BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la skripar96 » 25 avg 2017, 12:19

Rigoletto je napisao/la:
phily je napisao/la:kakva drzava takva liga, nikakva...
Trebamo li citirat tvoje postove odavde? Dok je takvih bikova ko ti drzava ce biti ovakva kakva jeste
Tocno mi dodje da ponovo postavim slikicu sta je on pisao ovdje...navijas protiv pojedinih klubova u Europi,a posle se zalis kako nista ne valja....logicno
EKONNP

Avatar
Rigoletto
Postovi: 7955
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Rigoletto » 25 avg 2017, 12:21

skripar96 je napisao/la:
Rigoletto je napisao/la:
phily je napisao/la:kakva drzava takva liga, nikakva...
Trebamo li citirat tvoje postove odavde? Dok je takvih bikova ko ti drzava ce biti ovakva kakva jeste
Tocno mi dodje da ponovo postavim slikicu sta je on pisao ovdje...navijas protiv pojedinih klubova u Europi,a posle se zalis kako nista ne valja....logicno
Mozak mu je evoluirao do razine da zapamti 6 brojeva za krug binga. Za nesto vise cemo morat sacekati par ledenih doba
goveđigulašmajka

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la phily » 25 avg 2017, 12:22

Bujrum postavljajte sta hocete
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la KenoRob » 25 avg 2017, 14:51

haris004 je napisao/la:Za mene je savez jedan od najvećih krivaca za ovakve rezultate naših klubova. Svu pažnju su usmjerili reprezentaciji koju već počinjem doživljavati reprezentacijom dijaspore. Najgore od svega je što se ne vidi svjetlo na kraju tunela.
Srz svega...ne treba dalje polemisati. Samo ne bih ja previse kritikovao "paznju" prema reprezentaciji ima se i previse vremena da se pozabavi ligom ali se ne radi niti ima zelje/volje.

AlemC85
Postovi: 7394
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la AlemC85 » 25 avg 2017, 15:25

Sjesti i plakati, nista drugo. :plac:
Sta smo mi Bogu zgrijesili? :(

Ova drzava je davno digla ruke ne samo od sporta, nego i od naroda. To je sad svima jasno. Dok se nase ublehe od politicara bave nacionalizmima, rusima, arapima i turcima, susjedi idu korak po korak za zapadom.

Kud ces dalje kada nisu u stanju da obezbijede vodosnabdijevanje grada, koji nema normalan gradski prevoz a radi se o glavnom gradu. :facepalm:

Savez, umjesto da je pare ulozio u dizanje lige na visi nivo, spickase sve zivo, i onda zijevaj do mile volje. Klubovi ne mogu nista, jer nemaju potporu niti drzave, niti saveza. Bitno je da se obnavlja vozni park onih guzonja od politicara, a od tih para se svaki Stadion moze renovirati i da lici na nesto.

Mi se raspadamo uzduz i poprijeko ljudi moji.

Nek nam je Bog na pomoci.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la BelminM23 » 25 avg 2017, 15:44

Evolution87 je napisao/la:
phily je napisao/la:kakva drzava takva liga, nikakva...
Upravo tako, pricamo o nekakvom napretku, a u glavnom gradu nema vode poslije 11.
Nemamo svi čast da živimo u glavom gradu.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 15:45

Dobro napise, kod nas bi se slavio poraz od Fenerbahce 3-4 razlike, ipak je to veliki Fenerbahce :rol:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la AnelZ » 25 avg 2017, 18:32

