Roger Federer za sve njegove fanove

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la formance » 21 sep 2015, 22:56

Odlična životna priča sa sretnim krajem. :thumbup:

http://****/nevjerovatno-navijac-r ... gra-tenis/
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Bosnian_Serb » 21 mar 2016, 10:13

Da li igra Federer u Majamiju?
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Unofficialpage » 21 mar 2016, 14:28

Bosnian_Serb je napisao/la:Da li igra Federer u Majamiju?
Igra. Bar je tako bilo do sad. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Gefufna » 21 mar 2016, 14:30

Unofficialpage je napisao/la:
Bosnian_Serb je napisao/la:Da li igra Federer u Majamiju?
Igra. Bar je tako bilo do sad. :D
http://sportsport.ba/tenis/federer-potv ... iju/187932
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Bosnian_Serb » 22 mar 2016, 12:41

Hvala momci nadam se da će klasik opravdati očekivanja u polufinalu :D
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 03 apr 2016, 21:39

Roger već trenira u Monte Carlu. :)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la AA23 » 18 dec 2016, 02:09

http://www.tennisworldusa.org/news/news ... in-dubai-/


Babuka trenira, i Luthi je rekao da je Roger gladan pobjeda i spreman za novu sezonu, hajde idemo napuniti tih 18. godina, nećemo ostati vječiti tinejdžer.

CMON ROGER!

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 960
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la SantiCazorla08 » 24 dec 2016, 22:07

Jedva cekam da maestra opet vidim na terenu tipujem na vimbldon da bude taj 18-ti ipak je to njegovo staniste za kraj blistave karijere neponovljivog genija.GO ROGR!!!!!!!

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Sissoko » 29 jan 2017, 14:09

:kralj:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Kawhi » 29 jan 2017, 14:37

Može u penziju što se mene tiče. Kakav je meč odigrao danas. :tokralju: :ljepota: GOAT. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la KayserSose » 29 jan 2017, 15:06

Najveci. :tokralju: :tokralju:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la darker10 » 29 jan 2017, 15:43

Kawhi je napisao/la:Može u penziju što se mene tiče. Kakav je meč odigrao danas. :tokralju: :ljepota: GOAT. :tokralju:
Ma kakva penzija.Uz ovo sada stanje na touru,ako ostane zdrav ima i vise nego velike sanse na Wimbledonu.Mada nije nemoguce da na kraju ove godine u Baselu kaze zbogom :cry:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Unofficialpage » 29 jan 2017, 15:50

darker10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Može u penziju što se mene tiče. Kakav je meč odigrao danas. :tokralju: :ljepota: GOAT. :tokralju:
Ma kakva penzija.Uz ovo sada stanje na touru,ako ostane zdrav ima i vise nego velike sanse na Wimbledonu.Mada nije nemoguce da na kraju ove godine u Baselu kaze zbogom :cry:
Sumnjivo mi ono "možda se sljedeće godine vidimo". Valjda to nije znak da ide u penziju.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la darker10 » 29 jan 2017, 15:57

Ne znam,i ako se povuce zasluzio je penziju.Ali nesto mislim da se nece povlacit dok god osjeca da ima sansu da igra u finalu ili zavrsnicama velikih turnira.Za Feda je bila kriticna ona 2013. godina.Tad je izgledalo da je sve u helacu i iskreno sam mislio da ce tad vec obznanit kraj ali eto,4 godine su prosle a on je i dalje tu :D

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Galion » 29 jan 2017, 17:33

Jbg, te 2013. je svako malo ebavao leđa i još igrao takav turnire. Sad je pametniji po pitanju toga.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Claus » 29 jan 2017, 17:44

Dočekasmo i mi "Federerovci" to famozno punoljetstvo, nakon toliko potrošene energije, pokidanih živaca i doživljenih šokova koje nam je naš mezimac priredio zadnjih godina. Šta ti je život, čovječe... :mrgreen:

I sve to se dešava na (najboljem Grand Slam) turniru na kojem niko živ Federera nije vidio na tronu, pogotovo ne u 2017. nakon duge pauze i na papiru užasno teškog žrijeba, koji je direktno prouzrokovan nikad slabijim rankingom. Berdych, Nishikori, Wawrinka i Nadal (a mogao je vrlo lako biti i Murray u QF da se nije dogodilo iznenađenje) su prepreke preko koje je 35-godišnjak morao savladati da bismo ponovo mogli svjedočiti krunisanju teniskog boga :!: Nismo mu vjerovali (prvi ja) da je stanju prirediti još jednu vrhunsku senzaciju, mnogi su očekivali ispadanje već u trećoj ili četvrtoj rundi, ali Kralj nas je uspješno demantovao. Odigrao je (i dobio) tri sjajna five settera u svom pohodu na titulu, od kojih je onaj najvažniji bio protiv njegovog najvećeg rivala, antipoda i najveće mrlje u skoro pa besprijekornoj karijeri, čovjeka koji ga je uvijek izluđivao savršenom defanzivom, spinovima i taktičkom pripremljenošću. Na kraju krajeva, u finalu je igrao protiv čovjeka koji mu je zadao neke od najbolnijih poraza u karijeri (Wimbledon 2008 i AO 2009) i slobodno mogu reći - nabio mu ogromne komplekse i stvorio određenu psihološku barijeru u Rogerovoj glavi. Međutim, Rafael Nadal već odavno nije "onaj stari Rafa", koji je bio strah i trepet za ostatak ATP toura. Španac već pune tri godine ne uspijeva naći djelotvoran lijek protiv biologije (neće ni uspjeti, to je jasno, jer biologiju niko nikada nije prevario), pokušava kompenzirati činjenicu da je pola koraka ili korak sporiji nego ranije, kao i to da njegov FH više nema potrebnu jačinu i dubinu. No i uprkos tome, veliki šampion je još jednom zablistao u Melburnu, prikazao nevjerovatnu igru protiv Raonića i kasnije izvukao (onako kako samo on zna) polufinalni meč protiv odličnog Dimitrova. Podsjetio je Rafa na staze stare slave, a njegova proslava pobjede protiv Grigora kao da je govorila - to je to, uspio sam, imam trofej u rukama, finale protiv Rogera je još samo jedan dan na poslu...

Zbog svega toga, bilo je od krucijalne važnosti da RF trijumfuje u vjerovatno posljednjem grandioznom Fedal klasiku. Federer je danas bio po svim mjerodavnim parametrima bolji rival i zasluženo je postao Grand Slam šampion 18. put u karijeri, iako je upravo zbog spomenute "psihološke barijere" opasno visio u odlučujućem setu. Današnji susret je dobio prvenstveno njegov BH, kojeg Federer vjerovatno nikad nije udarao bolje u meču protiv Nadala. Zadavao je ogromne glavobolje protivniku fantastičnim BH dijagonalama; to je bio udarac kojim je Roger mijenjao tok poenima, izbacivao Nadala iz komforne zone i napumpavao samom sebi samopouzdanje. Sama činjenica da je BH stabilan u razmjenama, dovoljna je da unese nervozu u Nadalovu igru (koji je jedno vrijeme, umjesto forsiranja Federerovog BH-a, bio prinuđen servirati u tijelo protivnika), a Federera učini sigurnijim i otvori različite mogućnosti u njegovoj igri. Servis je također bio jako dobar, možda ne toliko impresivan koliko bitan u prelomnim trenucima meča, kada je u par navrata spašavao Federera. Švicarca je danas u velikoj mjeri izdalo njegovo najjače oružje, njegov trademark godinama unazad, a to je svakako FH. Ni sam ne znam koliko je zicera s desne strane ili pak same sredine terena završilo u mreži ili van terena. No srećom, kada je bilo najpotrebnije, Kralj se mogao pouzdati i u navedeni udarac, pa je s nekoliko razornih IO forehanda jasno dao do znanja Rafi ko se za sve pita u današnjem meču.

Koliko toga još može dati čovjek, na čijoj temi upravo pišem, u nastavku karijere, definitivno više nije ni važno. On je svoju misiju ispunio, razuvjerio je nas koji smo sumnjali a dao za pravo onima koji su vjerovali, te pokazao zašto je najveći koji je ikad koračao teniskim terenima u historiji ovog predivnog sporta, zato nam ne preostaje ništa drugo nego da još malo uživamo u bravurama ovog neprevaziđenog umjetnika.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Monolog » 29 jan 2017, 17:47

Gdje je @amerosm koji ga već pet godina tjera da se povuče? :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la bhfanatic14 » 29 jan 2017, 17:49

Bravo @claus dobar Post! Roger Federer The Greatest of all time !!!!!!!!!
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la delko » 29 jan 2017, 17:58

slika


S obzirom da nigdje ne brani nista...... bice tu dosta bodova... moze se vrlo lako vratiti u top 3 :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Roger Federer za sve njegove fanove

Post Postao/la Willy » 13 jun 2017, 18:25

Federer: Nadal i ja smo iskoristi pad Đokovića i Marija

http://www.b92.net/sport/rolandgarros20 ... id=1271685

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.