ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage,Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%

Ukupno glasova: 69

bombaysaphire
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 19:38

BosniaBoston je napisao/la:
09 apr 2020, 18:35
Kako god vrijedjanje i to bespotrebno.Isti si kao ovaj bombay samo drugaciji dresovi

Čuj isti , ja jednom "prozvao" na Japin način i ti mene staviš u isti koš sa likom koji je 1000 puta "prozvao" Federera , znači jednom i hiljadu puta je isto ?

Bravo za rezonovanje :clap: :wtf: :clap:
Puhni Israfile

Bosanci i Hercegovci - " Pichke koje šute "

Ja došao sa Zdravkom Stojnićem k'o u "Kumu"
Don Asim Sarajlić

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 09 apr 2020, 20:02

Relevantnost OI u tenisu drastično raste iz godine u godinu. Sve je veća promocija tenisa kao olimpijskog sporta, a turnir sve više dobija na značaju. Teniserima je recimo olimpijada definitivno prva iza slemova, i važnija od svih mastersa. A njihovo mišljenje je uvijek najrelevantnije. Fed čeka Tokio ko ozebao sunce, sve je isplanirao ove sezone prema Wimbledonu i Tokiu. O Novaku da i ne pričam, nosi užasno veliki teret na ledjima.
When Djokovic was asked early in the London Games what a gold medal would mean to him, he replied, "It would be probably right up there with all the Grand Slams that I won because I'm playing here for my country."
After trouncing Sharapova 6-0, 6-1 for the gold, ecstatic Serena jumped several times in joy, did a little dance and gushed, "Winning Wimbledon is the best feeling in the world. Now that I won the gold medal, I didn't think it could get better than winning Wimbledon."
Andre Agassi, who boasts a career Grand Slam and a gold medal at the Atlanta Games, summed it up best: "To win a Grand Slam [title] is the greatest thing in the sport, but to win an Olympics is the biggest thing you can do in all sports."
All of the top 10 men, except injured Rafael Nadal, competed. Nadal, the 2008 singles gold medalist, called his withdrawal "one of the saddest days of my career."
When American twins Bob and Mike Bryan, winners of 11 major doubles titles, defeated Frenchmen Michael Llodra and Jo-Wilfried Tsonga to capture the doubles gold medal and complete a career Grand Slam, Bob said, "This is the biggest win of our career right here. It's unbelievable."
"At the end of the day my heart decided I would love to play the Olympic Games again," Federer said.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy." - Rafael Nadal

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 09 apr 2020, 20:34

bombaysaphire je napisao/la:
09 apr 2020, 19:35
Šta kaže brat , prati tenis 20 godina i Rafa ne bi mjenjao 3 završna mastersa za jedan WTF , a lik ima 0 :rol: :rol:

Kako da mjenja bolan , kako da mjenja nešto što nije osvojio ???
Deder pročitaj šta je napisao pa onda ga prozivaj do mile volje.
P.S. Završni masters = WTF
Što se tiče OI, stvar je jasna. Kako sam rekao i prošli put na istu temu, kad je olimpijada u pitanju, ne predstavljaš samo sebe, nego i svoju državu i čitav narod i sigurno nema veće časti od zlatne medalje na istoj. Druga je stvar što ona nema toliki značaj za karijeru jednog igrača i ne može igrati toliku ulogu u definisanju najvećeg ikad s obzirom na sve faktore. Ali sam značaj medalje na događaju koji se organizuje svake 4 godine prevazilazi granice. Recimo, siguran sam da će Novak i sa 37 godina igrati tenis ne osvoji li zlato u Tokyu neovisno od situacije na "GOAT listi" i broja slamova.
41.21.1.

#WengerIn!

lucky13
Kontakt:

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 20:58

nije da branim ikoga ali je ocigledno da je mislio na OI a ne WTF. greska u skrabanju. glupo se nekome smijati zbog toga. i ja maloprije napisah sampras umjesto agasi, ali sam vidio prije nego sam postavio post. to su lapsusi zbog kojih je glupo ikoga ismijavati.

