FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 23 jun 2019, 20:55

Prijateljska utamica - Tuzla - Borac B.L.1:0

FK TuzlaCity:Muminović,-Efendić,Kojić,Morris,Terzić-Hadžanovć,Sesar,-Nukić,Husejnović,Crnkić -Ubiparip.

U drugom poluvremenu su još igrali:Fejzić,-Mitrović,Musić,Hasanović,Šarčević ,-Stjepanović,Karjašević-Spasić,Zejtuni,Burić-,Ramić.

Nisu ulazili Milaković,Mujić,Beganović...

Povrijeđen Zlatković.

slika

Uspješan debi Zejtunija za FK Tuzla.

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 23 jun 2019, 21:40

AZMIR HUSIĆ U SPORT ULOŽIO MILIONE: Izdvajam deset posto svojih prihoda za sport
Juni 23, 2019 17:59



Bio je prvi čovjek tuzlanske Slobode od 2013. do 2016. godine, a onda se odlučio na odlazak. Znao je biti brz na riječima, znali su mu zamjeriti navijači, ljudi iz drugih klubova, novinari. Bilo je i kritika, ali Azmir Husić bosanskohercegovački biznismen sa adresom stanovanja u Sjedinjenim Američkim Državama, uvijek je slijedio samo svoju viziju, a kako stvari stoje ne misli stati.

Trenutno je prvi čovjek Tuzla Cityja, a pod njegovim okriljem su i federalni drugoligaš Gradina iz Srebrenika i Malonogometni klub Salines.

Svi ti klubovi imaju njegovu pomoć koja ni kroz najprostiju finansijsku računicu nije mala. Azrmir Husić je do sada u sport uložio milione, ali ne da bi imao zardu od toga. Jednostavno, uživa u svemu tome, a njegovi satvovi oči u oči nekada će vas jednostavno ostaviti bez pitanja.

Saradnik Azmira Husića u Tuzla Cityju je nekadašnji reprezentativac BiH Samir Muratović, a Aazmir Husić je zadovoljan debitantskim nastupom Tuzla Cityja u Premijer ligi BiH.

– Naš osnovni plan bio je opstanak. Imali smo viziju da će to biti ležernije, ali je cilj ispunjen. Svjestan sam da nam slijedi nova sezona stabilizacije, ali bit ćemo iskusniji jednu godinu i mislim da možemo biti bolji u Premijer ligi BiH – rekao je Azmir Husić za Dnevni avaz.

Husić mnogo ulaže u sport, a to najbolje osjete klubovi iz Tuzlanskog kantona.

– Područje Tuzlanskog kantona je rasadnik talenata i kvalitetnih igrača. Želimo da Gradina uđe u Prvu ligu Federacije BiH i želimo ih imati kao pravog partnera. Gradina može graditi talente za Tuzla City, a sa druge strane neki igrači bi išli na kaljenje u Gradinu. Oba kluba trebaju takvu stabilnost i nadam se da ćemo tu napraviti lijepe stvari – istakao je Azmir Husić.

Mnogi će se iznenaditi koliko sve to košta Husića. Ipak, on nikada neće govoriti o iznosima, ali se ne libi reći kako to nisu mali iznosi.

– Danas su rijetki ljudi koji žele ulagati u sport. Novca ima, ljudi zarađuju dobre svote, imaju velike firme, ali sebe ne vide u tome. Mene stvarno košta sve ovo, ali ja imam neki svoj plan i uvijek 10 posto svojih prihoda odvojim za sport i ne osjetim to toliko. Ja kroz sve to tražim veliko zadovoljstvo. Užitak se nekada mora platiti. Pogledam sve i znam da radimo pravu stvar. Okupljamo mlade ljude, neke porodice žive od ovoga i sklanjamo djecu sa ulice – naglasio je Husić za Dnevni avaz.

klma1
Postovi: 1721
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la klma1 » 23 jun 2019, 21:41

lijepo je vidjeti uspješnu sportsku priču jednog kluba kojeg vodi čovjek koji jednostavno ima puno para i voli i želi da ulaže u sport. Srce se rastopi kad vidi takve ljude...Zaradili negdje vani i ko pravi filantropi uložili u spor t bez ikakve zle namjere ili neki drugih primjesa... :lolno: :lolno: :lolno:
& $ ?

