FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 02 feb 2019, 16:33

Zenicanin988 je napisao/la:Pozz
Sta vam je sa Mahmutovicem?
Je li povrijeđen ili?
Da. On je zimus operisao ligamente koljena.Trenira pod posebnim režimom.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 02 feb 2019, 17:06, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 02 feb 2019, 16:35

.....................................NEKA BUDE UZ BOŽIJU POMOĆ


......................slika





.................................................................slika

..................................................BUDI I TI TUZLA CITY








........................................BURIĆU ČETVEROGODIŠNJI UGOVOR

........................slika
............................................2. Februara 2019. 188 Pregleda

Tuzla City i Samir Burić potpisali su četverogodišnju saradnju.

Burić je rođen 08.06.1998.godine.

Njegovi roditelji kao i mnogi Bosanci i Hercegovci sreću iz rodne Cerske kod Vlasenice potražili su u Francuskoj gdje i danas žive.

Samir se nakon nastupa u francuskim niželigašima FJ Ambilly i US Annemasse odlučio vratit u domovinu i pokušati nametnuti.

To mu je ustvari uspjelo kroz dosadašnje treninge i kontrolne utakmice, zbog čega su u Klubu i odlučili da mu ponude četverogodišnji Ugovor.

– Zadovoljan sam što sam dobio priliku da pokažem šta znam. Igram na obje krilne pozicije i vjerujem da ću uspjeti da se nametnem, kazao je Burić koji se u subotu ujutro uputio sa Plavima za Ulcinj, u kojem će boraviti naredne dvije sedmice.

press Služba FK Tuzla City

https://fktuzlacity.com/buricu-cetverog ... 5Fzqn5SgHI
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 feb 2019, 19:38, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Tracy3McGrady » 02 feb 2019, 16:37

Odlično, drago mi je zbog momka. Zaslužuje da igra PL, mogao bi baš valjati ekipi sa svojom brzinom i šutem koji posjeduje.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 05:51

Tracy3McGrady je napisao/la:Odlično, drago mi je zbog momka. Zaslužuje da igra PL, mogao bi baš valjati ekipi sa svojom brzinom i šutem koji posjeduje.
Neka mu je sa srećom.
Što se šuta tiče, neka isproba golmana Sarajeva odmah u 1. kolu.
Ako zabije ,eto mu odskočne daske za daljnje napredovanje.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 13:22

FK Tuzla City od danas u Ulcinju

Dogovoreno više prijateljskih utakmica
S. Mlaćo
02.02.19. 19:25


slika

Nakon cjelodnevnog putovanja Plavi će biti smješteni u hotelu “Petriti” a vježbat će u Sportskom centru “Belvi”.

"Utakmice će igrati na različitim stadionima, zavisno od protivnika i stanja terena.Prva je na rasporedu u nedjelju protiv Mornara iz Bara. Bit će to prilika da Starčević ponovo na djelu vidi u kakvom su stanju njegovi igrači i koji od njih može najviše pružiti i na kojoj poziciji", saopštili su iz bh. premijerligaša.

Prvi protivnik Plavih iz Tuzle je jesenji dio sezone u Prvoj ligi Crne Gore okončao na posljednjoj poziciji.

Podsjetimo, Slobodan Starčević je na put u Crnu Goru poveo sljedeće nogometaše: Fejzić, Nurković, Čalaković, Efendić, Čomor, Musić, Širanović, Kojić, Brekalo, Bevab, Zlatković, Šarčević, Stjepanović, Trumić, Hasanović, Karjašević, Burić, Hajrović, Stojčev, Milaković, Hasanbegović, Murga, Crnkić, Ubiparip, Mujić.

https://sportsport.ba/fudbal/fk-tuzla-c ... nju/305143
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 03 feb 2019, 13:31

Bas mi je zao zbog malog Nukica sto je propustio pripreme,definitivno nas najbolji igrac.Nadam se bar da ce ga ubuduce povrede zaobici jer momak je masina.Sto se tice Mahmutovica i Poturalica,mislim da je se trebalo rijesiti ova dva igraca.U sustini ni jedan nece igrati ali su dzaba na platnom spisku svakako.Da je bilo pameti pa istresti lovu za onog Curjurcica sto ode u Zrinju to bi bio dobar potez.Od ovog sto je pridoslo,nista narocito kvalitetom,potajno se nadam da bi mogli ovi mladi momci da naprave neki iskorak u igri i iznenade nas kao Nukic.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 14:38

