Formula 1 - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Pobjednik Bahrain Grand Prix 2021 je:

Anketa je završila: 01 apr 2021, 15:13.

Alfa Romeo
0
Nema glasova.
AlphaTauri
1
3%
Alpine
0
Nema glasova.
Aston Martin
1
3%
Ferrari
5
13%
Haas
1
3%
McLaren
1
3%
Mercedes
16
41%
Red Bull
14
36%
Williams
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 39

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 09 maj 2021, 17:41

Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 17:37
Kljucni igrac Danas je bio Botas , da se je borio za Prvaka kako treba a ne kao i uvijek da se naguzi, ne bi Ham stigao VES tako lako!
Pa vise i uspjesnije se Botas borio protiv Hamiltona, nego Max na kraju :rol:

Avatar
FCB1986
Postovi: 2623
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la FCB1986 » 09 maj 2021, 18:25

Opet Hamilton nije pobijedio, nego mu poklonio Max i Red Bull? Zbog toga i postoji taktika, svako bira onu sto misli da je najbolja, lako je sad govoriti kako su trebali ovako onako, ali u datom trenutku donositi takve odluke nije lako i tu dolaze do izrazaja timske kvalitete. Hamilton po ko zna koji put izabrao bolju i uspijesniju :salut:
⚽FK Garaže⚽

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Javier4 » 09 maj 2021, 19:09

Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 17:41
Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 17:37
Kljucni igrac Danas je bio Botas , da se je borio za Prvaka kako treba a ne kao i uvijek da se naguzi, ne bi Ham stigao VES tako lako!
Pa vise i uspjesnije se Botas borio protiv Hamiltona, nego Max na kraju :rol:
Ma daj Molim te , bas se je borio :guz:
Ja da se borim za prvaka svijeta bas bi mu se smaknuo! Al Botina je sretan samo da vozi u Mercu

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 845
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jakobsen91 » 09 maj 2021, 19:14

Nije tesko Mercedesu odabrati strategiju kad imaju ovoliko bolji pace, i sve to u borbi 1v1. Da bi njihov tempo dosao do izrazaja trebaju samo uzeti drugu strategiju od one koju Max ima, dobiti otvorenu stazu i vrti krugove. Da ima jos konkurentnih bolida ne bi mogli tako, ovako Mercedesu ostaje samo da ne izmisljaju toplu vodu. RB i Max nemaju ovdje sta puno traziti, jedina sansa i jest kao sto su ovo danas probali, pa nadati se nekom SC da dobiju slobodan pit stop i vrate se na svoju poziciju.

Meni je sve bilo jasno kad mu je Hamilton sa svega 4 kruga svjezijim gumama onako brutalno i brzo skino 6 sec prednosti.

Kad ih Ferrari sa onim cheatom na pravcu nije mogao dobiti, onda nece ni RB, ma koliko se mi nadali i ocekivali neke promjene. I koliko god mi kritikovali Bottasa, covjek ulogu drugog vozaca odradjuje savrseno.

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 09 maj 2021, 19:22

Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 19:09
Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 17:41
Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 17:37
Kljucni igrac Danas je bio Botas , da se je borio za Prvaka kako treba a ne kao i uvijek da se naguzi, ne bi Ham stigao VES tako lako!
Pa vise i uspjesnije se Botas borio protiv Hamiltona, nego Max na kraju :rol:
Ma daj Molim te , bas se je borio :guz:
Ja da se borim za prvaka svijeta bas bi mu se smaknuo! Al Botina je sretan samo da vozi u Mercu
Naravno da je sretan. Koje su mu opcije? Da bude prvi vozac Hasa ili Williamsa? 90% vozaca na gridu bi se sad mijenjalo sa Botasem.

Mozda je trebao udariti Hamiltona danas, da bi zadovoljio vas koji ga ne volite?

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Javier4 » 09 maj 2021, 19:27

Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 19:22
Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 19:09
Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 17:41


Pa vise i uspjesnije se Botas borio protiv Hamiltona, nego Max na kraju :rol:
Ma daj Molim te , bas se je borio :guz:
Ja da se borim za prvaka svijeta bas bi mu se smaknuo! Al Botina je sretan samo da vozi u Mercu
Naravno da je sretan. Koje su mu opcije? Da bude prvi vozac Hasa ili Williamsa? 90% vozaca na gridu bi se sad mijenjalo sa Botasem.

