Davis Cup

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la retro » 09 jul 2010, 16:40

Nole razbio Ljubu na kraju 7-6 6-4 6-1, zanimljivo Nole bez asa zavrsio mec. :D
Genius, outrageous, the best ever! RF!

{Horde ZL@}1987
Postovi: 98
Pridružen/a: 21 apr 2010, 09:57
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la {Horde ZL@}1987 » 09 jul 2010, 16:43

jel ima gdje prenos meca nasih??

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Bily Piton » 09 jul 2010, 16:51

Biće "domaćinski" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 1-4 za Srbiju
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

{Horde ZL@}1987
Postovi: 98
Pridružen/a: 21 apr 2010, 09:57
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la {Horde ZL@}1987 » 09 jul 2010, 16:56

aldin izjednacio lagano najbitniji mec zopp-setkic ....dobijamo mi to 8-)

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la retro » 09 jul 2010, 17:07

Monfils - Ferrer 7-6 6-2 4-6 5-7 6-4, 1-0 Francuska

Strasan mec odigrao Gael, ali uobicajeno usrao u trecem, a onda i u cetvrtom, pa se morao vaditi na kraju. Spanci ce tesko ovo proci, kljuc je sutrasnji dubl, jer za vjerovati je da ce verdasco uzeti Llodru u drugom danasnjem singlu, ali Llodra je uvijek lud pred domacom publikom, ako ga krene serva sve je moguce.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Borkan
Postovi: 176
Pridružen/a: 23 jun 2010, 22:41
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Borkan » 09 jul 2010, 17:11

Što se tiče Hrvatska-Srbija mislim da će odlučujući meč biti između Čilića i Đokovića.
Za očekivat je da će i Čilić i Ljubičić tući Troickog, a Srbi uzmu u parovima.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Ted Mosby » 09 jul 2010, 17:54

1-0 vodi Čilić, očito je da će današnji dan završiti 1-1
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

{Horde ZL@}1987
Postovi: 98
Pridružen/a: 21 apr 2010, 09:57
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la {Horde ZL@}1987 » 09 jul 2010, 17:56

Teodosic Milos je napisao/la:
{Horde ZL@}1987 je napisao/la:aldin izjednacio lagano najbitniji mec zopp-setkic ....dobijamo mi to 8-)
Koja divizija ?

pozanimaj se 8-)

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Bily Piton » 09 jul 2010, 18:27

{Horde ZL@}1987 je napisao/la:
Teodosic Milos je napisao/la:
{Horde ZL@}1987 je napisao/la:aldin izjednacio lagano najbitniji mec zopp-setkic ....dobijamo mi to 8-)
Koja divizija ?

pozanimaj se 8-)

evroafrička zona 2 ja mislim
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

{Horde ZL@}1987
Postovi: 98
Pridružen/a: 21 apr 2010, 09:57
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la {Horde ZL@}1987 » 09 jul 2010, 18:44

..nego gdje sada Bosna ide sa pobjedom nad Estonijom (eventualnom)?[/quote]


msl protiv cipra ako pobjede

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Devil » 09 jul 2010, 21:46

Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Ted Mosby » 09 jul 2010, 21:54

Čilić je vratio nadu, sutra parovi odlučuju, igrat će najvjerojatnije Čilić i Ljubićić
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Ted Mosby » 09 jul 2010, 22:04

Naš drugi "reket" Ivan Ljubičić nije djelovao odveć razočarano nakon poraza od Novaka Đokovića te je izjavio da je išao na pobjedu, ali da nije išlo i da nije debakl izgubiti od drugog tenisača svijeta.

Ljubičić se prvo osvrnuo na atmosferu u Spaladium Areni i trenutak kada je preko službenog spikera zamolio publiku za korektnije ponašanje između poena. "Publika nije svjesna da dobacivanja smetaju protivniku, ali i meni. Remete koncentraciju i nije lako igrati u takvim trenucima. Bilo bi lijepo da se suzdrže, ranijih godina mi je možda bilo drugačije jer sam bio u Davis Cupu i naviknut na takve situacije, ali sada sam izašao iz elementa i treba mi više vremena da se priviknem na atmosferu koja prati ovo natjecanje."