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 21:31

S-Y-L-A-R je napisao/la:
09 apr 2020, 20:34
09 apr 2020, 19:35
Šta kaže brat , prati tenis 20 godina i Rafa ne bi mjenjao 3 završna mastersa za jedan WTF , a lik ima 0 :rol: :rol:

Deder pročitaj šta je napisao pa onda ga prozivaj do mile volje.
P.S. Završni masters = WTF
Što se tiče OI, stvar je jasna. Kako sam rekao i prošli put na istu temu, kad je olimpijada u pitanju, ne predstavljaš samo sebe, nego i svoju državu i čitav narod i sigurno nema veće časti od zlatne medalje na istoj. Druga je stvar što ona nema toliki značaj za karijeru jednog igrača i ne može igrati toliku ulogu u definisanju najvećeg ikad s obzirom na sve faktore. Ali sam značaj medalje na događaju koji se organizuje svake 4 godine prevazilazi granice. Recimo, siguran sam da će Novak i sa 37 godina igrati tenis ne osvoji li zlato u Tokyu neovisno od situacije na "GOAT listi" i broja slamova.
Napisao je da Rafa ne bi mjenjao za zlato sa OI za 3 završna turnira ili ti ga WTF ...
Pa kako da mjenja za nešto što nema ?

Na to sam mislio , to sam i napisao u postu prije ovoga , ovdje sam se zajebunio umjesto OI sam napisao WTF :kafa:

Ipak hvala na ukazanoj grešci :salut:
Hvala ti što si objasnio da je WTF završni masters , nisam to znao .

@Lucky hvala na pojašnjenju , zna i on da sam pogrešno napisao , zna na šta sam mislio , ali to više govori o njemu ...
Kad ga takve stvari čine sretnim , nek uživa ...
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 09 apr 2020, 21:54

Nije uopšte poenta u tome kako si napisao nego što ne znaš da čitaš. Probaj još jednom, ali temeljito, možda će ti biti jasnije. :yawn:
41.21.1.

#WengerIn!

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 22:00

S-Y-L-A-R je napisao/la:
09 apr 2020, 21:54
Nije uopšte poenta u tome kako si napisao nego što ne znaš da čitaš. Probaj još jednom, ali temeljito, možda će ti biti jasnije. :yawn:
Na koji post misliš?
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

bodi123
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la bodi123 » 09 apr 2020, 22:03

09 apr 2020, 22:00
S-Y-L-A-R je napisao/la:
Na koji post misliš?
Čovjek ti pokušava objasnit da je @paja napisao da Rafa svoje zlato iz Pekinga ne bi mijenjao za 3 titule na završnom mastersu, a ne obratno.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy." - Rafael Nadal

S-Y-L-A-R
Kontakt:

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 09 apr 2020, 22:07

S-Y-L-A-R je napisao/la:
Na koji post misliš?
Njegov. Ovaj dio konkretno:
Da Rafu pitas zlato na OI ne bi mijenjao za tri zavrsna Mastersa siguran sam u to.
Vrlo jasno napisano da smatra OI > 3xWTF

A ovo su tvoji odgovori redom:
Alo bolan kako će da mjenja nešto što nema , probudi se
kralju halo 0 WTF :rol: :rol: :rol:
:?: :?: :?:
Ili pogrešno pročitano ili je neko Rafi ukrao medalju iz 2008?

Ovo je drugi pokušaj ismijavanja istog posta:

Opet isto pitanje? Neko ukrao?

I vjerovatno vidjevši u čemu je fol, napišeš i ovo:
Napisao je da Rafa ne bi mjenjao za zlato sa OI za 3 završna turnira ili ti ga WTF ...
Ili ti ga, još veću nejasnoću.
Čuj kako da mijenja za nešto što nema? Pa za šta će drugo? Biti će da ti nije bilo zabavno popunjavati albume sa sličicama dok si bio mlađi pa si samo duplikate ganjao. :mrgreen:
41.21.1.

#WengerIn!

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 22:42

Bombaj totalno puko, pita se kako se mogu mijenjati 3 zavrsna mastersa sa WTF, lik je totalno skrenuo ni citati ne zna :rol: :rol:

Izvini molim te, nisam znao da ceu te toliko izuti iz cipela :rol: :rol:

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 22:43

S-Y-L-A-R je napisao/la:
09 apr 2020, 22:07
S-Y-L-A-R je napisao/la:
Na koji post misliš?
Njegov. Ovaj dio konkretno:
Da Rafu pitas zlato na OI ne bi mijenjao za tri zavrsna Mastersa siguran sam u to.
Vrlo jasno napisano da smatra OI > 3xWTF

A ovo su tvoji odgovori redom:
Alo bolan kako će da mjenja nešto što nema , probudi se
kralju halo 0 WTF :rol: :rol: :rol:
:?: :?: :?:
Ili pogrešno pročitano ili je neko Rafi ukrao medalju iz 2008?

Ovo je drugi pokušaj ismijavanja istog posta:

Opet isto pitanje? Neko ukrao?

