BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 08 feb 2018, 15:37

Rigoletto je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
Signore je napisao/la:Mozda je rano, al znam da ima onih koji odmah po pocetku proljetnog dijela sezone vec prate moguce ishode

http://****/2zNtRS8

Zeljo nenositelj u prvom pretkolu LP
Zrinjski nositelj u prvom pretkolu EL, nenositelj u drugom
Sarajevo nositelj u prvom pretkolu EL, nenositelj u drugom
Siroki Brijeg nenositelj u prvom pretkolu EL

Zrinjski bi kao nas klub s najvecim koeficijentom prema trenutnom stanju bio nositelj u prvom pretkolu LP. Zeljo i Sarajevo imaju male sanse. Nisu ni sanse Zrinjskog velike, ima tek nesto malo veci koeficijent od sarajevskog dvojca, al bili smo precesto svjedoci cinjenice da decimala odluci.
Koliko ja tebe samo volim
Izadji iz ormara morteme svi smo uz tebe
Ma sve bi uradio za ovaj link :lol: :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 08 feb 2018, 22:25

MortemHz je napisao/la:
Signore je napisao/la:Mozda je rano, al znam da ima onih koji odmah po pocetku proljetnog dijela sezone vec prate moguce ishode

http://****/2zNtRS8

Zeljo nenositelj u prvom pretkolu LP
Zrinjski nositelj u prvom pretkolu EL, nenositelj u drugom
Sarajevo nositelj u prvom pretkolu EL, nenositelj u drugom
Siroki Brijeg nenositelj u prvom pretkolu EL

Zrinjski bi kao nas klub s najvecim koeficijentom prema trenutnom stanju bio nositelj u prvom pretkolu LP. Zeljo i Sarajevo imaju male sanse. Nisu ni sanse Zrinjskog velike, ima tek nesto malo veci koeficijent od sarajevskog dvojca, al bili smo precesto svjedoci cinjenice da decimala odluci.
Koliko ja tebe samo volim
Zao mi je Morteme, tvoja ljubav nikada nece biti uzvracena.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 08 feb 2018, 22:40

Ma hoce k'o prosli put kad si se napio :urnebes: nego hvala za link
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 08 feb 2018, 23:14

MortemHz je napisao/la:Ma hoce k'o prosli put kad si se napio :urnebes: nego hvala za link
Sto me sad prepade. Imao sam u subotu show, iste sekunde sam uletio u poruke sad da vidim da nisam sta pisao :lol: :lol: :lol: Godine idu, ja sve mladji i mladji :mrgreen:

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 16 feb 2018, 23:35

Znači i ove sezone ništa od nekog eventualnog iskoraka u Evropi. :D
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 12 mar 2018, 17:05

Malo slobodnog vremena pa da ga ubijem na voljeni nacin :mrgreen:

Gledam mogucnosti da BiH prvak bude nositelj u prvom pretkolu LP sto bi prvaku moglo donijeti cak sest utakmica u Europi ovo ljeto.

16 nositelja, 16 nenositelja. To znaci da trebamo 16 losijih od nas. Zeljo je prema trenutnom stanju dva mjesta ispod linije dok bi Zrinjski bio dva mjesta iznad linije. Sarajevo bi bilo na istom mjestu kao i Zeljo, ali s boljim koeficijentom. Siroki ovdje na prvi pogled nema ni teoretskih sansi pa ih necu ni racunati.

Prvenstva nisu gotova gotovo nigdje, ali bas ogroman broj liga ima vec unaprijed upisane prvake, da se tako izrazim. Klubovi na vodecim pozicijama imaju lijepu bodovnu prednost, a tamo gdje to nije slucaj uglavnom ima jos jedan ili dva kluba koji su pratitelji, ali njihovi koeficijenti u odnosu na nase klubove imaju jednako znacenje.

Spisak sljedeci:
Bugarska (Ludogorets, CSKA)
Skotska (Celtic)
Kazahstan (Astana)
Azerbajdzan (Garabag)
Moldavija (Sheriff)
Svedska (Malmo)
Srbija (Zvezda, Partizan)
Izrael (HBS, Beitar, MTA, Hapoel H.)
Cipar (Apollon, APOEL)
Norveska (Rosenborg)
Finska (HJK)
Wales (TNS)
Poljska (Jagiellonia, Legia, Lech)

To je 13 klubova, prvaka ili buducih prvaka. Svi imaju koeficijente vece od nasih klubova i te lige su za nas gotove, nema se tu sta pratiti. Ostaju nam tri mjesta u konkurenciji od 19 liga.

