Rafa Nadal za sve njegove fanove

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 09:17

Otvaranje nove sezone danas protiv Slovaka Becka. Očekujem rezultate u ovoj godine ako ne može bolje onda barem iste kao lani
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 05 jan 2011, 18:55

Koja patnja protiv Lacka, stvarno Lacku sve polazi od ruke. Valjda će Rafa u 3.setu ipak pobijediti
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 05 jan 2011, 22:49

Ted Mosby je napisao/la:Koja patnja protiv Lacka, stvarno Lacku sve polazi od ruke. Valjda će Rafa u 3.setu ipak pobijediti


Jedan od najslabijih setova koje je odigrao posljednjih nekoliko godina iako treba reci da je i Lacko igrao odlicno...sve u svemu nisam ni ocekivao nesto spektakularno jer treba sacuvati ono najbolje za Australiju...

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 05 jan 2011, 23:15

Monkey je napisao/la:
adnan24 je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Koja patnja protiv Lacka, stvarno Lacku sve polazi od ruke. Valjda će Rafa u 3.setu ipak pobijediti


Jedan od najslabijih setova koje je odigrao posljednjih nekoliko godina iako treba reci da je i Lacko igrao odlicno...sve u svemu nisam ni ocekivao nesto spektakularno jer treba sacuvati ono najbolje za Australiju...
On i Australija? Nek moli Boga da izbjegne Murraya, Del Potra ili nekog od servera.


Da bi se dobio Nadal potrebno je mnoooooogo vise od servisa...tacnije perfektna igra u svim segmentima...a DelPotro ne vjerujem da moze uci u pravu formu ovako rano u sezoni...

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 05 jan 2011, 23:29

Monkey je napisao/la:Eto vidjećemo u polufinalu protiv Karlovića, ako uopće i prođe Gulbisa sutra.


Od Gulbisa mozda i ispadne a od Karlovica nema sanse ako bi eventualno igrali...sanse takvih igraca jos i padaju na 3 seta u Australiji...

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 05 jan 2011, 23:41

Monkey je napisao/la: Aha isto kao prošle godine u Australiji, kad ga je mreža spasila u trećem setu protiv Karlovića. Ili Queens 2008. kad je pogledom ispratio 35 aseva i još dotakao nekih 30 servisa.

A Del Potro? Pa tom momku je bilo najdraže da se nađe u Rafinom dijelu ždrijeba. To mu je bilo draže od janjetine na Klisu.


Cuj mreza spasila :lol: Pa jel' ti stvarno mislim da je Karlovic imao sanse na tom mecu?
A ne kontam sta hoces dokazati tim Queens-om? Jedino sto ja mogu zakljuciti je da treba biti toliko los teniser da i pored toliko asova ti uspijes izgubiti mec...uostalom znao je Karlovic gubiti i od mnogo slabijih tenisera od Nadala u trenutcima kada je imao i 50+ asova...u sustini on ima taj servis i samo zbog njega je i napravio nekakvu karijeru...
A Del Potro je dosta nezgodan protivnik Nadalu ali vecinu pobjeda je ostvario u onom periodu kad je D.P. igrao najbolji tenis karijere a Nadal se tek vratio od povrede...

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 06 jan 2011, 01:20

Ma kakav Karlović, čovjek zabije aseva, jedino ga oni i spašavaju. Čovjek na protivnikov servis ne može baš ništa. A Nadala u tie-breaku se teško može dobiti jer je Rafa psihički jak, vidjeli smo i danas kako je lagano dobio tie break
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 06 jan 2011, 19:21

Nipošto se ne bih složio da je njegov slajs bekend među 5 na touru, a još manje da je forhend među 20...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 06 jan 2011, 19:35

Pobjeda protiv Gulbisa 7:6 6:3. Sutra protiv pobjednika dvoboja Davydenko-Karlović
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 07 jan 2011, 00:12

I ja imam dobar forhend kad imam vremena da se namjestim. Čovjek je hendikepiran jer se ne može dovoljno saviti u koljenima zbog visine, kao Isner i ostale gromade. Karlov forhend ima jačinu, ali nema konstantu, što se kaže u našem narodu 'lupa k'o Maksim po diviziji'. Gubi preko 70% poena kada uđe u razmjenu udaraca...

Bekend slajs? Federer, Nadal, Feliciano Lopez, Fernando Gonzalez, Stepanek, Llodra, Youzhny, čak je i Roddick popravio taj udarac od kako radi sa Stefankijem...

[youtube][/youtube]

O forhendu je smiješno diskutovati, Federer, Gonzalez, Soderling, Del Potro, Bellucci, Blake, Tsonga, Đoković, Berdych, Verdasco, Melzer, Čilić, Querrey, Becker, Petzchner, Malisse, Ferrer, Fish, L. Mayer, Davydenko, Gulbis.

Ovo su samo oni koje sam iz glave pobrojao. Igrači koji forhendom rješavaju sve dileme i ne treba im mnogo vremena i prostora da se namjeste. Veoma rijetko prave neforsirane iz forhenda...

Karlović ima najubojitiji servis na touru, to ptice na grani znaju. Ostalo je ispod prosjeka, osim možda igre na mreži koja mu često zna donijeti dobar rezultat.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la VolimLiverpool » 07 jan 2011, 15:05

Nije mi namjera da ulazim u neku raspravu,ali mislim da Roger ima najbolji bekend slajs na Touru. ;)
Nadalov bekend se znatno popravio,ali mislim da on dominira,u pravom smislu te riječi,samo na šljaci.
You'll never walk alone.

