Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Signore » 10 maj 2018, 22:06

Gledam sad Siroki osvojio juniorski Kup. Igrali u Zenici u trening kampu i nesto kontam da bi se tu moglo igrati finale na jednu utakmicu. Imaju kapacitet 1.500 gledatelja i mogli bi dodati iza jednog gola montaznu za jos 1.000 gledatelja i moglo bi biti taman, tj. vjerojatno bi ove godine bilo za Zelju i Krupu. Mislim da vrijedi pokusati jednu sezonu :mrgreen:

esprit24
Postovi: 5373
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la esprit24 » 10 maj 2018, 23:41

I ja sam zagovornik jedne utakmice u kupu, ali pitanje je kako bi to sve izgledalo. Prvo recimo igraju Zeljo i Sarajevo finale a igra se(Tuzla, Banja Luka, Mostar, Zenica) eto ti tuce em sa lokalnim em mozda i izmedju sebe. Drugo zamisli finale Krupa-Radnik na kosevu 75 gledalaca od toga 50 iz saveza.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la arelinho » 11 maj 2018, 00:13

Signore je napisao/la:Gledam sad Siroki osvojio juniorski Kup. Igrali u Zenici u trening kampu i nesto kontam da bi se tu moglo igrati finale na jednu utakmicu. Imaju kapacitet 1.500 gledatelja i mogli bi dodati iza jednog gola montaznu za jos 1.000 gledatelja i moglo bi biti taman, tj. vjerojatno bi ove godine bilo za Zelju i Krupu. Mislim da vrijedi pokusati jednu sezonu :mrgreen:
Ja sam prije za opciju da kada budu poznati finalisti da se igra jedna utakmica finala kod jednog od finalista. To bi se odredilo žrijebom.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Signore » 11 maj 2018, 00:32

Ma svakako da je najbolja opcija da se finale planira tek nakon polufinala. Savez bi to rijesio tako sto bi polufinale bilo odigrano dva mjeseca prije finala i imali bi dovoljno vremena da smisle sta ce i da organiziraju tu utakmicu. Bilo bi dobro da klubovi/gradovi predaju zahtjev za domacinstvom i onda se nakon polufinala odredi gdje ce igrati. Logicno da Krupa i Radnik ne bi igrali na Kosevu, nego bi tu bio najbolje prihvatljiv ovaj prijedlog @arelinha da jedan od klubova bude domacin.

I sad mi pade jedna druga zamisao napamet. Sistem Davis cupa ili nesto slicno. Kada bi kompletan Kup igrali na jednu utakmicu to bi bilo izvodljivo. Pri prvom susretu se zdrijeba tko je domacin, a kad se isti klubovi susretnu narednih sezona onda je domacin onaj drugi klub. Moze se desiti da npr. Zrinjski ove sezone bude domacin Sarajevu, a kad se susretnu naredne sezone Sarajevo bi bilo domacin Zrinjskom bez obzira dokle je takmicenje doguralo. Dodao bih samo stavku da ovo ne vazi ako se susrecu klubovi iz razlicitih rangova, u tom slucaju je domacin klub koji je u nizem rangu pa makar se radilo i o finalnoj utakmici. Ako bi npr. premijerligas Zrinjski i premijerligas Celik susreli ove sezone i domacin bio Celik, a naredne sezone se susretnu premijerligas Zrinjski i prvoligas Celik onda bi opet domacin bio Celik jer je u nizem rangu, a kad klubovi opet budu isti rang, tj. kad Zrinjski ispadne ili kad se Celik vrati nastavila bi se ona smjena jedna sezona domacin, a druga sezona gost.

