BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Drape » 20 jul 2018, 12:41

Protivnici Sarajeva i Željezničara su prošle sezone bili u istoj grupi EL

Apollon - Atalanta 1 : 1


Atalanta - Apollon 3 : 1

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 13:10

Zeljeznicar i Sarajevo ostvarili su ocekivane rezultate, po dvije pobjede i fin ulov za nacionalni koeficijent. Siroki moze zaliti, bili su rezultatski jako blizu prolaza, mada se Domzale pokazalo kao bolji protivnik. Dva remija su dobra za nacionalni koeficijent, ali je steta sto Siroki ispada. Mene osobno nisu razocarali, a razocarao me Zrinjski. Jedan remi u dvije utakmice i ispadanje. Spartak je meni u Mostaru u prvom poluvremenu djelovao kao bolja ekipa, ali sam gledao i prvo poluvrijeme u Trnavi gdje mi je Zrinjski dosta dobro stojao na terenu, a onda su i u drugom poluvremenu u Mostaru pokazali bolju igru. Ne mogu to shvatiti, ostao mi je ukupni dojam da su u dvije utakmice jedva izvukli jedan remi protiv losije ekipe. Nije sramota, ali je razocarenje.

Zrinjskog sad ceka dvomec protiv Vallete. I vec sam napisa, ako njih ne prodju nek nam se rasformira cijela liga. Nisu protivnik za podcjeniti, ali zar ce nam se prvak brukati protiv maltezana? Zelju ceka tezak posao. Apollon je po meni jaci i od AIK-a, ali se ne treba predavati, iako su jaci i dolaze iz puno jace lige. Prolaz donosi jako puno, a najbitnije je ono mjesto nositelja u trecem pretkolu. Ne bi ni tad moguci protivnici bili slabiji od Zelje, ali bi postojala mogucnost za par njih. Sarajevo ce igrati protiv Atalante. TAS je prihvatio zalbu Milana koji ce ostati u Europi. Sarajevo ceka tezak ispit, jedino pozitivno je to sto je Atalantu napustilo dosta igraca, ali su doveli odlicne zamjene. Ne vidim ovdje sansu Sarajeva. Dobra stvar je sto je prva na Kosevu pa ce to biti pravi praznik. Upitno je kad ce se igrati ta utakmica. Zeljin termin u cetvrtak je potvrdila i UEFA, Sarajevo bi moralo igrati u utorak ili srijedu.
slikaslika
Champions league, 1st Qualifying Round for Champions
11.07.2018. 18:00h Spartak Trnava - HŠK Zrinjski 1-0
18.07.2018. 19:00h HŠK Zrinjski - Spartak Trnava 1-1

slikaslika
Europa league, 2nd Qualifying Round for champions from CL
26.07.2018. 19:00h HŠK Zrinjski - Valletta
02.08.2018. 18:00h Valletta - HŠK Zrinjski

slikaslika
Europa league, 1st Qualifying Round
12.07.2018. 18:00h Trans Narava - FK Željezničar 0-2
18.07.2018. 18:00h FK Željezničar - Trans Narva 3-1

Europa league, 2nd Qualifying Round
26.07.2018. 20:30h FK Željezničar - Apollon
02.08.2018. 00:00h Apollon - FK Željezničar

slikaslika
Europa league, 1st Qualifying Round
11.07.2018. 15:30h FC Banants - FK Sarajevo 1-2
19.07.2018. 20:15h FK Sarajevo - FC Banants 3-0

Europa league, 2nd Qualifying Round
26.07.2018.? 00:00h FK Sarajevo - Atalanta
02.08.2018. 00:00h Atalanta - FK Sarajevo

slikaslika
Europa league, 1st Qualifying Round
12.07.2018. 20:00h NK Široki Brijeg - NK Domžale 2-2
19.07.2018. 21:00h NK Domžale - NK Široki Brijeg 1-1


UEFA 5-year Club Ranking 2019

Kod: Označi sve

                                  14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	Total   Country
                                                                          Points	 Part
187. Zrinjski Mostar     	Bos	1.00    0.25	 1.00	 1.00	 1.50	  4.750   1.300
210. FK Sarajevo	         Bos	1.50    1.00	    	  0.25	 1.50  	4.250	1.300
260. Zeljeznicar Sarajevo	Bos	0.50    1.00	    	  0.50	 1.50  	3.500	1.300
333. Siroki Brijeg	       Bos	0.50	         0.25 	0.50	 1.00	  2.250	1.150
393. Bosnia-Herzegovina	 	 	 	 	 	 	                        	      1.300
UEFA Country Coefficients 2018/2019

