Rafa Nadal za sve njegove fanove

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 11 jun 2021, 23:17

Izgleda da je vakat da polahko završava karijeru. Kada je počeo ovako da gubi na Roland Garrosu, možda je tako najbolje?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Muki15 » 11 jun 2021, 23:23

Po koji put u ovih zadnjih nekoliko godina se pominje priča da se treba penzionisat?
Žali Bože povreda jer bi do sad imao najmanje 22 GS
Rafa je borac i mentalna stijena
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 11 jun 2021, 23:30

Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:23
Po koji put u ovih zadnjih nekoliko godina se pominje priča da se treba penzionisat?
Žali Bože povreda jer bi do sad imao najmanje 22 GS
Rafa je borac i mentalna stijena
Šta je bilo večeras? Povreda? Hajd što mu nije mogao set uzeti u finalu AO, i ovdje ga ubjedljivo pobijedio. Malo mečeva igrao u prethodnih osam mjeseci i onda ovdje poraz, a i vidi se kako se spremio sa svojim stručnim stabom za njegov glavni turnir. Neka preskoči naredni Wimbledon pa onda US open. Ovaj poraz mu je vjerovatno jedan od najtežih. Valja mu se psihološki vratiti u narednom periodu.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Muki15 » 11 jun 2021, 23:34

Mancini je napisao/la:
11 jun 2021, 23:30
Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:23
Po koji put u ovih zadnjih nekoliko godina se pominje priča da se treba penzionisat?
Žali Bože povreda jer bi do sad imao najmanje 22 GS
Rafa je borac i mentalna stijena
Šta je bilo večeras? Povreda? Hajd što mu nije mogao set uzeti u finalu AO, i ovdje ga ubjedljivo pobijedio. Malo mečeva igrao u prethodnih osam mjeseci i onda ovdje poraz, a i vidi se kako se spremio sa svojim stručnim stabom za njegov glavni turnir. Neka preskoči naredni Wimbledon pa onda US open.
Ništa ne traje vječno pa tako ni dominacija na šljaci,a i igralo se u noćnom terminu što više odgovara Novaku,naravno da nije nikakva isprika za neke bezvezne greške koje je radio večeras,a i tema se zove Nadal za njegove fanove a sami pljuvatori ovdje
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 11 jun 2021, 23:36

Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:34
Mancini je napisao/la:
11 jun 2021, 23:30
Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:23
Po koji put u ovih zadnjih nekoliko godina se pominje priča da se treba penzionisat?
Žali Bože povreda jer bi do sad imao najmanje 22 GS
Rafa je borac i mentalna stijena
Šta je bilo večeras? Povreda? Hajd što mu nije mogao set uzeti u finalu AO, i ovdje ga ubjedljivo pobijedio. Malo mečeva igrao u prethodnih osam mjeseci i onda ovdje poraz, a i vidi se kako se spremio sa svojim stručnim stabom za njegov glavni turnir. Neka preskoči naredni Wimbledon pa onda US open.
Ništa ne traje vječno pa tako ni dominacija na šljaci,a i igralo se u noćnom terminu što više odgovara Novaku,naravno da nije nikakva isprika za neke bezvezne greške koje je radio večeras,a i tema se zove Nadal za njegove fanove a sami pljuvatori ovdje
Znači treba ga samo hvaliti?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Muki15 » 11 jun 2021, 23:37

Mancini je napisao/la:
11 jun 2021, 23:36
Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:34
Mancini je napisao/la:
11 jun 2021, 23:30

Šta je bilo večeras? Povreda? Hajd što mu nije mogao set uzeti u finalu AO, i ovdje ga ubjedljivo pobijedio. Malo mečeva igrao u prethodnih osam mjeseci i onda ovdje poraz, a i vidi se kako se spremio sa svojim stručnim stabom za njegov glavni turnir. Neka preskoči naredni Wimbledon pa onda US open.
Ništa ne traje vječno pa tako ni dominacija na šljaci,a i igralo se u noćnom terminu što više odgovara Novaku,naravno da nije nikakva isprika za neke bezvezne greške koje je radio večeras,a i tema se zove Nadal za njegove fanove a sami pljuvatori ovdje
Znači treba ga samo hvaliti?
Imaš jaro opstu temu pa opleti,valjda ovdje navijaci Rafe trebaju pisati
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 11 jun 2021, 23:46

