Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Najljepši bolid ima:

Anketa je završila: 30 mar 2017, 11:11.

Mercedes
5
8%
Red Bull
4
7%
Ferrari
26
43%
Force India
1
2%
Williams
1
2%
McLaren
1
2%
Toro Rosso
16
27%
Haas
1
2%
Renault
2
3%
Sauber
3
5%

Ukupno glasova: 60

TonySosa
Kontakt:

PostPostao/la TonySosa » 30 jun 2019, 20:23

Bio je i Vettel 5 metara ispred.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Vrebac
Kontakt:

PostPostao/la Vrebac » 30 jun 2019, 20:24

Valencia WroteColon
JoeBleck WroteColonTacna odluka kao sto se i ocekivalo.Jasno se vidi da je Max bio 30-tak cm ispred pri samom motanju,imao je pravo biranja putanje i zato kazna ne bi imala smisla.
Pored toga sto je jasno vidi na snimku da je njegov tocak u ravni prenjeg spojlera Leclera , Max je bio u boljoj poziciji i napadackoj putanji koja ima pravo izbora.

Komparacija sa incidentom Vetel vs Lewis je presmjesna.

Hahhahaha

Apsolutno. :thumbup:

Valencia
Kontakt:

PostPostao/la Valencia » 30 jun 2019, 20:26

Smatram da je i Leklerku laknulo. Dobar je vozac i za njega nije dobro da prva pobjeda u karijeri bude neposteno zasluzena.

Bice za njega pobjeda, mozda vec ove sezone.

Malo sam sumnjao u odluku jer su strucnjaci pod pritiskom radi situacije sa Fetelom. Ipak, nisu dozvolili da pritisak utjece na ispravnost odluke. :thumbup:

Leklerku zelim srecu i da sto prije upise prvu pobjedu. Nema srece za sada ali je stekao veliko iskustvo.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

tiffoso
Kontakt:

PostPostao/la tiffoso » 30 jun 2019, 20:30

TonySosa WroteColonBio je i Vettel 5 metara ispred.

Ma svakako to ovdje nikog ne interesuje. Problem je sto je Ferrari nabio komplekse dugo godina za redom ljudima. Ovdje ljudi pisu bio Verstappen 30 cm isped a Vettel bio za citav bolid ispred, ljudi ocekuju da se ispari i da prodje Hamilton, al zato ne ocekuju da Verstappen skrene ranije malo i ostavi covjeku bar zrno prostora a ne skroz da ga izbaci sa staze. Ljudi favorizovano to sve odlucuju.
Po meni nijedno nije incident i trebalo je ostati kako je bilo, ali eto FIA se opasno nameracila na Ferrari

messilla
Kontakt:

PostPostao/la messilla » 30 jun 2019, 20:36

So Ferrari gets fucked when stewards decide to “follow letter of the law” then Ferrari is also fucked if they decide to “let them race”

:mrgreen:

Mislim ljudi konstantno pišaju po sebi ovom nedosljednošću u odlukama. Ako je trkanje, daj to trkanje za sve pod istim uslovima.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

tiffoso
Kontakt:

PostPostao/la tiffoso » 30 jun 2019, 20:38

Da pri tome dodam, u Kanadi se odmah za 30 sec reagovalo i kazna je dosla, a ovdje ljudi 3 sata zasjedaju nakon utrke. Ni tu nisu bili dosljedni.

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 30 jun 2019, 21:20

Ponovo fanovi Ferarija uzimaju ono sto mi odgovara , guraju pod tepih ono sto ne zele da cuju.
Ja ne navijam ni zakoga.Od kako se Alonso penzionisao , gledam F1 da bi ispunio kvotu dugogodisnjeg gledanja , pa mi je utrka kao ova zaista trebala za reanimaciju ovog sporta.

