Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 09 jun 2019, 21:35

Udjem na GS pdf i vidim diskusija Ronaldo-Messi hahaha e svasta
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

vedoz
Kontakt:

PostPostao/la vedoz » 09 jun 2019, 21:35

Alaj ga odnese, bilo je i danas vjetra samo u drugom obliku

Svaka čast Rafa, za potpunu romantiku Roger ide po Wimbledon

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 09 jun 2019, 21:46

Prije svega cestitke Rafkecu na novom Roland Garrosu, vladar je ovog turnira al ono, nije da to nismo znali i prije ovog trijumfa :D Cestitke i organizatorima koji su umislili da je fer da frajer igra meceve od cetvrtfinala do finala bez dana odmora :lol: Sto je najgore, vidim ovdje raja pise kao nema veze sto je to tako bilo :lol: Kazem, Nadal bi vjerovatno dobio kako god, al trebali su odgodit finale za jedan dan. Onda bi vjerovatno gledali jos vecu borbu u zadnja dva seta. Thiem je gotovo potpuno pao poslije dva seta i nije tomu kumovao samo Nadalov nivo, nego cetvrti dan tenisa zaredom.

Jos jednom cestitke Rafi za ovo, 12 titula na bilo kojem turniru je fantazija, a kamoli na jednom GS.

leorey
Kontakt:

PostPostao/la leorey » 09 jun 2019, 22:43

Nisu oni trebali odgodit, vec da su pametni imali bi bar krov na centralnom terenu i reflektore, da imaju imalo mozga, ako nista valjda su zasluzili to igraci kao sto su Rafa, Novak, Roger a u prvom redu publika. Pogledajte samo ta prazna mjesta, nikad ih vise nije bilo u Parizu, to valjda nesto i govori. Organizacija je cista nula, ne znam hoce li se stvari promijeniti 2020 godine.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 09 jun 2019, 23:40

Kae Forget da ce sljedece godine sigurno biti krov na Chatrieru,a 2021. ce svi tereni imati reflektore.

Effenberg
Kontakt:

PostPostao/la Effenberg » 09 jun 2019, 23:45

leorey WroteColonNisu oni trebali odgodit, vec da su pametni imali bi bar krov na centralnom terenu i reflektore, da imaju imalo mozga, ako nista valjda su zasluzili to igraci kao sto su Rafa, Novak, Roger a u prvom redu publika. Pogledajte samo ta prazna mjesta, nikad ih vise nije bilo u Parizu, to valjda nesto i govori. Organizacija je cista nula, ne znam hoce li se stvari promijeniti 2020 godine.

Sta si ocekivo od zak sirakovaca. Navikli se samo da kradu po svijetu nece ti se taj za svoj slajbuk ufatit pajdo i to sve platit. Zato se ja pokakim na taj slem a pored toga i na sve francusko. Cinjenica da ovaj smradoljubac to osvaja samo dodatno izaziva refleks da cojk bljucne. :puke:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

vedoz
Kontakt:

PostPostao/la vedoz » 09 jun 2019, 23:57

Sad ispade da je zbog nesposobnih Francuza koji gaje neku tradiciju Rafin uspjeh manje vrijedan jer je slam sam po sebi kurotresina i najlošiji...

Effenberg
Kontakt:

PostPostao/la Effenberg » 10 jun 2019, 00:07

vedoz WroteColonSad ispade da je zbog nesposobnih Francuza koji gaje neku tradiciju Rafin uspjeh manje vrijedan jer je slam sam po sebi kurotresina i najlošiji...

Nije manje vrijedan al je smrdljiviji. Dugo sam mislio da su englezi najveca svjetska gamad dok nisam vidio malo podrobnije sta ovi rade. Pa englezi su elita za njih. Wimledon ne treba ni spominjat. I po lopovluku su majka tereza oni su oboje lopovi al englez bar napravi i organizuje da je high class i prestizno a ne ko ovaj smradoljubac ceka da mu s neba padne krov.

Ovo mnogi misle a ne samo ja. Apsolutno neinteresovanje je vladalo za ovaj slem udji pa vidi teme i na ovom i ostalim teniskim forumima kad je AO i Wimbly ili pogledaj tribine isti qrac. Ne znan ni sto se imam pravdat dzabe ptice vide.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 10 jun 2019, 00:11

Realno i jeste nezanimljivo i glupo placati kartu za vec unaprijed gledan epilog.
Nadal ga je ucinio “dosadnim”

vedoz
Kontakt:

PostPostao/la vedoz » 10 jun 2019, 00:25

Effenberg WroteColon
vedoz WroteColonSad ispade da je zbog nesposobnih Francuza koji gaje neku tradiciju Rafin uspjeh manje vrijedan jer je slam sam po sebi kurotresina i najlošiji...

