Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Raonffa
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2018/2019.

Post Postao/la Raonffa » 19 mar 2019, 18:44

Evo baš se iznenadih sa parovima :rol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

tesanj91
Kontakt:

Post Postao/la tesanj91 » 19 mar 2019, 20:09

Stroj1946 je napisao/la:
tesanj91 je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Sarajevo - TOŠK finale :mrgreen:

Šteta samo ako TOŠK i Sloga ne mognu domaće utakmice igrati na svom stadionu. Kako god biće zanimljivo.

Sto vi ne mozete igrati na domacem?

Stadion nema licencu za PL ... ali jos nije zvanicno mozda se to i sredi. Bilo bi dobro spektakl u Tešnju

UstanikSBII
Kontakt:

Post Postao/la UstanikSBII » 21 mar 2019, 10:42

Šta TOŠK-u konkretno fali da dobije licencu jel netko zna malo detaljnije?
Dulce et decorum est pro patria mori.

D.Af.KO 13.88.II.SUBe96.

Ideal je vječan, jači i bolji od bilo koje titule!

Hantraga
Kontakt:

Post Postao/la Hantraga » 21 mar 2019, 11:08

I meni je čudno da onaj stadion ne može imati licencu za PLBiH ili makar da ne mogu na brzaka improvizovati nešto. pretpostavljam da su zaplatili zbog glupog pravila o 3.000 sjedećih mjesta, jer nema ondje više od 1.500-2.000 stolica. :)

I gdje sad uopšte TOŠK može igrati svoju utakmicu? Koji stadion u blizini je uopšte uslovniji? Žepče možda samo? Besmisleno mi skroz da igraju ovako, a imaju ljudi sasvim ok stadion. Hajde kad liferuju ovu Slogu, jer imaju livadu, ali TOŠK sasvim ok za naše uslove :)

hlive
Kontakt:

Post Postao/la hlive » 21 mar 2019, 11:11

Hantraga je napisao/la:I meni je čudno da onaj stadion ne može imati licencu za PLBiH ili makar da ne mogu na brzaka improvizovati nešto. pretpostavljam da su zaplatili zbog glupog pravila o 3.000 sjedećih mjesta, jer nema ondje više od 1.500-2.000 stolica. :)

I gdje sad uopšte TOŠK može igrati svoju utakmicu? Koji stadion u blizini je uopšte uslovniji? Žepče možda samo? Besmisleno mi skroz da igraju ovako, a imaju ljudi sasvim ok stadion. Hajde kad liferuju ovu Slogu, jer imaju livadu, ali TOŠK sasvim ok za naše uslove :)

https://www.nfsbih.ba/images/2018-D/Pra ... ova-PL.pdf
od 23. stranice pa dalje. Ovaj iz Tešnja na njihovoj temi kaže da fali puno stvari
It's better when it's live

rishovski
Kontakt:

Post Postao/la rishovski » 21 mar 2019, 11:16

Joj koja glupost :D Pustis ih do polufinala i sad kao ne mogu igrati jednu utakmicu a kakve smo kaljuže gledali i gledamo u premijer ligi godinama...
F.Y.R. of Macedonia

hlive
Kontakt:

Post Postao/la hlive » 21 mar 2019, 11:21

rishovski je napisao/la:Joj koja glupost :D Pustis ih do polufinala i sad kao ne mogu igrati jednu utakmicu a kakve smo kaljuže gledali i gledamo u premijer ligi godinama...

Pročitaj propozicije, pa dosta kluba PL ne ispunjava ove kriterije :lol:
Da ih ne nabrajam al mislim da je jasno svima. :mrgreen:

forza_juve
Kontakt:

Post Postao/la forza_juve » 21 mar 2019, 11:32

Ko ne ispunjava uslove nema igranja!!! Tako treba od slijedece sezone i u PL BiH, pa red je vise da se pocne raditi na ovim stadionima.

