Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Bundesliga
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 11 sep 2022, 16:57

Verstappen vozi na slabijem nivou nego prošle sezone koliko god to čudno zvučalo. Nego je RB kako je sezona išla pravio sve bolji i bolji bolid koji njemu odgovara. Ono što se moglo i očekivati jer imaju najsposobnije ljude u čitavoj F1. Ferrari je svoje halalio u prvom dijelu sezone.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

FCB1986
Kontakt:

Post Postao/la FCB1986 » 11 sep 2022, 17:06

Pa sta ce i voziti na nekom nadrealnom nivou? Da ima konkurenta kao sto je prosle godine imao u Lewisu, sigurno bi izvlacio iz sebe jos nesto, ovako za ove Ferrarijeve bebice je svaki nivo nedostizan.

topnik1
Kontakt:

Post Postao/la topnik1 » 11 sep 2022, 18:31

Kako je simpaticno citqti komentare pojedinih forumasa,Verstapen je yebena vozacina (a da nema slucajno yebenu masinu od bolida),za Hamiltona se uvjek pricalo da ima dobar bolid al da je nikakav vozac kkvi dvostruki arsini.
Ali volio bih da sada Verstapen ima dominntan bolid i da gazi narednih 5-6 godina da isti ovi forumasi koji ga zovu Goatstapenom podju pljuvati po njemu,kao sto se pljuje i po Hamiltonu.kakvih ljudi ima to je cudo jedno
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 11 sep 2022, 18:33

Max Verstappen has won as many races in a row (5) as Charles Leclerc has career wins (5).
:kafa: :kafa:

Robust
Kontakt:

Post Postao/la Robust » 11 sep 2022, 18:40

slika

pravda za goata , nece mu se neki dervis u bolid i tim ubacivati :kafa:

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 11 sep 2022, 18:55

Verstappen ne samo da je strasan vozac vec je i mentalno prejak. Nevjerovatno je to za covjeka njegovih godina. Talenat koji se javlja jednom u 20 godina.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 11 sep 2022, 19:04

Malo statistike GOAT-a, puni 25 godina ovog mjeseca :kafa:
• Max took the 31st victory of his career at the #ItalianGP 🇮🇹 which levels Nigel Mansell for 7th OAT.

P7 is the seventh grid position Max has won from in 2022, this is now the all-time record for one season.

• 11 wins in a year is now Max's career best tally.
• The Italian Grand Prix is the 22nd different Grand Prix Max has won, tying Michael Schumacher for 2nd OAT - Monza is the 20th different circuit he has won at.

• Max extends his career best win streak to 5.

• It's the first win from P7 since Räikkönen in Australia 2013.
• Max took the 73rd podium of his career in Italy, the 34th different GP he has a podium at, 2 behind Hamilton for most.

• Monza is the 30th different circuit Max has a podium at, 2nd OAT with Räikkönen.

• His current podium run reaches 6, for the sixth time in his career.
• +34 puts Max's career total laps led on 1,670 (20.21% of career laps).

• Max has now led 9 consecutive GPs, the 10th driver to do so.

• Max has now just about surpassed 8,000km led in his career by 2km, 11th driver in history to lead 8,000km in his career.
• +25 puts his career points total on 1,892.50, surpassing Räikkönen into 4th OAT.
Next ahead is Alonso on 2,039.

• Max has now scored over an average of 12 points per GP in his career (12.05).

• For the first time in F1, two Dutch drivers have scored points in a Grand Prix.

RedBlue
Kontakt:

Post Postao/la RedBlue » 11 sep 2022, 20:33

Ako izuzmemo kardinalne greske u strategiji, nema Ferrari neki zaostatak za RB osim u potrosnji guma, tu su jednostavno kriminalni, ne samo sto imaju losiji grip od RB-a vec se i vise trose, sto je nelogicno. To mi nikako nije jasno, znam da tu ima dosta i do vozaca i stila voznje, ali nemoguce da na sve i jednoj stazi u sve i jednim uslovima budu toliko losiji sto se tice guma?

