Putovanja na turnire

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Odgovori
Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Putovanja na turnire

Post Postao/la Begonja » 23 mar 2011, 02:08

Htio sam otvoriti ovu temu, ako neko izrazi želju da ode na neki turnir da mu se pomogne. O mojim putovanjima ću pisati kad uhvatim vremena. Mislio sam večeras sastaviti pravo jeftinu varijantu za Wimbledon, ali me Magica ispeglao sa Goranom na drugoj temi.

Avatar
Papilon20
Postovi: 809
Pridružen/a: 25 dec 2008, 16:14
Lokacija: Sarajevo-Kosevsko Brdo
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Papilon20 » 23 mar 2011, 02:10

Slobodno ti sastavi ,da vidimo sta nudis :D

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Begonja » 23 mar 2011, 02:13

Papilon20 je napisao/la:Slobodno ti sastavi ,da vidimo sta nudis :D
Evo da završim jednu prezentaciju pa ću napisati za Wimbledon.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Begonja » 23 mar 2011, 03:25

Wimbledon
20.06.2011-03.07.2011

slika

Svi koji posjećuju ovaj turnir imaju želju da pogledaju finalne mečeve. I ja sam imao takvu želju, ali uzalud. Karte za posljednja 4 dana je moguće dobiti samo putem bubnja. Budući da ja imam rodbinu i par porodičnih prijatelja u Londonu preko njih sam se prijavio triput za ovo izvlačenje. Drugi put sam dobio, po mom mišljenju, najlošiju "nagradu" karte za ženska polufinala koje sam odbio iako sam te godine otišao na turnir. Razlog zašto sam odbio je taj što ne volim ženski tenis, i drugi mnogo važniji je taj da se pravi Wimbledon doživljava u prvoj sedmici. Vrijeme prijava za ovogodišnji bubanj je isteklo (ni ja se nisam prijavio), a za 2012 godinu je moguće slati prijave od 1.8.2011. Ako neko stvarno izrazi želju da učestvuje u izvlačenju, rado ću mu pomoći.

Mislim da ste većina sa Balkana, pa vam je najbolje ići avionom. Ja sam jednom neplanirano otišao linijom iz Sarajeva sa British Airwaysom. Cijena je bila ako se ne varam između 300 i 400KM i sletjeli smo na puno veći aerodrom, Gatwick. Drugi put sam bio puno pametniji i organizovaniji pa sam letio iz Zadra sa RyanAirom za otprilike 100KM sa koferom. Uglavnom caka u jeftinoj karti je u ranijoj rezervaciji karte. Bus od aerodroma do centra grada i mog hotela je koštao 30KM (povratna karta). Hotel je u samom centru, nekih 100 metara od najprometnije Victoria stanice. Cijena stvarno sitnica 80KM po osobi noćenje sa doručkom. U hotelu rade Pakistanci sa kojim sam se sprijateljio odmah, tako da je atmosfera bila na zavidnom nivou. Ima besplatni internet, tv, balkon. Na dan leta, Ivo Karlović je igrao finale Nottinghama protiv Verdasca, prenos je bio na HRT-u, a zbog kiše je meč odigran u školskoj dvorani. Ivo je slomio Fernanda, a mi smo sretni ušli u avion. I pošto smo kasno navečer došli hotel je bilo teško naći jer u jednoj ulici imate 1000 istih hotela, ali snašli smo se. Prvu noć smo zaglavili u okolnom pubu (pubovi zatvaraju oko 1) i samo smo produžili do teniskog kompleksa. Taxi je skup, sreća pa su nas uglavnom prijatelji vozili, pa smo ga izbjegavali. Dosta ljudi na Wimbledonu, neki Bosanci iz Krupe razvukli šatore i pjevaju Halida. Federer daleko naviše navijača imao, te godine je izgubio od Rafe u finalu, a prvi meč je igrao protiv Hrbatija. Moj idol je te sezone imao fantastičnu seriju na travi i sve je izgledalo kao da će to biti njegov Wimbledon. Poraz u 3 tie breaka u četvrtfinalu Quenssa od Nadala i osvajanje Nottinghama.
Rano ujutro kupujemo karte za okolne terene (svi tereni osim 4 najveća) koje koštaju otprilike 40KM, te šetamo od terena do terena, normalno sa najvećom pažnjom pratimo Diva protiv slabo poznatog Njemca Stadlera. Prvi set igra fantastično uz podršku sa tribina. Drugi set se Stadler doteturao do tiebreaka, spasivši 6-7 brejk lopti i dobija tie break i na kraju pobjeđuje 3:1 u setovima.

