Ana Ivanović - Jelena Janković

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la Monolog » 10 mar 2012, 12:33

Al' fakat se nijedna diskusija ne moze zavrsiti bez "da ste manje zavidni, shvatili biste neke stvari". :roll:
Cinjenica je da su Ana i Jelena bolje od svih bh. teniserki i to niko ne moze osporiti, a niti to iko pokusava uraditi. No, cinjenica je da je zenski tenis u banani i da su dugo na vrhu bile igracice koje nisu nikad uzele GS. Virtual je dao odlicne primjere (Jelena Jankovic, Dinara Safina i Caroline Wozniacki). Kakva je to lista i kako siromasan tenis se igrao kada su te teniserke bile u stanju biti broj 1. A otidjimo samo malo u proslost i pogledajmo igracice poput Clijsters, Henin, sestre Williams, Davenport, Seles, Graf, Evert, Goolagong, Navratilova, Court). Pogledajmo samo muski tenis. Da l' se tamo desilo da Murray bude broj 1 (podsjecanja radi, on jos nema GS)? Nije. Zato, mozemo reci da je Jelena iskoristila ponudjeno i uhvatila mjesto broj 1. To ko ne primjecuje nije zavidan, vec slijep pored ociju.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 12:36

pa ... jel ima neko drugo logicno objasnjenje za ovoliko omalovazavanje jednih od najboljih sportiskinja sa ovih prostora??

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la Virtu4l » 10 mar 2012, 12:40

No1e je napisao/la:pa ... jel ima neko drugo logicno objasnjenje za ovoliko omalovazavanje jednih od najboljih sportiskinja sa ovih prostora??
Kad bi pogledao malo dalje od nosa, vidio bi da na isti način 'omalovažavam' Safinu ili Wozniacki. Sve se svodi na jedno, solidne igračice, koje su zahvaljujući veoma lošoj konkurenciji došle na smiješno prvo mjesto WTA Toura.

Obzirom da si već počeo miješati bh i hr sportiste u ovu diskusiju i da polako ali sigurno vučeš na nacionalizam, za mene je ova diskusija završena.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
lupen
Postovi: 239
Pridružen/a: 29 mar 2011, 12:35
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la lupen » 10 mar 2012, 13:36

@No1e,ne omalovažava nju niko kao sportiskinju.Ja sam isto iz RS i logično navijam za sve srpske sportiste,ali smatram da stvari treba gledati realno.Jelena je svakako odlična sportiskinja i na tome joj kapa dole,ali veliki šampion nije.I za mene neće ni biti sve dok ne osvoji bar 1GS(znači nikad :mrgreen: ).Nedostataka u igri ima poprilično i nije realno da u budućnosti osvoji neki GS.Uvijek sam ju cijenio zbog sportskog načina života i zbog toga što je 99% njenih uspjeha plod treninga,za razliku od Ane koja ima veliki talenat i sve predispozicije da bude višestruki GS šampion,ali joj tenis očigledno nije prioritet.Apsolutno se slažem sa Monologom i Virtualom,to su igračice malo iznad prosjeka i definitivno nisu šampionke.Dobro,tu se malo ograđujem od Caroline,ona je mlada i za nju ima vremena a i mislim da će uspjeti pokupiti 2-3 GS-a.Realno 21god,a 18WTA titula ipak govore nešto.
RR#9

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 15:00

e svasta... biti najbolji na svjetu je sada prosjek...

prosjek je tamo neko 500 mjesto i nize na listi. dugogodisnji top10 ne moze nikako biti prosjek. a br je bilo tek 21 igracica na svijetu i tesko da je ijedna od njih prosjek. zavrsni br1 na kraju neke godine je bilo samo 10 teniserki do sada. to nikako nije prosjek. pa nije svaka druga teniserka koja je uzela reket u ruke bivala br1 da bi se to moglo nazvati prosjekom.

