ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 09 jan 2018, 23:56

bodi123 je napisao/la:
alex1991 je napisao/la:Nokovic ipak igra protiv Thiema egzibiciju, a ne kako je bilo najavljeno protiv Hewitta.
Ovo ti je druga egzibicija što igra protiv Thiema večeras. Protiv Hewitta igra TB tens ujutro oko 10 sati čini mi se, a prije toga će odigrat ovaj meč sa Domijem.
Bit ce zanimljivo vidjeti ga na terenu protiv Thiema, koliko god to bio egzibicioni mec posluzit ce Novaku da procjeni na kakvom je fizickom i igrackom nivou nakon pauze. Iskreno koliko god Novak bio to sto jeste, nakon svega sto se desavala u drugoj polovici prosle sezone, sumnjam da nesto ozbiljnije moze napraviti na AO ako uopste i zaigra.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 10 jan 2018, 00:13

alex1991 je napisao/la: Bit ce zanimljivo vidjeti ga na terenu protiv Thiema, koliko god to bio egzibicioni mec posluzit ce Novaku da procjeni na kakvom je fizickom i igrackom nivou nakon pauze. Iskreno koliko god Novak bio to sto jeste, nakon svega sto se desavala u drugoj polovici prosle sezone, sumnjam da nesto ozbiljnije moze napraviti na AO ako uopste i zaigra.
Novak još uvijek trenira sa zavojem na desnom laktu. Njegovi navijači se nadaju da je povreda lakta prošlost i da je ovo samo predostrožnosti radi, iako sam prilično siguran da on i dalje nije sanirao prvobitnu povredu (razlog zbog kojeg je propustio Dohu) i da će se bolovi vratiti čim se malo napora nakupi u kontinuitetu. U svakom slučaju, večeras će bit zanimljivo pogledati ga iz više razloga. Pitanje je u kakvom je stanju fizički, da li je fit, da li je odnosno koliko je izgubio na brzini, da li je dodao šta novo svojoj igri... sve u svemu mnogo je pitanja na koje niko ne zna odgovor.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 10 jan 2018, 00:41

Mislim da je za Novaka u ovom trenutku najbitnije da odigra par takmicarskih meceva, koji ce mu posluziti kao uvodni za neke sledece turnire, sumnjam da trenutno gaji prevelike ambicije sto se tice titula, treba dodati jos kao otezavajucu okolnost sto vise nije visoko plasiran na Atp listi pa samim time put ce biti dosta tezi. Ne vjerujem da se nesto pretjerano mijenjalo sto se tice njegovog gameplana ipak mu je vjerovatno prije svega na prvom mjestu u proteklom periodu bila rehabilitacija.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 10 jan 2018, 05:39

Djoković poprilično solidan za nekoga ko nije igrao tenis pola godine. S druge strane, Thiem nije mjerilo za neku ozbiljniju analizu jer je odigrao rekreativan meč bez ikakvih ambicija pa ćemo morati pričekati prve zvanične mečeve za dublje analize, ali ono što se na prvu može zaključiti je sljedeće:

- Novak je sretan, zadovoljan i željan tenisa. Nije skidao osmjeh sa lica sat vremena. To daje odgovor da je njegovo psihičko stanje u normali, odnosno vjera u sebe i povratak je prisutna, što je jedna od najbitnijih stvari. Što se tiče lakta, i dalje je upitno da li je on zapravo izliječen ili samo zaliječen, te će uslijed novih napora opet se aktivirati i izazvati bolove. Forhend je udarao prilično bojažljivo i zgrčeno većinu meča, dok je ipak bekend bio nešto čistiji i sigurniji.
Novina je sleeve koji je nosio poput Kyrgiosa na cijeloj desnoj ruci.

- Obzirom na višemjesečnu pauzu, moglo se pretpostaviti da će izgubiti na brzini, eksplozivnosti i tajmingu, što se i desilo. Djelovao je traljavo i usporeno svaki puta kada je Dominik ubrzao svoje forhende, natjerao ga da ganja lopticu i poslao u defanzivu koju je Novak konstantno izbjegavao. To nagovještava da ćemo teško dobiti vrhunsku igru i naznake starog Novaka u prvih par mečeva, možda i turnira odnosno sedmica u novoj godini, kao i to da ne treba očekivati neki fascinantan rezultat na prvom GS sezone. Trebat će tenisa da se pronadje pravi tajming i udje u udarac.

- Sada ono što sam i pretpostavio, a to su noviteti u samoj tehnici, motionu i načinu igranja koje sam očekivao od njega. Kad su teniseri u pitanju, povrede ih tjeraju da izmišljaju toplu vodu nakon povratka poslije dužih pauza, da mijenjaju načine svoje igre, da mijenjaju tehnike pojedinih udaraca, sve zarad produženja svojih karijera (pogledati pod Nadal ili Del Potro) i izbjegavanja ponavljanja istih stvari kako one ne bi postale hronične. Sličnu stvar smo dočekali i sa Novakom. Servis je značajno korigovan, čak bih se usudio reći da mu je dao posve novi motion. Petlja je skraćena i ubrzana i sada pokret izgleda dosta prirodnije i ljepše za oko, a sve su prilike i efektnije. Servis je ujedno i jedina stvar koja me impresionirala u ovom meču, servirao je baš baš dobro, brzo i precizno, tako da bi ovo mogao biti pun pogodak ako ćemo gledati dugoročno.