TzCity
Postovi: 45
Pridružen/a: 10 nov 2017, 22:45
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TzCity » 23 jun 2019, 21:45

Da li nekko ima informacija vezano za stadion, zemljište ili slično ???
Vrte li se kakve priče??

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 23 jun 2019, 22:16

TzCity je napisao/la:Da li nekko ima informacija vezano za stadion, zemljište ili slično ???
Vrte li se kakve priče??
DA I TO UVELIKO.ĆUT ĆE SE USKORO.SVI POSLOVI SE RADE ISTOVREMENO ,OD PRVE EKIPE ,PRREKO OMLADINSKIH KATEGORIJA ,PA MNG SALINAS JER MORAMO IMATI FUTSAL EKIPU.ZATIM SLIJEDI INFRASTRUKTURA.TRENUTNO JE RECIMO JEDNA OD OPCIJA DA SE OTKUPI 5-6 KUĆA SA PRIPADAJUĆIM ZEMLJIŠTEM UZ POSTOJEĆI STADION BARE.TAKO BI SE OSTVARILI USLOVI DA SE ZNAČAJNIM PROŠIRENJEM POSTOJEĆEG MALOG STADIONA RIJEŠI PITANJE MATIČNOG STADIONA.NARAVNO ,TRENUTNO SE PREGOVARA SA VLASNICIMA TIH KUĆA I PARCELA.ITD.
DRUGA OPCIJA JE KUPOVINA PRIVATNIH PARCELA NA GRANICI OPŠTINA TUZLA I LUKAVAC. IMA JOŠ OPCIJA ALI DA NE SMARAM.
POŠTENO GOVOREĆI NAJVAŽNIJE JE KONAČNO ODLUČITI GDJE.TO JE POLA POSLA.

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 23 jun 2019, 22:26

Cestitke ekipi na pobjedi.Posebno mi je drago da je Said postigao pogodak.
FK TuzlaCity:Muminović,-Efendić,Kojić,Morris,Terzić-Hadžanovć,Sesar,-Nukić,Husejnović,Crnkić -Ubiparip.
S ovim dijelom ekipe sam najvise zadovoljan.Mislim da smo uspjeli zavrsiti Adukora da bi i pozadi bili za 30 posto jaci.Napad sa Husejnovicem,Ubiparipom,Crnkicem i Nukicev je top :thumbup: Sta je sa Stojcevom,nije pomenut uopste?

Sto se tice stadiona,nema nikakvih informacija,nagadja se da se treba kupiti zemlja al nista zvanicno Azmir nije rekao ali ni nasi novinari ga nazalost nikad nisu ni pitali nista.Dovoljno je postaviti pitanje ima li Tz city u planu graditi svoj stadion i jel se sta radi na tom pitanju i rijesili bi enigmu.
Mislim da si to vec spominjao na temi i drago bi mi bilo ako to bude sto skorije.Mislim da svaki navijac Tz city-a zna da bi to bilo trajno udaranje temelja ovog kluba u Tuzlu.To bi bilo top za buducnost kluba.Sto se tice omladinskog pogona,mislim da radimo odlicne stvari i ocito neko ima viziju da sve ovo podigne na jedan visi nivo.Ocekujem da ce i sve veci broj omladinaca prepoznati ovu otvorenost ali i organizaciju u klubu i sve vise se upisivati u nas omladinski pogon.Saradnja na kantonalnom nivou je jako bitna jer dolazimo do informacija o potencijalnim talentima sirom kantona.Omladinski pogon treba da bude tip top sto bi se reklo i dovoljno je da napravimo 2-3 odlicna transfera i Azmir bi opet te pare ulozio jos vise u klub.Za sad tipujem na malog Nukica,vidi se da je momcina odlican igrac i dobra stvar je sto smo ga vezali visegodisnjim ugovorom.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

TzCity
Postovi: 45
Pridružen/a: 10 nov 2017, 22:45
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TzCity » 23 jun 2019, 22:40

Da napad nije loš, cak sto vise odlican, mislim da kroz par ovih pripremnih utakmica da ce to lec jos bolje. Danas Morris nije odigrao lose ali vrijeme ce pokazati svoje, ipak mislim da bi nam dobro došao neki kapitalac na poziciji stoper/zadnji v.