puno teze je biti br1 nego osvojiti gs. jeste da ima par igracica koje su bile br1 bez slema ali ima daleko vise onih kojima se zalomio slem a da nikada nisu bile ni blizu br1. u svakom slucaju daleko vise je onih koji su osvojili slem od broja 21 koliko ih je bilo br1. moze te prosrati 2 sedmice i da osvojis slem, ima ih koji su osvojili slem titulu a da osim tog puta nikada nisu igrali ni jedno sf na slemu (jeca ima 6 sf). da bi bio br1 moras barem godinu dana imati konstantno odlicne rezultate. (jeca je 2008 na slemu imala 2 sf i f kao i 4 titule od kojih 2 T1 (im i mskva) i 2. jake titule kategorija nize (peking i stutgart gdje je osvojila onaj crveni porse).

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la MaGiCa » 10 mar 2012, 15:26

Monolog je napisao/la:Al' fakat se nijedna diskusija ne moze zavrsiti bez "da ste manje zavidni, shvatili biste neke stvari". :roll:
Cinjenica je da su Ana i Jelena bolje od svih bh. teniserki i to niko ne moze osporiti, a niti to iko pokusava uraditi. No, cinjenica je da je zenski tenis u banani i da su dugo na vrhu bile igracice koje nisu nikad uzele GS. Virtual je dao odlicne primjere (Jelena Jankovic, Dinara Safina i Caroline Wozniacki). Kakva je to lista i kako siromasan tenis se igrao kada su te teniserke bile u stanju biti broj 1. A otidjimo samo malo u proslost i pogledajmo igracice poput Clijsters, Henin, sestre Williams, Davenport, Seles, Graf, Evert, Goolagong, Navratilova, Court). Pogledajmo samo muski tenis. Da l' se tamo desilo da Murray bude broj 1 (podsjecanja radi, on jos nema GS)? Nije. Zato, mozemo reci da je Jelena iskoristila ponudjeno i uhvatila mjesto broj 1. To ko ne primjecuje nije zavidan, vec slijep pored ociju.
+1
Zenski tenis je u teskom qrcu, a to je najblazi termin kog mogu da se setim, a da ima upotrebnu vrednost.

@No1e

Prelazis granicu dobrog ukusa. JJ je limitirana teniserka i treba postovati to sto je u karijeri uradila i diviti se tim rezultatima. Ona je overachiever u eri slabog zenskog tenisa.
Ana je, sa druge strane, underachiever, ali samo zato jer ima mozak velicine stono-teniske loptice. Kroz citavu karijeru nije uspela da izgradi plan B, da doda varijacije, a o njenoj psiholoskoj (ne)stabilnosti su ispisani tomovi knjiga.
J edini pravi sampioni sa ovih prostora su bili Monika i Novak, u svojim konkurencijama. Zasto? Jer su na talenat dodali rad, varijacije, mentalnu i fizicku snagu i gotovo nikada im se nisu desavale "crne rupe" da gube od anonimusa i dosta losijih od sebe. Stavise, siguran sam da ce Djokovic biti top10 u Open eri kad bude zavrsio karijeru, a da bi Monika bila najveca ikada da nije bilo Hamburga 1993e. JJ i AI su samo iskoristile losiju konkurenciju.

