FK Tuzla City

emir012
Kontakt:

PostPostao/la emir012 » 10 jul 2019, 09:56

tuzla1983 WroteColonOvo je roster koji sam ja registrovao za ovu sezonu. Spisak sam pokušao poredati po pozicijama. Volio bih da malo prodiskutujemo kako vidimo koju poziciju. Gdje smo jaki a gdje bi možda moglo biti bolje.

Golmani: Fejzić, Muminović i Čalaković
Desni bekovi: Efendić i Terzić
Lijevi bekovi: Zlatković i Budo
Stoperi: Kojić, Moris, Musić i Kostić (povrijeđen)
Sredina terena: zadnji, centralni i prednji vezni: Handžanović, Stjepanović, Sesar. Hasanović, Karjašević, Huseinović, Mitrović i Zutouni
Desno krilo: Nukić i Burić
Lijevo krilo: Crnkić i Beganović
Centarfor: Vojo i Ramić
Vjerovatno posudba ili raskid ugovora: Milaković, Mirel i Omerović
Na pripremama bili još Mešinović i Mujić – omladinski pogon. Znam da je Mujić napadač a pozicija Mešinovića nije mi poznata.

To je to (za sad) sto se tice sastava.
Jedino sto ja Beganovica nikako ne mogu zamislit kao krilo, za mene je on napadac.
Vec sam pisao sta mislim da fali ovoj ekipi a i za koje igrace smatram da su visak.
Dakle ja se i dalje nadam nekim pojacanjima, ali kako se prvenstvo blizi - sve su manje sanse za to.

Sto se tice stadiona - koliko vidim - ne slazem se ni s kim ovdje.

Kad mogu Inter i Milan igrat na istom stadionu, valjda mogu i City i Sloboda.
Cisto ekonomski - valjda je lakse i jeftinije odrzavat jedan umjesto dva stadiona.

Za mene idealno rjesenje je da Husic zajedno sa opstinom (pola/pola) zavrsi izgradnju Istoka po onom planu kako je to i zapoceto - to je dovoljno i za Evropu i za (eventualno) reperezentaciju i za sve... sto se mene tice.
+ pretpostavljam da je za dosta jludi velika prednost imat stadion u centru grada do kojeg mozes prosetat, umjesto u predgradju - do kojeg mozes prosetat jedino ako si profesionalni atleticar.
Znam da mnogi ne vole sto je atletski stadion, meni licno ne smeta - kod nas je gomila idiota na tribinama - ovako bar teze mogu dobacit do terena kad osjete potrebu da nekog gadjaju...
Znam da je ovo utopija jer se kod nas razlicite stranke ne mogu dogovorit nista - pa sumnjam da ce se dogovorit i za stadion, ali eto - za mene je to idealno rjesenje.

CityCity
Kontakt:

PostPostao/la CityCity » 10 jul 2019, 14:05

Ova utakmica danas trebala bi biti trening za drugu ekipu.Ovi goričani su sebi sredili dvije utakmice jednu za drugom.Prvo će im igrati vjerovatno drugi tim sa Tuzlom a zatim prvi tim sa kapošvar rakocijem gdje će čak ovu drugu prenositi i TV.Znači danas ne baš kvalitetna pripremna utakmica.Ništa bolji efekat nego da npr igraju prva protiv druge ekipe Tuzla Cityja ili izmiješani sastavi :) .

tuzla1983
Kontakt:

PostPostao/la tuzla1983 » 10 jul 2019, 14:37

Spominje se ovaj stoper slobode Dejan Uzelac koji je prošle godine bio u Olimpiku prelazi kod nas, a trenutno bio na pripremama sa Slobodom. Nije loš strani državljanin.

CityCity
Kontakt:

PostPostao/la CityCity » 10 jul 2019, 14:51

tuzla1983 WroteColonSpominje se ovaj stoper slobode Dejan Uzelac koji je prošle godine bio u Olimpiku prelazi kod nas, a trenutno bio na pripremama sa Slobodom. Nije loš strani državljanin.

Nisam baš pratio Olimpik i ne znam kakav je to igrač ali je čudno da je išao dosada na pripreme sa Slobodom a sad navodno dolazi kod nas.Da li to znači da tamo nije zadovoljio pa ga križaju ili oni tako probavaju igrače bez plaćanja i bez ponude povoljnog ugovora pa onda igrači sami odlaze kad dobiju bolju ponudu.Takođe da li ispunjavamo već dozvoljeni broj stranih igrača ili imamo prostor, ili će pak neko možda i otići od stranaca koji su već u ekipi ?

