Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Jakobsen91
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jakobsen91 » 20 jun 2022, 14:51

Bundesliga je napisao/la:
20 jun 2022, 13:51
Nevezano za ovo. Pravila nisu konstantna i primjenjuju se ovisno o vozaču i situaciji. Nisu pravila jednaka za sve definitivno i selektivno se primjenjuju. Pravilo je pravilo i trebalo bi biti isto u svim situacijama. A ne ono neko pređe liniju pita i dobije kaznu, a neko pređe i ne dobije.
Jbg Lewis prati putanju od Maxa, nije da njemu MAx ne ostavlja prostor. On s namjerom zeli zavjetrinu od Maxa. S druge strane Bottas ocajnicki trazi slobodan prostor, on gdje god ode Alonso ga isprati i blokira. Zaista mislim da se mora razlikovati ako nekog svjesno blokiras i bjezis od njega da mu ne pruzis zavjetrinu. Da nije kraj utrke Maxa bih upozorio crno-bijelom zastavom, a Alonsu svakako kazna, ovo je bas preopasno sto je on radio. Ne znam kako je FIA napisala pravilnik, da li su ostavili prostor za ovako jasno razlicite situacije. U svakom slucaju kazna Alonsa cista ko suza. Za Maxov primjer moglo bi se polemisati, koliko se sjecam nije Merc tu ni zalbu ulozio, a i oni i RB su se zalili na najmanje sitnice krajem prosle sezone.

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 20 jun 2022, 14:58

Jakobsen91 je napisao/la:
20 jun 2022, 14:51
Jbg Lewis prati putanju od Maxa, nije da njemu MAx ne ostavlja prostor. On s namjerom zeli zavjetrinu od Maxa. S druge strane Bottas ocajnicki trazi slobodan prostor, on gdje god ode Alonso ga isprati i blokira. Zaista mislim da se mora razlikovati ako nekog svjesno blokiras i bjezis od njega da mu ne pruzis zavjetrinu. Da nije kraj utrke Maxa bih upozorio crno-bijelom zastavom, a Alonsu svakako kazna, ovo je bas preopasno sto je on radio. Ne znam kako je FIA napisala pravilnik, da li su ostavili prostor za ovako jasno razlicite situacije. U svakom slucaju kazna Alonsa cista ko suza. Za Maxov primjer moglo bi se polemisati, koliko se sjecam nije Merc tu ni zalbu ulozio, a i oni i RB su se zalili na najmanje sitnice krajem prosle sezone.
Ma nema to prekida zavjetrinu. I to je nelegalan potez. Ne možeš ti mijenjati linije kako tebi paše da bi usporio onog iza i onemogućio ga da te pretekne. I to je opasan manevar jer opet može doći do sudara ako je onaj iza brži i bez zavjetrine i ovaj ispred se vrati na njegovu liniju i sudare se.

Evo ista situacija sa Hamlitonom i Petrovim.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Jakobsen91
Kontakt:

Post Postao/la Jakobsen91 » 20 jun 2022, 15:02

Nisam ni rekao da je legalan potez. Pisao sam da je za crno-bijele zastave, sto je cini mi se FIA cesto i radila u takvim slucajevima.

Ovo sto je Alonso uradio je ipak visi nivo. Zato i kazem kazna ko kuca.

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 20 jun 2022, 15:08

Jakobsen91 je napisao/la:
20 jun 2022, 15:02
Nisam ni rekao da je legalan potez. Pisao sam da je za crno-bijele zastave, sto je cini mi se FIA cesto i radila u takvim slucajevima.

Ovo sto je Alonso uradio je ipak visi nivo. Zato i kazem kazna ko kuca.
Crno-bijela zastava je ništa. Samo znači da će dobiti kaznu ako to opet uradi. A često se desi da ljudi na taj način steknu nelegalnu prednost. Što bi onda trebala biti kazna.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Blejzer10
Kontakt:

Post Postao/la Blejzer10 » 20 jun 2022, 15:34

Pa GL je Maxu usred borbe s Hamiltonom galamio da drugi pravac ne smije vijugat, baš zato što bi dobio kaznu da je opet to uradio

JoeBleck
Kontakt:

Post Postao/la JoeBleck » 20 jun 2022, 21:10

BosniaBoston je napisao/la:
20 jun 2022, 13:19
JoeBleck je napisao/la:
20 jun 2022, 11:15
Da je gubio na pravcu 1sec , cisto sumnjam ali da je gubio definitivno jeste.
Sva taktika na kraju se svela da bude Oconu u zavjetrini + DRS da ima da cuva poziciju jer ocito je bio drama spor.

