Novak Đoković

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 12 jul 2021, 08:49


Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la OldFashioned » 12 jul 2021, 08:50

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 12 jul 2021, 10:05

Jos USO :cool: :kafa:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la nepoznat1 » 12 jul 2021, 23:05


lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 13 jul 2021, 09:41

slika

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 13 jul 2021, 14:21

Đoković: Želio sam se dokazati kao Srbin iz male zemlje u globalnom sportu. Uspio sam
Index Sport
Prije 1 dan

NOVAK ĐOKOVIĆ je u nedjelju pobijedio Mattea Berrettinija 3:1 u setovima u finalnom meču Wimbledona te tako treći put zaredom trijumfirao na Grand Slamu u Londonu. Ukupno je ondje osvojio šest titula, a nedjeljnim trijumfom stigao i do 20. naslova s nekog od četiri najveća teniska turnira, čime se izjednačio brojem Grand Slam titula s Rogerom Federerom i Rafaelom Nadalom.

Kako na sve gleda objasnio je u razgovoru za RTS.

Prvo pitanje koje mu je bilo upućeno bilo je što bi rekao malom, četverogodišnjem Noletu koji tek uzima teniski reket u ruke.

"Rekao bih mu: Vjeruj u svoje snove, ostvarit će se. Wimbledon je uvijek za mene bio turnir iz snova. S četiri godine sam se prvi put upoznao s tenisom. Mislim da sam prvo finale Wimbledona gledao 1992. godine, Sampras je igrao. Tu mi je on postao inspiracija kao igrač, ali i ovaj turnir. Snovi su se ostvarili 2011. - da budem broj 1 na svijetu i da osvojim Wimbledon prvi put, da okusim travu, da se vratim u Srbiju i proslavim sa svojim narodom. To je bilo nezaboravno iskustvo koje se doživi jednom u životu", rekao je Đoković pa dodao da se ne namjerava zaustaviti:

''Uvijek sam gladan trofeja. Najvažniji razlog zašto se još uvijek profesionalno bavim tenisom je što imam nove ciljeve i što želim ispisivati nove stranice povijesti ovog sporta. Obožavam tenis, igram i sa svojim sinom, prijateljima, braćom. Ali, da bi bio na vrhunskoj razini moraš da imati najviše ciljeve – Grand Slamovi, broj 1 na svijetu, Davis kup reprezentacija. To je ono što me pokreće, što u meni izaziva najljepšu emociju kao sportaša.''

"Za mene nije opterećenje kao sportaš predstavljati Srbiju u svijetu, naprotiv. Ja sam se želio dokazati u globalnom sportu, koji je uglavnom sport zapadnog svijeta. Htio sam baš u takvom sportu nekako, kao Srbin iz male zemlje, doći i poremetiti planove nekim zapadnjacima. Mislim da sam uspio u tome. Čast mi je da mogu biti u poziciji da nosim grb i zastavu gdje god igram", zaključio je.


lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jul 2021, 10:22

Indijski novinar: Mrzim Đokovića kao da je fašist. Reći ću vam i zašto
Index Sport
Prije 32 minute

NOVAK ĐOKOVIĆ prošloga je tjedna osvojio šesti naslov u Wimbledonu i ukupno 20. Grand Slam te se po tome izjednačio s Rogerom Federerom i Rafaelom Nadalom.

Još uvijek traju analize mečeva na Wimbledonu i rasprave o tome tko je najveći tenisač svih vremena, a jedan tekst izazvao je posebne kontroverze.

Nije baš birao riječi

Objavljen je na američkom portalu Sportskeeda, a potpisuje ga indijski novinar Shyam Kamal, koji je bez imalo zadrške rekao da mrzi Đoković pa pojasnio zašto nikad ne bi mogao navijati za njega.