Očekujem da ce Azmir uskoro nesto objaviti sto se tice stadiona !!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Wandelanoite » 23 jun 2019, 22:48

Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 23 jun 2019, 22:51

Wandelanoite je napisao/la:Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
Odakle ti informacija da ce bilo sta graditi u Srebreniku i gdje dodje ta potencijalna lokacija?
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Wandelanoite » 23 jun 2019, 22:54

BosanacGorstak je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
Odakle ti informacija da ce bilo sta graditi u Srebreniku i gdje dodje ta potencijalna lokacija?
Trenutna lokacija stadiona, pomoćnih terena i bazena.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la ASD » 23 jun 2019, 23:03

Wandelanoite je napisao/la:Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
Ja to godinama govorim. Da imate mozda i najveci potencijal na kantonu kada je stadion u pitanju jer imate prostora vise nego iko,
Cak i kao grad imate puno potencijalu u smislu gradnje jer ima dosta zemljista na kojem niceg nema.

Recimo, u Banovicima je stadion na odlicnom mjestu, ali nema parkinga.

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 23 jun 2019, 23:07

Wandelanoite je napisao/la:
BosanacGorstak je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
Odakle ti informacija da ce bilo sta graditi u Srebreniku i gdje dodje ta potencijalna lokacija?
Trenutna lokacija stadiona, pomoćnih terena i bazena.
Da
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 24 jun 2019, 07:17

slika
Utakmica protiv Gradine 3:2
Gornji red s lijeva:Milaković,Hasanovć,Šarčević,Fejzić,Beganović,Efendić,
donji red s lijeva;Spasić,Ramić,Musić,Mitrović i Karjašević.

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 24 jun 2019, 07:27

slika
Utakmica protiv Borca 1:0
Gornji red s lijeva:Muminović,Ubiparip,Kojić,Morris,Efendić,
donji red s ljeva:Nukić,Crnkić,Hadžanović,Sesar,Husejinović i Terzić.


slika
Ekipa Borca: stoje s lijeva Ćosić,Crnov, Arsić, Runić,Trkulja,Kajkut, ............................donji red s lijeva : Danilović,Jakupović,Bosančić, Dujaković, Marković,
Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 25 jun 2019, 13:15, ukupno mijenjano 17 puta.

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 24 jun 2019, 07:40

slika
Zejtuni" lomi" odbranu Borca,akciju budno prati Spasić.

slika
Muratović i Krunić bivši reprezentativci BiH ,sada na klupama Tuzle i Borca.

slika
Kapiteni Efendić i Kajkut sa sudijskom trojkom na čelu sa Zukićem

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 24 jun 2019, 12:06

TzCity je napisao/la:Da napad nije loš, cak sto vise odlican, mislim da kroz par ovih pripremnih utakmica da ce to lec jos bolje. Danas Morris nije odigrao lose ali vrijeme ce pokazati svoje, ipak mislim da bi nam dobro došao neki kapitalac na poziciji stoper/zadnji v.

Očekujem da ce Azmir uskoro nesto objaviti sto se tice stadiona !!
Slažem se .Štoper nam je neophodan.Isto tako lijevi bek.Evo Zlatković opet povrijeđen i nemamo uopšte lijevog beka.Jučer za nuždu igrao Terzić koji je klasični desni bek.
Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 24 jun 2019, 16:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la slogash » 24 jun 2019, 14:04

Novi dresovi

slika
slika

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Wandelanoite » 24 jun 2019, 14:42

ASD je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Azmir u Srebreniku pravi kompleks kakvog u regionu nema. Potencijal nevjerovatan stadion moze uraditi kakav želi jer ima prostora za sve ideje, kamp sa 3,4 terena vrhunska + bazeni koji imaju vrhunski potencijal gdje moze odmah vraćati uloženo.
Ja to godinama govorim. Da imate mozda i najveci potencijal na kantonu kada je stadion u pitanju jer imate prostora vise nego iko,
Cak i kao grad imate puno potencijalu u smislu gradnje jer ima dosta zemljista na kojem niceg nema.

