Novak Đoković

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2022, 11:58

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 11:55
Shategabri je napisao/la:
17 jan 2022, 11:53
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 11:48
Bravo Duci. Nemam pojma kako si igrao, ali videh ovu objavu.

slika
odličnog Fucovicsa izbacio 3-2
Djere izgubio
Kecmanović dobio
Milojević izgubio
Hvala na izvesti.
Ali, iskreno interesuje me/nas koliko i lanjski sneg.
Bez Novaka sklonjenog politickim putem - Fake Open
Pa i mene tako nekako interesuje, ali iz drugih razloga.
Da je ostao Nole, čekao bih eventualni duel njega i Rafe.
Ovako, nezanimljiv turnir.
Svakako sam rekao da ću prestati pratiti tenis kad se ova trojica oproste.
Toliko su digli ljestvicu da ovi koji dolaze ne mogu ništa više ponuditi niti će ih uspjeti nadmašiti.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2022, 12:01

Virtu4l je napisao/la:
17 jan 2022, 11:49
Shategabri je napisao/la:
17 jan 2022, 11:34
Hoće li ukinuti doping kontrole, zna li se šta?
Neće, ali će nastaviti da udaraju pljuske vama antivakserima.
Momak, tema nije o ''nama antivakserima''.
Čitaj malo, eto i mod upozorava, ti mutav pa mutav.
I nisam nikakav antivakser.
Piši malo o tenisu ako imaš šta.
O koroni imaš drugi podforum i drugu temu.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2022, 12:05

_dreamer_ je napisao/la:
17 jan 2022, 11:55
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 11:35
Nema sta Novak da "tera" sa Australijom.
Na Fake Open je bacena senka najvecim skandalom u istoriji teniskog sporta uz pokusaj ubistva Selesove.
S tim sto je ovo sa Novakom i vece, jer je muski tenis taj koji drzi popularnost sporta, zenski je odavno u kanalu. Popularnost koju je dosegao u doba Selesove, Grafove, Navratilove, Sabatinijeve, Sancez Vikario nece vise nikada imati. Malo su sestre Vilijams kada su se pojavile svojevremeno podigle popularnost, ali i to je odavno splasnulo.
Nadam se da Novak nikada vise nece otici u Melburn, pa neka i za 10, 20, 30, 40, 50 godina govore, pobedio je ovaj, ali da nije bilo onog sa Novakom... Ne treba im veca ljaga koju su sami na sebe bacili. A korona ce proci. Stari AO se nikada vise nece vratiti, lepo rece Vilander i jos mnogi novinari.
Ljudi se sprdaju sa gren-slemom nazivajuci ga - Fake Open. Nema dalje.
Zadnje, ali ne i poslednje - 9 titula im strci, gledace u taj rekord i narednih decenija.

Epidaurus

Znamo da ti nabijamo komplekse 15 godina u ovom sportu :D
Mi se bavimo najvecim teniserom svih vremena koji je nas sugradjanin, a ti mastas kada ce ti grad imati ABA-ligasa (mi na to ne obracamo paznju, stalno osvajamo) :rol:
Univerzumi su izmedju nas i tebe :mrgreen:
Ti i tebi slicni morate shvatiti da pravila postoje da se postuju. Novak je antivakser po definiciji jer izbjegava svaku preporuku vakcinacije koja se provodi vec godinu dana. Potpuno je nebitno da li se kao takav eksponira ili ne. On to jeste, jer da nije, primio bi vakcinu i rijesio pricu za 5 minuta.

Pravis ovdje od njega neku zrtvu, sve je ovo mogao izbjeci da se vakcinisao. Drzi covjek ocito do nekih principa? OK, njegova stvar. Ali neka shvati da njegovi principi nisu iznad pravila jedne drzave, te da ce javni i drzavni interes u pravilu biti veci od njegovog da igra na nekom turniru. Pravila mogu biti nepostena, pa cak i diskriminatorska (evo, tebi recimo ne smeta sto se u nekim zemljama zenama zabranjuje nosenje muslimanske marame na poslu, skoli itd. ali to je tako), ali ako je javni interes veci, on opravdava pravilo.

Nije opasno ni kroz crveno svjetlo proci u pola 4 ujutro kada nema zivog roba, ali je zabranjeno. Nema polemisanja sad jel bila prazna ulica ili ne. Ako je dakle neka drzava zauzela stav da nece nevakcinisane da pusta, to je njihovo pravo na osnovu teritorijalnog suvereniteta. Novak je sada shvatio da to mora prihvatiti. Jel to posteno? Nije, ako gledamo neku kosmicku pravdu. Ali kosmicka pravda i pravila drzave se ne poklapaju 1 kroz 1.

