Novak Đoković

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 13 apr 2010, 12:12

Najbolji srpski teniser Novak Đoković prekinuo je saradnju sa dosadašnjim trenerom Todom Martinom.

"Ne radim više sa Todom Martinom", rekao je dvadesetdvogodišnji teniser novinarima koji prate Masters u Monte Karlu. Drugi igrač sveta tvrdi da će nastaviti saradnju samo sa Marjanom Vajdom, a odluku o raskidu saranje sa Martinom obrazložio je rečima da mu je "previše komplikovano da radi sa dva trenera".

"Tod je fantastična osoba sa mnogo iskustva koje je bez rezerve delio sa mnom. Pokušali smo... ali jednostavno nije išlo i na kraju smo se rastali bez ljutnje... Nastaviću da treniram sa Marjanom i nadam se da ćemo imati mnogo uspeha", kazao je Đoković.

Martin je u tim srpskog tenisera stigao prošle godine, dok Novak sa Vajdom trenira još od 2006.

Jedna od stvari kojom je Martin bio nezadovoljan bio je Đokovićev servis, koji su potom pokušali da usavrše.

"Pokušao je da promeni moj servis, ali sve je to bilo previše komplikovano, pa sam se na kraju vratio starom stilu", zaključio je Đoković.

Srbin će ove nedelje učestvovati na Mastersu u Monte Karlu na kome je, u odsustvu Rodžera Federera, postavljen za prvog nosioca.

Đoković je u prvom kolu slobodan, a vreme je iskoristio tako što je sa Žoom-Vilfredom Congom u Monaku obišao Muzej okeanografije, koji slavi 100. godišnjicu.

Prošle sezone Novak je stigao do finala u Monte Karlu, gde inače i živi. Titulu šampiona brani Rafael Nadal.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 14 apr 2010, 22:41

Nole se lagano obracunao sa Serrom sa 2:0,sa koliko sam ja uspeo primetiti pola snage.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la 19TM87 » 14 apr 2010, 22:42

Devil je napisao/la:Nole se lagano obracunao sa Serrom sa 2:0,sa koliko sam ja uspeo primetiti pola snage.
ma mogu ti reci da me je iznerviro u jednom trenutku zbog nonsalantnosti...prvi set je realno trebo dobiti 6-0
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 14 apr 2010, 22:43

19TM87 je napisao/la:
Devil je napisao/la:Nole se lagano obracunao sa Serrom sa 2:0,sa koliko sam ja uspeo primetiti pola snage.
ma mogu ti reci da me je iznerviro u jednom trenutku zbog nonsalantnosti...prvi set je realno trebo dobiti 6-0
Nije mi se jednom to desilo,znam ponekad i prestati mu gledati mec kada se pocne sprdati i onda bezveze pocne gubiti.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 14 apr 2010, 22:47

Slažem se da je bilo s pola snage. Potez meča je bio as iz drugog servisa u važnom trenutku. Može se reći da je Serra podbacio, da nije odigrao kako zna. Sutra protiv Wawrinke će biti neuporedivo teže.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 14 apr 2010, 22:49

Willy je napisao/la:Slažem se da je bilo s pola snage. Potez meča je bio as iz drugog servisa u važnom trenutku. Može se reći da je Serra podbacio, da nije odigrao kako zna. Sutra protiv Wawrinke će biti neuporedivo teže.
Nije ni Wawrinka u Bog zna kakvoj formi,prosli turnir se mucio sa svim protivnicima i na kraju ispao u poluffinalu ja mislim.Nisam danas gledao kako je izgledao ali ne verujem da se moze puno popraviti za samo par dana.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la 19TM87 » 14 apr 2010, 22:52

Devil je napisao/la:
Willy je napisao/la:Slažem se da je bilo s pola snage. Potez meča je bio as iz drugog servisa u važnom trenutku. Može se reći da je Serra podbacio, da nije odigrao kako zna. Sutra protiv Wawrinke će biti neuporedivo teže.
Nije ni Wawrinka u Bog zna kakvoj formi,prosli turnir se mucio sa svim protivnicima i na kraju ispao u poluffinalu ja mislim.Nisam danas gledao kako je izgledao ali ne verujem da se moze puno popraviti za samo par dana.
Wawrinka danas nesto slicno kao i djokovic...prvi set glat, drugi onako ma Wawrinka cisti prosjek, mada uvjek neugodan protivnik noletu
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 14 apr 2010, 23:25