Mozda je trebao udariti Hamiltona danas, da bi zadovoljio vas koji ga ne volite?
Hahahahah smijesan si...
Znaci vozim Formulu samo da bih drugima smetao i ne zelim nikad da budem Prvak :bow:

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la TonySosa » 09 maj 2021, 19:29

Velik si, Lewise.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Vettel5 » 09 maj 2021, 19:33

Nikad zanimljivija F1. :roll: :yawn:
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 09 maj 2021, 19:37

Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 19:27
Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 19:22
Javier4 je napisao/la:
09 maj 2021, 19:09


Ma daj Molim te , bas se je borio :guz:
Ja da se borim za prvaka svijeta bas bi mu se smaknuo! Al Botina je sretan samo da vozi u Mercu
Naravno da je sretan. Koje su mu opcije? Da bude prvi vozac Hasa ili Williamsa? 90% vozaca na gridu bi se sad mijenjalo sa Botasem.

Mozda je trebao udariti Hamiltona danas, da bi zadovoljio vas koji ga ne volite?
Hahahahah smijesan si...
Znaci vozim Formulu samo da bih drugima smetao i ne zelim nikad da budem Prvak :bow:
Zeli, ali ne moze, jer u ekipi ima puno kvalitetnijeg vozaca, najboljeg ikad.
Zele i svi ostali, ali znaju da ne mogu.

P.S. A zasto se Max nije borio danas, je li i on ne zeli da postane prvak?

Corcaigh
Postovi: 243
Pridružen/a: 16 apr 2021, 13:46
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Corcaigh » 09 maj 2021, 20:39

Pozdrav svima na temi prije svega.

Ne mogu da vjerujem da se poslije svake trke kuju neke teorije zavjere i pokusava diskreditovati Hamilton. Pogotovo to ne pije vode u poredjenju sa Bottasom. Da mu se Valteri nije sklonio zvali bi ga u boks u iducem krugu i problem rijesen. Takodjer imao je toliko losiji pace da bi ga Ham pretekao za maksimalno dva kruga, a vidjeli smo da borba sa Maxom nije trajala ni pola kruga tako da bi se opet isto zavrsilo.

Mene licno takodjer nervira uloga vodonose i sklanjanja umjesto da se trkaju, ali ni u fudbalu nece desni bek slomiti nogu na treningu klupskom kolegi koji igra istu poziciju samo da bi sebi napravio mjesto u ekipi.

Avatar
edoox
Postovi: 1593
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la edoox » 09 maj 2021, 20:47

Koliko god ih ne volim, ekipa iz Merca pokazuje da u svakom momentu imaju potez kojim dobijaju utrke. "siju " strah iz utrke u utrku. RB je morao imati spremnu kalkulaciju na ovakav ishod i morali su povuci neki potez. OVako samo pokazuju da ce prije cekati grešku MErca nego da prvu povuku potez.
Da su bolidi prije ovih "pomagala" mozda bi se Max mogao braniti, jer danas nema sanse da se iko može odbraniti u DRS zonama.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la AshburtonG » 09 maj 2021, 20:57

Najveci svih vremena nastavlja sa samaranjem po gridu. Me likes it. :tokralju:

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 09 maj 2021, 22:02

Ovaj zapeo Max se nije borio Max se nije borio. Jest eto boriti ce se sa 18 krugova starijim gumama :rol:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 09 maj 2021, 22:08

Bundesliga je napisao/la:
09 maj 2021, 22:02
Ovaj zapeo Max se nije borio Max se nije borio. Jest eto boriti ce se sa 18 krugova starijim gumama :rol:
Pa zasto se onda zamjera Botasu? Botas nije imao starije gume?
Cak sta vise, Botas je nepotrebno zadrzao Hamiltona i tako mu oduzeo bar dvije sekunde.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 09 maj 2021, 22:20

Evander je napisao/la:
09 maj 2021, 22:08
Pa zasto se onda zamjera Botasu? Botas nije imao starije gume?
Cak sta vise, Botas je nepotrebno zadrzao Hamiltona i tako mu oduzeo bar dvije sekunde.
Bottas nije imao ni blizu toliko starije gume. A Bottasu se zamjera samo to sto je vodonosa citavu karijeru u Mercedesu i sto nije skillom i mentalitetom dostojan takvog tima. Russel je pokazao kakav je kalibar Bottas. Njemu je kasika upala u med sto je uopste upao u Mercedes. Ovo danas mu zamjeraju djeca koja misle da se mogao dugo braniti, a nije.

