Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko je GOAT?

Rafael Nadal
48
37%
Roger Federer
36
27%
Novak Đoković
47
36%
 
Ukupno glasova: 131

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 13 dec 2021, 15:13

nisam pricao o sreci ali ako cemo i o tome pa sta je ako sa jedne strane neko osvoji USO a da mu je najjace rangirani protivnik br 28? a sa druge strane se ni onakva diskvalifikacija ne desava bas cesto. oboje je jako nevjerovatan splet okolnosti. pa bas zbog pritiska je i igrao losije cijeli turnir. da nije potpuno pukao i plakao na kraju mozda bi preokrenuo kao protiv cicipasa. medo je poznat da pukne i prospe dosta toga ako propusti neke sanse. jos je i medo izjavio da ne bi izdrzao duzi mec. da ne pricam o tome da mozda ne bi ni doslo do toga da je nole igraoo rasterecno kao recimo u parizu nakon tog meca.

sto se 2-1 na USO tice pa taj njihov poslijednji mec na USO je ujedno i posljednji put da je rafa tukao noleta van sljake. te davne 2013. godine. i ujedno i posljednji put da mu je uzeo set na betonu. nole daleko cesce dodje rafi na zemlji negoli ovaj njemu na betonu. vise od pola njihovih susreta na slemu su bili na RGu, ukupno 9. dok su samo 2 bila na noletovom najjacem slemu (po 3 na USO i W). to samo znaci da nole dodje do rafe skoro redovno u ma kakvoj formi bio. dok rafa dodje do noleta van sljake samo kada je on u vrhunskoj formi sto nole i ne mora biti. tim su mu i sanse za pobjedu vece.

nikakve averzije prema rafi nemam nego jednostavno iznosim cinjenice. trenutno je nole>fed>rafa. rafa mi je daleko drazi od feda. feda bas ne mirisem zbog njegovog nipodastavanja noleta. osjetna je njegova netrpeljivost prema njemu. o tome je evo nedavno i onaj novinar, sto pise fedovu biografiju valjda, pisao. jos ne volim ni kako ga mediji pokrivaju i prave od njega to sto prave kao i protekciju koju ima na turnirima. kao i sve ove zavzlame sa bodovanjem koje su uveliko radjene da se fed odrzi na povrsini i da duze zadrzi rekorde. termini na turnirima i podloge po zelji itd. rafa je uvjek bio puno iskreniji i pokazivao vise pozitivnog respekta prema noletu. izjavljivao da nole igra najveci nivo tenisa ikada. da nikada nisu imali rjesenja za njega. da je 2011 nole bio njegov jedini problem i da je te godine inace igrao najbolji tenis. da nije glup da zeli noleta za protivnika nego da navija za njegovog protivnika jer ce mu biti lakse ma o kome se radilo itd..

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Juventinissimo » 13 dec 2021, 15:36

opste je poznato da je Mesić staro srpsko prezime, koje potice jos iz samih pocetaka vremena, kada su prvi ljudi, nastali od 3 (da, tri bre) evina rebra, krocili na zemlju sa neba i poceli zubima kidati meso sa rukama ulovljenih zivotinja.

nakon nekoliko hiljada i milijardi godina, iznervirani letargicnoscu srpskog naroda, najambiciozniji clanovi drustva napustaju zajednicu, migriraju i osnivaju narod koji ce kasnije biti poznat pod nazivom germani. ne zeleci da napuste korjene, zadrzavaju prezime, ali u germanskom obliku Meßitsch (ß=ss, tsch=ć). zadrzavaju i vezu sa maticom, ali u strogoj tajnosti i najsofisticiranijim nacinima komunikacije. nebitno za pricu, ali recimo, iz toga ce kasnije nastati MessenGer, najaktuelniji nacin komunikacije, ustvari skracenica za germanske Mesiće.

