Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Anketa je završila: 12 nov 2017, 13:39.

DA, u potpunosti sam zadovoljan
7
8%
DJELOMIČNO, može to i bolje
8
9%
NE, u potpunosti sam nezadovoljan
72
83%
 
Ukupno glasova: 87

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la MortemHz » 14 mar 2018, 17:19

@Ustanik tebe ne kontam nikako. Fakat ne razumijem. Na svom si internetu, uplatis Moju TV na njihovoj stranici i pada ti/koci stream? Ne znam kako je to moguce. Koji ce ti qrac njihov paket, smece je to. Nemam ni ja BH Telecomov internet, niti ista njihovo, nema niko koga ja znam. Mislim, ne moras ga imat uopste, niti ikakvu njihovu konekciju. Samo platis jednu tekmu preko interneta 2 KM (njihova web stranica) i to je to. Mozes bit u Njemackoj i isto uradit, masa dijaspore tako prati utakmice i imaju isti (ne)kvalitet slike kao i mi ovdje. To pouzdano znam. Mozda sam te pogresno razumio.

To i ja govorim, iz dijaspore ljudi gledaju a kao nasi hercegovci ne mogu? Ne znam kako.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 17:23

Ja vjerujem da je nemoguce uzeti njihove neke pakete, imat telekomov internet ili konekciju, jer Bog zna kakva im je infrastruktura u Hercegovini, ali Moja TV (ono "na zahtjev" 2 KM - jedna tekma) mora radit isto kao svakome. Kazem ti ja licno gledao vani. Isti qrac kao kad ovdje gledam. Mislim, uplatis stream preko interneta, nema veze ko ti je provajder. Kad moze u Njemackoj i u USA moze i u bilo kojem dijelu BiH.
1921

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Schlager » 14 mar 2018, 17:24

onaj ko gleda samo svoju g uzicu ,i kojem je ovaj provajder na "izvolte",normalno da će biti zadovoljan,boli ga q...kao i kad se njegovom timu dosudi nepostojeći penal,otprilike...

mi ostali smo ukazivali da nas je ovo vratilo 10 tak godina unazad u smislu praćenja i interesa za ligu,ali i nama je dosadilo ubjeđivat ove koji su "siti"...

ja kažem ovo je smrt za ligu..on kaže plati dve marke...ja kažem platio sam,sjecka,ne može se gledat,pokušao sam,hebale te 2 marke...uglavnom.....dosadno...
Zadnja izmjena: Schlager, dana/u 14 mar 2018, 17:27, ukupno mijenjano 1 put.

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 17:27

Ma katastrofalan je potez i sjebalo je ligu, o tome nema dileme. BH Telecom je smece kompanija i stranacki monopol. Ne vidim da to iko spori. Samo ti kazem da je nemoguce da je tebi u BL losija slika nego meni u SA, ako placas ovo 2 KM po tekmi, na zahtjev preko stranice Moja TV.

Nemam ni ja nikakav njihov paket, nemam nista. Na Telemachu mi i telefon i kablovska i internet. Placao kad sam vani bio 2 KM po tekmi vise puta, isti kvalitet slike kao u SA. Ne razumijem, bez zajebancije. Cini mi se da govorimo o potpuno drugim stvarima.
1921

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Schlager » 14 mar 2018, 17:40

e,tu smo..mislim da ćemo se sad složiti...

uzmimo da je zaista slučajnost da je taj prenos borac-sarajevo 1-1 koga sam kupio za 2 km bio negledljiv,i da sam tražio public stream umjesto toga...zanemarimo i da mi je sistem Moja tv "progutao" još jednu utakmicu taj ili susjedni vikend ,željezničar-široki....nebitno...

poenta...čak i da je taj prenos za 2 km savršen!..ono,j e b enica..hd,ovo,ono,18 kamera,dobri komentatori....zar zaista misliš da bi podjednak broj ljudi u bh "kupio" to za 2 km,i da gleda to na kompu,maltretira se sa visa karticom,kompjuterom,passwordima....

u odnosu na one koji sjede uz tv,prebace na arena,bht,pogledaju zanimljivu utakmicu naše lige?

o tome ti pričam....deset koraka unazad je ovo...djeluješ kao pametan momak,bar ti se pusti ove seljačke filozofije "nek plati 2 km kome se gleda"

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 17:50

Ma ne tvrdim to, pogresno si me shvatio ili sam se ja pogresno izrazio, pogledaj moj prethodni post. Puno je 20 feninga za ovakvu uslugu, a ne 2 KM. Opet cu radije platit to, nego da trazim neke streamove s reklamama koji padaju svakih 10 sekundi. To mi je poenta bila, ali nebitno. Uostalom, sad ganjaju raju sto pravi streamove, tako da tesko da ces ikada ijedan nac.