BosanacGorstak je napisao/la:Bas mi je zao zbog malog Nukica sto je propustio pripreme,definitivno nas najbolji igrac.Nadam se bar da ce ga ubuduce povrede zaobici jer momak je masina.Sto se tice Mahmutovica i Poturalica,mislim da je se trebalo rijesiti ova dva igraca.U sustini ni jedan nece igrati ali su dzaba na platnom spisku svakako.Da je bilo pameti pa istresti lovu za onog Curjurcica sto ode u Zrinju to bi bio dobar potez.Od ovog sto je pridoslo,nista narocito kvalitetom,potajno se nadam da bi mogli ovi mladi momci da naprave neki iskorak u igri i iznenade nas kao Nukic.
Poturalić je na pozajmici u NK Orašje.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 15:20

ODGOĐEN MEČ SA MORNAROM IZ BARA

3. Februara 2019.

slika

Ekspedicija Tuzla Cityja u subotu u večernjim satima stigla je u Ulcinj.

Prvi dojmovi su i više nego pozitivni.

– Jako smo zadovoljni sa onim što smo zatekli. Domaćini su izuzetno ljubazni, uslovi u hoteli su jako dobri, tereni su korektni i to je ono što nam je u ovome momentu najbitnije, kaže trener Starčević.

Međutim, prva kontrolna utakmica koja je trebala biti odigrana danas (nedjelja) protiv Mornara iz Bara je otkazana.

– Nakon dolaska u Ulcinj dobili smo vijest da u Klubu imaju određene probleme. Navodno su igrači nezadovoljni i stupili su u štrajk. Mi ne možemo na to uticati pa se moramo prilagoditi situaciji, kaže Starčević.

Ekipa će tako nastaviti sa treninzima, a naredna prrovjera bi trebala biti u srijedu protiv Otranta iz Ulcinja.

press Služba FK Tuzla City
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 03 feb 2019, 16:37, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 15:58

- Teško ribu u vodu natjerati.Starčević umjesto da je odmah potražio drugi klub za probnu utakmicu ,hladno saopštava da je naredna utakmica za 3 dana protiv domaćina, Otranta iz Ulcinja.Pa bolan ,kad ćeš ,ako nećeš sada uigravati ekipu i brusiti formu za nastavak prvenstva.Samo ti još karte za "Remija" fale, pa do Otranta malo ubiti vrijeme.

Prva Crnogorska Liga:

Iskra,Buducnost,Grbalj,Lovcen. Sutjeska,Mornar,Titograd,Rudar,Zeta,OFK Petrovac.....................


DRUGA LIGA CRNE GORE U FUDBALU:

MLADOST LJ .70,BOKELJ,KOM,IGALO,OTRANT-OLYMPIC,DEČIĆ,JEDINSTVO, ARSENAL,JEZERO,BERANE............
Ja volim FK Tuzla City

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 03 feb 2019, 17:22

sloboda72 je napisao/la:- Teško ribu u vodu natjerati.Starčević umjesto da je odmah potražio drugi klub za probnu utakmicu ,hladno saopštava da je naredna utakmica za 3 dana protiv domaćina, Otranta iz Ulcinja.Pa bolan ,kad ćeš ,ako nećeš sada uigravati ekipu i brusiti formu za nastavak prvenstva.Samo ti još karte za "Remija" fale, pa do Otranta malo ubiti vrijeme.

Prva Crnogorska Liga:

Iskra,Buducnost,Grbalj,Lovcen. Sutjeska,Mornar,Titograd,Rudar,Zeta,OFK Petrovac.....................


