 5 pobjeda, najvise top 10 pobjeda, 12 godina vec man to beat na gotovo svakom turniru na kojem se pojavi, doveo tenis do savršenstva, u 36.godini igra ko da ti neko pusti igricu na PS i stavi igraca na božanski mod, ne nazire se da ce usporiti u skorije vrijeme, a ovdje se još uvijek vode diskusije o tome ko je najveći. Svašta.
Ma ne vodi se nikakva ozbiljna diskusija. Samo se pokusava omalovaziti njegova velicina u smislu "gospodstva". Sad je to jel' ostalo kao jedini argument.
Prije kad je zaostajao po GS za obojicom, samo je to bilo bitno, sada su pocele price kako i da osvoji 30. GS dzaba mu sve, jer "nije gospodin" kao ova dvojica. Msm, supljak da ne moze biti veci.
Sutra ce neko reci, dzaba Federeru 20 GS, kad je po meni zbog toga i toga Sampras veci gospodin, idol, olicenje bijelog sporta bla bla... :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Justin » 31 jan 2023, 06:28

marconato je napisao/la:
30 jan 2023, 21:56
shminka je napisao/la:
30 jan 2023, 21:42
Frajer ima najvise slemova, najvise mastersa, najvise godina ko no1, najvise sedmica ko no1, jedini osvojio sve masterse, dvaput, pozitivan skor sa svim rivalima, najvise top 5 pobjeda, najvise top 10 pobjeda, 12 godina vec man to beat na gotovo svakom turniru na kojem se pojavi, doveo tenis do savršenstva, u 36.godini igra ko da ti neko pusti igricu na PS i stavi igraca na božanski mod, ne nazire se da ce usporiti u skorije vrijeme, a ovdje se još uvijek vode diskusije o tome ko je najveći. Svašta.
Ma ne vodi se nikakva ozbiljna diskusija. Samo se pokusava omalovaziti njegova velicina u smislu "gospodstva". Sad je to jel' ostalo kao jedini argument.
Prije kad je zaostajao po GS za obojicom, samo je to bilo bitno, sada su pocele price kako i da osvoji 30. GS dzaba mu sve, jer "nije gospodin" kao ova dvojica. Msm, supljak da ne moze biti veci.
Sutra ce neko reci, dzaba Federeru 20 GS, kad je po meni zbog toga i toga Sampras veci gospodin, idol, olicenje bijelog sporta bla bla... :facepalm:
Naravno da je gospodstvo bitan faktor. Kad ucis djecu tenisu pokazivat ces im kako su igrali i ponasali se Federer i Nadal, a ne varalica Novax.

O Novaxu se da raspravljati kao o najboljem. Ne kao najvecem.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2991
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Pensioner26 » 31 jan 2023, 06:39

Sampras je daleko veći gospodin od Federera i Nadala.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 31 jan 2023, 07:36

Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2023, 06:39
Sampras je daleko veći gospodin od Federera i Nadala.
O tome i pricam. Onda ce on u ocima nekih biti veci od Federera, jer je veci "gospodin"... :kafa:

U cemu se uopste ogleda to gospodstvo?! Federer je na pocetku karijere nerijetko lomio rekete, radio slicne stvari kao i Novak (nabio lopticom ono dijete u publici, za sta naravno nije bio sankcionisan, a gori je prestup nego ovo Novakovo). Nadal citav mec drpa pakšu...Radi slicne po vama "kontroverzne" stvari po pitanju povreda, ali njegove povrede se ne dovode u pitanje, niti mu mediji uopste postavljaju takva pitanja, no sasvim suprotno, prave od njega zrtvu.

Zato, pitam, sta je to gospodstvo?!

