Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage



lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la lucky13 » 11 jul 2021, 20:17

stiputo je napisao/la:
26 nov 2019, 17:42

Hahahaha, kakva gomila gluposti u drugom dijelu posta, koga zanima niz turnira kao neki relevantan podatak, neki procenti pobjeda protiv top 10, broj poena, neke gluposti oko nizova i sl.
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Malo su se brojke kod Nadala promijenile u plus, ali nije to ni bitno, suština je ista...

IMA LI SAMO JEDAN OZBILJAN PARAMETAR U TENISU OSIM H2H ILI ZARADE 😂😂, DA JE DJOKA ISPRED NADALA I FEDERERA ISTOVREMENO ?!

Počevši od Slamova, Mastersa, ukupnog broja turnira, DC, Olimpijskih igara, end no.1, WTF, sedmice na br.1, bilo čega što se u tenisu boduje ili gleda kao ozbiljan parametar...
Apsolutno nigdje nije ispred!

ODGOVOR : NEMA !

Zato, ne stavljajte uopšte lika u istu rečenicu sa dva najveća igrača ikad!

Hvala i prijatno! :kafa:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Felixians4 » 26 sep 2021, 22:13

Ovo je zapravo najprigodnija postojeća tema pošto nije nitko otvorio topic "Laver cup". Vidim,ne komentira se ,a niti ima što. Svijet je u prva 3 izdanja bio izuzetno žilav,čak iznenađujuće konkurentan,a sada bez do lani najjačih(Nadal,Đoker,Fed,Thiem) 14:1. Najviše polemike se prije natjecanja dalo opet slučaju Zverev. Naime, preklani upravo na Laver Cupu , drama se odvijala u sobi s Alexanderom i njegovom djevojkom koja je sudeći po informacijama,pokušala samoubojstvo.

On je izjavio da nosi sjajne uspomene s prethodnog(a pošto se lani nije igralo,to je upravo preklanjsko izdanje) Laver Cupa i onda je naravno nastala hajka na društvene mreže službenih stranica turnira.

Federer je ponovno preuzeo pozornost samim dolaskom, a čitavo vrijeme neka sumorna atmosfera među akterima što i ne čudi s obzirom na odnose glavnih Europljana newgenera dok s druge strane bodrili su se i bili motivirani Svjetovci,no niti su u formi niti su im bili odgovarajući uvjeti s loptama i ovom čudnom podlogom.

Shapovalov je istaknuo da im je golem motiv poklič Zvereva da im je prvi osvojeni bod u petak za kraj prve večeri programa i jedini,no na kraju se tako ispostavilo,a upravo Denis može ponijeti titulu totalnog razočaranja nakon polufinala Wimbledona. I u tom samom polufinalu je igrao odlično,al ispustio gotovo sve šanse,nije se vratio "u život" kako treba.


Bjorn Borg,John Mcenroe možda bi trebali bit mijenjani za npr. Kuertena,Beckera,Samprasa,Lendla,a naravno da je iskritiziran sada i format natjecanja kao i pravo značenje istog,organizatori imaju posla.
Neka Laver živi

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Felixians4 » 17 jul 2022, 13:03

Kad se pojavio na prvoj velikoj pozornici na Touru 1998. godine u Roland Garrosu, Safin je bio potpuno atipičan tenisač. Visok 194 centimetara i pomalo štrkljav, Safin je protutnjao kvalifikacijama i u 1. kolu naletio na Andrea Agassija koji je pokušao nekako oživjeti svoju karijeru.

Iako mu je to bio prvi nastup na nekom Grand Slamu i iako je protiv sebe imao sve tribine, Safin je u pet setova pobijedio jednog od najvećih igrača te generacije. A o kakvoj se glavi radi dao je do znanja na press-konferenciji nakon meča. U 2. kolu čekao ga je branitelj naslova Gustavo Kuerten i jedan od najboljih zemljaša.

"Nisam ja spreman osvojiti ovaj turnir. Zasad sam presretan da sam uopće došao do drugoga kola i da imam priliku igrati protiv Kuertena. No, siguran sam da ga neću pobijediti", rekao je tinejdžer Safin.

