ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%

Ukupno glasova: 69

nikoneznanovic
Kontakt:

PostPostao/la nikoneznanovic » 06 okt 2019, 15:24

bodi123 WroteColon
nikoneznanovic WroteColon@Bodi

Pa tako ja vazda računam, to sam ti i pokušao objasniti, saberem ove i oduzmem prošle, dobijem krajnji broj i naravno da se mora poklopiti, nije uopšte komplikovano, skontao si me uglavnom! :thumbup:

Nego, znaš šta je skoro negdje diskusija bila, negdje sam to čitao...

Zašto ne bi uveli npr. za ove slabije rangirane igrače, lupam ako pobijedi Noleta kao broja 1 u drugom kolu, da dobije duple bodove za drugo kolo jer je pobijedio broja 1...

To bi onda bilo zanimljivo, jer bi i lošiji igrači brzo napredovali, sa par takvih eventualnih pobjeda nad top 3 igrača ko bude u tom trenutku!
Jer kao nije fer da Nole pobijedi lipicanera dobije isto bodova kao i lipicaner kad pobijedi njega, to im je teza tih fanova... :hmmmmm:

Ne znam bas, ako je stvar motiva ne treba ti veći motiv od toga sto uopste igras protiv broja 1 vjerovatno na centralnom terenu i tu su bodovi najmanje bitni jer pobjedom dobijas nesto drugo, slavu prestiž i ostalo najprije, a ako je stvar bodova onda vjeruj da je takvim likovima mnogo lakse skupit bodove na nekim slabijim turnirima i protiv losijih igrača nego sto bi nesto mnogo pomogli dupli bodovi za eventualnu pobjedu protiv broja 1. Koliko uopste u godini broj 1 izgubi mečeva, pogotovo od takvih tenisera? 2-3 svega, to je nista i umjesto 45 90 bodova sto bi takvi likovi dobijali ne znači nista

Ma kažem onako, negdje sam čitao, kao ne samo protiv br. 1, neki zagovaraju top 3 a neki čak i top 10...

Ma znam, to sam dao primjer drugo kolo, dobiješ nekog od tih top igrača, recimo u SF umjesto 360 dobiješ 720 za tu pobjedu.
Velika je razlika kad pogledaš!

Priča je bila o tome kao da se mijenja sistem bodovanja, jer ovaj nije baš fer prema tim "lošijim" igračima!

Vjerovatno će doći i to nekad na red, kao što su se mijenjali i Mastersi, od Mastersa lupam turnir postao 250/500 serija, ili kao i sa promjenama podloga na nekom turniru sa sljake na travu ili hard i obrnuto i sl.

Vjerrujem da će u budućnosti biti promjena, malo da se monotonija razbije...

IloveN
Kontakt:

PostPostao/la IloveN » 06 okt 2019, 18:00

Ono što ja pokušavam cijelo vrijeme objasniti, da onaj igrač koji je uzeo najviše poena u ovoj sezoni, ne mora biti br. 1 na početku nove sezone!

Eto da pojednostavimo maksimalno, o tome se radi!

Druga je priča ko je osvojio najviše poena u jednoj sezoni a druga priča ko ostaje ukupni broj 1!

To ja objašnjavam evo 2 sata!

Npr. Bautista je 7 na jednoj listi a na drugoj 10-ti, ili Mateo isto tako 3 mjesta razlike ili Borna, znači o tome se radi...

Jesi li siguran da si sve skontao? :mrgreen:

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 06 okt 2019, 18:48

Hahahaha pomjera granice gluposti mislio sam da je poslije jednog dana objasnjavanja skontao ali evo vidim vec drugi dan znanje od juce je vec izlapilo haha ocekujem za vrijeme Sangaja da mu bodi ponovo ovo isto objasnjava.

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 06 okt 2019, 19:09

IloveN WroteColon

Ono što ja pokušavam cijelo vrijeme objasniti, da onaj igrač koji je uzeo najviše poena u ovoj sezoni, ne mora biti br. 1 na početku nove sezone!

Eto da pojednostavimo maksimalno, o tome se radi!

Druga je priča ko je osvojio najviše poena u jednoj sezoni a druga priča ko ostaje ukupni broj 1!

To ja objašnjavam evo 2 sata!

Npr. Bautista je 7 na jednoj listi a na drugoj 10-ti, ili Mateo isto tako 3 mjesta razlike ili Borna, znači o tome se radi...

Jesi li siguran da si sve skontao? :mrgreen:

Hahahahha, pa jel moguce ovo

Sta kaze onaj koji osvoji najvise poena u jednoj godini ne mora biti prvi na pocetku nove godine :tokralju:

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 06 okt 2019, 19:15

Ja mislim da će na kraju i @bodi zaboraviti kako ova lista funkcionira. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 06 okt 2019, 23:32

Pa sasvim logicno je da je to jedna lista na kraju godine.

Samo ja sam isto spominjao branjenje bodova,a ono je konkretno bitno u ovom broju uzastopnih sedmica na broju 1. Ovim osvajanjem Tokia se osigurao Nole da ce tu ostati jos koju sedmicu da cak odmah ispadne u Shanghaiju.

Sutra ce razlika biti preko hiljadu bodova ponovo. Na njemu je da nastavi dobru formu iz Tokia i pokusa i ovo osvojiti i onda da se nada da ce Rafa standanrdno zakazati na kraju sezone.

