Formula 1 - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Pobjednik Bahrain Grand Prix 2021 je:

Anketa je završila: 01 apr 2021, 15:13.

Alfa Romeo
0
Nema glasova.
AlphaTauri
1
3%
Alpine
0
Nema glasova.
Aston Martin
1
3%
Ferrari
5
13%
Haas
1
3%
McLaren
1
3%
Mercedes
16
41%
Red Bull
14
36%
Williams
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 39

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Vettel5 » 09 maj 2021, 23:20

Donnie Darko je napisao/la:
09 maj 2021, 23:10
Corcaigh je napisao/la:
09 maj 2021, 20:39
Pozdrav svima na temi prije svega.

Ne mogu da vjerujem da se poslije svake trke kuju neke teorije zavjere i pokusava diskreditovati Hamilton. Pogotovo to ne pije vode u poredjenju sa Bottasom. Da mu se Valteri nije sklonio zvali bi ga u boks u iducem krugu i problem rijesen. Takodjer imao je toliko losiji pace da bi ga Ham pretekao za maksimalno dva kruga, a vidjeli smo da borba sa Maxom nije trajala ni pola kruga tako da bi se opet isto zavrsilo.

Mene licno takodjer nervira uloga vodonose i sklanjanja umjesto da se trkaju, ali ni u fudbalu nece desni bek slomiti nogu na treningu klupskom kolegi koji igra istu poziciju samo da bi sebi napravio mjesto u ekipi.
Bottas je vodonoša generalno, ali danas se nije sklonio, utrkivao se sa Hamiltonom i ovaj ga je legitimno pretekao.
Finn je napisao/la:
09 maj 2021, 22:47
I Russell bi morao isto ovo raditi ako ikada pozele da ga stave u Mecku. Napravi belaj i ide sut karta, lako je naci drugog vodonosu. Nema se Bottasu sta zamjeriti, radi kako ti se kaze ili te nema.

Ljudi ovdje i dalje kontaju da se vozac nesto aman zaman pita na stazi ko da su 80e ili 90e, a u svakom trenutku mu tehnicari mogu smanjiti snagu i kapak. Vozacu je najbitnije da sto manje pravi gresaka i da zna cuvati gume, sve ostalo je mimo njegovih nadleznosti, to je realnost ove Formule.
Ako Russell bude u Hamiltonovoj poziciji, ako bude brži i ako on bude taj koji ima bolje šanse za osvajanje, Hamilton će se morati sklanjati njemu. Ako je obrnuto, tražit će od njega da se sklanja Hamiltonu. Mercedesu puca q i za Hamiltonom i za Bottasom i za Russellom, Mercedesu je Mercedes prvi prioritet.

Bottas je doveden da bude vodonoša, Russell neće biti promovisan iz tih razloga, Russella će promovisati jer je pitanje koliko će Hamilton još dugo ostati i koliko Russell još želi čekati. Kao što ni Rosberg nije bio vodonoša. Bottas nije taj nivo.
Čovjek sa 8 titula da se sklanja debitantu u timu Mercedesa? Taman da prvih 5 utrka uzme to se neće desiti. Jedno je da voliš Hamiltona a sasvim drugo da ga na čudan način pokušavaš opravdati, tj. uspjehe zadnjih par godina. Isto kao što se Bottasu ukazao Russell pa mu pokazao da je donji, tako je i Rosberg pokazao Hamiltonu da nije baš savršen. Tu ti leži i odgovor, Mercedesu da nije stalo do Lewisa garantujem ti da mu ne bi produžili ugovor već bi ga proslijedili Red Bullu ili Ferrariju. Njemac bi zvao njemca i sa njim osvajao sve ove naslove. Npr. Vettela ili Hulkenberga. Ali zašto bi to radili kad je Hamilton 2014 i 2015 već uzeo titulu sa njima, a Rosberg nakon svoje osvojene istupio iz formule. Logično da će se oni potruditi sa svojim duplo boljim bolidom od ostatka grida napraviti svog tzv goata, da se zna da su oni ti koji su ga stvorili takvog a ne Ferrari. Garantujem ti da bi bilo ko uzimao sve ove titule, ne osporavam znanje Lewisa, uz Fernanda i Maxa je trenutno najbolji, naravno da se izdvaja od ostalih i po formi nekoj ali prelagan je zadatak imao jer je sve podređeno njemu. Eto i sad se već zna da će uzeti titulu a ovi na startu sezone koriste timske odredbe. :puke:
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
coelho41
Postovi: 12690
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la coelho41 » 09 maj 2021, 23:24