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Blue_He4rt » 07 jan 2011, 20:13

Poraz Nadala.Rasulo bolje receno po rezultatu.Opet ne mogu uzeti u obzir taj termin jer nisam gledao mec.Ovom Davydenku kad zafali para pruza maksimum,a tam protiv nekih ohebina gubi,namjesta na kladionici.Stvarno cudan igrac.Ocekujem da ga Fedex sredu u finalu.
Chelsea F.C.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 08 jan 2011, 00:25

Blue_He4rt je napisao/la:Poraz Nadala.Rasulo bolje receno po rezultatu.Opet ne mogu uzeti u obzir taj termin jer nisam gledao mec.Ovom Davydenku kad zafali para pruza maksimum,a tam protiv nekih ohebina gubi,namjesta na kladionici.Stvarno cudan igrac.Ocekujem da ga Fedex sredu u finalu.


Ma Nadal ima problema sa nekakvom infekcijom sa kojom igra kroz citav turnir ali danas ga je sve to sustiglo. U jednom trenutku je izgledao bas lose,ja sam mislio i da ce predati mec ali eto ipak je zavrsio...Naravno treba reci da je Davidenko igrao odlicno a i jedan je od najnezgodnijih protivnika za Rafu tako da ne treba umanjivati njegovu pobjedu ali da je sa zdravljem sve bilo OK sigurno da ne bi bilo ni blizu ovako uvjerljivo.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 08 jan 2011, 00:42

Monkey je napisao/la:Pusti se Nadala, starog glumca. Po predajama iz top 100 je odmah do Djokovica, a mislim da je na Touru samo Pashanski gori po tom pitanju. A i igrao je dubl kasnije, tako da tu infekciju moze okaciti macku.


Hajd ne lupaj gluposti...kao broj 1. Nadal nije danas predao mec kao sto to radi pomenuti Djokovic vec je odigrao do kraja iako je bilo 5-0 u odlucujucem setu...
2. Bas za Nadala vazi da uvijek igra do kraja nebitno na rezultat ali vidim da ga ti posebno ne volis...

P.S. Sta bi sa Karlovicem :lol:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 08 jan 2011, 14:50

Nadal je u posljednjih pet godina predao samo pet mečeva, tako da ti ta konstatacija o predajama ne stoji. Znao je gubiti sa 6-0, previjati se od bolova (Rotterdam, 2009 - protiv Murraya), ali nije predao meč.

2008. godine u Rimu je poražen od Ferrera i to na zemlji, nije predao meč, a poslije je skinuo patike i pokazao sa kolikim je žuljevima igrao.
Evribadi sej Željo
Željoooo

sb citizen
Postovi: 162
Pridružen/a: 29 apr 2009, 14:22
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la sb citizen » 09 jan 2011, 03:16

ajde decko odi se ubij, ima da se poklonis teniskom velikanu, a ako oces bas da znaš saznao je prije finala da mu je poginuo jedan od najboljih prijatelja, baš se pitam kako bi ti igrao bolesniče retardirani!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 09 jan 2011, 04:13

Monkey je napisao/la:Aha, a je li predavao dok vodi ili dok ga gaze?
Rotterdam je bilo finale, cmar jeste, ali ne toliki cmar da preda i kad ga u finalu gaze.
O čemu ti pričaš? Shvataš li ti šta sam ja napisao u prethodnom postu? Predao je pet mečeva u posljednjih pet godina, razumiješ li Bosanski jezik? Znači da predaje jedan meč po sezoni... što je smiješan procenat.

Monkey je napisao/la:Pusti se Nadala, starog glumca. Po predajama iz top 100 je odmah do Djokovica, a mislim da je na Touru samo Pashanski gori po tom pitanju.
Vidiš li ti kakvu si glupost izvalio? Ostavi se ti sinko tenisa, ima još sportova.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Willy » 09 jan 2011, 10:25

Prvi teniser sveta Rafael Nadal, koji je u petak izgubio od Nikolaja Davidenka u polufinalu u Dohi, kaže da je razmišljao da preda meč zbog bolesti.

Cele sedmice Španac je imao problema sa visokom temperaturom.

“Razmišljao sam o predaji jedan trenutak. Osećao sam se zaista loše, ali teško mi je da odem sa terena. To nije lepo prema publici organizatorima turnira, kao ni prema protivniku”, izjavio je Nadal.

Španac je odmah posle poraza u singlu odigrao finale u konkurenciji parova, u kojem je zajedno sa Markom Lopesom ovojio titulu.

Ipak, Nadal se i dalje oseća loše, zbog čega će ostati u Dohi dok se ne oporavi.

“Ostajem ovde jer moram da ozdravim pre puta. Putovanje avionom nekada ume da pogorša stanje, a i nemam nešto posebno sada da radim u Australiji”.

Majorčanin je u izjavi posle meča sa Davidenkom rekao da je imao zdravstvenih problema tokom sedmice, ali da je izgubio od boljeg igrača.

Australijan open počinje 17. januara, a Nadal bi trijumfom postao prvi teniser posle Roda Lejvera koji je u jednom trenutku bio pobednik sva četiri najveća turnira, bio bi vlasnik tzv. ‘vansezonskog Grend slema”.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 09 jan 2011, 11:20

Monkey je napisao/la:Koliko je Federer predao meceva u karijeri?
Kakve sad Federer ima veze sa ovim?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 09 jan 2011, 11:29

Sasvim nevažno, svi su na nekoj granici tri, četiri ili pet mečeva u posljednjih pet godina.

Malo si se pogubio. Pokušavaš ocrniti najvećeg fajtera na touru i to na najgori mogući način. Čovjeka koji u svaki meč ide sa 150% svojih mogućnosti, zbog čega mu je u jednom trenutku karijera došla u pitanje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.