Tsunoda je ispao najvece smece od svih vozaca do sada. Rookie da onako vice i ispoljava bijes preko radija je necuveno. I to svaki trening, svake kvalifikacije i trku. Prava mala primadona, misli da posjeduje tim ako je Honda tu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Finn » 09 maj 2021, 22:47

I Russell bi morao isto ovo raditi ako ikada pozele da ga stave u Mecku. Napravi belaj i ide sut karta, lako je naci drugog vodonosu. Nema se Bottasu sta zamjeriti, radi kako ti se kaze ili te nema.

Ljudi ovdje i dalje kontaju da se vozac nesto aman zaman pita na stazi ko da su 80e ili 90e, a u svakom trenutku mu tehnicari mogu smanjiti snagu i kapak. Vozacu je najbitnije da sto manje pravi gresaka i da zna cuvati gume, sve ostalo je mimo njegovih nadleznosti, to je realnost ove Formule.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 09 maj 2021, 22:53

Bottas sad mora glumiti vodonosu jer je zeznuo nekoliko trka vec ove sezone i dosta kasni za dvojcem. Imao je sansu na pocetku sezone, a kada je upropastio po ocekivanju logicno je da ce Mercedes stati uz Placonju. Jer on se nosi sa Verstappenom a Bottas standardno puca pod pritiskom. Sad mu je gotovo jer je ispao iz utrke za prvaka.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 09 maj 2021, 22:54

kako ces ispast' iz necega u cemu nikad nisi ni bio :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 09 maj 2021, 23:10

Corcaigh je napisao/la:
09 maj 2021, 20:39
Pozdrav svima na temi prije svega.

Ne mogu da vjerujem da se poslije svake trke kuju neke teorije zavjere i pokusava diskreditovati Hamilton. Pogotovo to ne pije vode u poredjenju sa Bottasom. Da mu se Valteri nije sklonio zvali bi ga u boks u iducem krugu i problem rijesen. Takodjer imao je toliko losiji pace da bi ga Ham pretekao za maksimalno dva kruga, a vidjeli smo da borba sa Maxom nije trajala ni pola kruga tako da bi se opet isto zavrsilo.

Mene licno takodjer nervira uloga vodonose i sklanjanja umjesto da se trkaju, ali ni u fudbalu nece desni bek slomiti nogu na treningu klupskom kolegi koji igra istu poziciju samo da bi sebi napravio mjesto u ekipi.
Bottas je vodonoša generalno, ali danas se nije sklonio, utrkivao se sa Hamiltonom i ovaj ga je legitimno pretekao.
Finn je napisao/la:
09 maj 2021, 22:47
I Russell bi morao isto ovo raditi ako ikada pozele da ga stave u Mecku. Napravi belaj i ide sut karta, lako je naci drugog vodonosu. Nema se Bottasu sta zamjeriti, radi kako ti se kaze ili te nema.

Ljudi ovdje i dalje kontaju da se vozac nesto aman zaman pita na stazi ko da su 80e ili 90e, a u svakom trenutku mu tehnicari mogu smanjiti snagu i kapak. Vozacu je najbitnije da sto manje pravi gresaka i da zna cuvati gume, sve ostalo je mimo njegovih nadleznosti, to je realnost ove Formule.
Ako Russell bude u Hamiltonovoj poziciji, ako bude brži i ako on bude taj koji ima bolje šanse za osvajanje, Hamilton će se morati sklanjati njemu. Ako je obrnuto, tražit će od njega da se sklanja Hamiltonu. Mercedesu puca q i za Hamiltonom i za Bottasom i za Russellom, Mercedesu je Mercedes prvi prioritet.

Bottas je doveden da bude vodonoša, Russell neće biti promovisan iz tih razloga, Russella će promovisati jer je pitanje koliko će Hamilton još dugo ostati i koliko Russell još želi čekati. Kao što ni Rosberg nije bio vodonoša. Bottas nije taj nivo.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 09 maj 2021, 23:17

miki_92 je napisao/la:
09 maj 2021, 22:54
kako ces ispast' iz necega u cemu nikad nisi ni bio :rol:
Mogao je biti da je na pocetku sezone bio u koraku sa dvojcem jer ima bolid za takvo nesto. Ali po standardu je chokao i naravno da ce Mercedes stati uz Hamiltona jer im je najbitnije da titulu osvoji njihov vozac i tim. A ne RB i Verstappen.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Zaključano

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.