Nije manje vrijedan al je smrdljiviji. Dugo sam mislio da su englezi najveca svjetska gamad dok nisam vidio malo podrobnije sta ovi rade. Pa englezi su elita za njih. Wimledon ne treba ni spominjat. I po lopovluku su majka tereza oni su oboje lopovi al englez bar napravi i organizuje da je high class i prestizno a ne ko ovaj smradoljubac ceka da mu s neba padne krov.

Ovo mnogi misle a ne samo ja. Apsolutno neinteresovanje je vladalo za ovaj slem udji pa vidi teme i na ovom i ostalim teniskim forumima kad je AO i Wimbly ili pogledaj tribine isti qrac. Ne znan ni sto se imam pravdat dzabe ptice vide.

Ma nemaš se šta pravdat, vidim da hejtaš Nadala pa zatom pitam. S druge strane u potpunosti se slažem s ovom tvojom porukom, posebno prvim dijelom već samo kažem - 12 slemova je 12 kako god.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 10 jun 2019, 01:25

Finn WroteColonVala, ako Roger uzme Wimbledon u 38. godini zivota, nabijem kompletnu tenisku konkurenciju na onu stvar, nek se svi penzionisu prije njega. Njemu normalno svaka cast ako uspije, ali bi to bio mozda i najveci podvig ikada. Nek je i Wimbledon, nek je uvijek bio najjaci na travi, ej, 38. godina...

Ne vidim da ce ga uzeti, tipujem na Noleta.

Ispravicu te i reci bilo koji GS, naravno da nadal i nole budu fit i igraju na istom :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 10 jun 2019, 10:06

Pa Federer vrlo vjerovatno moze dobit Nadala na travi i hardu, a i s Djokovicem bi se mogao dobro potuc pa gdje ode. Problem za Federera pri ovom renkingu jest to sto je moguce da za titulu mora igrat protiv Djokovica i Nadala u polufinalu i finalu sto cini stvari nevjerovatno teskim obzirom da sumnjam da Federer ima snage za dva teska meca u 4 ili 5 setova u razmaku od 2 dana.

Eh sad sanse za Federera se drasticno popravljaju ako se ovako nadje neki Thiem koji bi drmnuo Djokovica ili Nadala ostavljajuci njemu da se mora obracunat samo sa jednim od tog dvojca. Ukoliko se to ne desi, treba bit realan i rec da ce Federeru bit jako, jako tesko sto je steta, jer evidentno sada ima igru za Nadala barem na tvrdim podlogama, a i sa Djokovicem bi mogao igrat. Problem je to sto tijelo to tesko moze ispratit.

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 10 jun 2019, 13:28

JoeBleck WroteColon@nadalRafa

Ne dize Nadal nivo tenisa time sto stize sve vec nacinom na koji se krece i udara lopticu.
U drugom setu je recimo bio pasivan i cekao je los trenutak Thiema , sto nije docekao.
3 i 4 set je upalio turbine i poceo hvatati ranije lopticu,mixati igru i igrati jako agresivno.Sta je dobio time ?
Dobio je Thiema koji na agresivno mora odgovoriti rizikom koji protiv Nadala u 90% situacija ne pali.Prosere te 2-3 gema , pa upadnes u seriju i bunaris se.

Nadal je prekompletan sa oba krila , dominantan u konstrukciji poena i zato ova cifra od 12 nije nerealna.
Napreduje svake godine , svjestan je da stari i da nije atleta kao nekada .Prije 10-tak godina je ovaj turnir mogao osvojiti trcanjem i ganjanjem loptice , danas ga osvaja surovim kvalitetom i nevjerovatnim tempom gdje na njegovu agresivnu igru do sada nije niko imao odgovor.

Ono sto raduje je njegov “flat” bekend koji je jos upgradovan.Ako bude nastupao na Wimbledonu , dobio je oruzje vise jer taj udarac na travi je mocnije oruzje od torhenda.Jasno se vidi kako njegova dijagonala klizi , a kada u penjaju uhvati paralelu ravna je kao nisan.

Da li ce igrati , vidjet cemo.Xisci bi se mogla yebati familija malo :P

Svaka cast za post.

Jucer sam gledajuci mec bas pomislio kako u igri Nadala do izrazaja dolazi suhi teniski talent. Cudno zvuci za nekog ko ima 33 godine ali kao sto kazes, nije to vise dominiranje na cistu na snagu i neumorno vracanje loptica, nego impresivno kompletna igra i ogroman dijapazon rjesenja koje posjeduje, uz inteligenciju i mentalnu snagu.

