Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Liga 10, četverokružno nakon 2-3 godine
75
62%
Liga 12, trokružno
20
17%
Liga 12, liga za prvaka i liga za opstanak
16
13%
Liga 16, stari sistem
10
8%
 
Ukupno glasova: 121

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54360
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la MortemHz » 03 jun 2018, 14:39

Pošto se opet sve više i više priča o novom sistemu u bosanskoj ligi, kakav je vaš stav vezano za to, koju bi opciju najviše voljeli?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

FoSte95
Postovi: 12646
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la FoSte95 » 03 jun 2018, 14:43

Ja sam prvi prije dvije godine bio za LzP i LzO. Ponajviše što sam smatrao da će veći broj derbija doprinijeti većem broju publike na tribinama ali to nije bio slučaj. Nedostatak ovoga sistema, što smo svi vidjeli je vakum ekipa koje se ne mogu boriti za titulu a plasirali su se u LzP, te 2 ekipe koje su u LzO a brige o opstanku su davno prebrinuli.
I kada bi se trokružno uvelo msm da se ne bi tu šta puno promijenilo, bila bi ista boljka. Tako da po meni ne bi trebalo dirati ovaj sistem bar još koju sezonu.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5737
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la JohnCleese » 03 jun 2018, 14:46

Ako promjene ligu 12 sa trenutnog na trokruzni sistem, Zrinjski dolazi jos lakse do titule.

Ako smo svi za dobrobit i podizanje kvaliteta naseg fudbala, svi vec sada trebamo poceti vrsiti pritisak na pristupanje ligi 10 u sto kracem vremenskom periodu :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la Gifron » 03 jun 2018, 14:48

Cetverokruzno i 10 ekipa je nesto cemu treba teziti. Kao kod hrvata sistem koji ocigledno donosi rezultate.
I naravno da savez konacno ulozi novac u terene. Bez tog ce svaki sistem biti za q
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54360
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la MortemHz » 03 jun 2018, 14:49

Gifron je napisao/la:Cetverokruzno i 10 ekipa je nesto cemu treba teziti. Kao kod hrvata sistem koji ocigledno donosi rezultate.
I naravno da savez konacno ulozi novac u terene. Bez tog ce svaki sistem biti za q
skoroalen je napisao/la:Četverokružno, kao u HNL-u. Najbolji sistem, ponovo bi se igrao veliki broj derbija što kaže @FoSte95, al ni "manji" klubovi ne bi bili oštećeni, realno većini je praznik fudbala kad im velikani dolaze, tribine se popunjavaju samo na tim utakmicama.
Apsolutno.
Zadnja izmjena: MortemHz, dana/u 03 jun 2018, 14:51, ukupno mijenjano 2 puta.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la skoroalen » 03 jun 2018, 14:50

Četverokružno, kao u HNL-u. Najbolji sistem, ponovo bi se igrao veliki broj derbija što kaže @FoSte95, al ni "manji" klubovi ne bi bili oštećeni, realno većini je praznik fudbala kad im velikani dolaze, tribine se popunjavaju samo na tim utakmicama.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la Memara » 03 jun 2018, 14:51

Bez jedinstvene druge lige džaba nama i liga 10.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la BosnianKingdom » 03 jun 2018, 14:51

U slucaju da se ide na 10 ekipa, treba ujediniti i Prvu ligu, e onda od druge da se ide po entitetima. Ja sam za to.
Sabrine mi moje!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54360
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la MortemHz » 03 jun 2018, 14:53

Druga liga trenutno nije tema ali sam 100% za ujedinjenje ali delegati iz RS-a u savezu BiH nece to prihvatiti jer znaju koliko je losa liga i da bi uglavnom klubovi sa prostora Federacije BiH izborili PL.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
BTX
Postovi: 1079
Pridružen/a: 14 okt 2015, 01:38
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la BTX » 03 jun 2018, 14:53

cetverokruzno, vise utakmica
Članovi kluba u 1985. godini

Sarajevo 8.372
Velež 5.500
Čelik 2.000
Željezničar 1.892

Članovi kluba u 2015. godini

Sarajevo 7.000
Željezničar 2.500

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la muhamedhulk » 03 jun 2018, 14:58

10 ekipa, 36 utakmica.
Trokruzno ove sezone.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Pantarei79
Postovi: 514
Pridružen/a: 12 mar 2016, 16:45
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la Pantarei79 » 03 jun 2018, 15:04