Recimo, u Banovicima je stadion na odlicnom mjestu, ali nema parkinga.
Ima prostora da se uradi sta god se želi od stadiona, kampa i ono sto je bitno bazeni koji isto tako su veliki i imaju potencijal za izgradnju, jos se tu mogu dodati teniski tereni, balon sa kafićem nesto slično kod Siće, svadbeni salon, restoran i jos pratećih objekata na kojim se mogu uzimati pare odmah.

Azmir je za 100 hiljada dobio stadion i pomoćne terene, a bazeni su na prodaju koje za smiješnu cifru ce vjerovatno kupiti.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

tuzlacity2017
Postovi: 753
Pridružen/a: 02 mar 2019, 12:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlacity2017 » 24 jun 2019, 15:51

......................................................EHLEN VE SEHLEN ZEJTUNI

...........................NASSIM ZITOUNI (ZEJTUNI) POTPISAO DVOGODIŠNJI UGOVOR

slika
.....................................................24. Juna 2019. 125 Pregleda

Svoju vjernost Tuzla Cityju potpisao je i Nassim Zitouni.

Ovaj 25-godišnji veznjak alžirskog porijekla prošao je školu francuskog Lyona.

U to vrijeme bio je i U18 reprezentativac Francuske.

– Nakon što sam igrao u Francuskoj, Španiji, Portugalu, Bugarskoj i Alžiru učinila mi se BiH kao jedan novi izazov. Čuo sam sve lijepe riječi o Bosni i Hercegovini i njihovim ljudima a u to se svaki dan sve više uvjerevam. Nadam se da ću opravdati povjerenje, kazao je Zitouni.

On je trenirao proteklih sedam dana sa Plavima a struka je dala “zeleno svjetlo” kada je u pitanju njegov angažman pa je i potpisao dvogodišnji ugovor.

Svoj debi u plavom dresu imao je u nedjelju protiv banjalučkog Borca.

press Služba FK Tuzla City

slika

slika

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20-06-2012

Un espoir de l’OL convoité par le FC Porto

slika
Nassim Zitouni

Nassim Zitouni, un espoir de l'Olympique Lyonnais est actuellement courtisé par le FC Porto.

Le jeune milieu, qui évoluait encore la saison dernière à l'AS Saint-Priest avant de rejoindre l'OL l'été dernier, pour un contrat stagiaire de trois ans, est âgé de 18 ans et n'a fait que deux apparitions en CFA. S'il reste à Lyon, il est prévu qu'il soit membre à part entière de l'équipe réserve.
Avant qu'il ne choisisse l'Olympique Lyonnais, Zitouni, originaire de Setif et qui a opté pour l'Algérie pour jouer en sélection nationale U20, avait fait l'objet de sollicitations de la part de clubs prestigieux tels la Juventus, Chelsea ou l'Ajax.
Le tout maintenant sera de savoir si l'OL laissera partir aussi facilement que cela l'un de ses espoirs du centre de formation qui plus est sous contrat... Rien n'est moins sûr.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nassima Zitounia, koji je nada Olimpik Liona, u svoje redove želi FC Porto.

- Mladi veznjak, koji je još prošle sezone igrao na AS Saint-Priestu prije nego se prošlog ljeta pridružio OL-u, za trogodišnji ugovor o pripravniku, ima 18 godina i ostvario je samo dva nastupa u CFA. Ako ostane u Lionu, očekuje se da bude punopravni član rezervnog tima.
Pre nego što je izabrao Olympique Lyonnais, Zitouni, iz Setifa i koji se odlučio da igra za Alžirsku reprezentaciji U20, bio je predmet traženja od prestižnih klubova kao što su Juventus, Chelsea ili Ajax.
Sada je pitanje ,da li će OL tako lako ispustiti jednu od svojih nada iz centra za obuku koji je pod ugovorom ... Ništa nije isključeno.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 24 jun 2019, 20:19, ukupno mijenjano 13 puta.

pravi2mostarac
Postovi: 9
Pridružen/a: 19 jun 2019, 15:53
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la pravi2mostarac » 24 jun 2019, 15:55

Što glumi ovaj sa olovkom, e'o petobanka da se potpisao otiskom prsta

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.