I vjerovatno vidjevši u čemu je fol, napišeš i ovo:
Ili ti ga, još veću nejasnoću.
Čuj kako da mijenja za nešto što nema? Pa za šta će drugo? Biti će da ti nije bilo zabavno popunjavati albume sa sličicama dok si bio mlađi pa si samo duplikate ganjao. :mrgreen:

Rafael Nadal ima zlato sa OI , to sam i napisao , o kakvoj krađi medalje pišeš ?
Rafael Nadal ima 0 ( slovima nula ) završnih mastersa ili ti ga WTF .

Pošto se i ova tema i sve ovo piše oko toga ko je GOAT , a Japa zna da Nadal nema završni masters koji je realno odmah iza GS-a , pokušava da taj turnir minimizira i da pokaže da su OI važnije, pogotovo za Nadala ...
Imalo bi smisla kad bi Nadal imao završni Masters , i da ga novinar upita npr. da morate da birate između završnog mastersa ili zlata na OI , šta bi odabrali ?
Ili kad bi Novak izjavio u smislu ne bih mjenjao 1 RG za 6 Wimbledona...

Sličice za album ( moram priznati da si me nasmijao) nisu baš za poređenje u ovoj situaciji...
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 22:45

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 19:03
sto je sport manje bitan to su OI bitnije u tom sportu. za mnoge sportove i sportiste niko nikada ne bi cuo da se ne pojave na OI. ali recimo u fudbalu nisu ni priblizno bitne kao SP ili EP. u tenisu su daleko od slemova i to je prosto tako. u pricu o GOATu su skoro pa fusnota. nesto sto se uzima u obzir ako su slemovi i YE#1 dosta izjednaceni. prije njih su svakako slemovi, YE#1, po mnogima i sedmice i h2h. ulaze u pricu sa WTFovima i mastersima. ili bi rafa vec bio tu sa fedom na 20 svaki? sto on svakako nije. i WTF rupa u CVu je mnogo vece jer se on igra svake godine nego sa OI koje se igraju svake 4. jer si tu kiksao 2 ili 3 puta (max 4, ako se sljedece i odigraju za ere ove 3) koliko si imao ozbiljnu sansu. dok su za WTF svaki od big 3 imali bar 15ak puta sansu ako ne i 20. jer svaki put kada su ucestvovali su bili top10 igraci i kao takvi vise ili manje ozbiljni pretedenti na svaku titulu na turnirima na kojem nastupe.
Hiljadu puta ispricana prica, fudbal na OI nije bitan jer se iste godine igra euro da se ne igra euro u godini olimpijade, turnir bi bio jednako bitan kao sto je i kosarkaski zar je to tesko skontati? Uostalom pricas o timskom sportu, ovo je individualni, reci mi jedan individualni sport na kojem Olimpijada nije vrhunac top2 takmicenje, reci jedan sport?
Zadnja izmjena: japa, dana/u 09 apr 2020, 22:49, ukupno mijenjano 1 put.

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 22:49

bombaj je klasican primjer zadojenog fanboja, ne cita, reaguje impulsivno i tako odgovara kao lokalni tupson kad u raji krene neka rasprava pa on krene da se dere konta tako ce ispasti upravu, bombaju smiri se, kocka secera i casa voda, procitas pa napises, nece tastatura pobjeci..

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 22:50

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 22:42
Bombaj totalno puko, pita se kako se mogu mijenjati 3 zavrsna mastersa sa WTF, lik je totalno skrenuo ni citati ne zna :rol: :rol:

Smajliji tu , skretanje sa teme naravno , očekivano.

Znaš ti dobro na šta sam mislio , to sam ti i post ranije napisao , džaba se trudiš da minimiziraš WTF sa Cicipasom i Zverevom , yebe te što tu dođu 8 najboljih igrača...
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 23:00

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 22:49
bombaj je klasican primjer zadojenog fanboja, ne cita, reaguje impulsivno i tako odgovara kao lokalni tupson kad u raji krene neka rasprava pa on krene da se dere konta tako ce ispasti upravu, bombaju smiri se, kocka secera i casa voda, procitas pa napises, nece tastatura pobjeci..
Buraz možemo fino raspravljati, imati različita mišljenja ali da me nazivaš lokalnim tupsonom , to je baš jadno ...
Fino sam ti objasnio na šta sam mislio , odgovorio na tvoj post da Rafa ne bi mjenjao zlato sa OI za 3 završna mastersa, kako može da mjenja za nešto što nema ?

