BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

duplakruna46
Kontakt:

PostPostao/la duplakruna46 » 07 avg 2019, 11:41

DamirT WroteColon
Drape WroteColonUtakmicu Sarajevo - BATE suditi će Belgijanac Alexandre Boucaut a Malmo - Zrinjski Englez Stuart Attwell(sudio je Sarajevu i Atalanti na Koševu).

Uf,onda samo da Zrinjskom ne bude osmica :lol:

Ma kakva osmica. Moze i Zrinjski i moje Sarajevo dalje. Samo iz pametnu igru. A mislim da smo i jedni i drugi zreli za korak dalje.

Bumo videli. Nak nam je sretno!
“Znate, kada su u Parizu i Londonu izmet istresali kroz prozor na ulice mi smo u Sarajevu imali kanalizaciju, vodovod i šadrvan sa 16 česama. On je imao sistem za zagrijavanje vode tako da ste mogli usred zime na Baščaršiji uzeti abdest toplom vodom.”

Giljotina
Kontakt:

PostPostao/la Giljotina » 07 avg 2019, 11:44

Previše se očekuje od Mađara. Hladno ispadaju. :bih:

PiazzaGrande

PostPostao/la PiazzaGrande » 07 avg 2019, 11:45

Pa bolji je Dinamo od njih...naravno da ce ispasti
Z

Giljotina
Kontakt:

PostPostao/la Giljotina » 07 avg 2019, 11:54

PiazzaGrande WroteColonPa bolji je Dinamo od njih...naravno da ce ispasti

slika

:bih:

PiazzaGrande

PostPostao/la PiazzaGrande » 07 avg 2019, 11:56

Educiraj se ili se nastavi provaljivati, bmk... :D
Z

Giljotina
Kontakt:

