Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko je GOAT?

Rafael Nadal
48
37%
Roger Federer
36
27%
Novak Đoković
47
36%
 
Ukupno glasova: 131

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 24 maj 2021, 20:54

Arogantan a uz to i nije duhovit.

Pa po tvom datumu pridruzenja nisam nesto puno noviji od tebe. Msm, ne zivim na forumu kao ti, to jest razlika, pa covjek moze pomisliti da sam novi.
Ili mozda mislis na RafaGarros profil pa to racunas? Pa si ti onda starosjedioc za mene :rol:

Ambulinho
Postovi: 37
Pridružen/a: 20 maj 2021, 21:36
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Ambulinho » 24 maj 2021, 22:30

Goretzka je napisao/la:
24 maj 2021, 19:44
Kad sam vidio ovo oducio tenisa 17' sve mi je bilo jasno. Tu si stopirao sve druze. Pojma ti nemas. Ne igra se tenis od 15' 16' ili 17'. Da znas kosto ne znas znao bi da je Rafa dobijao Feda 08' u finalu WB i 09' u finalu AO. I mnogo jos puta na RG al izuzet cemo sljaku sad. Dodajmo jos 2 vrlo vazna meca na AO 12' i 14'. Fed njega 2 puta u finalu WB kad je ovaj bio tinejdzer i opet ga uspio eto dobiti 08'. 17' ga jos dobio na AO. Kad je Fed uzvratio udarac u finalu RG?

Djokovica dobijao 2 puta u finalu USO na hardu, kad je ovaj njega dobio u finalu RG? Koliko je puta izgubio? Hoces i ti tjerati pricu da mu USO nije omiljeni slem? :rol:
Lik ima 2 slema na hardu godisnje i opet kad se sastavi nema slemova kao Rafa na RG. Rafa je dosta bolji igrac na sljaci nego Novak na hardu.

Kako bgti nemaju Novak i Roger toliku prednost u Mastersima i H2H ako se najvise igra na hardu? Kad je vec Nadal sljakas. IW, MIA, MON, CIN, SHA, PAR, sve Mastersi na betonu dok ovamo imas 3 Mastersa na sljaci. Duplo manje! Da ne pricam sto su se sastajali u raznim Dohama, Pekinzima, ATP Cupovima itd itd.

Malo realnosti nije na odmet.
Znam ja vrlo dobro kad je ko koga dobijao ali je 2017. je vrlo indikativna godina u rivalstvu Feda i Rafe sto se tice podloga izvan sljake. I tu je Rafa izgubio dosta toga sto je do tada mozda islo na njegovu vodenicu.
Nadal i USO, to je posebna prica. Uspio je cvaknuti 4 komada i svaka mu cast jer je to epsko overachiversko dostignuce. Kad se pogleda HC slem sa pocetka godine, gdje su svi svjezi i poslije pauze malo realnije oslikava stanje stvari ali 4 sa USO nema tu sta.

Ali sto se tice Novaka on je ispunio svoju kvotu sto se tice maltretiranja Nadala na sljaci i realno on tu nema vise sta dokazivati. Jedan od dva poraza Rafe na RG njegov, mnostvo pobjeda u finalima mastersa, tako da se tu nema sta pricati. Sto se tice Novaka on je taj kriteriji ispunio bez po muke.

Jednostavan je odgovor na tvoje zadnje pitanje. Puno vise igraca zna igrati na betonu, puno vise prijetnji, brzi uslovi samim tim i veca sansa za iznenadjenje i samim tim koliko god bio dobar vece su ti sanse da izgubis. Puno je teze iznenadjenje napraviti na RG nego na drugim slevmoima a da ne pricam o HC mastersima na 2 dobijena seta.
Poenta price jeste u tome da li Nadalov ekstreman kvalitet na jednoj podlozi se moze manifestovati u sveukupnu pricu o najboljem teniseru ikada. Ja mislim da to nije dovoljno, jer ako cemo pojednostaviti ova dvojica su bolja od njega na 2 od 3 podloge u tenisu.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 24 maj 2021, 23:19

Ambulinho je napisao/la:
24 maj 2021, 22:30
Goretzka je napisao/la:
24 maj 2021, 19:44
Kad sam vidio ovo oducio tenisa 17' sve mi je bilo jasno. Tu si stopirao sve druze. Pojma ti nemas. Ne igra se tenis od 15' 16' ili 17'. Da znas kosto ne znas znao bi da je Rafa dobijao Feda 08' u finalu WB i 09' u finalu AO. I mnogo jos puta na RG al izuzet cemo sljaku sad. Dodajmo jos 2 vrlo vazna meca na AO 12' i 14'. Fed njega 2 puta u finalu WB kad je ovaj bio tinejdzer i opet ga uspio eto dobiti 08'. 17' ga jos dobio na AO. Kad je Fed uzvratio udarac u finalu RG?