Nadam se da nisam zakomplicirao, tko imalo prati tenis zna o cemu pricam. Ja u zivotu nisam pogledao ni jedan mec od pocetka do kraja pa znam kako funkcionira Davis cup i djeluje mi kao savrsen sistem uz male izmjene i samo pod uslovom da se kompletno takmicenje igra na jednu utakmicu. I kalendar bi se na taj nacin rasteretio.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la MortemHz » 11 maj 2018, 06:47

arelinho je napisao/la:
Signore je napisao/la:Gledam sad Siroki osvojio juniorski Kup. Igrali u Zenici u trening kampu i nesto kontam da bi se tu moglo igrati finale na jednu utakmicu. Imaju kapacitet 1.500 gledatelja i mogli bi dodati iza jednog gola montaznu za jos 1.000 gledatelja i moglo bi biti taman, tj. vjerojatno bi ove godine bilo za Zelju i Krupu. Mislim da vrijedi pokusati jednu sezonu :mrgreen:
Ja sam prije za opciju da kada budu poznati finalisti da se igra jedna utakmica finala kod jednog od finalista. To bi se odredilo žrijebom.
To nije fer, najgora opcija po meni.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Riziko » 13 maj 2018, 13:40

Pa uz ovaj način finala kupa, jedino je realan da neko bude domaćin u jednoj utakmici od istih protivnika.

Previše je rizično da Zrinjski-Željezničar igraju finale u BL, ili Borac-SArajevo u Mostaru, i tako dalje.

A slažem se da se treba igrati po jedne utakmica, sem eventualno polufinala.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

mma_hz
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la mma_hz » 13 maj 2018, 14:11

Ma jest rizicno al sve se to moze odraditi Kad murija odradi posao kako treba nego je njima mrsko platu zaraditi ako moraju izaci iz hlada.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la FliX » 24 jun 2018, 19:39

Treba uvesti da se finale kupa igra na stadionu proslegodisnje porazene ekipe u finalu. Dakle naredne sezone finale na stadionu Krupe.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la semcho » 01 jul 2018, 07:29

FliX je napisao/la:Treba uvesti da se finale kupa igra na stadionu proslegodisnje porazene ekipe u finalu. Dakle naredne sezone finale na stadionu Krupe.
Odkud ti ta ideja pade na pamet...

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la FliX » 01 jul 2018, 11:00

semcho je napisao/la:
FliX je napisao/la:Treba uvesti da se finale kupa igra na stadionu proslegodisnje porazene ekipe u finalu. Dakle naredne sezone finale na stadionu Krupe.
Odkud ti ta ideja pade na pamet...
Stadion gdje ce igrati finale, da se ne bi biralo po steli vec po nekoj zasluzi to mi je logicno. Mozda bi logicno bilo da se igra na stadionu osvajaca kupa ali bi to povecalo sanse da iz godine u godinu bude isti stadion, jer taj osvajac moze napravit dominaciju. Vicesampion mi je realnija varijanta!
Eto iz glave mi ta ideja? :-D

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la semcho » 01 jul 2018, 11:27

FliX je napisao/la:
semcho je napisao/la:
FliX je napisao/la:Treba uvesti da se finale kupa igra na stadionu proslegodisnje porazene ekipe u finalu. Dakle naredne sezone finale na stadionu Krupe.
Odkud ti ta ideja pade na pamet...
Stadion gdje ce igrati finale, da se ne bi biralo po steli vec po nekoj zasluzi to mi je logicno. Mozda bi logicno bilo da se igra na stadionu osvajaca kupa ali bi to povecalo sanse da iz godine u godinu bude isti stadion, jer taj osvajac moze napravit dominaciju. Vicesampion mi je realnija varijanta!
Eto iz glave mi ta ideja? :-D
Jarane imas li kakvu stelu, da se ubacis u nogometni savez :mrgreen:

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la FliX » 01 jul 2018, 12:17

semcho je napisao/la:Jarane imas li kakvu stelu, da se ubacis u nogometni savez :mrgreen:
Ma dobro to je samo moj neki prijedlog. Da ne bude preko stele ili nasumicno Grbavica, Kosevo, Bilino, Tusanj, Pecara, Bijeli Brijeg, Gradski BL...
Uglavnom jedna tekma i kraj. Nista dvije!

kontra
Postovi: 112
Pridružen/a: 13 sep 2012, 23:04
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la kontra » 01 jul 2018, 12:44

I onda finale 800 ljudi :D

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la MortemHz » 01 jul 2018, 12:59

kontra je napisao/la:I onda finale 800 ljudi :D
Ne bi ni toliko bilo vjeruj mi
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], StarmoCity, TuzlaCityfighter i 18 gostiju.