Kod: Označi sve

 	                       Cup	qW	qD	qL	#W	#D	#L	Bonus	Points	Average
14. Bosnia-Herzegovina 4 teams    4	 3	 1	 0	 0	 0	  0	    5.5	  1.375
30. FK Sarajevo	          EL	 2	 0	 0	 0	 0	 0	  0	    2.0
30. Zeljeznicar Sarajevo    EL	 2	 0	 0	 0	 0	 0	  0	    2.0
75. Siroki Brijeg	        EL	 0	 2	 0	 0	 0	 0	  0	    1.0
118.Zrinjski Mostar	      EL	 0	 1	 1	 0	 0	 0	  0    	0.5
UEFA Country Ranking 2019

Kod: Označi sve

#   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking
39. Island    2.500	1.125	1.000	1.125	0.875	6.625	
40. BiH       1.750	1.500	0.500	1.375	1.375	6.500
41. Litva     0.500	0.750	0.500	2.375	1.625	5.750
Sad se i ovdje moze malo kalkulirati. Ako pogledamo lige oko nas, nitko nije ostao na cetiri kluba. Tek je 32. Slovacka na cetiri kluba, a sve ispod Slovacke je na tri ili manje, tj. samo je BiH i jos cetiri lige na tri kluba. Gledajuci ostale i gledajuci ukupno ovo je uspjeh. Ispod nas je Litva koja je prosle godine napravila puno bolji rezultat u odnosu na BiH, a i sad su skupili nesto vise bodova. Ostali su na tri kluba, dva u EL gdje jedan ima nemogucu misiju, a drugi mozda 30% sanse da prodje. U LP je treci klub, prvak Suduva igra protiv Zvezde i prvak Srbije je favorit, ali Suduva ima sigurno mjesto u trecem pretkolu EL gdje ce biti nositelj. Bojim se da ce nas oni presisati ove sezone.

Sto se tice ovih ispred nas. Island ima tri kluba u EL, a jedan ce sigurno dalje. Blizu su nam i trebalo bi ih preteci, jer i BiH ima Zrinjskog koji bi trebao dalje, a Zeljo i Sarajevo ce vec upisati jednu pobjedu, remi ili nesto. Moldavija je ostala na jednom predstavniku, ali Sheriff igra LP i vjerojatno ide dalje. Njih ce biti tesko uloviti, kao i ove ostale. Neka realnost je ostanak na 40. mjestu uz to da ce nas Litva preteci, a mi biti ispred Islanda.

Zdrijeb treceg pretkola EL je u ponedjeljak. Zrinjski ce svog moguceg protivnika saznati u 12.45h, a Sarajevo i Zeljeznicar u 14.00h.

Moguci protivnici Zrinjskog:
Gubitnik: Astana (KAZ) v Midtjylland (DEN)
Gubitnik: Ludogorets Razgrad (BUL) v Videoton (HUN)
Gubitnik: Kukës (ALB) v Qarabağ (AZE)
Gubitnik: CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Gubitnik: Dinamo Zagreb (CRO) v Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Gubitnik: Crvena zvezda (SRB) v Sūduva (LTU)
Gubitnik: BATE Borisov (BLR) v HJK Helsinki (FIN)
Gubitnik: Shkëndija (MKD) v Sheriff (MDA)
Gubitnik: Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK)
Gubitnik: Celtic (SCO) v Rosenborg (NOR)

Kako bi to puno ljepse izgledalo da su prosli. Ovako imaju Kukesi, Suduvu, Helsinki, Shkendiju i opet Trnavu koji su svi tu negdje. Kukesi i Suduva po imenima zvuce mozda kao najlosiji protivnici, ali po meni Suduvu treca izbjeci, jer ne moze ekipa koja izbaci prvaka Cipra biti losa. Helsinki bi mozda najbolje legao. Optimizam mi budi cinjenica da je cak pet od deset mogucih prolazno. Samo da ne bude da se izvuce Helsinki, ponadas se, a oni prodju i tebi dodje BATE.

