Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Avatar
Maxi
Postovi: 529
Pridružen/a: 23 jul 2011, 00:27
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Maxi » 18 feb 2019, 22:07

since1948 je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:Da malo bacimo šanse za dalje :D

OFK Sloga Gornje Crnjelovo - FK Klis ... 49% : 51% ... Ove dvije momčadi su mi tek prave enigme nema pojma ni odakle dolaze momčadi ali evo čisto zbog toga što mi FK Klis bolje zvuči dajem im laganu prednost :mrgreen:

Grdno se varas,Sloga je drugoplasirana ekipa 1.lige RS i pusu borcu za vratom. Klis je treceligas i totalni autsajder. Tu su sanse 80-20 za Slogu
Da je sve pošteno u našem fudbalu, vjerovatno bi Sloga sljedeće sezone igrala Premijer ligu, ali pošto se politika umiješala u Borac, čisto sumnjam.

Sloga je osnovana prije možda 5-6 godina i svake naredne su osvajali ligu. Imaju predsjednika entuzijastu koji ulaze novac, nešto slično ovom iz Zvijezde 09, ali čini mi se da je i ozbiljniji od njega. Imaju vrhunske uslove, svake godine negdje idu na pripreme, zadnje dvije u Antaliji, a prije toga su bili u Gelsenkirchenu.
Plavo je srce u meni!
FKŽ 1921 🔵⚪

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Scout1921 » 18 feb 2019, 22:42

Nije Klis losa ekipa kako vi smatrate.Vecina igraca ima ogromno iskustvo igranja Prve lige FBIH,sastavljena od igraca iz Jablanice i Konjica.Doveli su sada pojacanja potrebna,tako da je sve moguce.Mala sredina,bice pune tribine.Prva utakmica ce odluciti

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la invincible1921 » 18 feb 2019, 23:03

Hantraga je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Realno treba ukinut dvije utkamice mislim da bi draz kupa bila veca.
Kod nas je sve komplikovano, ali ovo je činjenica i ovo treba progurati :thumbup:
I u evropskim ligama mi bude bezveze gledati utakmice kad znam da ima revanš. Kada je jedna, mnogo je zanimljivije.
Uz to, 70% utakmica u kupu je bespotrebno. Evo, utakmice Sarajeva koje najmanje pamtim su nekakve kup utakmice kada se igralo na dvije sa Travnikom, Slavijom i sličnima, koji su totalno bez ambicija. A, čak i da ih imaju, više šansi imaju u jednoj utakmici.

Finale kod nas fakat jeste malo problematično. Teško bi se iko dogovorio oko toga, a i sigurno da bi vazda bilo nezadovoljnih. Sumnjam da bi se recimo Sarajevo i Široki mogli dogovoriti gdje igrati ili da se nađe kompromisno rješenje, a da ima smisla. A malo mi je besmisleno i da se unaprijed odredi, evo recimo sad, da to bude neki grad. Izabereš Koševo, a finale bude Široki-Zrinjski :D Ili izabereš Mostar, a finale Sarajevo-Borac. Odrediti vazda Koševo ili Zenicu ili bilo šta mi je isto bezveze. Ne znam, ali nisam pametan da skontam ovdje model koji je odgovarajući.
Pa eto moze finale na dvije nije frka. Taman da neka slabija ekipa ugosti vecu, ali do finala treba definitvno jednu tekmu. Upravo to sto kazes utakmice kojih se niko ne sjeca.