Sve u svemu, mnogo lijepo ga je bilo vidjeti ponovo na terenu, nasmijanog i zadovoljnog, jer mi je tek sada postalo jasno koliko je zapravo Novak falio svakom istinskom ljubitelju bijelog sporta, čak i meni kao fanu Rafaela. Istinski se nadam da će što prije pronaći adekvatan nivo i vratiti se u teniski vrh jer mu je samo tu i mjesto.

Btw. u pola 10 kreće TB tens egzibicija, gdje će takodjer igrati Novak, zajedno sa Rafom i još 5 tenisera i jednim rekreativcem(Hewittom :mrgreen: ), pobjednik dobija 250k dolara a igraju se TB-ovi do 10 poena. Evo rasporeda:
@DjokerNole v @lleytonhewitt
@la_pouille v @RafaelNadal
@tomasberdych v @NickKyrgios
@stanwawrinka v @ThiemDomi
slika
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12680
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 10 jan 2018, 10:35

Joj Rafe kako pedalja, tacno bi mogao na TDF zavrsit :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 10 jan 2018, 11:21

Spreman je Rafa za turnir definitivno, fit je skroz, udara čisto, kretanje ok, sad je jasno da je propuštanje Brisbanea bilo pun pogodak koji podržavam u svakom slučaju, nadam se još u prva 2 kola nekim po mjeri teniserima koji će ga dovesti na optimalan nivo pred ozbiljnije mečeve, malo prošetati po baselineu i natjerati da prolije znoja, a ne neke bukve koje mu neće ništa ponuditi.



:njanjanja:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jestamaji
Postovi: 16499
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 10 jan 2018, 15:00

i na kraju berdych pobijedio :shock:

ali dobra je novakova faca kod onoga poena nadala ..... ono u stilu ošta mi je bilo da se vraćam kad ovaj i dalje sve stiže :mrgreen:

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 12 jan 2018, 13:39

De Minaur nastavlja da briljira na terenu. Nakon polufinala Brisbanea u kojem su ga dijelila dva poena do pobjede, u Sydneyu ulazi u finale i ima priliku da osvoji prvu Atp titulu, sve to sa nepunih 19 godina. :bow:
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 12 jan 2018, 15:49

alex1991 je napisao/la:De Minaur nastavlja da briljira na terenu. Nakon polufinala Brisbanea u kojem su ga dijelila dva poena do pobjede, u Sydneyu ulazi u finale i ima priliku da osvoji prvu Atp titulu, sve to sa nepunih 19 godina. :bow:
18 godina a izgleda kao da ima 15. Baš je dijete. Mene malo podsjeća igrom na novaka kad se tek pojavio.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 12 jan 2018, 16:35

DANTES je napisao/la:
alex1991 je napisao/la:De Minaur nastavlja da briljira na terenu. Nakon polufinala Brisbanea u kojem su ga dijelila dva poena do pobjede, u Sydneyu ulazi u finale i ima priliku da osvoji prvu Atp titulu, sve to sa nepunih 19 godina. :bow:
18 godina a izgleda kao da ima 15. Baš je dijete. Mene malo podsjeća igrom na novaka kad se tek pojavio.
Igra nevjerovatno zrelo za svoje godine, forhend i bekend odlicni, miksa mnogo igru, ne libi se preuzeti incijativu u poenu, dok je takodjer odlican i u defanzivi, a sto je najvaznije vidi se po njegovim gestikulacijama da uziva u igri i da zivi za tenis, morat ce jos malo poraditi na tjelesnoj masi, ali sve su to finese koje se usput doradjuju, ako nastavi ovim tempom vrh nije daleko.
Fascinantna cinjenica je da u karijeri ima samo jednu ITF titulu, a druga titula bi mu mogla biti Atp.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la delko » 12 jan 2018, 17:15

Nadam se Australac nije samo bljesak pa da nestane tokom godine :) A realno mogao bi biti prvi pravi NEW GENERATION KID :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 12 jan 2018, 17:32

Nadam da se neće nestati, ne bi trebao. Odličan je. Ali bit će tu i loših rezultata. perioda kad neće tako lako dolaziti do pobjeda ili uopšte pobjeda. Podjednako je dobar sa oba krila, servis dobar, zna kad treba preuzeti incijativu, odličan u defanzivi, odlično čita igru i vrlo miran. Samo se nadam da neće i on biti budala kao što su TomiK i Kyrgios.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jan 2018, 18:01

Nishikori sljedeće sedmice na challengeru Newport Beach Challenger. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 21 jan 2018, 18:15

Unofficialpage je napisao/la:Nishikori sljedeće sedmice na challengeru Newport Beach Challenger. :mrgreen:
Nemoj zezat :o

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jan 2018, 18:18

Galion je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Nishikori sljedeće sedmice na challengeru Newport Beach Challenger. :mrgreen:
Nemoj zezat :o
Fakat igra :rol:

http://www.protennislive.com/posting/2018/7845/mds.pdf
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 21 jan 2018, 18:24

Prilika Fritzu da mu se osveti za ono finale od prije 2 godine :kafa:

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la babino » 21 jan 2018, 18:27

cini mi se da sam nedavno citao negdje da ce igrati ovaj challenger..
zato nas mirza odmara:-)
trosi majstor zaradjeno u dohi i prijavljuje kvale atp 250 turnira...taman po njegovom ceifu, mec-dva sedmicno:-)

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la delko » 23 jan 2018, 23:16

Sta mislite, hoce li Roger nastupiti na ATP Dubai ove godine ? Tu bi se mozda moglo ganjati prvo mjesto :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 24 jan 2018, 11:14

Nitko ne komentira ispadanje Nishikorija u prvom kolu Challengera od kvalifikanta :)

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la VGS » 24 jan 2018, 11:20

Nije mu se igralo :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.