Ta igracka nadogradnja kod sportskih velikana kojom ostvare produzetak elitnog nivoa igranja i nakon izlaska iz fizickog prajma, mi je uvijek impresivna stvar za vidjeti (Ronaldo i James za primjer). Zato i jesu to sto jesu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 10 jun 2019, 14:06

rafa opet pauzira do wimbledona, dakle opet bez pripremnog turnira na travi

naravno, top 3 su toliko moćni da oni to mogu lijevom, vidjeli smo kako je roger lako stigao do polufinala u parizu, ali ja ipak mislim da jedan turni pripreme ne bi bio naodmet. naravno, rafi su prvih par kola u londonu "priprema" , ali tu se i žrijeb pita, nikad se ne zna....

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 10 jun 2019, 14:14

Clutch WroteColon
JoeBleck WroteColon@nadalRafa

Ne dize Nadal nivo tenisa time sto stize sve vec nacinom na koji se krece i udara lopticu.
U drugom setu je recimo bio pasivan i cekao je los trenutak Thiema , sto nije docekao.
3 i 4 set je upalio turbine i poceo hvatati ranije lopticu,mixati igru i igrati jako agresivno.Sta je dobio time ?
Dobio je Thiema koji na agresivno mora odgovoriti rizikom koji protiv Nadala u 90% situacija ne pali.Prosere te 2-3 gema , pa upadnes u seriju i bunaris se.

Nadal je prekompletan sa oba krila , dominantan u konstrukciji poena i zato ova cifra od 12 nije nerealna.
Napreduje svake godine , svjestan je da stari i da nije atleta kao nekada .Prije 10-tak godina je ovaj turnir mogao osvojiti trcanjem i ganjanjem loptice , danas ga osvaja surovim kvalitetom i nevjerovatnim tempom gdje na njegovu agresivnu igru do sada nije niko imao odgovor.

Ono sto raduje je njegov “flat” bekend koji je jos upgradovan.Ako bude nastupao na Wimbledonu , dobio je oruzje vise jer taj udarac na travi je mocnije oruzje od torhenda.Jasno se vidi kako njegova dijagonala klizi , a kada u penjaju uhvati paralelu ravna je kao nisan.

Da li ce igrati , vidjet cemo.Xisci bi se mogla yebati familija malo :P

Svaka cast za post.

Jucer sam gledajuci mec bas pomislio kako u igri Nadala do izrazaja dolazi suhi teniski talent. Cudno zvuci za nekog ko ima 33 godine ali kao sto kazes, nije to vise dominiranje na cistu na snagu i neumorno vracanje loptica, nego impresivno kompletna igra i ogroman dijapazon rjesenja koje posjeduje, uz inteligenciju i mentalnu snagu.

Ta igracka nadogradnja kod sportskih velikana kojom ostvare produzetak elitnog nivoa igranja i nakon izlaska iz fizickog prajma, mi je uvijek impresivna stvar za vidjeti (Ronaldo i James za primjer). Zato i jesu to sto jesu.

upravo tako, nije slučajno da takvu mentalnu snagu i mogućnost pripreme ima samo jako jako mali broj sportista, posebno mentalnu, taj faktor volje je najteži, inače bi u današnje vrijeme hemije imali puno više takvih slučajeva.

jedan zanetti, brady ili od malo mlađih ultrafit tipovi ko cr7 ili lebron su u tome 2 klase ispred "ostalih normalnih" sportista u kasnim sportskim (a ustvari najboljim) godinama i to je razlika

što se tenisa tiče tu je situacija još izraženija jer se ova trojica međusobno ganjaju i tjeraju jedan drugog na još nikad viđene nivoe, ko zna dokad će .... a svi drugi im je.bu sve po spisku i misle dobro je vala više ...... ako se ne zoveš roger, rafa ili nole nemožeš GSu ni prismrditi!

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 10 jun 2019, 16:55

Thiem je juce bio blize nego sto se to rezultatski cini, da je prvi set uzeo a iamo je igru svasta je moglo biti, naravno to je sve sbb kbb ali siguran sam da Thiem prije ili kasnije uzima ovaj GS, malo mu fali cak i da porazi Rafu, nije mala stvar pobjediti Djokovica u pet setova u polufinalu. A Nolo da je tu dobio gledali bismo juce triler, on je jedini igrac koji je protiv kojeg Rafa moze zablokirati u glavi.