Moguci protivnici Zeljeznicara i Sarajeva:
Pobjednik: Jagiellonia Białystok (POL) v Rio Ave (POR)
Pobjednik: Hibernian (SCO) v Asteras Tripolis (GRE)
Pobjednik: Djurgården (SWE) v Mariupol (UKR)
Pobjednik: Dunajská Streda (SVK) v Dinamo Minsk (BLR)
Pobjednik: Hajduk Split (CRO) v Slavia Sofia (BUL)
Pobjednik: Shakhtyor Soligorsk (BLR) v Lech Poznań (POL)
Pobjednik: CSKA Sofia (BUL) v Admira Wacker Mödling (AUT)
Pobjednik: LASK Linz (AUT) v Lillestrøm (NOR)
Pobjednik: St Gallen (SUI) v Sarpsborg (NOR)
Pobjednik: Viitorul (ROU) v Vitesse (NED)
Pobjednik: Dinamo Brest (BLR) v Atromitos (GRE)
Pobjednik: Hapoel Haifa (ISR) v FH Hafnarfjördur (ISL)
Pobjednik: Dundalk (IRL) v AEK Larnaca (CYP)
Pobjednik: Žalgiris Vilnius (LTU) v Vaduz (LIE)
Pobjednik: Osijek (CRO) v Rangers (SCO)
Pobjednik: Nordsjælland (DEN) v AIK (SWE)
Pobjednik: Górnik Zabrze (POL) v Trenčín (SVK)
Pobjednik: Balzan (MLT) v Slovan Bratislava (SVK)
Pobjednik: Tobol Kostanay (KAZ) v Pyunik (ARM)
Pobjednik: Budapest Honvéd (HUN) v Progrès Niederkorn (LUX)
Zorya Luhansk (UKR)
İstanbul Başakşehir (TUR)
Luzern (SUI)
Sigma Olomouc (CZE)
Brøndby (DEN)
U Craiova (ROU)

Mozda je malo glupo razvezati neku vecu analizu i pricati o mogucim protivnicima kad nasi predstavnici nisu favoriti za prolaz dalje, pa se time i necu puno baviti. U svakom slucaju ima par finih klubova za probrati, ali i onih koje bi trebalo preskociti.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 13:32

Samo mala ispravka Signore, Sarajevo prvu gostuje u Italiji, tačnije igrat će u Reggio Emiliji na MAPEI stadionu (gdje inače igra Sassuolo) pošto onaj njihov stadion u Bergamu nema uslove za europska takmičenja.

Kad smo već kod toga, mislim da će ovo biti nešto malo duže putovanje za navijače Sarajeva (ako će uopšte ići, čuo sam od prijatelja da je bilo nekih belaja na tribini sinoć al' nejse nije to tema) pošto je Bergamo bliži od Reggio Emilije. Ne vjerujem da je razlika u putovanju velika al' je ovo sigurno dalje od Bergama. Uglavnom, vjerujem da će možda i obična raja ići u svom aranžmanu tamo, biće to fino gostovanje :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 13:36

Raonffa je napisao/la:Samo mala ispravka Signore, Sarajevo prvu gostuje u Italiji, tačnije igrat će u Reggio Emiliji na MAPEI stadionu (gdje inače igra Sassuolo) pošto onaj njihov stadion u Bergamu nema uslove za europska takmičenja.

Kad smo već kod toga, mislim da će ovo biti nešto malo duže putovanje za navijače Sarajeva (ako će uopšte ići, čuo sam od prijatelja da je bilo nekih belaja na tribini sinoć al' nejse nije to tema) pošto je Bergamo bliži od Reggio Emilije. Ne vjerujem da je razlika u putovanju velika al' je ovo sigurno dalje od Bergama. Uglavnom, vjerujem da će možda i obična raja ići u svom aranžmanu tamo, biće to fino gostovanje :thumbup:
Zar nije pri izvlacenju odredjeno da je Sarajevo prvu utakmicu domacin?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 13:39

Signore je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Samo mala ispravka Signore, Sarajevo prvu gostuje u Italiji, tačnije igrat će u Reggio Emiliji na MAPEI stadionu (gdje inače igra Sassuolo) pošto onaj njihov stadion u Bergamu nema uslove za europska takmičenja.