Onda evo npr neki nizeligas da igra kuci jednu utakmicu sa klubom iz PL itekako bi mogao trazit iznenadjenje vako na dvije utakmice ima premale sanse.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la UstanikSBII » 18 feb 2019, 23:30

invincible1921 je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Realno treba ukinut dvije utkamice mislim da bi draz kupa bila veca.
Kod nas je sve komplikovano, ali ovo je činjenica i ovo treba progurati :thumbup:
I u evropskim ligama mi bude bezveze gledati utakmice kad znam da ima revanš. Kada je jedna, mnogo je zanimljivije.
Uz to, 70% utakmica u kupu je bespotrebno. Evo, utakmice Sarajeva koje najmanje pamtim su nekakve kup utakmice kada se igralo na dvije sa Travnikom, Slavijom i sličnima, koji su totalno bez ambicija. A, čak i da ih imaju, više šansi imaju u jednoj utakmici.

Finale kod nas fakat jeste malo problematično. Teško bi se iko dogovorio oko toga, a i sigurno da bi vazda bilo nezadovoljnih. Sumnjam da bi se recimo Sarajevo i Široki mogli dogovoriti gdje igrati ili da se nađe kompromisno rješenje, a da ima smisla. A malo mi je besmisleno i da se unaprijed odredi, evo recimo sad, da to bude neki grad. Izabereš Koševo, a finale bude Široki-Zrinjski :D Ili izabereš Mostar, a finale Sarajevo-Borac. Odrediti vazda Koševo ili Zenicu ili bilo šta mi je isto bezveze. Ne znam, ali nisam pametan da skontam ovdje model koji je odgovarajući.
Pa eto moze finale na dvije nije frka. Taman da neka slabija ekipa ugosti vecu, ali do finala treba definitvno jednu tekmu. Upravo to sto kazes utakmice kojih se niko ne sjeca.

Onda evo npr neki nizeligas da igra kuci jednu utakmicu sa klubom iz PL itekako bi mogao trazit iznenadjenje vako na dvije utakmice ima premale sanse.
Može tražiti šansu a na osnovu čega? Velikom većinom su to loši tereni natopljeni blatom i kaljužom i sad te na takvom terenu zapadne neka momčad koja veze nema igra bunker i izbaci te recimo na penale ... Već u startu dosta toga nije regularno pa svega i svačega smo se nagledali po terenima najelitnijeg natjecanja a kamoli u nižim ligama ... Mali imaju svoju šansu ždrijeb nije dirigiran i evo i dalje postoji šansa da netko od ovih manjih klubova dođe do finala ... Za sada je ovo najpravedniji sustav natjecanja svatko igra kući i u gostima i jednaki su uvjeti svakome!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la invincible1921 » 18 feb 2019, 23:51

@ustanik pa ne mora znacit ne govorim ja samo za domaci teren. Evo dodje Klis pod bijeli brijeg opali bunker sjevne kontra i cao...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

penke
Postovi: 1249
Pridružen/a: 23 jan 2017, 01:47
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la penke » 18 feb 2019, 23:51

Daj pustite glupa mastanja,koja god ekipa dodje na Kosevo,Bijeli brijeg ili Pecaru primit ce 5 komada. Mozda izuzev Borca sto su kao pojacali se.
Al to je sve 2 ranga ispod prve trojke na tabeli.
Samo jedno ime

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Dena94 » 18 feb 2019, 23:58

penke je napisao/la:Daj pustite glupa mastanja,koja god ekipa dodje na Kosevo,Bijeli brijeg ili Pecaru primit ce 5 komada. Mozda izuzev Borca sto su kao pojacali se.
Al to je sve 2 ranga ispod prve trojke na tabeli.
To je :kafa:
The Nobles ⚔

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Hantraga » 19 feb 2019, 00:52

Pa neka prime, ali je sistem sa jednom utakmicom zanimljiviji. Evo sada, mrzim gledati španski kup, jer su nekakve dvije tekme. Totalno neatraktivno. Evo igraju Real-Barca, nije aman atraktivno. S druge strane, imaš Inter-Lazio, lupam, i bude skroz zanimljivo, jer ginu tu utakmicu.