proci ce od tada stotine i milioni godina, dok 30-tih i 40-tih godina prosloga vijeka svijet ne iskaze prve vece znakove ljubomore prema dostignucima prahistorijskih germanizovanih srba. mnogi najistaknutiji clanovi su tada primorani da napuste svoje ognjiste i da nasele dijelove Juzne Amerike, vecinom Argentinu. tu takodjer ne zeleci da napuste svoje prahistorijske korjene, zadrzavaju svoje prezime, ali u spanskom obliku Messi.

da, gospodo sa iskomplesiranog sajta i foruma, najveci fudbaler svih vremena - Lionel Messi, kojeg ce historija ipak pamtiti po izvornom prahistorijskom imenu - Lav Mesić, je SRBIN.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 16:13

lucky13 je napisao/la:
13 dec 2021, 15:13
nisam pricao o sreci ali ako cemo i o tome pa sta je ako sa jedne strane neko osvoji USO a da mu je najjace rangirani protivnik br 28? a sa druge strane se ni onakva diskvalifikacija ne desava bas cesto. oboje je jako nevjerovatan splet okolnosti. pa bas zbog pritiska je i igrao losije cijeli turnir. da nije potpuno pukao i plakao na kraju mozda bi preokrenuo kao protiv cicipasa. medo je poznat da pukne i prospe dosta toga ako propusti neke sanse. jos je i medo izjavio da ne bi izdrzao duzi mec. da ne pricam o tome da mozda ne bi ni doslo do toga da je nole igraoo rasterecno kao recimo u parizu nakon tog meca.

sto se 2-1 na USO tice pa taj njihov poslijednji mec na USO je ujedno i posljednji put da je rafa tukao noleta van sljake. te davne 2013. godine. i ujedno i posljednji put da mu je uzeo set na betonu. nole daleko cesce dodje rafi na zemlji negoli ovaj njemu na betonu. vise od pola njihovih susreta na slemu su bili na RGu, ukupno 9. dok su samo 2 bila na noletovom najjacem slemu (po 3 na USO i W). to samo znaci da nole dodje do rafe skoro redovno u ma kakvoj formi bio. dok rafa dodje do noleta van sljake samo kada je on u vrhunskoj formi sto nole i ne mora biti. tim su mu i sanse za pobjedu vece.

nikakve averzije prema rafi nemam nego jednostavno iznosim cinjenice. trenutno je nole>fed>rafa. rafa mi je daleko drazi od feda. feda bas ne mirisem zbog njegovog nipodastavanja noleta. osjetna je njegova netrpeljivost prema njemu. o tome je evo nedavno i onaj novinar, sto pise fedovu biografiju valjda, pisao. jos ne volim ni kako ga mediji pokrivaju i prave od njega to sto prave kao i protekciju koju ima na turnirima. kao i sve ove zavzlame sa bodovanjem koje su uveliko radjene da se fed odrzi na povrsini i da duze zadrzi rekorde. termini na turnirima i podloge po zelji itd. rafa je uvjek bio puno iskreniji i pokazivao vise pozitivnog respekta prema noletu. izjavljivao da nole igra najveci nivo tenisa ikada. da nikada nisu imali rjesenja za njega. da je 2011 nole bio njegov jedini problem i da je te godine inace igrao najbolji tenis. da nije glup da zeli noleta za protivnika nego da navija za njegovog protivnika jer ce mu biti lakse ma o kome se radilo itd..
Istina,tako bi mogli secirati čitavu karijeru samo po takvim nekim "ludim" momentima ,isključivo na slamovima,da u par sati ispišemo više nego na wikipediji o njima,čisto o tome.

Ne bih rekao - mislim da mu je nedostajalo ritma što je dobio pred ao(atp kup), rg(monte carlo,rim,beograd),w(mallorca dubl), američku turneru skroz zaobišao. nadalje, bilo je "naklonjeno" zverevu i medvedevu,servisi moćni nagrađivani,a u polju taman uvjeti. nole nije servirao odveć kvalitetno u završnici, goran očigledno utječe kad je s njime ili kad nije po tom faktoru.