Spisak sljedeci:
Osvajac preliminarne runde (Prvak Kosova, San Marina, Andore ili Gibraltara)
Gruzija (Torpedo)
Estonija (Flora)
Island (Valur Reykjavik)
Latvija (Spartaks)
Irska (Cork City)
Litva (Suduva)
Armenija (Alashkert)
Crna Gora (Sutjeska)
Sjeverna Irska (Crusaders, Coleraine)
Farski Otoci (Vikingur)

Od 19 mozemo otpisati ovih 11 jer su svi 100% ispod nasih klubova.

Ostalo je 8 liga da se bore za 3 pozicije. Ne odgovara svim nasim klubovima isto pa evo izracun za svakog posebno

Zrinjski:
Malta, Makedonija, Luksemburg i Slovacka odmah u startu otpadaju. Zrinjski bi sigurno bio ispred njihovih prvaka.

BITNO:
- Albanija (Prvak ce vjerojatno biti Skenderbeu, ali su izbaceni iz Europe i sumnjam da ce im proci zalba. Kukesi je drugi sa 6 bodova prednosti na treceplasiranog. Zrinjskom je bitno da Kukesi ne zavrsi medju prva dva)
- Madjarska (Ferencvaros je prvi s tri boda i utakmicom vise od Videotona. Jedan od ta dva ce biti prvak, a Zrinjskom odgovara da prvak bude Ferencvaros)
- Slovenija (Olimpija je prva s pet bodova i utakmicom vise od Maribora. Zrinjskom odgovara da prvak bude Olimpija)

Od tri navedene stavke mora se poklopiti svega jedna da bi Zrinjski bio nositelj.

Sarajevo

BITNO:
- Malta (Balzan je prvi s bodom vise od Vallete. Sarajevu odgovara da Balzan bude prvak)
- Luksemburg (Dodelange je prvi s bodom vise od Progresa. Sarajevu odgovara da Progres bude prvak)
- Albanija (Prvak ce vjerojatno biti Skenderbeu, ali su izbaceni iz Europe i sumnjam da ce im proci zalba. Kukesi je drugi sa 6 bodova prednosti na treceplasiranog. Sarajevu je bitno da Kukesi ne zavrsi medju prva dva)
- Madjarska (Ferencvaros je prvi s tri boda i utakmicom vise od Videotona. Jedan od ta dva ce biti prvak, a Sarajevu odgovara da prvak bude Ferencvaros)
- Slovenija (Olimpija je prva s pet bodova i utakmicom vise od Maribora. Sarajevu odgovara da prvak bude Olimpija)

Prvaci Makedonije i Slovacke su sigurno ispred Sarajeva tako da je za Sarajevo bitno da se poklopi svih pet nabrojanih tocaka.

I za kraj je trebao biti Zeljeznicar, ali bez potrebe, kao i Siroki Brijeg. Zeljo trenutno ima teoretsku sansu, ali samo u slucaju da netko okrene 15 bodova u zavrsnici prvenstva. Naucna fantastika, nema sanse da prepracunam 31 ligu i izvucem gdje je moguce iznenadjenje i da mu se onda nadamo. Znaci bez sansi. Da stvar bude jos jadnija, obracunao sam sve i za kraj ostali Farski otoci, Zelji presudio prvak Farskih otoka. Vikingur ima identican koeficijent kao i Zeljeznicar, ali je prosle sezone imao vise uspjeha u Europi tako da bi se nasao ispred Zeljeznicara. Kratko i jasno, Zeljo bez sansi da bude nositelj u prvom pretkolu LP.

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la SemirSema » 12 mar 2018, 17:10

Ne trollaj Signore

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 12 mar 2018, 17:19

Toliko razmisljao, racunao, pisao i onda uvrstio komsije kao moguce predstavnike LP. Pa nemoj majka mu stara..
Životni saputnik! 1921

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 12 mar 2018, 17:34

Eisenbahner1921 je napisao/la:Toliko razmisljao, racunao, pisao i onda uvrstio komsije kao moguce predstavnike LP. Pa nemoj majka mu stara..
Nek se nadaju :lol:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 12 mar 2018, 17:40

Nista to, mozda i bez EL ostanemo ali cijenim tvoj trud :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la UstanikSBII » 12 mar 2018, 20:26

Signore je napisao/la:
Eisenbahner1921 je napisao/la:Toliko razmisljao, racunao, pisao i onda uvrstio komsije kao moguce predstavnike LP. Pa nemoj majka mu stara..
Nek se nadaju :lol:
Kakve su nama sanse za 1 kolo EL lani smo za dlaku zeznuli :(
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 12 mar 2018, 20:47

UstanikSBII je napisao/la:
Kakve su nama sanse za 1 kolo EL lani smo za dlaku zeznuli :(
EL je jako tesko izracunati na ovaj nacin u ovom trenutku. Dosta ovisi od toga tko je prvak, a i onda tko je ispod. Za LP je puno lakse kad imas moguce promjene samo s jedne strane. EL je jako varljiva, ali...