I pretpostavljam da će do ovoga doći u narednim godinama, ne samo kod nas, nego svuda. Uostalom, prije dvije godine se igralo na dvije utakmice od osmine finala, sada je to pomjereno na četvrtfinale. I kome bi bilo zanimljivo da smo imali revanše u osmini. Samo i isključivo mrcvaljenje.

Avatar
Maxi
Postovi: 529
Pridružen/a: 23 jul 2011, 00:27
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Maxi » 19 feb 2019, 01:07

Scout1921 je napisao/la:Nije Klis losa ekipa kako vi smatrate.Vecina igraca ima ogromno iskustvo igranja Prve lige FBIH, sastavljena od igraca iz Jablanice i Konjica.Doveli su sada pojacanja potrebna,tako da je sve moguce.Mala sredina,bice pune tribine.Prva utakmica ce odluciti
Vjerujem, imaju sigurno neki kvalitet dok su došli do ovdje. Ali, opet prednost dajem Slogi u ovom dvomeču. U svojim redovima imaju nekoliko premijerligaških igrača, Joco Stokić, Vukašin Benović (Borac, Slavija), Aldin Šišić (Čelik), Dragiša Komarčević (Mladost VO), Davor Arnautović (Radnik), Elmin Hadzikadunic (Čelik), Nikola Mazić (Borac).. Zaboravio sam u prethodnom postu napisati da od ove sezone imaju i ekipu Sloga 2 koja je krenula iz nižeg ranga i trenutno su vodeći.
Plavo je srce u meni!
FKŽ 1921 🔵⚪

KLIS
Postovi: 998
Pridružen/a: 08 apr 2015, 11:35
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la KLIS » 19 feb 2019, 01:17

Za protivnika smo dobili jedan ozbiljan i uređen klub koji je favorit. Naravno, u ovoj fazi takmičenja nemoguće je očekivati nekog lakšeg protivnika. Mi smo već ostvarili najveći uspjeh u historiji Kluba, tako da možemo igrati bez ikakvog pritiska.

Neki su već upoznati, ali malo ću vas uputiti u naš klub. FK Klis je osnovan krajem 1995. godine, ali je zbog nedostatka finansija prestao s radom 2000. godine. Klub je obnovljen prije desetak godina. Igrali su lokalni momci, a utakmice su se odigravale u Konjicu. Praktično, počelo se od nule. Malo pomalo, osvojena je kantonalna liga, borba za opstanak u Drugoj ligi FBiH - Jug, i došli smo do ovog gdje smo sad: četvrtfinale Kupa BiH i borba za titulu Druge lige FBiH - Jug. Istovremeno, u Buturović Polju sagrađeni su tribina i svlačionice, tako da sada imamo veoma dobru infrastrukturu za naš nivo takmičenja.

Ono što Klis izdvaja od drugih je sinergija uprave, stručnog štaba, igrača i navijača. Svi dišemo kao jedan. Svaki pojedinac daje svoj doprinos u skladu s mogućnostima. Budžet raste iz godine u godinu, a vrijedi istaći da je svaka godina završena u plusu, dakle FK Klis nema ni marke duga.

Za FK Klis nastupaju igrači koji imaju bogato prvoligaško i premijerligaško iskustvo: Ramić (Turbina, Branitelj, Igman, Metalleghe, Gradina), Šabanović (Igman, GOŠK, Slavija), Kozić (Igman), Čilić (Turbina, Zrinjski, Radnik Hadžići, Rudar Kakanj, Branitelj), Husrep (Turbina), Kudra (Igman, Velež, Željo, GOŠK, Turbina), Makan (Turbina), Habibija (Igman), Vila (Turbina, Čapljina, Olimpik, Branitelj, Sloga Ljubuški, Rudar Kakanj), Šimunović (Igman, Branitelj), Bajrić (Igman, GOŠK) itd. Navedeni igrači, zajedno sa odličnim domaćim igračima (Šehić, Bitevija) te mladim igračima (Padalović, Ćosić, Brkić, Mušinović, A. Kudra, Hakalović, Letuka, Jahić) čine odličnu ekipu koja je napravila niz od 10 ligaških pobjeda ove sezone.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Signore » 19 feb 2019, 08:43