Jel' gospodstvo kad se zalozis za svoje slabije rangirane kolege, ugrozis sopstvenu karijeru ili kad cutis kao miš i podredis se sistemu?
Jel' gospodstvo kada humanitarno uradis 10x vise no ova 2 zajedno?
Jel' gospodstvo kada znas 7-8 stranih jezika ili kada ne znas dobro ni Engleski?
Jel' gospoodstvo kada javno i otvoreno kazes: Da, tu sam, zelim da budem najbolji i najveci uz svo postovanje prema kolegama ili kada to zavijes u oblandu, pa plasiras neke floskule: Eto vazno je ucestvovati, uzivati u sportu, a igras "s jednom nogom" da bi uzeo yebeni GS ili do 40-te guras s golfom 1 vs Ferarija?!

Novakov najveci neprijatelj ili minus jeste njegov otac, koji je ultra seljacina na 100 nacina, ali to nije na njegovu dusu i ne treba tako posmatrati.

Uzmimo primjere iz drugih sportova:

Messi - prikrio milione poreza, koga boli qratz. Kazu - najveci
Jordan - jedan od najvecih kockara u svijetu sporta - najveci
C.R. - iskompleksiranost mu drugi ime - mnogima - najveci
Giggs - yebao bratu zenu - ikona Uniteda i ostrvskog fudbala
Itd itd..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Sport90
Postovi: 1168
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Sport90 » 31 jan 2023, 10:35

marconato je napisao/la:
31 jan 2023, 07:36
Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2023, 06:39
Sampras je daleko veći gospodin od Federera i Nadala.
O tome i pricam. Onda ce on u ocima nekih biti veci od Federera, jer je veci "gospodin"... :kafa:

U cemu se uopste ogleda to gospodstvo?! Federer je na pocetku karijere nerijetko lomio rekete, radio slicne stvari kao i Novak (nabio lopticom ono dijete u publici, za sta naravno nije bio sankcionisan, a gori je prestup nego ovo Novakovo). Nadal citav mec drpa pakšu...Radi slicne po vama "kontroverzne" stvari po pitanju povreda, ali njegove povrede se ne dovode u pitanje, niti mu mediji uopste postavljaju takva pitanja, no sasvim suprotno, prave od njega zrtvu.

Zato, pitam, sta je to gospodstvo?!

Jel' gospodstvo kad se zalozis za svoje slabije rangirane kolege, ugrozis sopstvenu karijeru ili kad cutis kao miš i podredis se sistemu?
Jel' gospodstvo kada humanitarno uradis 10x vise no ova 2 zajedno?
Jel' gospodstvo kada znas 7-8 stranih jezika ili kada ne znas dobro ni Engleski?
Jel' gospoodstvo kada javno i otvoreno kazes: Da, tu sam, zelim da budem najbolji i najveci uz svo postovanje prema kolegama ili kada to zavijes u oblandu, pa plasiras neke floskule: Eto vazno je ucestvovati, uzivati u sportu, a igras "s jednom nogom" da bi uzeo yebeni GS ili do 40-te guras s golfom 1 vs Ferarija?!

Novakov najveci neprijatelj ili minus jeste njegov otac, koji je ultra seljacina na 100 nacina, ali to nije na njegovu dusu i ne treba tako posmatrati.

Uzmimo primjere iz drugih sportova:

Messi - prikrio milione poreza, koga boli qratz. Kazu - najveci
Jordan - jedan od najvecih kockara u svijetu sporta - najveci
C.R. - iskompleksiranost mu drugi ime - mnogima - najveci
Giggs - yebao bratu zenu - ikona Uniteda i ostrvskog fudbala
Itd itd..
Pa Djokovic ovom pobjedom je postao najveci, odnosno najbolji svih vremena i ako na to doda jos jedan GS (Velika vjerovatnoca da hoce) niko to nece moci sporiti niti imati neke kontra argumente (sad moze samo zato sto je 22-22), ali Djokovic ocigledno nema neku karizmu za neutalne fanove, covjek osvaja Australiu 10 puta i opet niko na stadionu osim njegovog boksa i sretnih njegovih sugradjana po nacionalnosti koji su uspijeli kupiti kartu ne navija. Zasto ljudi u njemu ne vide to gospodsko, zasto ne vide neku energiju za koju bi se vezali zaista ne znam (mozda kad vide onu crnu zastavu sa lobanjom i kostima koju njegovi navijaci nose a on se rado slika sa istom izgube svaku zelju s povezivanjem sa njim jer sta god ona predstavljala kad je vidi neki neutralni covjer pomislice da nije nista dobro-kao i uostalom svaki normalan covjek). Ali velika vecina fanocva ce priznati i svjedociti i nece pogrijesti da je Nole br 1 sto se tice tenisa, ali simpatije idu na starnu Rodzera i Nadala - i to Nole da osvoji jos 30 GS ne moze promijeniti.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 31 jan 2023, 11:09