BocaJuniors1905
Kontakt:

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 12 sep 2022, 00:05

RedBlue je napisao/la:
11 sep 2022, 20:33
Ako izuzmemo kardinalne greske u strategiji, nema Ferrari neki zaostatak za RB osim u potrosnji guma, tu su jednostavno kriminalni, ne samo sto imaju losiji grip od RB-a vec se i vise trose, sto je nelogicno. To mi nikako nije jasno, znam da tu ima dosta i do vozaca i stila voznje, ali nemoguce da na sve i jednoj stazi u sve i jednim uslovima budu toliko losiji sto se tice guma?
Zato što kreteni imaju kvalifikacioni setup za utrku. RedBul Makmsilijana u kvalifikacijama stavi na setup utrke, pa ako uzme pol uzme, u najgorem slučaju biće 2 ili treći i kad krene utrka poješće sve. Ovi retardi iz Ferarija svaku utrku imaju kvalifkacioni setup, kao da za pol poziciju dobiješ 26 poena automatski :rol: Nevjerovatna retardiranost

isakovich
Kontakt:

Post Postao/la isakovich » 12 sep 2022, 01:28

Sainz je morao danas na novom Softu stici Russella koji je bio na Hardu skoro do kraja.Deff soft nije radio na Ferrariju kao kod ostalih,mozda je bio mrvu brzi prvih 10 krugova ,a nakon toga nista,cak I sporije od medijuma polovnog.Sad da li je Ferrari bio u trpi sa Setupom od qvala to ne znam, I ne znam kako to neko moze znati,sem specijalaca u boksu Ferrarija.Tesko ce Lec odrzati 2.mjesto, jer jednostavno Ferrari nije zreo za nesto veliko.
Max je vrhunski vozac,u vrhunskom bolidu,treba im cestitati na osvojenoj tituli I to je to.Ferrariju trebaju strucni ljudi kakvi rade u RB I onda se mogu nadati tituli.
VOLIM BAYERN

RedBlue
Kontakt:

Post Postao/la RedBlue » 12 sep 2022, 08:51

BocaJuniors1905 je napisao/la:
12 sep 2022, 00:05
RedBlue je napisao/la:
Zato što kreteni imaju kvalifikacioni setup za utrku. RedBul Makmsilijana u kvalifikacijama stavi na setup utrke, pa ako uzme pol uzme, u najgorem slučaju biće 2 ili treći i kad krene utrka poješće sve. Ovi retardi iz Ferarija svaku utrku imaju kvalifkacioni setup, kao da za pol poziciju dobiješ 26 poena automatski :rol: Nevjerovatna retardiranost
Ma nemoguce, pa nisu toliki idioti da to svaki put rade. Mislim da je problem druge prirode i ne znaju kako da to rijese.

Jakobsen91
Kontakt:

Post Postao/la Jakobsen91 » 12 sep 2022, 12:53

isakovich je napisao/la:
12 sep 2022, 01:28
Sainz je morao danas na novom Softu stici Russella koji je bio na Hardu skoro do kraja.Deff soft nije radio na Ferrariju kao kod ostalih,mozda je bio mrvu brzi prvih 10 krugova ,a nakon toga nista,cak I sporije od medijuma polovnog.Sad da li je Ferrari bio u trpi sa Setupom od qvala to ne znam, I ne znam kako to neko moze znati,sem specijalaca u boksu Ferrarija.Tesko ce Lec odrzati 2.mjesto, jer jednostavno Ferrari nije zreo za nesto veliko.
Max je vrhunski vozac,u vrhunskom bolidu,treba im cestitati na osvojenoj tituli I to je to.Ferrariju trebaju strucni ljudi kakvi rade u RB I onda se mogu nadati tituli.
Dobro je Sainz smanjio iza Russella, za mene cak i neocekvaino puno. Bez obzira na soft, nije ni hard kod Russella bio toliko star, a trebalo je skinuti preko 20 sec za nekih 20-tak krugova. Za 13 krugova je s ovih 20 dosao do 7, a onda se pojavio safety car. Cak su Srdjan i Paja u jednom momentu prokomentarisali da se Sainz u zavrsnici bas brzo priblizava. Da nije bilo SC tu bi se vjerovatno bitka otvorila u zadnjem krugu, sto je bas impresivno od strane Sainza.

isakovich
Kontakt:

Post Postao/la isakovich » 13 sep 2022, 00:29

Jakobsen91 je napisao/la:
12 sep 2022, 12:53
isakovich je napisao/la:
12 sep 2022, 01:28
Dobro je Sainz smanjio iza Russella, za mene cak i neocekvaino puno. Bez obzira na soft, nije ni hard kod Russella bio toliko star, a trebalo je skinuti preko 20 sec za nekih 20-tak krugova. Za 13 krugova je s ovih 20 dosao do 7, a onda se pojavio safety car. Cak su Srdjan i Paja u jednom momentu prokomentarisali da se Sainz u zavrsnici bas brzo priblizava. Da nije bilo SC tu bi se vjerovatno bitka otvorila u zadnjem krugu, sto je bas impresivno od strane Sainza.
Pa nisam bas siguran da je on bio 20 sec iza Russella,mislim da je manje zaostajao ,nezz mozda si u pravu,ali sam siguran da je sig 6-7 krugova prije sc stao I cak vozio sporije od Russella .Ali deff za Sainza doba uspjeh p4 a startao sa 16.ili 18.nezz.
VOLIM BAYERN

QUARTERBACK
Kontakt:

Post Postao/la QUARTERBACK » 13 sep 2022, 13:40

PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 14 sep 2022, 16:24

Ubica

miki_92
Kontakt:

Post Postao/la miki_92 » 20 sep 2022, 16:36

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

jose
Kontakt:

Post Postao/la jose » 23 sep 2022, 09:25

miki_92 je napisao/la:
20 sep 2022, 16:36
slika
Tek sad vidim da su ubacili Spa prije ljetne pauze.
Meni je drago što će biti ovoliko trka, kao gledaocu, ali ovi ljudi što tamo rade će crknuti sa ovakvim rasporedom.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Surreal
Kontakt:

Post Postao/la Surreal » 23 sep 2022, 12:05

Otis'o si Nicholase, ostala je tuga..
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Reds1234
Kontakt:

Post Postao/la Reds1234 » 24 sep 2022, 18:06

RedBlue je napisao/la:
12 sep 2022, 08:51
BocaJuniors1905 je napisao/la:
12 sep 2022, 00:05
RedBlue je napisao/la:
Ma nemoguce, pa nisu toliki idioti da to svaki put rade. Mislim da je problem druge prirode i ne znaju kako da to rijese.
Naravno da nije u tome stvar, bilo je utrka kad i je, ali naravno da iako jesu retardi nisu bas toliki.

Ferrariev razvoj bolida je otprilike stao nakon prve utrke, Red Bullov jos uvijek ide naprijed ide ka jos boljem.
Gotovo sve Ferrarieve nadogradnje su promasene, njihova jedina sansa u utrkama do kraja ako odvrnu bolid do kraja.
Sto u prijevodu znaci eventualni DNF, ali da to im je vise manje jedina sansa.
Red Bull je sad i u trakcijama bolji bolid, u top speedu ih takoder jedu, a kljucni element race pace je tek prica za sebe.
Ferrarieva nemogucnost da prilagodi bolid gumama i sili je ono sto ih trenutno jede, dok ih ne pojede.

Mislim, Max vozi brutalno i to ne dovodim u pitanje, ali lagano i sam RB jede Ferrari u gotovo svakom aspektu.
I da nemojte mi Pereza uzimat ko mjerilo, jer lik ne postoji zadnja dva mjeseca.
Drugaciji setup,stara podnica i understeer na kojeg se ne moze priviknuti.
U prijevodu ulazu u svoj najvrijedniji asset,a to je Max.**** Checo dobio si teski pusing,al to tako ide.

Jos jedna stavka koja ide u prilog RB.Tamo se zna ko je vozac br 1 ko br 2 u Ferrariu ne zna i pari mi da to ne shvacaju ozbiljno.
Imaju srece pa su sad u situaciji da im to vise i nije bitno,ali za buducnost imaju velike probleme.Sainz se osjeca ko da bi on trebao bit, Leclerc takoder, a ekipa nista ne daje do znanja.
U jednom momentu jednom moras uzet da bi dao drugom, ako zelis do naslova.

RB uzima Perezu da bi dao Maxu,a ovaj prihvaca tu ulogu.Mada su u tum dvoboju puno vece razlike u kvaliteti nego izmedu Ferrarieva dvojca
Samim time znaju u kojem smjeru ide razvoj bolida,u Ferrariu od prve utrke nemaju zive veze gdje i kako.

Vece sanse za dogodine dajem Mercedesu nego njima.
Toto kaze da znaju kako unlockat potencijal, ali da ce na tome raditi tek sljedece sezone.
Mislio je tako za ovu pa kurcina, ali ajde imaju sad race pace,neke stvari su sjele na mjesto.

Valjda sastave konkurentan bolid da Lewis dobije jos jednu sansu za naslov.Uvjeren sam nekako da mu je sljedeca zadnja.

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.