Stefanosu je to bilo prvo gs finale + je bio puno potrošeniji nego medo koji se prošetao do finala + je imao iskustvo finala na startu godine upravo protiv noleta u australiji kamo je pometen.

Đoković je ispustio prvi set u parizu tsitsiju,a vamo je daniil vodio glavnu riječ od starta do kraja,neusporedivi tokovi matcha na različitim podlogama. Inače je nole veoma slično okrenuo tsitsija u rimu ,a eto s medom se nije sastao između 2 slam hard finala ove godine.

Tek mi je deplasirana FIZIČKA potrošnja koja se isticala posebno na OI, sulud "argument". Dakle, u Australiji prebrodio povredu i puno setova, polufinale i finale siguretsa protiv rusa. Prije tog na ATP Kupu tijesni jaki matchevi sve tukao.

Rim Tsitsipas pa Sonego isti dan maratoni, sutradan svježi Nadal, igrao super i fizički bio super, bolji nego u gotovo preslikanoj situaciji s istih terena prije par godina, tada je potpuno lako izgubljene setove pao,sada je parirao čitav match i mislim da je to možda bio ključ koje mu je dalo energije u parizu da okrene istu dvojicu top šljakaša u završnici.

Na us openu stalno gubio prve setove i što je match dulje trajao,on se digao,a mlađi suparnici u primeu oscilirali. u tokiju se NI OZNOJIO nije do tog gubitka servisa nakon vodstva servisa i breaka u polufinalu,al da, kondicijski je puknuo. malo pa sutra.

Baš jer nije imao mečeva dovoljno mislim da je tu pogriješio u konačnici, no opet je dobro zatvorio godinu iako je na finalsu opet osto kratak.

Jel me čitaš da sam napisao da stalno izvlačiš te podatke o Nadalu na hardu nemoćnom kontra Noleta i Rogera u zadnjem dijelu karijere? Ali ima i Nadal svojih segmenara,NE SAMO NA ŠLJACI,i kontra Noleta,a posebice Rogera. I to dolaženje češće na megdan,ne moraš to meni,nisam "Goretzka" i to mi je jasno. Ponavljam, ne idem u smjeru Nole v Rafa nego Roger v Rafa sada.

Pa trenutno jest Nole,Roger,Rafa. Al uskoro neće biti.


Nadal mislim da je naprosto fantastična osoba, punog srca. Za Noleta i Rogera ne bih rekao,no manje bitno u sportskom kontekstu.

Kakve podloge po želji? Naletio sam uvijek da se Fedovi fanovi žale upravo na usporavanje podloga(iako je isto započelo taman kad je on ko mlad korčio ka vrhu).

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la OldFashioned » 13 dec 2021, 16:43

Ne zna se ko je veći moron, Juventinissimo ili lucky.
Konstantno prosipati istu priču na istu temu da nekome dokaže nedokazivo.
Juventinissimu se recimo ne može dokazati ni da je zemlja okrugla a kamoli da je Nole najvećih svih vremena već sada.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 13 dec 2021, 16:49

pa neki direktor mastersa npr rece da mu je zelja da rodja bar jos jednom osvoji njegov masters i da ce uraditi sve sto moze da mu to olaksa i da su kontaktirali oko toga(podloge, termina itd). pred mec sa noletom su bili spustili krov na vimbliju kako bi se stvorio kondez i kako bi servisi dolazili vise do izrazaja a kako bi kretanje bilo otezano zbog veceg proklizavanja. znaci dodatno pojacano rogerovo najjace oruzje a umanjeno noletovo kretanje. slicno je bilo i sa cilicem kada je fed trenirao pod krovom a cila ne (jer nije znao da ce mec biti sa krovom a kako je to fed znao pitanje je) pred mec koji se bez razloga takodjer igrao pod krovom jer dvoranski uslovi vise pasu fedu. to su samo neki primjeri.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 16:52