Heller
Kontakt:

PostPostao/la Heller » 07 okt 2019, 08:48

Šta **** Ševćeta, valjda on zna, držo ga je u ruci. Mislim reket. ČOVJEK JE UŽIVO ATP TURNIR GLEDAO PODRAZUMIJEVA SE DA ZNA BOLJE OD VAS.
DODJI MAMA DA KOKARE

LEO10
Kontakt:

PostPostao/la LEO10 » 07 okt 2019, 09:04

Ma ljude zbunjiva to takozvano branjenje bodova, a u bistvu je to izmisljena fraza. Atp lista se uvijek pomjera od datuma prosle godine do ove godine, tako da igracu ne mogu biti uracunata recimo Sangaj iz prosle i iz ove godine, nego normalno kad se turnir odigra onaj proslogodisnji je vec ispao iz racunice i ako si na ovogodisnjem imao slabiji rezultat logicno da ce ti manjkati bodovi na atp listi. Al kad sezona dodje do kraja i racuna se i atp lista od novembra2018-novembar2019 onda ti je to race lista i atp lista ista.

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 07 okt 2019, 09:39

Car je uspio ispusit od Ramosa na ledu u Shangaju, golemo :rol: :bow:
FK Sarajevo - osvajač duple krune u sezoni 2018/2019

19 Grand Slam Titles, 35 Masters 1000 Titles, Olympic Gold Medal singles and doubles - Rafael Nadal the GOAT

lucky13
Kontakt:

PostPostao/la lucky13 » 07 okt 2019, 09:48

vidim ovjde po obicaju sve kipti od znanja. a najvise i ovdje briljira isti lik koji briljira i na jednoj drugoj temi vezano za "region".

rejs je rejs iliti trka za london. lista koja pokazuje ko ce igrati zavrsni sampionat (najboljih 8 iliti moze biti 7 + osvajac slema ako je kojim slucajem ispod 8. mjesta). i ubraja poene od posljednjeg WTFa do ovoga. poeni ispadaju nakon 52 sedmice tj godinu dana (ne 365 dana nego po sedmicama jer nije uvjek isti datum. dakle od ponedljka do ponedeljka). sa izuzetkom upavo zavrsnog mastersa kojem poeni ispadaju pred zavsni masters naredne godine (a ne nakon) i tada se liste i izjednacavaju. kako je to trka za posljednji turnir tako kako sezona odmice je po njoj i lakse pratiti stanje na kraju godine. i nije da u njoj ulaze samo turniri iz te godine. obicno je to tako ali kada se recimo bodovao DC a finale istog se igralo nakon WTFa poeni iz tog finala su ulazili u obje liste naredne godine iako su oni bili sa kraja sezone prosle godine. ima i po neki celendz ili slicno koji se igra nakon zavrasnog turnira i tu je po istom principu ali to i onako ovi najbolji ne igraju i nije relvantno za top igrace. ti poeni ce i onako do kraja godine ispasti sa liste a rejs lista se resetuje nakon londona i pocinju svi od 0 (moguce cak da ako ima koji celendzer u isto vrijeme kada i london da i ti poeni ulaze u rejs za narednu godinu).

delinjo
Kontakt:

PostPostao/la delinjo » 07 okt 2019, 20:55

jesam nesto pozelio babuku gledati ,Zeljo nije los ove sezone pa imam manjak stresa u zivotu :mrgreen:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 07 okt 2019, 21:15

delinjo WroteColonjesam nesto pozelio babuku gledati ,Zeljo nije los ove sezone pa imam manjak stresa u zivotu :mrgreen:

A Ole’s at the wheel? :mrgreen:
Leo Messi-2009,2010,2011,2012,2015,2019 Best Player of the year

delinjo
Kontakt:

PostPostao/la delinjo » 07 okt 2019, 21:18

BosniaBoston WroteColon
delinjo WroteColonjesam nesto pozelio babuku gledati ,Zeljo nije los ove sezone pa imam manjak stresa u zivotu :mrgreen:

A Ole’s at the wheel? :mrgreen:

to sam poravnio ...imao realna ocekivanja od starta pa ne pada tesko,opstanak nece doci u pitanje :rol:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 08 okt 2019, 13:52

Andy deff svakim mecom sve vise napreduje, fali mu jos samo malo da servis svoj vrati i bice dobar :)

Babuka brutalno dobro servira ovaj mec

Justin
Kontakt:

PostPostao/la Justin » 08 okt 2019, 16:17

ronaldo99 WroteColonAndy deff svakim mecom sve vise napreduje, fali mu jos samo malo da servis svoj vrati i bice dobar :)

Gubi svoj servis ko kakva zena. Danas bezveze izgubi zbog toga.

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 08 okt 2019, 16:23

Justin WroteColon
ronaldo99 WroteColonAndy deff svakim mecom sve vise napreduje, fali mu jos samo malo da servis svoj vrati i bice dobar :)

Zbog toga je i izg, dva puta je servirao za mec i oba izg, al dobro samo nek igra, nadoce i to :)

Justin
Kontakt:

PostPostao/la Justin » 08 okt 2019, 16:26

ronaldo99 WroteColon
Justin WroteColon

Zbog toga je i izg, dva puta je servirao za mec i oba izg, al dobro samo nek igra, nadoce i to :)

Ma nikad on nije ni imao neki servis, ali ovo je bas lose. Mislim da mozda ima i najgori servis od igraca preko 190 visine. :mrgreen:

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 08 okt 2019, 16:32

Ne znam sta ima u planu igrati do kraja godine, hocel igrati pariz ili neki od dva atp500?

Justin
Kontakt:

PostPostao/la Justin » 08 okt 2019, 16:40

Najpametnije mu je da pauzira do iduce godine. Dovoljno je igrao.

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 08 okt 2019, 16:42

Nek igra, jbt dns je stizao neke lopte kao u najboljim danima, to je ona pozitivna strana, znaci da se moze dobro kretati, sad mu samo fali meceva i to ovih jakih :)

Natrag na “Tenis”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.