BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FoSte95 » 09 maj 2018, 16:43

Izdrži Domžale :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Gradonacelnik
Postovi: 956
Pridružen/a: 21 maj 2017, 11:12
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Gradonacelnik » 09 maj 2018, 16:46

FoSte95 je napisao/la:Izdrži Domžale :mrgreen:
Poluvrijeme 0:0!
Čuvali te zemljo usamljeni vuci, slavio ih narod, zvali se hajduci.

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FoSte95 » 09 maj 2018, 17:08

Dade ga Domžaleee :bih: :bih:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 09 maj 2018, 17:29

THEC je napisao/la:MIslim da je realno da Zrinjski igra 6 utakmica u evropi ove sezone, osim jbg da im se desi da ispadnu ko prije neku godinu od onih Armena ili ko prosle godine Sarajevo od Moldavaca gdje je ocito bilo da je nas klub bolji ali jbg podcjenjivanje, (ne)sreca sta li i popusis od onakve ekipe...za ostale nase klubove ne znam sta da ocekujem, valjda mogu po jedno pretkolo proci, i mislim da im je to vrhunac jer ne vjerujem da ce ijedna ekipa biti nosilac u 2. pretkolu
Oni bili nositelji ili ne u prvom retkolu LP, sigurno ce biti nositelji u drugom pretkolu EL. Ako ispadnu kao nositelji u LP ici ce u drugo pretkolo EL gdje ce opet biti nositelji. Nece valjda dva puta ispasti od losijih. Mislim da nije samo realno to da odigraju sest utakmica, nego bi sve osim tih sest utakmica bilo razocarenje. Evo Domzale vode protiv Maribora, Olimpija veceras pobjedi i idu na +4 i mirni su i oni, a i navijaci Zrinjskog. Ja osobno mislim da je realno da Zrinjski odigra cak i osam utakmica, a sve ispod sest je podbacaj. Naravno, samo srece u ovoj zavrsnici u Madjarskoj i Sloveniji.


Trenutno stanje:
1.pretkolo LP: Zrinjski nositelj, dva mjesta iznad crte
2.pretkolo LP: Zrinjski nenositelj, bez sansi za mjesto nositelja
2.pretkolo EL: Zrinjski nositelj, bili bi prvi nositelji
3.pretkolo EL: Zrinjski nositelj, dva mjesta iznad crte
play off EL: Zrinjski nenositelj, bez sansi za mjesto nositelja.

Samo srece u ovom prvom pretkolu LP, a cak ako ih zdrijeb i ne pomazi dobit ce u drugom pretkolu EL timove tipa Drita, Torpedo, Flora, Valur, najopasnije djeluje Shirak. I trebaju malo srece da ne ispadaju nositelji iz LP, jer ako nositelji budu ispadali onda ce Zrinjski izgubiti mjesto nositelja u trecem pretkolu EL. Al vec rekoh da je tih sest utakmica za ocekivati, za osam ce trebati malo srece, ali je realno. A cak i u trecem pretkolu EL medju nositeljima ima prolaznih ekipa kao Kukesi ili TNS.

since1948
Postovi: 1243
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la since1948 » 09 maj 2018, 17:50

Da se i mi upišemo :D
SAMO ŠIROKI!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 09 maj 2018, 17:50

since1948 je napisao/la:Da se i mi upišemo :D
:tokralju:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FoSte95 » 09 maj 2018, 17:54

E yebo ga domžale :(
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la THEC » 09 maj 2018, 17:58

Signore je napisao/la:
THEC je napisao/la:MIslim da je realno da Zrinjski igra 6 utakmica u evropi ove sezone, osim jbg da im se desi da ispadnu ko prije neku godinu od onih Armena ili ko prosle godine Sarajevo od Moldavaca gdje je ocito bilo da je nas klub bolji ali jbg podcjenjivanje, (ne)sreca sta li i popusis od onakve ekipe...za ostale nase klubove ne znam sta da ocekujem, valjda mogu po jedno pretkolo proci, i mislim da im je to vrhunac jer ne vjerujem da ce ijedna ekipa biti nosilac u 2. pretkolu
Oni bili nositelji ili ne u prvom retkolu LP, sigurno ce biti nositelji u drugom pretkolu EL. Ako ispadnu kao nositelji u LP ici ce u drugo pretkolo EL gdje ce opet biti nositelji. Nece valjda dva puta ispasti od losijih. Mislim da nije samo realno to da odigraju sest utakmica, nego bi sve osim tih sest utakmica bilo razocarenje. Evo Domzale vode protiv Maribora, Olimpija veceras pobjedi i idu na +4 i mirni su i oni, a i navijaci Zrinjskog. Ja osobno mislim da je realno da Zrinjski odigra cak i osam utakmica, a sve ispod sest je podbacaj. Naravno, samo srece u ovoj zavrsnici u Madjarskoj i Sloveniji.