DRUGA LIGA CRNE GORE U FUDBALU:

MLADOST LJ .70,BOKELJ,KOM,IGALO,OTRANT-OLYMPIC,DEČIĆ,JEDINSTVO, ARSENAL,JEZERO,BERANE............
Ja i dalje smatram da je totalno profulano sa ovim Starčevićem....čovjek je pravi "bolikurac "....imao sam jako visoko mišljenje o njemu al ocigledno sam se prevario...ovaj i ovakav tim sitija sigurno nije ni blizu za borbe golog zivota u PL....
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 03 feb 2019, 20:50

staragarda je napisao/la:
sloboda72 je napisao/la:- Teško ribu u vodu natjerati.Starčević umjesto da je odmah potražio drugi klub za probnu utakmicu ,hladno saopštava da je naredna utakmica za 3 dana protiv domaćina, Otranta iz Ulcinja.Pa bolan ,kad ćeš ,ako nećeš sada uigravati ekipu i brusiti formu za nastavak prvenstva.Samo ti još karte za "Remija" fale, pa do Otranta malo ubiti vrijeme.

Prva Crnogorska Liga:

Iskra,Buducnost,Grbalj,Lovcen. Sutjeska,Mornar,Titograd,Rudar,Zeta,OFK Petrovac.....................


DRUGA LIGA CRNE GORE U FUDBALU:

MLADOST LJ .70,BOKELJ,KOM,IGALO,OTRANT-OLYMPIC,DEČIĆ,JEDINSTVO, ARSENAL,JEZERO,BERANE............
Ja i dalje smatram da je totalno profulano sa ovim Starčevićem....čovjek je pravi "bolikurac "....imao sam jako visoko mišljenje o njemu al ocigledno sam se prevario...ovaj i ovakav tim sitija sigurno nije ni blizu za borbe golog zivota u PL....
- SLAŽEM SE .ZASAD GA DRŽI DOBAR UGOVOR KOJI JE POTPISAO.NAIME DRŽI GA NA KLUPI SAMO DOBAR UGOVOR.UKOLIKO GA OTPUSTIMO OSTAJE DA ISPLATIMO SVE DO KRAJA UGOVORA(3 GODINE).ALI AKO ON POSLIJE TRI KOLA NE BUDE KRENUO UZLAZNOM PUTANJOM NA TABELI , EH ONDA JE GREBO ĆAR FAJDU.ETO TAKO JE TO.VEĆ POSLIJE UGLJEVIKA PREDSJEDNIK JE SPREMAN I RAZMIŠLJA DA RASKINE UGOVOR SA STARČEVIĆEM.IGRAČI SU PRIČA ZA SEBE .IMA I TU STARKELJA KOJI BI DA NAPLAĆUJU ŠTO BOLJE A DA TRČE HODAJUĆI.OVA NOVA DJECA I NEKI ZAPOSTAVLJENI IGRAČI KONAČNO SU OTVORILI OČI SVIMA.OBEJANIĆE SE TO USKORO AKOBOGDA.

Startna postava za generalku sa Slobodom:


................................................................Fejzić

.................Čomor.............Musić U-21................Širanović..............Bevab

.................................Stjepanović.........................Hasanović

......................Burić U-21 ...............Hajrović(C)U-21............Crnkić

...........................................................Ubiparip
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la prisonbreak » 03 feb 2019, 21:28

Hajrovic kapiten?
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 03 feb 2019, 21:41

sloboda72 je napisao/la:
BosanacGorstak je napisao/la:Bas mi je zao zbog malog Nukica sto je propustio pripreme,definitivno nas najbolji igrac.Nadam se bar da ce ga ubuduce povrede zaobici jer momak je masina.Sto se tice Mahmutovica i Poturalica,mislim da je se trebalo rijesiti ova dva igraca.U sustini ni jedan nece igrati ali su dzaba na platnom spisku svakako.Da je bilo pameti pa istresti lovu za onog Curjurcica sto ode u Zrinju to bi bio dobar potez.Od ovog sto je pridoslo,nista narocito kvalitetom,potajno se nadam da bi mogli ovi mladi momci da naprave neki iskorak u igri i iznenade nas kao Nukic.
Poturalić je na pozajmici u NK Orašje.
Znam,zato sam i napisao da ni jedan nece igrati,a siguran sam da je dolaskom kod nas dobio platu koju mu Orasje sigurno nebi isplacivalo.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 03 feb 2019, 21:53