Koliko je objektivna bila mogućnost za iznenadi Đokovića? "Iskreno, nisam ni računao na ovaj bod tako da poraz od 3:0 i nije debakl. Novak je drugi tenisač svijeta, a ja u Davis Cupu nisam igrao već par godina. Vratio sam se u reprezentaciju samo zbog ozljede Karlovića i Ančića u trenucima kada su dvojica od trojice najboljih igrača ozlijeđena bilo je sasvim prirodno da se stavim na raspolaganje izborniku Prpiću i pokušam pomoći."

"Nije išlo i sada je pritisak jači na Marinu, ali vjerujem da ćemo u susret parova ući poravnati. Do nedjelje bi bilo dobro skupiti bod ili dva, a i bit ćemo opušteniji jer je lakše igrati kada prođe prvi dan. Atmosfera će biti opuštenija. Vjerujem da bi izbornik bio zadovoljan rezultatom 2:2 što bi značilo da će ili par ili Čilić protiv Đokovića iznenaditi."

U tom slučaju peti bi meč bio u Ljubičićevim rukama: "Zanimljivo, nikada nisam igrao pri rezultatu 2:2. Atmosfera bi tada zasigurno bila paklena, danas je bila pomalo potisnuta, ali tu sam i ja kriv. Teško se navijačima potpuno unijeti u meč kad domaći igrač izgubi 3:0."
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la retro » 09 jul 2010, 22:12

Teodosic Milos je napisao/la:
{Horde ZL@}1987 je napisao/la:..nego gdje sada Bosna ide sa pobjedom nad Estonijom (eventualnom)?

msl protiv cipra ako pobjede
ja kako znam igra Bosna protiv Estonije u Talinu.....pa jel ako pobjede idu na Kipar ili ? Ima li neko ko zna poblize da mi objasni o Bosni
Aha evo nasao sam....znaci Bosna u slucaju pobjede nad Estonijom ide na najvjerovatnije Portugal koji vodi Kipar sa 2:0 a ako pobjedi i Portugal onda ide u Evro-Africku zonu 1[/quote]
Prolaz protiv Estonije je sasvim realan, ali protiv Portugala skoro nemoguce. Vjerovatno ce se igrati u Portugalu na sljaci, a i da se igra kod nas sanse bi nam opet bile male, jer Portugal ima odlicna dva singl igraca, oba bila u top 100, Rui Machadi i Frederico Gil, oba odlicna na sljaci tako da je finale vjerovatno nas plafon, ali eto valjda prodjemo Estonce, pa cemo vidjeti, kako i gdje :D.

Inace, nakon prvog dana puno uzbudjenja, ocekivano.

Rusija - Argentina 1-1, izjednacujuci bod za Ruse donio Mishca Youzhni koji je dobio Lea Mayera.

Hrvatska - srbija 1-1, ocekivano, gdje je Cia donio bod za Hrvata, da je Troicki uzeo drugi set mozda je moglo biti i drugacije, inace moje osobno misljenje je da bi drugi singl trebao da bude Tipsar, koji ima taj potrebni patroitski duh za Davis Cup, a i u karrijeri je dobijao mnogo jace protivnike i ostvario bolje rezultate, ali vjerovatno se Tipsar stedi i cuva za dubl.

Francuska - Spanija 2-0, drugi bod donio Llodra 6-7 6-4 6-4 7-6, koji je odigrao fenomenalan mec, servirao je nevjerovatno citav tok, al bukvalno citav mec je ubijao servom. Podloga koja je itekako nezgodna za Spance, mozda cak i brza od trave, jednostavno je podloga kao staklo, prvi servis gotovo nemoguce vratiti. Mozda je drugi singl trebao igrati Feliciano Lopez za Spance, zbog svog stila igre i serve koje posjeduje, jer su Llodra i Lopez dva igraca slicnog profila, jaki prvi servisi, vole izaci naprijed, no sta je tu je. Sutra dubl koji bi vec mogao rijesiti stvar i donijeti treci presudni bod Francuzima, a Spancima povratak kuci.

