ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

hayden
Postovi: 396
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la hayden » 17 nov 2018, 22:57

Fed će biti veći od Novaka kad bude imao bolji h2h.
Ali ne treba umanjivati ono što je uradio za teniski sport. I dalje je rekorder u mnogim oblastima i treba skinuti kapu. Ova sklanjanja od finala sa Novakom svako nek tumači kako hoće. Da je bilo povlašćivanja u njegovu korist, itekako jeste. On je zarada. Iza njega stoje najveći sponzori u teniskom sportu i to tako mora. Sport je biznis.

Vidim ovdje pojedini pišu o SK teorijama zavjera. A o tom povlašćivanju studije pišu stranci. Izjavu daju stranci. Mnogi još ćute jer je taj sponzorski lob prejak.

Rafa i Novak su u težim okolnostima i težim putem dolazili do trofeja i to je fakt.

Generalno, kad se povuku ova trojica, teniski sport će ući u opasnu letargiju i beznačajnost. Da će se roditi neki novi Agasi, teško.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 17 nov 2018, 23:02

Istu ovu priču sam čitao onda kada je Federer imao 17 , a Đoković 12 GS.
Čak se hrabro pričalo da će Novak imati 20 GS , a Federer ostati na 17.
Srđan se tada mudro zapitao zašto Federer sa 34 godine uopšte igra, zašto ne ide u penziju?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 17 nov 2018, 23:07

svi zaboravljaju da slemovi nisu sve u tenisu. sacekajmo koji dan da ITF proglase sampiona sezone. ako to bude nole to ce biti 6. put. 1 vise od rodje i duplo od rafe. ako nole recimo uzme OZI i neki od HC mastersa nakon toga, po meni ce on u tom trenutku biti ostvareniji igrac od rafe iako ce kaskati 2 slema za njim. ali vise sampionskih godina (i po ATPu i po ITFu), dosta vise vremena na br1, bolji h2h, kompletirane sve 1000+ titule, 4 slema u nizu, rekordna sezona i rekord u poenima, 5-6 WTF naspram ni jednog uz barem jednak broj mastersa. i bolji bilans na 2 od 3 podloge. po meni dosta popunjeniji CV. rafa ima jos i neke druge boljke kao recimo sto nikada nije spojio 2 sampionske godine. ako bi nole tako prisao u naredne 2-3 godine fedu na 1-2 slema to bi ujedno znacilo da bi ga u svim ostalim stvarima nadmasio. sampionskim godinama, sedmicama na vrhu, 1000+ titulama (ukoliko uzme sutra finale vec ce se izjednaciti sa njim), h2h itd...

edit
a kakvih se tek prica napisalo o noletu, te nikada nece biti br1 pored feda i rafe, te omakao mu se 1 slem, te nece u top10 pa top5 open ere, te nece uzeti RG, te ugasio X puta.... itd
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 17 nov 2018, 23:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 17 nov 2018, 23:11

Kakve glupe rasprave iz sedmice u sedmicu.
A svaki argument pljuvanje iz mržnje. :yawn:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13501
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 nov 2018, 00:16

bombaysaphire je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:pa ako u nekom slucaju u naredne 2-3 godine osvoji 5 gs a nadal 2-3 bili bi tu negdje na 19-20 obojica i federer bi ispao iz svih prica o goatu pored ove dvojice azdaha