OldFashioned je napisao/la:
13 dec 2021, 16:43
Ne zna se ko je veći moron, Juventinissimo ili lucky.
Konstantno prosipati istu priču na istu temu da nekome dokaže nedokazivo.
Juventinissimu se recimo ne može dokazati ni da je zemlja okrugla a kamoli da je Nole najvećih svih vremena već sada.
Meni je lucky OK,drži se topica i uopće je bezveze kad pročitam da piše gluposti kad mu je 80 % postova riječ o brojkama,činjenicama i sl. Može ti se ne dopadati,ne podnositi to,ignorirati, ali nit je zabranjeno,a ni naodmet.

Pa to najveći/najbolji/najuspješniji nikada se neće postići konsenzus jer je neodređeno, i u pravu je i taj u tom kontekstu. Hamilton neće biti najveći makar još 10-ak godina tako ni Đoković,LeBron itd.

Nije baš teško dokučiti na što se misli čim netko napiše par rečenica u tom kontekstu. Zapravo u tom smislu ne možeš nikome prigovoriti ako mu je najveći Nadal,Fed il Đoković.

Ali ukoliko postavimo kriterije objektivne,faktografske,e onda je to već nešto drugo il prvo kako hoćeš.


lucky - da,znam za tajmatch protiv Čilića u Melbourneu. Na Wimlbyu Mrnja šteta nije mogao,predao bi taj match vjerojatno da je bilo start turnira, a ne finale Wimbledona.

Da,ali su svi stručnjaci bili stava da su svi uvjeti protiv Nadala u finalu RG lani pa je nikad lakše pomeo Đokovića.

No,dobro, teorije zavjere nisu moja zanimacija

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Juventinissimo » 13 dec 2021, 16:54

Felixians4 je napisao/la:
13 dec 2021, 16:52
Ali ukoliko postavimo kriterije objektivne,faktografske,e onda je to već nešto drugo.
Da, onda dobijemo najtrofejnijeg, a ne najveceg.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la OldFashioned » 13 dec 2021, 16:57

Felixians4 je napisao/la:
13 dec 2021, 16:52
OldFashioned je napisao/la:
13 dec 2021, 16:43
Ne zna se ko je veći moron, Juventinissimo ili lucky.
Konstantno prosipati istu priču na istu temu da nekome dokaže nedokazivo.
Juventinissimu se recimo ne može dokazati ni da je zemlja okrugla a kamoli da je Nole najvećih svih vremena već sada.
Meni je lucky OK,drži se topica i uopće je bezveze kad pročitam da piše gluposti kad mu je 80 % postova riječ o brojkama,činjenicama i sl. Može ti se ne dopadati,ne podnositi to,ignorirati, ali nit je zabranjeno,a ni naodmet.

Pa to najveći/najbolji/najuspješniji nikada se neće postići konsenzus jer je neodređeno, i u pravu je i taj u tom kontekstu. Hamilton neće biti najveći makar još 10-ak godina tako ni Đoković,LeBron itd.

Nije baš teško dokučiti na što se misli čim netko napiše par rečenica u tom kontekstu. Zapravo u tom smislu ne možeš nikome prigovoriti ako mu je najveći Nadal,Fed il Đoković.

Ali ukoliko postavimo kriterije objektivne,faktografske,e onda je to već nešto drugo il prvo kako hoćeš.


lucky - da,znam za tajmatch protiv Čilića u Melbourneu. Na Wimlbyu Mrnja šteta nije mogao,predao bi taj match vjerojatno da je bilo start turnira, a ne finale Wimbledona.

Da,ali su svi stručnjaci bili stava da su svi uvjeti protiv Nadala u finalu RG lani pa je nikad lakše pomeo Đokovića.