Cile - Ceska 0-2, kakav posao su obavili Cesi danas, uff. Dosli bez Berdycha i Stepaneka, a nikada lakse poveli 2-0, jos sutra imaju dva specijalista za dubl, Dlouhy/Cermak i to bi vec sutra trebalo da bude rijeseno.
Massu - Minar 0-6 2-6 3-6 i Capdeville - Hajek 0-6 2-6 1-6. Massu nikada losiji nije bio i covjek se zapita kako je taj covjek mogao nekada osvajati turnire i cak uzeti zlato na OI u Atini ( i u singlu i u dublu). Napravio je preko 45 neforsiranih gresaka, te i ovih 5 gemova je previse.

Sutra dublovi koji uvijek imaju neku posebnu car, ocekujem pobjede Srbije, Argentine, Ceske i Francuske. Za Hrvatsku ce igrati Cila i Ljubo vjerovatno, jer je takva situacija nakon prvog dana, ali opet dubl Tipsar i Zimonjic je jaci. Za Argentinu igra Nalbandian, koji je paklen igac u dublu, sa svojom backhand paralelom lomi protivnik i Zeballos, te odlicno se slazu, ako su mogli da uzmu u Svedskoj Lindstedta i Soderlinga, mogu i Ruse, koji i nemaju pretjerno jak dubl, ma kojeg igraca da izabere selektor. Cesi imaju dva specijalista za dubl igru, kod Cileanaca su to Capdeville i Aguilar, te mislim da su oni vec shvatili da nemaju nikakve sanse. Za Francuze Benneteau i Llodra protiv Feliciana i Verdasca, mec koji je onako 50-50, ali opet prednost ide francuzima zbog publike koja je danas bila fantasticna i naravno podlogel.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Borkan
Postovi: 176
Pridružen/a: 23 jun 2010, 22:41
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Borkan » 09 jul 2010, 22:35

Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:
Da se igra u Beogradu nebi bila ništa drugačija situacija.
A Troicki može Čiliću samo vodu dodavati jer Čilić da je igrao ozbiljnije razbio bi ga na proste faktore.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Devil » 09 jul 2010, 22:40

Borkan je napisao/la:
Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:
Da se igra u Beogradu nebi bila ništa drugačija situacija.
A Troicki može Čiliću samo vodu dodavati jer Čilić da je igrao ozbiljnije razbio bi ga na proste faktore.
Jesi siguran?da li si ikada gledao mec Davis Cup repke u Areni?Izgleda da nisi kad tako govoris.
Ako si gledao video bi da je publika kod nas "teniski obrazovana"jer nema navijanja kada traje poen,jer izmedju 1 i 2 servisa nema onolike buke koja je zabranjena.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Borkan
Postovi: 176
Pridružen/a: 23 jun 2010, 22:41
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Borkan » 09 jul 2010, 22:54

Devil je napisao/la:
Borkan je napisao/la:
Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:
Da se igra u Beogradu nebi bila ništa drugačija situacija.
A Troicki može Čiliću samo vodu dodavati jer Čilić da je igrao ozbiljnije razbio bi ga na proste faktore.
Jesi siguran?da li si ikada gledao mec Davis Cup repke u Areni?Izgleda da nisi kad tako govoris.
Ako si gledao video bi da je publika kod nas "teniski obrazovana"jer nema navijanja kada traje poen,jer izmedju 1 i 2 servisa nema onolike buke koja je zabranjena.
Pa bilo je i dosad tenisa u Splitu.. čak štoviše Split je najviše ozbiljnih tenisača dao u široj regiji.
Ali ovo je duel Hrvatska-Srbija, ovde su tenzije visoke.. naravno da bi bilo isto ko i u Beogradu.. možda čak i gore.