Hvala vam svima na ogromnoj podršci ove sezone, ali FK Formula ipak nije uspjela da se plasira u najviši rang takmičenja. Ove sezone nesretnim spletom okolnosti završili smo sa drvenom medaljom 2. ss.ba lige, ali obećavamo da ćemo sljedeće sezone plasirati se u prvi rang. :bih:

1. Gongashi 31
2. Dragonsi 30
3. Zadnja Klupa 29
4. Formula 28
5. Mislish United 28
6. Pijetlovi 28
7. Stolac 27

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 09 maj 2021, 23:25

Vettel5 je napisao/la:
09 maj 2021, 23:20
Mercedesu da nije stalo do Lewisa garantujem ti da mu ne bi produžili ugovor već bi ga proslijedili Red Bullu ili Ferrariju. Njemac bi zvao njemca i sa njim osvajao sve ove naslove. Npr. Vettela ili Hulkenberga.
Mercedesu je stalo do toga da ima najboljeg vozača na gridu u svojoj ekipi. Nije im stalo do Hamiltona lično, stalo im je do kvaliteta kojeg posjeduje, tj kojeg oni posjeduju sa njim u ekipi. To što ti misliš da bi Vettel i Hulkenberg mogli raditi u Mercedesu ovo što Hamilton radi, to je drugi par opanaka. Sretno Vettelu u borbi sa Lanceom Strollom, ne znam zašto ga se spominje više uopšte u istoj rečenici sa Mercedesom, nije više 2017.

Kad bi Russell uradio ono što je Leclerc uradio Vettelu tokom prve sezone, i kad bi se Hamilton raspao kao Vettel, za šta su šanse minimalne, okrenuli bi se Russellu sigurno kao što se i Ferrari okrenuo Leclercu. Ovdje su me pojedinci ismijavali kad sam 2018. pisao da će Ferrari stati uz Leclerca ako bude bolji od Vettela, kao to je nešto nerealno i nemoguće. Da li bi Hamiltonu ego dopustio takve stvari, to je pitanje, to jest sigurno ne bi, ali govorim o motivacijama ekipe. Kao što su i naginjali više Rosbergu kad je on bio u boljoj formi 2016.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la QUARTERBACK » 09 maj 2021, 23:43

svidja mi se kako rezonuje donnie, pogotovo ovo za buducnost russella u mercedesu i opcenito o nivoima koje su vozaci pokazivali kroz godine utrkivanja.. bottas definitivno 2nd tier vozac ali kao takav mercedesu savrsen za ulogu koju ima..

doduse, sve ove godine hamiltonovog osvajanja titula morale su ostaviti psihicke posljedice na valterya, jednostavno siguran sam da to sve promjeni covjeka i da nije vozac sa istom motivacijom i zeljom ko sto je bio kad je mozda tek dosao u merc..

s aspekta zanimljivosti, svima je sigurno zao sto rosberg nije ostao u formuli 1 :D
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 09 maj 2021, 23:48

ej al koji rezon, po pojedincima ovdje Mercedes bi trebao da ima dva vrhunska vozaca, da se ta dva vozaca sudaraju svaku utrku po mogucnosti, pa da oba Mercedesa ispadaju iz utrke kao Red Bullovi ili Ferariji i da onda svima bude po volji.

to se Totto Wolfu jednom dogodilo i nikad vise.