Federer je davno ispao iz te priče jer većina titula koje je osvojio su gratis titule protiv nakih Safina , Blakea , Rodika...
Ostale titule što je osvajao su činjenica da protivnici nisu smjeli da ga pobjede po direktivi ATP-a , naravno po naredbi Federera koji sve sebi namješta.
I poneka titula kada je igrao protiv Caspera.
Što neko gore napisa đe su titule u NAJJAČOJ konkurenciji ikad Vava , Čilić , DelPotro ?
Nema potrebe za tom ironijom, trenutno je Federer najveci svih vremena i tu nema dileme. Onaj koji je igrao najdominantniji i tenis na najvecem nivou jeste Novak i zbog toga je na dobrom putu ukoliko se priblizi Federeru po GS titulama da ga skine i sa tog trona najveceg ikad. Jer ukoliko se to desi, uz veci nivo tenisa od Federera i bilo koga drugog i isti broj titula Federer ispada iz te price i ostaje samo jedan na vrhu.
Ne bih ja ni Nadala otpisao, veliki je to sportista i nije iskljuceno da moze napraviti velike probleme Novaku u naredne 2-3 godine. Iskreno, volio bih da se to desi i da gledamo to veliko rivalstvo pa nek bolji pobjedi, a Nadal je svakako u istoj prilici kao i Novak da se probije do tog zlatnim slovima upisanog mjesta u historiji.
memija38 je napisao/la:
Da da.. :thumbup:

A mislim da je to realnost. Novak ce naredne sezone bit ubjedljivo prvi favorit na AO, USO i Wimbledonu. Ako odigra jos barem 2 dobre sezone i uzme 5 slemova on je poravnat sa Rogerom. Rafi s druge strane fale jos 3 i mislim da ce on nabrati jos makar dvije titule na RG i nek otkine jos jedan AO ili USO do kraja karijere i eto i on ga je stigao. Uglavnom mislim da Federer nema nikakvih sansi da bude GOAT ako ne uzme jos makar 1 slem do kraja karijere jer ce neko od ove dvojice ga sigurno prestici, samo je pitanje koji ce.
Ako zadrzi ovaj nivo igre a trebao bi, bit ce sigurno prvi favorit za te GS. Volio bih i da se u Parizu dobro potuku Rafa i Nole to bi bio spektakl za pamcenje, kako samo oni znaju.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

memija38
Postovi: 441
Pridružen/a: 23 jun 2016, 16:11
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la memija38 » 18 nov 2018, 00:32

QUARTERBACK je napisao/la:
memija38 je napisao/la:
Da da.. :thumbup:

A mislim da je to realnost. Novak ce naredne sezone bit ubjedljivo prvi favorit na AO, USO i Wimbledonu. Ako odigra jos barem 2 dobre sezone i uzme 5 slemova on je poravnat sa Rogerom. Rafi s druge strane fale jos 3 i mislim da ce on nabrati jos makar dvije titule na RG i nek otkine jos jedan AO ili USO do kraja karijere i eto i on ga je stigao. Uglavnom mislim da Federer nema nikakvih sansi da bude GOAT ako ne uzme jos makar 1 slem do kraja karijere jer ce neko od ove dvojice ga sigurno prestici, samo je pitanje koji ce.
Ako zadrzi ovaj nivo igre a trebao bi, bit ce sigurno prvi favorit za te GS. Volio bih i da se u Parizu dobro potuku Rafa i Nole to bi bio spektakl za pamcenje, kako samo oni znaju.
Uh uh... nemoj mi Pariza i njih dvojice... jos uvijek nisam prebolio ono pecanje 2013. u polufinalu :)

ali da bi bio spektakl istina je, meni su mecevi njih dvojice uvijek spektakl a jedan takav odigrase nedavno i na Wimbledonu, sigurno jedan od 5 najboljih meceva ikad, uz ono finale u Australiji 2012... one brutalne razmjene sa osnovne linije samo njih dvojica mogu odigrati, Rafa je veliki sampion bez dileme, uzivam u svakom njihovom duelu, po meni najbolje rivalstvo svih vremena. :)
STEVIE GERRARD

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 18 nov 2018, 04:38

S-Y-L-A-R je napisao/la:Kakve glupe rasprave iz sedmice u sedmicu.
A svaki argument pljuvanje iz mržnje. :yawn:
a najbolje je kad se počnu prepucavati zbog tamo nekih stranih tenisera :mrgreen:

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 18 nov 2018, 10:00

kako ko i kako kome

mani nole nije neki tamo strani teniser!