Je li se na toj presici zajebavao ili pilio naopako, nikad nismo saznali, ali je Kuerten jako dobro naučio kako je to kad se Safinu igra. Iako je gubio 2:1 u setovima, nabrijani Safin okrenuo je meč i u zadnja dva seta prepustio jednom od najboljih zemljaša tek pet gemova.

Tek ga je Cedric Pioline, također u pet setova, zaustavio u 4. kolu, ali bilo je jasno da je Rus napravljen od nekog drukčijeg materijala, iako se već tad jako dobro vidio njegov temperament. Nakon što je poslao forhend u aut na meč-loptu, Safin je zakucao reket u zemlju i razbio ga. Bio je to tek jedan od 1055 koliko je ATP nabrojao da ih je Safin razbio u karijeri. Uz prosječnu kaznu od 300 dolara po razbijenom reketu, lako je izračunati koliko je samo za to platio kroz karijeru.

Eksplodirao 2000. godine
No, to je bio tek uvod za ono što je slijedilo. Sljedeće sezone je u Bostonu osvojio prvi naslov i onda stigao do finala Mastersa u Parizu koji je izgubio od Agassija. A onda je temperamentni Rus eksplodirao.

U 2000. godini osvojio je Barcelonu i Mallorcu pa onda i Masters u Torontu i prepun snage došao na US Open. Bio je postavljen za šestog nositelja kojemu se predviđao dobar turnir, ali ipak nije bio među favoritima za naslov. Favorit je bio samo jedan, Pete Sampras, koji je u New York stigao nakon rekordne sedme titule u Wimbledonu.


Safin se mučio u prvih nekoliko kola. Trebalo mu je 14 setova da prođe prva tri kola, a u trećem je u ludom meču dobio Sebastiena Grosjeana 7:6 u petom setu i to nakon nekoliko prekida zbog kiše. Safin sa sobom nije imao više opreme pa je od Jeffa Taranga posudio dva para čarapa, a hlačice i majicu od Nicolasa Kiefera kojemu se odužio tako što ga je sredio u četvrtfinalu.

U polufinalu je u tri seta riješio Todda Martina i izborio svoj prvi finale na nekom Grand Slamu i to protiv najvećeg - Petea Samprasa. Safin je igrao odličan turnir, ali se očekivalo da će finale biti poprilično jednostran. Sampras je bio ogroman favorit koji do finala nije izgubio nijedan set iako je dva tjedna prije u Montrealu izgubio baš od Safina.

I zaista, jednostrano je bilo, ali s potpuno neočekivanim ishodom. Pete Sampras, najveći tenisač u povijesti, nije imao apsolutno nikakve šanse protiv brutalnog Safina. U jednom od najimpresivnijih nastupa u finalima Grand Slamova općenito, Rus je s prvim igračem svijeta radio što je htio.


Sljedeće sezone Safin se uglavnom mučio i osvojio je tek dva turnira, ali se pritom počeo jako dobro zabavljati na Touru. Rus je bio sve češći gost glamuroznih zabava u skupim klubovima, vozio se u bijesnim autima i žene su ga jednostavno obožavale.

Uoči Australian Opena 2002. godine Safin je došao u kontakt s Darrenom Cahillom, poznatim engleskim trenerom. Cahill je razmišljao treba li pod svoje okrilje uzeti ludog ruskoga klinca i jako se iznenadio kad mu je njegova supruga Victoria oduševljeno rekla da mora raditi sa Safinom, što je Cahill prepričao u jednom intervjuu.

"Kad je čula da pregovaram s njim, poludjela je od sreće. Rekla mi je da je prezgodan, točno tim riječima, i da ona i njezine prijateljice idu na sve njegove mečeve. Rekla mi je da jednostavno moram raditi s njim. Pitao sam je zafrkava li me ili je ozbiljna i ona je rekla da je najozbiljnija", rekao je Cahill.

Nevjerojatan poraz na najčudnijem turniru ikad
Iako iza njega nije bila najbolja godina, Safin je u Melbourneu 2002. godine igrao briljantno. Legenda kaže da se istovremeno jako dobro zabavljao u Australiji, ali na terenu je unatoč burnim noćima bio fantastičan. Poderao je Dupuisa, Rochusa i Južnija u prva tri kola, a u četvrtom je s 3:1 opet pobijedio Samprasa.

