Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Najljepši bolid ima:

Anketa je završila: 30 mar 2017, 11:11.

Mercedes
5
8%
Red Bull
4
7%
Ferrari
26
43%
Force India
1
2%
Williams
1
2%
McLaren
1
2%
Toro Rosso
16
27%
Haas
1
2%
Renault
2
3%
Sauber
3
5%

Ukupno glasova: 60

tiffoso
Kontakt:

PostPostao/la tiffoso » 30 jun 2019, 23:36

majestic24 WroteColonNije ostavio ni mm prostora+ kontakt s bolidom. Kazna cista ko suza. Niti navijam za ferrari niti mrzim red bull,ali trebalo mu je danss lupiti kaznu. Koliko je vec u formuli?? 3-4 sezone i nista da nauci.

Respektabilno kazni u Kanadi tu si upravu. Mislim mrtvo slovo na papiru kaze, pola auta u krivini i moras ostaviti prostor. Ali trkacki se drugacije to posmatra. Ono sto pokusavam implicirati jeste subjektivno donosenje odluka sudija, koji nisu doslijedni, neko slijedi pravila a neko osjecaj za trkanjem, to nije izdefinisano i tu je kraj. A iskreno jesam navijac Ferrarija, medjutim pokusavam objektivno obuhvatiti situaciju.

Klare
Kontakt:

PostPostao/la Klare » 30 jun 2019, 23:57

Vrebac WroteColonNemozes pustiti Bolid da ide ravno u krivini, ako je drugi vozac u istina visini, znaci lijepo smotas i ostavis prostora i das gas! A ne ich na izguravanje,, ali Max je znao da bi izgubio na brzini i zato je isaowdo kraja!

I danas sam se složio sa ovakvim mišljenjem a opet ću. Toliko je na svijetu neobrazovanih ljudi koji sebi daju za pravo da komentarišu, pa tako i na ovom forumu.
Osnovno pravilo kod utrkivanja jeste ako si izabrao unutrašnju stranu onda se drži te strane dok utrkivanje traje. Ali ovaj svjestan da je Leclerc pametniji vozač da ga je ponovo prešao sa izlaskom iz krivine odlučuje se za kretenski potez uzimanja čitave staze i namjernog izgurivanja.

Također komentarisao sam i situaciju u Kanadi zašto Vetel nije trebao dobito kaznu. Nisam navijač Ferarija ali kao i svakog normalnog čovjeka a posebno onog koji voli ovaj sport boli ovakva nepravda. I pokazuje koliko su ljudi zapravo neobrazovani i glupi čak i na visokim pozicijama.
Još su dobro plaćeni za posao koji ne znaju raditi, život jednsotavno u slučaju Ferarija nije fer, oni kao najjača franšiza u F1 moraju pokazati drskost da se ovo više ne ponovi ni njima ni nekom drugom mogućem kontenderu.

Jer nepravda boli poštenog čovjeka. Posebno kad vidiš Leclerca koji je u prvom napadu prije svega izbjegavao Verstapena i pored toga ga uspio pobjediti. A onda u drugom napadu je opet izbjegao kretena i otišao skroz široko, a onda ga je ovaj skroz izgurao. Lopovluk i kretenluk neviđeni.

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 01 jul 2019, 00:36

Iskreno, već je većina spomenula ovo ja nikad u životu ne bih kažnjavao i ovo bih pustio kao trkački incident. Samo mi je nejasno zašto se za manje stvari donose kazne, a za ovo ne. Već ako je postavljen neki standard, to se treba poštovati i pokušavati svaku situaciju prema toj regulisati. Znači kao conclusion - definitivno ne za kaznu, ali već ako se za puno manje incidente lupaju kazne i za ovo se trebalo. Kao navijač Leclerca to govorim.

Max je danas letio stazom, haman da RB na svakoj stazi gdje je velika nadmorska visina dominira, bukvalno šta ti više treba nego pobjeda pred domaćom publikom nakon užasnog starta i to da pobjedu osiguraš zadnja dva kruga. Ovo je ubjedljivo njegova najbolja trka karijere, ogromno šamaranje četvorke, a pogotovo timskog kolegei koji je makar mogao pratit iz blizine duel sa Leclercom. :salut:

Leclerc je super kontorlisao trku, nabio odličnih 5s do boksa i još je krug kasnije otišao u boks u odnosu na Bottasa. Međutim, taktika sa softom je bila odlična u odnosu na Merc, u odnosu na Maxa ne. Maxa je sigurno i posrećilo danas, prvo što nije morao biti u direktnom duelu sa Hamiltonom jer je ovaj skršio prednje krilo i tako ga u boksu pretekao, pa onda je i Vettel izgubio 4s makar u boksu. To sve kad se sabere, upitno je da li bi uopšte došao do podijuma, a kamoli do pobjede. Mislim da je uradio najbolje što je mogao i u 68. krugu i kroz cijelu utrku, nema mu se šta zamjeriti na skoro pa savršenom vikendu. Bitno je iz ovoga svega izaći jači i zreliji, sigurno da boli kadai izgubiš pobjedu u skoro zadnjem krugu, kad slupaš bolid u Azerbejdžanu gdje si letio po stazi, kad ti motor otkaže a imaš 11s prednosti u odnosu na Hamiltona.. Ali Charles je maksimalno korektan, čestitao pobjedu i to je to. Kad tad će doći njegovo vrijeme, ove sezone će sigurno biti u prilici opet pobjediti i mislim da svaki fanatik ovog sporta to čeka. Ionako je ova sezona debitnaska koju odrađuje na odličnom nivou. Bitno je prebroditi ovaj pritisak i mentalno izaći jači.