Transfer1312
Kontakt:

Post Postao/la Transfer1312 » 21 mar 2019, 11:36

Platiš službena lica 6.000 KM i sad na to moraš platiti nekom stadion korištenje ! Savez nema obzira prema klubovima , i to je činjenica mogu progledati kroz prste malim klubovima da ih malo ohrabri nego ovako ih dotuče . Bitno je da oni imaju u IO para da hodaju po utakmicama reprezentacije , i da se večera i gotivi na račun saveza.. hebo te ovakav i savez i fudbal

forza_juve
Kontakt:

Post Postao/la forza_juve » 21 mar 2019, 11:38

Druze nije to ni do saveza, ima tu i do ostalih klubova jer da se svi udruze moglo bi se to promijeniti.

FrancescoTotti
Kontakt:

Post Postao/la FrancescoTotti » 21 mar 2019, 11:40

forza_juve je napisao/la:Ko ne ispunjava uslove nema igranja!!! Tako treba od slijedece sezone i u PL BiH, pa red je vise da se pocne raditi na ovim stadionima.

Sta to stadion gabele, viteza, drine zvornik, zvijezde gradacac... imaju a da u tesnju nemaju pa su ovi igrali "premijer ligu" a ovi ne mogu kup na svom stadionu...
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Transfer1312
Kontakt:

Post Postao/la Transfer1312 » 21 mar 2019, 11:45

Ok ako su takva pravila , ali savez guši klubove . Ovo što se zaradi na ulaznicama sve ide na službena lica , i evo ti sada situacija da ti moraš službena lica platit iz svog džepa. Plus stadion , odlazak dolazak a gdje je put u Široki Brijeg. Pa taj kup je bolje ne igrati , ako ne mogu izaci u susret klubovima , i shvatit kako teško opstaju klubovi OK. Postoji li ikakva nagrada, neki dan čujem 2.mjesto Kupa 10.000 KM , pa to ne može biti ni za troškove. 1/8 finala 5.550 KM , 1/4 finale 6.000 KM , 1/2 finale 6.500 KM , to savez uredno naplati službena lica a ti stavi na papir malo koji to klub može zaraditi...

forza_juve
Kontakt:

Post Postao/la forza_juve » 21 mar 2019, 11:45

FrancescoTotti je napisao/la:
forza_juve je napisao/la:Ko ne ispunjava uslove nema igranja!!! Tako treba od slijedece sezone i u PL BiH, pa red je vise da se pocne raditi na ovim stadionima.

Sta to stadion gabele, viteza, drine zvornik, zvijezde gradacac... imaju a da u tesnju nemaju pa su ovi igrali "premijer ligu" a ovi ne mogu kup na svom stadionu...

Da nemaju uslove ne bi igrali, ja nisam taj koji dajem ocjene, nego samo kazem ko ne ispunjava uslove neka ne igra. Ti sada hoces da kazes da se neko urotio protiv Toska i da im ne daju igrati a ispunjavaju uslove, dok klubovi iz Gabele, Viteza itd isto nemaju uslove a nekim magicnim cudom igraju

Evolve
Kontakt:

Post Postao/la Evolve » 21 mar 2019, 11:54

Za mene glavni preduvjet bi bio teren. Ako je teren ok i da se igrati normalno zasto ne dati ljudima domacinstvo. Ljudi koliko se skupi skupi. Nek igraci na terenu imaju regularne uvjete.
NK Široki Brijeg

FrancescoTotti
Kontakt:

Post Postao/la FrancescoTotti » 21 mar 2019, 11:59

forza_juve je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:

Da nemaju uslove ne bi igrali, ja nisam taj koji dajem ocjene, nego samo kazem ko ne ispunjava uslove neka ne igra. Ti sada hoces da kazes da se neko urotio protiv Toska i da im ne daju igrati a ispunjavaju uslove, dok klubovi iz Gabele, Viteza itd isto nemaju uslove a nekim magicnim cudom igraju

Ne spominjem nikakvu urotu vec su to dvostruki arsini..
Ovo ispunjava uvjete za prvu ligu 100%
slika