Prema trenutnom stanju vi ste cak 14. ispod linije tako da vam ove godine nece promaci za dlaku, jer niste ni blizu :lol: Smijesno, al tako stvari stoje. Linija izmedju nositelja i nenositelja se lomi skoro pa na istom koeficijentu (LP 3.500 - EL 3.250). U ovom trenutku ni Sarajevo ne bi bilo nositelj, mada su prvi ispod linije, al ne mora znaciti da ce ih sreca pomaziti. Na kraju ce se vjerojatno pratiti hoce li Sarajevo biti nositelj u prvom pretkolu EL, ako se uopce plasiraju. Zrinjski je prilicno siguran medju nositeljima u prvom pretkolu EL.

Ne trebate gubiti nadu, tu je jako lijep izbor protivnika kao sto su Valleta, Fola Esch, Ventspils, Zira, Sumgayit, Kalju Nomme, Kukesi, Dinamo Tbilisi itd. Dosta je i protivnika koji su losiji ili u rangu sa Sirokim, a vasa ekipa mi sad djeluje zrelo i mislim da bi mnoge mogli proci. Treba biti jako nesretan pa izvuci Kopenhagen, MTA, Maribor, Partizan...

Kao najbolji moguci protivnik u prvom pretkolu oci bode Dundalk. Oni ce gotovo sigurno biti nositelji i u drugom pretkolu i izvuci njih bio bi dvostruki dobitak. Istu povlasticu nose i Zalgiris, Vardar, Gabala i Hafnarfjardar.

Izvlacenje je za tocno tri mjeseca, a mislim da ce biti jako zanimljivo kako se bude priblizavalo :mrgreen:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Hantraga » 12 mar 2018, 20:57

@signore, zar u 1. pretkolu CL nemamo 17 nositelja i 17 nenositelja? Moguće da je i 16-16, samo pitam :D Kako god, Zrinjski jedini ima šanse za status nosioca i mislim da će ih u slučaju da je 1/3 ostvariti, a 2/3 već neće :D

A u EL će biti ista situacija kao prošle godine.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 12 mar 2018, 21:03

Hantraga je napisao/la:@signore, zar u 1. pretkolu CL nemamo 17 nositelja i 17 nenositelja? Moguće da je i 16-16, samo pitam :D Kako god, Zrinjski jedini ima šanse za status nosioca i mislim da će ih u slučaju da je 1/3 ostvariti, a 2/3 već neće :D

A u EL će biti ista situacija kao prošle godine.
Ovisi. U svakom slucaju bolje da na kraju bude 16-16, 17-17 nece biti povoljna situacija, jer su prvaci Danske i Bjelurisje bolje rangirani i linija ce se pomjeriti za jedno mjesto dolje, a Zrinjski ce otici dva mjesta dolje. Mada, Zeljo ce svakako bit sampion, nema se tu sta racunat vise :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 13 mar 2018, 01:43

Ovog ljeta prvak BiH, ko god to bio, prolazi prvo pretkolo LP :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Hantraga » 13 mar 2018, 09:47

Raonffa je napisao/la:Ovog ljeta prvak BiH, ko god to bio, prolazi prvo pretkolo LP :kafa:
Ma teško, ako ne bude nositelj. Vazda mi očekujemo da možemo da se nosimo sa haman svima, ali je realnost dosta drugačije i činjenica je da stagniramo. Evo, pretpostavimo da je prvak Željo i da su svi protvnici u 1. pretkolu: Ludogorets, Celtic, Maribor, Astana, Qarabagh, Sheriff, Malmo, Zvezda, Hapoel, APOEL, Rosenborg, HJK, TNS, Legia, Kukesi, Trnava. Ne znam jesam li nabo, ali to je otprilike to. Eh, ovdje bi Željo mogao da kaže da je blagi favorit kontra Kukesija i TNS, a da ima neke šanse kontra Sheriffa, pa onda Trnave. Sve drugo su žestoka iznenađenja, a i tamo gdje su ona realnija, to su ekipe sa sjevera koje neće moći izvući. Kad oduzmeš i TNS, ostane samo da se Bog moli za Kukesija ili da se kaže "nije loše" na Sheriffa.

Kada bi to bio Zrinjski i kad bi bio nositelj, šanse postaju drastično veće. Mada, 1. pretkolo je ovo, nije stari sistem i nisu beneficije prolaska kao prije.