Bottas iz ugla Mercedesa odradjuje savrsen posao , iz ugla navijaca Mercedesa odradjuje savrsen posao. Bottasom su nezadovoljni samo oni koji prizeljkuju krah Mercedesa, ali nemaju drugog nacina da ih ugroze pa de nek se sami sudaraju haha kakav rezon
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Unofficialpage » 09 maj 2021, 23:58

Bottas je savršen primjer kako treba da vozi vozač broj 2 i on to odrađuje perfektno. Russell ne bi bio taj tip vozača, dosta je bolji vozač od Bottasa i on je neko ko želi da se bori za titule i da imaju Hamiltona i Russella samo bi sebi zakomplikovali sve a ovako sve kontrolišu.

Nama smeta Bottas prosto jer želimo borbu za titulu a RB i Ferrari nisu u stanju da se suprostave Mercedesu pa kontamo da to, barem, Bottas uradi. Dok god Leclerc i Max ne dobiju bolid koji je dostojan borbe za titulu i da se suprostave Mercedesu neće bit borbe za titulu. Mercedes neće ponovo dozvoliti da se dva njihova vozača bore za titulu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 10 maj 2021, 00:16

Unofficialpage je napisao/la:
09 maj 2021, 23:58
Bottas je savršen primjer kako treba da vozi vozač broj 2 i on to odrađuje perfektno. Russell ne bi bio taj tip vozača, dosta je bolji vozač od Bottasa i on je neko ko želi da se bori za titule i da imaju Hamiltona i Russella samo bi sebi zakomplikovali sve a ovako sve kontrolišu.

Nama smeta Bottas prosto jer želimo borbu za titulu a RB i Ferrari nisu u stanju da se suprostave Mercedesu pa kontamo da to, barem, Bottas uradi. Dok god Leclerc i Max ne dobiju bolid koji je dostojan borbe za titulu i da se suprostave Mercedesu neće bit borbe za titulu. Mercedes neće ponovo dozvoliti da se dva njihova vozača bore za titulu.
Max ove sezone, tj bar za sad ove sezone, itekako ima bolid koji se može ravnopravno suprotstavit Mercedesu, odnosno Hamiltonu. Brži je od Bottasa u Mercedesu. Kako će biti u nastavku sezone vidjet ćemo, ali sad u ovom trenutku, razlika između Hamiltona i Mercedesa te Verstappena i Red Bulla je minimalna.

Verstappen je strašan vozač i buduća legenda, vjerujem da je trenutno jako jako blizu sa Hamiltonom što se same brzine tiče, te da je jedina ozbiljna prednost koju Hamilton ima iskustvo. Što se njih dvojice isključivo tiče mislim, jer Hamilton ima i sposobniju ekipu iza sebe.

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 10 maj 2021, 07:30

Nije samo do Merca ima nesto i do Hamiltona ... Botina u ovom Mercu bi zaostajao vec 50 bodova za Maxom ... Hamilton je jedan od rijetkih koji moze onakve krugove da vrti iz kruga u krug ... Ne volim ga ni ja , al osporavati njegovo umijece je smijesno i glupo u najmanju ruku ...

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 10 maj 2021, 09:30

i dalje je RB losiji bolid od Mercedesa

Mercedes je na svakoj trci imao bolji race pace, jedino Bahrein je 50/50 (donekle), Max samo odgađa Hamiltonovu titulu i tjt

nikakve ovdje ozbiljne borbe nece biti, Mercedes i Hamilton to sve kontolisu

al eto, valja generisati hajp

veci rival je bio onaj Ferrari iz 2017/18 do onih raspada u drugom dijelu sezone
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la akisarajevo92 » 10 maj 2021, 10:08

imam jedno pitanje za vas

kada bi sljedece sezone na gridu bila samo 4 jednaka bolida i npr. sva ta 4 bolida su Alpine a u njima voze Hamilton, Verstappen, Leclerc i Russell, sta mislite ko bi na kraju sezone uzeo titulu?