Wayne Ferreira mu je predao u prvom setu u četvrtfinalu, a u polufinalu je okrenuo 1:2 protiv Tommyja Haasa nakon što je kiša zaustavila meč prije četvrtog seta i to tako što je izgubio samo dva gema u zadnja dva seta. Po pasjoj vrućini u Melbourneu Safin je bio nezaustavljiv i Thomas Johansson trebao je biti samo promatrač u finalu.

Bio je to vjerojatno najčudniji Australian Open u novijoj povijesti. Prva dva nositelja Lleyton Hewitt i Gustavo Kuerten senzacionalno su ispali u 1. kolu. Treći nositelj Agassi se povukao, četvrti i peti nositelji Kafeljnikov i Grosjean ispali su u 2. kolu i Johansson je do finala igrao s igračima izvan Top 20.

Šveđanin je bio sve suprotno od Safina, iako su imali dosta sličan stil igre, osim što je Johansson bio jedno 40 posto lošiji igrač. Šveđanin je bio potpuno nezanimljiv lik, bez previše karizme, a na finale je došao taksijem te ga skoro nisu pustili u kompleks jer ga nisu prepoznali. Safin je, s druge strane, plijenio pozornost gdje god se pojavio, a Victoria Cahill je bila među najvećim obožavateljima.

Na meč došao s tri atraktivne plavuše
"Stalno ga je nazivala i ispitivala ga je treba li mu što. Je li dobro, kako se osjeća, bila je nevjerojatna. Pomislio sam 'E, ovo će biti zanimljivo'", prepričao je Cahill koji se, kao i čitav svijet, (ne)ugodno iznenadio kad je vidio Safinov "player's box" na finalu protiv Johanssona. I dok je Šveđanin u loži imao trenera i članove uže obitelji i prijatelje, u Safinovoj su sjedile tri atraktivne plavuše.

"Rekao sam supruzi da ne želi valjda biti dio takve ekipe. Rekao sam joj da izgledaju kao tri prostitutke, a ona mi je odgovorila da će ona biti četvrta ako treba. Eto kakav je utjecaj imao na žene", rekao je Cahill.



Safinu je tog dana bio rođendan i titula u Melbourneu trebala je biti najveći poklon.

Krenulo je prema očekivanjima. Safin je relativno rutinski dobio prvi set 6:3, ali je Johansson onda počeo igrati puno bolje, a Rus lošije. Svijet je u čudu gledao kako Johansson dobiva tri seta zaredom i dolazi do jedne od najnevjerojatnijih titula u povijesti Open ere.

U čudu su bile i tri zgodne plavuše koje su očekivale još jedan tulum s Maratom, ali se nije dogodio. Safin je nakon meča rekao da nema pojma tko su te djevojke i da ga je prijatelj zamolio da im nabavi ulaznice.


Legenda kaže da je Safin rođendan proslavio u ponoć prije finala sa spomenutim djevojkama. Bančio je u jednom noćnom klubu, a to je jednom potvrdio i bivši austrijski tenisač poznat po noćnim provodima Daniel Koellerer.

"Ja sam bio vani s njim tu noć i vidio sam ga u kakvom je stanju bio. Bio je toliko pijan da sam uvjeren da je i na finale došao pijan, ali ljudi to nisu shvatili. On je u klubu slavio kao da je već osvojio turnir. Zbog njega sam i počeo piti. Računao sam da mu to očito pomaže kad je u top 10, a ja koji ne pijem sam 200. na svijetu", rekao je Austrijanac.

Agassi: Ne želiš njega u društvu svoje žene
Darrenu Cahillu se nakon turnira javio Andre Agassi koji je želio da on bude njegov trener. Cahill još nije odlučio koga će trenirati, a supruga Victoria jako je navijala za Safina. Kad je Agassi nazvao, ona se javila i dala telefon Darrenu te mu sugerirala da ne smije uzeti taj posao.

"Zaboravi to. Imamo visokog, seksi Rusa od metar i 95 koji ima 25 godina. Koliko Andre ima godina? 48? 49? Star je, ćelav je i hoda kao patak", rekla je supruga Cahillu što je ovaj prepričao u jednoj emisiji kao i drugi Agassijev poziv par minuta kasnije.

"Čuj, ne možeš Safina uzeti kao svojeg igrača. Taj mali je potpuno izvan kontrole i potpuno je nepredvidljiv. I, vjeruj mi, ne želiš ga oko svoje supruge, taj je magnet za žene", rekao je Agassi Cahillu koji je na kraju prihvatio posao pa je čitavim putem do San Francisca slušao kako supruga kuka zbog njegove odluke.