Dena94 je napisao/la: Ti pratis tu Europu, zar postoje ikakve sanse da obi nizeligasi dobiju licencu, osim mozda Borca? Mada su oni bez licence ostajali i kad su igrali PL.
Pa imaju jednake sanse kao i premijerligasi, mozda cak i bolje s obzirom da oni ne gomilaju tolike dugove. Stadion kao stadion je nebitna karika u svemu tome, jer mozes igrati gdje hoces, jedan Zeljo do neki dan nije igrao na svom stadionu, a i Siroki je bio domacin u Zenici, kao i mnogi drugi putnici u Europu, pogotovo ovi povremeni.

Klub mora biti financijski uredan, ali to ne znaci da je nuzda ne biti duzan nikome, nuzda je da te nitko ne blokira, da nemas potrazivanja pravnim putem i slicno. Bila je ona jedna sezona kad su samo tri kluba dobila licencu i bila je prica da bi Brotnjo igrao da je predao, a bili su nizeligas. Ne znam koliko je to tocno, jer se trazio putnik iz lige, a oni su bili drugi rang. Kroz kup se moze plasirati i moje selo ako ima dobru ekipu i osvoji taj kup. Ako je klub uredan igrat ce Europu, igrat ce na tudjem stadionu. Ja koliko pratim znam da je ovaj Klis sredjen klub i misljenja sam da bi oni igrali Europu da ju izbore. Unatoc najboljem stadionu, od svih nizeligasa smatram da najmanje sanse ima Borac da igra u Europi ako ju izbori. Za njih svi znamo da su u dugovima do grla. TOSK je koliko znam uredan, a ne znam u kakvom stanju su Sloga i Zvijezda.

Sve u svemu, volio bih da nizeligas uzme taj kup i da nas (raz)uvjere :mrgreen:

Dena94
Postovi: 589
Pridružen/a: 09 jan 2018, 23:00
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Dena94 » 19 feb 2019, 08:51

Signore je napisao/la:
Dena94 je napisao/la: Ti pratis tu Europu, zar postoje ikakve sanse da obi nizeligasi dobiju licencu, osim mozda Borca? Mada su oni bez licence ostajali i kad su igrali PL.
Pa imaju jednake sanse kao i premijerligasi, mozda cak i bolje s obzirom da oni ne gomilaju tolike dugove. Stadion kao stadion je nebitna karika u svemu tome, jer mozes igrati gdje hoces, jedan Zeljo do neki dan nije igrao na svom stadionu, a i Siroki je bio domacin u Zenici, kao i mnogi drugi putnici u Europu, pogotovo ovi povremeni.

Klub mora biti financijski uredan, ali to ne znaci da je nuzda ne biti duzan nikome, nuzda je da te nitko ne blokira, da nemas potrazivanja pravnim putem i slicno. Bila je ona jedna sezona kad su samo tri kluba dobila licencu i bila je prica da bi Brotnjo igrao da je predao, a bili su nizeligas. Ne znam koliko je to tocno, jer se trazio putnik iz lige, a oni su bili drugi rang. Kroz kup se moze plasirati i moje selo ako ima dobru ekipu i osvoji taj kup. Ako je klub uredan igrat ce Europu, igrat ce na tudjem stadionu. Ja koliko pratim znam da je ovaj Klis sredjen klub i misljenja sam da bi oni igrali Europu da ju izbore. Unatoc najboljem stadionu, od svih nizeligasa smatram da najmanje sanse ima Borac da igra u Europi ako ju izbori. Za njih svi znamo da su u dugovima do grla. TOSK je koliko znam uredan, a ne znam u kakvom stanju su Sloga i Zvijezda.

