BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la miky_hz » 20 jun 2018, 15:10

Realno Zeljeznicar najbolje prosao gledajuci oba kola.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
DamirT
Postovi: 13988
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 20 jun 2018, 15:15

Zeljo odlicno prosao
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la bhsport » 20 jun 2018, 15:32

Valjat ce gledati Atalantu i nadam se da Zeljo moze proci Kiprane pa da dovede isto neko zvucno ime.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Alipasino » 20 jun 2018, 15:33

Pozivamo Penaltika kao specijalnog gosta na utakmicu prvog predkola na Grbavicu,prevoz i karta obezbjedjeni.

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la THEC » 20 jun 2018, 16:19

miky_hz je napisao/la:Realno Zeljeznicar najbolje prosao gledajuci oba kola.
pa i nije, Apollon je dosta jaka ekipa a nimalo atraktivna, Sarajevo barem zna da ne moze proci nikako a i da nas namlate jbg ocekivano je s obzirom na razliku u ligama ali ako nista protivnik je atraktivan :mrgreen:

ps. daj da se prvo Banants prodje, poslije proslogodisnjeg 'kiksa' nisam vise siguran da smo bolji i od koga :mrgreen:
Pyro is not a crime !

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la kovacic » 20 jun 2018, 17:06

THEC je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Realno Zeljeznicar najbolje prosao gledajuci oba kola.
pa i nije, Apollon je dosta jaka ekipa a nimalo atraktivna, Sarajevo barem zna da ne moze proci nikako a i da nas namlate jbg ocekivano je s obzirom na razliku u ligama ali ako nista protivnik je atraktivan :mrgreen:

ps. daj da se prvo Banants prodje, poslije proslogodisnjeg 'kiksa' nisam vise siguran da smo bolji i od koga :mrgreen:
Upravo tako, da je bar Sevilla, Bordeaux ili Vitesse, bilo bi ako ništa atraktivno. Ovako ne vidim neku veliku šansu za prolaz, eventualno neki manji poraz.
Isto tako bi Širokom mnogo zvučniji bio Leipzig nego Ufa, koja je opet veliki favorit, ali nije ono ime da se euforija napravi. :bih:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la akisarajevo92 » 20 jun 2018, 17:32

odlican mentalitet, neka nas napune i obrukamo ime kluba pred cijelom Evropom sa 0:7 ali samo da igramo sa nekim vecim imenom :mrgreen:

nijedan nas klub ne bi primio manje od 6-7 komada na npr. Sanchez Pizjuanu
Don't believe the hype.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 20 jun 2018, 21:34

Znači i ove sezone bez grupne faze, očekivano. :D
Nećemo nikad ući u grupnu fazu, tek kad vidim sad ovaj novi sistem UEFA mrak mi pade na oči. :(
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2493
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la HPCompaq » 20 jun 2018, 23:57

Sarajevo sa Armencima biti će potvrdo,može otići u oba pravca.Zeljo bi trebao proći bez velikih problema,ŠB također može dalje.Što se tiče Zrinjskog,nije Spartak neki bauk da ga se treba pribojavati..Sve u svemu sretno našim klubovima u EU takmičenjima...Kakva je takva,naša je liga. :mrgreen: Druge nemamo
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la AnelZ » 21 jun 2018, 01:42

Atromitos bi ovako na prvu rekao da bi bio najpozeljniji protivnik no vidim da su imali solidnu sezonu i zavrsili samo cetiri boda iza Olympiakosa tako da bi rekao da su oni te Apollon, St. Gallen i Vitesse tu negdje kada se usporedi snaga. Prvo pretkolo sasvim korektno, niti najslabiji niti najjaci protivnik.

Valja ici na Kosevo i protiv Atalante ako se bude slobodno, posljednji put sam na utakmici kona bio protiv Cluja. No steta opet za protivnika u drugom pretkolu kada je jedan od mogucih bio Zalgiris. Prvo pretkolo slabiji protivnik, jedini slabiji od izvucenog bi bio neko iz dvoboja Folgore/Engordany.

Cim je to tim iz Rusije znas odmah da ce biti veoma tesko no opet je Ufa najslabiji predstavnik Rusije u Evropi ove sezone. Zavrsili sesti dok je peti od njih bio udaljen 10 bodova, a izmedju petog i prvaka bila razlika od samo 7 bodova. Ufa je bila bliza razigravanju za ispadanje (8 bodova) nego tom petom mjestu. Dobili su pravo nastupa jer osvajac kupa nije dobio evropsku licencu (Tosno) i cak su se ugasili nakon kraja sezone (zavrsili pretposljednji). Vardar bi definitivno bio najpozeljniji protivnik od onih koje su mogli dobiti za drugo pretkolo, Rio Ave bi bio otprilike isti nivo kao Ufa pa mozda cak i Kopenhagen takodjer jer je imao katastrofalnu sezonu pa mi djeluju nesto slabiji nego ovo dvoje prije navedenih. U prvom pretkolu bi Dinamo Tbilisi bio pozeljniji no moze se i protiv Domzale ganjati prolaz.