Djokovica dobijao 2 puta u finalu USO na hardu, kad je ovaj njega dobio u finalu RG? Koliko je puta izgubio? Hoces i ti tjerati pricu da mu USO nije omiljeni slem? :rol:
Lik ima 2 slema na hardu godisnje i opet kad se sastavi nema slemova kao Rafa na RG. Rafa je dosta bolji igrac na sljaci nego Novak na hardu.

Kako bgti nemaju Novak i Roger toliku prednost u Mastersima i H2H ako se najvise igra na hardu? Kad je vec Nadal sljakas. IW, MIA, MON, CIN, SHA, PAR, sve Mastersi na betonu dok ovamo imas 3 Mastersa na sljaci. Duplo manje! Da ne pricam sto su se sastajali u raznim Dohama, Pekinzima, ATP Cupovima itd itd.

Malo realnosti nije na odmet.
Znam ja vrlo dobro kad je ko koga dobijao ali je 2017. je vrlo indikativna godina u rivalstvu Feda i Rafe sto se tice podloga izvan sljake. I tu je Rafa izgubio dosta toga sto je do tada mozda islo na njegovu vodenicu.
Nadal i USO, to je posebna prica. Uspio je cvaknuti 4 komada i svaka mu cast jer je to epsko overachiversko dostignuce. Kad se pogleda HC slem sa pocetka godine, gdje su svi svjezi i poslije pauze malo realnije oslikava stanje stvari ali 4 sa USO nema tu sta.

Ali sto se tice Novaka on je ispunio svoju kvotu sto se tice maltretiranja Nadala na sljaci i realno on tu nema vise sta dokazivati. Jedan od dva poraza Rafe na RG njegov, mnostvo pobjeda u finalima mastersa, tako da se tu nema sta pricati. Sto se tice Novaka on je taj kriteriji ispunio bez po muke.

Jednostavan je odgovor na tvoje zadnje pitanje. Puno vise igraca zna igrati na betonu, puno vise prijetnji, brzi uslovi samim tim i veca sansa za iznenadjenje i samim tim koliko god bio dobar vece su ti sanse da izgubis. Puno je teze iznenadjenje napraviti na RG nego na drugim slevmoima a da ne pricam o HC mastersima na 2 dobijena seta.
Poenta price jeste u tome da li Nadalov ekstreman kvalitet na jednoj podlozi se moze manifestovati u sveukupnu pricu o najboljem teniseru ikada. Ja mislim da to nije dovoljno, jer ako cemo pojednostaviti ova dvojica su bolja od njega na 2 od 3 podloge u tenisu.
Sta je to Rafa izgubio osim par meceva H2H i slem koji bi odlucio GOAT-a da je otisao na Rafinu stranu a mogao je veoma lako. Indikativna godina kazes? Sta imas reci za 13' godinu i samaranje gdje god su se susreli? IW, CIN pa cak ga je te godine i na WTF dobio. Ovaj mu samo vratio za to 17' gdje je pobjedio iskljucivo jer je bio na svom nivou a Rafa nije (mislim na IW i MIA).
Fedu je dobro samo sto je ispeglao H2H donekle da ne bude bas toliko brutalno te okrenuo ga na hardu u svoju korist (sad je 11-9).

Zasto AO realno vise oslikava neke stvari? Na AO svi dolaze svjezi i odmorni, puni energije. Tako kazes. Valjda je teze osvojiti USO kad dodjes brutalno istrosen zbog citave godine, poslije svih Mastersa na americkom tlu.
Nemojmo zaboraviti jako bitnu stvar, od prvog slema 10' Nadal je najuspjesniji na USO ukljucujuci i ti titulu sa 4 ukupno (10', 13', 17', 19'). Jos vise dolaze ti slemovi do izrazaja kad shvatis da je morao 2 puta dobiti Novaka kojem je hard omiljena podloga, onog ludog DelPa 17' te nevjerovatno iscrpljujuci mec protiv sjajnog Medvedeva. Taj zadnji slem mu je definitivno otkljucao vrata za GOAT-a. Mene ako pitas Rafa je najbolji igrac na USO overall ne uzimajuci titule u obzir. Zasto ne titule? Ok, svaka cast Federeru ima ih 5 ali ludo zvuci da ih je ama bas sve osvojio prije nego sto su Rafa i Novak zauzeli tron (od 04' - 08') gdje je dobijao vecinom buraniju od tenisera. Covjek od 08' nije mogao apsolutno nista na tom slemu. Mislim da je jos dva finala samo imao protiv Novaka 15' nisam siguran jel ta godina bila i 09' DelPo.
Novak je jak na tom slemu ali ima titulu manje od Nadala. Dakle Rafa je br.1 po igri na USO.