Hajde se vi okanite Sarajeva i drzave. Drzava je slika drustva. Pitao sam stotinu ljudi koje poznajem sta bi uradili da se nalazi u ulozi politicara ili da rade u javnoj sluzbi i apsolutna vecina je rekla nesto sto se svodi na korupciju i kradju. Kaze "joj da mi je drzavni posao da ne moram nista raditi", ono da se upucas kada vidis latentnost, produktivnost i volju za sopstvenim unapredjenjem prosjecne jedinke u drzavi tj. nepostojanje toga. Niko ne zeli da stvara novo bogastvo ali zeli da dobije dio bogatstva. I sta onda ocekivati od trenutnih politicara? Svi bi novac uz sto manje rada, svi bi bogacenje preko noci, svi bi promjene ali da ne moraju oni nista promjeniti na sebi niti da oni moraju mrdnuti prstom da dodje do te promjene vec da im bude servirano. Svima je odjednom bilo bolje u proslom sistemu kada je redovno dolazilo do nedostatka odredjenih potrepstina pa su ljudi stajali u redovima sa kuponima jer drzava nije htjela uvoziti, a nije mogla dovoljno proizvesti. Osamdesetih tresla hiperinflacija, mozda je u BiH bilo i najbolje jer ipak Olimpijada je tu pa se drzava mora lijepo predstaviti. Sve republike pristale prilikom kandidature da podrze organizovanje Olimpijade, a na kraju jedino Hrvatska upotpunosti ispostovala dok je Slovenija bila itekako ljuta sto ona nije odabrana kao kandidat ispred drzave, a da ne pricam da se skoro niko nije ni nadao od drugih republika da ce Sarajevo uopste biti izabrano. Drzava javno podsticala emigraciju i rad u inostranstvu (isti slucaj kao danas) kako bi donosili devize u drzavu jer je jedino taj novac vrijedio (postoje izjave politicara koje tu potkrepljuju) ali tada je to valjda bilo OK dok je danas in za to kriviti drzavu. Nezaposlenost tada bila ~15% u BiH, ali se i tada koristili samo podobni podaci kada se pricalo narodu. Ni sedamdesetih nije bila bolja situacija sto se tice vodopskrbe u Sarajevu i dolazilo do redukcije, pa onda neko meni govori da danasnje generacije ne bi mogli okreciti sto je Jugoslavija izgradila, a i sama nije mogla rijesiti goreci problem Sarajevu jednako danasnjoj vlasti. Radili u firmama koje su brojale desetine hiljada osoba iako je realno potrebna brojka bila mnogostruko manja i kaze bilo bolje. Pa naravno da je bilo kada se zivilo iskljucivo na grbaci drzave koja se masovno zaduzivala (kao i danasnja) kako bi podmirila sve te ljude, stavljajuci da buduce generacije otplacuju blagostanje tadasnjih. Vecina firmi generirala gubitak koji se podmiravao drugim sredstvima. Sada kada je svako prepusten samom sebi vidimo koliko je zapravo nas narod sposoban i cist. Znaci nemojte molim vas praviti od naroda cvjecke koje su zlatne u usporedbi sa politicarima, svi smo ista go*na.

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Mokes » 25 avg 2017, 19:10

Kukanje na temi kao da smo mi neka fudbalska velesila, a ne da nam je vrhunac ispadanje u grupi SP i play-off EL. :roll:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 19:19

Mokes je napisao/la:Kukanje na temi kao da smo mi neka fudbalska velesila, a ne da nam je vrhunac ispadanje u grupi SP i play-off EL. :roll:
A sta je to Moldova?

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 25 avg 2017, 20:41

Vucevich je napisao/la:
Mokes je napisao/la:Kukanje na temi kao da smo mi neka fudbalska velesila, a ne da nam je vrhunac ispadanje u grupi SP i play-off EL. :roll:
A sta je to Moldova?
Liga s nekih 25% boljim koeficijentom od nase, pa nekom logikom toliko i jaca od nase. Rezultati sve govore.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 20:43

Signore je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Mokes je napisao/la:Kukanje na temi kao da smo mi neka fudbalska velesila, a ne da nam je vrhunac ispadanje u grupi SP i play-off EL. :roll:
A sta je to Moldova?
Liga s nekih 25% boljim koeficijentom od nase, pa nekom logikom toliko i jaca od nase. Rezultati sve govore.
Nisi me razumio prijatelju. Moldova nije sila ni u jednom sportu, njihova drzava je najsiromasnija u Evropi i 3 puta siromasnija nego BIH, a jos uvijek redovno im klubovi igraju u Evropi.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 25 avg 2017, 20:46

Država kao država može imati neki dio krivice za ovako stanje u našem fudbalu, al' velikim dijelom je to krivica saveza kojeg ne zanima domaći fudbal, a i poprilično nestručan kadar u klubovima i veoma, veoma loša politika vođenja klubova.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 21:04

Savezu jedino zanima reprezentacija, realno.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 25 avg 2017, 21:14

Ma to je logično u neku ruku, jer najveće pare u savez mogu doći preko reprezentacije. Klupski fudbal je nešto u šta moraš nešto i uložiti da bi kasnije mogao ubirati "plodove" toga, al' to je za naš savez poprilično mnogo ulaganja i naravno da nijedna vladajuća struktura ne želi da radi te stvari kad ovamo preko reprezentacije mogu više profitirati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 21:17