Zasto je razlika u incidentima ?
Incicent Vetel vs Lewis je prethodio velikom Vetelovom greskom.
Incident Vetel vs Lewis je imao ogromnu amplitudu i razliku u trenutnoj brzini Vetel vs Lewis( da je bilo prostora kojeg je Vetel smanjio , Hamilton bi 200% prestigao Seba)

Danasnji "incident" je imao borbu prsa od prsa.
Danasnji "incident" je imao podjednaku brzinu oba vozaca(bolji izlaz Maxa ali reci cemo da je brzina u 5deka)
Kao bolji iz duela je izasao onaj sa boljom putanjom i linijom.
Da je obrnuta situacija bila , ista stvar bi se desila.U trentcima kada jedan trazi prvu pobjedu karijeri , a drugi spektakularan come back nakon ocajnog starta, nista vise i ne mozes ocekivati nego rizik do kraja.

Da je odluka donesena na stetu Maxa , prestao bi definitivno pratiti F1 i okrenuo se 100% MOTO GP. Ovako me jos uvijek utrke kao ova i vozaci kao Max drze.
Zadnja izmjena: JoeBleck, dana/u 30 jun 2019, 21:22, ukupno mijenjano 1 put.

TonySosa
Kontakt:

PostPostao/la TonySosa » 30 jun 2019, 21:22

Koga bolan interesuje što tebe Max drži?

Pridrži i ti njemu malo.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 30 jun 2019, 21:23

Jeftha ko i uvijek kantastican
volim skijat volim sankat
nemam skija nemam sanka

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 30 jun 2019, 21:23

harden WroteColon
Unofficialpage WroteColonMožemo se složiti da ne valja nijedna situacija. Koliko god da imaš više preticanja danas to nije utrkivanje, ne u pravom smislu. Imaš dva scenarija:
1. voze dva vozača 100 krugova jedan iza drugog, ne dešava se ništa
2. vozac B stigne vozača A, dođe unutar sekunde, klikne dugme, dobije mnogo veću brzinu i pretekne

koja je razlika, nikakva. FIA mora uraditi nešto po tom pitanju, brži vozač treba da ima prednost ali mora i drugi vozač mora da ima mogućnost odbrane.

Max je glup vozač, koliko god da je zaslužio pobjedu zbog brutalne vožnje tako je zaslužio i kaznu i da izgubi pobjedu zbog glupog poteza.

Ti ko da ne shvatas sta se desava sa gumama i motorom kad jedan bolid vozi vise krugova iza drugog jako blizu.

Naravno da ne mislim da se samo DRS isključi i to je to, promjenom DRS-a dovodi i do promjene još dosta stvari. Konkrektno, nisam ja za totalno zabranjivanje DRS-a ali ovakav sad način je loš. Jednostavno, mora postojati način i za napad i odbranu jer sve ostalo nema smisla.

Opet sudije nisu dosljedne. Ako je Vettel kažnjen za ono u Kanadi tako i Max je trebao ovdje biti kažnjen. Ali na kraju krajeva Ferrari je sam sebi kriv, opet pogrešna taktika, loš izbor pneumatika u Q2, katastrofalna greška kod prvog ulaska u boks Vettela, zaslužili su ovo. Žao mi je Leclerca, koliko god da je Max zaslužio pobjedu zbog brutalne vožnje danas, tako je isto i Leclerc zaslužio pobjedu zbog cijelog vikenda, gdje je bio najbrži ali bit će pobjedaa za obojicu još, tek su počeli.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 30 jun 2019, 21:25

TonySosa WroteColonKoga bolan interesuje što tebe Max drži?

Pridrži i ti njemu malo.

A da zovnes Mamu da pridrzi , bi li te tad zainteresovalo ?

Vrebac
Kontakt:

PostPostao/la Vrebac » 30 jun 2019, 21:26

Nemozes pustiti Bolid da ide ravno u krivini, ako je drugi vozac u istina visini, znaci lijepo smotas i ostavis prostora i das gas! A ne ich na izguravanje,, ali Max je znao da bi izgubio na brzini i zato je isaowdo kraja!