Sve u svemu, volio bih da nizeligas uzme taj kup i da nas (raz)uvjere :mrgreen:
Znam da je stadion najmanji problem, ja sam mislio da ima vise uvijeta sto se tice financijskog djela, a ne samo dugovi, npr. jesu ugovori svi crno na bijelo, uposlenici u klubu, pomocni treneri itd. Da ne mozes u Europu samo sa glavnim trenerom, igracima koji su na poluamaterskom ugovoru i da se grebes za prjevoz. Vise u tom smislu.
The Nobles ⚔

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Signore » 19 feb 2019, 09:03

Dena94 je napisao/la: Znam da je stadion najmanji problem, ja sam mislio da ima vise uvijeta sto se tice financijskog djela, a ne samo dugovi, npr. jesu ugovori svi crno na bijelo, uposlenici u klubu, pomocni treneri itd. Da ne mozes u Europu samo sa glavnim trenerom, igracima koji su na poluamaterskom ugovoru i da se grebes za prjevoz. Vise u tom smislu.
Ne moras biti profesionalni klub da bi igrao Europu. Po tom pitanju su profesionalniji neki nasi nizeligasi nego neki predstavnici u Europi iz zemalja poput San Marina, Andorre i slicno.

Potrazit cu kasnije cijeli dokument oko licenciranja za Europu pa cu pogledat detaljno, i mene zanima sad, a nisam nikad tocno istrazio.

Mozda ce nam pjevat iznad Tesnja Europa svice :mrgreen:

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Kaunas » 19 feb 2019, 14:37

Scout1921 je napisao/la:Nije Klis losa ekipa kako vi smatrate.Vecina igraca ima ogromno iskustvo igranja Prve lige FBIH,sastavljena od igraca iz Jablanice i Konjica.Doveli su sada pojacanja potrebna,tako da je sve moguce.Mala sredina,bice pune tribine.Prva utakmica ce odluciti
Podcjenjuju se previse na forumu. Imaju sasvim pristojnu ekipu, nece Sloga proci lako kako vecina misli.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Rokoko87 » 19 feb 2019, 14:41

Haj Klis!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
TamniVilajet
Postovi: 517
Pridružen/a: 15 feb 2019, 22:39
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la TamniVilajet » 21 feb 2019, 17:13

NK Zvijezda - NK TOŠK 51-49

OFK Sloga Gornje Crnjelovo - FK Klis 70-30

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 50-50

NK Široki Brijeg - FK Borac 90-10

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la vlakanje » 22 feb 2019, 21:57

Kakva je situacija sa prenosima utakmica kupa? Je l' neko prenosio, cini mi se da je mozda sportklub prenosio zeljo-siroki?!

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la hlive » 22 feb 2019, 22:30

vlakanje je napisao/la:Kakva je situacija sa prenosima utakmica kupa? Je l' neko prenosio, cini mi se da je mozda sportklub prenosio zeljo-siroki?!
Siroki-Zeljo je na NasaTV isao uzivo
A sad je Siroki-Borac na Arenasport i Sarajevo-Zrinjski.. Ako sam dobro upratio. Isto tako i uzvratne utakmice
It's better when it's live

since1948
Postovi: 1243
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la since1948 » 22 feb 2019, 22:32

Dobra stara Arena...
SAMO ŠIROKI!

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Lik » 22 feb 2019, 22:34

hlive je napisao/la:
vlakanje je napisao/la:Kakva je situacija sa prenosima utakmica kupa? Je l' neko prenosio, cini mi se da je mozda sportklub prenosio zeljo-siroki?!
Siroki-Zeljo je na NasaTV isao uzivo
A sad je Siroki-Borac na Arenasport i Sarajevo-Zrinjski.. Ako sam dobro upratio. Isto tako i uzvratne utakmice
Nešto se spominjalo da trebaju i treći dio Premijer lige sad prenositi neke tekme. Vidjećemo, to bi bilo odlično.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.