Vettel isto pristojna trka, na kraju mogao i podijum uzeti i mislim da su ga mehaničari sjebali i da bi završio 2. da nije bilo toga. Iskoristio softke u prvom stintu maksimalno, fakat nema sreće ove sezone kao i cijeli Ferrari iako ne prikazuje ni mrvicu iz najboljih dana. Malo mi je neshvatljivo što nije uspio postaviti najbrži krug trke i što su ga uopšte zvali u boks, ali who cares. Borba do kraja i vidjećemo šta nas čeka.

Bottasa ne vrijedi ni komentarisat, ovakvim vožnjama neće osigurati sebi mjesto u Mercu dogodine a kamoli titulu. Hamilton isto loš, pogotovo u Laudinoj krivini, mada šta ga briga on to sebi može priuštiti. Mislim da i nije skršio krilo da bi ostao bez podijuma jer jednostavno Merc se patio sa racepaceom danas. U Silverstonu ga čeka opasna borba sa Ferrarijem, mislim da će tu biti krvi kao i prošle godine. I lijepo je što se nije čulo danas "get in there Lewis". :kafa:

Alfa i Mclaren. :tokralju:

Gasly našamaran, ne znam ni je li materijal za TR, kamoli za RB. Albona ganjati poslije pauze.

Jest lijepo vidjeti Williams iznad odvratnog Magnussena (sorry Nermine :kafa: ). Step by step.

Još nešto diskutabilno.
slika
ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah
bit ću spreman da zaboravim

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 01 jul 2019, 12:40

Bottas kao duh, nekad zaboravim da je u F1 a lik vozi najbolji bolid na gridu, karizma nula
Don't believe the hype.

Nerminovic
Kontakt:

PostPostao/la Nerminovic » 02 jul 2019, 19:51

Captain4 WroteColon
Jest lijepo vidjeti Williams iznad odvratnog Magnussena (sorry Nermine :kafa: ). Step by step.

Dzaba malena slova Nera sve vidi sve cuje :kafa: :mrgreen:

Razumijem da Kevin nije najpopularniji na gridu i dosta ga smatraju kao ''prljav'' vozac medjutim dokazao je vise puta da ima brzinu i posebno killer-instinkt koji je potreban ako zelis da budes medju najboljim. Haas da nema ovoliko problema sa yebenim gumama bilo bi tu vise poena ali ocigledno nesto ne funkcionira kako treba cim ovako gube race-pace.

"Don't ask me what is happening. I don't know and I cannot answer, but we have to figure it out," Gunther Steiner said.

Kako god mislim da cemo ga od iduce sezone gledati umjesto Gaslya jer taj nije RedBull-kalibar ni blizu. :nedam:

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 02 jul 2019, 20:15

100% ima brzinu, pogotovo u qualy lapovima. Ali opet ja ga prezirem jer se nefer postavlja. :bih:

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

Kanye
Kontakt:

PostPostao/la Kanye » 02 jul 2019, 21:01

KMag je Ver bez hypea i navijaca.
I believe there's a God above me
I'm just the god of everything else

akisarajevo92
Kontakt:

PostPostao/la akisarajevo92 » 04 jul 2019, 14:03

Koliko brutalno dobar posao rade iz Libertya sto se tice drustvenih mreza, posebno YouTube-a, da se bar iz Dorne i MotoGP-a ugledaju na njih u tom segmentu
Don't believe the hype.

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 10 jul 2019, 19:23

tamo nekad u februaru

miki_92 WroteColonRich energy aka Moto GP Leopard

slika

Supreme Court: Show us your accounts

Rich Energy: We out...
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

Nerminovic
Kontakt:

PostPostao/la Nerminovic » 12 jul 2019, 14:52

ovaj Grosjean fakat nije normalan znaci covjek na prvi flying lap napravi dupli spin

a onda na pit exit ovo :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
slika

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jul 2019, 15:02

Nerminovic WroteColonovaj Grosjean fakat nije normalan znaci covjek na prvi flying lap napravi dupli spin

a onda na pit exit ovo :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
slika

Jel me yebeš? :kafa:

Pratio sam 15tak minuta FP1 i tu je skršio dva seta guma, kakav mentalni patuljak. :bow:

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 12 jul 2019, 17:20

kakav raspad Haasa, Grosjean :rol:
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 13 jul 2019, 15:44

Nejasne stvari opet.

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 13 jul 2019, 15:45

wtf Charles :lol:
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 13 jul 2019, 15:47

Charles moze uzeti pole, ali racepace im je teška kari.na i jedino možda kiša ako sutra bude imaju neke šanse.

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 13 jul 2019, 15:53

WOW

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

Napapijri
Kontakt:

PostPostao/la Napapijri » 13 jul 2019, 15:54

Gdje gledate? Na SK nema.

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 13 jul 2019, 15:55

Napapijri WroteColonGdje gledate? Na SK nema.

SK7.
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 13 jul 2019, 15:55

Napapijri WroteColonGdje gledate? Na SK nema.

RTL DE I SK7

Inter Milan
Charles Leclerc
Rafael Nadal
VINKO ŠAMARLIĆ

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 13 jul 2019, 15:55

Merc se opet igra sa konkurencijom, sve do Q3 voze onako i onda pola sekunde ubrzaju

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.