Do Australian Opena 2003. godine, na kojem je ozlijedio zglob, onaj koji će ga mučiti ostatak karijere, i morao odustati prije 3. kola, Safin je promijenio sedam trenera u dvije i pol godine. Ljudi nisu mogli funkcionirati s ludim Rusom koji je s puno više motiva tulumario nego što je trenirao. Pred kraj 2002. godine na turniru u rodnoj Moskvi uhvaćen je u noćnom klubu u sitnim satima.

"Ne vidim nikakav problem ako izađem u disko i popijem čašu piva dokle god se ne napijem i ne ostanem do šest ujutro", rekao je tad Safin iako oni koji su ga vidjeli tvrde da nije popio jedno pivo i da nije bio baš najtrezniji.

Imao je sve, ali se teško motivirao
No, Safin nije mario. Iako je jako dobro znao i svi su mu govorili da je ekstremno talentiran i da može godinama dominirati tenisom, Rus je tenis živio i proživljavao na svoj način. Ako mu se nije igralo, nije igrao, ako mu se nije treniralo, nije trenirao. Za njega je to bilo vrlo jednostavno.


Safin je većinu 2003. godine propustio zbog ozljede te upisao neke neugodne poraze poput 6:0, 6:1 od kvalifikanta Robbyja Gineprija u Indian Wellsu. No, došao je spreman na Australian Open 2004. godine. Ili mu se igralo, kako vam je draže.

Tad je svjetski tenis već drukčije izgledao, a Safin je i dalje bio živ iako je živio u smjeni generacija. Samprasa više nije bilo, Agassi je odlazio, a pojavili su se novi vladari poput Rogera Federera i Andyja Roddicka. Tenis se počeo mijenjati, samo je Safin ostajao isti. Kad mu se igralo - igrao je, a kad mu se nije igralo se zajebavao.

One Slam Wonder
U Melbourneu 2004. došao je tek kao 86. igrač svijeta, ali se dizao kako je turnir odmicao. U četvrtfinalu je u pet setova izbacio prvog nositelja Roddicka, u polufinalu četvrtog nositelja Andrea Agassija i izborio je finale s Federerom. Švicarac je bio prejak, sredio ga je u tri seta i skočio na prvo mjesto te nanio Safinu drugi uzastopni poraz u finalima Grand Slama.

Safin je tad već bio prozivan "One Slam Wonder" i, iako je napredovao 50 mjesta nakon tog finala, bio je otpisan kao budući vladar tenisa. Imao je 24 godine, dosta problema s ozljedama i disciplinom, ali i dalje je bio dovoljno opasan da negdje nekad može eksplodirati.

To se i dogodilo godinu dana kasnije na istome mjestu. Izvjesnom kvalifikantu Novaku Đokoviću dao je tri gema u prvome kolu, sredio sve do polufinala, a tamo ga je čekao stari znanac Roger Federer. U jednom od najboljih mečeva u modernom tenisu Safin je spasio meč-loptu u tie-breaku četvrtog seta, Federer čak šest u petom setu, da bi Safin s 9:7 prekinuo Švicarčev niz od 26 pobjeda.

Tko je gledao taj meč, nikad ga nije zaboravio. Zajedno su pogodili preko 150 winnera, odigrali su desetak epskih izmjena, ali u tom šakačkom obračunu dvojice najtalentiranijih igrača na Touru ovaj put je kao pobjednik izašao Safin.

Pritisak na Hewittu, pritisak na Safinu
U finalu ga je čekao Lleyton Hewitt i teško je reći tko je bio pod većim pritiskom od njih dvojice. Hewitt, domaći dečko, od kojega je čitava Australija očekivala da ode do kraja ili sad već vječni talent Safin koji je do tad ozbiljno podbacio. Hewitt je dobio prvi set 6:1 i to je bilo sve što je mogao napraviti. Safin je dobio sljedeća tri seta fenomenalnim tenisom i više nije bio "One Slam Wonder".


Pisalo se da je to povratak Safina, da možda još nije kasno da krene strelovitom uzlaznom putanjom, ali se to nije dogodilo. Taj Australian Open bio je zadnji turnir koji je Safin ikada u karijeri osvojio iako je tad izgledalo kao da će ih biti još.