PostPostao/la Giljotina » 07 avg 2019, 12:02

PiazzaGrande WroteColonEduciraj se ili se nastavi provaljivati, bmk... :D

Leonida pade braneć svoju domovinu, a taj Zrinski pogibe, braneć neprijatelje svoje domovine“.5 Naime, Ante Starčević se javio za riječ 24. studenog 1866. u hrvatskom Saboru kada je na dnevni red Sabora došlo pitanje u sudjelovanju saborskih zastupnika kod obilježavanja bitke kod Sigeta, odnosno „Zrinjskove svetkovine“. Prema programu svečanosti planirana je svečana misa „in corpore“ kojoj bi bio nazočan i ban, svečanost se je imala održati u kazalištu u kojem su zastupnici trebali „u sjajnom odielu prisustvovati“, da bi na kraju bilo uprilićeno „kršćenje trga, koji će nositi ubuduće ime slavnog junaka.“ Nakon što je taj program iznesen za riječ se javio Starčević i rekao:
„Ja ću se i u tom poslu s vami razstaviti. Kaže se da je ta svetkovina namienjena Nikoli Šubiću Zrinjskom Sigetskom. Dok sam i ja sa tudje glave mislio, smatro sam tog čovjeka hrvatskim Leonidom, ali je razlika očita: Leonida pade, braneć svoju domovinu, a taj Zrinjski pogibe, braneć neprijatelje svoje domovine. Kaže se, da su Magjari početnici te svetkovine; ja se neću miešati u posle Magjarah, kao što ne trpim da se oni upliću u posle Hrvatah. Nu ako su Magjari zadovoljni što ih je Nikola Zrinjski branio od Turčina za Austriju, ako su zadovoljni svojom 340-godišnjom prošlosti u Austriji; ako su Magjari zadovoljni s budućnošću, koju im je Austrija pripravila; ako sciene, da su sretniji od Bugarah, da nereknem Rumunjah; ako je Magjarom sve to po ćudi, prosto im bilo to svetkovanje. Nego za Hrvate neima razloga svetkovati uspomenu toga čovjeka, osim onih Hrvatah koji nalaze u njemu svoje ogledalo, čovjeka kojeg je Hrvatska rodila i obogatila, a on ju je zatim tudjincem žrtvovao. Sva je ta svetkovina pletivo Austrije, ona je danas ovdje, sutra ondje i po ukazih uz austrijske lumbarde po svoj Hrvatskoj obavljana, ter će sada, čujem, na nju doći i onih Hrvatah, kojim, tomu su dva ljeta, biješe zabranjeno doći na našu narodnu izložbu. Što u tom pletivu leži, buduć ga nedadoste pretresivanju, neću ga ni ja pretresivati; no meni je stalo, da se opravdam pred narodom, koji mi je svoje zastupanje povjerio, zašto sam proti toj svetkovini. Jedno izmedju sriedstavah, kojimi se narodi drže u sužanjstvu, jest to, da se narodu ne dade ni čas mira, za da razmišljava o svojoj nevolji, nego se radi, da se zabavlja, kojekakvim obmamami i obsjenami, ter tim da pogiba, bez da bol ćuti. Tom vašom svetkovinom obsjenjivao se je narod već nekoliko mjesecih po svoj Hrvatskoj. Austrijski črčkari piskarahu, ne bi li Bosna kako pod Austriju došla. Ako bi drugi Austriju pustili s mirom, ona bi utegnula na iztoku vodu zamutiti, a to bi čisto lakho bio, poslijednji rat, što bi ga ona zavrgla. Tim ratom postaje Hrvatska razbojem, te bi narod izgubio i ovo hrbinah i kolibah, koje još nisu prodane na štibru Austrije. A što je najljepše, svetkovina ova je je tako prikrojena, da njom svetkujete i ukaze, kojim smo ovih dana počašćeni. Ta zvona, koja imadu zvoniti, te lumbarde koje imadu pucati, namienjene su da zvone i pucaju nad grobom naše narodne slobode i samostalnosti. To je moje mnenje o toj svetkovini, te zato očitujem da neću narod obmamljivati ni razjarivati, za da on brani svoje sužanjstvo, i da se veseli nad svojom sramotom i nesrećeom, da neću rat navlačiti na Hrvatsku, da Hrvatom Turske, bnduć im ne mogu pomoći, neću ni škoditi, da će neće veseliti nad timi pogrdnimi ukazi, jednom rječju, da neće biti dielnikom te svetkovine, koju vi narodnom zovete, a vi ju svetkujte, kako vam drago.“

Bukvar u ruke. :bih:

Din
Kontakt:

PostPostao/la Din » 07 avg 2019, 12:11

ReX WroteColonslika

Ma daj.. Ko da iz Gibraltara dolaze jbt :lol: :shock:

16.5?? :lol: :lol:
Pa majku mu... Realno trebalo bi biti oko 6 pogotovo nakon izbacivanja Utrehta koji je po meni, vrlo sličan Malmeu.

Rigoletto
Kontakt:

PostPostao/la Rigoletto » 07 avg 2019, 12:11

PiazzaGrande WroteColonEduciraj se ili se nastavi provaljivati, bmk... :D

Problem je upravu u tome sto on misli da dobija adekvatnu edukaciju na propalom fakultetu filozfoskih nauka u sarajevu. U stvarnom svijetu je lažni istorićar u polupojedenom dedinom kaputu. :bih:
goveđigulašmajka

PiazzaGrande

PostPostao/la PiazzaGrande » 07 avg 2019, 12:12

Ovaj nastavlja.. a jbt :urnebes: :rol:
Z

Din
Kontakt:

PostPostao/la Din » 07 avg 2019, 12:14

Nego ljudi da vas pitam nešto. Da li bi vam draža bila dva predstavnika u grupnoj fazi Europe, ili Bosna na Euru 2020.?

Giljotina
Kontakt:

PostPostao/la Giljotina » 07 avg 2019, 12:14

Pjevajte, izdajice! :lol: :bih:

Rigoletto
Kontakt:

PostPostao/la Rigoletto » 07 avg 2019, 12:30

Din WroteColonNego ljudi da vas pitam nešto. Da li bi vam draža bila dva predstavnika u grupnoj fazi Europe, ili Bosna na Euru 2020.?