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 16:05

monika da joj nisu smjestili onaj atentat bi sigurno bila najbolja ikada. nole je vec vrlo blizu ako ne i vec u top10 ikada u open eri. i to stoji. da su daleko uspjesniji od ane i jece isto stoji. sve ostalo su naskrabane gluposti. pa i jedan ljubicic je napravio velke stvari i nije prosjecan teniser iako se ne moze porediti sa ovim dvjema. pa i majoli i dokicka. eto majoli ima slem ali je po meni daleko manji trag ostavila u tenisu od sve tri gore navedene br1 bez slema. i nije jedina u tome. da se razumijemo.... i ljuba i dokicka i iva su napravili jako puno u tenisu. dokicka je mogla i vise da nije imala privatnih problema. ali sve su to vrhunski igraci i nije lijepo omalovazavati te svjetske uspjehe. stoga ne pricaj o losem ukusu. ja sam samo procitao temu od pocetka (novi sam ovdje i nisam vidio temu prije) i zgrozio se kakvih komentara ima na racun tako velikih sportiskinja. a znam da ne bi bilo da su recimo u pitanju alma i almira. isto tako je neki strucnjak naveo da jeca moze dobiti seke samo kada su bolesne a jeca ima pozitivan skor sa njima. i kada ja to navedem kao dokaz pogresnog razmisljanja onda mi se nabada kako pisem h2h koji nema veze sa stvarnom kvalitetom. a kako drugacije objasniti da seke i ne deru jecu gdje stignu i kad hoce ako ne direktnim h2h. prosetajte po temi pa vidite sta je sve pisano.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la Virtu4l » 10 mar 2012, 16:24

No1e je napisao/la:a znam da ne bi bilo da su recimo u pitanju alma i almira.
Meni samo nije jasno šta ti radiš na ovom forumu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 17:46

diskutujem...

reagujem na komentare tipa da su seke razbijale anu i jecu gdje su stigle i da su ove nikakve teniserke koje su srecno iskoristile rupe kada niko nije igrao tenis na wta. zato sam naveo i h2h sa sekama i liste iz 2007 i 2008 kada su ana i jeca bile najjace da se vidi kakva je konkurencija bila.

isto tako primjecujem da se recimo Dzeko velica samo tako. odlican fudbaler nema zbora... ali ne bi bilo zgoreg da se istim arsinom mjere i sportisti iz drugih krajeva. ipak je ono sto su postigle ana i jeca ogroman uspjeh i kao takav se treba i cijeniti. pa makar vise nikada nista ne napravile (za anu mislim da ima jos vremena a za jecu i ja sumnjam).

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 17:49

usput sarajlija sam rodom (zivio tamo do rata) a sad (i od pocetka rata) sam daleko od svega... ali sport pratim oduvjek.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la Virtu4l » 10 mar 2012, 18:02

No1e je napisao/la: isto tako primjecujem da se recimo Dzeko velica samo tako. odlican fudbaler nema zbora... ali ne bi bilo zgoreg da se istim arsinom mjere i sportisti iz drugih krajeva. ipak je ono sto su postigle ana i jeca ogroman uspjeh i kao takav se treba i cijeniti. pa makar vise nikada nista ne napravile (za anu mislim da ima jos vremena a za jecu i ja sumnjam).
U tom' zecu leži grm :mrgreen:

Džeko je naš i on nema nikakve veze sa sportistima iz regiona, za njega 'kuca srce'. Ana, Jeca, Novak su za mene isto ono što su i Federer, Nadal ili 'tamo neki' C. Ronaldo ili Kobe Bryant. Nemam razloga da ih mrzim, a još manje da ih volim.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la No1e » 10 mar 2012, 19:44

vidis da je sve objasnjeno. znaci da sam imao potpuno pravo sa onim da su ana i jeca ustvali alma i almira da bi bile najvece i najbolje ikad. malo objektivnosti bez obzira na ime i prezime ne bi skodilo.

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la samoradnik » 18 jan 2013, 01:26

Valja još sat budan ostati.... Kakve su prognoze čija će majka vunu presti? :)

Moje mišljenje je da je Ana veliki favorit,jednostavno Jelena ima kompleks od iste.

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la VolimLiverpool » 18 jan 2013, 01:39

Jelena će je ubit paralelama. :mrgreen:
You'll never walk alone.

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: Ana Ivanović - Jelena Janković

Post Postao/la samoradnik » 18 jan 2013, 11:50

Ana nastavila zadavati domaće Jeleni. Jednostavno ova je glavom ne može dobiti,tu je glavna stvar. Što se Ane tiče,slijedi joj Agnješka,neće biti nimalo lako proći 4og nosioca.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.