Nije Gulbis mačji kašalj, pobjediti njega sa 5 izgubljenih gemova je jako dobar rezultat. Nešto se sjetih koji je strašni meč bio u Rolan Garosu prije 2 ili 3 godine, mislim četvrtfinale Đoković - Gulbis. Znači da Gulbis zna dobro igrati na zemlji.
Nisam upamtio kako je Wawrinka igrao prošli turnir, da li je to bio Majami? Vjerovatno ipak neki drugi turnir, tamo nije došao do polufinala, a koliko znam igrao je u Majamiju.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 15 apr 2010, 13:34

Willy je napisao/la:Nije Gulbis mačji kašalj, pobjediti njega sa 5 izgubljenih gemova je jako dobar rezultat. Nešto se sjetih koji je strašni meč bio u Rolan Garosu prije 2 ili 3 godine, mislim četvrtfinale Đoković - Gulbis. Znači da Gulbis zna dobro igrati na zemlji.
Nisam upamtio kako je Wawrinka igrao prošli turnir, da li je to bio Majami? Vjerovatno ipak neki drugi turnir, tamo nije došao do polufinala, a koliko znam igrao je u Majamiju.
Pre 2 godine ja mislim u pet setova isao mec i dobio Djokovic 3.2 nako skoro 5 sati igre.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 15 apr 2010, 21:01

Novak se plasirao u četvrtfinale Monte Karla pobjedom nad Vavrinkom 6:4, 6:4. Švajcarac je pružio jači otpor Đokoviću nego to rezultat pokazuje, obojica tenisa imali su uspone i padove tokom meča. Sutra Novak igra protiv Argentinca Davida Nalbandiana, koji je danas pobjedio Robreda 6:3, 6:4. Đoković je na ovom turniru imao sreće sa žrijebom jer se prije polufinala ne sastaje ni sa jednim od španskih igrača.

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 08 maj 2010, 22:22


Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Virtu4l » 20 maj 2010, 11:18

Još samo da umre. Sveti Novak?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61251
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Virtu4l » 28 maj 2010, 12:27

Novak Đoković & Viktor Troicki - Gypsy

[youtube][/youtube]
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 28 maj 2010, 17:08

Djokovic danas lagano protiv Nisikhoria prosao,sa 3:0 po setovima.1:6,4:6,4:6,
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 31 maj 2010, 17:11

Novak Đoković rekao je da ne voli jutarnje mečeve i da je to razlog loše igre u prva dva seta meča sa Robijem Đineprijem.

„Nisam jutarnja osoba i trebalo mi je vremena da uđem u ritam. On je bio veoma agresivan na početku i igrao je dobro. Imao sam sreće što sam rešio prvi set u svoju korist. Drugi set, kao i na svakom meču na ovom turniru, dobio je moj protivnik. Nažalost, izgubio sam koncentraciju, ali sam uspeo da ponovo prevaziđem taj problem. U trećem i četvrtom setu sam zaista igrao dobro. Bio sam agresivan, servirao sam dobro i doro sam pokrivao teren“, rekao je Đoković.

Da li ste imali utisak da se Đinepri umara?

„Kretao se dobro sve vreme. Razlika je bila u tome što sam imao kontrolu nad poenom u trećem i četvrtom setu. Bio sam veoma agresivan, naterao sam ga da se više kreće i pravi neiznuđene greške.“

U prvom i drugom setu ste se baš mučili. Šta se dešavalo?

„Zašto uvek morate da se vraćate na loše stvari? Pobedio sam. To se dogodilo. Mislim da sam dobro završio meč sa dosta vinera i svojom prepoznatljivom igrom. To je u mom stilu, moram da igram agresivno od početka i nastavim sve vreme tako da igram. Naravno, imao sam uspona i padova i mogli ste to da vidite u drugom setu, ali ne možete sve vreme biti sto posto u svakom poenu.“

Igrate sa Jirgenom Melcerom kome je to prvo četvrtfinale na Gren slem turniru. Šta očekujete od tog susreta?

„On igra sjajno. Definitivno je igrač na koga treba obratiti pažnju. Na ovom turniru napravio je iznenađenje pobedom nad Fererom. Način na koji igra je kao da je među desetoricom najboljih na ATP listi. Biće težak meč za obojicu. Ne bih sebi prepuštao lako ulogu favorita jer je reč o drugoj nedelji Gren slema i sve težim mečevima.“

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Johnyx95 » 02 sep 2010, 19:37

Evo Noleta ponovo:

[youtube][/youtube]
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Willy » 26 jan 2011, 19:53

Srpski teniser Novak Đoković u četvrtak od 9.30h igra polufinale Australijan opena sa drugim igračem sveta Rodžerom Federerom.