Drugi scenarij je svakako nemoguc
goveđigulašmajka

rishovski
Kontakt:

PostPostao/la rishovski » 07 avg 2019, 12:37

Giljotina WroteColon

Pjevajte, izdajice! :lol: :bih:

Šta je nebu sunčev sjaj,to je Bosni SDA... i da nije SDA DAL' BI BILO BEEE I HAAAA : :bih: :bih: :mrgreen: :mrgreen:

F.Y.R. of Macedonia

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 07 avg 2019, 14:18

ReX WroteColonslika

Ma daj.. Ko da iz Gibraltara dolaze jbt :lol: :shock:

Malmo je dobar i svakako su bolji od Utrechta koji samo malo bolje kotira od bosanskih predstavnika ali ovo je pretjerana kvota.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 07 avg 2019, 14:26

Ahmetović se protiv Celtica nije sastavio sa loptom, mora to bolje protiv BATE.

LjoZee
Kontakt:

PostPostao/la LjoZee » 07 avg 2019, 14:28

Drape WroteColonAhmetović se protiv Celtica nije sastavio sa loptom, mora to bolje protiv BATE.

Pa dobro lik igrao protiv odbrane Celtica nije igrao protiv odbrane Zvijezde 09. Nije taj level, ali sad bi trebalo biti bolje ako se skroz oporavio.
1921

Din
Kontakt:

PostPostao/la Din » 07 avg 2019, 14:39

Sarajevo-BATE 1:0
BATE-Sarajevo 1:1
*
Malmö-Zrinjski 2:1
Zrinjski-Malmö 1:0
*
Sarajevo-Astana 0:0
Astana-Sarajevo 1:1
*
Zrinjski-Neftci 2:0
Neftci-Zrinjski 2:1

Moja prognoza. Biće biće aBd. :lol:

Ne mogu naši klubovi nikog ovdje ubjedivo pobijediti, kao npr. Zrinjski Pandeva. Opet, imaju svoju šansu. Citirajte me ako šta pogodim. :lol:
Inače nisam kladioničar, vidi se. :lol:

Vanja8
Kontakt:

PostPostao/la Vanja8 » 07 avg 2019, 14:42

Din WroteColonSarajevo-BATE 1:0
*
*
*

Ne mogu naši klubovi nikog ovdje ubjedivo pobijediti, kao npr. Zrinjski Pandeva. Opet, imaju svoju šansu. Citirajte me ako šta pogodim. :lol:

Ma svaka cast majstore,ono bosanska prognoza iz srca... :bow:

Din
Kontakt:

PostPostao/la Din » 07 avg 2019, 14:45

Vanja8 WroteColon
Din WroteColonSarajevo-BATE 1:0
*
*
*

Ma svaka cast majstore,ono bosanska prognoza iz srca... :bow:

Ma ja bolan. Ne znamo mi šta je objektivnost. :lol:

Al možemo se nadat jbg :lol:

Brcanskamalta

PostPostao/la Brcanskamalta » 07 avg 2019, 14:57

Sarajevo-Bate 2-1
Bate-Sarajevo 2-1 Penali 5-4 prolaz Sarajevo

Malmo-Zrinjski 2-0
Zrinjski-Malmo 2-1

Astana-Sarajevo 2-1
Sarajevo-Astana 3-1

Volio bi srcem i dusom da i Zrinjski prodje ali eto...vidjecemo ...Svi su optimisticni za Zrinju a ocekuju vecinom ispadanje Sarajeva.
Ja sam ipak suprotnog misljenja.Sarajevo ce pokazati sve svoje znanje i potencijal i proci u grupe(joj kada ih Bate rasteluje hoce me prozivat po forumu :urnebes: ).
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Natrag na “Premijer liga BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.