"Za čime da žalim u životu? Putujem po svijetu, družim se s prekrasnim ženama i uživam. Novac ti omogućuje slobodu, da radiš što god poželiš. Mlad sam, zgodan sam i lijepo mi je. Nemam ženu, nemam obitelj i svaki dan večeram s prijateljima i zafrkavam se. Jednog dana ću se smiriti, ali za to moram naći pravu ženu. A to je vrlo teško", rekao je Safin i dodao:

"Naravno, bude dana kad bih želio biti netko drugi i kad bih samo želio, recimo, sjediti na nekoj pješčanoj plaži ispod palme i piti caipirinhu, a ne trčati po terenu u Washingtonu na 50 stupnjeva. Osobito kad nisam u najboljoj formi i kad nikoga ne mogu dobiti."

Trava je za krave, a ne za tenis
U godinama koje su dolazile, Safin sve do Wimbledona 2008. godine nije otišao dalje od 4. kola Grand Slama. Kad god bi proigrao, nešto u tijelu bi ga izdalo. Rebra, koljeno, zglob, bilo što. Psihički labilnom, kakav je uvijek bio, te ozljede dodatno su mu narušavale samopouzdanje. Mentalno nije bio na razini, a na terenu je često sam sebi bio najveći neprijatelj.

Svađao se sa sucima, urlao na sebe i čitav svijet, a rekete je lomio kao na traci. No, i takav, vjerojatno razočaran u samog sebe, Safin je punio stadione gdje god se pojavio jer uvijek je postojala mogućnost da će učiniti nešto čudesno. Wimbledon i travu nikad nije volio, a jedna od njegovih najpoznatijih izjava jest da je "trava za krave, a ne za tenis".

Na tom Wimbledonu 2008. bio je 40. igrač svijeta, ali je u njemu bilo još malo one iskre kojom je znao zapaliti tribine, a nerijetko i protivnike. Demolirao je tad 3. igrača svijeta Novaka Đokovića u 2. kolu, u 4. je u četiri seta dobio Wawrinku, a u četvrtfinalu Feliciana Lopeza. No, dalje nije mogao.

U polufinalu ga je čekao stari znanac Roger Federer koji ga je dobio u tri seta i onda u vjerojatno najboljem meču svih vremena u finalu u sumrak izgubio od Nadala 9:7 u petom setu.

Kao dijete je došao u teniski kamp u Valenciju i zaljubio se u tamošnji nogometni klub. Nikad nije skrivao da je navijač Valencije, a kad je 2008. tamo igrao protiv domaćeg igrača Juana Carlosa Ferrera, čitav stadion je navijao za Safina. On je bio njihov, lokalac, a Ferrero ipak navijač Real Madrida.

U to vrijeme na Touru je pri vrhu bila i njegova šest godina mlađa sestra Dinara. S njom je 2009. godine došao na Hopman Cup u Australiju i šokirao teniski svijet. Na teren je izašao s dvije šljive ispod oba oka, krvavim lijevom okom, posjekotinom na licu i zamotanom šakom. Svi su nagađali što se dogodilo Rusu, a onda je on sam riješio sve rasprave.

"Potukao sam se u Moskvi prije nekoliko dana. Pobijedio sam u tome meču, sve je OK. Preživjet ću, bio sam na krivome mjestu u krivo vrijeme", objasnio je Safin Australcima.


Dinara i Marat bili i ostali jedini brat i sestra koji su u nekom periodu u karijeri bili broj 1.

Rekao da je izgorio
"Da me koljeno nije ubijalo, mogao sam igrati još koju godinu, ali tko to zna. Umorio sam se od tenisa i svega onoga što je on nosio. Izgorio sam. Nisam više imao motivacije, počeo sam gubiti od anonimusa i sve skupa više nije imalo smisla. Uostalom, ako ne možeš pobjeđivati Nadala, Đokovića i Federera, koji je smisao igrati", rekao je kasnije Safin.

Kroz čitavu njegovu karijeru provlačila se priča što bi bilo kad bi bilo. Što bi bilo da je imao Nadalovu glavu, da je bio miran kao Đoković, da je...