"Malo je reći da nisam Đokovićev navijač. Postoji samo jedan bolji način da oslikam svoje osjećaje. Da moram birati jednog igrača da igra tenis za moj život, ne bih odabrao Đokovića, iako znam da mi je on najbolja šansa da ostanem živ", piše Kamal u uvodu svog teksta pa dodaje:

"Iako moram priznati da je Đoković vjerojatno najbolji tenisač svih vremena, mrzim ga kao da je fašist. Zašto? Zato što je njegova majka Dijana 2008. godine rekla: 'Kralj je mrtav, živio kralj' nakon Đokovićeve pobjede protiv Federera u Australiji 2008. godine. Čak 13 godina kasnije, kada sam vidio njegovo ime ispisano na listi pobjednika Wimbledona, prisjetio sam se s koliko ga strasti mrzim. Bez obzira na to, on je i dalje ovdje, dostigao je Federera i Nadala i sve je na njegovoj strani. I bit će sve bolji i bolji."

Ipak je i nahvalio Đokovića

Nakon što je konstatirao da mrzi Đokovića i zašto ga mrzi, pokušao je objasniti zašto je baš Đoković najbolji koji je ikad igrao tenis.

"Kako je Đoković postao najbolji? Vidjeli ste posljednji poen u finalu Wimbledona. Imao je 2:1 u setovima i 5:3 u četvrtom setu protiv jednog Mattea Berrettinija i što je radio? Odigravao je poteze čekajući da Talijan pogriješi. To je dobar potez, ali tko voli takav tenis? Dugo sam razmišljao zašto ga toliko mrzim. Vjerojatno zbog hladnokrvnosti i tog stila igre", piše Kamal pa završava:

"Ako ste navijač Nadala i Federera, imate što voljeti. Đoković je najbolji i predobar je da biste bili uzbuđeni oko njega. Nepobjediv je. Ako zvučim ogorčeno, to je zato što jesam. To je priroda navijača koji podupiru one koji više nisu najbolji. Ali neka vas to sve ne odvrati od činjenice da je Novak Đoković iznad svih koji su igrali ovu igru. Statistički, naravno."
....

da dodam da je nole, kao u jednom od gore postavljenih textova (linkova) kao kameleon. najkompletniji je igrac svih vremena i ima najsiru lepezu alata. i kada mu koji treba on ce njega i upotrebiti. ako je najsigurniji nacin da uzme vazan poen taj da saceka gresku protivnika na BH on ce to i uraditi. mec sa cicijem je recimo zavrsio sa cistim vinerom na mrezi. jer ovaj nije grijesio u tim trenucima. protiv tog istog feda, koji je ovom novinaru najomiljeniji lik, je spasao 6 ML na slemovima. 2 na svoj a cak 4 na fedov servis. samo 2 puta od tih 6 ML su bile fedove greske a 4 su bili cisti noletovi vineri.

i da zavrsim sa citatom cika duska trifunovica:

sta bi dao da si na mom mjestu
da te mrze a da ti se dive
sta bi dao za veliku gestu
mjesto svoga da tvoj zivot zive
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 14 jul 2021, 14:06, ukupno mijenjano 1 put.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jul 2021, 13:03

„& " је: '&, '“ – ? " ? гест " са ?
12:22 14.07.2021 (Освежено: 12:51 14.07.2021)


' ", " ? ", " је $ на " $ ' је & " " на $ ? на & се $ $ $ ? & првенства.
" је " $ $ се " $ " " ? " ? поражен $ & " у ' ' $ ? ?.

? " $ је сјајан ", узео је " " сет &, ? " успео $ ? " " $ пут % $ $ $ ? на - ".
? пораза " је $ " своје $ у ? & првенства, а на " је " " " " света, " је поново & $ је ? ".

„$ ' " на ? у $. & " је: '&, '. $ је $ &“, & је " за „" $ спорт“.

" је ? $ " ? ? $ у & је $ $ $ ?. " је " $ га је " " ? ' " у ? " $ ' је & ? ".
„$ је $ ' ?. & " је $ зна ? " је % у ' &, ? $ - све $ на своје. " ' то $ $ " & je ? $ њега % je то ". ' " "“, & је ? ".