TonySosa
Kontakt:

PostPostao/la TonySosa » 30 jun 2019, 21:26

JoeBleck WroteColon

Pridrži i ti njemu malo.

Ne razumijem čemu ovo vrijeđanje na familijarnoj osnovi.

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 30 jun 2019, 21:33

TonySosa WroteColon
JoeBleck WroteColon

Pridrži i ti njemu malo.

Ne razumijem čemu ovo vrijeđanje na familijarnoj osnovi.

Ne razumijem ni ja cemu komentarisanje necega sto ti se komentarise izricito da bi "pecnuo" nekoda ili mu dao povod da te krene minimizirati.U tvom postu se jasno vidi vrijednjanje individue , nikako komentarisanje mog posta i teme koja je aktuelna.

Dokle god pokusavas glumiti " frajera " sa tim stavom , do tad ces u elektronskom zivotu dobijati "uvrede" ,a u stvarom bi vjerovatno dobijao samarcine.
Ako te nesto ne zanima , to ne komentarises.

Posto mene zanima , ja komentarisem aktuelnu temu i ne minimiziram tudje postove i misljenja nego razmjenjujem misljenja sa drugim forumasima koje takodjer zanima ista tema.

tiffoso
Kontakt:

PostPostao/la tiffoso » 30 jun 2019, 21:47

JoeBleck WroteColonPonovo fanovi Ferarija uzimaju ono sto mi odgovara , guraju pod tepih ono sto ne zele da cuju.
Ja ne navijam ni zakoga.Od kako se Alonso penzionisao , gledam F1 da bi ispunio kvotu dugogodisnjeg gledanja , pa mi je utrka kao ova zaista trebala za reanimaciju ovog sporta.

Zasto je razlika u incidentima ?
Incicent Vetel vs Lewis je prethodio velikom Vetelovom greskom.
Incident Vetel vs Lewis je imao ogromnu amplitudu i razliku u trenutnoj brzini Vetel vs Lewis( da je bilo prostora kojeg je Vetel smanjio , Hamilton bi 200% prestigao Seba)

Danasnji "incident" je imao borbu prsa od prsa.
Danasnji "incident" je imao podjednaku brzinu oba vozaca(bolji izlaz Maxa ali reci cemo da je brzina u 5deka)
Kao bolji iz duela je izasao onaj sa boljom putanjom i linijom.
Da je obrnuta situacija bila , ista stvar bi se desila.U trentcima kada jedan trazi prvu pobjedu karijeri , a drugi spektakularan come back nakon ocajnog starta, nista vise i ne mozes ocekivati nego rizik do kraja.

Da je odluka donesena na stetu Maxa , prestao bi definitivno pratiti F1 i okrenuo se 100% MOTO GP. Ovako me jos uvijek utrke kao ova i vozaci kao Max drze.

Sam sebi ovdje se protivis i govoris da je bilo prostora kojeg je Vettel smanjio, Hamilton bi prestigao Vettela. A cekaj da je Verstappen ostavio Leclercu tek toliko prostora da zajedno udju u krivinu, a mogao jeste, vjerujem da bi Leclerc bolje prosao jer je imao veci luk i samim tim bolje bi izasao iz krivine. Msm na kraju se svodi na prostor, to sto je Vettel usporio protivnika shvati reciprocno zatvaranju, Hamilton nije bio pola bolida kraj Vettela pa da je zatvorio ga i nije mu dao, bio je brat bratu vise od 70% bolida ako ne i vise ispred.
Ja tvrdim da su oba incidenta trebala proci bez kazne i u Kanadi i u Austriji. Oba slucaju su bila mrtva borba za poziciju broj 1, i svi su oni gladni i niko ti nece bez borbe to prepustiti. Nemam nista protiv Racinga ali neka primjene pravila za sve podjednako, a amplitude okaci o rep, isto sto je verstappen u proslosti mijenjao pravac, usporavao protivnika i mnogi drugi su to radili. Meni iskreno kao navijacu Ferrarija je ok ovi dns, ali daj Racinga uvijek a ne FIA kaznjava kad im se digne.
I jos jedno pitanje, sta bi bilo da je ondje zid bio u krivini, gdje bi Leclerc mogao osim u Zid ????