Svijet se krece u tom smijeru da hoce maksimalnu mogucu zastitu i ove ce mjere vjerovatno s vremenom biti vece. Oni koji - iz bilo kog razloga - nece da se vakcinisu ce imati sve vise i vise problema.
Antivakser koji donira bolnicama upravo u svrhe kovid pandemije?
Ima li neko i jednu Novakovu izjavu kojom kaže da se ne treba vakcinisati.
On sam za sebe kaže da je to njegova lična stvar i da neće da komentariše.

Ovo za žrtvu se slažem, pretjerivanje. No, srbijanska javnost je odavno operisana od realnosti. Tamo je svaki naslov bomba, nestvarno, i sve je neka zavjera.
Što je najžalosnije, naši portali to isto pokupili, pa i oni tako zvuče i pišu naslove koji imaju malo ili nimalo veze sa samim tekstom.
Novak nije nikakav mučenik!
Koševo Zapad

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 jan 2022, 12:09

Ja ne bih prestao.
Gledao sam ga i u doba Lendla, Bekera, Edberga, MekEnroa na zalasku, Vilandera... I tada je bio odlican. Pa je dosla era Samprasa, Agasija, spanskih sljakera.
Pratio sam intenzivno i druge srpske tenisere godinama, od pojave Tipsarevica, Pasanskog, Troickog, pa do ovih danas koji su u Novakovoj senci.
Ovo je prvi gren-slem u poslednjih 35 godina koji - ne pratim. Cirkus me ne zanima.

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1461
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la NerminFatic » 17 jan 2022, 12:10

Moze li neko izracunati broj vecih ATP turnira na koje Djoko moze igrati ove godine? Kako je krenulo, on ce zbog vakcine ispasti iz Top 100! :mrgreen:

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la alan_kardec » 17 jan 2022, 12:13

Shategabri je napisao/la:
17 jan 2022, 12:05
Antivakser koji donira bolnicama upravo u svrhe kovid pandemije?
Ima li neko i jednu Novakovu izjavu kojom kaže da se ne treba vakcinisati.
On sam za sebe kaže da je to njegova lična stvar i da neće da komentariše.
ili antivakser koji vakciniše svoju djecu
ili još bolje, antivakser koji je prošle godine na Belgrade Openu-u obezjbjedio sve vrste vakcina da se vakciniše ko god hoće. Igrači, gledaoci, mediji...
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la sljivo » 17 jan 2022, 12:16

Zdrava osoba odnosno osoba sposobna da primi vakcinu je antivakser čim to odbija. Vakcina nije samo za ličnu upotrebu i nije samo lična stvar, već je i za stvar kolektivnog zdravlja. Odbijanje vakcinacije bez opravdanih razloga jeste potez antivaksera, bez obzira kako to neko zvao. Ako odbijaš znači da imaš nešto protiv vakcine, da li iz razloga što tebi ne treba, što je opasna ili što nije učinkovita. Dodatnu težinu tome daje slučaj gdje je ta osoba planetarno popularna i koja je ideal milionima drugih. To je tako, bez obzira pod šta to neko htio zavesti.

Avatar
LutakSutko
Postovi: 644
Pridružen/a: 08 jun 2021, 09:59
Lokacija: NK Kokuzi iz Doline Dugova su dužni 7.000.000 KM
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la LutakSutko » 17 jan 2022, 12:36

ili ce se vakcinisati ili ce nazad u otadzbinu da glumi antivaxera

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la bombaysaphire » 17 jan 2022, 12:43

sljivo je napisao/la:
17 jan 2022, 12:16
Zdrava osoba odnosno osoba sposobna da primi vakcinu je antivakser čim to odbija. Vakcina nije samo za ličnu upotrebu i nije samo lična stvar, već je i za stvar kolektivnog zdravlja. Odbijanje vakcinacije bez opravdanih razloga jeste potez antivaksera, bez obzira kako to neko zvao. Ako odbijaš znači da imaš nešto protiv vakcine, da li iz razloga što tebi ne treba, što je opasna ili što nije učinkovita. Dodatnu težinu tome daje slučaj gdje je ta osoba planetarno popularna i koja je ideal milionima drugih. To je tako, bez obzira pod šta to neko htio zavesti.
Možda se boji nuspojava vakcine ? Prošle godine je puno bilo sportista koji su poslije vakcine imali srčani udar ili probleme sa srcem ... Pratim sport 25 godina, ne pamtim da je neki sportista imao moždani udar na terenu , srpski košarkaš Jelovac je umro prije 2 mjeseca od posljedice moždanog udara , imao je 32 godine ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la sljivo » 17 jan 2022, 12:47

bombaysaphire je napisao/la:
17 jan 2022, 12:43
Možda se boji nuspojava vakcine ?
= def. antivaksera.

