BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Hans » 30 avg 2018, 22:46

LjoZee je napisao/la: To zadnje nije cudo ako pogledamo evropsku historiju Zrinjskog. :)
Istina, mada smo svi u slicnim g.ovnima :D

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 30 avg 2018, 22:50

E cuj plasirao se Dunge Lange.
Životni saputnik! 1921

Avatar
DamirT
Postovi: 13640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 30 avg 2018, 22:55

Hans je napisao/la:
DamirT je napisao/la:
Hans je napisao/la:Kakva je prica iza ovog uspjeha Dudelangea? Ne vjerujem bas u one fraze sa zajednistvom, timskim duhom, raspolozenjem...
Ulaganje,a i pogledaj iz kakvih drzava im igraju igraci:Vecina iz Luksemburga,par Francuza,tri Nijemca,jedan Srbin,jedan iz BiH,jedan Bugarin i jedan Portugalac.Realno ni jedan od ovih igraca ne bi nikad dosao u nasu ligu
Onda jako lijepa prica, koja mozda nece biti samo bljesak za sezonu 18/19 :thumbup:
Gledao sam im povijest igranja u Europi, i nije im bas zavidna, do ove godine jedini dobar klub kojeg su uspjeli izbaciti bio je RB Salzburg (ne znam kojim cudom :mrgreen: ).
Inace, uspjeli su izbaciti i Zrinju prije par sezona :wtf:
Zrinjski bi u Evropi izbacili i momci iz kvarta.14-15 godina igraju uzastopno Evropu i skoro svaki put odmah ispadnu.Jedno 2-3 puta su ukupno prosli bar 1 pretkolo
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Dena94 » 30 avg 2018, 23:26

DamirT je napisao/la: Zrinjski bi u Evropi izbacili i momci iz kvarta.14-15 godina igraju uzastopno Evropu i skoro svaki put odmah ispadnu.Jedno 2-3 puta su ukupno prosli bar 1 pretkolo
Ako pratis BH ligu 5 godina nemoj pricat sta je bilo prije 15 godina. Zrinjski je posto konstanta u Europi ( a i u Bih) 2014 nakon osvojene titule, dodat je gornji dio ljestvice bio ogroman. Dok su Siroki, Zeljo i Sarajevo od osnivanja zajednicke lige bili jaki i izlazili su skoro svake godine u Europi, a vidimo dje su danas i ko ih izbacuje. Uostalom svi klubovi su zrtva lige i opcenito stanja sporta u drzavi, tako da niti jedan klub sto se tice Europskih nastupa ne mozes izdvajat iz mase.
The Nobles ⚔

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Rokoko87 » 30 avg 2018, 23:33

Dena94 je napisao/la:
DamirT je napisao/la: Zrinjski bi u Evropi izbacili i momci iz kvarta.14-15 godina igraju uzastopno Evropu i skoro svaki put odmah ispadnu.Jedno 2-3 puta su ukupno prosli bar 1 pretkolo
Ako pratis BH ligu 5 godina nemoj pricat sta je bilo prije 15 godina. Zrinjski je posto konstanta u Europi ( a i u Bih) 2014 nakon osvojene titule, dodat je gornji dio ljestvice bio ogroman. Dok su Siroki, Zeljo i Sarajevo od osnivanja zajednicke lige bili jaki i izlazili su skoro svake godine u Europi, a vidimo dje su danas i ko ih izbacuje. Uostalom svi klubovi su zrtva lige i opcenito stanja sporta u drzavi, tako da niti jedan klub sto se tice Europskih nastupa ne mozes izdvajat iz mase.
Ko nas izbacuje?
Ekipa u grupnoj fazi EL?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
DamirT
Postovi: 13640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 30 avg 2018, 23:36

