FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la BosanacGorstak » 13 nov 2018, 00:19

Cestitke na pobjedi protiv Zelje.
Hrabro odigrana utakmica i bodovi su najbitniji.
Da ima mjesta za zadovoljstvo i nema,dovoljno je pogledati mnoge poraze i stanje na tabeli tako da su ova tri boda jednaka onim koje smo propustili u mecevima protiv Mladosti i slicnih ekipa.
Ubiparip je preporodio igru prema naprijed,ona dva panja Poturalica i Mahmutovica poslati u Mramor ili Svatovac na kaljenje ili eventualno sporazumno raskinuti ugovor.

Ova tri boda treba potvrditi i narednu tekmu inace ne vidim nacin da izadjemo iz krize sa trenutnim strucnim stabom.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 13 nov 2018, 07:22

https://sportsport.ba/tabele-lige/fudba ... bih-u-17/4
Premijer omladinska liga BiH U-17


1. NK Široki Brijeg U-17.... 16 13 1 2 37 : 9 40
2. FK Željezničar U-17..... 16 12 1 3 47 : 1337
3. FK Sarajevo U-17........ 16 9 2 5 32 : 14 29
4. HŠK Zrinjski U-17........ 16 8 1 7 31 : 24 25
5. FK Krupa U-17............ 16 7 4 5 20 : 15 25
6. FK Zvijezda - 09 U-17... 16 7 4 5 23 : 20 25
7. FK Radnik U-17........... 16 5 5 6 20 : 22 20
8. FK Sloboda U-17......... 16 4 7 5 22 : 27 19
9. FK Mladost U-17......... 16 4 5 7 18 : 29 17
10. NK Čelik U-17........... 16 4 2 10 19 : 3014
11. FK Tuzla City U-17..... 15 3 4 8 11 : 25 13
12. NK GOŠK U-17........... 15 0 2 13 6 : 58 2





https://sportsport.ba/tabele-lige/fudba ... bih-u-15/5

Premijer omladinska liga BiH U-15


1. FK Sarajevo U-15....... 16 14 2 0 52 : 3 44
2. FK Željezničar U-15.... 16 13 1 2 44 : 8 40
3. FK Krupa U-15........... 16 8 4 4 32 : 22 28
4. FK Sloboda U-15........ 16 7 4 5 29 : 18 25
5. NK Široki Brijeg U-15.. 16 7 3 6 31 : 16 24
6. HŠK Zrinjski U-15 ...... 16 6 5 5 20 : 14 23
7. NK Čelik U-15........... 16 6 1 9 12 : 28 19
8. FK Radnik U-15......... 16 5 3 8 25 : 27 18
9. FK Mladost U-15........ 16 4 4 8 18 : 24 16
10. FK Zvijezda - 09 U-15 16 3 7 6 20 : 29 16
11. FK Tuzla City U-15.... 15 2 4 9 10 : 26 10
12. NK GOŠK U-15......... 15 0 2 13 4 : 82 2
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 13 nov 2018, 14:26

.....................FSBiH poslao poruku klubovima: Formirajte udruženje premijerligaša

.............................................Nakon posljednjih dešavanja
Fudbalski savez Bosne i Hercegovine danas je izdao saopštenje za javnost u kojem između ostalog poziva premijerligaše da formiraju udruženje.
A. Lendo
13.11.18. 12:53


Iz FSBiH su odlučili da se oglase nakon niza nemilih scena na fudbalskim terenima širom BiH proteklog vikenda.

Iz krovne kuće bh. fudbala su se oglasili prije svega nakon nekoliko nemilih scena koje su se dešavale na bh. stadionima minulog vikenda, a njihovo saopštenje vam prenosimo u cjelosti.

"Imajući u vidu određene komentare i upite na koji način će Savez reagovati nakon svega što se dešavalo posljednjeg vikenda na našim premijerligaškim stadionima, želimo sportsku javnost obavijestiti da su nadležni organi i tijela Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, u skladu sa svojim statutarnim nadležnostima, poduzeli odgovarajuće aktivnosti u pravcu rješavanja trenutne situacije u takmičenju BH Telekom Premijer lige BiH i zaštite integriteta takmičenja.

U tom smislu, potrebno je napomenuti da su propisi i akti NS/FS BiH relevantni dokumenti, a izvještaji službenih lica vjerodostojna podloga na osnovu koje će takmičarski i disciplinski organi Saveza voditi postupak, donijeti adekvatne odluke i izreći sankcije za organizatore i počinioce disciplinskih prekršaja.

Međutim, ovom prilikom želimo napomenuti da su u skladu sa propisima NS/FS BiH i važećim zakonima, klubovi isključivo odgovorni za organizaciju utakmice, uključujući prije svega bezbjedonosne aspekte.

Savez čvrsto i odlučno stoji na stanovištu da huliganima nije mjesto na tribinama, a da nacionalizmu i šovinizmu ne treba dati ni milimetar prostora, ali u borbi sa takvim pojavama i drugim devijantnim ponašanjima, pored svih mjera i raspoloživih resursa NS/FS BiH, neophodna je reakcija svih klubova i nadležnih organa bezbjednosti.

Kako što smo to i ranije činili, ovim putem ponovo pozivamo klubove BH Telekom Premijer lige BiH da preduzmu aktivnosti na formiraju udruženjenja premijerligaša, koje bi imalo ingerencije za vođenje takmičenja.

Svjesni kompleksnosti situacije, dajemo punu podršku ovoj incijativi, čija realizacija bi omogućila Savezu da u punom kapacitetu izvršava svoje redovne statutarne aktivnosti i ostvaruje definisane ciljeve.

Želimo naglasiti da se NS/FS BiH, uz alaramantno stanje u kojem se trenutno nalazi sport i ostali sportski savezi u našoj zemlji,bori sa svim pratećim poteškoćama i dosljedno realizuje zadatke u skladu sa strateškim opredjeljenjima.

Adekvatnom primjenom propisa i smjernica od strane FIFA i UEFA, a bez obzira na populističke i jednostrane poruke iza kojih se kriju pojedinci i njihove slabosti, NS/FS BiH će nastojati postići najbolje rezultate ne osvrčući se na date okolnosti realiteta koji nas okružuje.