"A što? Da sam imao glavu kao Nadal, odavno bih bio u penziji. Odustao bih i prije jer bi mi takav način života dosadio. Ne bih nikad želio živjeti kao Rafa, a on vjerojatno nikad ne bi želio živjeti kao ja. Ni za što ne bih promijenio svoj stil, čak ni da godinama budem broj 1. Želio sam biti normalna osoba i živjeti kako mi se živi. Ne bih uživao da sam samo mislio na tenis. Nažalost, moj mozak tako ne funkcionira. Nikad nije i nikad neće. To nisam ja", odgovorio je Safin.

U modernom tenisu su vjerojatno samo on i David Nalbandian, briljantni i također potpuno ludi Argentinac, imali titulu igrača koji su potratili rijetko viđeni talent. No, Safin za te priče nikad nije mario. Nije ga bilo briga što drugi misle o njemu, nije mu bilo teško plaćati kazne za svaki od 1055 razbijenih reketa... Jednostavno ga nije bilo briga.

Nakon što se izgrlio s Del Potrom u Bercyju u studenom 2009. godine u svojem zadnjemu meču, Safin je dobio prigodne poklone od organizatora i opet ukrao show iako je izgubio meč.

Federer je rekao sve
"Danas je dan kad sve svoje pobjede i poraze stavljam u jednu malu kutiju. Danas se zatvaraju jedna vrata, a valjda će se otvoriti neka druga. To je to, hvala vam", rekao je 29-godišnji Safin i otišao u tenisku povijest.


"Tenis je okrutan sport. Stalno moraš napredovati, stalno se opterećuješ bodovima, renkingom, odlascima na Masters, Grand Slamovima... Stres 24 sata dnevno. To sam najviše od svega mrzio u tenisu koji sam obožavao i kojemu sam bio posvećen puno više nego što se mislilo.

Nije bilo odmora za mozak, nisi se mogao smiriti, samo stres, stres. Nije to košarka i nogomet gdje se možeš malo i šlepati. Ovo je individualni sport u kojemu uvijek moraš biti na vrhuncu. Sad više nemam nikakav pritisak, nikakav raspored, ništa. Sad sam svoj čovjek, radim što želim. Sad sam slobodan", rekao je Safin na oproštaju.

Krenuo u politiku, a danas je samotnjak
Nakon što je otišao u tenisku mirovinu, očekivalo se da će Safin nastaviti s ludim tulumima i raskalašenim životom. No, legendarni Rus učinio je upravo suprotno. Nakon što je nekoliko godina odmarao, Safin je započeo političku karijeru u prosincu 2011. godine. Ušao je u Dumu kao zastupnik stranke Vladimira Putina.

"Bit ću najzgodniji frajer u parlamentu, ali samo zato što su svi ostali stariji od 60 godina", ispalio je Safin prije ulaska u parlament u kojem se uglavnom razočarao. Politikom se bavio do 2017. godine kad je shvatio da to nije za njega.

No, Safin se potom potpuno skrasio. Kako je rekao u nedavnom intervjuu, živi sam sa svojim mačkama (pravim, ne djevojkama) i nikoga ne pušta u kuću. Potpuno je promijenio način života koji je sad potpuno različit od onoga kako je živio kao tenisač.

"Mačke osjećaju kako se osjećaš i zato ih volim. Ne treba mi nitko drugi. Djevojku nisam imao jako dugo i uopće mi to ne treba. Odlično se osjećam sam, nisam okružen prijateljima, a ne treba mi ni seks. Sjajno se osjećam", rekao je Safin i dodao:

"Tenis nikad nisam volio i nikad ga nisam želio igrati. Nisam se dobro osjećao pod silnim pritiskom i uvijek sam više volio nogomet tako da mogu slobodno reći da je moja teniska karijera pravo čudo."




SAFIN,MARAT



Nepotpuno kopirano s indexa,link ne dozvoljava jer je označeno kao spam nažalost


Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Felixians4 » 15 nov 2023, 20:58



Kultno, evo dekada i pol će biti od ovog spektakla koje je potom Rafa ponovio 2 dana kasnije protiv Federera iako je Toni bio uvjeren da neće izdržati ni set na terenu s obzirom na umor i bolove.

Bila je to bome šmekerska generacija zavodnika i po stilu igre- Safin, Verdasco, Dimitrov, Monfils, Tsonga

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.