BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 21 maj 2018, 11:46

Tko ono napisa da se dzabe brinemo oko Slovenije kad ce se u Madjarskoj sve odviti kako treba? :mrgreen: Nije da sam ocekivao pobjedu Olimpije, al nadao sam se svakako. Sad zeleni imaju dva boda viska i dva kola prije kraja im za titulu trebaju cetiri boda. Imaju doma Krsko koje su dobili sve tri utakmice i gostovanje kod Domzala kod kojeg su izgubili prvi gostujuci mec s 1-0. Maribor ima tesko gostovanje kod Celja i kuci Goricu. Ja se nadam da je ovaj derbi sve odlucio, tj. da ce Olimpija u euforiji odraditi svoj dio posla, ali i da ce Maribor zbog propustene prilike pasti s moralom i da to mozda vec u srijedu bude rijeseno. Ako ne tad onda za vikend.

Madjarsku mozemo lagano zaboraviti.

Trenutno:

Ludogorets Razgrad
Celtic
APOEL Nicosia
Legia Warsaw
FK Astana
Garabag Agdam
Sheriff Tiraspol
Malmö FF
Red Star Belgrade
Hapoel Beer-Sheva
Rosenborg BK
HJK Helsinki
The New Saints
Videoton Fehérvár
FK Kukësi
Zrinjski Mostar
---------------------
Shkendija Tetovo
F91 Dudelange
Spartak Trnava
Valletta FC
Crusaders Belfast
Víkingur
Olimpija Ljubljana
FC Santa Coloma
Sutjeska Niksic
Alashkert FC
Suduva Marijampole
Cork City
Spartaks Jurmala
Valur Reykjavik
Flora Tallinn
Torpedo Kutaisi


PS. Jos 29 dana do dana kad cemo zaboraviti da je u tijeku svjetsko prvenstvo u Rusiji :mrgreen:

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Zenzo » 21 maj 2018, 12:01

A kakvo je stanje u EL za nase klubove ? Zeljo i Sarajevo nosioci (imaju neke male sanse da Zeljo ne bude), dok je Siroki sigurno ne noslilac.
- Zeljeznicar -

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Dena94 » 21 maj 2018, 12:16

Dosta zeznutih ekipa... mozda najbolje Sutjesku izvuc, barem nam nece biti nepoznanica, a i fino bi bilo otic u Crnu Goru na gostovanje.
The Nobles ⚔

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 21 maj 2018, 12:20

Zenzo je napisao/la:A kakvo je stanje u EL za nase klubove ? Zeljo i Sarajevo nosioci (imaju neke male sanse da Zeljo ne bude), dok je Siroki sigurno ne noslilac.
Sarajevo je 100% nositelj, Siroki je 100% nenositelj.

Sto se Zelje tice. Ostalo je jos pet nepopunjenih mjesta medju nositeljima u prvom pretkolu. Zeljo se za tih pet mjesta bori s jos pet klubova. Znaci da se mora poklopiti sra*e u svih pet da Zeljo ne bude nositelj. Prva stvar je da Videoton bude prvak Madjarske, a to je skoro pa rijeseno. Prema trenutnom stanju Zeljo je treci iznat crte i po meni je ovo gotova stvar.

Medju mogucim protivnicima za Zelju i Sarajevo ima par protivnika koje bi valjalo izbjeci, a isto tako za Siroki ima par dobrih protivnika, ekipa s kojima bi se moglo igrati i protiv kojih bi Siroki cak bio i favorit.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Android » 21 maj 2018, 12:37

Dena94 je napisao/la:Dosta zeznutih ekipa... mozda najbolje Sutjesku izvuc, barem nam nece biti nepoznanica, a i fino bi bilo otic u Crnu Goru na gostovanje.
Ako zadrzite vecinu ekipe na okupu, onda ste u dobroj poziciji protiv vecine ovih na listi. Bilo bi mozda dobro izbjeci Olimpiju, Trnavu i Skhendiju, zajebane ekipe do bola, iako bi i tu sanse bile dobre, ali za pocetak bolje laganije nesto :)
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Zenzo » 21 maj 2018, 12:37