No,dobro, teorije zavjere nisu moja zanimacija
Razumijem ja druže sve to, ali pogledaj koliko god hoćeš stranica unazad.
Sve ponavljalice, jedan malo više od drugog. U šta nas pokušavaju uvjeriti ?
Nemam ništa protiv da je nekome najveći ni G.Dimitrov, ali ovo kontinuirano smaranje back and forth jednih te istih sa jednom te istom pričom nema baš nekog smisla i ne pridonosi kvaliteti teme.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 16:58

Juventinissimo je napisao/la:
13 dec 2021, 16:54
Felixians4 je napisao/la:
13 dec 2021, 16:52
Ali ukoliko postavimo kriterije objektivne,faktografske,e onda je to već nešto drugo.
Da, onda dobijemo najtrofejnijeg, a ne najveceg.
Najtrofejniji opet je neki termin različit od najuspješnijeg il najboljeg u koje ulazi segmentacija trofeja. Jer najtrofejniji je Connors recimo.

Trofejniji po GS je Čilić od Zvereva recimo pa sigurno već sad je solidno iza po legacyu. Baš sam izdvojio dvojicu top igrača s velikim skandalima - doping i maltretiranje djevojke, NAVODNO.

KONTEKST je uvijek podcijenjena stavka,lako zaobilazna mnogima.

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Juventinissimo » 13 dec 2021, 17:03

Ne zanima me ko je trofejniji od koga, ovo je tema ko je GOAT.

Dakle, Novak to nije i nikada nece biti, nikakva statistika o trofejima i uspjesnosti tu ne pije vode.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 13 dec 2021, 17:03

rafa je uvjek favorit na RGu protiv bilo koga. i taj strucnjak koji kaze drugacije i nije neki strucnjak. bas zbog toga kako je to noletu najbolja sansa da ga dobije jer su eto jedinstveni uslovi (hladnije vrijeme termin, krov itd) je i stvorilo dodatni pritisak na noleta. nole nije igrao svoju igru, ma koliko rafa igrao dobro, i tu je glavni razlog sto je bio pometen. nije pomoglo ni sto je goran valjao gluposti pred mec stvorivsi mu dodatni pritisak ne bas inteligentan potez. eto vec na sljedecem RGu bez tih "povoljnih" uslova je bilo potpuno drugacije. bas jer pritiska nije bilo (bar ne na noletu) i rafa je vec vidjen kao pobjednik i po nekima i novi GOAT.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2021, 17:55

Juventinissimo je napisao/la:
13 dec 2021, 17:03
Ne zanima me ko je trofejniji od koga, ovo je tema ko je GOAT.

Dakle, Novak to nije i nikada nece biti, nikakva statistika o trofejima i uspjesnosti tu ne pije vode.
Takvih ko ti je mnogo,mnogo tako da je legitiman stav iako mislim da je otprilike pola-pola koji po GOAT pitanju se oslanjaju tako na nemjerljive zakonitosti i ove koji forsiraju matematiku.

lucky - Jesam li napisao da su rekli da je Nole favorit? Iako neki sigurno i jesu. Pa šta sad? Na svakodnevnoj bazi najpriznatiji u bilo kojoj sferi tu i tamo izlupaju glupost ili pogriješe. Zamisli skandala,odmah ih objesiti i oduzeti im priznanja,zatvoriti forever.

Dakle,po tebi Nole stalno pod pritiskom slabo reagira, nije onda takva mentalna gromada.