svi sjedaju po prvi put u nepoznat bolid (Alpine), ne postoji DRS i nemaju drugog vozaca u timu
Don't believe the hype.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 10 maj 2021, 10:13

miki_92 je napisao/la:
10 maj 2021, 09:30
i dalje je RB losiji bolid od Mercedesa

Mercedes je na svakoj trci imao bolji race pace, jedino Bahrein je 50/50 (donekle), Max samo odgađa Hamiltonovu titulu i tjt

nikakve ovdje ozbiljne borbe nece biti, Mercedes i Hamilton to sve kontolisu

al eto, valja generisati hajp

veci rival je bio onaj Ferrari iz 2017/18 do onih raspada u drugom dijelu sezone
slika
slika
slika
slika

Razlike su minimalne sve do jučer bile, a jučer je razlika ovolika zbog drugačije (mnogo bolje) strategije Mercedesa. Ferrari je bio veći rival jer su imali utrke gdje su bili brži, dok se Red Bull za sad drži blizu Mercedesa na svim stazama.

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 10 maj 2021, 10:14

akisarajevo92 je napisao/la:
10 maj 2021, 10:08
kada bi sljedece sezone na gridu bila samo 4 jednaka bolida i npr. sva ta 4 bolida su Alpine a u njima voze Hamilton, Verstappen, Leclerc i Russell, sta mislite ko bi na kraju sezone uzeo titulu?
Znam samo da bi Hamilton najvise plakao preko radija.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 10 maj 2021, 10:22

akisarajevo92 je napisao/la:
10 maj 2021, 10:08
imam jedno pitanje za vas

kada bi sljedece sezone na gridu bila samo 4 jednaka bolida i npr. sva ta 4 bolida su Alpine a u njima voze Hamilton, Verstappen, Leclerc i Russell, sta mislite ko bi na kraju sezone uzeo titulu?

svi sjedaju po prvi put u nepoznat bolid (Alpine), ne postoji DRS i nemaju drugog vozaca u timu
Ako ne postoji DRS, pobijedio bi onaj ko bude prvi na kvalifikacijama, odnosno onaj ko bude prvi nakon prvog zavoja na startu utrke, jer niko nikad nikoga ne bi pretekao. Sve su to vozači svjetske klase i razlike nisu ogromne. A prvi na kvalifikacijama bi bio onaj kome bolid najviše odgovara, a tu bih se kladio na Hamiltona jer je najiskusniji.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jakobsen91 » 10 maj 2021, 10:30

Ja sam vjerovao da je pace tu negdje Merc i RB do Emilio Romagne. :D Sve mi je bilo jasno Kad je Hamilton u zavrsnici napravio onoliko preticanja, i postavio na kraju ubjedljivo najbrzi krug, kojem Max nije bio ni blizu iako je cijelo vrijeme na tom setu imao cistu stazu ispred sebe, i mogao je stediti gume za tu zavrsnicu i najbrzi krug. :crazy:

U Portugalu Max u pocetku ispred, al opet rutinski ga Hamilton obilazi i rutiniranje na 5 sec. Da je trebalo vise pojacao bi Hamilton jos.

Jucer je isto bilo vidljivo da Max ne moze pobjeci, i da je sama konfiguracija staze utjecala sto ga ovaj nije obisao i dok su bili na prvom setu guma. Nije mu mogao pobjeci nikako na 2 sec, a i to nesto znaci. Da je MAX uzeo strategiju Hamiltona, on Hamilotna vise ne bi vidio na stazi, a gdje ga obisao. Tako da je upitno da li je strategija Hamiltona jucer bila bolja, ili je pace ucinio da ta strategija izgleda toliko dobro. Svakako vjerujem u drugu opciju.