Kad smo već kod toga, mislim da će ovo biti nešto malo duže putovanje za navijače Sarajeva (ako će uopšte ići, čuo sam od prijatelja da je bilo nekih belaja na tribini sinoć al' nejse nije to tema) pošto je Bergamo bliži od Reggio Emilije. Ne vjerujem da je razlika u putovanju velika al' je ovo sigurno dalje od Bergama. Uglavnom, vjerujem da će možda i obična raja ići u svom aranžmanu tamo, biće to fino gostovanje :thumbup:
Zar nije pri izvlacenju odredjeno da je Sarajevo prvu utakmicu domacin?
Mijenjat će se to domaćinstvo, odavno se to već zna.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 13:43

Raonffa je napisao/la:
Mijenjat će se to domaćinstvo, odavno se to već zna.
Promaklo mi je to. Mislim da je steta, ali mozda Sarajevo odigra 2-2 tamo pa ce biti jos veca euforija :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 13:44

Signore je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Mijenjat će se to domaćinstvo, odavno se to već zna.
Promaklo mi je to. Mislim da je steta, ali mozda Sarajevo odigra 2-2 tamo pa ce biti jos veca euforija :mrgreen:
Pa iskomplikovali su to skroz, sve zbog Želje i Sarajeva i istog grada iz kojeg dolaze. Da je Željo kojim slučajem ispao od Estonaca, onda bi bilo tako kako si napisao, da Sarajevo igra prvu na Koševu.

Nisam to fakat skontao tačno al' eto znam da su zamijenjena domaćinstva.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 13:52

Raonffa je napisao/la:
Signore je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Mijenjat će se to domaćinstvo, odavno se to već zna.
Promaklo mi je to. Mislim da je steta, ali mozda Sarajevo odigra 2-2 tamo pa ce biti jos veca euforija :mrgreen:
Pa iskomplikovali su to skroz, sve zbog Želje i Sarajeva i istog grada iz kojeg dolaze. Da je Željo kojim slučajem ispao od Estonaca, onda bi bilo tako kako si napisao, da Sarajevo igra prvu na Koševu.

Nisam to fakat skontao tačno al' eto znam da su zamijenjena domaćinstva.
Ne mogu dva kluba iz istog grada igrati utakmicu isti dan u tom gradu. Ne znam zasto se opet nije premjestila jedna na utorak ili srijedu i rijesen problem. To sam cak i ocekivao, zato sam i napisao da termin nije potvrdjen i da ocekujem da Sarajevo igra dan-dva ranije.

I po meni je puno bolja opcija da je Zeljo prvu gostovao. Mislim da bi na taj nacin Zeljo bio na dobitku, ali i Sarajevo.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Raonffa » 20 jul 2018, 13:55

Signore je napisao/la:
Ne mogu dva kluba iz istog grada igrati utakmicu isti dan u tom gradu. Ne znam zasto se opet nije premjestila jedna na utorak ili srijedu i rijesen problem. To sam cak i ocekivao, zato sam i napisao da termin nije potvrdjen i da ocekujem da Sarajevo igra dan-dva ranije.

I po meni je puno bolja opcija da je Zeljo prvu gostovao. Mislim da bi na taj nacin Zeljo bio na dobitku, ali i Sarajevo.
A možda ni jedni ni drugi nisu htjeli igrati u utorak/srijedu, to bi bile tri tekme u manje od sedam dana, jbg, nije niko budala :D

Pošto je Željo u prvom kolu mijenjao domaćinstva (mada ne što je htio, nego što je morao na neki način) možda je sad red došao na FKS, ne znam fakat uglavnom Sarajevo prvu gostuje, Željo je prvu domaćin.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 13649
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 20 jul 2018, 14:18

Bilo bi super da Zeljeznicar ne primi gol kod kuce,a na Kipru sta Bog da
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Unknown2 » 20 jul 2018, 17:03

Match 1: Ludogorets Razgrad (BUL) v Vidi (HUN)
Match 2: CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Match 3: BATE Borisov (BLR) v HJK Helsinki (FIN)
Match 4: Shkëndija (MKD) v Sheriff (MDA)
Match 5: Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK)

Winners match 1: Zrinjski (BIH) v Valletta (MLT)
Winners match 2: FC Santa Coloma (AND) v Valur Reykjavík (ISL)
Winners match 3: Sutjeska (MNE) v Alashkert (ARM)
Winners match 4: F91 Dudelange (LUX) v Drita (KOS)
Winners match 5: Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR)