Komitet za takmičenje i Disciplinska komisija će na današnjim sjednicama definisati konkretne mjere i njihove odluke će biti objavljene, a NS/FS BiH će nastaviti svoj rad zacrtanim razvojnim putem uz dalje aktivnosti na prevazilaženju trenutnog stanja u premijerligaškom takmičenju, sa ciljem stvaranja ambijenta koji će, prije svega,osigurati bezbjedne uslove na stadionima i kvalitetne nogometne/fudbalske predstave na zadovoljstvo svih navijača", navodi se u saopštenju.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 13 nov 2018, 14:30

.............................MADŽIONIČAR IZ ETNO SELA ,BORIS STANIŠIĆ
12 KOLA = 5 BODOVA,........POTOM,......5 KOLA = 15 BODOVA


..................................................................................................................................................................

..........................."Pet pobjeda u nizu? Nije to još ništa, ali bitno je da sam počistio korov"


slika
BORIS STANIŠIĆ UGOSTIO JE I IVANA OSIMA I MIRSADA FAZLAGIĆA

...................................Predsjednik Zvijezde 09 Boris Stanišić za SportSport.ba
Padali su redom ničice. Prvo Sloboda nasred Tušnja, velikih 3:0. Pa onda GOŠK 1:0, a zatim velikani Zrinjski 1:0 u Ugljeviku i Željezničar 1:0 na Grbavici. Sjani niz od pet utakmica kompletirao je Čelik2:0 u posljednjem kolu pred reprezentativnu pauzu.

A. Čulić
13.11.18. 13:56


Kada je u julu stigao na izvlačenje parova, Borisa Stanišića prvog čovjeka Zvijezde 09 mnogi su tješili, sugerirajući mu da će biti potrebno vrijeme da se navikne na Premijer ligu. Maltene, sažalili su se na njega, a on ih je slušao i mudro upijao savjete.

Predsjednik novog premijerligaša, mogao se u potpunosti uvjeriti u riječi onih koji su duže vrijeme premijerligaši, ali na njegovu sreću znao se iskobeljati iz problema. Porođajne muke su iza Zvijezde, a činjenice govore da niti je Stanišić blećak, niti je Zvijezda puki posmatrač dešavanja u Premijer ligi.

Sada se definitivno osjećate ljepše i ugodnije? Rijetko se ko mogao u historiji Premijer lige pohvaliti nizom od pet uzastopnih pobjeda.

"Naravno, evo me čekam utakmicu naših kadeta. Sada se definitivno bolje osjećam, ali daleko od toga da sam potpuno opušten. Ova liga je toliko podjednaka i neizvjesna da je to nevjerovatno i koliko god naša serija bila očaravajuća ništa mi sa ovih pet pobjeda nismo napravili. Moglo je sve da krene u drugom smjeru."

Nabolje je krenulo dolaskom Darka Nestorovića...

"I njegovim dolaskom, ali i ja sam se pojačao. Doveo sam igrača u napad, pojačali smo odbranu. Šta je u svemu to bilo presudno da se naši rezultati poprave ja iskreno ne znam, ali je definitivno da je sve krenulo nabolje. Pokazat će i vrijeme i dodatne analize, šta je u svemu bilo odlučujuće. Evidentno je da igramo puno bolje i uredu pobijediti jednu, dvije utakmice, ali onda pobijediš Zrinjki, pa Želju, pet ekipa u kontinuitetu, to je realno podvig."

Dobro, ali evo kak ste se uopće odlučili za Nestorovića budući da je o njemu vladao loš glas zbog slabih rezultata sa mladom reprezentacijom? Mora se priznati da je i to mangupski potez bio.

"Ja jako dugo znam Darka i oduvijek sam ga izuzetno cijenio. Pazite, rezultati koje je imao odnosno nemao s reprezentacijom nisu realan odraz njegovog realnog trenerskog kvaliteta. Čitav stjecaj okolnosti doveo je do toga da se ne proslavi. Ipak, ja sam znao koliko je dobar i ranije sam ga želio angažirati, ali nije bilo prilike ni prostora. Nestorović je radio u Kuvajtu i nije bio na dispoziciji. Čim je došla prilika za njegovim angažmanom to smo realizirali jer je on bio prvi na mojoj listi prioriteta. Darko je autoritativan trener, što je u našoj ligi najbitnije, jer ovdje je važnije poznavati mentalitet igrača i lige, zbog čega mislim da treneri sa strane nisu dobro rješenje.

Koliko ove pobjede kod Vas mijenjaju percepciju? Imate li sada drugačiju sliku kvaliteta, kakve su ambicije?

"Kvalitetniji smo nego na početku sezone, to je definitivno, ali ponavljavam liga je toliko neizvjesna i ekipe su toliko podjednake da nemamo pravo razmišljati o nečem većem osim o opstanku. Pogled na tabeli dobvoljno vam sve govori koliko će to biti teško."

Koliko bi Vi promijenili ovaj sastav i šta je potrebno da bi Zvijezda bila još bolja.

"Mi smo sada na prekretnici. Nakon pet uzastopnih poraza ubilježili smo pet pobjeda i to je sada na vagi bare-bare. Moglo je, ponavljam, otići sve u drugom smjeru, ali nije i sada je na nama da koliko-toliko nastavimo u istom ritmu. Imamo ovu pauzu da se još bolje pripremimo i osvježimo, a onda nam je ključni period da se nazimu što bolje pojačamo i spremimo. Nije isto kada imaš devet podjednako dobrih igrača i dvojicu koja su slabija i svih 11 koji su podjednaki. Tako da ćemo sigurno dovesti još neko pojačanje."

Za kraj, da li smatrate da ste svojim potezom da prijavite igrače za koje ste smatrali da "prodaju" utakmice, donekle iskočili iz klišea? Na početku je Vaš potez djelovao začuđujuće, ali eto, i nakon te afere rezultati su postali bolji.