Ja se 100% slazem sa svakim ko tvrdi da je BHT smece od kompanije, monopol koji steti popularizaciji ove lige. Kvalitet prijenosa, komentatori, ma sve im je qrac zivi. Ne znam ko racionalan to moze sporiti. Desavalo se i meni da se sjebe pa digne njihov stream, i u SA i van BiH. Da ima pameti u savezu bi sve ovo drugacije rijesili, ali nema.
1921

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Schlager » 14 mar 2018, 18:02

mozda i ja nisam bio precizan...iako je konkretno taj prenos bio negledljiv,uopste nisam ciljao na kvalitet snimka...vec samo da se najbolje utakmice mogu gledat u citavoj bh na tv...ponovicu,kljucna rijec je TV!!!....a ne na PC,laptopima i li uvezivanjem tv-pc!!...to je moj stav...a koja kompanija...koje tv,koji paket,kakav je snimak,da li se placa ili ne...uopste ne mislim na to...

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 18:30

Ma tragicno je sve to skupa, sta da ti kazem...mogo bi esej o tome napisat. Nama su liga, gledanost, fudbal, sve odlicni kakav nam je Savez. Sve dobro je uprkos njih, a ne zbog njih.
1921

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Schlager » 14 mar 2018, 18:50

ma to je bitno da se slazemo,da treba gledat siru sliku...ja ovim postovima se uopste ne zalim na sebe,mi fanatici cemo se uvijek snaci...obe utakmice siroki-sarajevo ovog proljeca sam odgledao bez i najmanjeg prekida...takodje isto tako i utakmice zrinjski-zeljeznicar,sarajevo-radnik...jedino zeljeznicar-krupa sam odgledao samo zadnjih pola sata jer mi je ”provajder” ubacio na taj kanal cukaricki-partizan...ali poslao sam mejl i korigovao je bar zadnjih pola sata...znaci,nebitno je to sta ce pogledati neki zaludjenik kao ja...ali sam uvjeren da ovakvih nema ni 5% u rs i fbih gdje su hrvati...treba iznaci neki modus da se moze liga gledat na tv,pa bar u dodatnim paketima koji se placaju,a ne ovako kao ja...malo ko ima volje,zelje,snage da se zbog nase lige cima po kompjuterima...

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 19:05

O tome bi mogli danima, puno je to sira problematika. Kad je sve pogresno ovdje, iluziorno je ocekivati da ce fudbalski savez biti drugaciji. Najbezbolnija solucija bi, po meni, bila da se takve stvari prepuste klubovima. Da sami ispregovaraju, sa lokalnim/drzavnim/regionalnim TV kanalima prenose utakmica. Trziste, potraznja bi to diktiralo, pa bi svako zainteresovan mogao da pogleda sta ga interesuje na odgovarajucem kanalu.

Tako je recimo SK bio zainteresovan da prenosi Zeljeznicarove utakmice, ali Savezov ugovor sa BHT to onemogucava. Sad, na primjer, za GOSK (uz duzno postovanje prema GOSK-u), se vjerovatno ne bi interesovao, jer jednostavno baza gledateljstva im je premala. Tako bi GOSK, u nekom takvom scenariju, vjerovatno prenosila neka lokalna TV stanica itd.

To iz ove perspektive zvuci utopijski, jer savez je evidentno tu da ugnjetava i muze pare, preusmjerava ih u privatne i dzepove interesnih sfera, a ne da radi na boljitku BH fudbala. Kada bi samo dali moc klubovima u ruke, sve bi bilo bolje. Dakle, ne moraju ni da se trude, niti da doprinose, samo prepustite takve stvari klubovima. Slobodno trziste takve stvari rijesi samo od sebe, ali...

Druga solucija bi bila da normalan drzavni kanal, sa normalnim komentatorima i dovoljno resursa da obezbijedi kvalitetan prijenos, ima partnerstvo sa savezom i radi utakmice PLBiH, da se citava liga promovise itd itd. Ali daleko smo mi od svega toga. Zato je mislim ova prva solucija realnija tj. izvodivija. Dzaba je o tome svemu pricati kad ti u NSBiH sjede fudbalske analfabete i ljudi kojima je jedini posao da stite interese maticnih klubova, trguju uticajem, i sta sve ne.