Trenutno stanje:
1.pretkolo LP: Zrinjski nositelj, dva mjesta iznad crte
2.pretkolo LP: Zrinjski nenositelj, bez sansi za mjesto nositelja
2.pretkolo EL: Zrinjski nositelj, bili bi prvi nositelji
3.pretkolo EL: Zrinjski nositelj, dva mjesta iznad crte
play off EL: Zrinjski nenositelj, bez sansi za mjesto nositelja.

Samo srece u ovom prvom pretkolu LP, a cak ako ih zdrijeb i ne pomazi dobit ce u drugom pretkolu EL timove tipa Drita, Torpedo, Flora, Valur, najopasnije djeluje Shirak. I trebaju malo srece da ne ispadaju nositelji iz LP, jer ako nositelji budu ispadali onda ce Zrinjski izgubiti mjesto nositelja u trecem pretkolu EL. Al vec rekoh da je tih sest utakmica za ocekivati, za osam ce trebati malo srece, ali je realno. A cak i u trecem pretkolu EL medju nositeljima ima prolaznih ekipa kao Kukesi ili TNS.

e nisam znao da imaju sanse da budu nosioci i u trecem pretkolu EL, to je vec nesto drugo, onda oni imaju fine sanse da doguraju i do play offa EL pa tu i nek ispadnu, strasna je to lova za nase uslove, nema sta ovo je gledano s finansijske strane najvaznija titula od rata
Pyro is not a crime !

Alipasino
Postovi: 7881
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Alipasino » 09 maj 2018, 18:03

Cestitke komsijama na izborenoj Evropi.Bice tekmi na ljeto.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 09 maj 2018, 18:12

FoSte95 je napisao/la:E yebo ga domžale :(
Nije los ni remi, ovako Olimpija ipak ima pravo na jednu nerijesenu do kraja. Ne smiju izgubiti, Maribor ima bolji omjer u medjusobnim duelima i bili bi prvaci u slucaju da su izjednaceni. Bilo bi bolje da su izgubili, ali i ovaj remi daje dodatnu nadu, pogotovo ako Olimpija dobije veceras.
THEC je napisao/la: e nisam znao da imaju sanse da budu nosioci i u trecem pretkolu EL, to je vec nesto drugo, onda oni imaju fine sanse da doguraju i do play offa EL pa tu i nek ispadnu, strasna je to lova za nase uslove, nema sta ovo je gledano s finansijske strane najvaznija titula od rata
Imaju, imaju. Odmah u startu trece pretkolo EL je preslika prvog pretkola LP. Sve identicno. Izmjene ce se dogadjati ako nositelji u drugom pretkolu LP budu ispadali. Svaki nositelj koji ispadne u drugom pretkolu LP bit ce iznad Zrinjskog u trecem pretkolu EL i gurati ga prema dolje. Nadam se da se prilike Zrinjskog nece vec ranije izjaloviti i da cemo to kolo ispratiti s velikim zanimanjem.

I narednih sezona ce svaki nas prvak koji bude nositelj u prvom pretkolu LP imati otvoren put do play offa EL. Samo izgurati protiv ovih slabijih, a onda show protiv Sheriffa, Garabaga, BATE-a za grupnu fazu EL :mrgreen:

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la brig » 09 maj 2018, 18:30

Signore je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:E yebo ga domžale :(
Nije los ni remi, ovako Olimpija ipak ima pravo na jednu nerijesenu do kraja. Ne smiju izgubiti, Maribor ima bolji omjer u medjusobnim duelima i bili bi prvaci u slucaju da su izjednaceni. Bilo bi bolje da su izgubili, ali i ovaj remi daje dodatnu nadu, pogotovo ako Olimpija dobije veceras.
THEC je napisao/la: e nisam znao da imaju sanse da budu nosioci i u trecem pretkolu EL, to je vec nesto drugo, onda oni imaju fine sanse da doguraju i do play offa EL pa tu i nek ispadnu, strasna je to lova za nase uslove, nema sta ovo je gledano s finansijske strane najvaznija titula od rata
Imaju, imaju. Odmah u startu trece pretkolo EL je preslika prvog pretkola LP. Sve identicno. Izmjene ce se dogadjati ako nositelji u drugom pretkolu LP budu ispadali. Svaki nositelj koji ispadne u drugom pretkolu LP bit ce iznad Zrinjskog u trecem pretkolu EL i gurati ga prema dolje. Nadam se da se prilike Zrinjskog nece vec ranije izjaloviti i da cemo to kolo ispratiti s velikim zanimanjem.