"Neću reći da su naši neuspjesi na početku sezone bili 100 posto uvjerovani nečasnim radnjama pojedinih igrača i svime što se dešavalo, ali gantajume da je barem 90 posto to utjecalo na naše igre i atmosferu. Može se nakon ovih pet pobjeda desiti da opadne naša forma, ali najbitnije je da sam ja to relativno rano uočio i počistio korov."
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 22 nov 2018, 23:05, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 13 nov 2018, 18:33

HNK Zrinski Tuzla

Puno ime Hrvatski nogometni klub Zrinski Tuzla
Osnovan 1913.
Igralište u Bistarcu
Liga 3. kantonalna liga TK Istok
2011./12. 9.

Domaći dres plavi


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HNK Zrinski Tuzla (koristi se i naziv Zrinjski) je bosanskohercegovački nogometni klub iz Tuzle.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

slika
hšk zrinjski tuzla

Osnovan je 1913. godine kao najstariji tuzlanski nogometni klub.

U Kraljevini SHS hrvatski domoljubi obnovili su rad kluba 1919. godine. U međuratnom je razdoblju neprekidno bio dijelom sportske pozornice grada Tuzle. Ispočetka je Zrinski primao samo hrvatsku mladež, a poslije su primali i igrače drugih nacionalnosti. Do 1928. godine utakmice je igrao na „Pranjića igralištu". Nalazilo se blizu sadašnje OŠ Albin Herljević"(OŠ Centar) u Tuzli. Poslije je HNK Zrinski sagradio vlastito igralište, uz pomoć klupskog predsjednika, trgovca drvom, Kalmana Liske. Novo je igralište imalo tribine i nalazlo se na putu za Solinu kod Brčanske malte, na mjestu gdje je danas tehnički pregled vozila. Sve do izbijanja drugog svjetskog rata to je bio službeni nogometni teren u Tuzli. Dresovi su se sastojali od zeleno-bijele majice, bijelih gaćica i bijelih čarapa sa zelenim prugama.

Klub je imao uz nogometne i druge sekcije, poput atletske, boksačke, plivačke, skijaške i tamburaške. Njegovao je i društveni život se su svake subote u Hrvatskom domu priređivane čajanke (igranke), jednom godišnje bila je tzv. „Zeleno-bijela reduta". O pokladama izvodio se po gradu maskenbal s povorkama sastavljenim od maskiranih osoba.

Završetkom Drugog svjetskog rata prestaje sa radom zbog prisile tadašnjih komunističkih vlasti. Ponovno je oformljen nakon rata u BiH. 1997. u trećoj KANTONALNOJ ligi TPK, Zrinski je bio 5. od 18. klubova.

Nakon nekoliko sezona ugašen je, prije desetak godina. Nakon osamostaljenja BiH pri Zrinskom je djelovala i košarkaška sekcija, KK Zrinskikoja je igrala u najjačoj ligi u BiH, te muška rukometna sekcija RK Zrinski koja se natjecala skupa s mjesnim rivalom Slobodom te stolnoteniska sekcija, STK Zrinski.1995. godine Zrinski je gostovao kod splitskog Hajduka u Splitu.

Oživljavanje kluba išlo je i uz posredstvo sportskog magazina “BH Tempo 09” pa je Zrinski kasnog proljeća 2011. nastupao pod imenom HNK “Zrinski – BH Tempo 09”. Klub je tad trenirao Slobodan Mitrović.2011. je klub reorganiziran, ponajvišem zaslugom mladih entuzijasta koji su okupili mnoštvo svojih vršnjaka, također zaljubljenih u nogomet, vođeni razmišljanjem da je bolje baviti se sportom, nego vrijeme tratiti na nezdravim mjestima. Glavni inicijator i predsjednik Hrvatskog nogometnog kluba „Zrinski” iz Tuzle je Goran Dragičević. Iste 2011. godine uključio se u natjecanje u 3. kantonalnoj ligi TK Istok.

Kolovoza 2011. dobili su pokrovitelja NLB Tuzlanska banka Tuzla te su ponijeli ime "Zrinski - NLB Tuzlanska banka Tuzla". JU "Gradski stadion Tušanj” izašla je klubu u susret kada je u pitanju trenažni proces i uspostavili su suradnju s omladinskim pogonom tuzlanske Slobode.

Od početka natjecateljske sezone u III. FL TK Istok 2011/2012. djelovali su u turbulentnim okolnostima. Posljedica je što oni koji su morali materijalno i financijski poduprijeti Zrinjskog nisu to učinili, što se odnosi na FS općine Tuzla, ostale kantonalne i općinske organizacije zadužene za unapređenje sporta i društveno političke organizacije. Pošteno, ali neiskusno i mlado klupsko vodstvo prepustili su na milost i nemilost da se sami nose s problemima, gotovo slaveći nad njihovim mukama. Slučaj Zrinskog ponovio se i sa ostalim sportskim kolektivima u gradu. Klub su financirali članovi i igrači kluba svojim džeparcem. Jesenji dio lige Zrinski je igrao bez trenera. U zimskoj stanci trenirao ih je dugogodišnji igrač postratnog HNK Zrinski Tuzla Jasminko Tufekčić, što se pozitivno odrazilo na klub, no zbog nezadovoljstva stanjem u kojemu se klub nalazi, ne zbog odnosa u klubu, nego zbog odnosa kantonalnih organizacija prema klubu, trener je otišao, što se odrazilo na rezultate. Zbog sveukupne loše situacije klub je bio pred ponovnim gašenjem i nastojalo se sezonu dostojno privesti kraju.

Na osnovu rješenja Ministarstva pravosuđa i uprave Tuzlanskog Kantona od 3. travnja 2012., istog dana je upisan u Registar udruženja Tuzlanskog kantona, u knjigu II pod rednim brojem 580/12 Hrvatski nogometni klub "Zrinski", skraćena naziva HNK "Zrinski", sa sjedištem u Tuzli, Rudarska br. 11. Predsjednik je Goran Dragičević, a direktor Kemal Dervoz.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 14 nov 2018, 18:51, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

TzCity
Postovi: 45
Pridružen/a: 10 nov 2017, 22:45
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TzCity » 14 nov 2018, 11:07

Imal kakvih informacija kad ce se otvoriti fan shop i gdje ??!! :)

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 14 nov 2018, 18:36

.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 22 nov 2018, 23:02, ukupno mijenjano 4 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 14 nov 2018, 18:44

..............................Starčević: Taj 'mali' Nukić je otkrovljenje lige, biser...