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Javier4 » 10 maj 2021, 13:17

QUARTERBACK je napisao/la:
09 maj 2021, 23:43
svidja mi se kako rezonuje donnie, pogotovo ovo za buducnost russella u mercedesu i opcenito o nivoima koje su vozaci pokazivali kroz godine utrkivanja.. bottas definitivno 2nd tier vozac ali kao takav mercedesu savrsen za ulogu koju ima..

doduse, sve ove godine hamiltonovog osvajanja titula morale su ostaviti psihicke posljedice na valterya, jednostavno siguran sam da to sve promjeni covjeka i da nije vozac sa istom motivacijom i zeljom ko sto je bio kad je mozda tek dosao u merc..

s aspekta zanimljivosti, svima je sigurno zao sto rosberg nije ostao u formuli 1 :D
Ma da Merc iz njihove perspektive radi sve super to nitko ne spori!
Ali jednostavno kako Mozes(Bottas) u jednom (donekle) induvidualnom sportu nakon 4 od 20 utrka odustat od borbe za prvka i biti vodonosa???
Ja sam takva osoba da nikad nisam pristajao da budem u necemu drugi i da se zadovoljim s tim, i zbog toga mi je krivo na Bottasa i ne razumijem ga? Ili su mu obecali tu jednu titulu cim se Ham zadovolji??

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 10 maj 2021, 15:59

Javier4 je napisao/la:
10 maj 2021, 13:17
QUARTERBACK je napisao/la:
09 maj 2021, 23:43
svidja mi se kako rezonuje donnie, pogotovo ovo za buducnost russella u mercedesu i opcenito o nivoima koje su vozaci pokazivali kroz godine utrkivanja.. bottas definitivno 2nd tier vozac ali kao takav mercedesu savrsen za ulogu koju ima..

doduse, sve ove godine hamiltonovog osvajanja titula morale su ostaviti psihicke posljedice na valterya, jednostavno siguran sam da to sve promjeni covjeka i da nije vozac sa istom motivacijom i zeljom ko sto je bio kad je mozda tek dosao u merc..

s aspekta zanimljivosti, svima je sigurno zao sto rosberg nije ostao u formuli 1 :D
Ma da Merc iz njihove perspektive radi sve super to nitko ne spori!
Ali jednostavno kako Mozes(Bottas) u jednom (donekle) induvidualnom sportu nakon 4 od 20 utrka odustat od borbe za prvka i biti vodonosa???
Ja sam takva osoba da nikad nisam pristajao da budem u necemu drugi i da se zadovoljim s tim, i zbog toga mi je krivo na Bottasa i ne razumijem ga? Ili su mu obecali tu jednu titulu cim se Ham zadovolji??
Nije on pristao da bude lošiji od Hamiltona i da ne bude konkurentan za titulu petu godinu, jednostavno je tako, nije taj nivo, ne može bolje. Nije on svjesno odlučio i odabrao da bude klasu ili više ispod jednog od najboljih vozača u historiji sporta, nit je odustao od borbe za titulu.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BosniaBoston » 10 maj 2021, 16:04

Donnie Darko je napisao/la:
10 maj 2021, 15:59
Javier4 je napisao/la:
10 maj 2021, 13:17
QUARTERBACK je napisao/la:
09 maj 2021, 23:43
svidja mi se kako rezonuje donnie, pogotovo ovo za buducnost russella u mercedesu i opcenito o nivoima koje su vozaci pokazivali kroz godine utrkivanja.. bottas definitivno 2nd tier vozac ali kao takav mercedesu savrsen za ulogu koju ima..

doduse, sve ove godine hamiltonovog osvajanja titula morale su ostaviti psihicke posljedice na valterya, jednostavno siguran sam da to sve promjeni covjeka i da nije vozac sa istom motivacijom i zeljom ko sto je bio kad je mozda tek dosao u merc..