Zrinjski je imao losu srecu uzimajuci u obzir koje je ostale potencijalne protivnike mogao dobiti u prvom pretkolu LP gdje bi jos Spartaks i Sutjeska bili skakljivi protivnici. Protiv Spartak Trnave je mec 50-50. U drugom pretkolu LP, ukoliko prodju Spartak, ne vidim mogucnost za prolaz jer je jedan nivo iznad no i tu je postojala mogucnost lakseg protivnika kao sto je pobjednik iz meca Sheriff-Torpedo Kutaisi pa usudjujem se i reci BATE dok su Celtic i APOEL taj slican nivo kao Legia. Ukoliko ispadne u prvom pretkolu LP protivnik u drugom pretkolu LE im je gubitnik iz meca Kukesi-Valletta tj. vrlo vjerovatno Valletta sto je povoljan zrijeb i dobra mogucnost da se igra i trece pretkolo LE gdje u tom slucaju ne bi bili nosioci dok ukoliko prodju Spartak u prvom pretkolu LP i ispadnu od Legije u drugom prektolu LP Zrinjski bi bio nosioc u trecem pretkolu LE.

FoSte95
Postovi: 12649
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FoSte95 » 21 jun 2018, 08:55

sve u svemu očekivano je ovo, barem po meni. Svi smo znali još od prošle godine kada su izbacili ovaj novi format da će jedino prvak države imati šansu da dođe do trećeg pretkola LE, ovo ostalo daj bože da prođe prvu rundu.

Opet sa druge strane vidite situaciju na Mundijalu da slabije ekipe podobro namuče ove favorite, prije svega dobrom i disciplinovanom odbranom. To bi i ovi naši levati trebali raditi ako se želi biti barem egal sa ovim evropskim timovima.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
DamirT
Postovi: 13988
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 21 jun 2018, 08:59

Kazu da ce Milan biti izbacen iz evropskih takmicenja.U tom slucaju Atalanta ide u grupnu fazu,a Fiorentina u drugo pretkolo EL (protiv pobjednika Sarajevo-Banants).
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 21 jun 2018, 09:53

Nekako saren zdrijeb, da tako kazem. Idem redom.

Zrinjski. Vec sam rekao sve za prvo pretkolo. Mislim da Zrinjski ima itekako sanse, rekao bih da je 50-50. Prva utakmica je u gostima, gore mogu ispitati snage i kuci ganjati rezultat koji ih vodi dalje. U drugom pretkolu Legia. Opet. Zrinjski je s njima vec igrao i onih 1-1 je dokaz da se moze. Da je bilo srece i u drugoj utakmici mogli su biti blize prolazu. Legia jeste jaka, ali ne toliko da bi se trebalo plasiti nekog napucavanja ili da se odmah preda. S njima ce biti jako tesko, ali nisu neprolazni. Pa to je ekipa kojoj je Dortmund dao 14 golova u dvije utakmice. Ispadali su od Sheriffa. Nisu Barcelona. Ja se nadam da ce Zrinjski proci Spartaka i sve u svemu ocekujem ovdje cetiri jako dobre utakmice. Samo se treba postaviti muski i sve je moguce.

Zeljeznicar. Zeljo je mozda i najbolje prosao. U prvom pretkolu ih ceka osrednja ekipa iz Estonije. Ako njih ne dobiju obe utakmice onda nece nikog. Apollon ceka u drugom pretkolu. Ciprani nisu sto su bili nekad, ali su i dalje jaki. Apollon je u protekle cetiri sezone cak tri puta igrao grupnu fazu EL. U prvom nastupu osvojili su sedam bodova i ispali, u drugom i trecem po tri. Nisu se nesto proslavili, mada je nama znanstvena fantastika ostvariti taj rezultat. U usporedbi s AIK-om mislim da su jaci i da Zeljine sanse nisu velike, ali su od svih nasih predstavnika u Europi u najboljoj poziciji da prodju drugo pretkolo. Mislim da je Apollon tu negdje s Legijom, ali je Zeljo u boljoj poziciji nego Zrinjski jer ima jako lagan zadatak u prvom pretkolu.

Sarajevo. Banants nije medju najboljim klubovima Armenije. U Europu izadju svako 2-3 godine. Ja se njih nisam plasio dok moguci protivnik u drugom pretkolu nije postala Atalanta. Strah me da ce sve misli biti usmjerene na talijane. Mislim da s Banantsom ne bi trebalo biti problema ako koncentracija bude na nivou. To je ekipa koja je ispadala od Santa Colome. Mislim da je to veci blam nego sto su nasi ispadali od Birkirkare i slicno. Ispasti od Banantsa bila bi bruka, ali se mora pristupiti ozbiljno. U drugom pretkolu ceka Atalanta. Igrali su jako dobro ovu sezonu, gledao sam ih vise puta. Mislim da Sarajevo nema realnih sansi. Atalantu ce napustiti veci broj igraca, ali ce sigurno dovesti adekvatne zamjene. Ako sam dobro vidio prva je na Kosevu i tu Sarajevo noseno nekim ludilom moze traziti remi ili neku minimalnu pobjedu. Ako skinu gace kao u Njemackoj primit ce i u Italiji sedam komada. Treba se postaviti i igrati. Sanse za prolaz nisu realne, ali sve dok postoji i 0.01% sanse treba ju ganjati.