..........................................Junak u pobjedi nad Željezničarom
Pobjeda nad Željezničarom je za Tuzla City bila vjerovatno i najveća u dosadašnjoj klupskoj historiji. Premijerligaš iz Siminog Hana, mjestašca udaljenog svega tri kilometra od Tuzle, iznenađujuće je slavio na Grbavici rezultatom 3:2 i tako uvezao treću utakmicu bez poraza u Premijer ligi BiH.

A. Pašić
14.11.18. 10:34


Igrači Tuzla Cityja su nedjeljnim trijumfom u Sarajevu potvrdili uzlaznu putanju svoje forme, te barem privremeno izašli iz opasne zone, što veseli i šefa struke Slobodana Starčevića koji je istakao da je i samopouzdanje u timu znatno veće pred preostale dvije utakmice do kraja polusezone.

"Kada ostvarite pobjedu protiv jednog Željezničara ne možete da budete nezadovoljni, ali nema mjesta za euforiju nikakvu. Mi smo i dalje u opasnoj zoni, kao i većina klubova iz sredine tabele, jer je razlika svega u nekoliko bodova. No, svakako da nam je ovaj trijumf u Sarajevu donio jedan mir prije reprezentativne pauze i dodatno samopouzdanje", govori trener Tuzla Cityja za SportSport.ba.

Pokazali su Tuzlaci da imaju veći potencijal od prikazanog u dosadašnjem dijelu sezone.

"Kada se invidualni kvalitet stavi u funkciju tima, onda se ovakvo nešto može očekivati. Dolaskom Ubiparipa dobili smo jednu veću koheziju u timu. On je pokazao zašto je pojačanje i uz to što redovno zabija, također i asistira, a moram istaći i da me raduje Crnkić. Njemu je trebalo vrijeme da dođe na neki svoj nivo, bit će sigurno to bolje i bolje kako vrijeme bude odmicalo, a i Stojčev polako izlazi iz monotonije. U narednom periodu ćemo davati prostor i mlađim igračima, cilj nam je da nekoliko njih afirmišemo."

No, jedan igrač ga je posebno impresionirao. U pitanju je 20-godišnji Ajdin Nukić koji je u Tuzla City stigao ljetos kao anonimus, a za Starčevića je sada - otkrovljenje lige.

"Taj 'mali' Nukić je došao u klub ljetos na mala vrata. Malo ko je vjerovao u njega, ali, evo, svojim igrama je pokazao zašto na njega svi moramo gledati kao jednog bisera bh. nogometa. Otkrovljenje lige, definitivno. Osim što je protiv Želje zabio pobjedonosni gol, na njemu je i napravljen penal."

Na kraju polusezone će biti i određenih promjena u timu.

"Stalno pravimo analize. Bit će sigurno nekih promjena, pokušat ćemo osvježiti kadar kako bismo što kvalitetniji ušli u tešku borbu za opstanak. Ako ne dovedemo maksimalno kvalitetnog igraču koji može odgovoriti zahtjevima Premijer lige, onda ćemo tražiti one koji su se već pokazali na nivou Prve lige FBiH i RS", istakao je Starčević.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 14 nov 2018, 18:50

TzCity je napisao/la:Imal kakvih informacija kad ce se otvoriti fan shop i gdje ??!! :)
Prije nekih mjesec dana pitam jednu djevojku na Tušnju gdje je nabavila dres FK Tuzla City.Kaže skoro će se otvoriti dućan i to pokraj ceste prema Zvorniku lijevo.Pod tom kućom i sad ima dućana.I veli još da će ona raditi u tom dućanu.Djelovala mi je ozbiljno ,pa sve pogledam vijest da je dućan otvoren.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 14 nov 2018, 19:08

BosanacGorstak je napisao/la:Cestitke na pobjedi protiv Zelje.
Hrabro odigrana utakmica i bodovi su najbitniji.
Da ima mjesta za zadovoljstvo i nema,dovoljno je pogledati mnoge poraze i stanje na tabeli tako da su ova tri boda jednaka onim koje smo propustili u mecevima protiv Mladosti i slicnih ekipa.
Ubiparip je preporodio igru prema naprijed,ona dva panja Poturalica i Mahmutovica poslati u Mramor ili Svatovac na kaljenje ili eventualno sporazumno raskinuti ugovor.

Ova tri boda treba potvrditi i narednu tekmu inace ne vidim nacin da izadjemo iz krize sa trenutnim strucnim stabom.
Na tabeli smo još uvijek prenisko.Ali,evidentno je da ekipa iz kola u kolo djeluje kompaktnije i uopšte uigranije.Sad je i samopouzdanje u porastu.Recimo, Zrinjski nije favorit protiv nas, kao što bi to bio u avgustu ili septembru.Dapače ,imamo tim koji je uzlaznoj putanji.Ima tu još da se dotjera ali smjer kretanja više nije pogrešan, sad idemo u željenom pravcu.Dobro je da Šećerović pauzira jer nam neće moći zabit gol u našu mrežu.Takođe i Mitrović.Nadam se povratku Stjepanovića i Hasanovića jer moramo rješavati pitanje lijevog beka.Čomor ima tri žuta.Šarčević nije bek sad je to shvatio i Starčević.Ako postavimo jak blok na sredini uvjeren sam u pobjedu protiv škutora.Njihova zadnja linja je truhli plot.Rustemovićje jedini perspektivan.Biblija im ne igra do kraja jesenjeg dijela.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 14 nov 2018, 21:18

Dvorovi kod Bijeljine: Za poplave okrivljen vladika Kačavenda
Autor S. B. 07. 12. 2010. • 11:27

Nezapamćena poplava zadesila je Dvorove kod Bijeljine, a njegovi mještani posebno su ogorčeni na vladiku zvorničko - tuzlanskog Vasilija Kačavendu i vlasnika poznatog etnosela u tom mjestu Borisa Stanišića.



slika

"Dvorovi nikada otkako to mjesto postoji, nisu poplavljeni. Žrtvovani su zbog spasavanja etnosela čiji je vlasnik Stanišić. Postoje i dokazi jer su kamere snimile kako nadležne službe prokopavaju kanale za odvod vode od Stanišića prema nama. Zbog toga je poplavljeno 2.000 kuća u Dvorovima. U to je svoje prste umiješao i vladika Kačavenda koji je blizak Stanišićev prijatelj", prenosi list "San" stav mještana Dvorova.