s aspekta zanimljivosti, svima je sigurno zao sto rosberg nije ostao u formuli 1 :D
Ma da Merc iz njihove perspektive radi sve super to nitko ne spori!
Ali jednostavno kako Mozes(Bottas) u jednom (donekle) induvidualnom sportu nakon 4 od 20 utrka odustat od borbe za prvka i biti vodonosa???
Ja sam takva osoba da nikad nisam pristajao da budem u necemu drugi i da se zadovoljim s tim, i zbog toga mi je krivo na Bottasa i ne razumijem ga? Ili su mu obecali tu jednu titulu cim se Ham zadovolji??
Nije on pristao da bude lošiji od Hamiltona i da ne bude konkurentan za titulu petu godinu, jednostavno je tako, nije taj nivo, ne može bolje. Nije on svjesno odlučio i odabrao da bude klasu ili više ispod jednog od najboljih vozača u historiji sporta, nit je odustao od borbe za titulu.
U prvoj polovici 2017. je bio bare bare dok nije krenulo sa favoriziranjem
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Corcaigh
Postovi: 243
Pridružen/a: 16 apr 2021, 13:46
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Corcaigh » 10 maj 2021, 17:26

Javier4 je napisao/la:
10 maj 2021, 13:17
QUARTERBACK je napisao/la:
09 maj 2021, 23:43
svidja mi se kako rezonuje donnie, pogotovo ovo za buducnost russella u mercedesu i opcenito o nivoima koje su vozaci pokazivali kroz godine utrkivanja.. bottas definitivno 2nd tier vozac ali kao takav mercedesu savrsen za ulogu koju ima..

doduse, sve ove godine hamiltonovog osvajanja titula morale su ostaviti psihicke posljedice na valterya, jednostavno siguran sam da to sve promjeni covjeka i da nije vozac sa istom motivacijom i zeljom ko sto je bio kad je mozda tek dosao u merc..

s aspekta zanimljivosti, svima je sigurno zao sto rosberg nije ostao u formuli 1 :D
Ma da Merc iz njihove perspektive radi sve super to nitko ne spori!
Ali jednostavno kako Mozes(Bottas) u jednom (donekle) induvidualnom sportu nakon 4 od 20 utrka odustat od borbe za prvka i biti vodonosa???
Ja sam takva osoba da nikad nisam pristajao da budem u necemu drugi i da se zadovoljim s tim, i zbog toga mi je krivo na Bottasa i ne razumijem ga? Ili su mu obecali tu jednu titulu cim se Ham zadovolji??
Ali moras biti svjestan da je F1 sport sa 20-22 mjesta na gridu sto je uzasno malo. Imas bar 20 juniora koji cekaju sansu, imas bar 5-6 starijih vozaca koji bi jos mogli odvesti koju godinu ali nisu imali mjesta.

Ni ja ne bi mogao biti Bottas, ali ni ti ni ja onda ne bi imali nista od karijere. Bottas ako izgubi ugovor sa Mercom, on nema gdje otici. Pa jedan Perez je za malo ostao bez sjedista a ne Bottas. Veliki je ulog u igri, on je vec u **** do grla (sam je kriv za to) i sad mu je jedina opcija da jede ta **** i bude bogato nagradjen. U suprotnom moze na neku farmu gljiva i lagano da bude placen po kilogramu.

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 10 maj 2021, 17:30

Prica se o Botasu kao da je vozac sa najgorom karijerom na gridu. Hajmo realno, ko je u zadnjih 5 godina uspjesniji od njega? Samo Hamilton.
Koje su opcije Botasu? Da slusa sta mu kazu u Mercedesu i da sto bolje radi svoj posao ili da ode u Hass, Williams ili slicnu ekipu.
Ovako, svake godine ostvari 2, 3 pobjede. Nigdje drugo ih ne bi imao. A za borbu protiv Hamiltona, realno nema potencijal. Botas ce od svoje karijere na kraju izvuci maximum.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 10 maj 2021, 18:09

sad kad pogledas onu trku od juce slavi se Mercedesova strategija kao da su neki uber genijalaci a jedan bolid moze ostati unutar pit stopa, jest tesko biti agresivan u tim situacijama u pm naročito kad znas da imas duplo bolji pace i tire management

onaj kloc Perez nije sposoban da bude u 25 sekundi da neko barem razmisli o njemu kao smetnji
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Zaključano

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.