„" ' то $ $“ – " " $ потез "

& овога пута " " ' у ? $, ? ' је ' ?, - на ? " " & & ", а " " ? $ $ то $ " те & ". Поготово % " $ $, по ", - " у ".

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la OldFashioned » 14 jul 2021, 15:55

Loš neki čovjek...

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 14 jul 2021, 16:27

da, postavljao sam vec ovaj video. ali to se ne potencira u medijima. nego neke poluistine a cesto i lazi kako bi se prikazao u sto losijem svjetlu. medo se malo dotakao tih medija u svom intervjuu. meni nije bolje vrijeme moglo biti za roditeljsko odsustvo. bar kako je ova godina krenula i evo ide. jedino su kosarkasi podbacili uprkos tome sto smo imali 3-4 MVPa. mada su i tu kosarkasice popravile utisak (odnosno ovi ga nisu potpuno pokvarili jer je zlato ipak zlato).

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 15 jul 2021, 21:03


Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 15 jul 2021, 23:24

Igra na OI... :cool:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la jestamaji » 15 jul 2021, 23:43

ma nije moguće ;)

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la marconato » 15 jul 2021, 23:46

jestamaji je napisao/la:
15 jul 2021, 23:43
ma nije moguće ;)
Pa nije bas da je bilo izvjesno. USO je samo sedmicu ili dvije posle OI... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la nepoznat1 » 15 jul 2021, 23:52



A jos par stvari moze postici do kraja godine...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 16 jul 2021, 08:09

da, ove godine je ucvrstio rekord na AO i oborio rekord u sedmicama, osvojio RG preko rafe i postao jedini u OE sa dvostrukim paketom slemova, postao prvi nakon lejvera i prvi otkako imamo 3 podloge da je osvojio prva 3 turnira u godini osvojivsi usput canel i surfejs slem i izjednacio rekord po slemovima. takodjer je i presao u vodstvo po W%. od rekorda moze jos osvojiti OI i kompletirati sve velike turnire (za sada ima sve 1000+ turnire bar 2 puta), kompletirati GS ili golden GS i postati rekorder po osvojenim slemovima, postaviti rekord u YE#1, izbiti ponovo na celo po osvojenim mastersima i izjednaciti rekord po WTF titulama. da li ce i koliko od toga uraditi ostaje da vidimo. u svakom slucaju jako zanimljiv nastavak godine nas ocekuje.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la lucky13 » 16 jul 2021, 09:28

Publika uz teren često navija protiv Đokovića. Obradović o tome kaže sljedeće:

"Uvijek su to isti likovi na turnirima koji prozivaju Novaka. Oni su tu namjerno stavljeni, a prije meča su se prilično napili piva da bi lakše odradili posao. Novak zna po svakom turniru sve te likove. Oni ih ponekad promijene, ali sve su to isti provokatori. Vrlo zanimljivo, rijetko isprovociraju Rafu, a nikada Rogera. Ali, Novaka redovito. Vidio sam ja te likove, znam ih, borimo se s tim godinama. Novak nema problema s tim.''


usput, trenutno stanje ankete na indexu:

Tko je najbolji tenisač u povijesti?

Novak Đoković 76%
Rafael Nadal 3%
Roger Federer 21%

44657 VOTES

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la nepoznat1 » 19 jul 2021, 13:33


Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la OldFashioned » 19 jul 2021, 14:13

ElTigre9 je napisao/la:
19 jul 2021, 13:33
3:52 - 4:09.

Zbog ovog ga ljudi sa ovih prostora toliko vole, naravno izuzev onih opterećenih sa krvnim zrncima koji ni sami sebe ponekad ne mogu smislit'.
Razlika između njega i možda nekih drugih uspješnih sportaša odavde je ta što iza ovakvih njegovih riječi stoje djela.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.