Možda da izvrši neku promjenu u stručnom štabu?
Ali kada vidim ko sve navija za onog što reklamira "čiča dražinu rakiju", samo mogu reči fuj.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 11 jun 2021, 23:59

Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:37
Mancini je napisao/la:
11 jun 2021, 23:36
Muki15 je napisao/la:
11 jun 2021, 23:34


Ništa ne traje vječno pa tako ni dominacija na šljaci,a i igralo se u noćnom terminu što više odgovara Novaku,naravno da nije nikakva isprika za neke bezvezne greške koje je radio večeras,a i tema se zove Nadal za njegove fanove a sami pljuvatori ovdje
Znači treba ga samo hvaliti?
Imaš jaro opstu temu pa opleti,valjda ovdje navijaci Rafe trebaju pisati
I ja sam simpatizer Rafe, možda duže od tebe.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Muki15 » 12 jun 2021, 00:17

@Mancini po tvom pisanju bi se više zaključilo da mrziš Rafu nego što navijaš,pa lik jednom ne osvoji RG i diže se polemika kao da je ispao u prvom kolu a ne u polufinalu,za promjenu u stručnom štabu se slažem,možda nas već iznenadi na Wimbledonu
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 12 jun 2021, 00:34

Muki15 je napisao/la:
12 jun 2021, 00:17
@Mancini po tvom pisanju bi se više zaključilo da mrziš Rafu nego što navijaš,pa lik jednom ne osvoji RG i diže se polemika kao da je ispao u prvom kolu a ne u polufinalu,za promjenu u stručnom štabu se slažem,možda nas već iznenadi na Wimbledonu
To je tvoj zaključak. Ovaj poraz, od najmržeg igrača meni, je po meni težak, kao da je ispao u ranoj fazi. Interesuje me šta je izjavio poslije meča?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la forgempp » 12 jun 2021, 00:47

Kakva penzija kakvi bakrači? Pa osvojit će ga iduće godine :D
Mora i Nole pokazati svoju veličinu naravno.
Bit ce svega.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Muki15 » 12 jun 2021, 00:52

Pa dobro izgubio izgubio šta da se radi,ali priča o penziji je smiješna
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 12 jun 2021, 00:59

Fuj! Što me iznervira večeras.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mancini » 17 jun 2021, 23:31

I sada pravi pauzu do augusta? Bez obzira što neće igrati na Wimbledonu, novac od sponzora stiže na račun, vjerovatno.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Willy » 22 jun 2021, 07:17

Intervju sa Mojom valjda ide na ovu temu...

Moja: Mentalitet kao Novakov retko se viđa u istoriji sporta​

Karlos Moja, trener Rafaela Nadala, kaže da poraz od Novaka Đokovića u Parizu nije razlog zašto se španski teniser povukao sa Vimbldona i Olimpijskih igara.

U polufinalu Rolan Garosa, Đoković je pobedio sa 3:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2. Potom je i osvojio titulu trijumfom nad Stefanosom Cicipasom.

„Bio je to meč sličan onom koji su igrali u Rimu (pobeda Nadala u tri seta). Sve je izjednačeno, a u takvim situacijama je ključno dobiti one najvažnije poene kojima ćete promeniti stvari u svoju korist. Novak je bio bolji u takvim situacijama, recimo na 5:6 u trećem setu. Ipak, ključ je bio i u tome što mu je Rafa dozvolio da se vrati u meč na 5:0 u prvom setu. Iako je uzeo taj set, uvukla se sumnja kada je video koliko je Đoković digao nivo“, kaže Moja za RTVE i dodaje:

„Često govorimo o taktici, ali da bi se dobili takvi mečevi, moraš da budeš siguran u sve svoje udarce. Rafa je napravio previše neiznuđenih grešaka i nije bio na svom nivou kada je reč o servisu i bekhendu. Novak je tu bio bolji, držao je loptu u Rafinoj bekhend strani, pa Rafi nije bilo lako da odatle pobegne. Naučićemo mnogo iz tog meča“.