staragarda je napisao/la: Ja i dalje smatram da je totalno profulano sa ovim Starčevićem....čovjek je pravi "bolikurac "....imao sam jako visoko mišljenje o njemu al ocigledno sam se prevario...ovaj i ovakav tim sitija sigurno nije ni blizu za borbe golog zivota u PL....
Ma tesko je biti pametan kod izbora trenera.Ja sam prvenstveno bio za izbor Amara ili Husrefa ali eto nismo ni jednog kaparisali.Problem kod nas je sto smo realno "mala" sredina i ocajnicki trebamo trenera koji ce biti jak autoritet i jako ime posto igraci sigurno nemaju pretjeran motiv zbog navijaca i historije recimo jer nismo Zeljo il Sarajevo.Situacija je takva da nase igrace moze motivisati samo dobra para,Azmirov entuzijazam i jako ime na klupi.Nisam ni ja zadovoljan Starcevicem,nisam generalno zadovoljan ni pojacanjima u ovom prelaznom roku sto ne znaci da ce se pokazati kao pun pogodak.Desavanja oko kluba nekako su utihnula,treba nam vise pozitivnih vijesti oko omladinskog pogona i radi li se sta na tom planu,treba nam jos jakih imena oko kluba kao recimo Samir Muratovic i slicno.

Konkurencija je svake sezone sve jaca,i od 12 timova imas Sarajevo,Zelju,Zrinjski i Siroki koji su nekako jedine sigurice svake sezone.Na ostalim pozicijama imas sve nas ostale koji smo svi u pet deka s tim da od sledece sezone imas Borac koji ce uci i koji ima finu brojku navijaca i jaku sredinu iza sebe kao i Velez a osim njih tu su jos Krstajicev Radnik(odlicno organizovan),Mladost,Tuzla,Zvijezda,Gosk,Celik-sve prilicno imucni ljudi na vrhu klubova i dovoljno je da se jednu sezonu poskliznemo i druga smo liga.Da ne spominjem Slobodu,Krupu i ostale.Jednostavno mozemo uci u nastavak sezone lose i donji smo jer nemamo nikakve zalihe bodova i zbog toga svakako imam bojaz i nepovjerenje u trenera.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 04 feb 2019, 07:22

BosanacGorstak je napisao/la:
staragarda je napisao/la: Ja i dalje smatram da je totalno profulano sa ovim Starčevićem....čovjek je pravi "bolikurac "....imao sam jako visoko mišljenje o njemu al ocigledno sam se prevario...ovaj i ovakav tim sitija sigurno nije ni blizu za borbe golog zivota u PL....
Ma tesko je biti pametan kod izbora trenera.Ja sam prvenstveno bio za izbor Amara ili Husrefa ali eto nismo ni jednog kaparisali.Problem kod nas je sto smo realno "mala" sredina i ocajnicki trebamo trenera koji ce biti jak autoritet i jako ime posto igraci sigurno nemaju pretjeran motiv zbog navijaca i historije recimo jer nismo Zeljo il Sarajevo.Situacija je takva da nase igrace moze motivisati samo dobra para,Azmirov entuzijazam i jako ime na klupi.Nisam ni ja zadovoljan Starcevicem,nisam generalno zadovoljan ni pojacanjima u ovom prelaznom roku sto ne znaci da ce se pokazati kao pun pogodak.Desavanja oko kluba nekako su utihnula,treba nam vise pozitivnih vijesti oko omladinskog pogona i radi li se sta na tom planu,treba nam jos jakih imena oko kluba kao recimo Samir Muratovic i slicno.