Iskren da budem tu je Wimbledon za mene završen i taj dan nisam pogledao nijedan meč više već sam sjeban bio na Henman hillu. Idući dan smo također kupili istu kartu i pogledali par fenomelnih mečeva, ali meč dana je bilo Beckerovo izbacivanje Davydenka.. Najbolje kod tih karti je interakcija sa igračima gdje teniser bukvalno hoda s tobom do terena. Taj dan sam prvi put vidio Dimitrova koji je i osvojio juniorski turnir te godine kako se slika sa Ljubičićem koji je ispao od Melzera taj dan. E iduća dva dana smo proveli na centralnom terenu, karte za ta dva dana su me koštala 250KM. Ali vrijedilo je. U srijedu je Roger izbacio Soderlinga u kvalitetnom, ali ne baš zanimljivom meču. Tad je Robin bio negdje oko 50. mjesta na listi. Roger maestralno izgledao.

[youtube][/youtube]

Idući dan je bio uzbudljiviji, Tipsarević je izbacio Roddicka, Troicki protiv Radeta prokockao 2:0, a ono što smo mi gledali bio je meč Rafe i Gulbisa. Osim Gulbisovog oca mi smo bili jedini koji su navijali za njega na tom meču. Imao ga je Gulbis u tom meču, ali Rafa je čudovište, Gulbis odigra strašan forhend i počne proslavljati poen, a u međuvremenu mu Rafa vraća lopticu na zaprepaštenje svih.

[youtube][/youtube]

O znamenitostima Londona i onome što treba obići ću pisati ako neko stvarno izrazi želju da ode.

100KM avio
30KM autobus do Victorie + 70KM autobus do Zadra
80KM*5= 400KM hotel u samom centru Londona
40KM*2 + 125KM*2 = 330KM
70KM metro
Ovo izađe 1000KM

Na ovo treba dodati hranu, piće i posjete svemu i svačemu u Londonu. Uglavnom sa 1500KM se može komotno otići, pogotovo što je od tada funta opala.

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la kad_kako » 23 mar 2011, 03:36

Za 1500KM, mogu sebi kupiti 32inch full HD TV, uzet i HD digitalnu satelitsku, i jos da mi ostane kusura. Onda se fino izvrnem ispred TVa, uzmem za ono para sto mi je ostalo svega i svacega od grickalica i uzivam. ;)
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2011, 07:55

kad_kako je napisao/la:Za 1500KM, mogu sebi kupiti 32inch full HD TV, uzet i HD digitalnu satelitsku, i jos da mi ostane kusura. Onda se fino izvrnem ispred TVa, uzmem za ono para sto mi je ostalo svega i svacega od grickalica i uzivam. ;)
Ne voliš sport dovoljno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Papilon20
Postovi: 809
Pridružen/a: 25 dec 2008, 16:14
Lokacija: Sarajevo-Kosevsko Brdo
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Papilon20 » 23 mar 2011, 12:09

Baš tako ,ko voli sport i ima dovoljno sredstava zasto nebi otisao i uzivao uzivo ? Sta bi tebi bilo draze gledati iz kuce Chicago ili uzivo u dvorani sa 15 000 ( koliko vec prima ) ?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2011, 12:23

Usput, da pohvalim odličan tekst.
Evribadi sej Željo
Željoooo

odsutraopetultra
Postovi: 250
Pridružen/a: 09 jan 2009, 12:00
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la odsutraopetultra » 23 mar 2011, 12:29

Virtu4l je napisao/la:Usput, da pohvalim odličan tekst.
Begonja svaka čast,zavidim ti.Meni je Wimbledon u planu za nekih par godina,sljedece godine imam u planu Roland Garros (ako uspijem godisnji izganjati) al to kontamo privatnim autom.Ove godine ce ekipica do Umaga potegnuti :mrgreen: Usput Ryanair je zakon,ja sam otisao u Dublin za manje od 100 km :D

A ovaj sto mu je bolje uzeti TV ocigledno nikad nije gledao tenis uživo.

edit:virtual slucajno sam te citirao :mrgreen:

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la kad_kako » 23 mar 2011, 18:07

Virtu4l je napisao/la:
kad_kako je napisao/la:Za 1500KM, mogu sebi kupiti 32inch full HD TV, uzet i HD digitalnu satelitsku, i jos da mi ostane kusura. Onda se fino izvrnem ispred TVa, uzmem za ono para sto mi je ostalo svega i svacega od grickalica i uzivam. ;)
Ne voliš sport dovoljno.
Ako ti tako kazes.

Ali, u ovo kokuzno vrijeme dati 1.500KM, za nesto tako, je cista...
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2011, 18:59

Pa nikad neće dati ko je kokuz, mada imam dosta raje koji štede dugo vremena da bi otišli na neku utakmicu. Kakvi HD Televizori i slično, ovo su doživljaji koji se pamte cijeli život.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la MaGiCa » 23 mar 2011, 22:55

"Moj idol je te sezone imao fantastičnu seriju na travi i sve je izgledalo kao da će to biti njegov Wimbledon. Poraz u 3 tie breaka u četvrtfinalu Quenssa od Nadala i osvajanje Nottinghama."