Ne boji se korone? A vakcina je mrtva korona.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 jan 2022, 12:48

Te price o Novaku "antivakseru" piju samo decica, a koriste isfrustrirani anonimusi koji preko Novaka pokusavaju doci u zizu svetske medijske javnosti.
Evo ja nisam "antivakser", vakcinisan sam, i tesko mi je zaista progutati tu brljotinu kao validnu kao neko ko je sa ove "vakcinisane" strane.
Da je Novak sirio teorije, pozivao ljude da se ne vakcinisu, svaka sankcija bi imala smisla. Covek samo nije pristao da se ocituje po tom pitanju i to je iskoristeno u jedini cilj i svrhu - da se ukloni sa puta ka 10. AO i jos najmanje 5 slemova do kraja karijere (Srdjan preteruje sa 10, ali otac mu je).
Mislim kada bismo bili ovce, onda bismo verovali. Posto ovce nismo, moze se ova ukradena odbrana trofeja tumaciti samo ili ovcijom pamecu ili zlonamernoscu, kompleksom, totalitarnim svetonazorom.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Tiktaktoe » 17 jan 2022, 12:51

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 12:09
Ja ne bih prestao.
Gledao sam ga i u doba Lendla, Bekera, Edberga, MekEnroa na zalasku, Vilandera... I tada je bio odlican. Pa je dosla era Samprasa, Agasija, spanskih sljakera.
Pratio sam intenzivno i druge srpske tenisere godinama, od pojave Tipsarevica, Pasanskog, Troickog, pa do ovih danas koji su u Novakovoj senci.
Ovo je prvi gren-slem u poslednjih 35 godina koji - ne pratim. Cirkus me ne zanima.
Propade Ao sto ti ne gledaš :lol: :crazy: :bih:
Vrabac kriminalac

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la bombaysaphire » 17 jan 2022, 12:52

sljivo je napisao/la:
17 jan 2022, 12:47
bombaysaphire je napisao/la:
17 jan 2022, 12:43
Možda se boji nuspojava vakcine ?
= def. antivaksera.

Ne boji se korone? A vakcina je mrtva korona.
Pa kako onda razni sportisti nakon vakcine imaju zdravstvenih problema , većinom srčanih ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2022, 12:53

alan_kardec je napisao/la:
17 jan 2022, 12:13
Shategabri je napisao/la:
17 jan 2022, 12:05
Antivakser koji donira bolnicama upravo u svrhe kovid pandemije?
Ima li neko i jednu Novakovu izjavu kojom kaže da se ne treba vakcinisati.
On sam za sebe kaže da je to njegova lična stvar i da neće da komentariše.
ili antivakser koji vakciniše svoju djecu
ili još bolje, antivakser koji je prošle godine na Belgrade Openu-u obezjbjedio sve vrste vakcina da se vakciniše ko god hoće. Igrači, gledaoci, mediji...
Ma bezveze priča realno, čovjek ničim nije podržao antivaksere. Niti jednom rječju.
Koševo Zapad

Avatar
LutakSutko
Postovi: 644
Pridružen/a: 08 jun 2021, 09:59
Lokacija: NK Kokuzi iz Doline Dugova su dužni 7.000.000 KM
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la LutakSutko » 17 jan 2022, 12:54

EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 12:48
piju samo decica
:urnebes: :urnebes:

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7946
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la baboedindzeko09 » 17 jan 2022, 12:55

bombaysaphire je napisao/la:
17 jan 2022, 12:52
sljivo je napisao/la:
17 jan 2022, 12:47
bombaysaphire je napisao/la:
17 jan 2022, 12:43
Možda se boji nuspojava vakcine ?
= def. antivaksera.

Ne boji se korone? A vakcina je mrtva korona.
Pa kako onda razni sportisti nakon vakcine imaju zdravstvenih problema , većinom srčanih ?
problemi nisu zbog vakcine nego što je sport došao do takvog nenormalnog nivoa, nenormalnog tempa, nenormalnih uslova igranja, eto coulibaly što je u katru neki dan imao srčanih problema tj srčani udar uopšte nije vakcinisan, što niko recimo na NBA parketu ili u ligi nema trenutno problema s tim a komplet liga vakcinisana(90%)? problema sa srcem je uvijek bilo, a u budućnosti će ih još više biti ne zbog vakcine nego zbog svega što ide uz moderni sport, treniranje po 5x dnevno, krkanje kojekakvim suplementima, igranje u nenormalnim uslovima na +30 stepeni, u nenormalnom tempu (svaka 3 dana utakmica) jednostavno ljudski organizam to teško izdržava i kad tad budu problemi
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
LutakSutko
Postovi: 644
Pridružen/a: 08 jun 2021, 09:59
Lokacija: NK Kokuzi iz Doline Dugova su dužni 7.000.000 KM
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la LutakSutko » 17 jan 2022, 12:56