Samo mi nazadujemo kao liga i kvalitet fudbala svi drugi napredujem, jos malo pa cemo strepiti od xy liga jugo/istocne europe.
- Zeljeznicar -

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Rokoko87 » 21 maj 2018, 12:52

Dudelange budi sjećanja
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
haris004
Postovi: 1696
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la haris004 » 21 maj 2018, 13:30

Nešto sam uvjeren da Zrinjski ide na Olimpiju :lol:

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 21 maj 2018, 13:49

Signore je napisao/la:Tko ono napisa da se dzabe brinemo oko Slovenije kad ce se u Madjarskoj sve odviti kako treba? :mrgreen: Nije da sam ocekivao pobjedu Olimpije, al nadao sam se svakako. Sad zeleni imaju dva boda viska i dva kola prije kraja im za titulu trebaju cetiri boda.
Siguran da se gleda medjusobni omjer ( mislim da je s ovom pobjedom Olimpija bolja) ? Gol razlika je maltene ista pa da ne bude napeto ako osvoji 4 boda olimpija do kraja :mrgreen: Ipak moraju u domžale :?

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 21 maj 2018, 13:59

FaustinoAsprilla je napisao/la:
Signore je napisao/la:Tko ono napisa da se dzabe brinemo oko Slovenije kad ce se u Madjarskoj sve odviti kako treba? :mrgreen: Nije da sam ocekivao pobjedu Olimpije, al nadao sam se svakako. Sad zeleni imaju dva boda viska i dva kola prije kraja im za titulu trebaju cetiri boda.
Siguran da se gleda medjusobni omjer ( mislim da je s ovom pobjedom Olimpija bolja) ? Gol razlika je maltene ista pa da ne bude napeto ako osvoji 4 boda olimpija do kraja :mrgreen: Ipak moraju u domžale :?
Rules for classification: 1) Points; 2) Head-to-head points; 3) Head-to-head goal difference; 4) Head-to-head away goals scored; 5) Goal difference; 6) Goals scored; 7) Away goals scored; 8) Fairplay ranking; 9) Draw.

Olimpija bi bila prvak ako budu izjednaceni. Samo nek on dobiju u srijedu, a za vikend ce izginut za taj bod.
haris004 je napisao/la:Nešto sam uvjeren da Zrinjski ide na Olimpiju :lol:
Ja slutim isto. Vec sam pisao da ce bit na kraju da izvuku Ferenca ili Olimpiju :mrgreen:

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 21 maj 2018, 15:37

nema veze , samo je maribor dosadio brate . a ko da gledam njih bi izvukli ako bi oni upali umjesto olimpije hahah

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Dena94 » 21 maj 2018, 21:07

Android je napisao/la:
Dena94 je napisao/la:Dosta zeznutih ekipa... mozda najbolje Sutjesku izvuc, barem nam nece biti nepoznanica, a i fino bi bilo otic u Crnu Goru na gostovanje.
Ako zadrzite vecinu ekipe na okupu, onda ste u dobroj poziciji protiv vecine ovih na listi. Bilo bi mozda dobro izbjeci Olimpiju, Trnavu i Skhendiju, zajebane ekipe do bola, iako bi i tu sanse bile dobre, ali za pocetak bolje laganije nesto :)
To jesu zajebane ekipe, ali po meni su najgori ovi Gruzijci i Armenci, ne samo sto su daleko, nego imaju dosta jake ekipe koje su navikle igrat u Europi, a nama je njihov stil nepoznanici. Ovako bi s Olimpijom bar znali na cemu smo.
The Nobles ⚔

Avatar
UltraSA
Postovi: 1257
Pridružen/a: 01 okt 2013, 13:36
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la UltraSA » 22 maj 2018, 14:40