Jedan visokorangirani dužnosnik iz Vlade RS, uz uslov da mu se ne objavljuje ime, izjavio je za beogradske medije da je ubijeđen da Dvorovi ne bi bili poplavljeni da nije propokpan kanal kako bi se spasilo etnoselo. On je dodao da Stanišić ima jake veze u političkim krugovima RS.


slika
sarajlice došle malo na selo .Fazlagić i Osim sa gazdom Stanišićem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.04.2013.
"ĐAVOLjI VLADIKA KAČAVENDA IZA SEBE OSTAVIO SAMO ZLO"

" -Posebna priča je pravoslavni turistički kompleks Etno-selo "Stanišići" pored Bijeljine, mjesto brojnih simpozija, kongresa i luksuznih svadbi, s manastirom Svetog Nikole u centru ovog etno-sela. Niko u Semberiji ne vjeruje da je vlasnik ovog "planinskog sela u ravnici Semberiji" Boris Stanišić sve to izgradio uspješnim radom prvobitne konobe. Vladika Kačavenda Borisu je kum i, kako se nezvanično govori, bio mu je poprilična finansijska podrška."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAČEVENDIN JARAN I KUM NAPREDUJE KRUPNIM KORACIMA

slika

FK Zvijezda 09 čestita Nogometnom/Fudbalskom savezu BiH svečano otvaranje nove zgrade čija je vrijednost 10 miliona konvertibilnih maraka, koja zadovoljava sve standarde UEFE i Svjetske fudbalske asocijacije (FIFA).

Među zvanicama iz svjetskog i evropskog fudbala našao se i predsjednik Zvijezde 09 Boris Stanišić koji je razmijenio iskustva za predsjednikom N/FS BiH Elmedinom Begićem, predsjednikom UEFE Aleksander Čeferinom, predsjednikom FK Sarajevo Senadom Jahićem kao i drugim gostima.

....................................................................................................................................................

slika

http://www.fkzvijezda09.com/2018/11/22/ ... ns-fs-bih/
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 22 nov 2018, 23:16, ukupno mijenjano 4 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2627
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TzBulevar87 » 15 nov 2018, 18:04

Dobro je, FUN umjesto fan shop. Jos najofirnije prepravili na oficijalnoj stranici u fotoshopu. Sto ne komentarises ta blamiranja gardo? Shop za zabavu!? Sta li!? Senad nesot izjavi i treba ga na zid srama odma, na strijeljanje, na eutanaziju. Predsjednik vam tecno govori engleski a ovo vam se desava... Samo dvostruki aršini :cool:
075

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 15 nov 2018, 20:10

Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 nov 2018, 20:50

HŠK Zrinjski Mostar


- Nakon tri dana odmora naša momčad od jučer je opet u pogonu, a nakon treninga u Mostaru stručni stožer je odveo 23 igrača u Čapljinu, gdje će se Plemići zadržati do subote.

Izvan trenažnog procesa još uvijek su Neven Laštro, Semir Pezer, Marko Bencun i Miloš Aćimović, Nemanja Bilbija u bolnici se oporavlja od ozljede bubrega iz utakmice protiv Sarajeva (2:2), Miloš Filipović je ostao u Mostaru zbog ozljede ramena, dok je Eman Marković s U21 reprezentacijom Norveške.


slika
..........................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 18 nov 2018, 17:17, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 16 nov 2018, 22:15

...............................BILANS FK TUZLA CITY I NK ZRINJSKI U ZADNJIH 5 KOLA PL


13.FK RADNIK - FK TUZLA CITY 3:1.............................................................NK GOŠK - HŠK ZRINJSKI 0:4
14.FK TUZLA CITY - FK MLADOST 0:1.......................................................... ZRINJSKI - FK ŽELJEZNIČAR 0:1
15.FK SLOBODA - FK TUZLA CITY 1:1...........................................................HŠK ZRINJSKI - NK ČELIK 3:0
16.FK TUZLA CITY - NK GOŠK 2:1................................................................FK ZVIJEZDA-09 - HŠK ZRINJSKI 1:0
17.FK ŽELJEZNIČAR - FK TUZLA CITY 2:3 ......................................................HŠK ZRINJSKI - FK SARAJEVO 2:2


.................U ZADNJIH 5 KOLA FK TUZLA CITY IMA SKOR:..................................U ZADNJIH 5 KOLA NK ZRINJSKI IMA SKOR:
POBJEDA - 2, NERIJEŠENO - 1, PORAZA - 2 ,GOL- SKOR- 7:8................POBJEDA - 2, NERIJEŠENO -1, PORAZA -2, GOL- SKOR - 9:4.
U ZADNJIH 5 KOLA FK TUZLA CITY JE OSVOJIO 7 BODOVA...................U ZADNJIH 5 KOLA NK ZRINJSKI JE OSVOJIO 7 BODOVA.

............................18. KOLO,24.11.18. 13:00 STADION TUŠANJ , FK TUZLA CITY - NK ZRINJSKI

..........................................................................................................................................................