Eh jbg sad, Nadalu ne priznaš da isto nije odigrao u drugom i četvrtom setu dobro i na kraju bio i ozlijeđen u finishu. Trebaš kad si već opsežan biti korektan i ne obmanjivati i vršiti tzv. cherry picking.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 13 dec 2021, 20:56

nole jeste psihicki najjaci a tako ga i vecina poznavaoca tenisa smatra. na to takodjer upucuju i svi statisticki podaci. i na ATP stranici i drugim mjestima je ubjedljivo prvi i to u istoriji po klacu. ali to ne znaci da ne osjeca pritisak. vecina strucnih ljudi smatra recimo da je pukao pod pritiskom za finale USO. ja sam pisao i prije finala da ocekujem veliki pritisak. previse je toga bilo u igri. tipsa je jednom rekao citiram: svi cokaju. to je prosto tako jer svi su oni na kraju ljudi. sto se tice rafe, pa i napisao sam da je pritisak na ovom RGu bio na njemu.

sto se tice misljenja javnosti. oni koji prate tenis su vec uvjerljivo na opciji nole GOAT. sigurno preko 60%. sto je dosta ako uzmemo u obzir da su sve druge opcije ispod 40% ukljucujuci i nemalu opciju kako GOAT ne postoji. i to je sa tedencijom rasta. ima vise parametara koji ce uticati na to. prvo, sto nole bude vise odmicao po uspjesima u odnosu na rodju to ce ga vise ljudi smatrati GOATom. i drugo, sto vise fed bude ven tenisa to ce se njegova baza vise rasipati i manje cuti. prvi veliki pad ce biti nakon sto ode u penziju cime ce mnogi idolopoklonici otici sa njim. manje ce se o njemu pricati, manje ce se diskutovati, manje ce biti onih koji vode vodu na njegov mlin. na jednom od vodecih teniskih foruma je nedavno bila anketa ko je ciji navijac i nole je bio za dlaku ispred feda. na istom tom forumu je prije desetak godina opcija fedovac bila ne daleko vodeca nego skoro iskljuciva. vec sada sve vise strucnih lica i bivsih i buducih sampiona smatra noleta GOATom. braca mekinro, sampras, rodik, vrhunski treneri, zverev, medo, vecina sajtova koja se bavi GOAT tematikom i vecina forumasa na svim svjetskim forumima. i to ce samo rasti.

sto se tice tria nole-fed-rafa. tacno je da je trenutno takav raspored ali je isto tako tacno da je i rafa veca prijetnja noletu nego rodjer. iz prostog razloga jer je nole vec presao obojicu a za ocekivati je da fed nece uraditi puno toga do kraja. bar ne onoliko koliko jos mogu ova dvojica. i za ocekivati je da ce se lomiti izmedju rafe i noleta. nole za sada ima dobru prednost. u boljoj je formi. ima boljih 11 godina iza sebe. mladji je i manje sklon povredama. uz to je i bolji od rafe na 2 od 3 podloge koje cine 10 od 14 velikih turnira. ali svasta se moze desiti. dovoljno je recimo da se nole zainati sa vakcinacijom a da istu politiku kao AO slijede i ostali slemovi. sto uopste nije nemoguc scenario.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 13 dec 2021, 23:31

Juventinissimo je napisao/la:
13 dec 2021, 14:19
Novak Djokovic ce dugo biti najtrofejniji, ali najveci nije i nikada nece biti.
Koja je najveci i Kojin je najveci :kafa:

Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 13 dec 2021, 23:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AWB
Postovi: 24
Pridružen/a: 12 dec 2021, 19:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la AWB » 13 dec 2021, 23:39

Juventinissimo je napisao/la:
13 dec 2021, 17:03
Ne zanima me ko je trofejniji od koga, ovo je tema ko je GOAT.