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 16:10

emir012 WroteColon
tuzla1983 WroteColonOvo je roster koji sam ja registrovao za ovu sezonu. Spisak sam pokušao poredati po pozicijama. Volio bih da malo prodiskutujemo kako vidimo koju poziciju. Gdje smo jaki a gdje bi možda moglo biti bolje.

Golmani: Fejzić, Muminović i Čalaković
Desni bekovi: Efendić i Terzić
Lijevi bekovi: Zlatković i Budo
Stoperi: Kojić, Moris, Musić i Kostić (povrijeđen)
Sredina terena: zadnji, centralni i prednji vezni: Handžanović, Stjepanović, Sesar. Hasanović, Karjašević, Huseinović, Mitrović i Zutouni
Desno krilo: Nukić i Burić
Lijevo krilo: Crnkić i Beganović
Centarfor: Vojo i Ramić
Vjerovatno posudba ili raskid ugovora: Milaković, Mirel i Omerović
Na pripremama bili još Mešinović i Mujić – omladinski pogon. Znam da je Mujić napadač a pozicija Mešinovića nije mi poznata.

To je to (za sad) sto se tice sastava.
Jedino sto ja Beganovica nikako ne mogu zamislit kao krilo, za mene je on napadac.
Vec sam pisao sta mislim da fali ovoj ekipi a i za koje igrace smatram da su visak.
Dakle ja se i dalje nadam nekim pojacanjima, ali kako se prvenstvo blizi - sve su manje sanse za to.

Sto se tice stadiona - koliko vidim - ne slazem se ni s kim ovdje.

Kad mogu Inter i Milan igrat na istom stadionu, valjda mogu i City i Sloboda.
Cisto ekonomski - valjda je lakse i jeftinije odrzavat jedan umjesto dva stadiona.

Za mene idealno rjesenje je da Husic zajedno sa opstinom (pola/pola) zavrsi izgradnju Istoka po onom planu kako je to i zapoceto - to je dovoljno i za Evropu i za (eventualno) reperezentaciju i za sve... sto se mene tice.
+ pretpostavljam da je za dosta jludi velika prednost imat stadion u centru grada do kojeg mozes prosetat, umjesto u predgradju - do kojeg mozes prosetat jedino ako si profesionalni atleticar.
Znam da mnogi ne vole sto je atletski stadion, meni licno ne smeta - kod nas je gomila idiota na tribinama - ovako bar teze mogu dobacit do terena kad osjete potrebu da nekog gadjaju...
Znam da je ovo utopija jer se kod nas razlicite stranke ne mogu dogovorit nista - pa sumnjam da ce se dogovorit i za stadion, ali eto - za mene je to idealno rjesenje.

- Vidi ne bih ja imao ništa protiv primjera kojeg ti navodiš ili Rome i Lacija ali ,Tuzla nije u ravnopravnom položaju ni sada kad je Tušanj u pitanju.Sloboda trenira svih pet dana na glavnom terenu Tušnja i plus igra utakmicu svake druge sedmice.Mi nemamo ntii jedan trening nego samo odigramo utakmicu ,pa 14 dana pauze pa opet utakmica. To je podstanarski odnos.Svlačionice na Tušnju su u Slobodinim bojama .Itd.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 16:37

tuzla1983 WroteColonSpominje se ovaj stoper slobode Dejan Uzelac koji je prošle godine bio u Olimpiku prelazi kod nas, a trenutno bio na pripremama sa Slobodom. Nije loš strani državljanin.

Pa mi imamo samo dva stranca,Zejtuni i Mitrović.Uzelci nisu porijeklom iz Vojvodine.To je "osma ofanziva" kao i Ubiparip.Bivši političari; pok.Uglješa Uzelac rođen u Bosanskoj Krupi a pok.Milan Uzelac rođen u Bihaću.Iovaj može dobiti Bosansko -(dvojno državljanstvo).

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 16:41

slika
Očito igra naš prvi tim

HNK Gorica ·

Počela je pripremna utakmica protiv FK Tuzla City

HNK Gorica - Tuzla 1:0 GOL! 28’ Babec

Poluvrijeme:
Gorica 1:0 Tuzla City

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 17:08

Sad će ući Zejtuni umjesto Saida Husejinovića.