Avatar
haris004
Postovi: 1696
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la haris004 » 13 mar 2018, 14:06

Kad je riječ o ligi prvaka nekako mi je tužno što se od preko 40 klubova samo šest može ugurati u grupnu fazu, i to samo četiri od prvaka nacionalnih prvenstava.
I to prema trenutnom stanju, Psv, Celtic, Salzburg i Ludogorets. Sa tim da postoje neke lige gdje glavni klubovi nisu na prvom mjestu, recimo Olimpiakos, Steaua, Apoel, Kopenhagen, Basel..
Naravno da to nije neka krema europskog fudbala, ali zar se liga prvaka treba igrati u samo 6-7 zemalja ? Meni je ovo loša stvar, a o šansama klubova sa Balkana suvišno je i govoriti. Doduše jedino je za utjehu što ima europska liga, ali za neke klubove slaba utjeha.

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Evolve » 13 mar 2018, 14:19

To uopće nije čudno. Upadne svake godine jedan-dva kluba kao npr Maribor ove godine itd.... Ali LP je rezervirana za bogate i jake klubove. Al svejedno, mi smo miljama daleko od grupne EL kamoli LP....
NK Široki Brijeg

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 13 mar 2018, 16:25

Hantraga je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ovog ljeta prvak BiH, ko god to bio, prolazi prvo pretkolo LP :kafa:
Ma teško, ako ne bude nositelj. Vazda mi očekujemo da možemo da se nosimo sa haman svima, ali je realnost dosta drugačije i činjenica je da stagniramo. Evo, pretpostavimo da je prvak Željo i da su svi protvnici u 1. pretkolu: Ludogorets, Celtic, Maribor, Astana, Qarabagh, Sheriff, Malmo, Zvezda, Hapoel, APOEL, Rosenborg, HJK, TNS, Legia, Kukesi, Trnava. Ne znam jesam li nabo, ali to je otprilike to. Eh, ovdje bi Željo mogao da kaže da je blagi favorit kontra Kukesija i TNS, a da ima neke šanse kontra Sheriffa, pa onda Trnave. Sve drugo su žestoka iznenađenja, a i tamo gdje su ona realnija, to su ekipe sa sjevera koje neće moći izvući. Kad oduzmeš i TNS, ostane samo da se Bog moli za Kukesija ili da se kaže "nije loše" na Sheriffa.

Kada bi to bio Zrinjski i kad bi bio nositelj, šanse postaju drastično veće. Mada, 1. pretkolo je ovo, nije stari sistem i nisu beneficije prolaska kao prije.
Citiram te na ljeto hehe :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Hantraga » 13 mar 2018, 20:23

Nadajmo se :D Evo s ove liste:
https://sportsport.ba/assets/pictures/c ... anosss.jpg
Sheriff - Želji dajem čak solidne šanse, prvenstveno jer je moldavska liga loša i uz adekvatna pojačanja moglo bi biti kao 2011. :)
Kukesi - ma jači je Željo i tu bih im dao i 70% šansi, minimalno, čak i s ovim sastavom.
HJK - i tu postoje nekakve šanse, ali njih nećete moći izvući.
TNS - najlakša varijanta i prolazak 90%, ali kao i HJK, vjerovatno druga zona.
Jagiellonia - sumnjam da će biti prvaci.
Shkendija - ove ne bi valjalo jer su prilično jaki i samo bi nastala kuknjava kako smo dotakli dno jer nas i "nekakva" Škendija izbacuje.
Dudelange - nisu oni loša opcija, ali mislim da Željo uopšte ne bi bio favorit, a narod bi na ispadanje gledao kao na katastrofu. I njih je bolje izbjeći, ali šanse su 50-50 možda :D

Zrinjski, kao nositelj, može zajebati protiv bilo koga. Ali, ako se zaista spreme kako treba, onda mislim da bi eventualno problem mogli biti Ferencvaros, Olimpija, Spartak ili Dudelange, ali ništa nepremostivo.

Ali, kako god, prvaku će ovaj sistem omogućiti 6 utakmica 99%. Čak i da ispadnu Željezničar/Zrinjski, valjda mogu izbaciti u 2. pretkolu EL ove Suduve, Corkove i Valure :D Pa, čak i u 3. pretkolu EL ekipica koja čeka ne djeluje prestrašno ako se bude imalo sreće (Dudelange, Shkendija, TNS, Kukesi).
Evo, nek ispadnu u 1. pretkolu CL, a onda u 2. EL idu na Balzan FC, u 3. pretkolu EL na Kukesija, u PO EL na Sheriffa. :P

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”