Steta zaista , bio je furiozan citav vikend.Alpina bas los race pace.Fali tu kontinuiteta l.Za vozace ne sumnjam da su vrhunski , cak to mislim i za Ocona.Od ovih mladjih , mislim da je apsolurno rang Rusela , Norrisa ,Sainza ako ne i bolji.Po defanzivi jednostavno vidis da neko ima kvalitet da bude hladan kada je najpotrebnije.Ocon je strasan u branjenju pozicije.
Ocon u karijeri nije pobijedio timskog kolegu, svetogrdje je reci da je rang Sainza a Russella mislim ne daj Bože.Zahvalan solidan vozač i tjt
Koji parametar ?

Skim je vozio Rusell ? Sa Latifijem ? Pa njega bi prosjecan vozac F2 dobio kao timskog kolegu.

To sto jedan vozi za Alpinu a drugi za Mercedes ne znaci da je ovaj klasa za njega.
Ocon je izuzetno pouzdan i vrhunski defanzivac , sto je odlika kvalitetnih vozaca nikako onih prasinara.

Ne kazem da je bolji ali ti bas pretjerujes u minimiziranju.

Otelo
Kontakt:

Post Postao/la Otelo » 20 jun 2022, 21:16

slika

Izgleda da nije zagarantirano mjesto naredne sezone, pa nije više nice Mick :kafa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

FCB1986
Kontakt:

Post Postao/la FCB1986 » 20 jun 2022, 21:50

Ide Max do kraja sezone iza Senne, a ispred Alonsa

slika

JoeBleck
Kontakt:

Post Postao/la JoeBleck » 20 jun 2022, 21:56

Max je najtalentovaniji vozac od kako pratim F1.Pratm od ere Schumija i Mike.
Vrhunskih talenata je bilo poput ove dvojice , Montoye , Kimija , Alonsa , Lewisa ,Seba ali Max je bas poseban.Nisam fan ali on se najbolje stopi sa svojim bolidom , jednostavno sve mu zna.Nadam se da ce se pojaviti jos koji njegovih kvaliteta uskoro.

AA23
Kontakt:

Post Postao/la AA23 » 21 jun 2022, 10:45

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2022, 12:58

AA23 je napisao/la:
21 jun 2022, 10:45
Ma Binottu nije jasno ni kako uspiju ostali timovi zamjeniti gume za 2,5 sekunde a njima treba 5 sekundi.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

AA23
Kontakt:

Post Postao/la AA23 » 21 jun 2022, 13:46

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2022, 12:58
AA23 je napisao/la:
Ma Binottu nije jasno ni kako uspiju ostali timovi zamjeniti gume za 2,5 sekunde a njima treba 5 sekundi.
Mislim da nije jasna činjenica da su imali taj dio prije nego što su regulacije ustupile na snagu, aludirajući da Mercedes zna odluke iz FIA-e prije nego budu zvanične, pa su zato digli bunu Ferrari, ali i ostali zbog ovoga. Njihovim riječima rečeno, imali su "illegal parts before they were legal". To je sve.

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 21 jun 2022, 21:20

Rekao N-word na streamu te da je “roza pede.rska boja”
1STappen/Beantown/King of clay/Lione7

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Azpi
Kontakt:

Post Postao/la Azpi » 22 jun 2022, 00:13

AA23 je napisao/la:
21 jun 2022, 13:46
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2022, 12:58
AA23 je napisao/la:
Mislim da nije jasna činjenica da su imali taj dio prije nego što su regulacije ustupile na snagu, aludirajući da Mercedes zna odluke iz FIA-e prije nego budu zvanične, pa su zato digli bunu Ferrari, ali i ostali zbog ovoga. Njihovim riječima rečeno, imali su "illegal parts before they were legal". To je sve.
Ma ima Binotto ovdje uporište, najednom novi pod iskoči ono bio je tu nego zaboravili da ga imaju :mrgreen: :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

KSG
Kontakt:

Post Postao/la KSG » 24 jun 2022, 10:23

BosniaBoston je napisao/la:
21 jun 2022, 21:20

Rekao N-word na streamu te da je “roza pede.rska boja”
Zasluzeno, ko mu je kriv sto je glup i zatucan.

Mislim da je ova fer i korektna sezona dokaz da je problem uvijek bio u Mercedesu i Lewisu sto se tice svakog incidenta. Svakako je Ferari nesposoban za bilo sta ozbiljno pa svi voze opusteno.
Ten toes, I done laps in the trench
And when they need more, I'm right back like I'm Trent
I get 'round, I don't sit on the bench
I'm opening doors while they're stuck at the fence

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.