ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la adnan24 » 13 avg 2009, 23:31

Virtu4l je napisao/la:Mislim da je naučio lekciju, znači kad uzme brejk, nema bespotrebnog trčanja na 40:00 i slično. U slučaju da nastavi po starom, trka za svakom loptom, 'uništavanje' protivnika, teško da će još dugo izdržati.

Maloprije sam gledao triler između Roddicka i Verdasca, odličan meč, jedan od boljih ove godine. Murray je uništio komarca.


Dobi Nadal rutinski 6-3 6-2...imao je par odlicnih poena a za nesto vise jednostavno nije bilo potrebe...sutra slijedi pravi ispit protiv DelPotra...

Sto se tice meca Roddick-Verdasco upravu si da je bio odlican mec ali jos jednom je Roddick pokazao da nema petlju na onih 6-5 kada je servirao za mec...

tax
Postovi: 1524
Pridružen/a: 12 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la tax » 14 avg 2009, 23:20

kakva losa igra federera majko mila :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Moja domovina Republika Bosna i Hercegovina
marsej mali tim
uprava me mrzi ali sam jaci i od njih

Avatar
Madafaka
Postovi: 3291
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Madafaka » 14 avg 2009, 23:27

Kako je glup fedex... od 5:1 on ne zna zavrsiti mec i na kraju izgubi, **** jedno.

Avatar
23 KING JAMES
Postovi: 531
Pridružen/a: 23 jul 2009, 14:57
Lokacija: daleko ispred svih
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la 23 KING JAMES » 14 avg 2009, 23:28

koji je to racku bio sa federerom kolko je igro
Iker
Pepe Albiol
Ramos Arbeloa
Lass Xabi
CR9 Kaka Marcelo
Higuain
Evropski prvaci za sezonu 2oo9/2o1o

Avatar
Papilon20
Postovi: 809
Pridružen/a: 25 dec 2008, 16:14
Lokacija: Sarajevo-Kosevsko Brdo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Papilon20 » 15 avg 2009, 00:11

Izgubio od Tsonge 6-7 6-1 6-7 ,neshvatljivo kako je uspio da izgubi dobijen mec ali eto ,svaka cast Tsongi ,gino je na terenu ,sad nek Rafa ovo osvoji mada ce mu biti veoma tesko

tax
Postovi: 1524
Pridružen/a: 12 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la tax » 15 avg 2009, 10:02

izgubi i rafa
Moja domovina Republika Bosna i Hercegovina
marsej mali tim
uprava me mrzi ali sam jaci i od njih

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la adnan24 » 15 avg 2009, 13:19

Nadal ocekivano izgubio...sa ovakvim DelPotrom imao bi problema i u najboljoj formi a tek sada kada je daleko od najbolje forme...Federer me bas iznenadio-ne znam da li je u karijeri izgubio kada je bio u slicnoj situaciji...

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la obannon » 15 avg 2009, 23:35

Marej prestiže Nadala na ATP listi

J.-W. Tsonga.. 4.. 6
A. Murray...... 6.. 7
- " $...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Virtu4l » 16 avg 2009, 12:13

Murray polako ali sigurno grabi prema prvom mjestu ATP liste.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Mister No
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 jun 2008, 13:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mister No » 17 avg 2009, 09:21

Murray zasluženo osvojio naslov u Montrealu.

Iako bi situacija možda bila i drugačija da je Del Potro ( koji je odigrao odlično cijeli turnir iako igra drugi turnir u nizu ) bio odmorniji i da nije bilo problema sa bedrom, Murray je zasluženo osvojio naslov i ujedno oduzimanjem bodova sa prošlogodišnje olimpijade Nadalu zasjeo na drugo mjesto na ATP-u.

Poredak od 17.08.2009.

1 Federer, Roger (SUI) 11,040
2 Murray, Andy (GBR) 9,250
3 Nadal, Rafael (ESP) 8,665
4 Djokovic, Novak (SRB) 7,150
5 Roddick, Andy (USA) 5,800
6 Del Potro, Juan Martin (ARG)
7 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
8 Davydenko, Nikolay (RUS) 3,655
9 Simon, Gilles (FRA) 3,320
10 Verdasco, Fernando (ESP) 3,185

Izvršen je i žrijeb za Cincinnati Masters .

Federer i Murray su u istoj polovici žrijeba( kada je izvršeno žrijebanje Nadal je bio 2 na ATP-u ).

Kod Federera je mogući protivnik u četvrfinalu Roddick dok Murraya vjerovatno u četvrfinalu čekaju Verdasco ili Del Potro ( ako bude mogao igrati ovaj turnir na pravom nivou ).

S druge strane su Nadal i Đoković .