To objasnjava niz gluposti kojima nas obasipas. :lol:
Inace, slazem se da je skupo dati 700 evrica za gledanje tenisa, pa makar on bio wimbledonski.
Nije ovo razvijen svet, gde je tako nesto jednako nedeljnoj ustedjevini.
Ali pozdravljam odlaske onih koji imaju novce i ljubavi prema belom sportu.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Begonja » 24 mar 2011, 00:34

odsutraopetultra je napisao/la: Meni je Wimbledon u planu za nekih par godina,sljedece godine imam u planu Roland Garros (ako uspijem godisnji izganjati) al to kontamo privatnim autom.Ove godine ce ekipica do Umaga potegnuti :mrgreen:
Ja ne gotivim zemlju, pa se i ne vidim na RG-u, tako da kad budem išao sljedeće godne radije ću otići treći put na Wimbledon nego prvi na RG. A i London mi je ljepši od Pariza :)

Što se tiče Umaga, bio sam 2008. nakon Wimbledona i nisam oduševljen. Ljudi su mi previše nezainteresovani za tenis, ne samo publika, već i igrači. Ne može on dobro igrati u 16h na +35C, a 20 metara od njega se Ivan Ljubičić kupa sa ženicom. Opet me te godine Karlović razočarao, ždrijeb je bio od 28 igrača i on je odmah bio u osmini finala i igrao sa Maximom Gonazlezom u četvrtak i odigra baš loše. Tog dana se sjećam i kao jednog od većih padova na kladionici zahvaljujući njemu :) Ali eto nadam se da i ti biraš Umag zbog ljetovanja, pa spajaš ugodno s korisnim. Inače i igrači koji dolaze nisu nešto, bolja je ekipa u Beogradu.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Putovanja na turnire

Post Postao/la Begonja » 24 mar 2011, 01:37

Family Open Beograd
25.04.2011-01.05.2011

slika

Put u Beograd sam planirao čim sam saznao za Srđanovu kupovinu licencu od Amersforta. Odlučio sam putovati autobusom, iako ću idući put ići vozom. Išao bi ja i 2009. vozom, ali linija Sarajevo-Beograd nije bila u funkciji. Povratna cijena autobuske karte je 75KM, a polazak je zakazan u 06.00h. Normalno najveći razlog za odlazak je bio nastup Diva, a dodatni razlog za polazak u prijestonicu Srbije je i jedna stara ljubav, te par prijatelja koje znam iz fudbala.

[youtube][/youtube]

Sa prijateljima koji su me dočekali na autobuskoj stanici sam se prvo zaputio do Ade Ciganlije. Lijepo mjesto, ali me više uzbudio pogled na grad sa Kalemegdana. Turnir me nije zanimao do srijede jer je u ždrijebu bilo 28 igrača, što znači da je Ivo slobodan u prvom kolu. Dva mjeseca pred turnir sam sredio akreditaciju, tako da se nisam peglao oko karti (kojih za polufinala i finale nije ni bilo kad sam ja došao). Te godine je turnir bio najslabiji, prošlogodišnji je bio sa par zanimljivih igrača i ako se ne varam sa jako zanimljivim frendovskim finalom dva Amera. Ove godine bi turnir trebao biti najjači do sad sa Novakom, Viktorom, Jankom i Krajinovićem kao domaćim igračima, a od ostalih u Belom Gradu pojavit će se i Guillermo Garcia-Lopez, Montanes, Monaco, Fernando Nando Gonzo Gonzalez, Isner, Feliciano Lopez, Seppi i Devvarman. Ne bih se iznenadio ni da Doktor uleti.

Karte za večernji program (na ovakvim turnirima se isplati kupovati ulaznica samo za večernji program) košta 20KM. Takva je cijena sve do polufinala, tako da je najisplativiji dan za gledanje tenisa petak za 4 jaka četvrtfinalna meča za 40 KM. Polufinala su po 40KM, a finale 60KM. Za otprlike 250KM možete dobiti propusnicu za sve mečeve. Da se još malo vratim na 2009. i tok turnira. Ivo u osmini finala (pre)lako Dabula, a u četvrtfinalu još lakše Cipollu. Ono što nikad neću prežaliti je to što sam se u Sarajevo morao vratiti u subotu ujutro zbog obaveza prema klubu i što nisam navijao za Ivu protiv Kubota u polufinalu jer bi bilo zanimljivo vidjeti mene protiv par hiljada Srba u finalu.

U Beogradu se mora prošetati lijepo sređenim centrom grada, obavezno posjetiti splavove i kupiti neki suvenirčić. Beograd je dosta jeftiniji od Sarajeva, pa Vam neće trebati puno love.


75KM karta
20KM*2 + 40KM + 40KM + 60KM = 180KM karte za 5 dana turnira
40KM*5 = 200KM noćenje u hotelu sa doručkom
Za 500 KM sa hranom i pićem se može provesti 5 dana u Beogradu.


Lijep je grad taj Beograd

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.