Tiktaktoe je napisao/la:
17 jan 2022, 12:51
Propade Ao sto ti ne gledaš :lol: :crazy: :bih:
Kenguri placu :urnebes:

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 17 jan 2022, 12:56

Tiktaktoe je napisao/la:
17 jan 2022, 12:51
EpateguiHuleteti je napisao/la:
17 jan 2022, 12:09
Ja ne bih prestao.
Gledao sam ga i u doba Lendla, Bekera, Edberga, MekEnroa na zalasku, Vilandera... I tada je bio odlican. Pa je dosla era Samprasa, Agasija, spanskih sljakera.
Pratio sam intenzivno i druge srpske tenisere godinama, od pojave Tipsarevica, Pasanskog, Troickog, pa do ovih danas koji su u Novakovoj senci.
Ovo je prvi gren-slem u poslednjih 35 godina koji - ne pratim. Cirkus me ne zanima.
Propade Ao sto ti ne gledaš :lol: :crazy: :bih:
Da sam samo ja, ni po jada :lol:
Gledaj finale Kukuskin - McDonalds i veruj da je pobednik "zasluzeno" uzeo Fake Open :rol:

I dzaba mlataras tom zastavom, nece nikada ugledati zavrsnicu nekog GS :D
Srpska se vijorila na 30+ finala i vijorice se ponovo :kafa:
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 17 jan 2022, 12:58, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la alan_kardec » 17 jan 2022, 12:56

sljivo je napisao/la:
17 jan 2022, 12:16
Zdrava osoba odnosno osoba sposobna da primi vakcinu je antivakser čim to odbija. Vakcina nije samo za ličnu upotrebu i nije samo lična stvar, već je i za stvar kolektivnog zdravlja. Odbijanje vakcinacije bez opravdanih razloga jeste potez antivaksera, bez obzira kako to neko zvao. Ako odbijaš znači da imaš nešto protiv vakcine, da li iz razloga što tebi ne treba, što je opasna ili što nije učinkovita. Dodatnu težinu tome daje slučaj gdje je ta osoba planetarno popularna i koja je ideal milionima drugih. To je tako, bez obzira pod šta to neko htio zavesti.
navodiš školsku definiciju koja važi za vakcine kojima se djeca i odrasli vakcinišu decenijama, vakcinama koje su rezultat dugogodišnjih istraživanja i vakcinama koje su nesumnjivo pomogle čovječanstvu da iskorijeni određene bolesti.

da se nakon vakcinisanja čovjek ne može opet zaraziti koronom, da ne može prenijeti koronu, da ne može umrijeti od korone, i da vakcinisana osoba ne može imati kamaru nuspojava koje se na najrazličitije načine kasnije manifestuju na njeno zdravlje, imala bi smisla priča o kolektivnom zdravlju u kontekstu covid vakcina. Ovako nema.

Sa druge strane, mi i ne znamo iz konkretno kojih razloga Novak nije vakcinisan. Možda postoji neki zdravstveni razlog pa i ne može da se vakciniše sve i da hoće. Da je antivakser, vjerovatno ni svoju djecu ne bi vakcinisao niti bi prošle godine dijelio vakcine na Belgrade openu.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Novak Đoković

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2022, 12:57

sljivo je napisao/la:
17 jan 2022, 12:16
Zdrava osoba odnosno osoba sposobna da primi vakcinu je antivakser čim to odbija. Vakcina nije samo za ličnu upotrebu i nije samo lična stvar, već je i za stvar kolektivnog zdravlja. Odbijanje vakcinacije bez opravdanih razloga jeste potez antivaksera, bez obzira kako to neko zvao. Ako odbijaš znači da imaš nešto protiv vakcine, da li iz razloga što tebi ne treba, što je opasna ili što nije učinkovita. Dodatnu težinu tome daje slučaj gdje je ta osoba planetarno popularna i koja je ideal milionima drugih. To je tako, bez obzira pod šta to neko htio zavesti.
Kakvog kolektivnog zdravlja? Omikron je dominantni soj koji je daleko slabiji od svih dosadašnjih.
Koji ima blage nuspojave.
Za omikron odnosno vakcinu koja bi se primala za isti se tek vrše istraživanja.
Treba primiti vakcinu koja je testirana za ranije sojeve da bi ispunio normu i dobio vizu za recimo Australiju.
Dakle, zbogom pameti!
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.