Daj ba...
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 21 mar 2019, 11:59

Za jednog drugoligaša imaju odličan stadion. Razumijem da ne ispunjavaju uslove za PL ali kako to onda Gabela i slični ispunjavaju?
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Evolve
Kontakt:

Post Postao/la Evolve » 21 mar 2019, 12:19

Bezveze naglabamo, nece se nista promjeniti. Stav da mora ispunjavati nekakve uvjete je u načelu OK, ali, apsurd je da te iste uvjete nezadovoljavaju pojedini premijerligasi a opet igraju na svom terenu, tu se po meni krije problem.
NK Široki Brijeg

forza_juve
Kontakt:

Post Postao/la forza_juve » 21 mar 2019, 12:23

Kazem opet, nije sve do saveza jer se tu trebaju ujediniti klubovi i traziti promjene, kako to izvesti ne znam ni ja sam

hlive
Kontakt:

Post Postao/la hlive » 21 mar 2019, 13:17

forza_juve je napisao/la:Kazem opet, nije sve do saveza jer se tu trebaju ujediniti klubovi i traziti promjene, kako to izvesti ne znam ni ja sam

Kako nije do Saveza? Hajd evo da razložimo kad već se pokrenula priča. Kako nije do Saveza??

Ako licenciraš klub za infrastrukturu i tamo piše da mora imati:

SPECIFIKACIJA TERENA ZA IGRU
Alternativa 1:Teren može biti pokriven prirodnom travom.
Alternativa2:Teren može biti pokriven vještačkom travom (zelene boje), u skladu sa UEFA-estandardima kvaliteta i odobren od NS/FS BiH.

Koji standard ove trave je u Krupi npr???

SEMAFOR
Stadion mora imati semafor za objavljivanje rezultata, vremena i mogućnost obavještavanja gledaoca putem putujućeg teksta.

Koliko ih je igralo i igra da nema semafor uopće?

SANITARNI OBJEKTI
Stadion mora imati dovoljan broj osvijetljenih i čistih toaleta za oba pola, sa umivaonicima, a na svakih 1000(hiljadu) individualnih sjedišta za gledaoce,moraju biti najmanje 3 (tri)toaleta sa klozet šoljama i pisoarima za muškarce i 1 (jedan)toalet sa klozet šoljama za žene

Koliko ih ima da nema wc uopće? Je li znaš/znate?

NATKRIVENA SJEDIŠTA
Stadion mora imati najmanje 1000 (hiljadu) natkrivenih individualnih sjedišta.

Koliko natkrivenih mjesta ima Doboj-Kakanj? Koševo? Ugljevik?

OBJEKTI ZA MEDIJE
Predstavnicima medija mora biti obezbijeđen zaseban, službeniulaz,na stadion u odnosu na ostale gledaoce.Stadion mora imati radnu sobu za predstavnike medija, za
Izdanje -Decembar 201831najmanje 20(dvadeset)osoba, sa najmanje 2 (dva) telefona i po jednim telefaxomi priključkom za modem, kao i prostoriju za press-konferencije, za najmanje 20(dvadeset)osoba, od toga 5 (pet) mora biti opremljeno radnim stolovima.Stadion mora imati najmanje dvije kometatorske TV i radio pozicije.Na glavnoj tribini treba biti obezbijeđena natkrivena platforma za glavnu kameru (min. 4m2) i natkrivene platforme za kamere pozicionirane u visini linije 16 metara.

Koliko ih ima da nema interneta uopće, a da ne pričamo o ostalom??

Evo samo neke stavke jer ne da mi se više tražit i ljepit.
Eto pa ti sad kažeš nije do Saveza. Do koga je? Do mene? Do tebe? Koje izdaje licence? Ko je napravio ovaj pravilnik?
SAVEZ!

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 21 mar 2019, 13:21

Po ovome bi samo 3 ekipe igrale Premijer Ligu BIH. :lol:

Celik, Zeljo i Siroki
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: shtaje, VolimTz i 12 gostiju.