Sport90 je napisao/la:
31 jan 2023, 10:35
marconato je napisao/la:
31 jan 2023, 07:36
Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2023, 06:39
Sampras je daleko veći gospodin od Federera i Nadala.
O tome i pricam. Onda ce on u ocima nekih biti veci od Federera, jer je veci "gospodin"... :kafa:

U cemu se uopste ogleda to gospodstvo?! Federer je na pocetku karijere nerijetko lomio rekete, radio slicne stvari kao i Novak (nabio lopticom ono dijete u publici, za sta naravno nije bio sankcionisan, a gori je prestup nego ovo Novakovo). Nadal citav mec drpa pakšu...Radi slicne po vama "kontroverzne" stvari po pitanju povreda, ali njegove povrede se ne dovode u pitanje, niti mu mediji uopste postavljaju takva pitanja, no sasvim suprotno, prave od njega zrtvu.

Zato, pitam, sta je to gospodstvo?!

Jel' gospodstvo kad se zalozis za svoje slabije rangirane kolege, ugrozis sopstvenu karijeru ili kad cutis kao miš i podredis se sistemu?
Jel' gospodstvo kada humanitarno uradis 10x vise no ova 2 zajedno?
Jel' gospodstvo kada znas 7-8 stranih jezika ili kada ne znas dobro ni Engleski?
Jel' gospoodstvo kada javno i otvoreno kazes: Da, tu sam, zelim da budem najbolji i najveci uz svo postovanje prema kolegama ili kada to zavijes u oblandu, pa plasiras neke floskule: Eto vazno je ucestvovati, uzivati u sportu, a igras "s jednom nogom" da bi uzeo yebeni GS ili do 40-te guras s golfom 1 vs Ferarija?!

Novakov najveci neprijatelj ili minus jeste njegov otac, koji je ultra seljacina na 100 nacina, ali to nije na njegovu dusu i ne treba tako posmatrati.

Uzmimo primjere iz drugih sportova:

Messi - prikrio milione poreza, koga boli qratz. Kazu - najveci
Jordan - jedan od najvecih kockara u svijetu sporta - najveci
C.R. - iskompleksiranost mu drugi ime - mnogima - najveci
Giggs - yebao bratu zenu - ikona Uniteda i ostrvskog fudbala
Itd itd..
Pa Djokovic ovom pobjedom je postao najveci, odnosno najbolji svih vremena i ako na to doda jos jedan GS (Velika vjerovatnoca da hoce) niko to nece moci sporiti niti imati neke kontra argumente (sad moze samo zato sto je 22-22), ali Djokovic ocigledno nema neku karizmu za neutalne fanove, covjek osvaja Australiu 10 puta i opet niko na stadionu osim njegovog boksa i sretnih njegovih sugradjana po nacionalnosti koji su uspijeli kupiti kartu ne navija. Zasto ljudi u njemu ne vide to gospodsko, zasto ne vide neku energiju za koju bi se vezali zaista ne znam (mozda kad vide onu crnu zastavu sa lobanjom i kostima koju njegovi navijaci nose a on se rado slika sa istom izgube svaku zelju s povezivanjem sa njim jer sta god ona predstavljala kad je vidi neki neutralni covjer pomislice da nije nista dobro-kao i uostalom svaki normalan covjek). Ali velika vecina fanocva ce priznati i svjedociti i nece pogrijesti da je Nole br 1 sto se tice tenisa, ali simpatije idu na starnu Rodzera i Nadala - i to Nole da osvoji jos 30 GS ne moze promijeniti.
Eto prosjecni gradjanin bilo kojeg kontinenta zna sta predstavlja kosturska glava u kontekstu ovih prostora, niti ga boli pen.is za tim :facepalm: Daj nemoj me zayebavat :mrgreen:

Jasno je zasto ga ne vole i "zasto nema harizmu". Da je uzeo britansko drzavljanstvo onomad, Federer i Nadal do sada "ne bi postojali"! Medijska masinerija bi ucinila kontra efekat od ovog sto sada radi...
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 31 jan 2023, 11:15, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14590
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 31 jan 2023, 11:13

Nole da je pametan svaki meč bi počeo sa porukom publici pušite qrc :D
I onda lagano :kafa:
Šta ga ima boljeti qrc da li se nekom sviđa ili ne?
Nije on tu na modnoj pisti.
Tenis je uvijek imao bad boysa, da li je Nole taj ili ne, nebitno.
Koševo Zapad

Sport90
Postovi: 1168
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Sport90 » 31 jan 2023, 11:44

marconato je napisao/la:
31 jan 2023, 11:09
Sport90 je napisao/la:
31 jan 2023, 10:35
marconato je napisao/la:
31 jan 2023, 07:36


O tome i pricam. Onda ce on u ocima nekih biti veci od Federera, jer je veci "gospodin"... :kafa:

U cemu se uopste ogleda to gospodstvo?! Federer je na pocetku karijere nerijetko lomio rekete, radio slicne stvari kao i Novak (nabio lopticom ono dijete u publici, za sta naravno nije bio sankcionisan, a gori je prestup nego ovo Novakovo). Nadal citav mec drpa pakšu...Radi slicne po vama "kontroverzne" stvari po pitanju povreda, ali njegove povrede se ne dovode u pitanje, niti mu mediji uopste postavljaju takva pitanja, no sasvim suprotno, prave od njega zrtvu.

Zato, pitam, sta je to gospodstvo?!

Jel' gospodstvo kad se zalozis za svoje slabije rangirane kolege, ugrozis sopstvenu karijeru ili kad cutis kao miš i podredis se sistemu?
Jel' gospodstvo kada humanitarno uradis 10x vise no ova 2 zajedno?
Jel' gospodstvo kada znas 7-8 stranih jezika ili kada ne znas dobro ni Engleski?
Jel' gospoodstvo kada javno i otvoreno kazes: Da, tu sam, zelim da budem najbolji i najveci uz svo postovanje prema kolegama ili kada to zavijes u oblandu, pa plasiras neke floskule: Eto vazno je ucestvovati, uzivati u sportu, a igras "s jednom nogom" da bi uzeo yebeni GS ili do 40-te guras s golfom 1 vs Ferarija?!

Novakov najveci neprijatelj ili minus jeste njegov otac, koji je ultra seljacina na 100 nacina, ali to nije na njegovu dusu i ne treba tako posmatrati.

Uzmimo primjere iz drugih sportova:

Messi - prikrio milione poreza, koga boli qratz. Kazu - najveci
Jordan - jedan od najvecih kockara u svijetu sporta - najveci
C.R. - iskompleksiranost mu drugi ime - mnogima - najveci
Giggs - yebao bratu zenu - ikona Uniteda i ostrvskog fudbala
Itd itd..
Pa Djokovic ovom pobjedom je postao najveci, odnosno najbolji svih vremena i ako na to doda jos jedan GS (Velika vjerovatnoca da hoce) niko to nece moci sporiti niti imati neke kontra argumente (sad moze samo zato sto je 22-22), ali Djokovic ocigledno nema neku karizmu za neutalne fanove, covjek osvaja Australiu 10 puta i opet niko na stadionu osim njegovog boksa i sretnih njegovih sugradjana po nacionalnosti koji su uspijeli kupiti kartu ne navija. Zasto ljudi u njemu ne vide to gospodsko, zasto ne vide neku energiju za koju bi se vezali zaista ne znam (mozda kad vide onu crnu zastavu sa lobanjom i kostima koju njegovi navijaci nose a on se rado slika sa istom izgube svaku zelju s povezivanjem sa njim jer sta god ona predstavljala kad je vidi neki neutralni covjer pomislice da nije nista dobro-kao i uostalom svaki normalan covjek). Ali velika vecina fanocva ce priznati i svjedociti i nece pogrijesti da je Nole br 1 sto se tice tenisa, ali simpatije idu na starnu Rodzera i Nadala - i to Nole da osvoji jos 30 GS ne moze promijeniti.
Eto prosjecni gradjanin bilo kojeg kontinenta zna sta predstavlja kosturska glava u kontekstu ovih prostora, niti ga boli pen.is za tim :facepalm: Daj nemoj me zayebavat :mrgreen:

Jasno je zasto ga ne vole i "zasto nema harizmu". Da je uzeo britansko drzavljanstvo onomad, Federer i Nadal do sada "ne bi postojali"! Medijska masinerija bi ucinila kontra efekat od ovog sto sada radi...
Pa prosjecan gradjanin bilo kojeg kontinenta i drzave koja nema veze sa bbalkanom ne zna sta ta zastava predstavlja - ali i zgled same zastave ne pokazuje da ona nista dobro predstavlja (izgled moze prevariti), ali pogled na tu zastavu niti u jednom normalnom neutalnom covjeku nece izasvati neki lijep osjecaj - sta god ona predstavljala.
Mozda da ima psos Britanije bila bi drug prica sto se medija tice, ali sam on i njegovi bliski ljudi oko njeg daju povoda da se stvar losa slika o njemu - ali u sustini to ne treba biti bitno - on ce ostati upisan u historiju kao najveci tenski sampion svoje generacije i svih predhodnih generacija. za 10 - 15 godina pravice se dokumentarci o njihovom rivalstvu i borbi 3 najveca ikad - i djokovic ce tu biti prikazan kako konacni pobjednik te utrke sampiona. Tebi je drazi Nole, meni Rodzer, nekom tamo Nadal to je i super kod rivalstva - svi imamo nesto da se drzimo zasto je nas favorit veci do ovog drugog, a navijaci Noleta imaju onaj najbolji i najcvrsci argument - teren i budi sretan zbog tog. Nama ostaje to sto je karizma koju je imao Rodzer i elegancija nenadmasna

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 31 jan 2023, 13:36

Niko nikom ne spori da simpatise i favorizuje bilo koga, ali to je sve relativno.

Medjutim, brojke su egzaktne i tu nema prostora nikakvom manervisanju. Tu se slazemo. :thumbup:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la OldFashioned » 31 jan 2023, 13:55

Mogu ti sve oprostiti, ali to što si upao u mix Fedalovaca i što nisi zapadnjački guzicolizac, ne mogu.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la MunjirkaPFC » 31 jan 2023, 21:10

Justin je napisao/la:
31 jan 2023, 06:28
O Novaxu se da raspravljati kao o najboljem. Ne kao najvecem.
Polako, strpi se, sunuce on i najveci. Trenutno mu je narastao na 22 santima.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 01 feb 2023, 12:26

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Brokula
Postovi: 30940
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Brokula » 01 feb 2023, 12:37

Čuj ruptura zadnje lože od 3 cm :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 01 feb 2023, 12:49

"Mnogi izazovi oko Novaka su ti što on dobija lošu reputaciju. Ali na kraju krajeva, mislim da niko ne može dovesti u pitanje njegov atleticizam. Ovaj momak je imao poderotinu zadnje lože od tri centimetara. Apsolutno (video sam snimke), doktori će vam reći istinu. Bilo je mnogo spekulacija o tome da li je to istina ili ne. Teško je poverovati da mogu da rade ono što rade sa takvim povredama. On je izvanredan, da se time nosi tako izuzetno profesionalno", rekao je Tili.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21311
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Epidaurus » 01 feb 2023, 15:18

Znaci kad Rafa igra povrijedjen onda glumi i trazi opravdanja za poraz, a kad Novak igra povrijedjen onda je nadcovjek i heroj? Uskladite se malo.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.