Konkurencija je svake sezone sve jaca,i od 12 timova imas Sarajevo,Zelju,Zrinjski i Siroki koji su nekako jedine sigurice svake sezone.Na ostalim pozicijama imas sve nas ostale koji smo svi u pet deka s tim da od sledece sezone imas Borac koji ce uci i koji ima finu brojku navijaca i jaku sredinu iza sebe kao i Velez a osim njih tu su jos Krstajicev Radnik(odlicno organizovan),Mladost,Tuzla,Zvijezda,Gosk,Celik-sve prilicno imucni ljudi na vrhu klubova i dovoljno je da se jednu sezonu poskliznemo i druga smo liga.Da ne spominjem Slobodu,Krupu i ostale.Jednostavno mozemo uci u nastavak sezone lose i donji smo jer nemamo nikakve zalihe bodova i zbog toga svakako imam bojaz i nepovjerenje u trenera.
Nema više zime što se tiče opstanka u PL.
Fejzić je broj 1.
Prinove:Hajrović,Bevab,Burić,Omeragić i naš Musić su posve ozbiljni kandidati za startnih 11.
Prekaljeni :Stjepanović,Širanović, Hasanović su konačno u prvih 11.Naravno Širanović može igrati i štopera ali primarno je defanzivac.
Čomor dominira u odnosu na Efendića.
Trumić,Mitrović ,Zlatković, Šarčević su za klupu.
Efendića i Stojčeva čeka ista sudbina.Oni ne pokazuju volju da se ozbiljno bave fudbalom.
Kojić je štoper koji pripada nekom prošlom vremenu.Danas štoperi tehnički ne zaostaju za veznim igračima.Osim toga on je usporen čovjek .Ali može na klupu sa Brekalom.
Za Kostića ćemo vidjeti , je li povreda ili odlazi.U svakom slučaju bez priprema na njega ne možemo računati.
Crnkić potpuno fit.Skinuo i zadnji gram viška.Igra posve na nivou.I on je među startnih 11.
Ubiparip je neupitan igrač s tim što mora funkcionisati cjelina pa da bi i on bio u prilikama da zabija golove.
Utakmica kontra selje sve je definitivno razotkrila i otvorila oči i struci i predsjedniku.
Čak se i u onih 10-tak minuta snimka mnogo toga idi.Ja sam prisustvovao treninzima ovdje na Tušnju i bilo mi je i prije jasno "koliko je sati".Bitno je da Husić da odriješene ruke Starčeviću.Dakle da nema više da neki igrač živi od prošlosti.
Nukić će doći ko kec na desetku akoBogda.Brzo će se on oporavti ,na mladu je to.A on imaprirodnu kondiciju i neće u trebati dugo da se vrati.
Sun sumarum pojačanja iz Švicarske i Francuske su pun pogodak.Školovani momci ,vidjet ćeš ,ja mislim da će već 1 kolo kontra pita biti na TV.
Za publiku ne brini.Brzo se raširi dobar glas.Publika hoće pravi fudbal ,do noge , to je vazda bilo i bit će.Na bijanje,tehnička inferiornost makar da na kratko i donesu rezultat ne privlače gledaoce.A vidjet ćeš i sa Slobodom na "Generalci" i kontra pita Tušanj će biti pun.
Husić zna šta radi i nemoj brinuti.

Evo "Nebesko Plavih".

..............................................................Fejzić

.................Čomor.............Musić U-21................Širanović..............Bevab

.................................Stjepanović.........................Hasanović

......................Burić U-21 ...............Hajrović(C)U-21............Crnkić

...........................................................Ubiparip
Ja volim FK Tuzla City

fukaroni
Postovi: 350
Pridružen/a: 04 feb 2018, 15:23
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la fukaroni » 04 feb 2019, 21:28

sloboda72 je napisao/la:
BosanacGorstak je napisao/la:
staragarda je napisao/la: Ja i dalje smatram da je totalno profulano sa ovim Starčevićem....čovjek je pravi "bolikurac "....imao sam jako visoko mišljenje o njemu al ocigledno sam se prevario...ovaj i ovakav tim sitija sigurno nije ni blizu za borbe golog zivota u PL....
Ma tesko je biti pametan kod izbora trenera.Ja sam prvenstveno bio za izbor Amara ili Husrefa ali eto nismo ni jednog kaparisali.Problem kod nas je sto smo realno "mala" sredina i ocajnicki trebamo trenera koji ce biti jak autoritet i jako ime posto igraci sigurno nemaju pretjeran motiv zbog navijaca i historije recimo jer nismo Zeljo il Sarajevo.Situacija je takva da nase igrace moze motivisati samo dobra para,Azmirov entuzijazam i jako ime na klupi.Nisam ni ja zadovoljan Starcevicem,nisam generalno zadovoljan ni pojacanjima u ovom prelaznom roku sto ne znaci da ce se pokazati kao pun pogodak.Desavanja oko kluba nekako su utihnula,treba nam vise pozitivnih vijesti oko omladinskog pogona i radi li se sta na tom planu,treba nam jos jakih imena oko kluba kao recimo Samir Muratovic i slicno.