Dena94 je napisao/la:
Android je napisao/la:
Dena94 je napisao/la:Dosta zeznutih ekipa... mozda najbolje Sutjesku izvuc, barem nam nece biti nepoznanica, a i fino bi bilo otic u Crnu Goru na gostovanje.
Ako zadrzite vecinu ekipe na okupu, onda ste u dobroj poziciji protiv vecine ovih na listi. Bilo bi mozda dobro izbjeci Olimpiju, Trnavu i Skhendiju, zajebane ekipe do bola, iako bi i tu sanse bile dobre, ali za pocetak bolje laganije nesto :)
To jesu zajebane ekipe, ali po meni su najgori ovi Gruzijci i Armenci, ne samo sto su daleko, nego imaju dosta jake ekipe koje su navikle igrat u Europi, a nama je njihov stil nepoznanici. Ovako bi s Olimpijom bar znali na cemu smo.
Ovo je kao da navijac Marseja kaze da bi bolje bilo Barcelonu izvuci jer bi znali na cemu su, dok bi Lech bio nepoznanica pa bolje da se Lech ne izvuce.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 22 maj 2018, 14:59

Kakva Armenija i kakva Gruzija? Tko se njih boji nek se iskljuci iz takmicenja. Sva cetiri nasa kluba bi morala proci sve njihove klubove ako se susretnu u Europi. Svako ispadanje je razocarenje.

Kazahstan i Azerbajdzan su druge price, daleko jace lige od te dvije. Azerbajdzan ima tog Garabaga s kojim bi se jako tesko igralo. Tu su jos Gabala i Nefchi, al mislim da bi se s njima moglo nositi. Kazahstan je jaci, Astana i Kairat su jaci od nasih ekipa, Tobol je tu negdje, a Pavladora bi se moglo proci.

Sigurno da bi ih bilo dobro sve izbjeci zbog putovanja, ali ekipe iz Gruzije i Armenije bi bile itekako prolazne, a i neke iz ove dvije lige koje su puno jace od spomenutih. Svi se odmah prepadnu kad se spomene istok, ali Gruzija i Armenija su ispod nas, barem trenutno, a i ne djeluje mi kao da ce stopama Azera i Kazahstanaca.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Hantraga » 22 maj 2018, 15:39

Evo neka brzinska analiza ovih trenutno mogućih protivnika Zrinjskog:

Shkendija Tetovo - kada onako uvjerljivo rasturite makedonsko prvenstvno, odnosno bilo koje, to je za respekt. Vardar je ostao na 35 bodova minusa i strašna gol razlika. Shkendija ima neke strašne igrače. Hasani je igrač koji može hladno igrati u osrednjim ekipama liga petice (25 golova, 19 asistencija), a šta tek reći za Ibraimija: 27 golova i 17 asistencija ove sezone :lol: Treći igrač u navali je Stenio Junior (13 golova i 14 asistencija). Ostatak ekipe generalno ne odskače. Protiv ove trojice, teško bi se borila ijedna naša ekipa. Uglavnom za nadati se da će se rasuti do sezone. Dodatno, Shkendija solidno igra Evropu. Prethodne dvije sezone su dogurali do Play offa i izbacili Cracoviu, Neftchi, Mladu Boleslav, Daciju, HJK. Šanse Zrinjskog su na 40%, rekao bih.
F91 Dudelange - izdizanje Luksemburga u fudbalskom smislu je počelo od Dudelangea, ali ih Dudelange više ne prati. Godinama ne mogu proći nikoga. I oni su bili uvjerljivi u prvenstvu, ali nije to to :) Ima tu finih igrača, ali mislim da bi se u našoj ligi borili za Evropu. Dakle, Zrinjski je favorit. Šanse na oko 60% rekao bih.
Spartak Trnava - možda i najgori mogući protivnik. Na kraju su pokvarili učinika u prvenstvu, ali prvak je prvak. U Evropi šaraju. Znamo da ih je mučio i Olimpik, Sarajevo izbacivalo, ali inače ne ispadaju od bezveznih klubova. Proteklih godina su ispadali od: Austrija, PAOK, Zurich, Steaua, Lokomotiv :) A, i Spartak je nikad jači. Nije nemoguće, ali svakako bi valjalo izbjeći. Šanse na oko 35%.
Valletta FC - i Maltežani postaju ozbiljniji, ali ni Valleta, koja je tamo ubjedljivo najjača, ne pravi neke evropske uspjehe. Lagano izbace prvaka San Marina, jednom i Farane, ali kontra ozbiljnijih ne ide. Mada, protiv CZ su pretprošle godine djelovali baš solidno. I, prvi put mi stranci koji igraju tamo izgledaju skroz bezveze. Uglavnom, nisu za zezanciju, u našem prvenstvu bi opstali sigurno, ali sigurno nisu ni preteški. Šanse na oko 70%.
Olimpija Ljubljana - ne bi u Zrinjskom voljeli Olimpiju, sigurno. Mada, ja mislim da nisu ni toliko preteški. Iskustvo koje Maribor ima u Evropi ih čini puno jačim od Olimpije. Olimpija već godinama ne može nikog proći. VPS, Trenčin, Žilina, Tromso - niko od ovih nije pretežak, a izbacivali su Olimpiju. Sastav je rekao bih ekipa koja bi bila sasvim dovoljna da ovdje uzme titulu kod nas, ali ništa što bi odskakalo ubjedljivo. Šanse Zrinjskog na oko 40%.
FC Santa Coloma - mrsko mi je i analizirati pretjerano ekipe iz Andore za koje mislim da bi i ekipe iz naše 1. lige uspjele da riješe to. Ekipa je samo jednom u historiji prošla protivnika, i to Banants na gol u gostima u sezoni 14/15. Protiv iole ozbiljnog protivnika ne mogu biti ni u blizu sa prolaskom. Vjerovatno bi se borili za opstanak i u 1. ligi FBiH. Ovo je jedna od idealnih opcija, šansa na 90% sigurno.
Sutjeska Niksic - nešto ne volimo dobiti ove komšije, ali Sutjeska je protivnik po mjeri. Prvo, putovanje je kraće nego neka u domaćem prvenstvu. Drugo, ekipa Sutjeske ni u ludilu nema igrače poput one trojice iz Shkendije, igrača iz Trnave ili čak Olimpije. U Evropi standardno zakuhaju jednu tekmi, ali uglavnom ispadnu. Levski, Debrecen, Sheriff 2x - to su njihovi krvnici posljednjih godina. Ako se izuzme Intertoto kup, nikad u historiji nisu prošli nikog u Evropi. Mislim da bi u našem prvenstvu bili poput Radnika maksimalno. Šanse Zrinjskog? Rekao bih tek nešto manje nego protiv Vallete, ali oko 70%.
Alashkert FC - na pomen Armenije, opet bolne uspomene za Zrinjski (Shirak). Ali, stvarno mislim da su dno. Njihov ligaški sistem onemogućava razvoj klupskog fudbala tamo i sramota je ispasti. Alashkert ima masu igrača s ovih prostora (uglavnom Srba) koji su ovdje nivo druge lige. Haman najbolji od njih je Zeljković (ex Borac, Željezničar, Radnik) :D Uglavnom, njihovu snagu bih opisao kao snagu Viteza u najboljem slučaju. Šanse preko 70%, i do 80%.
Suduva - Suduva ne samo da je osvojila litvansko prvenstvno, nego i ove godine deru, a i u Evropi su imali iskorak - PO EL. Izgleda da su se uozbiljili. Stranci su na mnogo ozbiljnijem nivou nego u Alashkertu ili Valleti. Ima tu dosta igrača i iz liga s ovih prostora, a naš predstavnik je Kerla. Treba ih ozbiljno shvatiti, jer sigurno nisu lošiji od ekipa iz naše lige za prvaka. Šanse na 50% rekao bih.
Flora Tallinn - iako komšiluk Litvaniji, Estonci su dosta lakša varijanta. U ekipi nema puno stranaca. Liivak, koji ovdje nije mogao do minutaže, tamo je najbolji igrač. Ne mislim da bi ispali iz naše lige, ali bi to bilo dno tabele sigurno. U Evropi su imali jedan jedini uspjeh u sezoni 06/07. A inače, ispadali su i od ekipa s Gibraltara, Rabotiničkog, Kukesija, Domžala, Shamrocka itd. Uglavnom, šanse su isto na magičnih 70%. (možda je vakat da nam neko ovakav zaluta po nekoj regionalnoj podjeli :D )
Torpedo Kutaisi - ove godine pokušati će ispraviti bruku iz prošle sezone kada ih je Trenčin razvalio sa 1-8. Ni tamo nema puno stranaca i čudi me da su uzeli prvenstvo. Dinamo je sigurno jača ekipa, pa i Dila Gori, Chikhura itd. Ove godine su u sredini tabele. Helem, slično je ovo kao Flora. Dakle, na oko 70%.