Nadal bi prolaskom u četvrtfinale čekao vjerovatno Tsongu no kad je Tsonga u pitanju sve je moguće pa da i ispadne u drugom kolu od boljeg iz duela Guccione-Kohlschreiber.

Mister No
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 jun 2008, 13:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mister No » 17 avg 2009, 09:31

Murray: Gledao sam iscrpljenog Del Potra

Britanski tenisač Andy Murray je pobjedom 6-7(4), 7-6(3), 6-1 protiv Juana Martina del Potra na ATP turniru u Montrealu osvojio četvrti turnir Masters serije u karijeri.

Još je ranije tijekom tog turnira osigurao uspinjanje na drugo mjesto ATP ljestvice. Osvojio je 13 ATP turnir u karijeri, te već peti ove sezone.

Treba reći da je tijekom drugog, a pogotovo trećeg seta, preko puta sebe imao posve iscrpljenog Argentinca kojem je taj finale bio devet meč u posljednjih 13 dana. Podsjetimo, prije Montreala je Del Potro boravio u Washingtonu gdje je u finalu pobijedio Andyja Roddicka.

"Znao sam i prije početka finala da će fizička spremnost odlučiti pobjednika, a ja sam definitivno bio spremniji za meč. Nisam samo smio lako izgubiti meč. U svakom drugom scenariju sam, mislim, bio u prednosti", rekao je Murray i nastavio:

"Del Potro je osvajao mnogo kratkih poena tijekom prvog i drugog seta, zahvaljujući sjajnom servisu. No, još u drugom setu sam vidio da se stvari mijenjaju. Igrao je sve teže, bio je iscrpljen i znao sam da moram držati još malo vremena meč živim, nakon čega ću sigurno proslaviti pobjedu", zaključio je Murray.

Avatar
valderrama
Postovi: 17
Pridružen/a: 08 jul 2009, 11:53
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la valderrama » 17 avg 2009, 15:47

mislim da ako Murray nastavi igrati ovim tempom na ovoj americkoj turneji nece nikad biti blizi osvajanju US Opena...prosle godine to mu je bilo prvo Grand Slam finale i malo ga se dojmila atmosfera...ove godine mislim da je on najozbiljniji kandidat za osvajanje US Opena...

Del Potro bi mogao dogurati daleko ali ako bude u dijelu zdrijeba sa Federerom i ako se kojim slucajem sastanu nece moci dalje iz prostog razloga sto ima kompleks od njega...nisam siguran da li na Wimbledonu ili RG je dva puta vodio u setovima i izgubio mec a prije toga nikad nije uzeo ni set iako realno bi mogao nauditi Federeru...ima taj kvalitet...

Nadal jos nije onaj pravi i igra sa dosta rezerve...tako to uvijek biva kad se igrac vrati poslije povrede...ostaje strah od obnavljanja povrede...ali mislim da ce se s vremenom biti onaj stari...mozda vec sad u Cinncinati-u...a skoro pa sigurno na US Openu...

jedino djokovic me cudi...prije 2 godine je igrao strasno u naletu strasnom a onda pad...jeli to nedostatak mentaliteta pobjednika ili nesto drugo ne znam...plus jos promjena reketa...ko da je rekreativac neki....

mislim da koliko god Federer govorio da rodjenje blizanki nije uticalo na njega istina je drukcija...ja se ne sjecam kad je on ima 5-1 i izgubio ali fkt se ne sjecam...ako bude dovoljno fokusiran on je drugi favorit za osvajanje US Opena...
...hardstyle music hardstyle life...

Mister No
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 jun 2008, 13:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mister No » 18 avg 2009, 12:32

@valderrama

Slažem se za analizu stanja favorita pred nastupajući US Open s tim da bih još uvrstio Roddicka koji igra svoj najbolji tenis otkako ga pratim.

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la el-fighter » 18 avg 2009, 13:10

Bit će zanimljivo na US Openu. Murray je u naletu, Federer nekoncentrisan rođenjem kćerki, Nadal se vraća nakon povrede, Nole nije dugo igrao svoj najbolji tenis, Del Potro sve bolji i bolji, Rodick igra najbolji tenis u karijeri...

Netreba tu isključiti ni Soderlinga, Tsongu i još par tenisera koji će se boriti sa favoritima.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Raul_64 » 18 avg 2009, 13:23

.
Zadnja izmjena: Raul_64, dana/u 31 jul 2018, 23:05, ukupno mijenjano 1 put.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Genghis » 18 avg 2009, 13:25

Dobar je Murray , ali Federer je prvi favorit po meni, tu nema dilema...
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Avatar
valderrama
Postovi: 17
Pridružen/a: 08 jul 2009, 11:53
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la valderrama » 18 avg 2009, 17:42