Konkurencija je svake sezone sve jaca,i od 12 timova imas Sarajevo,Zelju,Zrinjski i Siroki koji su nekako jedine sigurice svake sezone.Na ostalim pozicijama imas sve nas ostale koji smo svi u pet deka s tim da od sledece sezone imas Borac koji ce uci i koji ima finu brojku navijaca i jaku sredinu iza sebe kao i Velez a osim njih tu su jos Krstajicev Radnik(odlicno organizovan),Mladost,Tuzla,Zvijezda,Gosk,Celik-sve prilicno imucni ljudi na vrhu klubova i dovoljno je da se jednu sezonu poskliznemo i druga smo liga.Da ne spominjem Slobodu,Krupu i ostale.Jednostavno mozemo uci u nastavak sezone lose i donji smo jer nemamo nikakve zalihe bodova i zbog toga svakako imam bojaz i nepovjerenje u trenera.
Nema više zime što se tiče opstanka u PL.
Fejzić je broj 1.
Prinove:Hajrović,Bevab,Burić,Omeragić i naš Musić su posve ozbiljni kandidati za startnih 11.
Prekaljeni :Stjepanović,Širanović, Hasanović su konačno u prvih 11.Naravno Širanović može igrati i štopera ali primarno je defanzivac.
Čomor dominira u odnosu na Efendića.
Trumić,Mitrović ,Zlatković, Šarčević su za klupu.
Efendića i Stojčeva čeka ista sudbina.Oni ne pokazuju volju da se ozbiljno bave fudbalom.
Kojić je štoper koji pripada nekom prošlom vremenu.Danas štoperi tehnički ne zaostaju za veznim igračima.Osim toga on je usporen čovjek .Ali može na klupu sa Brekalom.
Za Kostića ćemo vidjeti , je li povreda ili odlazi.U svakom slučaju bez priprema na njega ne možemo računati.
Crnkić potpuno fit.Skinuo i zadnji gram viška.Igra posve na nivou.I on je među startnih 11.
Ubiparip je neupitan igrač s tim što mora funkcionisati cjelina pa da bi i on bio u prilikama da zabija golove.
Utakmica kontra selje sve je definitivno razotkrila i otvorila oči i struci i predsjedniku.
Čak se i u onih 10-tak minuta snimka mnogo toga idi.Ja sam prisustvovao treninzima ovdje na Tušnju i bilo mi je i prije jasno "koliko je sati".Bitno je da Husić da odriješene ruke Starčeviću.Dakle da nema više da neki igrač živi od prošlosti.
Nukić će doći ko kec na desetku akoBogda.Brzo će se on oporavti ,na mladu je to.A on imaprirodnu kondiciju i neće u trebati dugo da se vrati.
Sun sumarum pojačanja iz Švicarske i Francuske su pun pogodak.Školovani momci ,vidjet ćeš ,ja mislim da će već 1 kolo kontra pita biti na TV.
Za publiku ne brini.Brzo se raširi dobar glas.Publika hoće pravi fudbal ,do noge , to je vazda bilo i bit će.Na bijanje,tehnička inferiornost makar da na kratko i donesu rezultat ne privlače gledaoce.A vidjet ćeš i sa Slobodom na "Generalci" i kontra pita Tušanj će biti pun.
Husić zna šta radi i nemoj brinuti.

Evo "Nebesko Plavih".

..............................................................Fejzić

.................Čomor.............Musić U-21................Širanović..............Bevab

.................................Stjepanović.........................Hasanović

......................Burić U-21 ...............Hajrović(C)U-21............Crnkić

...........................................................Ubiparip
ti garda i azmir ste dobitna kombinacija da hocete ispast da azmir ponovo dodje u slobodu a vas dvojica drzite i dalje slogin forum :guz: :guz: :guz:
fukare

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 05 feb 2019, 06:44

Fotopriča iz Ulcinja-pogledajte kako naši momci rade na Jadranu

04. februar 2019.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 06 feb 2019, 16:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 06 feb 2019, 16:16

CRNKIĆ, UBIPARIP I MURGA SRUŠILI DOMAĆINA

6. Februara 2019.

...................slika


Prvu u Ulcinju a treću ukupno pripremnu utakmicu, fudbaleri Tuzla Cityja su ostvarili u svoju korist.

