Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Najljepši bolid ima:

Anketa je završila: 30 mar 2017, 11:11.

Mercedes
5
8%
Red Bull
4
7%
Ferrari
26
43%
Force India
1
2%
Williams
1
2%
McLaren
1
2%
Toro Rosso
16
27%
Haas
1
2%
Renault
2
3%
Sauber
3
5%

Ukupno glasova: 60

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 04 maj 2018, 15:25

Klare WroteColon
HankMoody WroteColonTaj "weaving" da bi prekinuo zavjetrinu ja mislim da je također nelegalan, a za mijenjanje pravca na kočenju znam da nije dozvoljeno, upravo zbog Maxa, tako da bih upravo njemu pripisao veći dio krivice za ovaj incident.

Menvar za prekidanje zavjetrine su radili i drugi ove sezone, rijetko se radi, ali je bilo primjera.
A također mijenjanje pravca na kočenju su radili i drugi pa su prošli bez sankcija.

Ricc je pokušao svoj klasični manevar, da dobije dvije dužine bolida na kočenju, ali ovaj put stvarno nije bilo prostora, nije dobro ni pripremio napad, tačnije kasno je bilo za napad.

Na kraju krajeva proglašeno je trkačkim incidentom, nema tu dogovora ko je kriv, obojica snose krivicu.

Cuj manevar za prekidanje zavjetrine :lol: Taj "manevar" mozes radit kad je covjek 50m iza tebe,a ne kad je lik duzinu bolida iza tebe i pritom ide 300km/h.Stvar je jasna.Max je najprije isao unutrasnjom stranom i branio poziciju,jer je to radio i u prethodna 2 napada Ricciarda i uspjesno (mada preagresivno) se odbranio.Ricciardo mu je prodao fejkaru i krenuo opet prema vanjskoj strani gdje je i Verstappen krenuo na tu stranu da to zatvori.I to bi trebalo bit to od Verstappena.On nema vise pravo da mijenja smjer.Ricciardo ga je sjebo tim fejkom i mali se morao pomirit s tim,al posto je Max takav kakav jest,on se ponovo vraca na unutrasnju stranu direktno ispred Ricciarda i dobili smo ovo sto smo dobili.

Mene samo interesuje kad ce Red Bull skontat da im je Ricciardo bolji i konstantniji vozac od dvojice.Verstappen jest talentovan,al je preagresivan i izvede tu i tamo neki fin manevar,al obicno se sve to zavrsava ovako ko neki dan.Da poguraju Ricciarda umjesto balavca,covjek bi se borio za titulu.Ovako im ostaje da se trkaju za cetvrto mjesto.

darker10
Kontakt:

PostPostao/la darker10 » 04 maj 2018, 15:35

miki_92 WroteColonodlicna analiza, samo se ne slazem sa zadnjom recenicom, "they are giving each other respect", ja ovdje samo vidim kako RIC postuje Maxa, Max ne postuje nikog, njegov MO je ili ce bit' kako ja kazem ili sudar

koliko god su oni krivi toliko je i Horner jer nije sve ovo zaustavio na vrijeme

RB je u nezavidnom polozaju jer ne smiju nista narediti Maxu zbog ugovora, a isto tako ne smiju reci ni RIC da se skloni jer bi to bilo definitivno NE sto se tice novog ugovora sa RB(i ovako tesko da ce ga potpisati ako se otvori mjesto u Ferrariju), zato ce ih pustiti da se trkaju i dalje, a wheel to wheel trkanje s Maxom nije nikom donijelo nista dobro

https://streamable.com/6enbj

Ma Ricciardo mora da ide.Verstappen je teska licnost i nekako je ljudima stavio u glavu da je on sljedeci Michael Schumacher.Momak jest talentovan,al je usao u Formulu 1 3-4g prije nego sto je trebao.Fali mu trkanje u ovim nizim kategorijama da nauci neke stvari i to je to.Svi svrsavaju na onu njegovu pobjedu u Barceloni,a bila je izrezirana bolje nego Schindlerova lista i na kraju je imao Kimija kao protivnika za pobjedu,a imam osjecaj da bi ovih dana Kimi usro i obilazenje nekog Fiat Punta.

Opet kazem,momak jest talentovan i sposoban je za velike stvari,ali Ricciardo je u ovom trenutku dosta bolji i iskusniji vozac i Red Bullu bi bilo pametnije da stane uz njega sad,jer ce im frajer donijet vise bodova.Govoris eto ne smiju Maxu nista zbog ugovora.Ne smiju al malo sutra.Gdje ce ako ga Red Bull sutra sutne.Moze otic samo u neki losiji tim.Ferrari i Mercedes ce vjerovatno trazit drugog vozaca ili bar nekog ko je fer i iskusan u narednim godinama,a znaju da to nece dobit s Maxom.

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 05 maj 2018, 15:14

“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

SF6
Kontakt:

PostPostao/la SF6 » 10 maj 2018, 13:55

slika

Sta uradise sa ovom HALO zastitom.Kako ce ovo nakaradno izgledati... :sick:

anonymousHD
Kontakt:

PostPostao/la anonymousHD » 10 maj 2018, 14:37

Gledam i ne vjerujem. Šta nam uradiše sa takvim lijepim bolidima. :sick:
Madridista, esa es mi patria.
Steeler Nation

NAJGORA_BAGRA
Kontakt:

PostPostao/la NAJGORA_BAGRA » 10 maj 2018, 16:44

F1 TV PRO je tu :D Takodje dostupan za BiH. Za 7.99 eura prilicno pristupacna cijena

https://www.formula1.com/en/subscribe-to-f1-tv-pro.html

Gifron
Kontakt:

PostPostao/la Gifron » 12 maj 2018, 16:05

Mercedes na supersoftu, Ferrari i RB za softu. Bit ce zanimljiva utrka sutra
Jedan grad, jedna ljubav!