Djokovic je ispunio kvotu samaranja Rafe na sljaci isto kao i ovaj kvotu samaranja na hardu. Djokoviceva jedna pobjeda prednosti u H2H dolazi bas iz te jedne pobjede vise na hardu nego Rafine na sljaci. Ali ne treba zaboraviti da ga je Rafa tukao 2 puta na slemu na hardu,a ovaj njega samo jednom na sljaci. Ne umanjujem pobjedu, ali svi znamo kako je on pobjedio 15' tj kakvog Nadala. Ocajnog, indisponiranog i rovitog. Godina 15' i 16' je bila kljucna za Novaka da ispegla H2H i prenese prednost na svoju stranu. Moze se komotno Rafi za to zahvaliti. S druge strane, Rafa je dobijao itekako svjezeg i jakog Novaka na hardu (10' i 13').

Poenta price je da je Nadalov kvalitet na sljaci mnogo bitniji od kvaliteta ovog dvojca na ostalim podlogama. Bas si dobro rekao svi znaju igrati na hardu. Mnogo vise vjestine teniske, znanja, kvaliteta, spreme, psihe i cega sve ne dolazi do izrazaja na sljaci, posebno na RG. Prica ti ne pije vodu, Novak jeste daleko bolji na hardu ali Rafa je pokazao da ga zna i moze dobiti tamo. Na travi je 2-2 medjusobno, ne mozemo znati ko je bolji izmedju njih dvojice, jest da Novak ima vise WB, ali Rafu WB odavno ne zanima (sto i mene nervira ali eto), no vidio si da nema razlike velike na toj podlozi 18' na WB. Sto se Federera tice lik ima 11-9 na hardu, nista posebno, to je okrenuo u svoju korist 17'. Ali, Rafa je skoro sve bitnije meceve na hardu uzimao izuzimajuci AO 17'. Po meni je Rafa bolji igrac na hardu medjusobno, prime Rafe i prime Rogera na hardu uvijek bi prvog izabrao. Titule stoje kao kuca, Rafa samo 5 na dva slema, Roger cak 11 , s tim da je cak 8 uzeo do 08' godine sto je lud podatak! Covjek ima samo 3 slema na hardu od 08' pa nadalje! Sva tri na AO. Rafa ima svih 5 od 08' pa nadalje. Ima logike ona prica da je Roger uzimao preko levata te slemove. 3 puta je poslije toga gubio od Rafe na hardu kad je rijec o slemovima. Na travi je daleko bolji naravno od Rafe, ali ne toliko izrazajno bolji koliko je Rafa od njega na RG. Ono samaranje 08' tek sad dobija na vaznosti kad je ova rasprava u pitanju. Suludo djeluje da mu Roger nikada nije barem jednom uspio vratiti na RG.

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la forgempp » 24 maj 2021, 23:49

A ne kontam kakve su to podjele njegova podloga, njihova podloga.
Sve su zajednicke, nijedna nije vaznija od druge 2.
Imam osjecaj da Rafa osvoji jos 5 RG-ova neki bi to umanjivali recenicom da to nije bitno jer je sljaka, hajd nek uzme nesto drugo.
Ne kontam.
Najbolji tenis ikad vidjen u historiji ovog sporta je Rafa na sljaci i tu mu nema ama niko ni blizu ravnog.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 25 maj 2021, 14:15