U srijedu popodne Starčevićev tim slavio je sa 3:1 kontra crnogorskog drugoligaša Otranta iz Ulcinja.

Igrale su dvije postave a u prvih 45 minuta na terenu su bili:

Fejzić – Čomor, Brekalo, Kojić, Bevab – Hasanović, Stjepanović – Crnkić, Hajrović, Zlatković – Ubiparip.

Plavi su prvi puta zaprijetili u 13.minuti preko Ubiparipa, a isti igrač deset minuta kasnije nije imao sreće pred golom domaćina, kada je sa samo četiri metra glavom šutirao preko gola.

U 27.minuti najbolju šansu je imao Zlatković kada je uzdrmao prečku.

Iako su Plavi imali nekoliko šansi domaći prvi dolazi do prednosti i to iz penala u 30.minuti.

Radost domaćina trajala je samo tri minuta kada je Crnkić pogodio za poravnanje.

Pet minuta kasnije Tuzlaci dolaze do prednosti kada je poentirao Ubiparip, a s ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su zaigrali:

Nurković – Čomor, Musić, Brekalo, Šarčević – Trumić, Karjašević – Murga, Stojčev, Hasanbegović – Mujić.

Prvi prijete domaćini kada u 55.minuti Nurković sjajno reaguje.

U 65.minuti se povrijedio Stojčev koji je napustio teren pa je u igru ponovo ušao Hajrović.

Dva minuta kasnije u sudaru Čomora i Nurkovića naš desni bek je izvukao deblji kraj pa je morao napustiti teren a u igru se vratio Hasanović.

U 68.minuti Mujić dobro šutira, ali prečka je zaustavila njegov udarac.

U 87.minuti Murga iz slobodnog udarca postavlja konačnih 3:1.

Minut prije kraja Mujić je dobio crveni karton pa je naš tim završio meč sa deset igrača.

Naredna provjera je za vikend protiv Radnika iz Bijeljine.

press Služba FK Tuzla City
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 06 feb 2019, 16:21, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 06 feb 2019, 16:18

FK Tuzla City muku muči sa povredama: Miloš Stojčev novi fudbaler koji je van stroja

Povrede u tuzlanskom timu
FK Tuzla City jučer je u pripremnom meču pobijedila ekipu Otranta iz Ulcinja sa 3:1, ali su u ovom duelu Tuzlaci ostali bez još jednog fudbalera.

M. Šljivak
07.02.19. 18:47



Trener Tuzla Cityja Slobodan Starčević nalazi se u ogromnim problemima kada je zdravlje fudbalera u pitanju. Nekoliko veoma važnih igrača za njegov tim, nalazi se na listi povrijeđenih

Trener tuzlanskog tima Slobodan Starčević ostao je i bez Miloša Stojčeva, koji se povrijedio na ovom meču, pa je tako lista povrijeđenih igrača Tuzla Cityja dodatno povećanja.

U jučerašnjem duelu na povrede su se žalili defanzivci Samir Efendić i Dejan Širanović, veznjak Samir Burić, te Aleksandar Mitrović, a među igračima koji su izvan stroja sada je i Miloš Stojčev.

Treba istaći da na pripreme nisu otputovali Ivan Kostić, Ajdin Nukić, Nikola Mitrović, Nedim Omeragić i Aidin Mahmutović, pa Starčević završni dio priprema obavlja bez gotovo kompletnog tima.

Povrijeđena petorka u Ulcinju upitna je i za subotnji meč protiv Radnika iz Bijeljine.

Tuzla City drugi dio prvenstva otvara domaćim duelom protiv vodećeg tima Premijer lige BiH FK Sarajevo.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 07 feb 2019, 20:27, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la fukaratz » 07 feb 2019, 10:36

– Ne volim neiskrene ljude i nisu mi pare na prvom mjestu! Vidio sam da je u Borcu u pitanju jedna isključivo sportska priča, da su u i oko kluba sve ljudi iz sporta, da žele da pomognu i da rade svoj posao na najbolji način. Da se razumijemo, da sam jurio samo pare, ostao bih u Tuzla Cityu! Međutim, to nije bilo mjesto za mene jer tamo nema sportske atmosfere – kategoričan je Ziljkić

:urnebes: :urnebes: :thumbup:
Sloboda Tuzla

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.