Siroki. Imam osjecaj da su izvukli Barcelonu, a ne Domzale. To je ekipa koja je zadnje dvije godine izbacivala Freiburg, pobjedjivala West Ham, mucila Marseille. Zvuce mocno, ali mislim da Siroki ima realne sanse. Mozda je cak i dobro to sto svi ocekuju da ce Siroki ispasti. Tako je bilo i onda kad su Olimpiji odrzali lekciju iz nogometa. Domzale igra dobro protiv favorita, protiv ekipe koja ih napada. Igrali su dobro i protiv podredjenih ekipa, ali mislim da je Siroki tu negdje s njima i bit ce zanimljivo kako ce se postaviti. Nije isto napadati protiv Fole i protiv Sirokog. Ja osobno ocekujem prolaz Sirokog, pogotovo ako posloze redove do te utakmice. U drugom pretkolu FK Ufa. To je ime kojeg se ne treba plasiti. Jedina briga je to sto su Rusi. Igraju jaku ligu i nisu za baciti kad su tu zavrsili sesti. Netko je tu vec pisao, bili su daleko od petog mjesta, cak blize ispadanju. Pogled na tablicu nam pokazuje da je tu bilo top pet klubova koji su se borili za titulu, a Ufa je u gustoj borbi osvojila jedinu poziciju koja vodi u Europu 'ostatak Rusije'. Ovo ce biti njihov prvi nastup u Europi i tu vidim sansu Sirokog. Takvi klubovi tesko zadrze glavne igrace i vjerojatno ce ih napustiti par igraca koji su odigrali dobru sezonu. Ono sto mi upada u oci je jako mali broj golova na njihovim utakmicama. Vjerujem prema tome da su cvrsta ekipa. Gol u gostima bi mogao odluciti putnika dalje.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3559
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la tutankamon1905 » 21 jun 2018, 11:34

Ako Zrinjski prodje Trnavu, a ispadne od Legie jel tu zavrsava europski put il se i dalje ukljucuju u europa ligu

grbavicka
Postovi: 1359
Pridružen/a: 10 apr 2017, 12:07
Lokacija: Kovačići
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la grbavicka » 21 jun 2018, 11:37

objektivno, jedino zeljo moze proci prvo suparnika... a i to je upitno... mislim da ce ovo biti najgora godina za nase klubove u evropskom ljetu... vec u julu svi cemo se najkasnije oprostiti od evrope...
45515

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la PiazzaGrande » 21 jun 2018, 11:37

tutankamon1905 je napisao/la:Ako Zrinjski prodje Trnavu, a ispadne od Legie jel tu zavrsava europski put il se i dalje ukljucuju u europa ligu
Idemo u 3. pretkolo Europa Lige, i to kao nositelji uz veliku vjerojatnost da se plasiramo u play-off EL...
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 21 jun 2018, 12:47

grbavicka je napisao/la:objektivno, jedino zeljo moze proci prvo suparnika... a i to je upitno... mislim da ce ovo biti najgora godina za nase klubove u evropskom ljetu... vec u julu svi cemo se najkasnije oprostiti od evrope...
Vala onu bruku od prosle godine bosanski klubovi ne mogu ponoviti
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 jun 2018, 12:49

Mislim da prolaze dva kluba iz Sarajeva od ova 4.

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la PiazzaGrande » 21 jun 2018, 13:00

MortemHz je napisao/la:
grbavicka je napisao/la:objektivno, jedino zeljo moze proci prvo suparnika... a i to je upitno... mislim da ce ovo biti najgora godina za nase klubove u evropskom ljetu... vec u julu svi cemo se najkasnije oprostiti od evrope...
Vala onu bruku od prosle godine bosanski klubovi ne mogu ponoviti
Nismo ni mi iz Hercegovine bas nesto odigrali, ali nismo se ni obrukali!
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 21 jun 2018, 13:35

PiazzaGrande je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
grbavicka je napisao/la:objektivno, jedino zeljo moze proci prvo suparnika... a i to je upitno... mislim da ce ovo biti najgora godina za nase klubove u evropskom ljetu... vec u julu svi cemo se najkasnije oprostiti od evrope...
Vala onu bruku od prosle godine bosanski klubovi ne mogu ponoviti
Nismo ni mi iz Hercegovine bas nesto odigrali, ali nismo se ni obrukali!
Na to sam i mislio.. prosla godina je bila najgora za nase klubove.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: holyman, minimalist, MostarskiSin, Vanja8 i 68 gostiju.