I narednih sezona ce svaki nas prvak koji bude nositelj u prvom pretkolu LP imati otvoren put do play offa EL. Samo izgurati protiv ovih slabijih, a onda show protiv Sheriffa, Garabaga, BATE-a za grupnu fazu EL :mrgreen:
Kolko sam ja upratio, porazeni iz pretkola LP koji idu u pretkola EL imaju svoj "put" tj igraju između sebe i ne mjesaju se sa ovima koji su direkt u EL usli

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 09 maj 2018, 18:33

brig je napisao/la: Kolko sam ja upratio, porazeni iz pretkola LP koji idu u pretkola EL imaju svoj "put" tj igraju između sebe i ne mjesaju se sa ovima koji su direkt u EL usli
Tocno tako. Zato kazem da bi prvo pretkolo LP trebalo biti preslikano na trece pretkolo EL ukoliko budu prolazili svi nositelji i ispadali nenositelji. Zrinjski ne bi imao sanse da bude nositelj ni u drugom pretkolu EL da se klubovi mijesaju. Ovako ima sanse da bude nositelj i u trecem pretkolu.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la AnelZ » 09 maj 2018, 21:03

Posto vidim da se raspravljate o fondu solidarnosti tj. nagradnom fondu u pretkolima. nema jos uvijek zvanicnih podataka te zbog toga nista nije podijeljeno na forumu. Prosle godine je sluzbeno tek u augustu izbacen nagradni fond za sezonu 2017/18. Signore vam je dao svoju pretpostavku, od UEFA je za sada samo najavljeno da ce biti znacajno povecan fond :)

Whiteredangel
Postovi: 333
Pridružen/a: 24 apr 2018, 14:32
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Whiteredangel » 10 maj 2018, 22:05

https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... VZzPWLR510

Ovdje je Celtic postavljen i u play off rundu kvalifikacija i u port 4 direktno plasiranih ekipa... Pojašnjenje?
Na prvo mjesto stani i ostani!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 10 maj 2018, 22:16

Whiteredangel je napisao/la:https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... VZzPWLR510

Ovdje je Celtic postavljen i u play off rundu kvalifikacija i u port 4 direktno plasiranih ekipa... Pojašnjenje?
Klubovi postavljeni u pot1, pot2, pot3 i pot4 nisu nuzno direktno plasirani u grupnu fazu. U ta cetiri pota su postavljeni klubovi koji su direktno u grupnoj fazi i klubovi koji su nositelji u play offu. Klub koji je nositelj u play offu ce biti favorit u tom play offu i bit ce za ocekivati da se on plasira. Pogledaj ostale, Salzburg, Ludogorets, PSV, Benfica i Basel su takodjer u play offu, a i kasnije u grupnoj fazi. Isto tako npr. imas Astanu u trecem pretkolu, a i onda kasnije u play offu, jer je ona nositelj u trecem i ocekuje se da ce proci u play off. Tako se od nositelja u play offu ocekuje da ce uci u grupnu fazu.

Na tom linku koji si zalijepio je prikazano 'trenutno stanje'. To nije realno stanje. To je stanje u slucaju da se danas sve lige zavrse prema trenutnom stanju na tablici i da dalje prodju nositelji.

Pogledaj ovdje realno stanje: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... l2018.html
Tu se takodjer pretpostavlja da ce nositelj proci dalje, ali nema klubova koji jos nisu osigurali nastup. I puno je realnije tu za pratiti. Na tvom linku vidis da je Zrinjski nositelj u prvom pretkolu, a ovdje mozes vidjeti da on to jos uvijek nije, jer se nisu sve lige zavrsile. Jos uvijek je neizvjesno.

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la brig » 10 maj 2018, 22:28

AnelZ je napisao/la:Posto vidim da se raspravljate o fondu solidarnosti tj. nagradnom fondu u pretkolima. nema jos uvijek zvanicnih podataka te zbog toga nista nije podijeljeno na forumu. Prosle godine je sluzbeno tek u augustu izbacen nagradni fond za sezonu 2017/18. Signore vam je dao svoju pretpostavku, od UEFA je za sada samo najavljeno da ce biti znacajno povecan fond :)
Na stranici prije (5) imas nagradni fond. Napisao sam

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la AnelZ » 11 maj 2018, 01:06

Odakle informacija, poveznica? Posto nisam upratio da je UEFA potvrdila, mislim da li je informacija predvidjanje ili sluzbena?

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la GoskGabela » 11 maj 2018, 11:06

Rigoletto je napisao/la:slika
:lol: :lol: :lol: :lol:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FoSte95 » 12 maj 2018, 18:17

Krško drži nulu mariboru
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Jiestifo » 12 maj 2018, 21:21

Ferenc kiksao igrali 1:1 i sada je Videoton prvi sa bodom razlike i 3 utakmice do kraja

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: avanti003, feniksptica, Kamaga11, nicaze95, NisamIsmirMirvic, Rigoletto, Zeko87 i 57 gostiju.