Na taj post nisi odgovorio ustvari jesi u svome stilu skretanjem sa teme i smajlijima i komentarisao si kako sam Nadala nazvao , nego na ovaj što sam pogrešno napisao , što je @Lucky fino objasnio .
Fino sam napisao da sam pogriješio , normalna stvar.
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

lucky13
Kontakt:

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 23:07

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 22:45

Hiljadu puta ispricana prica, fudbal na OI nije bitan jer se iste godine igra euro da se ne igra euro u godini olimpijade, turnir bi bio jednako bitan kao sto je i kosarkaski zar je to tesko skontati? Uostalom pricas o timskom sportu, ovo je individualni, reci mi jedan individualni sport na kojem Olimpijada nije vrhunac top2 takmicenje, reci jedan sport?
pa eto prvi tenis (kao daleko najpopularniji individualni sport) nije.... sva 4 slema su daleko jaca o WTFu i DCu se da diskutovati! znaci tu negdje izmedju 5. i 8. mjesta. mada bi mnogi tu ispred stavili i neke ako ne i sve masterse.

i ako je fudbal na OI marginalizovan zbog EPa sta nam to govori? pa da je EP daleko vaznije takmicenje! mnogo sportova ima iste godine ili EP ili SP (npr. vaterpolo, rukomet itd) ali su OI i dalje jace ili bar jednako jake kao SP, jer su to ipak, uslovno receno, manji sportovi.

evo ti jos par individualnih sportova gdje OI ili nisu toliko vazne (koliko mecevi za prvaka svijeta u pojedinim profi takmicenjima) ili se (poput tenisa do nedavno) ni ne igraju a medju najpopularnijim sportovima su: box, F1/moto/rali (mada su tu isto timovi, sta znam kako se uzme), UFC/MMA itd, golf, biciklizam (od onoga sto mi odmah pada na pamet). znaci mahom oni najpopularniji individualni sportovi za koje OI ne igraju neku previse znacajnu ulogu ako se uopste i takmice tamo. jedino je atletika tu od jacih pojedinacnih ali je atletika jaka kao grupa ako se usitni na sve moguce grane itd... ne bih rekao da je neko bacanje kladiva za zene ili sta ti znam cega sve ima, bas u topu po popularnosti kao grana za sebe. znaci sto popularniji sport to je znacaj OI manji. sto manje popularan to je veci. kod ovih nikad cuo sportova je OI sve jer da nije OI niko nikada niti bi pratio niti bi cuo za taj sport, govoreci o siroj obicnoj masi (ne o uskom krugu relativno malobrojnih zaljubljenika u taj sport). globalno je za te sportove O sve, jer bilo koje drugo takmicenje se ne pojavlju ni na lokalnim vijestima mjesta odakle poticu ti sportisti.

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 23:28

09 apr 2020, 22:50
japa je napisao/la:
09 apr 2020, 22:42

Smajliji tu , skretanje sa teme naravno , očekivano.

Znaš ti dobro na šta sam mislio , to sam ti i post ranije napisao , džaba se trudiš da minimiziraš WTF sa Cicipasom i Zverevom , yebe te što tu dođu 8 najboljih igrača...
Opet lose citas, to niko ne minimizira oni su u kategoriji big titles u tenisu zajedno sa mastersima, gsovima i olimpijskim...jedini koji minimizira nesto si ti i ostatak fanbojcica, lupate nebuloze niste u stanju da procitate i razumite jednu prosto prosirenu recenicu.

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 23:30

Znaci dva lika mu objasnjavala recenicu i lik jos nije skontao, sta je problem skontati recenicu Rafa ne bi mijenja zlato sa Olimpijade za tri zavrsna mastersa? Sta je tu komplikovano za shvatiti aj bi volio da znam?

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 23:37

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 23:07
japa je napisao/la:
09 apr 2020, 22:45

pa eto prvi tenis (kao daleko najpopularniji individualni sport) nije.... sva 4 slema su daleko jaca o WTFu i DCu se da diskutovati! znaci tu negdje izmedju 5. i 8. mjesta. mada bi mnogi tu ispred stavili i neke ako ne i sve masterse.

i ako je fudbal na OI marginalizovan zbog EPa sta nam to govori? pa da je EP daleko vaznije takmicenje! mnogo sportova ima iste godine ili EP ili SP (npr. vaterpolo, rukomet itd) ali su OI i dalje jace ili bar jednako jake kao SP, jer su to ipak, uslovno receno, manji sportovi.