85’ Gol! Gorica 1:1 Tuzla City

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 17:46

Kraj utakmice:
Gorica 1:1 Tuzla City

Neka im je sretan put za Tuzlu .Sad je na redu generalka protiv Budućnosti.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 18:20

slika

FK "BUDUĆNOST" ZA JASMINOVU BUDUĆNOST!
Prijateljska utakmica koja se igra u nedjelju na našem stadionu u kojoj se sastaju Budućnost i premijerligaš Tuzla City bit će i humanitarnog karaktera.Kupovinom ulaznice za ovu utakmicu učestvujete u prikupljanju sredstava za liječenje Jasmina Paligurića koji je nedavno u saobraćajnoj nesreći ostao bez ruke.
Pozivamo vas da u sto većem broju podržimo ovu humanitarnoj akciju.
NEDJELJA 14.07.2019.god.u 17:30 sati

slika

CityCity
Kontakt:

PostPostao/la CityCity » 10 jul 2019, 18:25

tuzlacity2017 WroteColon Kraj utakmice:

izgleda da su bili mnogo nadmoćniji,eh sad da li protiv prvog,drugog ili kombinovanog tima Gorice nije više ni važno.Bitno je da nema povreda i da se vrate kući pa još malo i početak sezone.

tuzla1983
Kontakt:

PostPostao/la tuzla1983 » 10 jul 2019, 19:17

Zaista bi trebalo poraditi na kvalitet i pravovremenost informacija. Utakmica završila prije sat i jače na službenoj stranici niti fb nema nikakvih informacija. Informacije čupamo sa nekih kladionica.
Evo dok ovo pišem nađoh na služ. stranici kraći izvještaj. Strijelac gola bio je Ramić.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 19:40

CityCity WroteColon
tuzlacity2017 WroteColon Kraj utakmice:

izgleda da su bili mnogo nadmoćniji,eh sad da li protiv prvog,drugog ili kombinovanog tima Gorice nije više ni važno.Bitno je da nema povreda i da se vrate kući pa još malo i početak sezone.

Jaka je Gorica.I njihv drugi ili kombinovani tim nama je odličan sparing partner.
Vidjet ćemo i Banovićima mnogo toga.
Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 10 jul 2019, 19:44, ukupno mijenjano 1 put.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 19:43

tuzla1983 WroteColonZaista bi trebalo poraditi na kvalitet i pravovremenost informacija. Utakmica završila prije sat i jače na službenoj stranici niti fb nema nikakvih informacija. Informacije čupamo sa nekih kladionica.
Evo dok ovo pišem nađoh na služ. stranici kraći izvještaj. Strijelac gola bio je Ramić.

Gledao momak tenis.Zaboravio za TuzlaCity.Gledam ,naveo startnih 11 pa onda zamjene i nigdje Ramića.A Ramić dao gol.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 10 jul 2019, 19:56

Zlatković nije bio starter a izgleda da nije ni igrao.

tuzla1983
Kontakt:

PostPostao/la tuzla1983 » 10 jul 2019, 22:43

S obzirom da je sutra 11. juli Dan genocida u zaštićenoj zoni Srebrenica i dženaza stradalih predlažem da se sutra ne oglašavamo po pitanju sportskih dešavanja. Jedino ako je tuzlacity2017 raspoložan da nas nekim tekstom, fotografijom ili nekom drugim prilogom podsjeti na taj dan.

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 11 jul 2019, 08:34

...................................ĐELO JUSIĆ SREBRENIČKI INFERNO

.............................................11.JULI 1995 - 11.JULI 2019

.......................slika

...........Kako je govorio Đelo Jusić: Oplakao sam Srebrenicu dok sam pisao muziku za Inferno

slika

.............

..............
Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 11 jul 2019, 08:47, ukupno mijenjano 5 puta.

staragarda
Kontakt:

PostPostao/la staragarda » 11 jul 2019, 17:59

VJECNO PAMTITI
VJEČNO OPOMINJATI
NIKADA NE HALALITI ČETNICKIM ZLOTVORIMA
NEKA JE VJEČNI RAHMET SVIM UBIJENIM U SREBRENICKOM GENOCIDU
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzlacity2017
Kontakt:

PostPostao/la tuzlacity2017 » 11 jul 2019, 19:27

Zadnja izmjena: tuzlacity2017, dana/u 11 jul 2019, 19:29, ukupno mijenjano 2 puta.

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: Hajdeee i 6 gostiju.