Novak je dobio šest od 19 duela sa Švajcarcem, a poslednji put sastali su se na Mastersu kada je Federer slavio sa 6:1, 6:4.

Rodžer je i pre toga dobio dva okršaja na betonu, ali je Đoković bio bolji u polufinalu US opena. Novak je u dosadašnjem toku turnira izbacio Granoljersa, Dodiga, Troickog, Almagra i Berdiha, dok su pred Federerom pali Lacko, Simon, Malis, Robredo i Vavrinka.

Đoković je zadovoljan svojim nastupima u Melburnu.

„Dolazeći ovde bio sam fizički spreman i vrlo motivisan da napravim uspeh. Za sada sve ide odlično, u poslednje vreme igram svoj najbolji tenis. Nemam šta da izgubim u duelu sa Federerom, koji ovde brani titulu. Svi znamo sve o njemu, ali ja moram da verujem u sebe kako bih dobio meč“.

Novak je rekao da njegovi uspesi u karijeri ne mogu da se porede sa Federerovim i dodao:

„Uz Nadala, on je glavni favorit za titulu na bilo kom turniru. Njih dvojica su najbolji na svetu. Nema drugog načina da pokušam da pobedim nekog od njih nego da izađem na teren sa pravim stavom i sa mnogo samopouzdanja“.

Srpski teniser svestan je da će sitnice odlučiti pobednika.

„Uvek pokušavam da pobedim, dobijao sam ga u više navrata, uglavnom na betonu. To su uvek veoma neizvesni okršaji, osim možda poslednjeg u Londonu. Nekoliko poena rešiće pobednika, tako je to na ovom nivou“.

Do sada su se Đoković i Federer dva puta sastajali na Ozi openu – 2007. godine Švajcarac je slavio sa 6:2, 7:5, 6:3 u osmini finala, dok je 2008. Novak slavio u polufinalu sa 7:5, 6:3, 7:6.

Na konferenciji za medije posle trijumfa nad Vavrinkom, Federer je govorio o porazima od Đokovića na GS turnirima i prvo se osvrnuo na prošlogodišnji US open.

„To je bio veoma neizvestan okršaj, mislim da sam imao dve meč lopte. Trebalo je da pobedim, igrao sam dovoljno dobro da to i ostvarim, ali bio sam možda malo psihološki zbunjen jer smo igrali u večernjem terminu. Možda sam i osećao da moram što pre da završim meč kako bih sačuvao energiju za finale sa Rafom i mislim da je to za posledicu imalo poraz“, rekao je Federer i dodao:

„Nisam imao sreće. Novak i ja odigrali smo dobar meč, nekoliko udaraca je odlučilo. Udario je one forhende u uglove i tako je preokrenuo meč“.

Potom je Švajcarac prokomentarisao i poraz u polufinalu Ozi opena 2008. godine.

„Tada sam imao mononukleozu. Kad se sada setim toga, mislim da je Novak odigrao dobar meč, bio je pun samopouzdanja. Odigrao je sjajan turnir i na kraju je osvojio titulu. Oba puta kada me je pobedio, igrao je stvarno dobro. Ali, nije me samo tada pobedio. On je kvalitetan teniser koji igra vrlo ofanzivno. Uživam da igram sa njim jer smo sposobni da kreiramo izvanredne poene“.

Novak je prethodne dve godine igrao četvrtfinale u Melburnu, tako da je sada već premašio taj rezultat, dok Federer brani trofej osvojen pobedom nad Endijem Marijem u finalu.

Avatar
alfarouqaminu
Postovi: 4917
Pridružen/a: 25 nov 2010, 15:13
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la alfarouqaminu » 27 jan 2011, 00:06

Ovaj djokovic nikada nece biti teniser za velika dela :(

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la MaGiCa » 27 jan 2011, 12:03

alfarouqaminu je napisao/la:Ovaj djokovic nikada nece biti teniser za velika dela :(
Mislim da je neko ko ima medalju sa Olimpijade, GS, 5 mastersa i zavrsni turnir, te Davis Cup, itekako za velika dela.
A sad sto ne moze svako da bude kao Federer i Nadal ili Sampras i Agassi, jbga - to je druga stvar.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Devil » 27 jan 2011, 13:22

Mora ici nekoliko slikaslika za danasnju partiju i prolazak u finale AO,i aBd za drugi GS.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.