Harika
Kontakt:

PostPostao/la Harika » 12 maj 2018, 16:06

Verstapen je na supersoftu takodjer, zanimljiva taktika
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač

SF6
Kontakt:

PostPostao/la SF6 » 12 maj 2018, 16:43

Ja koliko sam vidio svi su na softu,osim alonsa koji je na supersoftu.

benko21
Kontakt:

PostPostao/la benko21 » 12 maj 2018, 16:50

SF6 WroteColonJa koliko sam vidio svi su na softu,osim alonsa koji je na supersoftu.

upravo tako svi su na softu osim Alonsa koji je na supersoft gumama
edit:niko ne prica da je Pirelli je za ovu utrku promijenio gume, tj. stavio dodatna 0.4 mm navodno iz sigurnosnih razloga ali zapravo se Merc žalio jer su mu se javljali mjehurici.

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 12 maj 2018, 19:41

benko21 WroteColon
SF6 WroteColonJa koliko sam vidio svi su na softu,osim alonsa koji je na supersoftu.

edit:niko ne prica da je Pirelli je za ovu utrku promijenio gume, tj. stavio dodatna 0.4 mm navodno iz sigurnosnih razloga ali zapravo se Merc žalio jer su mu se javljali mjehurici.

malo si se zaebao, nisu deblje za 0,4 vec tanje za 0,4 mm na zahtjev mecke... mada iz pirellija sluzbeno objasnjenje je da bi to uradili i bez zahtjeva mecke... te gume idu u "testnu" fazu u naredne tri trke, kada ce odluciti da li ce nastaviti koristiti ili ce vratiti na one s kojima su poceli sezonu

takodjer, ferrari je podbacio, osim guma koje su njima odgovarale u prethodnim utrkama i zbog toga sto je FIA zabranila dolijevanje ulja u kvalifikacijama...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

carrick16
Kontakt:

PostPostao/la carrick16 » 12 maj 2018, 20:57

Mozel mi neko reci otkud Kubica ovako nenadano i je li ovo privremeno ili ?

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 12 maj 2018, 21:05

KK_Bosna WroteColon
benko21 WroteColon

malo si se zaebao, nisu deblje za 0,4 vec tanje za 0,4 mm na zahtjev mecke... mada iz pirellija sluzbeno objasnjenje je da bi to uradili i bez zahtjeva mecke... te gume idu u "testnu" fazu u naredne tri trke, kada ce odluciti da li ce nastaviti koristiti ili ce vratiti na one s kojima su poceli sezonu

takodjer, ferrari je podbacio, osim guma koje su njima odgovarale u prethodnim utrkama i zbog toga sto je FIA zabranila dolijevanje ulja u kvalifikacijama...

Treba naglasiti i da su to tražili poslije priprema u Barceloni prije početka sezone, ne poslije problema poslije Kine, Bakua ili slično.

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 12 maj 2018, 21:07

carrick16 WroteColonMozel mi neko reci otkud Kubica ovako nenadano i je li ovo privremeno ili ?

nije nenadano, on je rezervni/test vozac Williamsa za ovu sezonu

najavljeno je prije pocetka sezone da ce voziti FP na nekim stazama
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

carrick16
Kontakt:

PostPostao/la carrick16 » 12 maj 2018, 21:51

miki_92 WroteColon
carrick16 WroteColonMozel mi neko reci otkud Kubica ovako nenadano i je li ovo privremeno ili ?

nije nenadano, on je rezervni/test vozac Williamsa za ovu sezonu

najavljeno je prije pocetka sezone da ce voziti FP na nekim stazama

Ahaa.. Ma pratim dosta toga ali trke uglavnom pa vidjoh da vozi nedavno, pa sad vidim da ga nema na starting gridu pa se bas zbunio :D

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 13 maj 2018, 00:29

KK_Bosna WroteColonte gume idu u "testnu" fazu u naredne tri trke, kada ce odluciti da li ce nastaviti koristiti ili ce vratiti na one s kojima su poceli sezonu

I btw nema nikakve testne faze, nove gume su napravljene za tri utrke, ne naredne tri već za Španiju, Francusku i Britaniju, na ostalim će se koristiti iste gume kao u dosadašnjem dijelu sezone.

Quinlan

PostPostao/la Quinlan » 13 maj 2018, 01:09

benko21 WroteColon

Upravo tako q2 se gleda za gume za start trke ne q3 to je in pomjeso :D

Ma sutra jedan odlazak za medium i to je to ko da gledam za sviju :mrgreen:

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 13 maj 2018, 13:01

Donnie Darko WroteColon
KK_Bosna WroteColonte gume idu u "testnu" fazu u naredne tri trke, kada ce odluciti da li ce nastaviti koristiti ili ce vratiti na one s kojima su poceli sezonu

I btw nema nikakve testne faze, nove gume su napravljene za tri utrke, ne naredne tri već za Španiju, Francusku i Britaniju, na ostalim će se koristiti iste gume kao u dosadašnjem dijelu sezone.

u pravu si, barcelona, le castellet i silverstone su zvanicno "testni", ali mislim da ce vec i u MC ostati na ovim gumama jer su "bolje" (naravno samo iz razloga sto odgovaraju mecki)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

messilla
Kontakt:

PostPostao/la messilla » 13 maj 2018, 15:16

Koji kloc je ovaj Grosjean. :rol:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

exampLe.
Kontakt:

PostPostao/la exampLe. » 13 maj 2018, 15:16

Grosjean idiot, standardno.
FK Željezničar
Chelsea FC
Renault F1 Team

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.