Dakle, Novak to nije i nikada nece biti, nikakva statistika o trofejima i uspjesnosti tu ne pije vode.
Slazem se. Kada su sva trojica istovremeno bila u prajmu samo su se Rafa i Roger samarali na terenu. Djokovic je kupio mrvice. Mislim na period 2007-2010. Nakon toga pad Federera pa zatim i pad Nadala su iskoristili Djokovic i donekle Murray. Ne moze Novak ni u top 3 all time biti.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 14 dec 2021, 00:24

da opste je poznato da su ljudi sa 19 ili 20 godina u svojim najboljim godinama za sport. inace su U21 reprezentacije najjace. takodjer je poznata cinjenice da ljudi sa 24 ili 30 godina su vec uveliko izasli iz prajma i takoreci stoje pred penzijom. ako pogledamo gotovo svaki popularniji sport od fudbala, kosarke, tenisa, pa i borilackih sportova ili F1 sve su uglavnom 19togodisnjaci u vrhu. najbolji fudbaleri, kosarkasi, teniser su vec godinama oni kojima je 1ica na pocetku. cim se tu pojavi 2ka to je vec za penzije. tako je i 11 mjeseci, koliko je rafa stariji od noleta, u tenisu kao 11 godina u bilo kojem drugom segmentu poredjenja dvoje ljudi. to sto je nole bio najbolji sa 23 i evo najbolji je i sa 35, kao sto je i bio najbolji u tih 11 godina izmedju 23. i 35, to je zato sto je 6 godina mladji od feda i 11 mjeseci od rafe! ko drugacije kaze je umobolni pripadnik nebeskog naroda!

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 14 dec 2021, 00:33

ja sam bio uvjeren prije turnira da medo osvaja us open ukoliko je sanirana ona povreda kad je udario u kameru u Cincinattiju. jednostavno izgubiš od boljeg i to je to. medo igrao finale 2019. i polufinale 2020. nole oba puta psriječen:povreda,diskvalifikacija(madaj je bio pred gubitkom seta) tako je gubio od wawrinke,od murraya ili nadala i federera. tako su gubili i oni od delpotra,đokovića,nadala/federera,wawrinke(iako nadal nije bio na 100 %).

da,pritisak,al je i bio ozlijeđen u četvrtom setu nadal.

ostalo se slažem. a to sa cijepljenjem iliti vakcinacijom. no comment. mada ne bi se trebalo dogoditi,veliki je postotak cijepljenih,a kad bill gates nešto najavi,a to je sada ne varam li se vjerojatni kraj pandemije dogodine, ostvaruje se uglavnom.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la OldFashioned » 14 dec 2021, 02:35

AWB je napisao/la:
13 dec 2021, 23:39

Slazem se. Kada su sva trojica istovremeno bila u prajmu samo su se Rafa i Roger samarali na terenu. Djokovic je kupio mrvice. Mislim na period 2007-2010. Nakon toga pad Federera pa zatim i pad Nadala su iskoristili Djokovic i donekle Murray. Ne moze Novak ni u top 3 all time biti.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 14 dec 2021, 11:03

evo analize noletove GOATovske sezone:

Novak Djokovic in 2021: dominant force, like no man before (and it’s not over)
https://www.tennismajors.com/atp/novak- ... 20448.html

i analiza poraza u USO finalu uz video druzenje gdje sve 4 osobe vide pritisak kao najveci razlog iako isticu mentalnu snagu noleta:
https://www.tennismajors.com/videos/mat ... t-it-means

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Felixians4 » 14 dec 2021, 14:27

“It was just the pressure. It was the same for Serena when she tried it, obviously it was one match earlier [at the 2015 US Open], when she lost in the semifinal to Roberto Vinci and no one expected that result.

Vinci ili Medvedev' Usporedba kurcu ne valja.

Genie je već ponudila puno bolje argumente: “I think it’s a case of the worst-case scenario happening,” says Bouchard. “The pressure, and Daniil Medvedev is not that much of a good matchup for him. The guy was playing amazing tennis since Cincinnati and Canada, you could see his time was coming.”


Mnogi su držali Zvera i Meda al.pari za osvajanje prije starta turnira,a tokom turnira bili su uvjerljiviji. Sigurno da je utjecao pritisak,to je neosporno. Ali taj turnir osvojio je najbolji igrač zadnje 3 godine na američkom betonu i to je to.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.