JoeBleck
Kontakt:

PostPostao/la JoeBleck » 30 jun 2019, 21:59

Ja ne branim odluku vezanu za Vetel vs Lewis.
Meni licno je to glupost ali se donekle mogla opravdati cinom da je Lewis imao mnogo vecu brzinu,Vetel iz greske pokusao izvuci nesto.

Ovako nije bilo argumenta za danasnji “incident”.
Ponavljam,oba slucaja kao i tvoje misljenje smatram trkackim i nista vise.Ovo je sport a ne video igrica gdje nekada treba da pobijedi hrabriji i srcaniji a ne onaj sto ima jaci bolid.

NadalRafa
Kontakt:

PostPostao/la NadalRafa » 30 jun 2019, 22:07

Moze li neko banovat ovu neznalicu @JoelBlecka il kako vec oci me bole dok citam ova sranja. Plus je poceo za uvredama i prozivkama ostalih forumasa.

<3 LiMes <3
Kontakt:

PostPostao/la <3 LiMes <3 » 30 jun 2019, 22:16

JoeBleck, predji ipak na MotoGP, možda se tu snadješ malo bolje, nije ovo za tebe. Poštujemo tvoje mišljenje, pročitali smo, dovoljno od tebe, bezeveze stvaraš nervozu na grupi. Želim ti sreću na nekom drugom forumu, živio ti nama 100 godina :salut:
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

tiffoso
Kontakt:

PostPostao/la tiffoso » 30 jun 2019, 22:29

JoeBleck WroteColonJa ne branim odluku vezanu za Vetel vs Lewis.
Meni licno je to glupost ali se donekle mogla opravdati cinom da je Lewis imao mnogo vecu brzinu,Vetel iz greske pokusao izvuci nesto.

Ovako nije bilo argumenta za danasnji “incident”.
Ponavljam,oba slucaja kao i tvoje misljenje smatram trkackim i nista vise.Ovo je sport a ne video igrica gdje nekada treba da pobijedi hrabriji i srcaniji a ne onaj sto ima jaci bolid.

Kao sto sam rekao, moje misljenje se baziralo relativno u odnosu na Kanadu. Meni oba trkacki incidentni bez kazni, ali ovo selektivno kaznjavanje, kada jednom slijede mrtvo slovo na papiru a drugi put ne, je ogroman gubitak za sport. Pravila su jasna, pola auta u krivini i moras ostaviti prostora, a 30 cm je ako se ne varam dvanaestina auta, shodno tome zna se sta je bilo za ucinit, ali danasnje sudije su trkacki nastrojeni bili za razliku onih u Kanadi.
Upravo, Vettel je pogrijesio ali se fenomenalno snasao i vratio na stazu, a nije ni Hamilton toliko dramaticno bio brz (bilo bi interesantno pogledati razliku brzine) da kazemo da je bilo preopasno, opasno tu i tamo, ali ovo je Formula i zbog adrenalina i opasnosti svi to gledaju a i ti momci voze.

I da ono sto je pogotovo najveca glupost, u Kanadi odmah su pukli kaznu, u sljedecem krugu, a ovdje su 3h vijecali....

majestic24
Kontakt:

PostPostao/la majestic24 » 30 jun 2019, 23:17

Nije ostavio ni mm prostora+ kontakt s bolidom. Kazna cista ko suza. Niti navijam za ferrari niti mrzim red bull,ali trebalo mu je danss lupiti kaznu. Koliko je vec u formuli?? 3-4 sezone i nista da nauci.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Natrag na “Auto-moto”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.