Potom je Moja pohvalio Đokovića, naročito na psihičkoj stabilnosti.

„Poseduje impresivan mentalitet, odlučnost koja se retko viđala u istoriji sporta. Svi članovi Velike trojke terali su jedni druge da postanu bolji igrači“

„Rafa je blizu tačke velikog mentalnog zamora“​

Nadalov trener ističe da poraz od Đokovića nije imao uticaj na Rafinu odluku da ne učestvuje na Vimbldonu i na Olimpijskim igrama.

„Poraz nije uticao toliko, više je do toga što sada imamo nedelju manje između Rolan Garosa i Vimbldona, kao i do celog konteksta u svetlu pandemije. Na mentalnom planu, teško je biti u karantinu pre velikih mečeva, igrati pred malo gledalaca… To utiče na Rafu, on je čovek koji je povezan s ljudima, i palo bi mu teško da u Londonu bude u karantinu“, ističe Moja i dodaje:

*„Đoković zna šta radi, napravio je odličan raspored“

„Sezona na šljaci bila je teška i fizički i mentalno, Rafa ju je završio iscrpljen. Pred njime je zasluženi odmor, karijera je maraton i podrazumeva da se donesu neke teške odluke kao što je ova – razmišljamo dugoročno, cilj je da Rafa opet bude u punoj snazi. Pre dve godine, Rafa je došao do tačke velikog mentalnog zamora – tada je bilo teško izaći iz toga, a sada je procenio da je opet blizu te tačke. Ne sme sebi da dozvoli da ode na grend slem, a da nije na sto posto – zbog svog imidža i zbog toga kakva je osoba“.

Sport Klub

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Willy » 23 jun 2021, 11:17

Gdje su Rafini navijači? Postavio sam intervju sa Mojom ima više od 24 časa. Zar niko nema nikakav komentar? A uredno se na drugim temama vrijeđa Novak po čitav dan. Pokažite da ste civilizovani. Hajdemo malo kulturnog razgovora, bez vrijeđanja.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la lucky13 » 23 jun 2021, 13:02

da, cudni neki vjetrovi duvaju ovim forumom. upravo zavrsen RG, pocinje W a rafin i rodjin podforumi mrtvi dok je noletov zakljucan!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la lucky13 » 23 jun 2021, 22:16

https://www.dailyadvent.com/news/bad87a ... -top-coach

Uncle Toni on Rafael Nadal's retirement

Rafael Nadal turned 35 earlier this month.

Given his battle with injuries, it is unlikely he will remain on tour for many more years. "I don't think my nephew needs advice on this," Toni Nadal said. "I am sure that when he sees that he has no choice but to retire, he will retire."

Rafael Nadal's uncle admitted he often marveled at his nephew's ability to play through the pain barrier. "Sometimes I wondered how this guy is playing with everything he has," uncle Toni said. “My idea was to prepare him for difficulty," Toni Nadal said.

"I have never been a complacent coach with my nephew although he always believed things were going to be okay. Rafael chose to go as high as possible and I always reminded him that it was going to cost him dearly."

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Felixians4 » 08 jul 2021, 17:13

Vraća se u svjetskoj metropoli. On je Olimp osvajao single i double,američki beton njegova je misija za osobni spas teniske 2021.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Felixians4 » 20 avg 2021, 13:22

Felixians4 je napisao/la:
08 jul 2021, 17:13
Vraća se u svjetskoj metropoli. On je Olimp osvajao single i double,američki beton njegova je misija za osobni spas teniske 2021.
Ipak ništa, u tom Washingtonu jedva tukao Socka pa ispaod od Harrisa. U Torontu otkazao pred turnir,suparnik bi mu bio Harris također. Drugu godinu uzastopno nema ga na US Openu kog je preklani i 2 godine prije tog osvajao.



Odluka u korist zdravlja i dugoročno teoretski boljih šansi za produljenje karijere uz kvalitetniji osjećaj i manjak bola.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.