Ma koji god je sustav takmičenja, uvijek će biti ekipa koje ne mogu ni gore ni dole i koje će onda moći i htjeti neke utakmice igrati "pod ručnom".
10 klubova četverokružno. Veća koncentracija kvalitetnijih igrača, 3 utakmice više u prvenstvu. Protiv direktnih konkurenata za naslov se boriš za 12 bodova u 4 utakmice. Praktički bi se za naslov odlučivalo u direktnim dvobojima konkurenata. Naravno da će "autsajderi" otkidati bodove, što će ovaj sustav učiniti još zanimljivijim.
Široki, Zrinjski, Željo i Sarajevo bi se samo u međusobnim dvobojima borili za 36 bodova.
Čovjek ima pravo na drugog čovjeka gledati svisoka, samo ako mu pomaže da ustane.
G. Marquez

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la Alminjo99 » 03 jun 2018, 15:20

Liga 10 cetverokruzno. I ujediniti prvu ligu 16 klubova, 2 ulaze u PL. Pa tek onda dijeliti po entitetima..itd.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la DeeWa » 03 jun 2018, 15:23

Ja sam jos tada govorio i prije uvodjenja ovog sistema, da je ovaj sistem klasicni shit. Niti se oni na dnu lige prvaka bore za pobjedu niti se oni u vrhu lige opstanka bore za pobjedu, i to je sasvim ocekivano. Puno prostora za razne sumnjive radnje kad ne mozes izgubiti poziciju.

Za nasu ligu je najidealnije smanjiti na 10 klubova i uvesti cetverokruzni sistem i svi mirni.
Ne bi bilo lose ni ujediniti dvije druge lige i formirati jednu koja bi bila mnogo jaca i imala 16 klubova u startu a onda rezati dok se ne dodje do 12.

Zamislite koji bi to tek bio napredak da od svog ovog hamelja imamo 10 klubova u premijer ligi i 12 klubova u drugoj ligi i to je sve. Ja vjerujem da bi cak i druga liga bila priblizno kvalitetna prvoj.


Pogledajte recimo jednu austriju koja ima 10 klubova, a cak 6 im se bore u evropi od tih 10. Pet kroz ligu i jedan kroz kup, a vrlo cesto to bude ustvari prvih sest ekipa lige pa opet imaju 10 timova i jako dobru ligu.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

FA7
Postovi: 891
Pridružen/a: 08 okt 2012, 20:07
Lokacija: turicum
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la FA7 » 03 jun 2018, 15:25

Ostavit ovaj sadasnji sistem. Samo napravit jednu izmjenu.
U ligi za ostanak/opstanak, 6. plasirana ekipa direktno ispada, 5. i 4. plasirana ekipa igraju playdowns. Naprimjer kao u ukrajini,

https://www.transfermarkt.co.uk/premier ... on_id/2017

Liga 10 dolazi tek u obzir, kad bi se napravila 2. liga na drzavnom nivou.
Ma da sve manje drzava zele igrati dalje sa ligom 10, kao naprimjer austrija. I u svicarskoj planiraju promjene.
Crveno-Crna i Blaugrana!
"You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football club!"

FoSte95
Postovi: 12646
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la FoSte95 » 03 jun 2018, 15:26

to ujedinjavanje prve lige FBiH i RSa zaboravite slobodno. Pa svako 4-5 godina bi MOŽDA neki tim iz RSa obezbjedio plasman u PL. Liga federacije je mnogo jača od lige RSa.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la Raonffa » 03 jun 2018, 15:28

Za početak smanjiti Premijer ligu na 10 klubova, kasnije vremenom pokušati ujediniti drugu ligu, napraviti neki pritisak, nešto se može rješiti samo treba volja jbg.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la DeeWa » 03 jun 2018, 15:34

FA7 je napisao/la:Ostavit ovaj sadasnji sistem. Samo napravit jednu izmjenu.
U ligi za ostanak/opstanak, 6. plasirana ekipa direktno ispada, 5. i 4. plasirana ekipa igraju playdowns. Naprimjer kao u ukrajini,

https://www.transfermarkt.co.uk/premier ... on_id/2017

Liga 10 dolazi tek u obzir, kad bi se napravila 2. liga na drzavnom nivou.
Ma da sve manje drzava zele igrati dalje sa ligom 10, kao naprimjer austrija. I u svicarskoj planiraju promjene.
taj tvoj prijedlog bi tek cirkus napravio u ovoj nasoj trenutnoj situaciji gdje imamo dvije druge lige...Pa bi onda ispala sesta, a prvi bi bio iz federacije ako je ispao tim iz federacije, a onda peti i cetvrti bi opet mogli razigravati sa drugim i trecim iz federacije i td, cirkus.
To bi moglo upaliti samo da imamo jedinstvenu ligu. A iskreno i ne vidim neki spektakl tu. Nemamo mi neku posebno jaku drugu ligu da nam je to nesto zanimljivo.