Opet Zrinjski vs Trnava ? :D

Avatar
rishovski
Postovi: 2697
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la rishovski » 20 jul 2018, 17:06

Signore,jel istina da si ti veliki fanatik kluba s Krajnjače,i da si za vrijeme dok je taj klub igrao najjacu ligu u BiH pjevao : Iz oka mi suza teče,navijam za Zovko Žepče... Žepče šampion,Žepče šampion :hmmmmm:
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
SARAJEVO1921
Postovi: 70
Pridružen/a: 19 jul 2018, 17:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la SARAJEVO1921 » 20 jul 2018, 17:11

DamirT je napisao/la:Bilo bi super da Zeljeznicar ne primi gol kod kuce,a na Kipru sta Bog da
Ako imamo ikakve sanse za nesto napraviti to je onda prva utakmica, puna Grbavica, pritisak sa tribina, navijanje i da igraci izginu na terenu, postici gol ili dva a ne primiti ni jedan bilo bi idealno, na Kipru ce biti sasvim druga priča, dole su dnevne temperature trenutno i do 39 stepeni, sparina i vrucina na koju se igraci nece moci navici tek tako brzo, ista prica kao i kada je repka igrala dole, slicno ce takodjer biti kao kada je Željo gostovao u Izraelu sto se tice uslova i atmofere, sinoc protiv Stumbarasa navijaci Apolona svojim pritiskom su bukvalno navukli sudiju da pokaze tri zuta kartona igracima Stumbarasa, i to sve nakon premisljanja sudije, domaci teren, pritisak domacina kako na terenu tako i na tribinama svakako da nece ici u prilog Želji, zato ako je ikako moguce sve zavrsiti u prvoj, jer dole ce bukvalno na nož, treba jos spomenuti da su navijaci Apolona huligani prve klase, pa ce i u tom smislu biti zanimljivo :D
Iz rupe sam izašao, za rupu živim, u rupi ću završiti

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la hrn » 20 jul 2018, 18:03

Zelji je najbitnije da ne prime gol u prvoj

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Dena94 » 20 jul 2018, 18:16

Zukanovic je napisao/la:Match 1: Ludogorets Razgrad (BUL) v Vidi (HUN)
Match 2: CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Match 3: BATE Borisov (BLR) v HJK Helsinki (FIN)
Match 4: Shkëndija (MKD) v Sheriff (MDA)
Match 5: Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK)

Winners match 1: Zrinjski (BIH) v Valletta (MLT)
Winners match 2: FC Santa Coloma (AND) v Valur Reykjavík (ISL)
Winners match 3: Sutjeska (MNE) v Alashkert (ARM)
Winners match 4: F91 Dudelange (LUX) v Drita (KOS)
Winners match 5: Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR)

Opet Zrinjski vs Trnava ? :D
Nije lose, u odnosu na protivnike Zelji i Sa vec u drugom pretkolu, ovo je i odlično. Najgore match 2 (Al navikli smo dobivat najgore) jer po meni tu protiv obe ekipe imamo jako male sanse, Match 1, 3, 5 ako ispadu slabije ekipe, protivnici po mjeri, a match 4 najlakse, protiv Shkendija cak i bolji, a i Sheriffu bi mogli parirati.
The Nobles ⚔

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Mokes » 20 jul 2018, 18:23

Gledam malo ove rezultate i vidim da je Azerbejdžan ostao na samo jednom predstavniku i to Karabagu koji je redovan učesnik grupa. Ostali timovi im ispadali od Balzana s Malte (Željo ih izbacio prije 3 godine), Niedkorna iz Luksemburga i Ujpesta iz Mađarske. Samo da napomenem da im je liga trenunto 22. po koeficijentu, ali to je čisto iz razloga jer imaju jedan super tim koji im nabija bodove. Još tome dodajmo i činjenicu da je Široki ne tako davno prilično rutinski izbacio Gabalu (doduše imali su i ono ispadanje od Nefčija prije 14 godine :mrgreen: ). Znači razlika između naše i njihove lige je praktički samo Karabag koji je Barca za sve naše, a Boga mi i za sve njihove timove.