Dena94 je napisao/la:
DamirT je napisao/la: Zrinjski bi u Evropi izbacili i momci iz kvarta.14-15 godina igraju uzastopno Evropu i skoro svaki put odmah ispadnu.Jedno 2-3 puta su ukupno prosli bar 1 pretkolo
Ako pratis BH ligu 5 godina nemoj pricat sta je bilo prije 15 godina. Zrinjski je posto konstanta u Europi ( a i u Bih) 2014 nakon osvojene titule, dodat je gornji dio ljestvice bio ogroman. Dok su Siroki, Zeljo i Sarajevo od osnivanja zajednicke lige bili jaki i izlazili su skoro svake godine u Europi, a vidimo dje su danas i ko ih izbacuje. Uostalom svi klubovi su zrtva lige i opcenito stanja sporta u drzavi, tako da niti jedan klub sto se tice Europskih nastupa ne mozes izdvajat iz mase.
Nikoga ja ne razdvajam,ali moras priznati da je od velike cetvorke Zrinjski najgore rezultate imao
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

GradKamena2
Postovi: 1604
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la GradKamena2 » 31 avg 2018, 00:01

Rokoko87 je napisao/la:
Dena94 je napisao/la:
DamirT je napisao/la: Zrinjski bi u Evropi izbacili i momci iz kvarta.14-15 godina igraju uzastopno Evropu i skoro svaki put odmah ispadnu.Jedno 2-3 puta su ukupno prosli bar 1 pretkolo
Ako pratis BH ligu 5 godina nemoj pricat sta je bilo prije 15 godina. Zrinjski je posto konstanta u Europi ( a i u Bih) 2014 nakon osvojene titule, dodat je gornji dio ljestvice bio ogroman. Dok su Siroki, Zeljo i Sarajevo od osnivanja zajednicke lige bili jaki i izlazili su skoro svake godine u Europi, a vidimo dje su danas i ko ih izbacuje. Uostalom svi klubovi su zrtva lige i opcenito stanja sporta u drzavi, tako da niti jedan klub sto se tice Europskih nastupa ne mozes izdvajat iz mase.
Ko nas izbacuje?
Ekipa u grupnoj fazi EL?
Od koga je Zrinjski ispo zadnjih par sezona?
Sve ekipe su igrale grupe LP,ove sezone i Trnava i Ludogorets LE.

Mada svi smo kurcu dok o ovom pricamo na ovaj nacin.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Drape » 31 avg 2018, 00:11

Koliko je golova dala Atalanta u izvođenju penala? Je li makar pola onih sa Koševa?

Avatar
DamirT
Postovi: 13640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 31 avg 2018, 00:12

Drape je napisao/la:Koliko je golova dala Atalanta u izvođenju penala? Je li makar pola onih sa Koševa?
Dala 3 i Gomez promasio cetvrti
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Hans » 31 avg 2018, 00:14

GradKamena2 je napisao/la:
Od koga je Zrinjski ispo zadnjih par sezona?
Sve ekipe su igrale grupe LP,ove sezone i Trnava i Ludogorets LE.

Mada svi smo kurcu dok o ovom pricamo na ovaj nacin.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 31 avg 2018, 02:03

Ne vidim razlog za podyebavanje navijača Zrinjskog kad smo svi uopšteno grozni u Evropi. Zrinjski jednostavno nema sreće u Evropi, čak i kada igraju bolje od protivnika nažalost ispadnu. Ne znam do čega je, ali ih ne ide. U Evropi sve bh klubove podržavam i to je to. San mi je vidjeti neki bh klub (aBd SARAJEVO) u grupnoj fazi bilo kojeg evropskog takmičenja. Valjda unuci dožive.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Derdiyok » 31 avg 2018, 02:08

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ne vidim razlog za podyebavanje navijača Zrinjskog kad smo svi uopšteno grozni u Evropi. Zrinjski jednostavno nema sreće u Evropi, čak i kada igraju bolje od protivnika nažalost ispadnu. Ne znam do čega je, ali ih ne ide. U Evropi sve bh klubove podržavam i to je to. San mi je vidjeti neki bh klub (aBd SARAJEVO) u grupnoj fazi bilo kojeg evropskog takmičenja. Valjda unuci dožive.
Dabogda oni nikad ne ušli nigdje.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
xinxee
Postovi: 3403
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la xinxee » 31 avg 2018, 04:07

Dudelange je masno ulagao u ekipu i isplatilo se.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Otelo » 31 avg 2018, 09:48

FliX je napisao/la: Dobro je. Mada je ispred nas jos 40ak liga u europi, i mi smo bolji od 10-15. Ma qurac je dobro :D
Latvija, Estonija, Litvanija, Crna Gora, Gruzija, Armenija, Malta, Luksemburg, Sjeverna Irska, Vels, Farski Otoci, Gibraltar, Andora, San Marina, Kosovo

Creme de la creme Evrope :rol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

since1948
Postovi: 1238
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la since1948 » 31 avg 2018, 11:15

Citirat cu ce otprilike za 11 mjeseci. Dogodine cemo dozivjeti najveci krah u povijesti. Prestize nas Luksemburg( ako ne vec i ove godine) a vjerovatno netko i s Baltika
SAMO ŠIROKI!