najbolji tenis ikada vidjen je prva polovina 2011. i narocito potez W2015-RG2016 (svi turniri, sve podloge, svi uslovi, cijela godina i cijeli krug -> 4 slema + WTF + 5 mastersa + 3 finala + ATP500 + ATP250)! nole ima i najjaci ELO. rafa sam kaze da je pik nole najvisi nivo. sve cinjenice i ozboljne analize i statistika upucuje na to, npr 16950p. svi slemovi se isto racunaju kao i svi mastersi ali nisu sve podloge jednako vazne. iz prostog razloga jer nisu ravnomjerno rasporedjene. da neki teniser dominira HC kao rafa sljakom mogao bi biti br1 bez po muke iz godine u godinu. ali je HC i najraznovrsnija podloga pa time i teza za totalnu dominaciju. imas i otvoreni i dvoranski i spori i brzi i niskog i visokog odskoka. puno vece varijacije nego na sljaci ili travi. ali na tvrdom imas 50% slemova, 67% mastersa + WTF od velikih turnira (9/14=64%). na sljaci imas 25% slemova i 33% mastersa (4/14=29% velikih turnira) dok na travi imas samo vimbl (1/14=7% velikih turnira). i kako sada moze trava (ikako je vimbl najprestizniji turnir) biti isto vazna koliko i beton? i sve su to njihove podloge tu si u pravu. i niko od njih nije birao kako ce tur izgledati. on je kakav jeste a na teniserima je da mu se prilagode, pa koliko ko uspije!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 26 maj 2021, 15:47

kad smo vec kod najboljeg tenisa ikada. rafa je svoj najbolji tenis igrao 2010. i 2011. godine. 2010. je i po rezultatima njegova daleko najbolja godina a da nole nije onako podigao svoj nivo naredne godine rafina najbolja sezona bi najvjerovatnije bila 2011. kako je i sam rafa rekao, on te godine nije imao problema sa tenisom nego je njegov problem bio nole. rafa je dobijao sve ostale ali je od noleta gubio u 6 velikih finala za redom (i 7. na AO 2012).

2011 ATP Masters 1000 Indian Wells CA, U.S.A. Outdoor Hard F Novak Djokovic 46 63 62
2011 ATP Masters 1000 Miami FL, U.S.A. Outdoor Hard F Novak Djokovic 46 63 76(4)
2011 ATP Masters 1000 Madrid Spain Outdoor Clay F Novak Djokovic 75 64
2011 ATP Masters 1000 Rome Italy Outdoor Clay F Novak Djokovic 64 64
2011 Wimbledon Great Britain Outdoor Grass F Novak Djokovic 64 61 16 63
2011 US Open NY, U.S.A. Outdoor Hard F Novak Djokovic 62 64 67(3) 61

2012 Australian Open Australia Outdoor Hard F Novak Djokovic 57 64 62 67(5) 75

tako da nole nije igrao na tom nivou bi rafa najvjerovatnije 2011. osvojio: IW, majami, MC, barcu, madrid, rim, RG, vimbldon i USO.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 26 maj 2021, 16:47

20 je uvijek bilo vise nego 18.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 26 maj 2021, 18:33

da naravno. malo vise. ali je i 320 mnogo vise od 209. 6 od 5. kao i 5 od 0.

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la forgempp » 28 maj 2021, 00:03

"If Nadal wins French Open, there'll be no more debate on who the GOAT is."
- Jo Wilfried Tsonga
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 28 maj 2021, 00:09

lucky13 je napisao/la:
26 maj 2021, 18:33
da naravno. malo vise. ali je i 320 mnogo vise od 209. 6 od 5. kao i 5 od 0.
Ubise te kompleksi jer je Rafa veci od Noklice :tralala: crknii :tralala: :beba:

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 30 maj 2021, 08:33

ako conga tako kaze onda mora da je tako!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 03 jun 2021, 18:08

jel ko upratio onu anketu na jurosportu u gejm, set i mac: ko je goat? alternative fed, rafa, nole i serena.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Captain4 » 12 jun 2021, 01:09

Molio bih da se zaključa tema.
"We need to suffer. And we need to fight."

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 12 jun 2021, 01:13

Polako momci. Rafa ima 20 a Nolo 18. Treba sacekat malo.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la marconato » 12 jun 2021, 09:11

Goretzka je napisao/la:
12 jun 2021, 01:13
Polako momci. Rafa ima 20 a Nolo 18. Treba sacekat malo.
Ti opet po GS... :roll:

Kako ne shvatas da to uopste nije kljucno i (samo) bitno?!

Uzmimo Djoković vs Nadal. Novak je jednostavno kroz citavu karijeru konstantniji igrac. Lik ostvaruje vec 3 epohu dominacije, dok ovaj nije imao nijednu poput onih Novakovih iz 2011 i 2015-2016. Na poslednjih 10 GS, 7 x je u finalu, 6 osvojio, 1 finale i sutra igra jos jedno. (Poslednji USO ne racunam, jer je bio sprijecen da dodje do finala). Na tih 8 GS je izmedju ostalog tukao Federera na yebenom WB i Nadala na yebenom RG u 2 od mozda top 3 meceva u istoriji njihovih svih medjusobnih duela, dok njemu na AO niko ne moze prismrditi.