Isto tako i Makedonija, Finska i Moldavija su ostale na samo jednom pretstavniku, samo što su njihovi timovi ostali u LP, pa će imati još utakmica da odigraju. I njihove lige su ispred naše po koeficijentu.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Ponos Torina » 20 jul 2018, 19:27

Zeljo ako zeli da prodje ili napravi nesto ozbiljno mora pobjediti kuci i ako je moguce bez primljenog gola otici na revans.Apolon je mozda kvalitetniji ali imaju puno propusta u svojoj igri koje bi Zeljo mogao iskoristiti,moraju puno ozbiljnije pristupiti ovoj utakmici ako zele nesto ozbiljno da naprave..
Moraju duplo bolje igrati nego sto su odigrali protiv Narve..


Sto se tice Sarajeva vise bi imali sanse protiv Fiorentine koja ima puno oscilacija u u svojoj igri i daju se iznenaditi tj prave puno gresaka i tako protivniku ostavljaju veliki prostor za postizanje golova..Atalanta sa druge strane ozbiljniji protivnik koji ima ubojitu kontru i odlicni su tehnicki,jako kreativni sto ce Sarajevu stvoriti puno problema pogotovo kad su kontre u pitanju to je problem za svaki nas tim(fizicka sprema,presing,izdrzljivost)
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Jiestifo » 20 jul 2018, 23:04

Koliko se koeficijent dobija moze li neko upucen objasnit kako to ide

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 20 jul 2018, 23:08

Jiestifo je napisao/la:Koliko se koeficijent dobija moze li neko upucen objasnit kako to ide
Evo kopirat cu ja jedan svoj raniji post
Svaka pobjeda i svaki remi bilo kojeg naseg kluba donosi bodove na nacionalni koeficijent. Nema veze jel u pitanju prvo pretkolo ili play off, svaka pobjeda donosi 1 bod, odnosno 0.250 na koeficijent. Svaki remi donosi pola boda, odnosno 0.125 na koeficijent. Tako se boduju cijele kvalifikacije. U grupnoj fazi to je duplo, odnosno dva boda za pobjedu, a bod za remi.

Klupski koeficijent ne ovisi o pobjedama, on ovisi o ukupnom rezultatu, tj. dokle je klub dogurao. Isti koeficijent ce dobiti onaj tko je u krenuo u prvom pretkolu i pobjedio sve i ispao u trecem i onaj tko je startao u trecem i odmah ispao. Isti koeficijent ce dobiti onaj tko je startao od prvog pretkola i uz sve remije i golove vani usao u play off i ispao i onaj tko je sve utakmice od prvog pretkola pa do play offa pobjedio i tu ispao. Tako npr. Rijeka vec sad ima veci koeficijent od Zelje i Sarajeva za ovu sezonu, jer startaju u trecem pretkolu, a Zeljo i Sarajevo iako imaju pobjede, oni moraju doci do tog treceg pretkola da bi se izjednacili s Rijekom. Zato je bitno da je liga bolje plasirana, da klubovi startaju kasnije, tako imaju siguran koeficijent koji uz manji broj pobjeda moze rasti. Tesko je svake sezone gurati od prvog pretkola.

Klupski koeficijent:
Za ispadanje u premilinarnoj rundi EL: 0.50
Za ispadanje u prvom pretkolu EL: 1.00
Za ispadanje u drugom pretkolu EL: 1.50
Za ispadanje u trecem pretkolu EL: 2.0
Za ispadanje u play offu EL: 2.50

Ovo ne postoji za LP, jer klubovi koji ispadnu iz LP automatski igraju naredno kolo EL.

GradKamena2
Postovi: 1604
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la GradKamena2 » 21 jul 2018, 00:25

Zukanovic je napisao/la:Match 1: Ludogorets Razgrad (BUL) v Vidi (HUN)
Match 2: CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Match 3: BATE Borisov (BLR) v HJK Helsinki (FIN)
Match 4: Shkëndija (MKD) v Sheriff (MDA)
Match 5: Legia Warszawa (POL) v Spartak Trnava (SVK)

Winners match 1: Zrinjski (BIH) v Valletta (MLT)
Winners match 2: FC Santa Coloma (AND) v Valur Reykjavík (ISL)
Winners match 3: Sutjeska (MNE) v Alashkert (ARM)
Winners match 4: F91 Dudelange (LUX) v Drita (KOS)
Winners match 5: Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR)

Opet Zrinjski vs Trnava ? :D
Jel ovo sigurno da idemo na ove?

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Balorda, Maradona10, Paromlinac, Radobolja i 24 gosta.