BosnianHero
Postovi: 195
Pridružen/a: 01 mar 2010, 13:44
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la BosnianHero » 09 jul 2010, 23:07

Devil je napisao/la:
Borkan je napisao/la:
Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:
Da se igra u Beogradu nebi bila ništa drugačija situacija.
A Troicki može Čiliću samo vodu dodavati jer Čilić da je igrao ozbiljnije razbio bi ga na proste faktore.
Jesi siguran?da li si ikada gledao mec Davis Cup repke u Areni?Izgleda da nisi kad tako govoris.
Ako si gledao video bi da je publika kod nas "teniski obrazovana"jer nema navijanja kada traje poen,jer izmedju 1 i 2 servisa nema onolike buke koja je zabranjena.
Gledao sam vas ja, nedavno mislim protiv SAD-a ste igrali i uvjerio sam se u kvalitet vase publike, koju je Nole toliko preklinjao da usute, da je u jednom trenutku pao na koljena i jasno se culo moooooooliiiiim vaaaaaaaaaaaassssss......stoga zacepi...svima je jasno da kod balkanaca tenis nije toliko populiiz razloga prije svega sto nemeze ebat mamu kome stigne bez obzira sto u zadnje vrijeme takvi asovi kao sto su Nole i Ljuba cine sve da se situacija normalizuje.........

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la Devil » 09 jul 2010, 23:10

Borkan je napisao/la:
Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:


Pa bilo je i dosad tenisa u Splitu.. čak štoviše Split je najviše ozbiljnih tenisača dao u široj regiji.
Ali ovo je duel Hrvatska-Srbija, ovde su tenzije visoke.. naravno da bi bilo isto ko i u Beogradu.. možda čak i gore.
Ne govorim ti o tenzijama pred ovaj mec,toga naravno ima ali ti govorim o navijanju,cak i da ima toliko tenzija morali bi se pridrzavati pravila,ali tako ti je kada vecinom dodju neki indijanci na mec.
Jesi video kolika je ta buka u toku poena smetala igracima,jesi video kako je Ljubo upravo zbog takve greske kiksao ali Djovak pokazao da je gospodin covek.

@BosnianHero ali tada nije bila buka za vreme poena o kojoj ja govorim vec je bila izmedju poena sto se ima pravo ali je Novaku to smetalo ya koncentraciju.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

BosnianHero
Postovi: 195
Pridružen/a: 01 mar 2010, 13:44
Kontakt:

Re: Davis Cup

Post Postao/la BosnianHero » 09 jul 2010, 23:17

Devil je napisao/la:
Borkan je napisao/la:
Devil je napisao/la:Kako mi je drago sto je Novak na ovakav nacin utisao publiku to je strasno.Onakva publika kao da u zivotu tenis nije gledala,vec culi da Srbija dolazi pa hajmo malo do Spaladium arene. :roll:
Ali Novak pokazao da je pre svega veliki covek pa onda sportista,kako je lepo ponovio poen onde za sta je zasluzeno dobio aplauz publike.
Steta sto je Viktor onako glupo izgubeo drugi set i onda je totalno pao. :cry:


Pa bilo je i dosad tenisa u Splitu.. čak štoviše Split je najviše ozbiljnih tenisača dao u široj regiji.
Ali ovo je duel Hrvatska-Srbija, ovde su tenzije visoke.. naravno da bi bilo isto ko i u Beogradu.. možda čak i gore.
Ne govorim ti o tenzijama pred ovaj mec,toga naravno ima ali ti govorim o navijanju,cak i da ima toliko tenzija morali bi se pridrzavati pravila,ali tako ti je kada vecinom dodju neki indijanci na mec.
Jesi video kolika je ta buka u toku poena smetala igracima,jesi video kako je Ljubo upravo zbog takve greske kiksao ali Djovak pokazao da je gospodin covek.

@BosnianHero ali tada nije bila buka za vreme poena o kojoj ja govorim vec je bila izmedju poena sto se ima pravo ali je Novaku to smetalo ya koncentraciju.
Ja uopste ne govorim da je Splitu bolje nego u Beogradu i obrnuto....vec opcenito govorim bilo gde da se igra na ovom cudu od Balkana pa cak i da se igra samo izmedju 4 zida opet bi se nasla neka budala da vrisne il sta vec ....trebat ce vremena i vremena da se to iskristalise...stoga jednostavan zakljucak bio bi ....ne raspravljajte o tomu da bi ovdje ili ondje bilo kulturnije ili nekulturnije ponasanje publike ili ovdje ili ondje je obrazovanija teniska publika...isto je to sve nego da se malo pozabavimo kvalitetom tenisa.....

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.