Raonffa je napisao/la:Ma to je logično u neku ruku, jer najveće pare u savez mogu doći preko reprezentacije. Klupski fudbal je nešto u šta moraš nešto i uložiti da bi kasnije mogao ubirati "plodove" toga, al' to je za naš savez poprilično mnogo ulaganja i naravno da nijedna vladajuća struktura ne želi da radi te stvari kad ovamo preko reprezentacije mogu više profitirati.
Samo sto ne kontaju ako ne obrate vise paznju prema klupskom fudbalu, onda ce i reprezentacija propasti...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 25 avg 2017, 21:19

Vucevich je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma to je logično u neku ruku, jer najveće pare u savez mogu doći preko reprezentacije. Klupski fudbal je nešto u šta moraš nešto i uložiti da bi kasnije mogao ubirati "plodove" toga, al' to je za naš savez poprilično mnogo ulaganja i naravno da nijedna vladajuća struktura ne želi da radi te stvari kad ovamo preko reprezentacije mogu više profitirati.
Samo sto ne kontaju ako ne obrate vise paznju prema klupskom fudbalu, onda ce i reprezentacija propasti...
Pa to bi se moglo desiti u nekoj budućnosti, al' im je sreća što je UEFA npr proširila format za EP, pa tako baš moraš zglajzati da se tamo ne nađeš (kao mi npr prošle kvale), a objektivno imat ćemo taj kvalitet barem još idući ciklus, da ono sa sigurnošću možeš reći da imaš kvalitet za EP i da bi se tamo trebao naći.

A i uvjeren sam da će i FIFA proširiti SP u budućnosti, tim potezom mogu ubrati još više para, pogotovo od naftaških zemalja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 21:26

Raonffa je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma to je logično u neku ruku, jer najveće pare u savez mogu doći preko reprezentacije. Klupski fudbal je nešto u šta moraš nešto i uložiti da bi kasnije mogao ubirati "plodove" toga, al' to je za naš savez poprilično mnogo ulaganja i naravno da nijedna vladajuća struktura ne želi da radi te stvari kad ovamo preko reprezentacije mogu više profitirati.
Samo sto ne kontaju ako ne obrate vise paznju prema klupskom fudbalu, onda ce i reprezentacija propasti...
Pa to bi se moglo desiti u nekoj budućnosti, al' im je sreća što je UEFA npr proširila format za EP, pa tako baš moraš zglajzati da se tamo ne nađeš (kao mi npr prošle kvale), a objektivno imat ćemo taj kvalitet barem još idući ciklus, da ono sa sigurnošću možeš reći da imaš kvalitet za EP i da bi se tamo trebao naći.

A i uvjeren sam da će i FIFA proširiti SP u budućnosti, tim potezom mogu ubrati još više para, pogotovo od naftaških zemalja.
Pa vec jesu, 48 timova od 2026 godine. Samo sto mi, ako se nesto sad hitno ne promjeni u nasoj Premijer Ligi, cemo uskoro biti na nivou Moldove u reprezentativnom fudbalu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 25 avg 2017, 21:29

Vucevich je napisao/la:
Pa vec jesu, 48 timova od 2026 godine. Samo sto mi, ako se nesto sad hitno ne promjeni u nasoj Premijer Ligi, cemo uskoro biti na nivou Moldove u reprezentativnom fudbalu.
Ma ja, očekivano iako nisam znao za taj podatak.

Pa kroz tih 10 godina vjerovatno hoćemo, al' eto mislim da ćemo bar još naredna dva kvalifikacijska ciklusa biti na ovom nivou, a onda nek' nam je Bog na pomoći sa ovakvom ligom, reprezentativcima koji odlaze i dijasporskim "bazenom" koji je sve manji i manji svakog dan.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 25 avg 2017, 21:36

Raonffa je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Pa vec jesu, 48 timova od 2026 godine. Samo sto mi, ako se nesto sad hitno ne promjeni u nasoj Premijer Ligi, cemo uskoro biti na nivou Moldove u reprezentativnom fudbalu.
Ma ja, očekivano iako nisam znao za taj podatak.

Pa kroz tih 10 godina vjerovatno hoćemo, al' eto mislim da ćemo bar još naredna dva kvalifikacijska ciklusa biti na ovom nivou, a onda nek' nam je Bog na pomoći sa ovakvom ligom, reprezentativcima koji odlaze i dijasporskim "bazenom" koji je sve manji i manji svakog dan.
Zato bole ovi porazi od Irske, remi sa Grckom, i slicno...

Mi nismo u stanju stvoriti igraca da valja, vec godinama nema desnog beka ni na vidiku...

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AvantiBL, Torino i 55 gostiju.