evo ti jos par individualnih sportova gdje OI ili nisu toliko vazne (koliko mecevi za prvaka svijeta u pojedinim profi takmicenjima) ili se (poput tenisa do nedavno) ni ne igraju a medju najpopularnijim sportovima su: box, F1/moto/rali (mada su tu isto timovi, sta znam kako se uzme), UFC/MMA itd, golf, biciklizam (od onoga sto mi odmah pada na pamet). znaci mahom oni najpopularniji individualni sportovi za koje OI ne igraju neku previse znacajnu ulogu ako se uopste i takmice tamo. jedino je atletika tu od jacih pojedinacnih ali je atletika jaka kao grupa ako se usitni na sve moguce grane itd... ne bih rekao da je neko bacanje kladiva za zene ili sta ti znam cega sve ima, bas u topu po popularnosti kao grana za sebe. znaci sto popularniji sport to je znacaj OI manji. sto manje popularan to je veci. kod ovih nikad cuo sportova je OI sve jer da nije OI niko nikada niti bi pratio niti bi cuo za taj sport, govoreci o siroj obicnoj masi (ne o uskom krugu relativno malobrojnih zaljubljenika u taj sport). globalno je za te sportove O sve, jer bilo koje drugo takmicenje se ne pojavlju ni na lokalnim vijestima mjesta odakle poticu ti sportisti.
I tebi se mora crtati, ne mozes visokoprofitabilni fudbal porediti sa vaterpolom i ostalim sklj sportovima, ep je vaznije jer ga organizuje uefa i jer se mnogo love tu vrti igraci su pod milionskim ugovorima i ne mogu igrati jos jedno takmicenje niti je to fizicki moguce. Boks, nastupaju amateri uostalom mnogo sampiona je bilo na olimpijadi i osvajalo medaljeizmedju ostalih Josua, Golovkin itd...F1, moto, reli? hahaha jel me zayebavas pa to nisu sportovi vec moto sportovi to je natjcenje masina i tehnologije vise nego ljudi, mma nije olimpijski sport..I da jos jedna nebuloza, tenis, pogledajmo tri zadnja sampiona i vidimo koliko je nebitan. Za tenis si mozda prije i mogao to reci u danasnje vrijeme olimpijada u godini ima jednak znacaj kao i GS uostalom ne pravimo se ludi, vidimo da se najveci igraci svijeta u tenisu ravnaju i planiraju po Olimpijadi pa Federer je spreman propustiti GS da tamo nastupi i o cemu pricamo? Djokovic u intervjuima ne prica o Mastersima vec o Olimpijadi...propustanje Mastersa mu nije toliko tesko palo ko Olimpijske.

LlullSergio
Kontakt:

Post Postao/la LlullSergio » 10 apr 2020, 01:12

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 19:08
LlullSergio je napisao/la:
09 apr 2020, 18:55
Po jedno 50.-ti put o jednom te istom :D

Nekom jeste, nekom nije. Najbolje bi bilo kad bi neko to oficijalno rangirao,ali dotad dosadi svaki put o istome. S tim da u jednom se slazem, onaj turnir na OI 2012 je bas blizu naboja jednog GS turnira bio.
opet zbog medija. koji kroje taj "naboj". igralo se u engleskoj. igralo se na vimbliju. igrao je "big4" marej. i osvojio.

da li bi bile toliko hajpane da se igralo u rusiji (lili kini ili juznoj americi, africi), da se igralo na nekom drugom stadionu koji nije vimbl ili USO/AO, da nije igrao domaci anglo saksonac (ili fed) koji je bio ozbiljan pretedent na titulu, i da je osvojio neko drugi (ne anglo saksonac i ne fed)?
Pa logicno, nije isto igrati teniski turnir na Wimbledonskoj travi i u nekakvoj Ruskoj zabiti. Najslavniji teren na kugli zemaljskoj i ti to pokusavas porediti sa nekakvom Rusijom i Juznom Amerikom. Jos je igrao najbolji igrac ikada travnate podloge i lik sa najvise osvojenih Wimbledona plus Novak (koji ok nije tad imao tih 5 titula,ali kad gledas s ove distance daje dodatni pecat tom turniru jer je lik 3 puta dobijao Rogera u finalima na tom istom Wimbledonu i ukupno sakupio 5 naslova kao neko kome servis nije najjace oruzje) i fantasticni Murray.

Nikakav hajp medija tu nije dao na snazi turniru. Hajp samom turniru je dat jer se igrao na Wimbledonu ( ili bi ti da mi sad mijenjamo i historiju, ne svidja ti se sto je Wimbledon najveci turnir) i pojavila su se 4 fantasticna igraca koja su nam ponudila super turnir koji je bio u rangu nekog GS turnira.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.