Ali najgluplji su mi oni komentari kada nakon osvojenog RG vidim price Rafa ne zna hodati van sljake :rol: znam ja da su to fanovi konkurenata ali neshvatljive nebuloze covjek ima 14 GS finala van Roland Garosa plus olimpijsko zlato i ko zna koliko bi ih jos imao da nije propustio desetke GSova zbog ozlijeda.

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 10 jun 2019, 19:58

Nije da ne zna hodat van sljake ali je svakako slabiji igrac na drugim podlogama.Pa pobogu,covjek je 67% GS uzeo na toj podlozi,a haman 72% od ukupnog broja titula takodje na sljaci,a sljaka se igra haman 2mj godisnje xd Zadnjih godina je imao dobrih rezultata i finala na AO,kao i onu titulu na USO,ali je pocesto znao totalno podbacit i ispadat u prvoj sedmici turnira.

NadalRafa
Kontakt:

PostPostao/la NadalRafa » 10 jun 2019, 20:55

Pa svi znaju podbacit ne samo on..I Federer je ispadao od levata i Djokovic. Ne moze se vazda dolazit do zavrsnice. Gubio je finala na WB od dva najveca konkurenta gdje je poslije njih najbolji bio,znaci pokazao se da zna igrat i na travi iako mu je manje omiljena.
AO mu je baksuzan pomalo, egal s Noletom u onom dugom finalu, egal s Federerom 2017 i 2014 poraz od Wawrije iako je po meni bio jaci od njeg tad al sjebala ga povreda. Na USO je najjaci poslije RG, gubio od Noleta i par puta nesretno ispadao al svakako da 3 titule nisu za bacit. Najvise Mastersa ima od kojih je uzeo i IW,Cincy,Montreal van sljake. Druga je stvar sto ga neki ne vole pa spominju te titule na sljaci, u biti jer im je krivo sto Fedja na travi i Nole na betonu nisu tako dominantni, tj.nisu nepobjedivi.

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 10 jun 2019, 21:07

darker10 WroteColonNije da ne zna hodat van sljake ali je svakako slabiji igrac na drugim podlogama.Pa pobogu,covjek je 67% GS uzeo na toj podlozi,a haman 72% od ukupnog broja titula takodje na sljaci,a sljaka se igra haman 2mj godisnje xd Zadnjih godina je imao dobrih rezultata i finala na AO,kao i onu titulu na USO,ali je pocesto znao totalno podbacit i ispadat u prvoj sedmici turnira.

Dje neće bit slabiji, pa strasno je i zamislit da je jednako dobar i na drugim podlogama kao sto je na sljaci, a vidimo sta na sljaci već 15 godina radi i kakvu sprdanciju od toura pravi. Pa imao bi čovjek 30 slemova do sad, mislim ono... glupo poredjenje svakako. Roger je uzeo 8 slemova od 20 na podlozi koja se igra jedva mjesec dana u sezoni, eto ovo je argument jednak tvom za Rafu i sljaku, a oba su mnogo retardirana :mrgreen:

Nije Rafa imao sreće na AO, mogao je imati bar jos dvije titule do sada. Prvo finale 2012. i onaj promasen zicer bekendom koji ga je kostao titule, pa onda 2014. kad povrijedi ledja sa Stanom iako je bio bas dobar cijeli turnir, i onda kao slag na tortu finale s Fedom 2017. i brejk u petom.

Na USO je vazda bio dobar, 3 titule sasvim ok. Wimbledon vjerovatno vise nikad neće uzet i ostat će na 2 titule, sto je opet vise za jednu od broja titula Rogera i Novaka na RGu.

Gore ste potegli priču o nastavku sezonu i Rogeru/Novaku.

Roger će bit favorit na Wimbledonu protiv svakoga sem Novaka. Ne bih rekao da njega može dobiti, pogotovo ako finale bude. Kad nije mogao 2014. i 2015. s daleko većim nivoom tesko da može i sad. Dakle, trebat će mu neko da počisti Novaka s turnira, sto opet nije nerealno za očekivati ako ovaj bude imao oscilacije. Od Rafe ne očekujem nista jer tesko da može dobiti i Rogera i Novaka, a postoji sansa da bi morao obojicu dobiti za titulu. Samo da koljena sačuva za USO koji mu je mnogo važniji.
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 10 jun 2019, 21:11, ukupno mijenjano 1 put.
FK Sarajevo - osvajač duple krune u sezoni 2018/2019

18 Grand Slam Titles, 34 Masters 1000 Titles, Olympic Gold Medal singles and doubles - Rafael Nadal

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 10 jun 2019, 21:10

rafa ne bi uzeo stana u melburnu, to je bio jedan od onih stanovih ludih dana kada briše linije bombama

Natrag na “Tenis”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.