Federer bi i bio prvi favorit u nekim drugim okolnostima ali meni je djelovao malo odsutno u Montrealu...mozda se to promijeni do US Opena...Murray je od svih igraca u najvecem naletu, na Wimbledonu je presudio pritisak britanskih medija koji je nesnosan za sve sportove, tenis pogotovo...otisao bi on tu mozda i do kraja da je bilo drugacije...on poslije Nadala najbolje zna kako igrati protiv Federera...
gore sam slucajno previdio Roddicka...to je njegov turnir i dogurat ce daleko to je sigurno...da li do kraja i nisam bas uvjeren jer, iako igra tenis zivota (njegov sadasnji backhand i iz vremena dok je bio prvi igrac svijeta su kao od dva razlicita igraca) mislim da nece otici do kraja...ali ko zna, mozda grijesim :)
sve u svemu, ljubitelji tenisa su dosli na svoje: poslije susnog perioda opet se ima sta gledati na tv :D
...hardstyle music hardstyle life...

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Genghis » 18 avg 2009, 17:54

valderrama je napisao/la:Federer bi i bio prvi favorit u nekim drugim okolnostima ali meni je djelovao malo odsutno u Montrealu...mozda se to promijeni do US Opena...Murray je od svih igraca u najvecem naletu, na Wimbledonu je presudio pritisak britanskih medija koji je nesnosan za sve sportove, tenis pogotovo...otisao bi on tu mozda i do kraja da je bilo drugacije...on poslije Nadala najbolje zna kako igrati protiv Federera...
gore sam slucajno previdio Roddicka...to je njegov turnir i dogurat ce daleko to je sigurno...da li do kraja i nisam bas uvjeren jer, iako igra tenis zivota (njegov sadasnji backhand i iz vremena dok je bio prvi igrac svijeta su kao od dva razlicita igraca) mislim da nece otici do kraja...ali ko zna, mozda grijesim :)
sve u svemu, ljubitelji tenisa su dosli na svoje: poslije susnog perioda opet se ima sta gledati na tv :D
Bit ce neizvjesno, ali mislim da bi Fedex trebao to dobiti. Slazem se za pritisak britanskih medija na Murraya, ali i Murray je sam sebi stvorio pritisak za US Open jer stalno naglasava da mu je najveca zelja osvojiti upravo taj, a malo je iskompleksiran od silnih ispadanja u prilicno "gustim" mecevima. Svejedno, nijanse ce odlucivati, sto se tice Nadala, ne znam da li ce biti onaj stari, ako da , onda postoji mogucnost da osvoji isti, ili makar neka daleko dogura zbog bodova. Roddick naravno bi trebao takodje daleko dogurati. Del Potro - ima potencijal, ali mislim da je odigrao previse teskih meceva u zadnjih nekoliko sedmica, tako da je sada uzeo pauzu na Cincinnatiju, nesto poput Nadala nakon one serije pobjeda/teskih meceva u Arpilu-Maju nakon koje je uslijedio ocigledan pad, sto zbog povrede, tako i zbog umora. Sve u svemu, jedva cekam :mrgreen:
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Avatar
valderrama
Postovi: 17
Pridružen/a: 08 jul 2009, 11:53
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la valderrama » 18 avg 2009, 18:05

iako sam fan Federera (pratim ga od Wimbledona kad je pobijedio Samprasa) najvise mi se svidja kod Murraya sto ima dozu drskosti koja je potrebna svakom sampionu...nije da je on arogantan, ali ima veliko samopouzdanje....po meni, borba za naslov je izmedju njih dvojice...
po meni je najbolje opisao trenutno stanje Nadala onaj komentator SportKluba (taj komentar je neko spomenuo nekoliko stranica ranije):"Nadal sada ispasta svoje prijasnje uspjehe"...jedino je pitanje po meni moze li on prebroditi strah od obnove povrede...ako da, opet moze biti masina kao i prije...ako ne...zna se sta mu slijedi...
Del Potro je i prosle godine poludio na ovoj americkoj turneji...bice sigurno konkurentniji na US Openu nego na proslim Grand Slamovima...
...hardstyle music hardstyle life...

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Raul_64 » 21 avg 2009, 02:55

Evo na mastersu Cincinati odigrani su mečevi 16 finala;
Đokovič se mučio malo sa vjetrom al Đole nije imao previše problema baš kao ni Murray
branilac naslova koji je razmontirao Stepaneka;
Federer je danas igrao zato što je morao a ne zato što je htjeo,neznam jel zbog blizanki al nije bio u meču i sreča da je prekoputa bio jedan od Federovih kompleksaša Ferer(0-9)omjer sa Federerom i kad god se je našao u prednosti ruka je zadrhtjela;
U ovim trenutcima Nadal igra meč protiv Matjua(kako se piše neznam)i suvereno vodi i privodi meč kraju;
Očekuje nas luda završnica jer četvorka je još na turniru. 8-)
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.