Istorijski No 1 svakim danom debelo podebljava u svoju korist, sto je u sustini najbolji pokazatelj njegove konstantnosti citavu deceniju.

Sutra ako uzme, bice jedini igrac u istoriji koji je osvojio sve GS i sve 1000 najmanje po 2 puta... :crazy:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la VGS » 12 jun 2021, 10:15

Covjek drzi skoro sve moguce rekorde a od sutra je na -1 i od GS rekorda. Ne treba otpisivati Rafana ali je Nole izvjesniji da ce i u toj trci zavrsiti sa 3-4 GS vise. O ostalim stvarima ne treba ni pricati, ne moze se porediti covjek koji kida cijelu sezonu i onaj koji kida 3-4 mjeseca godisnje.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 12 jun 2021, 11:31

marconato je napisao/la:
12 jun 2021, 09:11
Goretzka je napisao/la:
12 jun 2021, 01:13
Polako momci. Rafa ima 20 a Nolo 18. Treba sacekat malo.
Ti opet po GS... :roll:

Kako ne shvatas da to uopste nije kljucno i (samo) bitno?!

Uzmimo Djoković vs Nadal. Novak je jednostavno kroz citavu karijeru konstantniji igrac. Lik ostvaruje vec 3 epohu dominacije, dok ovaj nije imao nijednu poput onih Novakovih iz 2011 i 2015-2016. Na poslednjih 10 GS, 7 x je u finalu, 6 osvojio, 1 finale i sutra igra jos jedno. (Poslednji USO ne racunam, jer je bio sprijecen da dodje do finala). Na tih 8 GS je izmedju ostalog tukao Federera na yebenom WB i Nadala na yebenom RG u 2 od mozda top 3 meceva u istoriji njihovih svih medjusobnih duela, dok njemu na AO niko ne moze prismrditi.

Istorijski No 1 svakim danom debelo podebljava u svoju korist, sto je u sustini najbolji pokazatelj njegove konstantnosti citavu deceniju.

Sutra ako uzme, bice jedini igrac u istoriji koji je osvojio sve GS i sve 1000 najmanje po 2 puta... :crazy:
Sve je to uredu sto ti kazes. Ali isto tako kada je Rafa zaostajao slem ili dva za Rogerom ljudi su Rogera isticali kao goata jer ima vise GS. To je jednostavno najbitnije mjerilo htjeli se mi pomiriti s tim ili ne. Ja kazem, ako se izjednaci Novak samo ja cu doci i reci da je goat. Znaci ima sansu ove godine vec.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la marconato » 12 jun 2021, 13:22

Shvatas li koliko glupo zvuci kada kazes, s 19 nije goat, ali zato s 20 eee, jeste... :roll:

Hipiteticki da Novak sad uzme sva 4 slama ove godine i da okaci reket o klin, on ce biti goat sve i da Nadal posle toga uzme jos 5 RG-a, zato sto ih je jednostavno preyebao obojicu za ovih 10 godina. Izdominirao jednostavno... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 12 jun 2021, 13:40

pa rodjer bi bio ispred rafe sve i da rafa ima vise slemova. drugo su rodja i rafa a drugo nole i rafa. rodja nije imao samo slemove vise od rafe nego i skoro sve ostalo! imao je 2 godine duze vremena na br1. imao je 6 WTF turnira naspram rafinih 0. rafa je imao samo h2h. sa druge strane nole ima ama bas sve drugo u odnosu na rafu. velike titule, WTFove, h2h, sampionske godine, sedmice, najbolju sezonu, najdominantniju godinu, 4 za redom, 2x zlatni masters, rekord u poenima itd. ako nole osvoji RG ne treba zanemariti ni cinjenicu da su slemovi dobrano asteriskovani. 3 slema i jeste neka razlika ali 1 slem na 20 slemova (5%) to nije, pogotovo ako se uzmu u obzir ona kontroverzna diskvalifikacija i neigranje vimbldona gdje bi u oba slucaja nole bio ogromni favorit! rafa i dalje ima prevelikih rupa u svom CV-u u odnosu na noleta sto rodja nije imao u odnosu na rafu. rodja je pored slema 2 viska imao i vecinu ostalog dok rafa ima samo te (asteriskovane) slemove i apsolutno nista vise.

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la keno83 » 12 jun 2021, 16:00

Goat je koza **** vas goat.
A Novak je jednostavno najbolji teniser ikada i jedan od trojice najboljih sportista ikada rodjenih. Toliko

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.