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Brcanskamalta » 31 avg 2018, 11:28

Moramo biti svjesni da nema amatera vise,i ukoliko zelimo neki "uspjeh"u evropi,moramo dovesti tri minimum extra pojacanja i uloziti u igracki kadar.
Najvecu sansu ima Sarajevo,jer moze traziti pozajmice od Cardifa,i iz Belgije.....barem tako mislim.Zasto uprava prije evrope ne posalje zahtjev Tanu za pojacanja to ne razumijem.
Gledajte taj novac,Zvijezda je ukupno plasmanom zaradila 31 mil maraka......
Pa isplati se rizikovat.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la jolicnikola » 31 avg 2018, 11:35

Otelo je napisao/la:
FliX je napisao/la: Dobro je. Mada je ispred nas jos 40ak liga u europi, i mi smo bolji od 10-15. Ma qurac je dobro :D
Latvija, Estonija, Litvanija, Crna Gora, Gruzija, Armenija, Malta, Luksemburg, Sjeverna Irska, Vels, Farski Otoci, Gibraltar, Andora, San Marina, Kosovo

Creme de la creme Evrope :rol:
a zamisli da neki crnogorski klub uđe u neko takmičenje, kakva ludnica bi tad bila

Avatar
DamirT
Postovi: 13640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 31 avg 2018, 11:47

Brcanskamalta je napisao/la:Moramo biti svjesni da nema amatera vise,i ukoliko zelimo neki "uspjeh"u evropi,moramo dovesti tri minimum extra pojacanja i uloziti u igracki kadar.
Najvecu sansu ima Sarajevo,jer moze traziti pozajmice od Cardifa,i iz Belgije.....barem tako mislim.Zasto uprava prije evrope ne posalje zahtjev Tanu za pojacanja to ne razumijem.
Gledajte taj novac,Zvijezda je ukupno plasmanom zaradila 31 mil maraka......
Pa isplati se rizikovat.

Mogu oni traziti pozajmice,ali sumnjam da bi iko od tih igraca dosao da igra po nasim livadama gdje je teren dobar do sredine septembra i prvih kisa.Nisu ti igraci budale da rizikuju povrede i uniste sebi karijeru
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10167
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la prisonbreak » 31 avg 2018, 11:49

Nas najveci problem je infrastruktura.
Nijedan igrac da bar nesto valja nece doci ovdje, bas radi infrastrktura, radi losih terena.

Jedina opcija je da drzava stane iza klubova i da pomogne gradnju terena.
Manje-vuse tribine i ostalo, al u travnjake moramo uloziti.
Velika razlika je ugrati na Bilinom i Grbavici u odnosu na ostale travnjake.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 31 avg 2018, 12:07

xinxee je napisao/la:Dudelange je masno ulagao u ekipu i isplatilo se.
Ibrahimovic im na klupi sjedi

I jos zare i pale po Europi, a u Luksemburgu se bore za opstanak
Brcanskamalta je napisao/la:
Mokes je napisao/la:Moglo bi se uvesti 3. takmičenje s 32 kluba. EL bi smanjila broj klubova s 48 na 32.
Neki Evropa kup ili nesto slicno Intertoto kupu bilo bi odlicno. Barem za nase klubove.
Vjerojatno ce biti isti sistem, 8 grupa po 4 kluba. Nadam se da ce nasi tada uspjeti uci u grupnu fazu, mada to i nije neko prosirenje s obzirom da ce se EL smanjiti na 32 kluba. Dobit ce se samo 16 novih i vjerojatno ce nam i dalje biti skoro pa nemoguce uci.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Suvorov i 30 gostiju.