Razlog sto austrija razmislja o promjeni kao i mozda svicarska koju si naveo, nije jer im je odvratan ovaj sistem, nego upravo onaj sto sam ja i naveo gore. Imaju malo timova ali su jako dobri, i sve su bolji i bolji u evropi. Imaju toliko mnogo predstavnika i td...razmisljaju o prosirenju jer se te lige i prate. Ima ih svukuda, mnoge velike televizije to i prate i tako dalje, rijec o tv pravima, zele vise novca i tako to. To nama nije u prvom planu jer jedva da i mi mozemo gledati u bosni a kamoli jos da neko kupi i gleda izvan drzave nase utakmice
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

FA7
Postovi: 891
Pridružen/a: 08 okt 2012, 20:07
Lokacija: turicum
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la FA7 » 03 jun 2018, 15:49

DeeWa je napisao/la:
FA7 je napisao/la:Ostavit ovaj sadasnji sistem. Samo napravit jednu izmjenu.
U ligi za ostanak/opstanak, 6. plasirana ekipa direktno ispada, 5. i 4. plasirana ekipa igraju playdowns. Naprimjer kao u ukrajini,

https://www.transfermarkt.co.uk/premier ... on_id/2017

Liga 10 dolazi tek u obzir, kad bi se napravila 2. liga na drzavnom nivou.
Ma da sve manje drzava zele igrati dalje sa ligom 10, kao naprimjer austrija. I u svicarskoj planiraju promjene.
taj tvoj prijedlog bi tek cirkus napravio u ovoj nasoj trenutnoj situaciji gdje imamo dvije druge lige...Pa bi onda ispala sesta, a prvi bi bio iz federacije ako je ispao tim iz federacije, a onda peti i cetvrti bi opet mogli razigravati sa drugim i trecim iz federacije i td, cirkus.
To bi moglo upaliti samo da imamo jedinstvenu ligu. A iskreno i ne vidim neki spektakl tu. Nemamo mi neku posebno jaku drugu ligu da nam je to nesto zanimljivo.


Razlog sto austrija razmislja o promjeni kao i mozda svicarska koju si naveo, nije jer im je odvratan ovaj sistem, nego upravo onaj sto sam ja i naveo gore. Imaju malo timova ali su jako dobri, i sve su bolji i bolji u evropi. Imaju toliko mnogo predstavnika i td...razmisljaju o prosirenju jer se te lige i prate. Ima ih svukuda, mnoge velike televizije to i prate i tako dalje, rijec o tv pravima, zele vise novca i tako to. To nama nije u prvom planu jer jedva da i mi mozemo gledati u bosni a kamoli jos da neko kupi i gleda izvan drzave nase utakmice
Nisam mislio da igraju playoff ekipe iz PL-BiH sa ekipama iz prve lige FBIH/RS-a. Igraju playoff ekipe iz lige za ostanak/opstanak. U visi rang bi i dalje isla jedna ekipa iz FBiH i RS-a.

U buducnosti bi trebala Prva Liga biti profesionalna sa visokim uvjetima za infrastrukturu. Druga Liga bi bila poluprofesionalna, da bi prelazak iz amaterskog fudbala u profesionalni bio stepenski.
Imas mnogo ekipa koje odigraju 2 sezone u PLBiH i poslije toga propanu totalno, naprimjer kao Mladost Velika Obarska, to ocekuje i Viteza i mozda Travnika.
Crveno-Crna i Blaugrana!
"You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football club!"

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Novi sistem BH Telecom Premijer lige BiH?

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 03 jun 2018, 16:51

kad je skracivana liga navodio sam primjer HNLa gdje su ukinuli lzp i lzo , presli na trokruzni sustav pa liga 10 . osobno mi je dosadno gledati iste protivnike stalno . kako sam i tad govorio , namjestanja ce bit u svim formatima , uvijek ce bit klubova koji ce bit u situaciji da mogu pustit / prodat , bio to 7 . u jedinstvenoj ligi 12 ili 1. u lzo , isti vrag .

jos nisam za ligu 10 , previse je to kola za nase uvjete . ni sa ova 32 se ne znamo , tj ne znaju organizirat. Odgode , srijede , utakmice po pasnjacima i zaledjenim terenima . dodatna 4 kola je pre previse razlike dok se ne ulozi u terene

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], JimmyPage i 66 gostiju.