.....................................................BUDI I TI TUZLA CITY
.....................................................slika
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 19 nov 2018, 05:09, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 18 nov 2018, 17:18

HŠK Zrinjski Mostar
Jučer ,17.11.2018 ·
Prijateljska takmica HŠK Zrinjski - NK GOŠK završena je trijumfom Gabeljana, a jedini pogodak postigao je Luka Anković (78.).
Osim šestorice igrača (Laštro, Pezer, Bencun, Filipović, Bilbija, Aćimović) koji zbog ozljeda nisu ni putovali u Čapljinu te Emana Markovića koji je s U21 reprezentacijom Norveške, danas su bez minutaže ostali još Antonio Soldo, Pero Stojkić, Ognjen Todorović, Damir Šovšić i Dalibor Veselinović.
ZRINJSKI: Brkić (od 60. Šutalo), Galić, Jakovljević (od 46. Miketek), Barišić, Rugašević, Rustemović, Perišić (od 46. Bekrić), Čirjak (od 46. Hairlahović), Kadušić (od 63. Gržan), Jović (od 63. Stanić), Bekić (od 46. Mašić)


.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

https://www.accuweather.com/hr/ba/tuzla ... 11/01/2018

...........................................PROGNOZA VREMENA ZA NAREDNIH 7 DANA

NED 18.11........PON 19.11...........UTO 20.11....................SRI 21.11...........ČET 22.11............PET 23.11...........SUB 24.11.
....0°/3° ............0°/5°................3°/11°.......................3°/7°................2°/9° ................4°/10°..............5°/13°
...Pljusak........Pretežno.........Razdoblja sa snijegom,........Nekoliko ....... I dalje oblačno.........Razdoblja .........Oblačno
...................oblačno.............. zatim kiša....................pljuskova .................................oblaka i sunca


...NED 25.11
.....5°/14°
..Oblaci i sunce
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 19 nov 2018, 04:54

..............................................slika



FSBiH poslao poruku klubovima: Formirajte udruženje premijerligaša
Nakon posljednjih dešavanja
Fudbalski savez Bosne i Hercegovine danas je izdao saopštenje za javnost u kojem između ostalog poziva premijerligaše da formiraju udruženje.
A. Lendo
13.11.18.


- Iz FSBiH su odlučili da se oglase nakon niza nemilih scena na fudbalskim terenima širom BiH proteklog vikenda.
Iz krovne kuće bh. fudbala su se oglasili prije svega nakon nekoliko nemilih scena koje su se dešavale na bh. stadionima minulog vikenda, a njihovo saopštenje vam prenosimo u cjelosti.
"Imajući u vidu određene komentare i upite na koji način će Savez reagovati nakon svega što se dešavalo posljednjeg vikenda na našim premijerligaškim stadionima, želimo sportsku javnost obavijestiti da su nadležni organi i tijela Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, u skladu sa svojim statutarnim nadležnostima, poduzeli odgovarajuće aktivnosti u pravcu rješavanja trenutne situacije u takmičenju BH Telekom Premijer lige BiH i zaštite integriteta takmičenja.
U tom smislu, potrebno je napomenuti da su propisi i akti NS/FS BiH relevantni dokumenti, a izvještaji službenih lica vjerodostojna podloga na osnovu koje će takmičarski i disciplinski organi Saveza voditi postupak, donijeti adekvatne odluke i izreći sankcije za organizatore i počinioce disciplinskih prekršaja.
Međutim, ovom prilikom želimo napomenuti da su u skladu sa propisima NS/FS BiH i važećim zakonima, klubovi isključivo odgovorni za organizaciju utakmice, uključujući prije svega bezbjedonosne aspekte.
Savez čvrsto i odlučno stoji na stanovištu da huliganima nije mjesto na tribinama, a da nacionalizmu i šovinizmu ne treba dati ni milimetar prostora, ali u borbi sa takvim pojavama i drugim devijantnim ponašanjima, pored svih mjera i raspoloživih resursa NS/FS BiH, neophodna je reakcija svih klubova i nadležnih organa bezbjednosti.
Kako što smo to i ranije činili, ovim putem ponovo pozivamo klubove BH Telekom Premijer lige BiH da preduzmu aktivnosti na formiraju udruženjenja premijerligaša, koje bi imalo ingerencije za vođenje takmičenja.
Svjesni kompleksnosti situacije, dajemo punu podršku ovoj incijativi, čija realizacija bi omogućila Savezu da u punom kapacitetu izvršava svoje redovne statutarne aktivnosti i ostvaruje definisane ciljeve.
Želimo naglasiti da se NS/FS BiH, uz alaramantno stanje u kojem se trenutno nalazi sport i ostali sportski savezi u našoj zemlji,bori sa svim pratećim poteškoćama i dosljedno realizuje zadatke u skladu sa strateškim opredjeljenjima.
Adekvatnom primjenom propisa i smjernica od strane FIFA i UEFA, a bez obzira na populističke i jednostrane poruke iza kojih se kriju pojedinci i njihove slabosti, NS/FS BiH će nastojati postići najbolje rezultate ne osvrčući se na date okolnosti realiteta koji nas okružuje.
Komitet za takmičenje i Disciplinska komisija će na današnjim sjednicama definisati konkretne mjere i njihove odluke će biti objavljene, a NS/FS BiH će nastaviti svoj rad zacrtanim razvojnim putem uz dalje aktivnosti na prevazilaženju trenutnog stanja u premijerligaškom takmičenju, sa ciljem stvaranja ambijenta koji će, prije svega,osigurati bezbjedne uslove na stadionima i kvalitetne nogometne/fudbalske predstave na zadovoljstvo svih navijača", navodi se u saopštenju.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