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la LAZARUS2000 » 18 nov 2018, 11:05

S-Y-L-A-R je napisao/la:Kakve glupe rasprave iz sedmice u sedmicu.
A svaki argument pljuvanje iz mržnje. :yawn:
Mnogo ali mnogo smaraju.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13501
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 nov 2018, 19:55

Svaka cast za malog Zvereva, uzeo je zasluzeno prvi set. Ne svidja mi se sto Djokovic ovako povuceno igra u zadnje vrijeme, prije je mnogo vise napadao.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13501
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 nov 2018, 20:12

Ma gotovo je ovo, Djokovic dise na skrge, vrlo los nivo tenisa, Zverev za klasu bolji danas.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 18 nov 2018, 20:18

Mene pomalo i nervira Novak kad gubi i vidi da je protivnik bolji od njega sa ovim njegovim kao otezanim disanjem, svaki ali svaki put to radi, tako je bilo i u finalu protiv Khacanova.

Vcrs je Zverev jednostavno bolji od njega, momak igra napada i prolazi mu

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 18 nov 2018, 20:24

Igra Zverev. Čak i kad je pod pritiskom i ispali duple greške, ostane pribran i odradi kako treba. Novak nije na nivou, ali to ne umanjuje Sašinu igru.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Pantelija » 18 nov 2018, 20:29

Zverev najbolji ikada
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 18 nov 2018, 20:35

Konačno! Vezati ovakva 2 skalpa, veliki dan za tenis. :tokralju:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 18 nov 2018, 20:37

:rol: :rol: :rol:


Onaj neki dan najavi šesti WTF :urnebes:


Aferim Zverev, aferim!

Avatar
BeyKopites
Postovi: 3620
Pridružen/a: 29 feb 2012, 21:17
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BeyKopites » 18 nov 2018, 20:38

Bravo Zvereve, popisha me pravo ja mu juce dao max 8 gemova. Novak je danas bio tanak skroz, valjda Federer nastimao da bude umoran danas.
"The best there was, the best there is and the best there will ever be!"
-CaptainFantastic08-

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16637
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 18 nov 2018, 20:40

Da i slusati ovo kako nesto sa Novakom nine uredu, kako je opet do njega, a ne zbog toga sto je momak odigrao brutalan mec, vezao u dva dana Rogera i Novaka, decko od 21 godinu, ejevala mu

Da i da dodam ovo je ustavri sve Roger kriv jer je on naredio da Novak danas bude umoran

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13501
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 nov 2018, 20:40

Bice decko veliki igrac, zasluzena pobjeda.
Novak bas los i nemocan danas, nekako je mrtvo djelovao.

Jel mu ovo prvi put da gubi 2 finala zaredom?

ps. komentator je fakat na aparatima, uopste nije realan..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 18 nov 2018, 20:42

bravo za sasu


razocaravajuca igra noleta. raspao se nakon prvog brejka. cak mu se sasa i nudio nakon brejkova u 2. setu i pravio puno vise gresaka (pritisak valjda) nego ranije ali je nole bio na jako losem nivou. i igracki i psihicki. razocaravajuca 2 poraza u 2 velika finala. pogotovo ovaj drugi, jer je bio i svjeziji i zdraviji u odnosu na prethodno. nadam se da ce sljedece godine na slemovima biti pravi. i mora poboljsati staminu to nije i iz daleka ono sto je bilo 2011. i 2015. godine. ove godine je imao i malo srece na ova 2 posljedna 2 slema i sa rasporedom i sa onim prekidima u SF protiv rafe, jer fizicki to jos uvjek nije to...

ipak nevjerovatna godina, ili bolje reci posljednjih 6 mjeseci.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 18 nov 2018, 21:05, ukupno mijenjano 2 puta.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.