Jbg.
1921

york
Postovi: 913
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la york » 14 mar 2018, 19:13

Zar postoje prijenosi ???

scudetto89
Postovi: 2660
Pridružen/a: 25 dec 2016, 16:19
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la scudetto89 » 14 mar 2018, 19:16

Smijesno, nemam komentar na prijenose, jedno veliko nista, neka im je na cast , nisam svoj klub pogledao na bht-u ni 5 puta, zalosno !
04.10.2009 !
1946 !
HZ ' 87 !

Grizzlies FC

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la MortemHz » 14 mar 2018, 19:18

york je napisao/la:Zar postoje prijenosi ???
Da haha
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

maho_sa
Postovi: 208
Pridružen/a: 07 sep 2009, 09:51
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la maho_sa » 14 mar 2018, 19:20

Povodom ove teme, kopija mog posta sa druge teme iz 7/2017:
U ovom dogovoru BH Telekoma i NFSBIHa najviše ima politike. O ugovoru je odlučivala Vlada FBiH kao većinski vlasnik na prijedlog menadžmenta BH Telekoma, a znamo ko tu sve sjedi. Tražili su načina kako zaustaviti pad profita koji im iz godine u godinu sve manji, pa su ovaj projekat predstavili kao strateški. Dodatno oni šire optiku i izvan područja gdje žive Bošnjaci pa ovim hoće da povećaju broj korisnika, jer je ipak fudbal dobar mamac.

Dvije do tri utakmice koje će biti na Mojoj TV će proizvoditi BHT-a sa svojom opremom, a cijena koju im plaća BH Telekom je mizerna u odnosu na cijenu koju bi trebali platiti nekome drugom. BH Telekom nije briga što će dvoje od troja reportažnih kola proizvoditi analogni signal i kako loptu na suncu nećemo vidjeti, samo je bitno da oni prođu jeftinije.

Uglavnom sprega Uprave BH Telekoma, Vlade FBiH, NFSBIH-a je očigledna (čitaj politička) i tu se ne može ništa uraditi. A sigurno na svim stranama ima "zakićenih"...

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 14 mar 2018, 19:43

Ili sam se ja razmazi na HD ili ocito kod mene nesto ne stima? Rezolucija losa, koda gledam hokej nema pojma gdje je lopta pogotovo kad su tereni losi, prekidi, komentator jedno prica na terenu drugo. Gladam beki divlji strem za lige petice sve ok. Al ajde nebitno i onako sam se pomirio sa monopolom ovih uhljeba!!!!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Ddado » 14 mar 2018, 19:49

Drugi moj, to je svima tako. Najgore je kad je tekma u Krupi, pa jos ako sunce udari u onu plastiku...zamisli kako to izgleda snimljeno kamerama iz 1984. Neupucen bi pomislio one stare Nintendo igrice na TV-u, nekakvi pikseli skakucu oko lopte.
1921

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la bihuzur » 14 mar 2018, 23:11

ja sam navikao na ovu rezoluciju jos od kad sam ko mali gledo seriju JELENKO, tako da nemam nekih vecih zamjerki

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la MocMahale444 » 15 mar 2018, 16:22

bihuzur je napisao/la:ja sam navikao na ovu rezoluciju jos od kad sam ko mali gledo seriju JELENKO, tako da nemam nekih vecih zamjerki
Cipelici 4 life.
slika

Isto tako ima jos jedan ali ne znas ti to :stop: Mlad si :kafa:
Laku noć, I u sobi na belom jastuku, i u šumi,pokraj starog panja, svi pod obraz il' šapu il' ruku došlo vreme da se lepo sanja... Laku noć x2
.

Mojatv srednja zalost. On topic.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la miky_hz » 17 mar 2018, 18:25

Ali kad skontas da kosarkaski savez BIH radi znaci svako kolo sve utakmice live preko youtuba cesto idu i dvije tri u isto vrijeme i sve idu uzivo pa izvoli sta ti se gleda. A da je fudbal toliko "zasticen" bukvalno da ne povjerujes.Znaci ovo sa kosarkom mi je fascinantno kako rade.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Orjuna
Postovi: 941
Pridružen/a: 05 okt 2016, 16:41
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Orjuna » 17 mar 2018, 18:28

miky_hz je napisao/la:Ali kad skontas da kosarkaski savez BIH radi znaci svako kolo sve utakmice live preko youtuba cesto idu i dvije tri u isto vrijeme i sve idu uzivo pa izvoli sta ti se gleda. A da je fudbal toliko "zasticen" bukvalno da ne povjerujes.Znaci ovo sa kosarkom mi je fascinantno kako rade.
Ništa bolje od toga i ne treba.
...

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.