..........................................................slika


APEL BH. KLUBOVIMA – SINDIKAT PROFESIONALNIH FUDBALERA U BIH

Medijski izvještaji sa fudbalskih terena širom Bosne i Hercegovine proteklog vikenda bili su ispunjeni slikama, koje ne želimo gledati. Katastrofalno suđenje na utakmici između Zrinjskog i Sarajeva stavilo je u drugi plan požrtvovanu i dobru predstavu igrača oba tima. Katastrofalno do te mjere, da su snimci dosuđenog penala za domaćina dostigli u regionalni fokus, a bh. javnost je zgrožena takvom arbitražom u jednom od derbija jesenjeg dijela.
Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka “Pod bijelim brijegom” domaća publika je ubacivanjem čvrstih predmeta u igralište povrijedila pomoćnog trenera FK Sarajevo, a čista je sreća što incident nije imao tragičan slučaj. Slične slike došle iz Tuzle, gdje su navijači uletili u teren u namjeri da se obračunaju sa igračima domaćeg tima. Na “Grbavici” domaći navijači su se međusobno sukobili, ubacivali baklje na obnovljeni teren, a prije nekoliko kola su također ušli na travnjak kako bi se obračunali sa svojim “ljubimcima”. Ovom prilikom moramo izdvojiti reakcije kapitena Zrinjskog, Ognjena Todorovića, i kapitena Slobode, Perice Ivetića, koji su odmah preuzeli odgovornost i smirivali situacije, iako to nije bila njihova obaveza niti dužnost.
Ništa drugačije slike nismo gledali iz drugih nivoa takmičenja fudbala u Bosni i Hercegovini. Golman Novog Travnika udario je sudiju, a njegov saigrač nasrnuo na novinara na susretu u Bihaću. Pristalice Rudara su prekinule susret protiv Olimpika izrevoltirani očitom greškom glavnog sudije utakmice, koji je morao, a nije dosudio kazneni udarac u finišu susreta. U Ligi RS-a fudbaleri Laktaša i Sloge su prilikom prvog sudijskog zvižduka odlučili sjesti na teren, u znak protesta zbog stanja u njihovim klubovima.
Slike koje navodimo zasjenile su odlične utakmice i nastupe, kojih je itekako bilo. Fantastičan gol Predraga Zekanovića protiv Čelika, vrhunski nastup Nemanje Bilbije protiv Sarajeva, sjajna igra “Bordo-bijelih” mladića u Mostaru, lucidni potezi Nemanje Anđušića za Mladost, slavlje nogometaša GOŠK-a i brojna druga pozitivna dešavanja sa naših terena nisu predmet pisanja i izvještavanja, jer ne mogu doći na red od brojnih negativnih dešavanja sa naših terena.
Dešavanja sa bh. stadiona ne treba gledati pojedinačno, već posmatrati suštinu problema, koja leži prema našem mišljenju u sarajevskoj ulici Ferhadija br. 30. (…a od kraja mjeseca u ul. Bulevar Meše Selimovića…) Jer, nepostojeći penal u Mostaru ili postojeći, a nedosuđeni, penal u Kaknju, nisu suštinski pogreške sudije, već onih koji su procijenili da te sudije imaju dovoljno kvaliteta da dijele pravdu na našim terenima. Navijački neredi, ispadi podijenaca iz gledališta i ugroženo zdravlje igrača i trenera su plod nedostatka sistemskih rješenja za takve pojave i nedosljednost u sprovođenju pravila o organizaciji javnih manifestacija. A, pravila postavlja, kontrolište i unaprijeđuje, a ne samo kažnjava, zna se ko…
Jasno je da na prethodno navedenim adresama ne borave oni, koji žele napredak domaćeg takmičenja i čiji fokus rada je stavljen isključivo na razna reprezentativna okupljanja, s toga Sindikat profesionalnih fudbalera u BiH upućuje apel bh. klubovima o udruživanju, spajanju snaga i pokretanju Udruženja premijerligaša kao organizatora ligaškog takmičenja po svim njegovim osnovama.
Klubovi moraju prepoznati trenutak, a našu punu podršku na tom putu imaju! Iz sezone u sezonu, iz kola u kolo, je očito da višegodišnji nemar organizatora takmičenja dovodi klupski fudbal u državi na granicu postojanja, ali se zaboravlja da organizator takmičenja postoji klub klubova, igrača, trenera i navijača, a ne zbog sebe!
Ne želimo nasilje na stadionima, ne želimo slike razbijenih glava i lošeg suđenja… Sindikat profesionalnih fudbalera u BiH apeluje da klubovi započnu dijalog, slijede međunarodnu praksu i unaprijede naša ligaška takmičenja udruživanjem. U našoj misiji je napredak bh. fudbala, zalažemo se za sigurnost igrača i trenera i kvalitetno takmičenje je u našem interesu.
Želimo domaću Premijer ligu BiH, jaku, gledanu,
atraktivnu… Želimo, jer drugu nemamo i ne želimo imati!

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


.....................................................slika



Husić: Podržavamo ideju, stalo bi se u kraj sudijskim mešetarenjima

.................................Direktor Tuzla Cityja za SportSport.ba
Nakon nemilih događaja u prošlom kolu BHT Premijer lige u fudbalu, Savez je izdao saopštenje u kojem između ostalog poziva sve klubove da se organizuju u Udruženje premijerligaških klubova.

E. Dindić
13.11.18.


- U Tuzla Cityju su spremni da budu dio Udruženja premijerligaša, pa nemaju ništa protiv da se ono formira
Almir Husić, direktor Tuzla Cityja, iznio je svoje viđenje svega, te rekao šta dobro, a šta loše donosi po njemu formiranje takvog udruženja.

"Ja mislim da to zaista nije loša ideja. Premijer liga Bosne i Hercegovine formiranjem tog udruženja bi se dovela možda na jedan veći nivo. Stalo bi se u kraj sudijskim mešetarenjima, vidite i sami šta se dešava, od izmišljenih penala do crvenih kartona. To dosta utiče na igru, ljudi se spremaju, ulažu novac u ekipu i onda dođe jedan sudija i sve to pokvari. Mislim da je to dobra stvar, da se napravi jedno takvo udruženje da se klubovi zaštite na bilo koji način", rekao je Husić za SportSport.ba, pa je dodao:

"Mi kao Tuzla City nismo bili oštećeni u dosadašnjem dijelu prvenstva od sudija, ali isto tako ne znači da se neće desiti. Ne možemo se zaista požaliti, mi kao Tuzla City na suđenje u dosadašnjem dijelu prvenstva", završio je Husić.

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


...........................................................................slika


- HRVATSKA -

Osnovana profesionalna Udruga prvoligaša Hrvatske

Tomislav Ćuto • petak, 18.05.2001.

