Div sa Šalate

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Odg: Div sa Šalate

Post Postao/la Cautinho » 05 feb 2014, 15:57

Čovjek za rekorde: Karlović je najviši, ima najbrže servise...

Ivo Karlović jučer je protiv Brandsa izjednačio rekord po broju asova u meču na dva dobivena seta. No nije to ništa novo za Ivu, koji drži rekorde u visini, brzini servisa... 05.02.2014 14:04

Servisi su me odredili kroz cijeli život. Tako da nisam iznenađen da sam dostigao još jedan rekord, komentirao je Ivo Karlović podatak da je u meču prvog kola Zagreb Indoorsa protiv Brandsa dostigao svjetski rekord po broju asova u jednom meču na dva dobivena seta.

As po as i Div ih je za dva sata igre skupio ukupno 44. Da je opalio još samo jedan, ne bi dijelio taj rekord s Markom Philippoussisem.

- Da sam bio tijekom meča na Twitteru, znao bih za taj podatak - našalio se Div.

Inače to mu je samo jedan u nizu rekorda koje je ostavio na Touru. Čini se da ih voli obarati upravo u Hrvatskoj. Tako je u Poreču 2009. protiv Češke ispalio 78 asova u meču na tri dobivena seta protiv Radeka Štepaneka, što je bio svjetski rekord do famoznog sudara Isnera i Mahuta u Wimbledonu. Dvije godine poslije u Zagrebu je na Davis Cupu opalio servis od 251 km/h (službeni svjetski rekord), a vlasnik je i najbržeg drugog servisa u povijesti tenisa (232 km/h).

- Moja visina itekako mi pomaže u svim tim asovima, nikome nije lako to vraćati. Ne bih bio u koži onima s druge strane - našalio se 35-godišnji Zagrepčanin.

Čim se aktivno uključio na Tour, a bilo je to 2003. kad je „skinuo“ Lleytona Hewitta u Wimbledonu, šokirao je visinom, pa je i službeno dobio etiketu najvišeg na Touru. Zanimljivo, niti u tom segmentu nije se zaustavio, pa tako i u četvrtom desetljeću života, što navodno nije neobično za izrazito visoke ljude, nastavlja obarati rekorde. Tako je, posljednja mjerenja potvrđuju, Div sa 208 narastao na 211 centimetara.

- Kad sam vidio da je Isner narastao na 208 cm, morao sam se i ja ekspresno izmjeriti. Pa eto imam i taj rekord – zaključio je Karlović. Svi rekordi Ive Karlovića 251 – najbrži prvi servis 232 – najbrži drugi servis 44 – asova u meču na dva dobivena seta 78 – asova u meču na tri dobivena seta (bivši svjetski rekord) 211 cm - visina
Keep walking.

AHa
Postovi: 31
Pridružen/a: 07 maj 2014, 00:34
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la AHa » 09 jun 2014, 03:41

:guz:

AHa
Postovi: 31
Pridružen/a: 07 maj 2014, 00:34
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la AHa » 12 jun 2014, 00:40

Ivo Bandito u drugo kolo Hallea piči drito :tokralju:

Avatar
Schneiderlin
Postovi: 667
Pridružen/a: 22 jan 2015, 21:09
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Schneiderlin » 22 feb 2015, 17:28

ajmo doktore po titulu večeras :geek: kao nagradu za sva sranja koja su ti se dogodila prošle godine sa zdravljem

Avatar
Schneiderlin
Postovi: 667
Pridružen/a: 22 jan 2015, 21:09
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Schneiderlin » 22 feb 2015, 22:25

bravo doktore :tokralju: ,rutinski išamarao klauna za titulu :geek:


Fantastični Karlović u 36. godini uzeo šesti naslov



slika


IVO KARLOVIĆ osvajač je ATP turnira u Delray Beachu. Div sa Šalate je u finalu svladao domaćeg predstavnika Donalda Younga sa 6:3, 6:3.

Karloviću je ovo bilo 13. finale i šesti naslov u karijeri, osvajao ih je na svim podlogama, a prije ovoga zadnji put je trofej osvojio u Bogoti 2013. godine. Prošle godine je u četiri navrata bio blizu naslova, ali je izgubio sva četiri izborena finala.

Inače, naslov u Delray Beachu prošle je sezone osvojio Marin Čilić.

Do pobjede je došao dominantnom izvedbom u zadnjem meču, čime je samo potvrdio sjajan tjedan tijekom kojeg nije izgubio servis na turniru.

Zagrepčanin je protiv Younga napravio break za 4:3 u prvom setu, a potom s još dva oduzeta servisa nanizao pet gemova u nizu za vodstvo od 3:0 u drugom setu, koje nije ispustio dokraja. Ivo je u meču imao 13 as-servisa i šest dvostrukih pogrešaka pri servisu, a spasio je svih šest lopti za obrat kod svoga servisa.

S ovim naslovom, šest dana prije 36. rođendana, Karlović će se probiti na 23. mjesto ATP ljestvice. Ujedno je najstariji pobjednik Delray Beacha, iz kojeg odlazi bogatiji za 84.250 USD i 250 ATP bodova.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.