Ekipe sa sjevera nisam ni gledao :D

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 22 maj 2018, 16:02

To je sve, samo nije brzinska analiza :mrgreen: Svaka cast. Sad i ne djeluje bas kao da ce Zrinjski proci svakog moguceg. Meni se na prvu cinilo da ce tu biti 2-3 ekipe koje bi se morale izbjeci, ali npr. nisam bio upoznat sa snagom ove Suduve recimo. Mislio sam da je Shkendija mozda ekipa po mjeri (0-0, 1-0) i da bi bili dobar protivnik, al kad vidis sta su uradili Vardaru i jos kakva tri igraca imaju naprijed, rekao bi covjek makedonski Liverpool. Znam da su znali zakuhat u Europi, ali nije da bi ih izbjegavao, bar ne do sad dok ne procita koju o njima :mrgreen:

Ima tu ekipa koje se moraju proci, ima ekipa s kojima se moze igrati, ali ima i fin broj ekipa koje treba izbjeci. Mjesto nositelja nudi prednosti, ali ne garantuje lakseg protivnika. Zrinjski kao nositelj moze izvuci nenositelja Spartaka i dobro se mucit, a Shkendija kao nenositelj moze izvuci nositelja TNS i s ukupnih 5-0 proci dalje.

Bez ovih detaljnih analiza tesko da mozemo znati i priblizne snage mogucih protivnika. Nadam se da ce netko odraditi i EL ovako 'brzinski'.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Hantraga » 22 maj 2018, 19:42

Meni nestvarno djeluje da Hasani i Ibraimi i dalje igraju u Shkendiji. A, bez njih dvojice i Juniora, Zrinjski je sigurno jača ekipa. ne bi valjalo njih, jer bi i eventualno ispadanje bilo popraćeno komentarima "kakvi smo, Makedonci nas tamburaju". Ja bih radije da izvuku Olimpiju, jer sigurno imaju šanse, a eto predstavljalo bi skidanje kao nekakvog skalpa. Shkendija i Spartak su mi prve ekipe za izbjeći. Sve ostalo je da se Zrinjski postavi kao da mora proći. Normalno je i da bi bilo super da izvuku ovu Santa Colomu, ali ako ne, onda mi se Sutjeska čini kao super protivnik. Maloprije upravo gledah pregled CG lige i vala smo za njih Seria A.

Matemotika
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jul 2014, 14:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Matemotika » 22 maj 2018, 19:48

Jel sad Zrinjski i oficijelno nosilac pa ove analize protivnika il se još čeka neko? Nemojmo samo peć zeca a zec još nije ni uhvaćen.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Hantraga » 22 maj 2018, 19:52

Matemotika je napisao/la:Jel sad Zrinjski i oficijelno nosilac pa ove analize protivnika il se još čeka neko? Nemojmo samo peć zeca a zec još nije ni uhvaćen.
Ispeći ćemo mi i onog drugog, ako bude trebalo :D
Nije zvanično :D

A za EL je veći posao, pa ću i to nekad ispisati. Eliminisat ću klubove sa sjevera.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54229
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 22 maj 2018, 20:35

Hantraga je napisao/la:
Matemotika je napisao/la:Jel sad Zrinjski i oficijelno nosilac pa ove analize protivnika il se još čeka neko? Nemojmo samo peć zeca a zec još nije ni uhvaćen.
Ispeći ćemo mi i onog drugog, ako bude trebalo :D
Nije zvanično :D

A za EL je veći posao, pa ću i to nekad ispisati. Eliminisat ću klubove sa sjevera.
Hajde Hantraga oko moje, fino mi detaljno za nase Sarajevo napisi :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: aimar21, Amazon [Bot], boki86, donDondon, Kamaga11, Zeko87 i 61 gost.