- Nogometni prvoligaši od danas imaju svoje novo nadležno tijelo, u zagrebačkom hotelu Intercontinental, dosadašnje Udruženje klubova Prve hrvatske nogometne lige transformirano je u Udrugu profesionalnih klubova Prve HNL. Na današnjoj Osnivačkoj skupštini nazočili su predstavnici svih 12 klubova iz Prver HNL, a za predsjednika novosnovane Udruge izabran je Nevenko Herjavec.Uz njega, dopredsjednici su Fredi Fiorentini i Damir Vrbanović, dok su u Upravni odbor izabrani Milan Španjić, te Slavko Antolić. Glavni tajnik je Josip Brezni. U odnosu na prijašnje pravno uređenje, Udruga profesionalnih klubova Prve HNL dobit će pravni legitimitet, a na taj način će postati sasvim samostalna i neovisna u odnosu na Hrvatski nogometni savez. No, taj višegodišnji “san” nogometni prvoligaša biti će verificiran tek nakon što se Udruga registrira pri Ministarstvu uprave i pravosuđa. Najvažnije novosti su svakako novi načini samofinanciranja Udruge i to od prihoda ostvarenih ugovornim pravima tv-prijenosa, Sportske prognoze, sportskih kladionica, marketinških ugovora, kazni za kartone i eventualne incidente… Automatizmom će svaku klub, koji izbori prvoligaški status postati i član Udruge.

...............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

..................................................................slika


- SRBIJA -

Formirana Zajednica fudbalskih klubova Super lige i Prve lige Srbije

Novosti online | 09. oktobar 2017.

- Na danas održanoj sednici Skupštine Zajednice klubova Super lige Srbije prihvaćena je odluka Fudbalskog saveza Srbije o formiranju “Zajednice fudbalskih klubova Super lige i Prve lige Srbije”
Danas je održana treća sednica Skupštine Zajednice klubova Super lige Srbije kojom je predsedavao Dragomir Lazović, predsednik Zajednice. Pored predstavnika svih klubova sednici je prisustvovao i generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije, gospodin Jovan Šurbatović.
Najviši organ Zajednice klubova Super lige Srbije je u potpunosti prihvatilo raniju odluku Fudbalskog saveza Srbije koja se odnosi na ustupanje nadležnosti Zajednici da organizacije i vodi takmičenje u okviru Prve lige Srbije.
U tom smislu doneta je i odluka o promeni naziva udruženja koje će se od sada zvati "Zajednica fudbalskih klubova Super lige i Prve lige Srbije". Takođe, donete su odgovarajuće odluke kojima je promenjen Statut Zajednice, kako bi se klubovima Prve lige Srbije omogućio prijem u članstvo Zajednice, što praktično znači da će svi klubovi saveznog ranga takmičenja funkcionisati u okviru jedne zajedničke organizacije.
Pored drugih pitanja koja su razmatrana na današnjoj sednici, a u skladu sa novim Statutom Fudbalskog saveza Srbije, izvršen je i izbor delegata klubova Super lige Srbije koji će biti članovi najvišeg organa Fudbalskog saveza Srbije.

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.............................

-Bez ikakve sumnje ,vraćanje na scenu Udruženja Premijerligaša je potrebno i pravedno za sve klubove PL BIH.
-Trenutno u IO N/F S BIH nema prestavnika iz Tuzla Citya i Slobode(Dakle grad Tuzla sa 2 Premijer -Ligaša nema niti člana Izvršnog odbora N/F SBIH, niti članove u Komisijama koje vode takmičenje u P.L. B i H) .Ne samo to ,nego tamo sjedi čovjek iz FK Zvijezda-Gradačac,člana1. Federalne lige. Predsjednik Kantonalnog Saveza je čovjek iz FK Mramor ,člana Druge liga Federacije BiH - Sjever ?????
- U Komisijana nema nikoga iz Tuzle(Pogotovo iz FK Slobode i FKTuzle). Formiranjem Udruženja Premijerligaša svaki Klub će biti ravnopravno zastupljen u Skupštini Udruženja ,te u Komisijama koje če preuzeti vođenje takmičenja u PL- BIH.
- Na primjer:
- Komisiji za takmičenje
- Komisiji Sudije i suđenje.
- Disciplinskoj Komisiji itd.,itd.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la sloboda72 » 19 nov 2018, 22:19

Novi problemi za Zrinjski

Filipović se priključio Bilbiji koji također neće nastupati do kraja polusezone
Novi problemi za Plemiće dolaze u vidu nove ozljede koja je zadesila tabor bosanakohercegovačkog prvaka. Novo ime na listi onih koji su završili ovu polusezonu je Miloš Filipović kojemu je po najnovijim nalazima pukao ligament u ramenu.

V. Bernadić
19.11.18. 10:50


Novo ime na spisku povrijeđenih u redovima aktuelnog prvaka
Propisano mirovanje i izbivanje s treninga za ovu ozljedu je minimalno tri sedmice pa je izvjesno da je krilo Zrinjskog završilo ovu polusezonu i da neće biti u konkurenciji za preostala dva meča protiv Tuzla Cityja i Krupe.

Lista ozlijeđenih u Zrinjskom je sve veća i veća i u klubu se s nestrpljenjem čeka zimska pauza tijekom koje će se momčad rekuperitati i tijekom koje će pod Bijeli Brijeg vjerojatno doći još pokoje pojačanje.

...................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 20 nov 2018, 21:36, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Sisoja bičiz

Post Postao/la Penaltiky » 20 nov 2018, 14:23

Kaće Sisoja Jedinstvu uplatit obećane pare? Obećo pare a ni u kafu mlijeka da Him štrcne.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Sisoja bičiz

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 20 nov 2018, 19:35

Penaltiky je napisao/la:Kaće Sisoja Jedinstvu uplatit obećane pare? Obećo pare a ni u kafu mlijeka da Him štrcne.
Do prije dvi godine si stajao u redu i cekao da ti sisoje strcne bjelancevine usta a sada glumis neku satro gradsku lisku. Volio bi da Husic potrazi one upisane pozajmice i da vas ugasi za sva vremena. Koji vam je ono slogan bio "samo bahato" a sada pljujete po covjeku koji vas je spasio gasenja i nabrao kad je vidio da ste klosarcine obicne kojima je zmija u dzepu bila kad ga je trebalo samo ispratit. Koji ste klosari nikad marke niste dali Slobodi. Samo kmecite .Zakopaj ih Azmire
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.